Tweede Blad „DE EEMBODE' 30 Mei 1908 VI Zondag na Paschen. Epistel uit den eersten brief van den H. Apostel Petrus; IV. 7—11. Welbeminden, weest voorzichtig en waak zaam in ile gchcilcn. Maar voor alles liclil wederzijds Bestendige liefde jegens elkander: want de lielde Bedekt eene menigte van zouden. Zijt gastvrij jegens elkander, zonder ontevredenheid. Naar de gave. die een ieder ontvangen heeft, staat daarmede elkander ten dienste als goede uitdeelers van Gods veler hande genade. Indien iemand spreekt, hij spreke als woorden Gods; indien iemand dient, hij doe dit als uit eene kracht, die God verleent; opdat God in alles verheerlijkt worde door Jesus Christus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. laannesXV, 26—27. In dien tijde zeideJcsus aan zijne leerlingen Als de Vertrooster zal gekomen zijn, dien Ik u van wegc den Vader zal zenden, den Geest van waarheid, die van den Vader uit gaat, dan zal Hij getuigenis van Mij geven; en gij zuil getuigenis van mij geven, omdat gij van liet hegin af hij Mij zijl. Dit heb Ik ii gezegd, opdat gij u niet zoudet ergeren. Zn zullen ii uil de synagogen liet leven brengt, zal mvenen üode dienst te doen. En dit zullen zij ii aandoen, oindat zij noch den Vader uocli Mij kennen. Doch ik heli li dit gezegd, opdal, als iiet uur zal gekomen zijn, gij gedenken zult, dat Ik hel li gezegd hebt. Almanak der Week. DINSDAG 2. II. II. Mnrcellus, Petrus en WORNSD. 3. II. Clotildus. DONDKKD. 4. II. Rranciscus Caraccioln. VRIJDAG 5. II. Honifacilis. Mart. /AT RifD. ii. II. Norbertus. Vigilie van Pinksteren.Geboden Vosten en Onllioudingsdag. KERKE1IIKE DIENSTEN IE AMERSFDORT Van .'II Mei tot 7 Juni. PAROCHIE VAN O.L. VR. HEMELVAART. Lailfle limtill. Zondag de 11. Missen half zeven, half negen, lil urn Hoogmis. 12' en 2' Calliechisinus. :l uur Vesper, half Congicgatie van de II. Maandag 7 uur Lol tol opening van de Junimaand. Dinsdag 8 uur gezongen St. Antonius-Mis, Donderdag 7 uur Lof. Vrijdag 8 uur gezongen II. Mis. 7 uur Lof. Zaterdag half acht wijding van liet doop water; 8 uur gezongen II. Mis. de week de II, Missen 8 en PAROCHIE VAN DEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. '/.mul. Zondag de II. Missen 8 en II uur, om 9' de Hoogmis, 12 en 2 uur Catechismus, 3 uur Kruisweg, 6 uur Conferentie. Deze week voorbereiding voor de tweede Vrijdag. Iste Vrijdag van de maand 8 uur gezongen II. Mis, 's avonds 7 uur Lof. Gedurende de week de II. Missen 7,8. en 9 u. KERKNIEUWS. Nederlandsche pelgrims te Rome. Betreffende de hudiüntic van het comité' van Neerlands Katholieken hij Z. II. den Paus vinden wij de volgende bijzonderheden in .liet Centrum". De toespraak door Z. D. II. Mgr. van de Wetering tot den El. Vader gehouden, luidt ve'rinald als volgt: Allerheiligste Vader! Ook wij, uwe kinderen in liet Koninkrijk der Nederlanden, zien verlangend uit naar den zoo blijden en gelukkigen verjaardag waarop Gij. Allerheiligste Vader, vijftig jaren geleden de priesterwijding ontvingt en in vereeniging met al de geloovigen der heilige Kerk, over heel de wereld verspreid, brengen wij den onsleifelijken Koning der eeuwen onzen dank. dal Hij ook II. Allerheiligste Vader, in Zijne goedeillerenlteid tot op dezen leeftijd ongedeerd heelt bewaard, eu door Zijne genade zon vele en groote weldaden voor hel welzijn Zijner kudde lot stand heeft In de/en tijd toch van onrust eu storm heeft de Oud van cludeloozc voorzienigheid li met eene dusdanige zachtmoedigheid en slcikle der ziel begaafd, dut, terwijl gij de godvruchtige kindereel wijze vermaningen aanspourt zich door de veelvuldige Communie eli van hel Goddelijk wekkende monsters der dwalingen, zich ook in den school der Keik verbergend en voort- schuilclend, met een inderdaad Goddelijk licht aanwijst eu hunne uitroeiing onver schrokken oiidvruoinen hebt. Daarvoot dan ook zenden wij dagelijks onze dankgebeden op lol den II. Geest, doch wij kunnen niet natalen ook li, Allerheiligste Vader, uil heeler Iwrtc en met kinderlijke lielde geluk Ie weuscheil, dal gij, vooral door uw Apostolische Encycliek „Pascciidl Domi nic! Grcgis", de laak, door God U opgelegd, met zulk wijs beleid volvoerd hebt, dat gij door hel verspreiden van het glanzend licht dei waarheid, er in geslaagd zijt, de giftige dwalingen onzer dagen uit hunne duistere en nevelachtige schuilhoeken tcverjagcii.de geheel nieuwe en sluwvollc kunstgrepen der vijanden van hut Kruis van Christus Ie ver schalken en uit den school der Kerk Ie ver drijven. Rn bij deze zoo gelukkige gelegenheid is hel ons, uwe kinderen van Nederland, een genot in herinnering te brengen, dat wij met allerinnigste godsvrucht, nevens de andere heinellingen, vereeren en aanroepen de heilige martelaren van Gorkum, die ter wille van hunne standvastige belijdenis en bevestiging der waarhuid van het allerverhcvenstc Sacra ment des Altaars en van het oppergezag des Pausen, hun bloed zuo glorievol hebben ge stort. Dit, hun glorievol afsterven, houden wij allen voor uogun, en de ziel met vreugde vervuld, volgen wij ook onverschrokken hun geloof na en de goddelijke hulp afsmcckcnd vu het hart brandend van heilig verlangen snellen wij naar het gastmaal van het zacht moedig Lam, opdat wij omkleed mogen worden met de kracht van omhoog, en alle dwaling verwerpend, toonbeelden mugen zijn van een immer durende lielde, en zelf eens Ie goeder ure als getrouwe kinderen der heilige Kerk bevonden worden, Rn mei aandrang bidden en smuckcn wjj den Gever aller goede gaven, dal onze Moeder de heilige Kerk, nadat door uw vol hardend streven. Allerheiligste Vader, de ons omringende dwalingen verdreven zijn. er lil slage alles in Christus Ie herstellen. Terwijl wij. allerheiligste Vader, vol blijd schap eu met vreugde deze wenscben aan uwe voeten komen nederleggen, vragen wij l) levens met alle nederigheid, dat gij U in uwe Vaderlijke goedheid gewaardigt ons en den onzen uwen zegen te schenken. Nadat Mgr. aldus en oji welsprekende wijze de gevoelens van het comité1 en van Neeilauds Katholieken vertolkt had, hield de II. Vader, getroffen door de blijken van lielde van zijne lloilaitdschc kinderen, de Volgende toespraak Dank aan u, eerbiedwaardige Broeder, voor de gclukwcnschcn, die gij mij brengt, ter gelegenheid van mijn gouden priesleifeesi. Dank aan u en allen, die hier tegenwourdig zijn. voor uwe blijken van oprechte en innige liefde eu gehechtheid jegens den tl. Stoel mijn dank aan alle bisschoppen, geestelijken en geloovigen van Nederland, in wier naam gij hier gekomen zijt. Dank aan u. eerbied waardige Broeder, voor al het werk, dat gij volvoerd hebt; dank aan de bisschoppen van Nederland voor den troost, dien zij mij heb ben gegeven van at het begin van mijn pon tificaat, door hunne getiouwe gehoorzaamheid aan mijne wenken dank aan al de geestelijken voor het bevorderen van de ware Godsvrucht. Dank aan alle geloovigen voor hunne ver eering der II. H. Muitelaien. met wie zij zich in den gecsl vereenigeu ut hunne devotie tot het Allerheiligst Sacrament. Dank voor uwe waardcering van het werk ter bevordering der deugden en ter uitroeiing der dwalingen aan mij geen dank daarvoor, doch alleen aan onzen Opperheer Jezus Christus, die alles doet. Dank aan allen, die zich vercenigd hebben om mijn |iriesterfecst te vieren, en ii, die onder leiding van uwen aarts bisschop uw vaderland verliet en hierheen zijt gekomen, om mij uw vreugde en liefde volle deelneming in het jubelfeest te betuigen. Uit ganscher harte zegen Ik ii en r.l uwe belangen; geluk eu voorspoed zij met tt. Ik zegen de bisschoppen, de geestelijkheid en de geloovigen van Nederlandgeve God hun alles, wat zij vragen vu noudig hebben. Zijn zij immer din in liefde. Rn, geliefde kinderen, wanneer gij in hel Vaderland zijl wederge keerd, verkondig! hun dan, dat ik hen allen lief heb, en bid, dat zij allen in bun geloof mogen volharden, dat zij het geloof, hetwelk zij belijden, door de werken in beoefening mogen brengen. Ik zegen allen voor wie gij den zegen verlangt. Al de voorwerpen, die gij bij u hebt, zegen ik en schenk er de aflaten aan, waarvoor zij volgens de regelingen vatbaar zijn en die de Paus kan en gewoon is er aan te schenken.* Plaatselijke Berichten. Soest. Binnenkort zal bonden worden met hel Ceiitraal-staiion der N'ed. Hvll-T'eleplioon-Maatscha|>pij te Baurn. Door liet aantal particuliere aansluitingen, die toegezegd zijn, zal door de gemeente geen waarborg hchoevvn Ie worden gesteld. Hel personeel van de brandweer alhier wordt Voor oefening opgeroepen: ii. in sectie I op Maandag I Juni a.s., des middags teil 12 uur. vu li. m sectie II op Dinsdag 2 Juni d.a.v,, des middags ten 12 uur. Nu en voorman worden geen persoonlijke kennisgevingen voor deze oefeningen nllge- I lot is thans aan de politic geluk) de vermoedelijke daders op ie spoten van de diefstallen,die indenlaalsleu lijd heihaaldelijk op liet Hart en in den omtrek daarvan be dreven werden. Na eene gedane luiis/nvking werden II. v. d. II. en J. R. alhier, bij wie vele van de vermiste voorwerpen werden gevonden, lil hechtenis genomen vil naar de gevangenis Ie Utrecht ovcigchrncht. De beide aangehoudenen ontkennen echter allen. Itaarn. Voor de nationale tentoonstelling van duiven, hoenders, konijnen en kanarie vogels, op 0, 7 en 8 Juni alhier te houden, hebben zich ongeveer 150 deelnemers aan gemeld met ruim 900 dieren. Bij de wachtkamers Holl. Spoorweg Maatsch. zal in het vervolg des Zondagsmiddags een houten hek worden geplaatst ten einde bij het reizend publiek a-en geregeld komen van en gaan naar het perron le verkrijgen en een verspreiding er van naar verschillende kanten te voorkomen. Aan 32 leerlingen en oud-lcerlingcn van de R. K. school, die, wegens het hebben van geen of zeer gering ongeoorloofd schoolver zuim. daarvoor in aanmerking kwamen, werd Dinsdaggmiddag doorden heer P. Bierhaaldcr, voorzitter van de Comm. tot Bevordering van Getrouw Schoolbezoek, Herhalingsonderwijs en algem. Volksontwikkeling, onder toepasse- lijke woorden een geschenk uitgereikt, bestaan de uit naaidoozen, atlassen en leeshoeken. Dinsdagavond werd in 't hotel Velaars door de makelaars v. d. Veen en Horsman veiling gebracht een burgerwoonhuis mei werkplaats, gelegen aan de Penstraat, ter grootte van 5 are 80 c.A. Ingezet voor f2000 en opgehoogd lot f37t»l, werd hel voor deze prijs toegewezen aan L Raven alhier. Onze gemeente hoopt den verjaardag van zijne hooge Amhachtsvrouwc, H. M. de Koningin-Moeder op Maandag 3 Aug. weder op luisterrijke wijz» te vieren. Op initiatief van ccnigc leden van hel „Haarnschc Mannen koor" en .Cantate Domino" zijn deze ver- eenigiiigen uitgenoudigd des morgens op hei Briukpleiii ccnigc vaderlandsche liederen len gehoore te brengen, waaronder hel be kende „Hullandsch Glorie" van Richard Hol. De Harmonie .Crescendo" is verzocht de zangnummers te willen begeleiden. Verder be staal hij de Oranje-Commissie het plan des middags een gruut bloemencorso Ie houden en des avonds eciiigc lanen le illuminocren. De ingezetenen zullen worden uilgcnoodigd, door hel aanbrengen van versieringen en illuminatie de gemeente een feestelijk aanzien te geven. Illarlcum. \V. S„ gemeente-veldwachter alhier, wonende- te llussiim, stond Dinsdag voor de 4e Kamer der Rechtbank te Am sterdam terecht wegens het navolgende: ie. Dal hij op 311 Maart van dit jaar on der Blarieuin moedwillig en gewelddadig G. Koest le Laren, bij de keel heeft gegre|ien en in dal lichaamsdeel heeft geknepen en legen diens hoofd en de kin heeft geslagen, waardoor deze pijnlijk is getroffen, diens tong verwond is geworden en deze uit den mond is begonnen te bloeden. 2e. Dat hij N. Roest te Blnricum, bij den nek heeft gegrepen en in een kuil heeft ge duwd en deze daardoor pijnlijk heeft getroffen. 3e. J. Kok te Blaricum, herhaaldelijk legen hel hoofd heeft geslooten en geslagen, waar door genoemde Kok in een kuil is gevallen en ook pijnlijk is getroffen. De sub-officier van Justitie, jlir. mr. Quin- tus vorderde dc veroordeeling van den be klaagde S., wegens mishandeling tot beta ling ccner geldboete van f It), of 10 dagen hechtenis. De verdediger, mr. van Haastert. vestigt de aandacht der Rechtbank op ccnigc licht punten, die in het voordeel van S. zijn op te merken en concludeert tot vrijspraak. Uitspraak 4 Juni a.s. Laren. Tegen K. B.. koetsier alhier, die op 21 December j.l. den gemeente-veldwach ter H. v. d. Berg voor een .kwajongen" en .aap" had uitgeseholdon, werd Dinsdag voor de Rechtbank te Amsterdam bij verstek ge vorderd een geldboete van f 10, bij nict-hcta- ling te vervangen door 10 dagen hechtenis. Uitspraak 4 Juni a.s. Hilversum. Maandagmiddag sloeg in de Langstraat een paard, gespannen voor den ijswagen van de firma S., op hol. In wilde vaart vloog het dier de Langstraat door. de Rmmaslraat in. De koetsier, die op den bok bleef zitten, deed alle mogelijke moeite om het paard lot staan te brengen, hetgeen ech ter niet gelukte. Eerst op den Utrcchtschcn weg werd het heest gegrepen. Nabij de Craailoosche brug zijn eenige H.A. heidegrond afgebrand. Toen dc brand weer verscheen, was het vuur reeds door eenige mannen, geholpen door een paar jon gens uitgeslagen. Het batig saldo der opvoering van de Woiidkomngiii, 16 Mei 1.1. gegeven door de zaugklasseii van den lieer C. Andriessen ten voordcclc van den Ccntralcii Raad tot Hulp betoon eu Armenzorg bedraagt f 182.50. Van wege de plaatselijke afdeeling van de Katli. Sue. Aetie zal 11 Juni a.s. in het gebouw der Kath. Vereeniging aan de Em- straat een vergadering plaats hebben ten einde alhier op te richten een K. K. Middcn- stnndsverceiiiging. Als spreker zal optreden de Zeer Rerw. beer l)r. Nouwcus. In den nacht van Zaterdag heeft men zich toegang weten te verschaffen lot de 2e klasse wachtkamer van hel station alhier. De lade van de toonbank werd gelicht; liet daaiiu aanwezig zijnde geld bedroeg onge veer f 15. Den volgenden morgen vond men een lantaarn, die de inbreker bij zijn nachtelijk werk bad gebruikt. Bij onderzoek bleek de lantaarn toe te beliooren aan D. v. d. li. in de Doelensteeg bij wicn men den vorigeit Onder goedkeuring van Z. D. H. den Aartsbisschop, hebben dc parochies van het Gooi zich afgescheiden van de Aniers- foorlsche processie naar Kevelaar, zij zullen in hel vervolg een eigen processie vormen. Zondagmiddag hield het Kruisvcrhond een zeer goed bezochte vergadering, waarop 25 nieuwe leden tot de vereeniging toetra den. Het voorstel van de propaganda-com- missie om, ter gelegenheid van het 12',-jarig bestaan der vereeniging op 8 juni a.s. een opcnluchtmeeiing te houden, werd verwor pen; in plaats daarvan werd in beginsel besloten, om met de zusterverenigingen uit den omtrek een groote propaganda-toclit te houden naar verschillende plaatsen in de omgeving, terwijl het koperen feest kerkelijk zal worden gevierd. Tot bestuurslid van den Jongcnsbond werd gekozen de wclcerw. heer S. J. Bremiinkmcycr. Ten slotte werd hel reglement aan een noudig geworden algclicclc herziening onderworpen; de voor stellen van het bestuur hicrumtrent werden ongewijzigd aangenomen. Ilussum. Bij de Woensdag te Utrecht ge houden aanbesteding door hel bestuur der vereeniging .De Gereformeerde School" van het bouwen van een schoolgebouw aan de Kromme Rijnkade aldaar was de laagste in schrijver de lieer I. van Somcrcn alhier voor 115.129. De knecht van den groenteboer Rui- zendaal werd Dinsdag in het Spiegel bij hel aanbieden van zijn koopwaren duor eelt hond zoodanig gebeten, dat hij genoodzaakt was, zich onder geneeskundige behandeling van dr. Heyerman te stellen. De nieuwe uitweg van het slation zal deze week nog in gebruik worden genomen. De reizigers uit de richting Amsterdam kun nen alsdan aan den overweg bij het hotel Vlietlaan den trein en eveneens liet stations- emplacement verlaten. De winkeliers en andere belanghebben den worden herinnerd aan den herijk van maten en gewichten, welke voor deze ge meente is bepaald in onderstaande volgorde naar den beginletter van den geslachtsnaam, dien verstande, dat, als die n, dan één woord bestaat, hier bedoeld wordt liet hoofdwoord van den naam. A. C, D en E Donderdag 4 juni I9u8. van 9-12 uur. F en G Donderdag 4 Juni 1908. vail I21 tot 2' uur. B Dinsdag 9 Juni, van 9—12 en van 12' tot 2' uur. II, I en J Woensdag 10Juni. van 9-12 uur. K Woensdag 10 Juni. van 12' ,-2' uur. L. N, O. I' en Q Donderdag II Juni, van 9-12 uur. M Donderdag II Juni, van 12' ,—2' j uur. K.S.Tcn U Maandag 15Juni, van9 -12uur. V. Maandag 15 Juni, van 12' ,—2' ,unr. W, X. IJ en Z Dinsdag 16 Juni 1908, van 9-12 uur. De herijk zal plaats hebben in de Gemeen telijke Teekcnschool. Mejufrouw I. F. H. Ram alhier heeft met goed gevolg examen afgelegd in de nuttige handwerken. Zeist. Teneinde tegemoet te komen aan dat het publiek, bij het wachten naar Zeist, op lijn 4, vooral bij dadelijk kan zien uf de aanko- relzigcrs voor Zeist opneemt, r de lantaarns van bet .tramrijtuig, hetwelk de aanhang wagen voor Zeist vervoert, witte horden worden geplaatst, met in rood liet opschrift .Zeist". De legerplaats bij onze gemeente zal van 15 Juni tot en met I Augustus worden betrokken door het gchcclc regiment genie troepen met uitzondering van den staf van het bataljon technische troepen en de tele- graafafdeeling. Een detachement van liet ba taljon pioniers, waarvan de sterkte door den regiments-cuinmand.unt te bepalen, blijft in lief garnizoen achter lol regeling van de transporten enz. Op de van kracht geworden kiezerslijst 1908—1)9 komen voor 1629 kiezers voor leden van de Tweede Kamer, S. 1615 voor de Prov. Stalen en 1471 voor den Gemeente raad. Ten vorigen jare waren deze getallen 1512, 1491 en 1367. mende Agenda voor den Amersfoortschen R. K. VOLKSBOND. Zaterdag 30 Mei ten 8 uur bibliotheek. Zondag 31 Mei ten 12 uur conti ihiitic en zitting der spaatkus. Op de beide Pinksterdagen tentoonstelling van teekeuingeu. De Icctlingcn worden ver zocht hunne teekeningeii de/e week in te Maandag h Juni ii I. vergadering. 387e STAATSLOTERIJ. VIJFDE KLASSE. Eersle week. Trekking van 25 -27 Mei 1908. (2100 loten.) Ten kantore van den Collecteur A. C. R. t). l.KINWKURR te Aiuerslourt (lirecdestraat 22) zijn aan de navolgende nummeis te beurt gevallen Prijzen van 170. 124 IUU6 1029 10460 10489 12914 14152 19260 19724 Te zamen 9 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken. 106 108 117 757 1002 1014 1025 1028 1030 1039 1152 1455 1477 K528 8531 8540 10490 10493 10495 I29U2 1291(1 12913 14130 14131 14136 14161 14545 14559 19093 19101 19106 19117 19253 19172 BURGERLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort. Van 21 tot 27 Mei. ÜEUORENLena. d. van J. Tommel en A. van der Velden. Wilhelmus, z. van II. Dijkhuis en A. Blom. - Maria Christina, d. van A. Schultc en A. M. W. Ncerincx. Christina Geertruida, d. van A. Haursmaen A. M, Schouten. Ulnistina Geertrui- da, d. van J. van Burgsteden en C. II. Voorman. - Wilhelmus, z. van H. Wierlz en C. II. de Wolf. Susanna Maria Hilleeomla. d. van A. Wildeman en G. M. van Dijkhuizen. Frauciscus Gerar- dus, z. van W Hrandscn en P. Bocrsscn. Rika Johanna, d. van G. Prins en K. J. Ka- dersma. Hcndrica Gijshcrta, d. van J. IJzerman "li W. Born. - Elisabeth, d. van I. G. van der Linden en D. Meesier. - illiclmina llendrina. d. van W. van den Heuvel cn E. Brummel. Johanna Louisa, d. v. R. de Gooiier en A. Ceelcn. Hcn- drika Gcerlruida Cornelia Maria. d. v. A. C. van Oven en C. van Leeuwenkamp. ONDERTROUWDA. IJzerman en G. Bloe mendal. L. Mathisscn en N. Merlz. A. Boneslroo cn S. W. Grocnhuijscn. N. v. d. Berg en B. van Eijkclcnburg. C. J. v. Dcutckoiti en S. I'. Burger. J. D. Wery en C. Lablans. getrouwd: A. Hokshcrgcn en J. Eiber- gen. F. Buys en M. van den Bos. - J. Kijnders en I.. van de Vlasakker. - A. ten Hoven en G. van Keulen. - fl. Vos en A Smit. Overleden J. J. ter Wolbeek, 7 in. C. van Apeldoorn. 7 w. I'. van der Heijden. 4 mud. G. II. Flos, 8 mud. P. Peter sen, echlg. van Kok, 67 j. Gemeente Soest. •rnclia Wilhelmina, d. van G. Ivan Blaukers. R. Stalenhoef en W. Koeten. Overleden G. Vecnendaal, 73 j. echtg. in W. Caspcrsen. Gemeente Baarn. Duinkerken e Valkengoed. t. van W. Maria Jo- Wegen en W. van Maria Cornelia Geertruida, u. van o. j. Incuhs en M. Tuinder. Getrouwd M. F, Meerens en G. li. van der Veer. overleden: W. Hilhorst, 71 j„ wedn. van W. de Bruin. G. Kuops 14 in. Gemeente Laren. Geboren Johannes, z. van O. Bus en W. c'e Wil, - Johanna, d. van J. Boog en M. de Wit. Johanna Maria. d. van C. Majoor en T Calis. Üerrit Jan, z. van W. Hon delink cn M. v. Sluiters. Johannes, z. van Èv. Wijngaarden en J. de Groot. - Maria lisabcth. d. van W. Bouwman en J. Ful v. Raaphorst. Ondertrouwd M. v. d Water cn A. Roest. Overleden j. Bakker, 69 j. wed. van T. Smit. - L. F. Moormaan. 45 j„ echtg. van B. H. Qroor. - T. J. Gestel. 3 m. Gemeente Naardeti. Overleden j f. Vuik. 3 j. c. v. Os- nabruggc, 8 j. Gemeente Hilversum. Geboren Annette Hcndrica, d, van E. J. Th. A. de Graaft en E. A. Harmscn. Hcn- drika, d. van M. van Dijkhuizen en A. van di Beek. Anna Gerharda Hcndrika. d. van P. Bakker en I. f. Ditzel. Mietje, d. van M. Aluin cn H. Brilleman. - Cornelia Pc- ternella. d. van W. Geest en S. C. van der Linden. - Sara. d. van J. dc Haan en J. Philips. Paulus Marinus. z. van M. Kraan en I. Lam. - Willem, i van C. J. Kemp en J. H. van Sitteren. Grietje, d. van J. Iluur- deman en W. v. d. Hoek. - Albeiius Thco- dorus, z. van Th. Jacobs cn J. dc i.rnin. Anna Geertruida, d. van C. J. W. Putman Cramer en A. G. Zegcrs Vecckens. Ondertrouwd S. van Duijm cn S. Engels man. - G. C. v. d. Kuijff en L. van Geel. -• J. C. M. Lahoyrie en A. J. Lijsen. - P. Vermeulen cn G. Uitjes. P. van Ee en F. Hofman. J. Cohen en S. Krant. Getrouwd G. J. de Wit en D. Bollchak- ker. II. J. Spruit en J. Veen. - J. C. van Groen cn I'. Bolle. - G. D. de Weerd cn C. Hogervorst. L te Klocsc en G. van Moorselaar. J. van Bcmntclen en L. van Schaik. - A. Maaskant en II. de Vries. D. Visch cn A. v. d. Poll. overleden: A, de Bree. echtg. van II. W. v. d. Hulst. 44 j. R. II. A. Brouwer. 10 in. I'. de Nooij, 2 m, - J. C. Vcld- meijer. 19 lit. - M. A. Went ink, echtg. van F. A. A. Meidoorn. 63 j. W. M ils, 8 in. - E. Knoppers, lil j. - J. Grandcnian. 3 j. - II. C. Dljs, 11 d. Gemeente Bussum. Geboren Wilhelmina Louisa Huherta, d. van J. W. II. Kloosterman cn C. I'hiclix. Betsy, d. van T C Rencs en M. ti. A. Klopper. Jeannette Johanna, d. van A. Eercnbcrg cn T. Grocncveld, - Jannetje, d. van A. J. Vat cn A, Coops. Ondertrouwd: B. J. van v. Eek en C.Th. Joiigkees. Getrouwd: A. Th. Blom en II. L,miers. A. v. d. Linde en C. Andrles. Overleden: U. C. Fokker, 2 m, A Mulder, echtg. van J. Visser, 32 j. Gemeente Hoevelaken. Geboren jannes, z. van A. Lozcman cn II. Gerritsen. Overleden G. v. d. Horst. 63 j. Gemeente Nijkcrk. Geboren Heintje, d. van I'. Schotsman en I'. Mostert. Ucrritje, d. van W. Brouwer eu I. v. d. Hoorn. Hendrik, r van J. v. d. Ilock en W. v, Dam. Elbertlia. d. van il. v. Polen en II. Rcinckc. Ondertrouwd: M. v Mondfrans en W. Klok W Havcrlag en J. v. 't Hof. J. v. 'I Hof en I.. v. d. Beek. 1). v. d. Bum en J. C. v. Ginkel. GETROUWD: J. v. d. Pelsen G. v.d. Hoorn. A. dc Jong en II. v. F.sseu. Overleden: B. Timmer, 14 w. - l.evenl. kind van M. v. Strijland eu J, v. d. Kamp. F. v. d. Vegte. 22 j. I. Vastenburg, 15 m. W. B. Kroon, 2 j. P. Schipper, wed. van G. Beekman, 87 j.

De Eembode | 1908 | | pagina 5