Tweede Blad „DE EEMBODE" 27 Juni 1908 III Zondag na Pinksteren. Epistel uit tien eersten brief van den H. Apostel Petrus; V, 6-11. Welbeminden, vernedert tl onder de mach tige hand van God, opdat ilij u ten tijde der bezoeking verheffe. Werpt al uw bekommering op Item, want Hij is voor u bezorgd. Weesl malie en waakt, omdat uw vijand, de duivel, als een briesende leeuw rondeaal, zoekende, wien bij zal verslinden; wederstaat hem sterk in hel geloof, wetende, dal hetzelfde lijden uwe broeders, die in de wereld zijn, overkomt. Maar de (iod van alle genade, die ons door Christus Jcsns lot zijn eeuwige heerlijkheid heeft geroepen, zal u na weinig lijden zelf volmaken, versterken en bevesti gen. Hein zij eer en heersehnppij in de eeuwen der eeuwen. Amen. EVANGELIE vulpens den II. Liicus; XV, I 10. In dien tijde kwamen tollenaars en zon daars lot Jesits om Item te liooren. Kil de schriftgeleerden en Farizeëii morden, en zeiden: Hij ontvangt de zondaars en eel mei hen. Eu Hij zeide hun deze gelijkenis: Welk menscli is er ouder u, die honderd schapen heeft, en, als hij er een van verliest, de negen en negentig niet in de woestijn achter laat en zoeken gaat naar hetgeue verloren is. lol hij het vindt En als hij hel gevonden heeft, neemt hij liet met vreugde op zijne schouders, en tehuis komende, roept hij zijne vrienden en huren hijeen, en zegt hun: Ver heugt u met mij, want ik heb inijn schaap, dal verloren was, weder gevonden. Ik zeg tl, dat even zoo in den hemel meer vreugde zal zi|n over één zondaar, die boetvaardigheid doel. dan over negen en negentig rechtvaar digen, die gcene hoetvaardigheic noodig hebben. Of welke vrouw, die lien drach men nccfl, en éénc drachme verliest, zal geen licht ontsteken en liet huis vegen, en nauw keurig zoeken, lol zij ze vindtEn als zij zc gevonden heeft, roept zij hare vriendinnen en huren bijeen, en zegtVerheugt u met mij, want ik heb mijne drachme, die ik ver loren had, gevonden. Aldus zeg Ik u, zal ei hij de Engelen Gods vreugde zijn over eeneii zondaar, die boetvaardigheid pleegt. Almanak der Week. JUNI linczcwljd aan liet II. Hart van Jesns). ZONDAG 28. 3e Zondag na Pinksteren, H. Leo II. Paus. N. M. MAANDAG29. H. H. Petrus en Paulus. Te vieren als Zondag. DINSDAG 3(1. Gedachtenis van den li. Paulus. Apost. JULI WOENSD. 1. II. Rumoldus. DONDERD. 2. O. L. V. Visitatie. VRIJDAG 3. H. Hyacinthus. ZATERD. 4. H. Ulrlcus. KERKELIIKE DIENSTEN TE AMERSFODÜT. Van 28 Juni tot 5 Juli. PAROCHIE VAN O.L.VR. HEMELVAART. Lange Gracht. Zondag de II. Missen half zeven, half negen, 10 uur Hoogmis, kwart over twaalf en kvvarl over twee Catechismus, 3 uur Vesper, -I' uur Congreg. van de II. Familie. Maandag de II. Missen half zeven, half negen, 10 uur Hoogmis, 3 uur Vesper en rozenhoedje. Dinsdag 8 uur gezongen St. Auloiiiiis-MIs. Donderdag 7 uur l.tif, 8 uur opening van hel Triduüm voor de leden der II. Familie. Vrijdag 8 uur gezongen II. Mis, 7 uur Lof. 8 uur oefening voor de leden der II. Familie. Zaterdagavond 7 uur oefening voor de leden der II. Familie. Gedurende de week de II. Missen te 7, S PAROCHIE VAN DEN H. FRANCISCUS XAVERIUS. Zondag en Maandag de II. Missen li' 8 en II uur, om 9','j de Hoogmis. Zondag 2 uur Kruisweg. Maandag 3 uur Vespers mei Rozenhoedje. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, 8 mir gezungen II. Mis, 7 uur Lof. Gedurende de week de H. Missen 7, 8 en KKRKN1EUWS. Z. D. H, de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Groningen (II. Martlnus) den WelEerw. heer I'. J. M, Snndkuijl, en tot kapelaan te Grocnloo den WelEerw. heer P. J. Hijlard. lu de vergadering van hccreu Hrncdcr- incesters der Ainerstoortsche Processie naar Kevelaer is in plaats van den lieer W, Koel man van Hilversum tot president gekozen de heer L. KuiJer Ie Haam. tSnnrn. Het Mar ia-altaar in de Parochie kerk alhier, Is scderl ccnlgcn lijd voltooid. Mengelberg een zandsleeneu omlijsting ver vaardigd, Een en ander vormt een flink ge heel. Het artistiek afgewerkt Mariabeeld in zittende houding wordt door vijf mcdaljons omgeven. Een er van (midden boven) stelt de H. Drievuldigheid voor; de andere vier ty pen van Marla-alheeld ingen.l.inks heneden de boetvaardige Eva, moeder der levenden daarboven Sarah, moeder der gcloovigcn als echlgenoolc van Abrahamrechts Judith en Esther. De heelden Ier rechterzijde stellen voor den patroon en de patrones van gever cn geefster, nl. de heiligen llcrnnrdus en Laren. Onze gemeente heeft Woensdag weder ecu heerlijken dag gehad. Ilegunsligd door prachtig zomerweer heeft Laren hel Sl. Jansfeest weer met liiisler gevierd, De versieringen aan de huizen en langs den weg waren zeer smaakvol aangebracht en veelal fraai te noemen. Reeds vroegtijdig kwamen bezoekers uil alle richtingen aan, zoodnl spoedig <lc gewone rustig- opgewekte drukte heerselile. Om 9 uur werd een plechtige Hoogmis opgedragen door den Zccrcerw. lieer M. A. van CrimiHjn, deken eu pastoor te Pennies, daarbij geassisteerd door de welcerw. Iiee- ren van Dijk, kapelaan le Kahoinv eu II. I. Smil, kapelaan alhier. Na de plechtige li. Mis vormde zich de processie, die zich, niet tegenstaande de zeer groote lengte van den stoet, door de voorbeeldigste orde kenmerkte, naar het Sl. Janskerkliof. De zeereerw. heer Alculeuian, pastoor te Bussiiin, droeg het Allerheiligste. (Jp hel kerkhof werd de pre dikatie gehouden door den welecrw. heer Kiuiiwciihuis. kapelaan te Hilversum, die in zijn, door de oveigrootc menigte, onder de diepste stilte aangehoorde toespraak, dv vragen beantwoordde: Wat gaf Jesus in hel H. Sa crament V Wanneer gal Hij hel V Voor waf gaf Hij hef Na de predikatie werd de zegen gegeven, waarna de processie te ongeveer I uur naar Laren terugkeerde. Tegen 2 uur kwam men terug in de kerk waar. na bel Te itcum. dc zegen gegeven en hel bekende Sl. Johnnncs- lied gezongen werd. Te 5 uur jileehlig Lof, waarhij de zeereerw. lieer Schollen, pastoor te de Steeg, werd geassisteerd door de wetccrw. heeren Papinfc, kapelaan te Bussum, en Burgers, kapelaan te Naardcn. Onder hei Lol werd een predi katie gehouden doorden welecrw, heerLunter, kapelaan te Kortenhuef. De heerlijke St. Jansdag is alzoo weder voorhit. maar ook deze zal weder, door zfjn indrukwekkend schoone feestviering, voor degenen, die daaraan hebben deelgenomen, een onvergetelijke zijn. Plaatselijke Berichten. Snest. In de j.l. Zaterdag gehouden ver gadering van den Raad der gemeente Breda is onze gemeente-secretaris, de lieer II, II, Jonkergouw, met bijna algcmeene stemmen benoemd tot gemeente-secretaris aldaar, wel een bewijs, dat Soest een bekwamen secre taris heeft. Wij wcnschcn den lieer Jonkcrgouw van linrtc geluk met zijne benoeming en hopen, dal hij de zaken der gemeente Breda met dczclldc nauwgezetheid mag vervullen, als tiij hier immer gedaan lieefl. iclit de Fanfare .['.'Mi ni n ui.i" den üaarn. H. M. dv Koningin arriveerde mei gevolg Zaterdag op 'i galeis alhier, ten einde daar enkele dagen door le brengen, De aanwezigheid der beide vorstelijke per sonen heeft Zondag een groote schare vreem delingen naar onze gemeente getrokken. In de omgeving van liet paleis hccrsclitc dan ook den ganselicn dag een drukte van be lang legen den lijd, dat II.II. M.M. zouden uitrijden, luidden vele honderden zich voor het lick eu langs de straat geposteerd en hieven hij de komst der koninklijke familie Zondagnamiddag werd hij hel paleis een wielrijder aangereden door een motor- fiels. Deze kantelde op zij, evenals de voi.r- spanwagen, lerw*»,ile bestuurder en de in den wagen gczclcii dame op de straal terecht getimmerten voor hot a.s, nationale muziek concours do verschillende inschrijvingen de hegrooting verre overtroffen, Is het werk aan niemand gegund. De dcshclrcllcndc ling gebeden mei den laagsteu inschrijver, mei hel gevolg, dat het werk is opg-'dragcii aan de heeren B. J. Klaarwater en J. G. Vcldhnijscii. De verpachting der buffetten is gegund aan den lieer N. Verbeek. We lezen in de N. B. CL: We zijn nu in hel Imrijc van den zomer co inch hccrscht er al zooveel werkloos heid, Waar tnoei dal toch iu den a.s, winter heen? Bijna dagelijks melden zich aan hel politle-hureau wcikloozen aan om naclitvcr- hlijl. Maandag,ivoiul zelfs drie tegelijk. Dal zijn allen vreemdelingen, maar ook onder de Baamsclic ambachtslui ziel hel er niet zoo rooskleurig uit. Bovendien gaal hel met hel verhuren niet voorspoedig. Tal van ge meubileerde optrekjes zijn nog dis|ini>ihcl cenigc weggaan, toch zal de zomer van l'.IOS voor Haam niet tot de vnordeeligsten bobooien. Eemncs. Hare Majesteit Koningin Willicl- niiiia en Hare Doorluchtige Moeder deden Maandagavond eene rijtoer door deze gemeen te. In geen maanden was dit geschied. Beide vorstinnen werden door de ingezetenen eer biedig begroet. In tegenwoordigheid van den burgemeester werden Maandagavond de heide brandspuiten dezer gemeente aan een onderzoek onder worpen. In plaats van het gcheelc personeel was daar slechts een gedeelte bij tegenwoordig, groot genoeg om dt spuiten te behandelen en in werking te brengen. Daardoor ging alles geregelder dan in vorige jaren. De man schappen kweten zich dapper van hun plicht en de spuiten voldeden zeer. Dc gunstige grashouw heeft de landbou wers verlokt oin vroeger dan andere jaren met maaien van liet gras te beginnen. Er is zelfs reeds hooi verscheept. Bij zulk weder hooit liet van zelf. Men rekent op een gunstigcn oogst, Er gaal haast geen dag voorbij, of er ko men landloupers bij de politie voor den nacht logies vragen. Gewoonlijk wordt aan hun verzoek voldaan. Zij beweren geen werk te hebben en dat hier te zoeken, maar niemand is op hen gesteld. Laren. Door de besturen van den Boeren bond en dc l'atronnals-commissie .St. Vitus" was liet plan opgeval iu den a.s. winter een avondcursus in landbouwkunde te doen gevenechter was in de onmiddellijke om geving geen onderwijzer met bevoegdheid voor dal vakdaarom hebben de besturen aan liet gemeentebestuur verzocht in de thans bestaande vacature aan de 0. L. school te voorzien door de benoeming van een onder wijzer met acte landbouwkunde. Het ge meentebestuur zal aan het verzoek voldoen. De heer Jo Bakker, jong van hier, had onlangs de eer, dat zijn .Stil leven." door hem ingezonden voor de kunst expositie te Antwerpen, iu de eerezaal werd geplaatst en heden door de Commissie voor de verloting is aangekocht. Zondagavond jl. kregen twee heeren bezoekers van restaurant Crailo woorden, die overgingen tot een formeel geveeld. Beiden rolden al vechtende door een spiegel ruit en toen deed uuk het glas zijn werk. Ze werden ernstig aan 't hoofd en aangezicht gewond. Daags vóór het St. Jansfeest brandde door een kleine onvoorzichtigheid een derde deel van een eorcboug af. De bewerker van dit onheil was zoo onder den Indruk, dat ecnig- zins rappe handen toeschoten en den nacht doorwerkten, zóó. dat met den brand onbe- van het onheil bespeurden. Hilversum. Aan vrouw van Beusekom, die liij hel spoorwegongeluk op den 2don November van hel vorige jaar bij den over weg Licbcrgcrstraat, zoodanig werd verwond, dat zij baar gclicclc leven invalide zal blijven, is door de Administratie der H. IJ, S. M. een schadevergoeding uitgekeerd van f5600. Maandagmorgen is bij dc politie aan gifte gedaan, dat door middel van insluiping ten uadcele van een bewoner Diamantslraat, uit diens woning verschillende gouden en zilveren voorwerpen alshorloge, oorbel letjes. broche, kettingen, enz. zijn ontvreemd. De beer J. Reijn Wzn. is benoemd tol secretaris van liet harmoniekorps „Wilhel- iiiina" in de plaats van den lieer W. Hogcri- birk, die als zoodanig heeft bedankt. Men verneemt, dat het buitenverblijf van wijlen de douairière Backer voortaan voor zomer en winter zal worden bewoond door den lieer A. J. Blaauw, uil Amsterdam. Wal eene cvcnluecle sluiting, voor zoover dit mogelijk is. van hel hosch voor liet publiek betreft, weet men alleen nog als vast- slaande mede le deelcn, dat dit zal geschieden niet de naaste omgeving van liet huis. i )|i de Woensdag gehouden koeien- mui kt waren aangebracht 80 koeien, welke ver handeld weiden tegen prijzen va:: f BSO tot f230, Bij de Zondag jl. gehouden wielerwed strijden op dv Sclicvcningsclic wielerbaan In haalde de heer Jae. Brunt in den wedslrijd vuil meel over 11X10 M. den 3den prijs met slechts ccuigc centimeters verschil bij den Islcn cu 2dcn prijswinuer. In de keuken van hotel .De Zon" aan den Vaanweg, ontstond Zaterdagavond door een pelroleumtuestcl, een begin van brand, hetwelk echter spoedig door de bewoners werd gchlusch:. Toen freule SL Maandagmiddag over den Groest liep, ten einde bij den slager B. eene rekening te gaan betalen, verloor zij Ier hoogte van liet Sf. Anungeslichl een hiicfje van 25 eu een van 00 gulden. Het geld viel in de breede gooi alaar en spoelde aanstonds weg. Door verschillende personen worden pogingen in het werk gesteld hel ver loren geld op te sporen, echter zonder resultaat. Bussum. Zondagmiddag hield hel Kruis- vcrhoild eene ledenvergadering, welke geleid werd door den voorzitter, den heer I'. J. Koster. Na installatie van eenige nieuwe le den en verslag over de laatste vergadering van de Kath. Sue. Actie werd door den Eerw. lieer G. Schilte eene korte beschou wing gehouden over de beginselen, waarop de drankbestrijding in hel algemeen moet gebaseerd zijn. De heer Koster hield vervol gens nog een kleine bespreking over de no velle .Drankellende" van mcj. Chr. Vetter. De heer A. J. D. Dirkscn, alhier, is geslaagd voor liet toelalings-cxamen voorde Rijks Nurniaalselioul voor Teekenonderwij zers le Amsterdam, afdceling bouw- en werktuigkundig tcckcncn. Uit een schuurtje, achter het café van D. in dc Kapelstraat zijn Maandagavond door onbekenden 2 fietsen ontvreemd, waar van de eene nog geheel nieuw was. Een der rijwielen behoort nan het rijk. Aangezien dc bestaande groote gas- ketel aan de gasfabriek wegens toename van liet gasverbruik niet meer voldoende kan voorzien in de verlangde drukking, zal men eerstdaags den inhoud daarvan verdubbelen en van 3000 op 6000 kubieke meters brengen. Ingevolge een besluit van den Raad zijn thans in de scholen alhier verband- trommels geplaatst, ten einde te voorzien in de eerste hulp hij ongelukken. Reeds lang liepen geruchten, dat de Hollaudsclic IJzeren Spoorweg Mij. gci'ntc- resseerd was bij de Gooisebe Stoomtram. DU gerucht is gebleken waarheid le zijn. Na de laatste uitgifte van anndcclen door de Gooisebe tram heeft de H. IJ. S. M. zorg gedragen deze in haar bezit te krijgen, dat thans meer dan de li r aandeden van de tram in handen zijn van de II. IJ, S. M., zoodat dc Gouische tram in dit groote lichaam Is opgelost Dat zulks het Gooi ten goede zal komen blijkt reeds uil het feit, dat vanaf I Juli de rondreisbiljetten uitge geven over Bussum en Hilversum geconi- het Gooi, Zeist. Zekere W. S. wonende te BHt wilde op den Ulrechtschenweg alhier nabij de Schapendrift op de paardentram stappen en had daarbij door eigen onverzichtigheid het ongeluk uit te glijden en onder den tram wagen terecht te komen. Zwaar gewond aan liet rechterbeen werd hij opgenomen en naar de algemeene ziekenverpleging alhier overgebracht. Een boer reed met paard en wagen over denpubliekenoveiwegvan den buurtspoorweg nabij het station .Huis ter Heide" terwijl de personentrein, die ten kwart voor elf uur van Zeist naar Utrecht vertrekt, aldaar pas- Het scheen, dal ons boertje zich niet om de bel van de machine en de stoomfluit be kommerde, daar hij eerst toen de trein tot stilstand gebracht was, zijn paard aanzciic. Door de tegenwoordigheid van geest van den machinist, P. van der Tol, is hier zeker een groot ongeluk voorkomen. Naar men verneemt is legen liet boertje proces-verbaal opgemaakt. Op het verzoekschrift van J. W. Hoog straten alhier, om vergunning tot verkoop van sterken drank in liet klein alleen aan logeergaslcn in een voorkamer van het per ceel IDa aan den Voorlicuvcl alhier, is af wijzend beschikt. De Bilt. Zondagmorgen te 7 uur werd in één laag, van plaggen en stommels gebouwd hutje, op eenigen afstand van den Hessenweg alhier gevonden het lijk van den 66 jarigen J. de G., alhier woonachtig, waarnaar den ganschen nacht werd gezocht, aangezien hij Zaterdagavond niet was tiiuis gekomen. Zijne cchtgcnoote verklaarde, dat hij Zater dagmiddag één uur goedschiks was weg gegaan. Tijdens het concert, dat hier Dinsdag avond plaats vond, viel er een klein incident voor in de Dorpsstraat. Een rijtuig met vier inzittenden, dat voor liotel Poll wilde keeren, nam den draai te kort, waardoor liet voertuig kantelde. Een der inzittende dames verwondde zich aan de polsen en moest dour dr. P. Verschoor geneeskundig worden behandeld. Putten. In de Maandag gehouden verga dering van liet Bestuur der Dranjc-vcrcciii- ging, welke bijgewoond werd door het groot ste deel van het onderwijzend personeel, benevens de leden der sub-commissie, werd in beginsel aangenomen de schoolkinderen op het feestterrein te onthalen. Algemeen werd dit wenschclijk gevonden, omdat dit sterk kon medewerken om hij dc jeugd het besef levendig te doen worden, dat zij hij elkaar liooren, dat zij zijn jongens eu meisjes, die, hoewei wonende der gemeente, plaats, lntusschcn werd elke school vrijge laten. Zij. die hel verkieslijker vinden liet feest in de school te vieren, kunnen dit doen. Verdei werd de medewerking verkregen van het onderwijzend personeel om dc giften iu te zamelen bij de ouders der schoolgaande kinderen, terwijl de overige burgerij bezocht zal worden door liet bestuur en de suh- eoiiimissieleden. Agenda voor den Amersfoortschen R.K. VOLKSBOND. Zondag 27 Juni ten 12 zitting spaarkascandidaatstelling voor het verkiezen van een bestuurslid. Donderdag 2 Juli vergadering van liet hoofdbestuur. Zondag 5 Juli maarniet, vergadering. Leden, die aan den Bondsdag wenschcn deel te nemen, wor den verzocht hunne namen aan het bestuur op te geven, opdat zij tijdig van een toegangs kaart voorzien worden. 387e STAATSLOTERIJ. VIJFDE KLASSE. Vierde ot laatste week. Trekking van 19 Juni 1908. (100 loten.) Ten kantore van den .Collecteur A, C. R. O. LEINWEBKR te Amersfoort (Brccdcstraat 22) is no. 136 uitgetrokken zonder prijs. BURGHRLIJKE STANDEN. Gemeente Amersfoort. Van 18 Juni tot 24 Juni 1908. GEBOREN Johanna Arnolda Carolina, d. van Q. I. H. Benders en C. Paats. jan. z. van C. Eijkelboom en E. de Graaf. Jacob, z. van L. Hartsuiker en H. Kuit. Cornelia Johanna, d. van J. L. A. Verwcij en C. A. van de Riet. Pctronclla Duitje, d. van C. Kraaijk en T. Nanning. Nico, z. van (j. Driesman en J. W. de Gooyer. - Simon, z. van D. Meijer en D. Prins. Timotlicus Arnoldus, z. van A. Schimmvl en I'. van Beek. - Maria Hcndrika, d. van T. van 'tEnd en H. Ruizendaal. en F, C. H. Koensz. - Betrouwd: a. h. j.M.sciieiiekenscnTh. C. M. J. Adam. - II. J. van Rijsscn en C. I. M, baronesse Van Boccop. - G. Evert- sen en E. Heerc. A. Berendsc en L. Hanncssc. Vries. 7 r ncndaal, 53 j. Gemeente Soest. Geboren Aaltje, d. van G. van den Burg en L. Klein. Leonardus, z. van G. Vonk en G. Papenburg. Willem, z. van II. de Bree en J. Jansen. Getrouwd B. Meiners en M. J. C. van Overleden: W. F. C. Scholten. 52 j„ echtg. van C. Koops. II. van der Heiden, 27 j., echtg. van J. J. F. van Woudenberg. Gemeente Baarn. Geboren Rijkje, d. van H. A. Egels cn J. Peet. Elisabeth, d. van J. Bakkcucs en n der Woerd e Oldcnhuf. Ondertrouwd: H. C. Sloot. GETROUWD: K. v. Kcstercn en G. F.her- hardt. H. Beuken i-n J. C. van Dijen. II. Steijgerwait cn G. Veldman. Overleden W. Schimmel. 7 w. Gemeente Eemnes. GETROUWDE. v. Ijken en S, Kronemann. Th. Aben en E. Cli. M. Meddcns. Ondertrouwd W. Bels en G. v. d. Bergh. - Th. J. Walraven en D. G. v. d. Brink. overleden M. Klaver, 15 m. Gemeente Hilversum. Geboren Christina Maria, d. van W. H. de Wil en C. Hagendoorn. Cornelis z. v. J. Schotsman en C. v. d. Elskanip. Hidde, z. van J. M. Kabalt en M. A. v. Rijsscn. - Bortus Gerardus, z. van H. Rosenkranlz en E. L. Stap. Bertha Maria, d. van P. C. v. d. Kuil en B. A. Duis. Anthonia Maria, d. van W. Reijn en A. v. 't Veld. Gijs- hertus, z. van C. van Drieënhuizcn en C. W. van den Broek. Philip, z. van M. P. de Jong en W. de Ruiter. Cornelis Jose- phus. z. van J. M. A. van der Hagen en M. j. G. de Groot. Petros Cornelis, z. van P. Humblct en E. Muider. Daniël, z. van I. Wolfswinkel en A. Wernsen. Hendrina Johanna Hermina. d. van H. Korrel en A. v. Midden. Peter, z. van J. van Assell en B. Donker. Mariette Theodora, d. v. C. F. van der Heijden en A. M. Olie. Ondertrouwd: J. H. de Waijer en W. J. Tabak. J. Peel en W. F v. Klingereii. - H. Esmaii en W. M. Sinnige. Getrouwd: J. Cohen en S. Krant. C. Das en W. v. Reenen. (i. M. riciidrikx en A. A. A. Knijper. S. Spierenburg en A. v. Hom melen. Overleden S. Lankreijcr, 3 cli. J. Does. 1 j. A. Th. Jacobs, 4 w. - H. v. Luntcicii, I m. - V. Dekkers, wedr. van C. van der Kamp, 88 j. A. Vleugel, wedn. van O. Bus, 67 j. C. Hougendoorn, 2 m. E. A. Kilian, echtg. van U. H. Aukes, 45 j. - A. M. v. Dieren, I j. - C. Bos, 1 j. - II. Korrel, wed. van Haan, 84 j. Gemeente Bussum. Geddkf.N Abraham Johannes Adriamis. v. 11. v. Norreu cn Stein. Williclmina Johanna, d. van J. v. Galen en M. F.. d. Eshoi. - .Jacobus Gerardus, i. v. Haan en K. Wilt.lrt. Frans, z. van A. v. Voorst en I. M. v. Hoevelaken. Uina, d. van J. de Klijne en G. v. Dronkelaar. Eleouora Manila, d. van O. II. H. v. Mauncn en J. M. Poorten. Caroline Menrietle, e U. U. I'ruissen en C. II. van Brccmcn. Elisabeth, d. van S. dc Boer en P. Beek. Karolina Dirkje Hcndrika, d. van J. de Boer en K. Wcidcma. Frcderik. van W. Kleijn en M. Y. Bockholl. Johannes Wilhelmus, z. van J. W. Welling en E. A. Bus. Adriaua. d. v. H. B. Kuiper en M. J. Bierdrager. August Louis Otto, z. van E. H. A. Heicrmann en C. A. H. B. v. Barell. Ondertrouwd: J. J. L. Middendorp en K. M. B. Glazer. Getrouwd: A. F. W. Stcemann en E. Teleilhurg. P. de Vries en J. A. Cremers. Overleden: P. v. Dijk. 60 i., echtg. van C. Weber. - F. J. A. H. van Peil. 61 j„ echtg. van W. M. v. d. Heijden. A.W. ue Biuijn, 22 j. W. C. Verheul, 20 m. Gemeente Naarden. GEBOREN Willcmina Regina Gijsberla, d. van Z. Kuiter cn J. v. Klooster. Johannes Lccndert. z. van J. M. LCfening en W. v. Leerdam. Jacob Jan, z. van W. Vreman en E. Vonk. Gemeente Hoogland. Geboren Wilhelmus Lambcrtus, z. van i. Smink cn K. Kok. Frcderik. z. van F. Versteeg en A. Plevier. Gemeente Hoevelaken. Geboren Otto. z. van E. S. Beider en A Veldhuizen. Jan Julian, z. van G. v. Altcna en II. Overecui. Hendrik, z. van G. v. Putten en H. Penning. Gemeente Barneveld. Bevallen G. v. d. Pol. geb. v. d. Beek, z. - J. v. d. Veer, geb. Wessels. z. - H. Klomp, geb. v. Middendorp, d. S. v. Es- veld, geb. Meernink, d. G. Geijtenheek. geb. v. d. Broek, d. Overleden C. J. A. Wijngaarts, 3 j. W. Schakelaar 9 m. P. V. Harten, 88 jr., wednr. van M. KroesbeiRen. Gemeente Nijkerk. Geiioren Nicolaas, z. van J. Wallet en B. Schotsman. Arend. z. van J. Wassink en G. Wassink. - Hendrik, z. van J. Staal en W. v. Mcervcld.

De Eembode | 1908 | | pagina 5