„Mijn ecrslc woord zal zijn eene krachtige en verontwaardigde afkeu ring van de rede van Vaillant. Ons verbond met Rusland blijft de grond slag van onze buitenlandsclie politiek. Wij zijn van plan het te handhaven en vast besloten het te plaatsen bo ven eiken strijd. „De ontmoeting van president Fai lures met den Czaar, die een consti tutioneel vorst is. vindt plaats op een bij uitstek gunstig tijdstip. Ons ver bond met Rusland is van vrcdelie- venden aard en bedreigt niemand." De motie-Vaillunt werd verworpen met 470 tegen 65 stemmen, waarna het geheele ontwerp werd aangenomen met 489 tegen 62 stemmen. Mgr. Duparc. bisschop van Quimper. vervolgd, omdat hij zijne diocesanen herinnerd had aan de kerkelijke straf fen, die de koopers van aan de Kerk toebehoorende goederen beloopcn, is in eerste instantie vrijgesproken. Het openbaar ministerie is nu in honger beroep gegaan. liet hooggerechtshof te Washington heeft een merkwaardig vonnis geveld, waaruit blijkt, dat in Amerika voor de katholieke Kerk beter recht te vin den is, dan in het Frankrijk van on zen tijd. In eene kwestie over eigendomsrecht, waarbij twee katholieke kerkgebouwen op de Filippijnen betrokken waren, heeft het Hof ais zijne meening uit gesproken. dat de giften, aan Katho lieke kerkgebouwen geschonken, eigen dom zijn der Katholieke Kerk. en dat het bestuur dezer Kerk juridisch be slaat uil de bisschoppen, die in ge meenschap verkeeren met den Paus van Rome. ENGELAND. In Londen hebben de kiesrechtdames weer eens schandelijk te keer gegaan. Zij hadden zich in 't hoofd gezet een monstcr-betooging te houden, een soort van omsingeling van het parle ment. 'in de heeren-afgevaardigden tot heter inzicht te brengen ten aanzien der rechten van de vrouw. De politie had uitgebreide maatrege len genomen om de orde te handhaven, en de strengste hevelen waren uitge vaardigd legen al degenen, die het zouden wagen tot verzet over te gaan. Dinsdagmiddag kwamen de dames in Caxton Hall bijeen en besloten eerst een deputatie uit haar midden naar den minister-president Asquitli te zen den. Dertien dames werden daartoe afgevaardigd. Ze werden echter afge wezen de minister liet de dames weten, dat ze haar voorstellen schrifte lijk konden indienen. Toen de deputatie dat antwoord in Caxton Hall terugbracht, geraakten de beleedigden in woede. Ze besloten voor het parlementsgebouw te gaan demonstrccren. Reeds had zich daar een groote wan ordelijke menigte verzameld, zoodat liet Spoedig t"t ernstige ongeregeld heden kwam. De poiitie kon slechts met groote moeite de orde handhaven en moest er op verscheidene plaatsen „inhakken", waarbij heel wat wonden werden opgeloopen. De dames, die probeerden het Lager huis binnen te dringen, werden on- meedoogcnloos teruggedrongen en op gebracht. Negen-en-twintig van deze voorvechtsters voor het kiesrecht werden in tic gevangenis gestopt. Zevcn-en-twintig kiest echt-dames verschenen Woensdag voor liet politic- gerecht onder beschuldiging de politie ie hebben gehinderd in de uitvoering van haar plicht, tijdens de betooging van Dinsdag voor liet parlement. Twee der beschuldigden werden Vrijgesproken, de overigen moesten, als waarborg voor goed gedrag in de toekomst, 10 tot 20 p. st. storten of van één tot drie maanden in de gevangenis gaan. niet, maar Inter zal dat wellicht gebeuren. Denkt slechts, hoe veel tijd liet kost. eer een knopje tot een schoonc bloem i» op gebloeid. .Men moet '»'k hierin geduld heli- hen. Heeft hij onk al ie kennen gegeven, dat u hein welgevallig zljt?" „Nccn, grootvader, hij heeft mij wel hij de hand gevat, als wilde hij mij niet weg laten gaan." Nil was de beurt van verwondering aan Traulmann. „Heeft hij dat gedaan V" riep hij. „Ja, en als ik hem vraagde, of ik lilijven zon, knikte hij met liet hoofd. .Maar dat ging spoedig voorhij. Daarna was hij weder stil en stom als hei graf en liet mij gaan." „Ziel ge, ziel ge, mijn kind", zeidcTraiit- mnnn, zijn vreugde verbergend, „daarmede hehl u reeds kennis met hem gemaakt. Ili] heeft minstens een toeken gegeven, dal hem uwe nabijheid aangenaam is. O, dal is zoo veel waard, Kaatje", voegde hij er plechtig hij, „den vreemdeling heeft Ood ouder ons dak gebracht. Wij hebben een groot werk aan hem te verrichten. Bid (ïod, ook om uwentwille, dat hij onze zwakke pogingen zegenen inag." Van lieverlede was in de ondcrwijzcrswo- ning een zekere orde en rust teruggekeerd. Aan den vreemdeling waren zij reeds ge woon, lil zijn geheele doen en laten was Twee dames, die beschuldigd werden de ruiten bij den eersten minister As quith te hebben ingeslagen, werden veroordeeld tot twee maanden gevan genisstraf, welke straf niet kan vervan gen worden door boete. Einde Augustus zal Keizer Wilhelm in de buurt van Straatsburg een revue houden over 4U.000 mannen. Meerdere boiidsvorsten, de koning van Italiö en de kroonprins van Oostenrijk zullen er bij tegenwoordig zijn. En voor de eerste maal ook Franschc officieren in uniform. Duitschland streeft Engeland na in zijn vergrooting der vloot, waar het maar eenigszllis kan. Volgens de Berl. Ncuesle Nachrichten heeft Duitschland nu zeven linieschepen van liet Dread- ni'iight-type en twee pantserkruisers van het Invincible-type in aanbouw. Twee vim die linieschepen „de Nassau" en de „Sachsen". zullen in liKRl klaar zijn. Verder zullen er bin nenkort vier onderzeesche torpedo vaartuigen aan de vloot toegevoegd worden. Binnen een paar jaar tijds zal hun aantal tot acht toenemen. Luitenant v. Llitzow. een officier, die hij ile onderzeesche flottille is in gedeeld. zal een paar weken naar Fried richsliafen gaan, om Zeppelin's proeftochten moe te doen. „aangezien er veel technische overeenkomst is tiisschcti hei besturen van luchtsche pen en van onderzeesche vaartuigen". Binnenland. Scliaepinan-Monument. Naar hei Centrum verneemt, zal ile onthulling van het monument plaats hebben op 14 Juli a.s. Motor- en Rijwielwet. Het bestuur van de Nederlandsche Aulomohleleluh had tot den minister van Waterstaat liet verzoek gericht, alsnog te willen besluiten lol intrekking van hel voorstel lol wijziging der Motor- en Rijwielwet 1905, althans wat betreft artikel IV. Tevens had genoemd bestuur tot dcTweede Kamer een request gericht; om, voor het geval de minister aan vermeld verzoek niet zou wenseheii Ie voldoen, op liet in eerste lezing genomen hesliiil tot wijziging van art. 8. 2e lid. van bedoelde wet te willen terug komen en 'mitsdien dv voorgestelde wijziging dier wel alsnog ie willen verwerpen. In de Kamerzitting van Dinsdag deed de lieer Sasse van Ysselt mededeeling van dil ingekomen adres van de Ned. AulomobiClClUb tv 's-Gravcnhagc, om hei ontwerp alsnog te Neil. R. K. Volksbond. Te Haarlem werd Zondag de Centrale Raadsvergadering gehouden van den Ned. R. K. Volksbond. Aanwezig waren ruim 1U0 afgvvaardigden der verschillende atdcclingeu. liet hoofdpunt der agenda was de herziening der Statuten. Hiertoe was een commissie be noemd. Aangenomen werd door de overgroote meerderheid, dat de Ned. R. K. Volksbond „Volkshond" zou blijven en niet zou gereor ganiseerd worden lol uitsluitend wcrklicdeii- vereeiiiging. Ook werd aangenomen i Statuten vast ie leggen, dal voortaan Volksbond. Ten slotte werd nog aangenomen verplicht abonnement voor de leden op hel bondsorgaan „de Volksbanier". In plaats van den lieer W. C.J. Passtours, die bedankt bad als president van liet lioofd- beslimr, werd gekozen de lieer J. W. Smit, lid van den Amstcrdamschcn raad en voor- zilicr der afd. Amsterdam van den Ned. R. K. Volksbond. Z.D. Il.de bisschop van Haarlem, mgr, Cahier, kwam den lieer Passtoors per soonlijk bedanken voor zijn 20-jarigen arbeid, hij zou sill en onbekommerd, dal hij ii uiterlijk verloop der huishouding slechts weinig stoornis bracht. De huisgcnootcn hadden zich aan hem gewend. Terwijl vader I raiilmann zijn jeugd onderricht Kaatje, zoover liet hare zwakke krachten ge doogden, voor hel huishouden hielp zorg dragen, zat Karei Wcmer in zijn gewoon liewegenlous peinzen o|i zijn kamertje hel tuintje. Maar in de vroege morgenuren ol wanneer de avond viel, moest de druomcr buiten in dv vrije lucht. Traulmann was zelf nog een goede wandelaar, zijn oude hccncn vermochten nog recht vlug de bergruggei le beklimmen en van de boogie neer b dalen, Zijn gast, die geen weerstand bood, en als willoos mei hem ging, spaarde hij niet om verre en vermoeiende wandelingen in 't gebergle mei hem le maken. Zelfs ge lukte liet hem soms. hern lot llchlcii arbeid Ie krijgen, om hem aan heldroomerig nietsdoen, dat hem reeds bijna lot een tweede natuur geworden was, te ontrukken. De verstandige oude dacht daarbij: Wil de geest genezen, dan moet ook liet lichaam gezond worden. Het een hoort bij liet ander. Op een gebro ken of ontstemd instrument kan de ziel nic spelen. Worill vcrvolf;il.) Plaatselijke Berichten. Amersfoort. Bond van R. K. Wcrk- licdcn-Vcreenigiiigen in het Aarts bisdom Utrecht. Dagorder voor de a.s. Boiids-Vergadc- ring op 12 Juli te Amersfoort te houden Precies te 91., uur opening van hel gebouw. 1. Onderzoek der geloofsbrieven. De Commissie voor hel onderzoek der geloofsbrieven zal zitting hebben bij den ingang der zaal. Voor de goede regeling zullen de stem gerechtigde afgevaardigden bij liet afgeven der geloofsbrieven een ronde kaart ontvan gen met Iiiiii naam ondcrtcckcnd. Voor de Voorzitters zijn de plaatsen op hel podium gereserveerd. Voor de afge vaardigden de plaatsen vóór in de zaal, Ken beleefd verzoek van liet Dag. Bestuur, dal aan deze wenken gevolg gegeven wordt. Precies te 1(1' opening der Vergadering door den Bonds-Voorzitter II. Brouwer. Punt I der Agenda Voorstel Enschede, overgenomen doorliet Dag. Bestuur. Inleider de Bonds-Voorzilter H. Brouwer. De lieer J. II. Griindmcijcr. Bonds-I'eii- ningiiievsier. zal bij punt I als Voorzitter tungecren. Daar uit den aard der zaak over p'tinf 1 gedachten-wisseling is te verwachten, zal er aan een Voorzitter of afgevaardigde van elke aangesloten vereeniging het woord wor den gegeven: cellier niet langer dan 5 ,'t 6 minuten, en niet meer dan 2 maal over dii onderwerp. Over punt 1 zal eene lioufde- lijke stemming worden gehouden en daarna i!t!n uur worden gcpmisocrd. Heropening der vergadering. Punt 2 der Agenda Voorstel Utrecht. Hel verplichtend zijn in de vakorganisatie. Inleider de lieer J. II. van Zeeland. Punt 4. Voorstel Utrecht. Het vormen van sprekers. Inleider de heer K. B. üercndsen. Punt 4. Voorstel Enschede. De motie be treffende de rechtspersoonlijkheid der vak verenigingen. met liet oog op liet sluiten Over de laalstc drie onderwerpen zal legenlicid zijn van gedachte de sprekers. De agenda afgehandeld zijnde, zal de ZcerEerw. ISotids-Advlseur het woord tot de Vergadering richten. Sluiting door den Voorzitter II. Brouwer. Na de sluiting zullen door de afdeelingeii „ionncelcn muzick"ocnigc stukjes ion gehoore worden geluncht, waarbij alle bondsleden vrijen toegang hebben. Algemceiic wenken. De Besturen der aangesloten verenigingen kunnen, zon er van bun plaatsen leden als gast de Bunds-Vergadering willen bijwonen, daarvoor kaarten bekomen bij A. O. van der Linden, Achterom 131, Hilversum, mits vroeg tijdig aangevraagd met de opgave der namen. Deze kaarten zijn streng persoonlijk. De leden der Propaganda-club „l.eo XIII" te Amersfoort zullen aan alle treinen tegen woordig zijn om de afgevaardigden op 12 Juli naar liet Boudsgebouw le begeleiden. Tcrhcrkcnuingishet gowcilSCht een insigne Den Voorzitters, welke reeds des Zaterdags avonds de BondsliestiMirsveignderlng bijwo nen, en derhalve den nacht te Amersfoort moeten overblijven, wordt verzucht, daarvan vroegtijdig kennis le geven aan den heer P. Th. Dieges. Krouiinestraat 52, opdat tijdig voor nachtlogies kan gezorgd worden. Zondag 12 Juli zal er in de Parochiekerk 0. I.. Vr. Hemelvaart op de Lange Gracht, gelegenheid zijn te half zeven de II. Mis bij le wonen, waar dan een -ID-lal planlscn zijn gereserveerd. Op den dag der Bonds-vergadering zal er in hel Boudsgebouw op de bovenzaal gele genheid zijn ververschiiigcu Ie gebruiken. Naar wij vernemen zal de aanbesteding van den bouw van bel |iol|lie-pusthuis aan den Soesterweg plaats hebben op 21 Juli. Hel moet uilcrlijk 15 October worden op geleverd. Als nieuwe kiezers voor de Kamer van Koophandel hebben zlclt aangegeven 2 hoof den van een bedrijf. Op de Varkensmarkt is een kv gejilnatsl van liet model, dal op hel onspleiu zoozeer voldoet. Een flinke verbe- De auto II. 138. die Maandag in de 1.angcslran! wilde uitwijken, reed bijna den winkel van den heer M. Kool binnen, doch bleef op 't laatste oogenhlik nog steken te gen de vrij hoogc stoep. Alleen liet zonne scherm werd geducht gehavend. De autumobilist zal de schade vergoeden. Een wielrijder geraakte Dinsdagochtend liiet karretje en al in de Lange gracht, werd door handreiking uil liet onvrijwillig gekozen had weer op den vasten wal ge bracht. liet ongeval liep dus nog al goed af. De lieer R. O, Kijkeus is gekozen tot lid van het hoofdbestuur van den Bond voor vrouwenkiesrecht. lu de afgcloopcu maand Juni 1908 werden door de Amcrsfoortschc Iraiuwcginnntschappij 10402 betalende passagiers vervoerd en be droeg de passageoptireiigsl 1520.211;de totale inkomsten waren 1555.12; de eter- opbrengst was 110.28. Ill dezellde maand van 1907 waren deze getallen resp. 1)777, f508.22», (541.60» en f 1031. Omtrent de renbaan, die zal worden aan gelegd aan den straatweg Amersfoort Baarn. ten westen van het onlangs door de gemeen te Amersfoort aangekochte „Birkliovcn," meldt De liaan, ter breedte van 15 meter, krijgt een lengte van ruim 800 meter. Nabij den ingang (aan de zijde van liet cafii-restaiirant Birkoven) zullen cnntrolegcboiiwljes en een ruime bergplaats voor rijwielen worden ge- De tribune met buffet (40 meier) wordt te gen liet hotel, aan de Zuidzijde, geplaatst. Hiertegenover. u|i liet middenterrein, zullen een muziektent, de rechterstoel en een ge- houw voor de pers worden opgericht. De Stal, lang 34 en diep 'J nieter, met 12 boksen en 12 gewone plaatsen, komt aan de Oostzijde. schier de tribune. Hij zal van den straatweg af voor paarden en voertuigen Ie bereiken zijn langs liet tegenwoordige Riii- De bami zal door een schutting van den straatweg worden afgesloten. J.l. Zondag iiasseerüen liter per extra- trein niet minder dan 2000 lerugkeereude werklieden, die ui Amerika lllin fortuin had den willen beproeven, doch daar geen konden vinden. Zij keerden mi via ons land naai hunne lleimaili (Duitschland) terug. De lieer W. 12170X0 minste Inschrijver voor den houw van een krankzinnigengesticht voor I5H pa tiënten, dat hij Bergcii-op-Zonni zal worden opgericht door de Vereeniging voor Clir, r krankzinnigen in Zeeland, tegenwoordigheid van vele Itelang- Voensdag op hel terrein naast ile vrijiuclsclniirsh>gc een proef genomen met liet brandhhiseliloestel Pluvius. welke geleid werd dour den lieer J. C. I. van 'I llotf, uil De bediening ervan is heel Door een druk op den knop breekt hel vclziiiirbulsje: do vloeistof (water met een oplossing van diilihelkoolzure soda) komt daaidoor onder lioogcn druk en baant zicli met C«n kracliligen straal een weg door de slraalpijp; liet apparaat spuit een 14 Me lk! toestel, dat gevuld 12 Kilo weegt, waarvan acht Liter aan bluselislol, kan niet ontploffen. De proeven overtroffen de stoutste ver wachtingen. Een kuil van 1 M\ oppervlakte, gevuld met teer en begoten mei petroleum, werd aangestoken, stond binnen enkele se conden in lichtelaaie, doeli werd even s|>oc- dig door den lieer Van i lloff mei zijn l'ln- vins gedoofd. Voor een tweede proef had men een houten keetje opgeslagen, gevuld met krullen en spaanders, alles overvloedig ge drenkt mei leer en |ielroleuni. In enkele seconden was hel den vuurzee, doch de vlammen moesten bezwijken voor de hlus- sclicndc stralen van den Pluvius en werden eveneens in een minimum van lijd geheel gcbliischl. liet toestel, mei twee vullingen, kost (25; na eiken hiaud ontvangt men kosteloos een Soest. 0|> Maandag 6 Juli a.s.. des avonds ten 8 nor, zal door liet l-anlare-korps „l'alicn- tia Vincit omnia alhier een euneert gegeven worden in de muziektent tegenover liet Raad huis. waarbij tie volgende stukken zullen uitgevoerd worden: uren eelt lijk. Bij een vechtpartij, die Zondagavond alhier plaats bad. werd de gcmccntc-vcld- wachter R. v. d. It. J. alhier^ dooi zekeren J. \V. danig toegetakeld. Dit zou waarschijnlijk niet gebeurd zijn, als W. Item niet onver wachts op liet lijf gesprongen was. want v. d. II. J, weel zich gewoonlijk de lui wel van 't lijf te houden. Dit muisje zal misschien voor \V, nog ecu lang staartje hebben. lu de vergadering van donateurs en leden der vereeniging tot bevordering van hel vreemdelingenverkeer „Soest Vooruit", werd o. a. voorlezing gedaan van liet vcislag van den secretaris over liet afgclmipcn jaar. Hel ledental was van 162 tot 181 gestegen, niettegenstaande 19 leden om verschillende redenen bedankt hadden. De zitbanken wer den niet een tweetal vermeerderd. Er werd een pension- en woninggids uitgegeven, waarin de leden grnlis kimden advcrtccrcn. en deze werd verspreid en op aanvrage gratis en franco toegezonden. Gok kwam een Hc- stuurvoordc op te richten Eloralla-vereeiiigiug tot stand, terwijl met liet Bcxlmtr der I', V. V. in overleg getreden is, omlrcnl liet houden ccncr Pliiiiuvi i-tentoonstelling in liet laitlsl van Augustus a.s. De rekening van den P k t werd goedgekeurd en geslo ten met cell batig saldo van f35.07». liet voorstel tot rcglcmcnts-wijziglng, regelende de introductie door donateurs, werd aange nomen. De heereti Horvers en Prillevllz wensehten echter hij eene aanstaande alge- hccle herziening van liet reglement ook liet recht van introductie le wijzigen. Gok werd wijziging gebracht I Ie j iflrcdiug van liet Bestuur, zoodat voortaan in plaats van drie, slechts Wil Bestuurslid zal behoe ven af te treden. 'Ier voorziening in de vacatures, ontstaan door liet vertrek van den heer fl. Bussc- nmker en door het liednuken van den heer P. G. de Munck werden gekozen de boeien J. J. M. M. van den Bergli en A. E. Baten burg. Na afhandeling der agenda hiaclil de heer H. W. Prillevllz den weldra uit de gcmccnlc vcrtrekkcudcn voorzitter, den lieer Jonkergouw verlies, dat de gemeente in hem als secretaris en de vereeniging Socsl-Vnorull als haren Voorzitter lijdt. Namens de vergadering wenselite spreker den vertrekkendoji voorzitter een voorspoedige levensbaan. Deze woorden werden door de vergadering warm geapplati- Itt deiizelfdengeesi ongeveer voegde de I n lieer Jiinkergoiiw le I- v-lid. Nadat dil door de vergadering mei applaus was goedgekeurd, gal de lieer Prillcvilz hij de gebruikelijke rondvraag liet He- stuur in overweging pogingen in liet werk te stellen om in onze gemeente een lokaal te stichten lol liet geven van eonceileu, hel Ituudcn van vergaderingen, verknopingen, enz.De voorzitter.antwoordde, dat liet Bestuur ten zeerste overtuigd is van die noodzakelijk heid en reeds veil erediel heelt toegestaan voor kosten van vooiloopig onderzoek te Daarna iverd de vergadering gesloten met een woord van dank validen Voorzitter voor de lic-m toegebrachte hulde. Ucmncs. Tot gemeente-geneesheer alhier is benoemd de heet Mulder, arts te Leiden. De heer \V. Warmolts Is naar Bunschoten loopen zal, eer men van geneeskundige hulp voorzien is. Maandag en /.aterdng II., deden beide iv'iiinguincii eene rijtoer door tleze gemeente. Van deze gelegenheid maakte Koningin Wil- hvlminu gebruik om enkele |>lmiogr.'ifiscltc opnamen van polderficxichtcu te nemen, lu Buitendijk verliet Hare Majesteit liet rijtuig om eene wandeling le doen. liet rijtuig volgde naar langzaam. De geheele polder is vol drukte en be weging. Men is bezig met maaien en hooien en reeds is eene massa puik hooi naar huis vervoerd. Er wurdl veel hooi gewonnen. I)c handel beantwoordt niet aan de verwachting, daar men voor denzelfden prijs ontzei, waar voor men heeft ingekocht. Men bedingt 70 a 80 gulden per dammaat ol II,A,, en II h 12 gulden per 500 K.G. Toch begint het hooi, tengevolge van de droogte lu pi ijs le Apeldoorn. Dinsdagmiddag woedde lil de Asscllsclic bosgcheti, grenzende aan de hossehen van liet kroondomein Het Loo.een vrij hevige bosclihrand. De burgemeester van A|)clduorn hegnt zich naar liet terrein van den brand, waar het bliisscliingswcrk reeds kiuck. inspecteur en iuljunct-ins|h.'cletir van politie alhier, is door den minister van jus titie als bewijs van bijzondere tevredenheid in zake de o|isponng van de Zeisier moord zaak een schriftelijke eervolle vermelding loegekeutl, waarvan Iiiiii dooi den officier van justitie mededeeling is gedann, Uil ruim .>oo sollicitanten is benoemd tol concierge van liet Raadhuis alhier de agciil van politie J. van Eljk, alhier. Gemengde Berichten. - Nieuw Vennep (llanrlvmincci) is Dins dagochtend oi rep en roer gebraclil door ecu onderloo/.c jongen, die pas uit een Rijks opvoedingsgesticht was ontslagen en wiens zuster Item niet in haai huis wilde lichtten, lilt wraak hierover bad bij 'snaclos zijn klcereu lu (ten vorm van een incnsch bij elkander gebonden en met een paar groote slcciicu er aan in den welput laten zakken, zoodanig, dal er veil klein gedeelte nog boven water uitkwam. Bij liet wa(crsclicp|ivn dacht uien niet anders dan dal hij zielt had ver dronken. vandaar dat de geheele buurtschap in rep en roer was. Met linken vil louwen viHirzivlitig er uitgehaald, Mock, ouder hil ariteit van de omstanders, spoedig hel te gendeel. De jongen Is s|iourloos verdwenen. 'loeit Maandagnacht twee agetilen le Utrecht in burgerkteediug surveilleerden, be merkten zij in den Vaaitselien Rijn een drijvende praam, waaraan zich een man hield vastgeklampt, die alleen met hel hoofd ho ven water uitstak. De politiebeambten hebben den man on middellijk uit z'ii benarde positie gered. Hel bleek dal de schuitenvoerder te water was gevallen door hel uitschieten van zijn vnarstok; hij had nog kans gezien (Ion boord- rnitd van zijn praam te grijpen maar was Ie zeer uitgeput geweest, om zicli op te bljselicii en in de schuit te komen. Gelukkig dal zijn gevanrlljke toestand de waakzaamheid der agenten niet was ont gaan; anders was de titan zeker verdronken. Hij had reeds langer dan een hall uur aan de praam gehangen. Op de Voorstraat te Utrecht werd Dinsdag door de tram eelt houd overreden. Zekere v. I).. uil de Buurtstraat, den houd onder den tram willende weghalen, kreeg

De Eembode | 1908 | | pagina 2