J.J.SMIT 1 Stoomdrukkerij „De Eembode" Langestraat AMERSFOORT Telefoon 158 Langegracht 13 c=d Amersfoort Rekeningen - Kwitanties - Nota's - Brievenhoofden Enveloppen - Briefkaarten - Adreskaarten enz, enz. Monsterboeken ter inzage Vraagt prijsopgaaf Afdeeling: TAPIJTEN. MANUFACTUREN, GEMAAKTE GOEDEREN. të^S1[^=m=rir=ii=i[=inr=ir=ii=in=i 31=11II3E Speciaal adres voor de levering: van HORLOGEMAKER Rreedestraat 34. Voorhanden een fijne sorteering DAMES- en HEEREN HORLOGES, KETTINGEN in Goud, Zilver en Nikkel. REGULATEURS. KLOK- KEN, WEKKERS, enz. tegen scherp concurreerende prijzen. Eigen Reparatie-Inrichting voor alle soorten Uur- en speelwerken, degelijk, billijk en onder garantie. BELEEFD AANBEVELEND. Fa. GEBROEDERS HAMERS Nog groote keuze inKoehaar, Tapistry, Velvet en Tapis beige. Karpetten, Loopers, Cocostapijt, Lino leums, Vloerzeilen, Tafelkleeden, Gordijnstoffen, Slaapkamermeubelen, Bedden, Dekens, Matrassen, enz. Prijzen scherp concurreerend. Werkzaamheden het vak betreffende worilen billijk en ten spoedigst uit gevoerd. Steeds groote voorraad in Witte goederen, Graslin nens, Flanellen Stoffen, Katoentjes, Zwarte goederen, Confectie, Blouses, Costuumrokken, Ondergoederen, Sporthemden, Tricotage, Wollen Ondergoederen van JANSEN TILANUS, Schorten, Corsets, enz. enz. Soliede goederen. Lage doch vaste prijzen. Aanbevelend, GEBRS. HAMERS. De verdwenen Schilderijen. (Slot.) Ha! En ge hebt u daartoe verplicht meneer? Niet waar, ge licht het Immers go- geduatr Dat kon ik maar zoo niet, meneer de directeur. Ik heb echter den man gezegd, dat hij vandaag terug moest komen. De aange legenheid heeft mij den ganschcn nacht door 't hoofd gespookt. Vanmorgen was ik be sloten naar de politie te gaan en den man, als hij terugkwam, te laten nrrcstccren. Dat Ik Uit later toch niet gedaan heb, maar u heb opgezocht, heeft zijn heel grondige reden. Heel omslachlig wjschtc zieli de eerbare .Mr. Itrnsham een krokodillentraan uit het oog. (ja voort, meneer, ga voort I riep Mr. Morley. Hrashnm knikte. De man liet namelijk nog doorschemeren, dut de tusschcnpcrsonn, die hem op zijn beurt als tusschenpersoon ge bruikte, gezegd had. dat de eigelijke dieven personen waren, die lot alles in slaat waren. Zoodra ze bemerkten, dat hun tusschcnper- sonen ceuig leed geschiedde, of misschien politic hem op de een of andere manier in de wielen begon te rijden, wilden ze de schilderijen onmiddellijk vernietigen. Morley deinsde een stap achteruit. Maar dat zou verschrikkelijk zijn! riep hij. Zulke barbaren! riep Brasharn op den toon van diepe verontwaardiging. Ditalzuo, meneer de directeur, is de reden geweest, waarom ik toch maai niet naar de politie ben gegaan. Maar nu wil ik toch dadelijk Morley greep hem hij den arm, - üc zult liet beslist laten, naar de po litie te gaan, hoort ge? Dat zegt ge maar zoo onbedacht, meneer de directeur. Moet ik misschien de— de... tusschenpersoon der misdadigers zijn? Dat wil Ik niet cn kan ik niet. Laat de politie den man arresteeren. De dingen moeten hun loop hebben. Ge moei het land, de gansehe wereld den 'gewaagden dienst bewijzen, meneer! Begrijpt ge mij ge moet! Als de politic er lucht van krijgt, kom ik in een zeer bedenkelijke positie, meneer de directeur. Ik kan niet doen, wat ge ver langt. O, had ik maar liever tot den man gezegd, dat hij naar den duivel kon loopen en ik met de aangelegenheid niets uit te slaan wil hebben. Maar alleen de zorg voor de kunstschatten. Het duurde een liecle poos, eer Morley van hem de belofte kon verkrijgen, dal hij der dieven de eerlijke uitbetaling der beloo ning zou waarborgen. De directeur gaf zijn woord tol pand, dat alles in orde kwam. De politie moest men voorloopig huiten 't spel laten. Eerst maar zien, dal men de schilderijen weer terug kreeg! Morley zou ook zijn woord voor een eerlijke uitbetaling der hcluoniug, ju, voor een nog hoogcrc belooning hebben verpand, wanneer twijfel hij hem was opgekomen omtrent de rol, welke de brave Mr. Brashnin speelde. De schilderijen waren in gevaar, tenminste hij moest daarmee ernstig rekening houden en dus mocht hij zich niet laten weerhouden door de bedenking, of hij misschien met een bedrieger onderhandelde I Des namiddags kwam Mr. ürasliani weer. Maar hij was het beeld van jammer en ellende. Zijn geheel tenger lichaam scheen slap te zijn. Mijn hemel, wat scheelt u? vroeg Mor ley angstig. Brengl ge slechte tijdingen? Brasharn liet zich op een stoel vallen. Ik ben gcruliiccrdjammerde hij. Maar vertel dan toch! O, meneer de direcleur! Ik had uw woord, dat ge, ingeval u de plek, waar de schilderijen zich voltallig en onbeschadigd bevonden, zoo duidelijk werd aangewezen, dat ge ze weer in bezit kondt nemen, de hclooning zonder tegenspraak zoudt uit be- Zeker, dat^ liadt ge niet alleen, maar Daardoor liet ik mij verleiden om dien voorgcschoven tusschenpersoon, wijl hij niet anders wilde, duizend pond, mijn gchcclc vermogen alles wal ik heb en bezit ui handen te geven, eer hij vertelde, wat hij wist. En heelt hij u toen niets verraden? Zeker wel. Ge weet dus, bevinden - Ik weet, waar ze zich voltallig cn on beschadigd bevinden maar Ik heb hel hedrag der helooning reeds lang tot mijn vrije beschikking gekregen. Wij ir de schilderijen zich zouden immers ook nog grootcre offers heb ben gebracht. Hier, neem dit, meneer, met mijn beleefden dank. Dit couvert bevat drie duizend pond in Engclsch bankpapier. Hoe kondt ge, terwijl gij mijn woord luidt voor het verlies van uw vermogen vreczen. Maar nu voor den dag er mee; waar moet ik de schilderijen zoeken? Niet ver van hier, meneerde directeur. Waar dan? De bedoelde persoon zei, dal de wan den in 'I museum alle dubbel zijn. Kleine deuren, welke men bijna niet opmerkt, lei den naar de tusschenruimtc. Men moet de deur in den wand, waarvan de schilderijen zijn weggenomen, maar openen en in de tusschenruimtc gaail. Juist op de plek, waar de schilderijen vooraan aan den wand heb ben gehangen, staan ze nu achter den wand ncljcs op een rij. Het gezicht, dat Mr. Morley trok, was beslist schaapachtig. Maar weldra hegou Irij hartelijk te lachen. Hij snelde met zijn be zoeker heen om zich van de juistheid der mededeeling te overtuigen en vond ze vol komen bevestigd. Gestolen schilderijen, die in 't geheel niet gestolen zijn, - dat is ongetwijfeld iets ilienws! riep Morley uit. De Londenaars zul len niet weinig spotten. Mr. Brasharn. ik geloof dat liet maar hel best zal zijn, dat we ons geheim voor ons houden. Ik zal mijn ondergeschikten hel strengste stilzwijgen op leggen. Aan de politic en liet puplick laten we eenvoudig mecdceleii, dat de schilderijen tegevoige der uitgeloofde belooning weer op haar plaats zijn gebracht. Wordt de politie lastig tegenover mij. dan zal ik haar wel te vreden stellen. Men heelt haar immers ook hij den neus gehad. Naar haar onder zoek te oordeelen, moest er een reusachtige diefstal liehbcn plaats gehad. Afgesproken worstel. liet Des avonds slenterden Kid en Jim langs de Norhumberland'Avenue cn kwaincn ook voorhij liet aanplakbord met hel vmirroode rcclamchiljel. - Kijk eens, meesmuilde Kid, terwijl hij op zijn goedgespekten broekzak klopte, hoe groot het woord .bclooning" op dat papier daar gedrukt is. Het heeft mij op den goe den inval gcbrachl. En terwijl hij met den duim naar liet museum wees voegde hij erbij Zonden zij daar hel ook wel uitvinden, dat wij ons met ons heiden even voor sluitings tijd in de tussehenriiimtun bobhen verborgen, herhaaldelijk, als de bewakers weer rond waren geweest, er weer uit zijn geslopen om telkens vooruit te arbeiden en eerst na dat liet voornaamste werk gedaan was bij hel uitbreken die prachtige inbraak hebben gemaakt? Waar denk je aan? antwoordde Jim. reltl u STOOMDRUKKERIJ „DE EEMBODE" - AMERSFOORT.

De Eembode | 1908 | | pagina 6