L.Houbaer Opening Najaarsseizoen. J.J.SMIT LOUIS HANLO JAM merk „BATO" Hof 48 - G. J. H. GELSING - Amersfoort. m -Mr Heeren en Kinder p Kleeding 'Bil i§> amersfoort 3yfelK\ fak&Cloppenbürg fff/ Speciale Jnrichting ml ml ÊtfM voor ilm Kleeding 1 II naar M33*- Onze Sorteering in DEMI-SAISONS enz. is thans gereed. KINDER OVERJASJES en PAKJES in Norfolk en Sufolk, door ons gemaakt, prachtige snit en zeer lage prijzen. NIEUWE FANTA1S1EH0EDEN, zeer licht gemaakt vanaf f 1.90. Gemengde Berichten. Gelukkig voor de Parijzcnaars brak de grootc storm,die Zondag boven Parijs woedde los ut den vroegen morgen. Was dit later gebeurd dan zouden er misschien grootc ongelukken hebben plaats gehad. De regen vorderde zooveel van de stads- riolen, dat er drie barstten. Het stroomend water voerde aarde en kleine steenen mee en maakte reusachtige gaten midden in de De grootste schade werd, zooals de .Temps" meldt, aangericht op den hoek van de .Cour de Kouia" en de straat Saint Lazare, waar het water een kuil maakte van wel twintig meters lengte bij zes of zeven meters breedte. Om half vier. toen het riool sprong waren de straten in die wijk verlaten en slechts na geruimen tijd werd het voorval opgemerkt. Een taxa auto-chauffeur, die naar zijn garage terugkeerde bemerkte het "t eerst toen zijn machine slipte en bijna in den diepen kuil stortte. Gelukkig voor hem bleven de wielen vastzitten tusschen de tramrails en den rand van den kuil, wat Item voor een val be hoedde. Kort daarna een gelijk geval aan den anderen kant der straat. Een derde in de rue Button. maar dit laatste was minder ernstig. Men heeft verhoogingen aangelegd langs de gehcctc rue Saint Lazare van den ingang van hotel Terminus tot de .Cour de Rome". De verschillende omnibussen en trams, die door die straat rijden, moesten hun weg anders nemen. Gedurende den storm sloeg de bliksem in de bureaux van de .Figaro" in de rue Drouet. Gok veroorzaakte de bliksem brand in de rue N'otre Dame de Lorette. Te Krmont werd een huis drie malen ge troffen binnen een tijdsruimte van 5 minuten. De bewoners kwamen echter met den schrik vrij. - Een bewoner van den Goudscliensingel te Rotterdam is het slachtoffer geworden van ven oplichter, die zich voordeed als hulsknecht in betrekking bij een geneesheer en een paar kanaries te koop had. Op last van dien ge neesheer moest hij de vogels verkoopen, omdat zij diens ziekelijke vrouw hinderlijk waren met hun voortdurend gefluit, want het waren een paar echte Saksen. De zoogen. huisknecht, een man met breed gezicht cn klein van gestalte, met een platte pet op en een blauwe schort voor, wist zooveel goeds van de kanaries te vertellen, dat de bewoner van den Goudschensingel, mccnendc een koopje te hebben, ten slotte de vogels voor f 1.50 kocht. Tc meer daar hij geloof sloeg aan het opgcdischtc verhaal, dal het heel dure vogels waren, die lot icderen prijs opgeruimd moesten worden. Later bleek, dat de kooper twee poppen gekocht had. Aan de rljstpcllcrij .De Hollandia", van de firma Bloemcndaal cn Laan te Wor- mervccr had Dinsdag een ernstig ongeluk plaats. In den zoogcnaantdcn mcclkctdcr, waar de uiterst fijne meelstof steeds een soort van gas schijnt te ontwikkelen, wilden de beide fabrieksarbeiders J. Dekker cn C. Knljnsbcrg, de oorzaak van eene verstopping opsporen. In plaats van eeti daartoe ingerichte lantaarn te gebruiken staken zij een kaars aan. Het gevolg was een ontploffing, waardoor beide arbeiders zeer ernstige brandwonden aan hoofd en handen bekwamen. Vooral Dekker was er het slechtst aan toe. Deze moest per brancard naar het gemeentelijk ziekenhuis worden overgebracht. De ander kon, na verbonden te zijn, per rijtuig naar zijne woning vervoerd worden. Voor de fabriek zelf had de ontploffing geen ernstige gevolgen, Sedert jaren lang laat de gezondheids commissie te Tilburg op onbepaalde tijden monsters nemen, ofwel bij de boeren aan huls, ofwel op straat bij het slijten. Na on derzoek dezer monsters, werden de boeren, die de melk vervalscht hadden, gewaarschuwd. Daar er echter geen voldoende verbetering viel waar te nemen, besloot de commissie om den uitslag van dat onderzoek telkens in de plaatselijke bladen te vermelden. Dat was niet naar den zin van sommige boeren, die niet graag gepubliceerd zagen, dat hun melk h.v. niet rein was. Een dezer weigerde dan ook de vorige week een monster melk af Ie staan aan den hoofdagent van politic, die echter voor geen geruchtje vervaard scheen en eenvoudig een kan melk in beslag nam. Nadat hieruit een monster genomen wns, werd de kan aan den eigenaar bezorgd met 2 centen voor de genomen melk. Dinsdagmorgen duwde een glazenwas- scher zijn kar met ladders over den N. Z. Voorburgwal, te Amsterdam, toen de kar plot seling werd aangereden door een tramwagen. De kar maakte een feilen zwaai cn sloeg den man op de rails voorden tramwagen. Hoewel de wagenbestuurder onmiddellijk gestopt.had, raakte de ongelukkige bekneld onder de ijzeren spanten vóór aan den wagen. Ernstig ge kneusd werd hij opgenomen cn naar het Binnengasthuis gebracht. Een wielrijder, die juist passeerde, toen de aanrijding plaats had, werd eveneens door de omzwaaiende kar over de rails gesmeten, doch wist gelukkig nog zoodanig over zijn fiets weg te springen, dat hij er ongedeerd De weduwe van Harriman, aan wie de overleden spoorwegkonmg zijn geheele vermogen heeft nagelaten, wordt daardoor de rijkste vrouw van Amerika. Haar vermogen is ongeveer 20 milliocn dollar grooter dan dat van mevrouw Sage ot mevrouw Bcnfield. cn dubbel zoo groot als dat van de beroemde zaken-vrouw Hetty Qrccn. Het huwelijk van mevrouw Harriman, een dochter van den bankier Avcrcll, uit Rochester, was zeer gelukkig. Tijdens een moeilijke finaucicclc positie van haar man in Watlstrcct aarzelde zij geen oogcnbllk, Item haar geheele per soonlijke vermogen ter beschikking te stellen. Van af 1 October zal op de Duitschc stations niet meer door afroepen of bellen met eene handbei voor het vertrek der treinen gewaarschuwd worden. Belanghebbenden dienen zich dus tijdig naar den trein te be geven cn rekening te houden met het uur van vertrek op de dienstregeling aangegeven. De Vesuvius is weder aan het werken. De rookzuil, die uit den krater opstijgt, wordt hoe langer hoe dikker cn de berg werpt ook weder meer vulkanische stoffen uit. Men hoort voortdurend een licht gerommel. Bekoord door de schoonheid van het schouwspel, wilden dezer dagen cenige toe risten den berg beklimmen tot aan den krater. Zij naderden dezen ook tul op een afstand van 10 M., maar werden toen door een asclt- regen gedwongen ijlings de vlucht te nemen. Een bende, beslaande uit zes gewapende roovers, verkleed als politieagenten deed dezer dagen een inval in de boerderij van de ge broeders Patinico hij Callanietta op Sicilië.1. De bandieten knevelden de herders en stalen al liet aanwezige geld en dreven 20 stuks rundvee weg. De gebroeders Patinico waren afwezig en dat was hun geluk, want het plan van de movers was waarschijnlijk deze landeigenaars, die voor zeer rijk doorgaan, in hun macht te krijgen cn dan een hoog losgeld voor hen te cischen. Het wordt nu blijkbaar zelfs den Sicili- aanschen afgevaardigden te erg, want vier hunner hebben hel voornemen te kennen ge geven, den minister van binncnlnndschc za ken te intcrpctlccrcn over de voortdurend toenemende onveiligheid op Sicilië. Men gebruikt te Parijs steeds meer po litiehonden en men Is zeer voldaan over de goede diensten, door die dieren bewezen. Dezer dagen heelt weder een politiehond, .Ballon." genaamd, den hoofdman eencr ge vaarlijke dievenbende, .Bambonla la Terreur", helpen vatten. De kloeke hond hielp den ge vangene bewaken, toen deze naar het bureau werd gebracht, en dat was maar goed ook; want zonder zijn hulp was een poging tot vluchten van Bambonla waarschijnlijk ge lukt. Nu echter sjirong Ballon op den Apache aan en hield hem met zijn scherpe tanden stevig vast bij een oor. De Parijschc politic heeft nu ongeveer honderd honden in dienst cn zij kosten der gemeente geen centimewant de beambten richten de honden af en betalen hel onder houd uit hun eigen zak. Ecnige dagen geleden werd de groote schoorsteen van de Lundensche Koninklijke Munt geveegd. De schoorstcenvegersfirma liet de dikke laag roet onderzoeken en kwam tol de ontdekking, dat zij vele gouddeelen bevatte. In 'I geheel haalde de firma voor 2400 gulden aan goud uit het roet. Dat was een buitenkansje. Maar dat buitenkansje zal zich niet weer herhalen, want de directie van de Munt kwam die goudzockerij ter oorc en zij heeft nu besloten om voortaan den schoor steen door eigen personeel te doen vegen. Vcrcercnsmtardigc bedoeling. In een gym nasium zat een professor op den katheder en hield een voordracht. Op eens vlogen papierproppen door de klasse. Vertoornd roepl de professor: „Wie heeft daar met papier geworpen? Schnabel, noem hem, die het gedaan heeft." De gevraagde, die zelve de misdadiger was, zeide„Ik weet het wel, maar het stuit mij tegen de borst, den dader te noemen." Daarop antwoordde de profes sor; .Hel is wel te angstig van u. maar hel getuigt toch van een vcreerenswaardige be doeling. Ga maar zitten." Ook een ziekte. Een voornaam gekleed beer liep peinzend aan een zeestrand heen cn weer. Een voorbijganger dit ziende vroeg aan ecu Item bekenden koopman, wie die wandelaar was. .Dat is een beursman, maar hij is zeer lijdend," antwoordde deze. .Eu wat mankeert hem dan „Hij heeft voortdurend groote sommen in het hoofd." .Die Engelschen zijn recht lompe on beschaamde kerels," vertelt N. aan zijn vrien den. .Verbeeld je, laatst zat ik met zoo'n ongelikte biefsluketer in een coupé. De vent gaat liggen slajien en legt zijn beenen op mijn knieen en zoo heb ik bijna drie kwartier gemaakt .Dat kon ik niet," antwoordt de andere, .ik spreek geen Engelsch." Julius. Ik ken een man, die zich in geen tien jaar het haar heeft laten knippen. Mozes. Zeker een musicus of een schilder? Julius. Neen, een kaalkop. Professor. Noem eens zes dieren die aan de noordpool leven. Student. Drie ijsberen en drie rendieren. Veldwachter. .Dus je hebt dien rijks daalder gevonden waarom heb je hem niet dadelijk bij de politic gebracht Bedelaar. .Zou je nu denken, dat ik met mijn eerlijkheid zou geuren V" .Wel, is de jacht goed geweest .Prachtig, zeg ik je. Als wij wat raakten namen wij een glaasje om het te vieren cn als wij wat misten, namen wij er een om Niet in het gezicht. Jonge dame. .Wat is er gebeurd, kapitein Kapitein. .Een lastig geval, mejuffrouw, we hebben ons roer gebroken." Jonge dame. .O, dat hindert niet, kapitein, daar ziet niemand wat vanhet zit immers onder water." Huisbaas. .Maar dat vindt ik schandalig. Je kunt me geen huur betalen, maar wel geld weggooien voor wijn en sigaren." Huurder. .Maar mijn lieve man, wie zegt dan, dat ik die betaald heb?" In een builenrcslauralic. Bezoeker. „Is mijn hoentje eindelijk klaar?" Waardin. .Ja, het heeft ons heel wal moeite gekost het oude, lieve dier te slachten." „Het is niet goed, dat de ntensch alleen is," zei de politic cn ze sloot twee gauw dieven samen in één hok op. .Gedeelde smart is halve smart," zeiden de aldus ingcrekendcn. Lakonick. „Wat gebruikt u voor uwe verkoudheid vroeg een oude jongejuffrouw aan een knnrrigen heer. „Vijf zakdoeken per dag, juffrouw," was Anders niets. Iemand, die aan rhciimn- tiek leed, kwam bij een dokter om raad en „Heb je al medicijnen of huismiddeltjes gebruikt?" vroeg de arts. „Neen, dat mag geen naam lichbcn. Ik heb een clectrischcn gordel om mijn middel, 'n pleister up mijn rug, en neem iederen avond haden van heet zeewater. Dan neem ik nu en dan voor 'n stuiver rhabarber en om de twee dagen wat ehinine. Als de plju wrijf ik met prairy-llowcr ol brande wijn e Eenvoudig. Smid: Het is onmogelijk de de deur upen te steken. Dochter: Laat een dief halen, die zal het UTRECHT Breedstraat 20 (Tef. 460). Belast zich met het aan- er Groothoekhet verzilveren AMERSFOORT Kortegracht 8 (Tef. 96). verkoopen van Effecten en Inschrijvingen an coupons, het geven cn nemen van gelden op prolongatie, het plaatsen van gelden it deposito op korten cn langen termijn, het verschaffen van crcdictbrievcii en reiswisscls, het voeren van administratief helleer, het fourneeren en plaatsen van vreemd geld en van cheques op het Binnen- en Buitenland. KATHOLIEKEN, Koopt niet in winkels. .vaar zedenkwetsende artikelen worden uitge stald of voorhanden zijn. (diverse soorten) Per flac. 30 cent. pond 25 HEERLIJKE APPELGELEI per pond 20 cent. Beslist prima kwaliteit. mk Langesfraat 72 l| Jr Fabrikaat Combinatie PEEK CLOPPENBURG. Bekende lage prijzen. Het is in uw eigen belang en voordeel bij ons te koopen. Onze stelregel is, de beste sloffen voor de laagste prijzen te verkoopen en alles zelf te vervaardigen. HORLOGEMAKER Breedestraat 34. Voorhanden een fijne sorteering DAMES- en HEEREN HORLOGES KETTINGEN In Goud, Zilver en Nikkel. REGULATEURS. KLOK KEN, WEKKERS, enz. tegen scherp concurreerende prijzen. Eigen Reparatie-Inrichting voor alle soorten Uur- en speelwerken, degelijk, billijk en onder garantie. beleefd aanbevelend. STOOMDRUKKERIJ „DE EEMBODE" - AMERSFOORT.

De Eembode | 1909 | | pagina 6