Firma GEBRS. HAMERS, Veehouders! Drukwerken Langestraat Amersfoort. Het soliedste en goedkoopste adres Gouden, Zilver-werk en Horloges, Lamaison Bouwer&Co. Bloeddranken v"kc°spts, Zogdranken HOOGE ROOMBOTERPRIJZEN Qelsing's Deensche Melange 50 cent per pond. Hof 48-G. J. H. GELSING - Amersfoort. TUIVERSMAGAZIJN De Stoomdrukkerij „De Eembode" alle mogelijke Groote sorteering in: Stoffen, Flanellen, Randbevers, Gemaakte goederen, Rokken, Blouses, Ondergoederen in wol en tricot, Pelterijen, Mantel- costumes, Fantasie-artikelen, Kindergoed, enz. enz. Concurreerende prijzen. Men zie de uitstallingen. Gemengde Berichten. Dinsdagnacht ongeveer half twee is te Zaandam in den horloge» Inkcl van den heer Philip J. Stuster, aan de Gedempte Gracht 84, brand uitgebroken. Hoewel het zich in den beginne niet ernstig liet aanzien, sloegen toch na niet langen tijd de vlammen over al uit, met het gevolg, dat bedoelde winkel geheel uitbrandde. De bewoners van de be lendende perccclcn No. 82 en 86, die in het vorige jaar zoo duchtig waterschade hadden geleden, toen in hetzelfde perceel, destijds sigarenwinkel, brand uitbrak, hadden het ook thans hard te verantwoorden. De geheelc bovenmuur, die hel uitgebrande perceel scheidt van perceel 82, waar de heer Schoone een fruitwinkel heeft, is doorgebrand, terwijl alles blank staat van het water. De bewoners van het uitgebrande perceel werden gewekt, door het angstig geblaf van den hond en konden zich nog redden door aan de achterzijde uit een raam te klimmen en zoo over de daken een goed heenkomen tv zoeken. ;De schade wordt grootendecls door verzekering gcdekl. Men meldt uit Katwijk aan Zee: Twee kinderen van F. Vlieland te Katwijk aan Zee. van IS en 3 Jaar, waren in huis, terwijl de moeder voor het huis werkte en de deur openstond. De oudste nam lucifers en kwam, terwijl zij brandende waren, daar mede in aanraking met de klccren van het jongste kind. Dc kleine stond in een oog wenk in brand. De moeder snelde op het hulpgeroep en de brandlueht toe en bluschte de vlam. doch het kind bleek reeds zeer hevige brandwonden te hebben bekomen. Het is in zeer zorgcliikcn toestand naar het Academie-Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Dc hulp van een politiehond werd Dinsdag te 's-Gravcnhage ingeroepen voor de opsporing van een meisje, dat in een zcnuwlljdersinrichting te Schevcnlngen ver pleegd werd en daaruit den vorlgen dag had weten te ontsnappen. Den politiehond Marre werd door zijn geleider, den politicagent Sjoorda, aan een kleedingstuk van de vermiste lucht gege ven in die straat en niettegenstaande het spoor meer dan 24 uur oud was, scheen de hond dadelijk het spoor van de vermiste te hebben gevonden, althans hij bracht zijn geleider over het Bezuidenlioul en door 't Bosch naar de uitspanning ,,'t Room- huis". waar hij staan bleef. Bij informatie bleek dat de vermiste daar den vurigen dag even had vertoefd en weder was doorgegaan. Opnieuw werd .zoeken" gecommandeerd en het schrandere dier bracht nu zijn ge leider door een wartnoezcrij en over een weide naar den Bezuiderhoutsche sloot, waar hij aan den waterkant bleef rondsnuffelen. Dc politie ving nu aan te dreggen vu kort daarop werd het vermiste meisje leven loos opgehaald. Dc baggermachine G.G. 10, bestemd van Huil naar Willemshavcn, is, gesleept wor dende door de den Nieuwen Water weg binnengekomen sleepboot Oostzee, Maan dagmorgen nabij Doggershank'omgeslagen en gezonken. Van de twee opvarenden, die zich aan boord van de baggermachine bevonden, kon er een door de sleepboot worden opgepikt; hij over leed echter kort daarna, terwijl de andere vermoedelijk is verdronken. Het lijk van den opgepikten man is per sleepboot Schiedam naar Rotterdam vervoerd. Nader wordt nog gemeld, dat de bag germachine door een onbekende oorzaak was lek gesprongen. Dltect na het rapporteeren, dat dc inolen lek was, werd van dc sleep boot een boot gestreken, doelt voor men den molen bereikte, sloeg hij om. Benige dagen geleden Itnd een zigeu nerbende itt het Hongaarsclte dorp Bolje een apothekerswlnkel leeggeplunderd en alles, wat los en vast was, meegenomen. Daags daarop werden verschillende dokters naar het zigeunerkamp geroepen, waar 15 perso nen op het uiterste lagen en vele anderen ernstig ziek waren. Het bleek, dat het rooversvolkjo zlclt on gemerkt door gestolen medicamenten ver giftigd had. - Een weck geleden arriveerden te Brus sel twee Nederlanders, Louis D. en Victor M.. om er werk te zoeken. Zij huurden samen in een logement in de Dogcnstraat een zuinig gemeubeld kamertje. Maar daar ze geen geld hadden, schreven ze naar een filantropisch advocaat te Utrecht, die zich haastte hun een sunt van f20 te zenden. Toen Louis D. Dins- morgeti ontwaakte, ondekte hij. dat zijn vriend er van door was. Behalve het geld, had hij ook meegenomen.... de kleeren en tic schoe nen van D.. zoodat deze zich op bloote voelen naat het commissariaat in de Regent schapstraat begaf om'cr een klacht tegen zijn vriend in te dienen. Gedurende de reis van Lugano naar Luino zag een prachtige tijger van een mena gerie kans. uit zijn kool te breken en te ont snappen. liet gevaarlijke beest vluchtlc de Tessincr bergen itt en veroorzaakte grootc benauwdheid onder de bewoners der berg dorpen. Hel verscheurende dier heeft reeds verscheidene stuks vee om hals gebracht, en, lijk te maken. Toen liet gas uit den bestuurbaren ballon Zodiac te Saln-Cyr moest worden verwijderd, en de ballon daar toe in zijn loods was ge bracht, werd een der monteurs, die met dit werk bezig was, door een plotsellngcn schok van den ballon een twintigtal meters naar boven gevoerd, met het gevolg, dat hij met zijn hoofd tegen een balk terechtkwam. Hij was onmiddellijk dood. Ben onbctcekenend brandje te Londen heeft een zeer treurige» afloop gehad. In een huisje aait den City Road woonde een echt paar met 3 kinderen en een ouden vader; twee kinderen van een ander echtpaar waren daar op bezoek. De man was aan zijn bezig heden. tie moeder gtng omstreeks het mid daguur boodschappen doen en liet de kleinen, de oudste der vijf was vier jaar, de jongste acht maanden, achter onder toezicht van den grootvader. De kinderen bevonden zich op de bovenverdieping; de oude man was be neden in het huisje en duchtte geen kwaad, totdat eeltige voorbijgangers Item kwanten waarschuwen, dat er hoven brand was. Ze poogden nog de kinderen te hereiken, maar dc rook en dc vlammen dreven hen terug. Toen de brandweer kwam. waren drie kin deren dood vil hadden twee anderen zulke brandwonden bekomen, dat ze wel niet in liet leven zullen blijven. Een bewoner van de Mtiuclienscltc voor stad Milhertshnfcn heeft ecit grap uitgehaald met de gendarmerie marechaussee, zou den wij zeggen - in die gemeente, om te toonen, hoe goed dat stedeke bewaakt werd. Hij ging 's nachts de gendarmerie-kazerne binnen, liet de slapende gendarmen rustig snorken, nam een mantel van den kapstok, gespte zich twee sabels ont, legde drie ge weren op schouder en ging heen. In volle wapenrusting marcheerde hij naar Munchen. Een kwartier lang hield hij daar de wacht voor het hoofdbureau van politie, maar nie mand stak een hand uit naar den zonderlin gen gendarm met zijn twee sabels en drie geweren. Waarschijnlijk zag men hem voor een gemaskerde aan, zooals er in dezen car- navalstijd nicer rondloupen in Munchen. Toen men hem niet goedschiks in hechtenis wilde nemen, besloot hij zichzelf hij de politic aan te geven. Hij trad de wachtkamer binnen, le verde zijn buit in en verklaarde, dat hij de gendarmerie te Milbcrtslinfcn de wapens had afgenomen, opdat zij .er geen dwaze dingen mee zou doen". Na een korte hechtenis liet men den grappenmaker weer los. Zijn duel, om de waakzaamheid van die gendarmerie op de kaak te stellen, was bereikt. Uilen uitspreken. De kleine Peter; .Papa heeft onlangs gezegd, op de gelteele wereld is uws gelijken niet." Tante Christina (geroerd); .Och, heeft hij dat gezegd, die goede man I" De kleine Peter.Ja, en hij voegde erbij, dat dit een zegen was." Een hnnperip meisje. .Kind, gij moogt bij het eten nooit iets vragen, ik zal it van zelf wel wat geven." Nadat de kleine nu een tijd latte haar ongeduld bedwongen had, riep zij uit; „Maar mama, wanneer biedt u mij dan van zelf iets aan!" Weduwe. - Hier heb je nog een paar laarzen van mijn overleden man. Bedelaar, (ze bekijkend): Nu 't werd hoog tijd, dat hij stierf. voor alle soorten gewaarborgd IS BIJ Wed. W. SMIT, APPELMARKT 14. REPARATION NETJES. SPOEDIG EN BILLIJK. Inkoop van Oud Goud en Zilver. De zaak wordt op denzeifden voet voortgezet. Muurhuizen 39. belasten zich met aan. en verkoop van Effec ten. Wissels en Coupons. Sluiten prolongatie. Safe-Inrichting. enz., per flesch, 1L„ ftO ct. Verkrijgbaar bij; brand, gebrek, stijfheid, hoesten, tens zeer aanbevolen, per flesch, J. VAN DEN HOOFF, Drogist, 1.ANQÏ5STRAAT, bij de Groenmarkt. Gebruikt ter vervanging daarvoor Niet te onderscheiden van de fijnste Roomboter. Aanbevelend, ABONNEERT tt op het KATHOLIEKE onder Rid. der beste Kath l.ettxi'knnd'ijeR. Maandelijks verschijnen 48 pag. prachtige lectuur, als: Romans, "'ovellen. Historische Verhu- •II. Poëzie. Allerlei. Raadsels. Logogrlef. Rebus, enz., enz., 65UCEnÏ per 3 uiimnt/èiL* V'"' Prachtige Goedkoope Lectuur. P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-BOSCH. s Langegracht 13 levert, tegen billijke prijzen, waarbij keurige afwerking Modelboeken ter inzage Vraagt prijsopgaaf Winterartikelen. STOOMDRUKKERIJ „Dl: EEMBODE" - AMERSFOORT.

De Eembode | 1910 | | pagina 6