Geopend G. BUNTE, Goedkoope Bazar LAMPERANDEN. J. B. Scheuer, A. W. Timmermans Trappisten Bier. zingen. Huwelijks- W. A. BOOG, Fijne Lederwaren Goedkoope Bazar Utrechtschestraat 48. tïïiss 5&" alcoholist lijdt nooit Xen met hem Hlden ïb? s-sas drankbestrijdiiiK duel. In zooveel drama's van arw,e. Zinif.' i S.PWl! a,C0h01 de hoofdrol. Wat helpt al het werk aan de verheffing dcs .V"'JS wnnneer met belet wordt dat de draak hel weer omlaag slaat. ,„Tfg.e" h.? dic hewcrcn 'dat theoretisch alles zoowel zeer hoog cn schoon staat, maar vragen wat geeft practlsch - voerde Spr. aan dat elk nieuw lid hel getal vermeerdert van lien, die nicl drinken. Zoo voortgaande weerlegde Spr. alle bedenksels en wekte ten slotte in een prachtige peroratie allen op tot medewerking aan de redding en het behoud der zwakke broeder. Te vermelden, dal op hel begeesterend woord van den gemalen redenaar een den voorzitter ging men onder liet aanheffen lied uiteen. :n heer Van 't Wel, uitvoerend comité, volks- Hoogland. Zaterdag 12 April is onze Wethouder, de lieer A. van Dijk, na een kortstondige ziekte in den ouder dom van 71 jaar overleden. Veel jaren heeft hij als lid van den gemeenteraad en liet laatste jaar als Wethouder de belangen der gemeente behartigd. Zijn heengaan wordt vooral door zijn vrouw cn zijn familie, maar ook door alle gemeentcnaren betreurd, Hij het examen voor onderwijzeres |.l. Zaterdag te l'trccht gehouden, is geslaagd mej. J. W. M. T. Hremcr. Nijkerk 1 >p 't Hazevcld raakte een kind al spelende in een sloot. Gelukkig dat een voorbijganger het ongeval had op gemerkt en het kind, dat reeds bewuste loos was. op het droge bad gebracht. De dokter mocht door deskundige be handeling het kind weer bij brengen. Barneveld. Do eerste proef met de ver zending valt eieren naar Londen, door de leden der „Coop, Lamlbouw-en Man- lilstekend geslaagd. Dc landboii ers hebben vangen dan hier op de markt het geval gewt zou zijn. Dezer dagen bedroeg de aan voer voor I.«inden ruim 25.000 stuks Baarn. De heer W. au den Hos slaag de te l'trccht voor de akte lager on- Eemnes Dc laatste landverhuring, in dc Lindeboom had veel belangstellen den getrokken. Ken kleine verminde ring viel in dc pacht te bespeuren. Ken bootje, tocbchoorendc aan den pachter van het vischwatcr in den pol der was verdwenen. Toen men het vond, was het doormidden gezaagd. roeger werd dit water niet verpacht en ieder had vrijheid om te visschen. Dc verpachting zette kwaad bloed. Volgens gcmecnte-vcrordcring is het aan bestuurders van woonwagens verboden om met hun voertuigen in deze gemeente te overnachten. Onlangs werd er in den Raad geklaagd, dat de politie de verordening slecht hand haafde. Toen de rijksveldwachter de zer «lagen twee woonwagens zag voorbijgaan en bespeurde, dat ze op de oude plaats stilhielden, beval hij voort te trekken. Ze lachten hem ech ter in zijn gezicht uit. want een van hen vertoonde een briefje, dat hij van den plaatsvcrvangenden burgemeester ontvangen had, waarin vermeld stond, dat zij vrijheid hadden om daar te overnachten. Hilversum. Door den architect Jac. v. Gils, van Rotterdam, is aanbesteed: liet bouwen van een derde R. K. Pa rochiekerk. Ingeschreven werd als volgt: t Willcinse, Vreeswijk, f63.940; J. C. M. v. Aken, Utrecht, f65.240; Th. 1'. de Vos, l'trccht, 165.820; J. Nieuwen- huys, Utrecht, f 66.41X1; v. d. Pluym en i Helen, Rotterdam fü8.7oO; H. Mar tens cn Zoon, Oosterhout, I"ö9.000; L. Raimakers, Wouw. fö0.200; M. Kak keren, Prinsenhagen, f 71.200; J. Acn- genendt, den llosch. I'73.300; J. Schullc, Delft, f 73,460; J. C. Vos. Delft f 73.530; Gebrs. Kinkelder. Arnhem, f73.568. Ken 2-jarig meisje was spclcn.l op tie rails van "de sliplijn geraakt, welke leidt naar de gasfabriek. Ken trein be staande uit 14 wagens naderde he kind en 't werd door een «Ier wagens tusschen de rails geduwd. Daar bleef het liggen zonder dat liet was opge merkt. De 14 wagens cn dc loconiotU reden allen over het kind heen. loe het kind werd opgenomen, bleek het dat hel door den val slechts een kleine buil aan hel hoofd had opgeloopen. Bussum. Door architect Henk Bus werd aanbesteed hel bouwen van een grann- pakltuis met woning aan het Kerkpad te Naardén. Ingeschreven werd als volgt: Kuijer te Blarieum f 10.290; lloorn te Hilversum f 10.280; Swart id, 1994S. Krijnen alhier f08(K).-; A. de Kort al hier f9516. en Gebr. 1 ooters alhier f8937.—. De Ainsterdamsche rechtbank heeft veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf den 37-jarigen kruidenier WJ, J. al hier, wegens brandstichting in zijn woning aan de Landstraat op -6 De cember j.l. Zeist. Uit het krankzinnigengesticht is per rijwiel ontvlucht de verpleegde krankzinnige 11. I - verkeer geheel in de war. De sneeuw blecl m dikke pakken liggen, het ver keer belemmerend en op de akkers en landen heel wat schade aanrichtend. oural in en om Antwerpen heersch- te verwarring. De telegraafpalen langs den spoorweg waren met I derden onder het gewicht van dc snei bezweken en lagen over de lijnen. Ts lui. Ie Amsterdam is gearresteerd een postbode, die verschillende post stukken hem toevertrouwd, zich toeei gende. Bij nader onderzoek is aan het licht gekomen, dal luiheid de oorzaak van een en ander is. De postbode verbrandde zijn brieven, hetgeen hem het bestellen uitspaarde. Spoorwegramp. De mailtrein Bazel-Os- tende moest te Louzée sloppen, wijl Uitgestorte telegraafpaal don weg belemmerde. Terwijl men bezig was Ie hindernis te ruimen, liep een werk- licdentrcin op den stilstaanden trein. 1 waall werklieden werden gewond. De werklieden trein liep groote materiüele •cltade op. Kikvorschen. In de week van 31 Maart 9 April werden te Sas van Gent :r spoor uitgevoerd 1089 kilogram kikvorscbcn-achterpootjes, Schat men hel gewicht van 100 pootjes op 1 kilo lordigen deze 1098 ki logram niet miet minder dan 54900 kikvorschen. die gedurende ongeveer •én weck in deze omgeving gedood werden. Gemiddeld circa 7150 kikvor- iclien per «lag. Treurig. Te Rottenbach brandde de woning af van den slager Abreil, vader :lric kinderen van 6 tol 11 jaar. lan spiong in de vlammen om de kinderen te redde" Zijn zelfopoffering bleek echter nutteloos. Vader en kinde- kwamen in de vlammen om. Niet in orde. Het jaarverslag van de ■ndheidsconimissie te Utrecht bevat uitvoerig verslag van het onderzoek den toestand van het militair hos pitaal aldaar, welk onderzoek de com- -sic lot hel oordeel brengt, dat dit hospitaal niet aan besche' wijl Gemengde Berichten. Noodweer, In Belgié was door den sneeuwstorm Zondag het spoorweg- jongens een zwaar blok op den weg gelegd, met het gevolg dat de automo biel tegen een boom slingerde en de geneesheer daaruit geworpen werd en eenige ribben brak. Te Leur is in de haven drijvende gevonden het lijk van een verpleegde het R. K. Gasthuis aldaar. Ontploffing. Te Dortmund brak in een der ijzerfabrieken een hoogoven door. Een ontploffing volgde, waardoor een man werd gedood en vier zwaar werden gewond; hun toestand is ernstig. In waanzin. Toen een herstellend ver pleegde, een geacht ingezetene van Velsen, een auto zag naderen, waarin een dokter met verpleger gezeten was, vuur de hij, door een vlaag van waanzin aan gegrepen, verschillende schoten op de auto af. De dokter werd levensgevaarlijk gewond, terwijl ook dc verpleger ernstige kwetsuren opliep. Een agent van politie werd ook door twee kogels getroffen, alsmede een stationskrtticr. Niet van gediend. Eenige neringdoen den te 's Heercnberg hadden veel last van de anti-Tariefwctzegcls. Op elke zending prijkte haast de figuur met het vlaggetje. Eindelijk zonden ze de goe deren terug met de opmerking, dat zij die „puppekes" niet besteld hadden. Mooie bestelling. Ken schoenenfabriek te Waalwijk heeft dc opdracht gekregen, voor het Hulgnarschc leger 100.000 paar schoenen «c leveren. doende verbetering niet moge lijk is. Verijdeld. Opschudding ontstond te Londen bij de ontdekking van een bom :n melkkom geplaatst. Deze stond tegen een pilaar buiten de Engelsche bank. Ken politicagent, die den bom ond, wierp hem in een nabijzijnde intein en voorkwam zoodoende ntplolling. Bij onderzoek van den bom bleek dat hij wetenschappelijk was ■aamgcsteld cn behalve een boeveel heid kruit een electrische batterij bevatte. Bijtijds- Het leven van 1500 theater bezoekers te N'ew-York is Zondag ,tig bedreigd geweest. Toen een brandweerlieden «Ie ronde deed. dekte hij in een der gangen een bom aan een brandende lont. Om saagd ging de brandweerman naar helsehe machine toe en doofde de lont mede hel gevaar geweken was. de misdadigers heeft men geen enkel spoor gevonden. Paniek lil de H. Dionisiuskerk teCre- kwam een ongeveer 30jarig mans ion. die door zijne vreemde houding de aandacht op zich vestigde. Na eenige tule bewegingen sloeg hij me" dikken stok woest in 't rond. De bleek niet goed bij 't hoofd te zijnhij rondde met zijn stok eenige vrouv ernstig. In wilde haast sloten mannelijke kerkbezoekers die in de bijlteid stonden, den man geheel waarbij een sterk gedrang ontstond eenige personen verwond werden. In 't geheel werden 32 personen vcru aaronder ccne vrouw levensgevaarlijk. Onvoorzichtig- Ken arbeider te Hagen, een geweei zonder voorkennis van zijn patroon medegenomen. Onderweg ging het geweer af, tengevolge waarvan de man op vreeselijke wijze werd ver minkt. Ken band werd geheel wegge- dagen, terwijl hij aan onderlijf cn gezicht uaodnnig werd verwond, dat de dood dadelijk intrad. Ongelukken. Dp het Museumplein t. Amsterdam is een kind door een auto dood gereden. Twee meisjes, die daar n liet spelen waren, hoorden een auto, in matige vaart kwam aangereden, :t bijtijds en geraakten beiden onder den wagen. Ken der meisjes was spoedig 1; de toestand van het ander bevredigend. Zaterdagavond begaf de 14-jarige van een caféhouder te Apeld' zich naar de schuur, om een ent -leeiikolcn te halen. Toen de knaap wat lang uitbleef, ging de vader et naar de schuur kijken cn vond daar zijn groote ontsteltenis zijn zoon dood op den grond liggen. Ken hartverlam ming bad een eind aan zijn leven ge laakt. De vrouw van een schipper is te Lithoyen aan de Maas overboord ge slagen en verdronken. Ken boerenknecht te Apeldoorn, pas het ziekenhuis ontslagen als gene- van den trap. dien hij 21 Maart een paard had ontvangen, kreeg hetzelfde paard weder een trap tegen den buik, die zijn toestand ze bedenkelijk maakt. Hij werd weder het ziekenhuis opgenomen. Toen Dr. Van Laak bij Bocholt ijlt automobiel reed hadden een paar AMERSFOORT. Parochiekerk 0. L. Vr., Lange Gracht- Donderdag om 7 Lof. De H.. Missen om 8, 9 uur. Parochiekerk St. Franc- Xav-, 'tZand. Zaterdag om 7 uur Lof. Gedurende de week de H. Missen n 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk St- Henricus, Borstraat. Dinsdag om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. Gedurende de week de H. Mis om Voor de (alrijke bewijzen van deelneming ondervonden tijdens de ziek; en bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd, en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. N. SCHOONDERBEEK. —v. d. LOGT. Amersfoort, 11 April 1913. De zaak wordt op denzelfden voet door mij voortgezet. Ingezonden. Geachte Redactie. Met plaatsing van het onderstaande in Uw geëerd blad zult U mij zeer verplichten. ter dagen kreeg ik van een goeden protestantschen vriend hel hiervolgendc vuile pumflet, dat hem was thuis bezorgd, ter Verkiezinga-Sneeuwbal. Met beleefd verzoek het navolgende eenige teren over te schrijven en per briefkaart ol per brie! te verzenden. Nederland heeft tachtig jaren lang legen de Roomschen gevochten en heeft zich van net opoffering van goed en bloed bevrijd. is ons land weer overdekt met kerken, kapellen en kloosters. Duizenden luie mon niken komen het nationaal kapitaal opeten. Roomsche ministers regeeren op Roomsche ianier. De Paus vaardigt encvclieken uit. ie in het Protestantsche Nede'rland trouw orden nageleefd; Orthodoxe predikanten zijn eigenlijk Roontsch en hitsen de minder geleerde hoor- van de preekstoel op. het Roomsche gezag Ic steunen. Alle regeeringsbesluilen en wetten van het laatste ministerie zijn dwangwetten. Wij willen niet gedwongen worden, noch in maatschappij, noch in kerk. Wij willen zijn vrije Protestanten tl!... Heel leuk zei hij tegen me: „Ik weet niet ..goed aan wien ik zoo'n overgeschreven „stuk moet zenden, want dat hebben die „snuggere heeren liberalen, vrijzinnig-demo- „craien. of socialisten wie het ook zijn mogen, „vergeten er bij te voegen. Mij dunkt, dacht „ik. hei is T beste, dat ik het aan mijn „Roomsche vrienden geef, die kunnen het „hoogstwaarschijnlijk voor de a.s. verkie zingen wel gebruiken". Dankbaar heb ik het aanvaard en gevraagd of als er nog meer van dat goedje in zijn bus werd gestopt, hij dan aan mij wilde denken, want ik lees die dingen erg graag en vooral als ze zoo fatsoenlijk zijn opgesteld. „Noem je dat fatsoenlijk?" vroeg hij ver ontwaardigd". Natuurlijk vind ik dat fatsoenlijk, zei ik. want uij Roomschen waartegen Nederland tachtig jaren lang heeft gevochten zouden allicht in plaats van het werkwoord ete een ander hebben gebezigd. "Wij zijn nu eenmaal tot niets goeds i staat, dat zult ge nog wel eens meer hoore vóór Juni in 't land is. Wat zeg je, stop je watjes in je ooren Ik niet hoor, ik zet mijn kokkers wagen wijd open dat alles er in kan. doe ook maar zoo, dan blijven we goede vrienden, dat hebben zc aan den overkant zoo graag! Bij voorbaat dankend voor de plaatsing. Uw dien. H. K. TOELATING van meisjes, die de lagere school hebben doorloopen. lil dsn IfoiilniMtn Cursus Olliiiingscras voor Diensthode. Aanmelding bii de Directrice. HET BESTUUR. KRALEN of PAPIER tot f 3.—. Beeldjes groen. Rozen, Waaiers, bloemen, Kastranden, om Muntgaslampen 15 cent ronde, 20 ct. Krommestraat 50 - Langestraat 25. Reclame's. Voor vrouwen. Het is volkomen waar, dat vele vrouwen lijden aan kwalen als rug pijn, zenuwachtigheid, prikkelbaarheid, hoofdpijn, slapeloosheid, loomheid enz., doch mannen lijden er even goed aan. Er is dus geen reden om dergelijke kwalen steeds als vrouwenkwalen te beschouwen. Een feit is, dat de nieren zoo nauw verbonden zijn met de in wendige organen, dat wanneer de nieren ziek worden, alles er onder lijdt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hel pen de nieren om haar werk behoorlijk te verrichten, helpen haar om de on zuiverheden uit het lichaam af te voeren, die de oorzaak van tal van kwalen vormen. Veel kommer zou voorkomen den, indien vrouwen op vastgestelde tijdperken Foster's Rugpijn Nieren Pillen gebruikten. Hun uitwerking op terneerdrukkende pijnen en zwakte is wonderlijk en zij zijn het bestbekende geneesmiddel voor kwalen als rugpijn, duizeligheid, waterzuchtige zwellingen, urinekwaien, pijn in de lendenen, de zijden en heupen, rhetimatische pijnen, Te Amersfoort verkrijgb. bij de h.h. A. van de Weg, Langestr. 23 en P. de Zwart, Langestr. 94. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 één, of f 10.voor donzen. Eischt de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk Kerkelijke Berichten. Advertentiën. vanaf 10 cent met of zonder Zeemos, Kunst- Koperen randen te vergrooten, vierkante in de ZUIDSINGEL 21, - AMERSFOORT Teletoon 254. Administratie- en Effectenkantoor. Aankoop en verkoop van effecten. Verzilveren van coupons, Sluiten van prolongatie. Kantoor geopend van 9—3 u Schilder en Decorateur, langegracht Ameisfeoit. Prima dubbel Gerste Bier, alleen verkrijgbaar in de Bier-enMelksalon Kampstraat 27 - Amersfoort. Ook per flesch verkrijgbaar. Cursus in 20 lessen voor 4 a 5 personen. Deelname flO. Men verbindt zich vopr tien lessen- Aanvang begin Mei. C. A. Heunks. geschenken. Opnieuw ontvangen: Spie gels, Schilderijen, Serviezen, Porte- manteaux, Theetafels, Bloem- en Vo gelstanderts. Japansche- en Boheemsche Vazen en Vazenstellen, 2, 3, of 5 deelig, Theebladen, Presenteerfrommels, Nikkelen Theestellen, Potten, Koffie kannen. Theelichtjes, Bloempotten. Beelden. Teksten, Glaasjes, Karaffen, Advocaat-, Water-, Wasch-. Olie- en Azijnstellen, Messen, Lepels, Vorken, Koffie-, Thee- en Suikerbussen, Brood trommels, Koekstellen, Klokgarnituren, Religieuze Beelden en Kruizen, Ovale en ronde Stolpen in alle maten enz. Goedkoope Bazar Krommestraat 50 - Amersfoort. Eerste Amersfoortsche Glazenwasscherij Kantoor Langestraat 12. (Tel. 129). Speciaal ingericht tot het van bin nen schoonmaken en witten van Ker ken, Gestichten, Particuliere Huizen, Kantoren, Stallen, enz. en2. Attesten van goed en deugdzaam werk voorhanden. Sluit billijke abonnementen voor het wasschen van glazen en win kelruiten. M. H. J. VAN LENT Schilder en Behanger Molenstraat 15 Scherp concurreerend. als Citi Bags Visite en Wandel- taschjes Handkoffers Porte feuilles Sigarenkokers Porte- monnaies Acte eu Collegemappen Schooltasschen Boodschaptas- schen Nesescaires Portretétuis Zaktoilets Horlogearmbanden Zakcouverts Brilétuis Hon denbanden Tabakszakken, Mes étuis, Labels, enz. i de Krommestraat 50 de zaak in Dames-Handwerken, Parfumerieën, Toilet-Artikelen. TELEFOON 175. WIJNANDA LUIJCX. Amersfoort, LANGESTRAAT 14. Tel. Interc. 277. Utrecht, VIESTRA AT. STEENWEG. ZEE- en RIVIER VISCHHANDEL. Dageiyksch voorhanden Tong, Tarbot. Zalm, Heilbot en alle andere vlschsoorten. zoowel gerookt als gebakken. Bestelellingen worden zonder verhooging van prijs aan huls bezorgd. Beleefd aanbevelend, UEd. dw. dr., G. BUNTE.

De Eembode | 1913 | | pagina 3