Dames J.Wessum, Boudsmiil Krommestr. II. B.H.LENSINGMr Metselaar Boldoot's Goedkoope Bazar en Bibliotheek. Kosteloos toeganklijk Knipcursus Vliegenvangers Goedkoope Bazar R. K. Dienstbode Trappisten Bier. R. K. Dienstbode Bij geboorte, ondertrouw, huwelijk, overlijden De Eembode W. A. BOOG, J. B. Scheuer, Goedkoope Bazar ITÜIVERSMAGAZIJN lisSSS LOUIS HANLO H. VI. Timmermans stuur af, zoodat de chauffeur geen macht meer had over het rijtuig. De auto kwam zoodoende midden in een Sa cramentsprocessie terecht, die langs den weg trok, en wierp een twintigtal per- sone" omver. Vier van hen, waaronder een 72-jarige baron, werden zwaar ge wond en moesten naar het hospitaal gebracht worden. Vier vrouwen, die op een pelgrimstocht waren naar het heiligdom van San Michele-a'.-.Monte bij Napels zijn bij het oversteken eener rivier verdronken. Het paard, dat het rijtuig trok, verschrok, zoodat het rijtuig omsloeg en de vrouwen in het water werden geworpen. Z- H. de Paus heeft voor het eerst sedert zijn ziekte weer een pelgrimsstoet in audiëntie ontvangen. De eer viel te beurt aan een groep Weeners van onge veer honderdvijftig personen, die door den Paus in de Consistoriezaal werden ontvangen. De Paus zag er nog zeer bleek uit, maar zijn uiterlijk was toch veel beter en maakte een veel krach tiger indruk dan kort voor den herval in zijn ziekte. Zonder moeite stond de Paus op en zeide tot de pelgrims met duidelijk-verstaanbare, maar bewogen stem, het volgende: „Ik dank u, goede pelgrims, voor uw vriendelijk bezoek, dat mij zeer verheugt; ik zegen u en uwe betrekkingen tehuis en allen, die gij gezegend wilt zien." Fransche vrijheid. Terwijl revolution- nairen en vijanden der menschhcid, so cialisten en anarchisten in allerlei pro vinciesteden van Frankrijk hun optochten mogen houden, worden godsdienstige processies door de anti-godsdienstige autoriteiten met geweld verhinderd. Dit feit heeft zich Zondag weer eens te ISourges voorgedaan, waar de politie een aanval deed op de Sacraments processie, welke niet buiten de kathe draal mocht koincn. Er ontstond groote verwarring en een hevig tumult, vooral toen ook nog soldaten kwamen aan rukken om de processie uiteen te jagen. Engelsche firma de fabriek, 0111 voor Canadcesche rekening, deze vruchten te koopen m onbeperkte hoeveelheid. Volgende maand zal het kleine Andelst bezocht worden door een der grootste Duitsche fabrikanten, om te onderhan delen over de exploitatie van dit pro cédé in Duitschland. Eveneens wordt verwacht een Italiaanschc fabrikant, met hetzelfde doel. En nog worden onder handelingen gevoerd met Oostenrijk, Frankrijk, Zwitserland en Engeland. VoÖr de aardbeienteelt in eigen land zal deze vinding van groot belang □lijken te zijn, vooral in verband met de herziening der Duitsche Toltarieven. Het toppunt van volmaaktheid. Alice ik vind dit een prachtig ingerichten schouwburg." Haar vader: „Nu men zegt, dat de acoustiek veel te wensclien overlaat." Alice: „Dat kan wel wezen; maar denk eenser zijn vier groote spiegels de vestibule en drie in den foyer." Op 't postkantoor. Surnumerair: „Wat mot jij?" Oude: „Ik mot niks. Maar jij at ik wil. Jij mot mijn één postzegel geven van één cent." ij het examen- Candidaat: „De n :nen zeggen altijd: „wat niet w at niet deert." Bij mij is 't juist omgekeerd. Voorden Land- en Tuinman. Zieke Mikado. De keizer van Japan is ongesteld. Volgens de acht hofartsen, lijdt de keizer aan longontsteking. Schreeuwen op Zondag. Door den Amstcrdamschen gemeenteraad is met 24 legen 16 stemmen aangenomen een voorstel om het luidkeels venten op Zondag voortaan alleen te verbieden in de nabijheid van kerkgebouw* Brand. Ie Ooij. Oud-Zevenaar brandde een schuur af. Twee zeugen. 25 big gen, benevens een hond kwamen ii: vlammen om. De schuur is laag zekerd. de varkens niet. Brand te Gent. Op de wereldtcnto stelling te Gent zijn door brand café eu het Indische paleis geheel prooi der vlammen geworden. Het In dische paleis is een niet al te groot gebouw waar men voornamelijk een kijk op de Indische nijverheid kreeg, Valsch schuim. Het „N, T. v. G." schrijft naar aanleiding van schuimende limonades: Toen ons voorgeslacht het schuim koos als zinnebeeld der valsclihcii wist liet niet, dat zelfs die vulscllhcid nog eens zou wprilen vervalscht. Reed; eenigcii tijd geleden heeft „The Lancet' de aandacht gevestigd op het gebruik, dat van saponine wordt gemaakt o limonades een schuimend vourkonn te geven, alsof het overzadigd is ill koolzuur. De hoeveelheid, die daarti noodig is, is zeer klein, maar een aa tal ineiischen maakt zeer veel gebruik van limonades, en zou op deze wijze een schadelijke hoeveelheid van de on twijfelbaar vergiftige stof kunnen bin iienkrijgen. In Oostenrijk is hel gebruik van saponine reeds voor eenige jaren verboden. Nu heeft de gezondheidsdienst van New-York eveneens een verbod uitgevaardigd, waarbij wordt medege deeld, dat ook bakkers voor de vulling van gebakjes van saponine gebruik ma ken. Na een duidelijke uiteenzetting van liet doel van het verbod wordt daaraan de leering toegevoegd, „als voortaan de goedkoopcre" so sodawater enz. er niet zoo aanlokkelijk uitzien als te voren, zij althans geen schadelijke uitwerking op de gezond heid kunnen oefenen." Vorsten-loon- Het hoogste salaris beurt de Czaar van Rusland, 18 tnillio gulden per jaar. Op hem volgt de Koning van 1'ruisen met 13 inillioen (als Keizer van Duitschland verdient hij niets). De Keizer, van Oostenrijk krijgt 11 inillioen. de Koning van Italië 7 inillioen, de Koning van Engeland 6 inillioen. die van Spanje 4 inillioen, de Sultan van Turkije 3 milhoen, de Koning van België 2.1 miUioen, de Koning van Zweden 1 milhoen. de Koningin van Nederland 0.8 inillioen. de Koning van Denemarken 0.7 inillioen, dn Koning van Griekenland 0.6 inillioen. de Koning van Servië 0.58 inillioen, dc Koning van Noorwegen 0.56 inillioen, de Koning van Montenegro niet ine» dan 66.000 gulden. Voor fruitteelt. Door de fabriek G ritsen te Andelst, is het gelukt, de aardbeien te conserveeren in de na tuurlijke vorm eu kleur. W aar bij andere fabrikanten de vrucht na 6 of 8 maanden uit elkander rolt, zijn de aardbeien, bereid volgens de methode Gemis-» onverwoesteljjk. Dit procédé trekt de conserven-industrie buitengewone aandacht. Verleden week bezocht Bidt en Werkt. Bidtmaar ook werkt. Dus niet den tijd besteden aanjagen, aan visschcn, mollenvangcn, stroopen, nutleloozc fietstochten houden, her bergen loopen, dagdieven, langs de aat slenteren enz.maar werken. Arbeid is zaligheid. Arbeid adelt. Ledigheid is hel oorkussen van den duivel. Lui zijn, ziet de boer liever onder zijn :e dan onder zijn volk. Gelijk de vogel is geschapen oi vliegen zoo is de menscli geschapen n te werken. Arbeid is plicht, door God ons gelegd. Arbeid is een eer, naar 't voorbeeld ui den Verlosser. Arbeid brengt Zegen in het hart. in 't huisgezin, in de maatschappij. Doch niet alleen de mannen en de jongelingen moeten werken. -de zorg zame hand van de huisvrouw, en van de dochter des huizes mag niet stil Ze in Reclame's. het werk van vrouwen houdt nooit op. Moeders hebben steeds haar handen vol, de zorgen voor het huishouden en de kinderen gaan steeds door en zoodoende hebben zij geen tijd om de noodige rust en afleiding te nemen, geen tijd om acht te slaan op waar schuwende pijnen. En zoo gaan zij lijdzaam voort, zoo goed als zij kunnen. Zij beschouwen de lievige, terneer drukkende pijn in de lendenen, die bukken of opstaan lot een kwelling maakt dat vermoeide, doffe gevoel, waaraan zij zich niet onttrekken kun nen die ellendige zwakte, hoofdpijn en duizeligheid, die haar werk dubbel zwaar maken, als kwalen aan vrouwen eigen. Doch het is niet noodig, dat vrouwen altijd lijdend zijn. Er zijn minder vrouwenkwalen dan gedacht wordt, vaker zijn haar kwalen te wijten aan overwerkte nieren, die haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed, niet behoorlijk verrichten, waardoor de onzuiverheden, die in het bloed achter blijven, langzamerhand ziekte door uw geheele gestel verspreiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wer ken rechtstreeks op de nieren en blaas en zorgen voor een geregelde urine- afseheiding, waardoor de onzuiverheden afgevoerd worden. Zij zijn derhalve bekend als het geneesmiddel bij uit nemendheid tegen alle nier- en blaas- kwalen. Te Amersfoort verkrijgb. bij de h.h. A. van de Weg, Langestr. 23 en P. de Zwart, Langestr. 94. Toezending ge schiedt franco na ontv. v, postwissel A f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. is verhuisd van de St. Andriesstraat 6 naar de Zuidsingel No. 70 en houdt zich beleefd aanbevolen voor alle werkzaamheden in het metselvak voorkomend, belovende eene nette en vlugge bediening. Openbare Verknoping. Voor den polder Arkemheeu zal Maandag 9 Juni, des namiddags 1 uur, ten Gemeentehuize van Nijkerk worden verkocht 22 perc. hooigras op den Zeedijk. Het gemeentebestuur van Nijkerk verkoopt daarna het gras van diverse gemeentegronden. Eau de Cologne, Odeurs, Zeepen in de Krommestraat 50 - Langcstraat 25. Kampstraat 18. Amarslonrl. ion pmtn kin 18 jaar. Uitgebnida colledie liHliim, Tijd- sikrilltn, Boeken ia Couranten lij die ill lid toetreden a 1 !- gat jaar, kunnen boeken lat lezing thuis ontvangen. Advies bij kaats san lectuur wordt tg mak mislukt. voor Jonge Dames. OPLEIDING tot Coupeuse en Costumière met Diploma, door leeraressen, gediplomeerd aan de Euro- peesche Modeacademie. Vooral gron dig onderricht in het knippen in moderne Dames-coupes, Costuum- en Mantelvak, dcsverlangd ook ondergoed. Kost en leergeld f 85. Vereischte goed kunnen naaien. Leertijd 2 maanden. Vraagt prospectus bij de Zusters h. Allerheiligst Hart van Jezus Moerdijk (N.-Br.) 4 cent in de Krommestraat 50 - Langestraat 25. Kerkelijke Berichten. AMERSFOORT. Parochiekerk 0. L. Vr., Lange Gracht. Dinsdag out 7 uur Lof. Woensdag om 7 uur Meiucfetiing en >f. Donderdag om 7 uur Lof. Vrijdag om 8 uur Gezongen II. Mis. Avonds om 7 uur plechtig Lof met Litanie van liet II. Hart en eercboele. Zaterdag om 7 uur Lof tot sluiting ui de Meimaand. Gedurende de week de 1111. Missen u 7. 8 en 6 uur. Parochiekerk St. Franc. Xav., 't Zand. Dinsdag om 7 uur Meilof. Woensdag om 7 uur Lof ter eere ui liet H. Sacrament. Donderdag om 7 uur Meilof. Vrijdag, feestdag vau hel II. Hart ui Jezus. Om 8 uur plechtig gezongen 11. Mis. 's Avonds om 7 uur plechtig f met predicatie. Zaterilag om 7 uur plechtig Lof sluiting van de Meimaand en opening in de maand Juni. Gedurende de week de H. Missen n 7. 8 en 6 uur. Parochiekerk St. Henricus, Borstraat. Dinsdag om 7 uur Plechtig Lof mot Predicatie, Processie. Pauselijke Zegen t sluiting van liet veertigurengebed. Woensdag om 7 uur Lof ter eere ui het H. Sacrament. Donderdag om 7 uur Lol ter eere ui hel II. Sacrament. Vrijdag. Feest van liet Allerheiligst Hart; de H. Mis om O uur en om 8 ingeti 11. Mis. Om 7 uur Plechtig l'rcek en Eereboete aan Jezus' H. Hart. Er wordt terstond gevraagd eene Advertentiën. van goede getuigen voorzienkennis van koken geen vereischte. Adres: Nieuwstraat 4, Amersfoort. Prima dubbel Gerste Bier, alleen verkrijgbaar in de Bier- enMelksalon Kampstraat 27 - Amersfoort. Ook per flesch verkrijgbaar. Mevrouw H. C. A. DE JONG, We- verssingel bij de Kampstraat vraagt tegen I Augustus een nette in goede getuigen i kiezè men om daarvan PER ADVER TENTIE niededeeling te doen. Amersfoortsch Wissel* en Effectenkantoor (Mr. 8. G. van Wnldirnn Baros Raagari) KORTEGRACI IT 11. Telegram-adres „Wisselkantoor" Tel.: Interc. 176. Effeclen. incasseering van Wissels en Quit. Vreemd Geld. Wissels op Binn. en Buitenland. Eerste Amersfoortsche Glazenwasscherij Kantoor Langestraat 12. (Tel. 129). Speciaal ingericht tot het van bin- in schoenmaken en witten van Ker ken, Gestichten, Particuliere Hulzen, Kantoren, Stallen, enz. e.iz. Attesten van goed cn deugdzaam werk voorhanden. Sluit billijke abonnementen voor het wusschen van glazen en win kelruiten. ZUIQSINGEL 21. AMERSFOORT Telefoon 23.. Administratie- en Effectenkantoor. Aankoop en verkoop van effecten. Verzilveren van coupons. Sluiten van prolongatie. Kantoor geopend van 9—3 uur. Coupons. Deposito's. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. M. H. J. VAN LENT Schilder en Behanger Molenstraat 15 Scherp concurreerend. loopen graag op gummichnkken. Ie. omdat de hak nooit scheef is, 2e. niet stuk gespijkerd wordt, 3e. veel vourdeeligcr is, 4e. de tapijten er niet van verslijten. 10—12'/,—15 ct. per paar inet schroe ven. Voor Hceren van 20—22' 2 en 25 cent per paar in de Krommestraat 50 - Langcstraat 25. Z. 1). 11. de Aartsbisschop Utrecht heeft benoemd lot assisted Kortenlioef gein. 's Graveland den VVel- eerw. lieer H. v. Esveld, priester van het Seminarie Rijzenburg. Prop- Club St. Fran Xav. Maandelijksche Ledenvergadering op Vrijdag 30 Mei, des avonds 8 uur, in liet Patronaalsgcbouw aan liet Zand. Trouwe opkomst wordt verwacht. Abonneert U op het KATHOLIEK onder Red. der beste Katb. Letterkundigeo I ïtlclijks verschijnen 48 pag, 1 leit, Poëzie, Allerlei, Randst I Logogrief, Rebus, enz., en oor den zeer lagen prijs v 5 CENT per 3 maanden: Prachtige Goedkoope Lectuur I P. STOKVIS-WATERREUS, Uitgever's-BGSCH. UTRECHT AMERSFOORT Breedstraat 20 (Tef. 460). Kortegracht 8 ('lel. 96). Belast zich met het aan- en verkoopen van Effecten en Inschrijvingen Grootboekhet verzilveren van coupons, het geven en nemen van gelden op prolongatie, het plaatsen van gelden déposito op korten en langen termijn, het verschaffen van credictbrieven en reiswissels, het voeren van administratief beheer, het fournceren en plaatsen van vreemd geld en van chèques op het Binnen- en Buitenland. De Eerste R. K. Amersfoortsche Begrafenis-Onderneming. JOH. REINBOUD, NIEUWSTRAAT 14 - AMERSFOORT. Billijke doch vaste tarieven. R K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Amersfoort. De R. K. Openbare Leeszaal cn Bi- bliotheek. Kampstraat 18, Amersfoort, is dagelijks kosteloos toegankelijk voi - alle personen boven de 18 jaar va 10—1 en van 3—10 uur. Op Zou- s feestdagen van 12- Schilder en Decorateur, langegracht taeislaail. n 7-10 ui Zij, die in Goud, Zilver, Horloges, Bloedkoralen of aanverwante I artikelen, nieuw of oud, iets degelijks wensclien te koopen, tegen zeer billijken prijs, overtuigen zich eerst bij N.B. Speciaal adres voor den boerenstand voor Gouden en Zilveren kappen, Naalden, Boeken en Spelden. Ruime keuze. - Billijke prijzen.

De Eembode | 1913 | | pagina 3