Jhr. Mr. H. W. van Asch van Wijck. Jhr. Mr. H. W. van Asch van Wijck, JhrMrH W van Asch van Wijck. Drukkerij DE EEMBODE Amersfoort Sr D De Centrale R. K. Kiesvereeniging in het hoofdkiesdistrict Amersfoort noodigt de Kiezers dringend uit ter bevordering van het ware landsbelang Woensdag eenparig te stemmen op het aftredend lid der Tweede Kamer Amersfoort, 20 Juni 1913 HET BESTUUR. Woensdag 25 Juni a.s. Het bestuur van de Christelijk Historische Kiesvereeniging noodigt alle kiezers dringend uit Woensdag 25 Juni te stemmen de candidaatder 3 rechtsche partijen 't Geldt nu meer dan ooit een beginselstrijd. Och waren de menschen toeh wat meer doordrongen van den ernst der tijden. Beseften ze beter, dat de begin selen de wereld regeeren en dat 't wereld-regeerend beginsel liet Christelijk beginsel moet zijn. Neen. wij strijden niet tegen personen: maar als onzen duren plicht beschouwen we liet te strij den tegen de valselie beginselen, tegen het liberalisme als stelsel. Niet voor ons pleizier. maar om dat wij moeten, en van dit moeten worden we gaandeweg meer door drongen. wanneer we zien hoe de consequent toegepaste liberale leer de maatschappij ruineert en het volk ongelukkig maakt. Weg dus met dat stelsel. Weg met dat beginsel. Vooruit voor den Christus! Moed gehouden! Zou het overmoed zijn.den vijand te onderschatten, liet zou schuldige laksheid zijn onze eigen kracht te onderschatten. Nooit, gelijk nu, moeten wij ons zóó diep bewust zijn van onze kracht. Een ineusch. die wil. staat over i zich zelf verbaasd als hij later ziet wat hij kan. door dien wil om te zetten in daad. Zij dan die wil het recht sclie parool bij de stembus. Vooruit voor VAN ASCH VAN W1JCK Helpen. Niet alleen op de besturen van kiesvereeniging en propagandaclub. maar op alle kiezers rust de ver plichting om de lauweu op te zoeken, aan te moedigen en aan te vuren naar de stembus te gaan. Men is wel gaarne geneigd om alles te verwachten van en op te dragen aan de kiesvereenigingen. maar wie belang stelt in de goede behartiging van de zaken de- lands, helpt gaarne uiede. Vooral is het nuodig. dat men door onderlinge samenspreking de kiezers goed op de hoogte brengt. Wij weten wel. dat dit alles inspanning en moeite kost. maal laat toeh niemand het vergeten, dat deze verkiezing van onbere- kenbaren invloed zal zjju op de volgende jaren, ook op een vol gende verkiezing. Een goede stem- methode. Wanneer gij Woensdag naar het itembureau gaat. neem dan uw oproepingskaart mede. Ga liefst vóór den middag stem men. I laardoor vergemakkelijkt ge het zware werk der controle. Tegen afgifte van uw oproepings kaart ontvangt ge van den voor zitter van het stembureau een stembillet. Dat stembillet ziet er ongeveer uit als volgt. STEMBILLET voor de .-temming ter verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. NAMEN. VOORNAMEN. Asch van Wijck van Jhr.Mr.H.W. Beaufort de Mr. W. H. Beaufort de Mr. W. H. Ge zult natuurlijk met ons stem men op Van Asch van Wijck. Het witte puntje in het zwarte stemblokje vóór den naam van onzen c-andidaat maakt ge daarom goed zwart, doch onthoudt u van bijschrijven of doorschrappen, waar door het stembillet van onwaarde zou worden verklaard. Mocht .ge u vergissen, geef dan 't verongelukte billet terug aan den voorzitter, die u een nieuw zal geven. Als ge op Van Asch vtui W ïjck hebt gestemd, ziet 't billet er ongeveer als volgt uit- STEMBILLET voor de stemming ter verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten Genei-aal. Zoo levert ge uw billet bij t stembureau in. Ge hebt uw plicht als Roomsc-h staatsburger vervuld P. S. Wie geen oproepingskaart ontvangt. wat bij verhuizingen vaak gebeurt moet toch gaan stemmen. Hij begeeft zich eenvou dig uaar het stembureau en deelt den voorzitter mee. dat hem geen oproepingskaart is- geworden. Het zelfde geldt voor dengene. die zijn kaart verloren heeft. De stembus is geopend van 8 tot 5 uur. Kiezers Waarschijnlijk komen er in de allerlaatste ure nog strooibiljetten los, die zullen trachten l' te be- j wegen niet te -temmen op den j Réchtschen c-andidaat. Laat U niet van de wijs brengen, gelooft geen praatjes. De belangen van het land zijn veilig bij een Christelijke Regeering. Gaat vroeg stemmen wacht niet tot men u komt halen. Vóór den Slag. Op. ter weer Zonder lauwheid. Zonder flauwheid Voor Uw Eer! Geestgenooten Kleinen, grooten Voor Uw Eer Nu ter weer! Nu sluit aan Trouw en eerlijk. Fier en heerlijk, Om Uw Vaan! Strijdgenooten Kleinen, grooten - Nu sluit aan Om Uw Vaan! Nu staat pal: Onbewogen Bij elk pogen Als een wal! Kampgenooten Kleinen, grooten Nu staat pul Als een wal! Elk ten trots. Zoo kampt mede Nu ten vrede Strijd'ren Gods Keurgenooten Kleinen, grooten Als een rots 't Al ten trots! Sterk en hecht Zonder twijflen Zonder weifleu Steunt nu 't Recht Geestgenooten Kleinen, grooten Sterk en hecht Steunt het Recht Uii. vol moed, Niet als slaven Maar als braven Eert Uw Bloed! Iluisgenooten Kleinen, grooten - .la. vol moed Toont Uw Bloed! up! Met kracht Gaat ontvouwen Als getrouwen Ai Uw macht Krijg-genooten Kleinen, grooten - Nu met kracht Toont Uw macht Op. ter weer! Allen, allen Gij. vazall.cn Van één Heer. Bondgeiiooten Kleinen, grooten Op, ter weer Voor Uw Eer! -iaat klaar! men slapen Nu Op. te wa Wie ma Bij gevaar Deelgenomen Kleinen, grooten De ure i- daar: Nu staat klaar! •iplel Et. En do. Kón van strevei Elk verzet. Huisgeiiooteii Kleinen, grooten Zóó verplet Elk verzet! Vuur vv Vlag Op ten Strijde! Zijde aan zijde Nu ten slag! Korpsgenooten Kleinen, grooten N'u ten slag I vla: De Centrale Antirevolutionaire Kiesvereeniging „NE DERLAND ORANJE" doet den kiezers het dringend verzoek bij de a.s. herstemming hun stem uit te brengen op den heer ons aftredend kamerlid, die 12 jaar achtereen de belangen van ons district in en buiten de Kamer op uitnemende wijze heeft voorgestaan. Amersfoort. 18 Juni 1913. Het Moderamen der Cenlr. Antirev. Kiesv. Amersfoort A. M. DONNER. Voorzitter 2e'st I J. VAN ZANTEN. Vice-Vourzitter. Amersfoort H. KONING. Secretaris. Baarn L. ONVLEE. HET BESTUUR

De Eembode | 1913 | | pagina 6