BERN. BROM, Katholiek Nieuws- en Advertentieblad voor Amersfoort en Omstreken. Nicolaï Lebret, Electrische Installaties. DE EEMBODE Dinsdag 5 januari 1915. - No. 78. - 28e laargang. n Kantoor: Langegracht 13, Amersfoort - Telefoon No. 314. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond en wordt uitgegeven oor de Vereeniging De Eembode te Amersfoort. Prijs per drie maanden zestig cent. Afzonderlijke nummers drie cent. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan, doch op- z gging van abonnement moet geschieden vóór den aanvang van een nieuw kwartaal. Advertentieprijsvan één tot vijf regels veertig cent. - - Elke regel meer zeven en een halve cent. Reclames: tien cent per regel. Advertentiën in het redactioneel gedeelte vijftien cent per regel. - Billijke tarieven bij geregeld adverteeren. - Alle mededeelingen en advertentiën in te zenden vóór twaalf uur op den dag van verschijnen. Driekoningen. Het is opmerkelijk dat bij velen, misschien ook onder onze lezers, een geheel verkeerde opvatting bestaat over den feestdag, dien de katholieken op den 6en Januari vieren en Drie koningendag noemen. Hij menigeen heerscht de meening, dat deze feestdag door de Heilige Kerk is ingesteld om de drie Wijzen uit liet Oosten, de drie Koningen, te eeren I wegens hun groot geloof hunne offer-1 vaardige liefde, en stipte gehoorzaam heid aan Gods bevelen. Fn toch schuilt ui deze opvatting ecnige dwaling. Want niet zoozeer ter cere van de drie Oostcrsche koningen, is deze dag ingesteldmaar ter eere van Christus zeiven, Die Zich heeft geopenbaard als de Koning der Koningen, de, „Dominator dominus", de Heer en Heerscher aller volkeren. Wij herdenken dan hoe Christus, die gekomen was als licht tot verlichting der volkeren, in Bethlehem Zijn licht reeds heeft doen schijnen voor Joden en heidenen voor allen die wandelden in het bleckc licht, dat afstraalde van joodsche ceremoniën en voorspellingen voor allen ook, die waren gezeten in de dikke duisternis des lieidendonis, in dc donkere schaduwen des doods. t Daarom worden wij opgevoerd tot groote vreugde, worden gestemd tot heilige vervoering, omdat Christus te Bethlehem reeds zich toont als den lang verwachte aller volkeren, en in Zijne armoedige windselen Zich huldigen laat door de machtigen der aarde, die met eerbied hun goud, wierook eu invrhel n< dcrleggcn aan Zijne voeten. Op Driekoningendag herdenken wij met jubel de vervulling van Balaam's profetie, de verschijning aan de Ooster- kimme van de schitterende ster, de roeping van de heidensche volkeren tot Christus den Koning aller schepselen, den Verlosser van allen, die in zonde- bocien nog gekluisterd lagen. De heilige Kerk wil Christus huldigen als hel licht aller volkeren, den Verlosser aller menschen, maar bovendien doet zij wederom dezelfde schitterende ster voor ons geestesoog rijzen aan het firmament, dc ster die ons den weg wijst naar Christus onzen Koningopdat wij tot Hem zouden gaan, en eveneens aan Zijne voeten wederleggen, ons ollcr van aanbidding en dankbare liefde, dat in Jezus oogen kostbaarder is dan liet goud, den wierook of de myrlie. Moge dc ster van Bethlehem altijd ons levenspad blijven beschijnen en ons den rechten weg doen bewandelen die eenmaal lot Christus geleiden moet, dit zij onze innige svenscll I Moge de ster van Bethlehem steeds meerdere afgedwaalde!) en doolenden terug voeren tol Jezus, het licht aller volkerendit zij onze vurige bede Zeker, de weg tot Christus is dik werf met moeilijkheden als bezaaid maar daarom moge juist het heerlijke voorbeeld der drie Koningen ons ver- FEUILLETON. LIEFDE EN WRAAK. Een geschiedenis ul« Oud-Vlaande. en. E enige dagen later werd Hans, die eenig uitstekend fijn linnen had ge weven onder het toezicht van den ouden Jacobs, door dezen voorgesteld aan de syndicus der hanse van de wevers. „Luister wel toe, Hans Crumbrugghe, naar hetgeen men u zeggen zal," aldus spraken dc hoofdlieden der vereeniging hem toe, ,,daar gij uw verlangen hebt te kenuen gegeven om in liet noviciaat der hanse van de wevers opgenomen te worden De hanse moet niet alleen samengesteld zijn uit bekwame werk lieden, maar deze moeten ook tot b-uidschat aan de vereeniging, die zij huwen, een vlckkcloozcn naam, censtcrk lichaam, een beproefden moed, een gc- duldigcn geest en een kernachtig karak ter kunnen aanbrengen, Zijt gij in staal bewijzen te geven van al die voorwaar den, van al die hoedanigheden „ik zal trachten die te verkrijgen, welke mij ontbreken." „Dat is goed gesproken. De vlekkeloos heid van uw naam wordt onder cede bevestigd door vrouw Siegbrit Willems. Het linnen, dat gij onder de oogen van onzen meester geweven hebt, is zeer fraai en fijn. Bereid u voor om vandaag J de eerste beproeving te ondergaan; Zij hebben medegewerkt met de genade, en niettegenstaande de moeilijk heden der lange reize, niettegenstaande dc vijandelijke gezindheid of onver schilligheid van Herodes en zijne tra wanten den weg naar Bethlehem ver volgd. Ons geloof wordt dikwerf geweldig op de proef gesteld. Daarom laat ons bidden dat de genade ons allen versterke e» het licht van Bethlehem allen moge verlichten. Langestraat 27, Amersfoort. Vertegenwoordiger van hetlngenieurs-Buraeu Utrecht. Binnenlandsche Berichten. Nieuwe belasting. De Kijksinkomsieiibelastingwet is in dc Eerste Kamer aangenomen. Een koite uiteenzetting van liet nieuwe pomp-systcem volge hier. De binnen het Kijk wonende natuur lijke personen zijn belastingplichtig, naar hun zuiver inkomen. Onder inko men wordt verslaan, de som van het geen genoten wordt als opbrengst van onroerende goederen, roerend kapitaal, onderneming, arbeidsrechten op perio dieke lytkeeringen van het leven afhan kelijk - terwijl de opbrengst van ee:t bron van inkomen, ter berekening van haar zuiver bedrag, verminderd wordt niet de kosten tot verwerving, inning en behoud der opbrengst, en met de op de opbrengst rustende lasten. Ken inkomen van beneden f650; wordt niet belast. Een inkomen van f630 tot beneden 1'700 wordt belast met f 1.25, terwijl van elke f 30 liooger inkomen lot be neden f 1350, dc belasting I 0.75 hoogcr is. Een inkomen van 1'1350 of meer, doch beneden f1350, wordt met lil belast; terwijl voor elke f 50 Itooger, in komen tot beneden f 1500 de belasting f 1 liooger is. Is de belastbare som f 1500 of meer, doch minder dan f2000, dan is ver schuldigd f 15 benevens 12 van elke flOü boven f1500. f2000 of meer, doelt minder dan 1 lO.OfX) dan is verschuldigd f 25, bene vens f3 van elke NOO boven f2000. f 10.000 of meer, doch minder dan f 20.000 dan is verschuldigd 1' 205. be nevens f4 van elke f 100 boven f 10.000. morgen zullen wij dc tweede hebben, de derde zal over veertien dagen plaats hebben." Na dit gezegd te hebben, nam de deken der syndicus Hans bij de hand en geleidde hem naar ecne binnenplaats, waar al dc gezellen van de hanse der j wevers, dat wil zeggen ongeveer drie honderd personen bijeen waren. Hij voerde hem naar een leuningstoel, die op het midden van een stellan-jc stond en ging zelf plaats nemen tusschen de overige syndicus, in de daar tegenover staande leunstoelen. Plotseling klopte hij in .de handen de stoel, waarop Hans zat, ging eens klaps 12 d 15 voel in de hoogte door middel van touwen en katrollen, die door zes mannen in beweging werden gebracht. In hetzelfde oogenblik stak men op den grond onder den neophict een hoop teer, veeicn, koehoorns en paardenhoeven aan. Een verpestende rook omhulde alles in verstikkende wolken, cn men begon den stoel op en neder tehijscheti, waaraan de neophict zich met geweld moest vastklemmen, om niet in het vuur te vallen. Nu eens liet men hem als een tol ronddraaien, dan weder liet men hem met de voeten tot in het vuur afzakken. Terwijl hij op die wijze gemarteld werd, zongen de gezellen van de hanse een lofdicht op de vereeniging. Toen men Hans op het punt zag f20.000 of meer, dan is verschuldigd f665, benevens f5, van elke f 100 bo ven f20.000. Tengevolge der in de vermogingsbe- lasting gebrachte wijziging is een ver mogen beneden f 16.000 onbelast (vroeger was het minimum f 13000.) Is het vermogen f 16.000, of meer, doch beneden f30,000 dan is de belasting fl van elke f1000 boven de f15.000 Is het f30.000 of meer, dan is ver schuldigd f 0.50 voor elke I" 1000. 1 Mei a.s. treedt de wet in werking. De handel. De regeeringen van I-'rankrijk, Grool- Brittannië en Rusland, kennis genomen hebbende van de oprichting en het doel der Nederlandsche Overzee-Trust maatschappij. hebben aan de Neder landsche regcering verklaard, dat con trabande-goederen, aan die Maatschap pij geconsigneerd, niet zullen worden opgehouden. Tevens hebben de genoemde Mo gendheden aan onze regeering de ver zekering gegeven, dat verscheidene niet tot de allereerste levensbehoeften be boerende voedingsmiddelen, wanneer zij aan particulieren geconsigneerd zijn, eveneens ongemoeid zullen worden ge laten, tenzij onmiskenbaar vaststaat, dat die particulieren tusscbenpersoncn voor levering zijn aan de regeeringen der tegenpartij. Aan dit bericht, voor Nedcrland's scheepvaart en handel van ongemecne heteekenis, kan nog worden toegevoegd, dat. de Ned. maatschappij hare diensten zal vcrlccnen niet alleen voor aanvoeren van door een der oorlog voerenden lot contrabande verklaarde van goederen, waarvan oorlogvoeren de staten den uitvoer uit hun gebied alleen toeslaan onder beding dat die goederen niet naar het gebied vati de tegenpartij zullen worden vervoerd. Centrale Boerenleenbank. In de algemecne vergadering der Centrale Boerenleenbank te l'lrecht werd medcgedcccld, dat in het begin der oorlogstijden de toestand ernstig was en dringende bepalingen waren noodig. Langzamerhand is die toestand gunstiger geworden en lal van die be palingen konden weder worden inge trokken. Evenwel men moest voorzich tig zijn en niet dadelijk de oude toe stand weer in het leven toepen, van daar dat in t Ictobcr dc rentevoet op O* werd gehandhaafd. Nu evenwel de gelden weer meet geregeld toevloeien en de aanvrage om grootcre voorschotten verminderen nu kan met ingang van 1 Januari de rente voor deposito's weder op worden gesteld en die voor voorschot ten op 5 Verkiezing. De verkiezing ter aanvulling van de in het kiesdistrict Futten opengevallen piaats van een lid der Provinciale Sta ten van Gelderland, vacature D. Hoff mann, is bepaald op Dinsdag 26 Jan. e.k.. de stemming en herstemming zoo van te stikken, liet men hem naar be neden zakken, en goot hi n twaalf potten over het hoold, uit twaalf ver schillende tonnen geschept. Daarna wen- schte men hem geluk met den moed. waarmede hij dc beproevingen doorstaan had en stond men hem toe naar huis te gaan. Den volgenden ochtend bij het krie ken van den dag kwamen de syndicus Hans aan huis afhalen. Zij lieten hem stilzwijgend in eene boot stappen cn voeren hem in volle zee. Daar sliet ineti hem plotseling in het water en liet hem spartelen, zonder hem bijstand te bieden, l'oen hij in de sloep wilde klimmen, namen de syndicus groote zweepen en sloegen Item onbarmhartig. Na die geescling stemden zij er in toe hent aan boord te nemen en naar den oever terug te brengen. Men verwachtte dat Hans naar ge woonte der neophicten. naar huis zou gaan, In de plaats daarvan gaf hij zijn voornemen te kennen om te gaan wer ken, als had hij noch vermoeienis, noch pijn geleden. Dit kernachtig besluit ver wierf nem dc lof der syndicus en strekte om de derde cn laatstebeproeving.de moeilijkste om te doorstaan, inmdcr wreed voor hem te maken. Zij bestond daarin om door de roe den te loopen engeblindoekleenstokslag te ontvangen, beurt voor beurt, van elk der gezellen van de hanse. Siegbrit noodig respectievelijk op 9 cn 23 Fe-' bruari d.a.v. Uit het Buitenland. Paus en Keizer. T sschen Z. H. den Paus en Keizer Wilhelm had Nieuwjaarsdag de volgen de wisseling van telegrammen plaats ■Van Z. M. den Duitschen Keizer. fit vertrouwen op dc gevoelens van Christelijke naastenliefde, waarvan Uwe Majesteit bezield is. verzoeken wij Uwe Majesteit dit onheilvolle jaar te eindigen en een nieuw te openen met een handeling van keizerlijke grootmoe digheid. door de aanncining van ons voorstel door Uwe Majesteit, dat tus schen de oorlogvoerende staten een uitwisseling moge plaats hebben van de krijgsgevangenen, die moeten wor den beschouwd als in rlc toekomst on bruikbaar voor den militairen dienst. Bencdictus XV. Het antwoord luidde Aan Z. H. den Paus. Terwijl ik Uwe Heiligheid voor uw telegram dank, is het mij een behoefte u te verzekeren, dat liet voorstel van Uwe Heiligheid om de krijgsgevangenen, die niet voor den verderen militairen dienst geschikt zijn, uit te wisselen, mijn volle sympathie heeft. De gevoelens van Christelijke naas tenliefde, waardoor dit voorstel wordt ingegeven stemmen volkomen overeen met mijn eigen overtuiging en wenschen. Wilhelm. Kardinaal Mercier richtte tol de Belgische Katholieken een schrijven, dat echter niet ui alle Belgische kerken mocht worden voor gelezen. In de voorrede, wijst de kardinaal er op dat Leuven vernield is en dat weerlooze mannen, vrouwen en kinde ren werden gefolterd. „Ons Vaderland" zoo luidt het in zijn schrijven, „bloedt". Zijn zonen sneuvelen bij duizendtallen. Welhaast zal er op Betgischen bodem geen huis gezin meer gevonden worden, dat niet in rouw gedompeld ligt. Vervolgens handelt Z. Knt. over va derlandliefde en standvastigheid. „Neem wel in acht," zoo zegt de kardinaal, „dat ik u niet vraag een en kele uwer verwachtingen prijs te ge ven. Integendeel ik houd het voor mijn plicht te bepalen wat u in uw gewe ten te doen staat tegenover de macht, die ons land overviel en het tijdelijk grootendeèls bezet. Deze macht is geen wettig gezag bijgevolg zijl gij haar in het innige van uw gemoed noch achting, noch verkleefdheid, noch gehoorzaamheid verschuldigd. Het ecnige wettige gezag in België is dat, wat aan onzen Koning, z.ijn re geering en aan de vertegenwoordigers der natie toebehoort." Albanië. In Albanië, waar de prins Von Wied 't niet houden kon en onze Thomson wilde zelve aan Hans de hand geven, gedurende die wezenlijke foliering dank zij het ontzag, dat men voor haar had, sloeg men haren beschermeling slechts voor den vorm. Een enkele der gezel len nochtans legde jegens den neophict eene vijandigheid aan den dag, welke cene algemeene afkeuring verwekte. Niet alleen sloeg hij Hans uit alle J macht, maar hij richtte zijn stok op zijne borst. De patient viel bewuste loos aan de voeten van zijn beul neder. „Christiaan," riep de oude Siegbrit uit, „gij zijt mij ongehoorzaam geweest de wraak zal niet uitblijven gij weet het, moeder Willems vergeeft nimmer." „Dat uw beschermeling naar den duivel loopc en gij ook, moeder Wil lems. Sedert die jonge melkmuil te Bergen gekomen is, hebt gij slechts oogen cn ooien voor hom." „Omhels dien jongeman cn vraag hem vergiffenis," zeiden al de getui gen van dat tooneel. „Dc lianseaat, die haat, verdient gehaat te worden. Omhels In m of dc hanse zal u uit haar midden bannen." „Welnude duivel hale de hanse met den gcheelcn boel I" Men wierp zich op den onvoorzich tige en God weet, wat zijn lot zou ge weest zijn, hoewel hij zijn dolk trok en zich geneigd toonde gedachten tegen weer te bieden. Maar Hans, die geheel bijgekomen was, stelde zich tusschen den dood vond, zijn nu de Italianen in actie, 't Is daar een verbijsterende ver warring, Essad Pacha, die zoowat heer en meester was, ziet zijn rijk een einde nemen. De stammen bevechten elkander onderling met groote woede. Italië heeft nu de begeerde haven stad Valona bezet cn zal daar wellicht een blijvende woonstee vinden. DE OORLOG. Pogingen om tot vrede te konten zijn gedaan, maar tot dusver ten eene- inaic mislukt. De verbittering is nog te groot. Daarbij komt dat de verliezen ont zaglijk groot zijn en iedere mogendheid hoopt voor zichzelf door meer succes betere voorwaarden te verkrijgen en zoo althans cenige vergoeding te er langen. Ook is de nationale eer in 't spel en de gemoederen daardoor in beweging gebracht worden in beweging gehouden. Niemand kan niet eenige zekerheid over de toekomst spreken. Ook voor de onzijdigen is dc toe stand lastig cn gevaarlijk. Voor F.ngcland zette Nieuwjaar slecht in. 't verloor weer een groot schip, dat op een mijn liep. Het verlies van de Formidable, zoo heet 't schip, is, zegt de Admiraliteit, wel geen formidabel verlies voor de Britsche zeemacht, maar dit neemt toch niet weg dat dit begin van het nieuwe jaar weinig aangenaam is voor de Britsche gevoelens. En in hoeveel ge zinnen brengt de dood van de in de diepte gezonken bemanning van de 750 werden er 150 gered, weer rouw Amerstoortsch Nieuws. Sparen. Aan itet Postkantoor alhier ett de daaronder behoorende hulpkantoren is in December ingelegd bij dc Rijks postspaarbank f 43.726.54; terug ge vraagd werd f29.925.54. Het laatst uitgegeven boekje is no. 19117. Naar Urk gingen vier Belgische officieren, die niet langer op eerewoord vrijheid van beweging wenschten. De Tuinbouw. Uit het jaarverslag der tuinbouw- vereeniging bleek dat de belangstelling in den tuinbouw toeneemt. De groentenveilingen waren den tuin lieden zeer profijtelijk en de aanvoer was veelal belangrijk. Blijkens inededeeling van bestuurs- wege wil men kweekers en leveranciers aan dc groenten- en fruitveiling bijeen roepen, om ecne Veiling-vereeniging op te richten. De heer notaris Johs. Knoppers werd als bestuurslid herbenoemd. De proeftuin leverde voor ongeveer f 1700 tuinbouwgewassen op. Stationsvergrooting. De reeds lang aanhangige plan nen tot uitbreiding van het stations- emplacement zijn voorloopig van de de gezellen cn dengene, die hem zoo onwaardig mogelijk behandeld had. „Als nieuwe lianseaat heb ik het recht eene gunst van u te vorderen." riep hij uit, „vergeeft Christiaan. Ik vraag dit als mijn recht." Al dc aanvallers traden terug en lieten den schuldige alleen staan, wien het gevaar niet had doen verbleeken of sidderen. Hij liet zich het blijk van edelmoedigheid van Hans met ecne zekere minachting welgevallen, cn verliet met langzame schreden de ver gadering, zonder een vriendelijk woord voor zijn bevrijder over te hebben. IV. Do gezel Christiaan, die bij de aan neming van Hans Cunibrugghe tegen dezen zooveel haat had aan den dag gelegd, woonde sinds ongeveer vier j maanden in Bergen. Een der rijkste kooplieden van de Hanse had hem aan de verschillende gilden van werk lieden voorgesteld, om hem bij elke daarvan als broeder te doen aannemen, rijke lieden bestemd om in het groot handel te drijven, deden zulks altijd. Men verwachte derhalve, dat Chris tiaan snel den rang van gezel zou vaarwel zeggen om naar den graad van Meester te dingen. Tot algemeene ver wondering gedroeg hij zich, eenmaal in de wevorsgilde opgenomen, als had hij niet verder willen gaan. Eene op- Oudejaarsavond voor onze Holl. Mili tairen. Door de Commissie voor Onderwijs aan de Militairen werd de Oudejaars avond tot een ontspanningsavond ge maakt. Het mooie zaaltje van „De Arend" was reeds lang voor 't tijdstip van aanvang, overvol, zoo, dat velen zich met een staanplaatsje moesten tevreden stellen. Precies op tijd heette Wet houder Rijkens de aanwezigen welkom. Hen wijzend op het mooie werk der Commissie, sprak hij het vertrouwen uit, dat onze landsverdedigers, eenmaal aan eigen haard weergekeerd, met de meest warme gevoelens van sympathie aan Amersfoort en burgerij zullen terug denken. Commissie-leden, Dames-help sters, Zangers cn Muziekkorps hadden 's Wethouders dankwoorden in ontvangst te nemen. Na eenige knap uitgevoerde muzieknummers door het bekende corps Hollanders en Geïnterneerden gaf het Commissie-lid, de heer J. P. v. Buijtenen het guitige Mieke Pruimenmond en het hupsche Hans en Trieneke uil de Leeuwerk ten beste. Voor de liefhebbers vielen er twee films te genieten, terwijl een kwar tet op verdienstelijke wijze „De Hemel" van de Vliegli en Lands- knechtstandschen van Orlando di Lasso ten gehoore bracht. Het daverend applaus na elk der zang-, muziek- en bioscoopnummers bewees hoe van het gebodene werd genoten. Den heelen avond tot circa kwart voor elven heerschte er in de zaal een prettige stemming, die onder het genot van chocolade-melk met speculaas cn sigaren werkelijk iets huiselijks kreeg. Uit den lering der onthaalden zeiven sprak er ceil in gepaste bewoordingen een woord van oprechten dank, waarmee allen door luid applaus instemden. Aan liet slot sprak de Voorzitter de Heer Wesseling nog woorden van waardeering tot de soldaten voor hunne voorbecldig-orde- lijke wijze van genieten, tot Dames- helpsters. zangers en muzikanten voor de verleende medewerking. Hier achten wij het de geschikte plaats een dank woord te richten tot allen, van wie de Commissie bijdragen ontving voor het organiseeren van dezen avond. De gemeenteraad. - Dezen zomer zullen gemeenteraads verkiezingen worden gehouden in de districten I, II en III. Aan de beurt van aftreden zijn dan In IS. J. van Duinen en R. G. Rijkens. In IIJ. W. Jorissen en M. R. N. Oosterveen. lil III A. C. R. O. I.cinweber. N. Veis Heijn en het lid dat gekozen zal worden in de vacatu re Hagedoorn. R. K. Volksbond. Zondagmiddag had de gewone riinandelijkschc ledenvergadering plaats. In zijn openingswoord wenschte de voorzitter volgens gebruik op de eer ste vergadering van het jaar den leden een zalig nieuwjaar. Een blik werpend op het vorige jaar moet geconstateerd, dat niet be reikt is hetgeen men in het begin van merkelijke verandering greep plaats in zijne manieren. Te Bergen komende, had hij ondanks de kleeding en het uiterlijk van een werkman, die hij aan genomen had, het goud niet volle han den uitgestrooid, zoodal dc beproevin gen van liet noviciaat licni oneindig verlicht of eigenlijk gezegd slechts voor den vorm aan hem opgelegd werden. Niet alleen had men hem niet verplicht onder liet toezicht van de syndicus zijn proeflinnen te weven maar in plaats van hein te rooken, hein in zee te werpen, met roeden te slaan, had men zich vergenoegd met hem op den zwe- venden stoel te plaatsen, zijn voeten in het water te dompelen en de stokken op zijne schouders te leggen zonder hem de geringste pijn te veroorzaken. Men dacht algemeen, dat hij deel genoot zou worden in de zaken van den Dcenschen koopman, die hem tol peter had gediend, maar hij nam het schootsvel, opende een weverswerk plaats en ging even als de andere werk lieden zijne maaltijden gebruiker, bij vrouw Willems. Als er linnen geweven werd in de werkplaats van Christiaan, dan was zulks het werk van zijne leerlingen cn niet het zijne, want men vond hem nimmer thuis de zekerste wijze om hem te ontmoeten, was zich naar de herberg te begeven. Wordt voortgezet.

De Eembode | 1915 | | pagina 1