heen te slepen, van oogenblik tot oogen- blik meer uitgeput, eeu paar uren daarna den geest zou geven'! 't Was in het begin van den nachthet sehomerschjjnsel der kaarsen, die op 't altaar van het kloosterkerkje stonden te flikkeren, speelde geheimzinnig op eene menigte voor werpen, die tot de heilige dienst behoorden, ol' geëigend waren om door de zintuigen des lichanms de ziel op te voeren tot dien geest van godsvrucht, in welken de Katholieke Kerk wil dat men hare plechtigheden bij- vvone. Hier zag men uit de nachtelijke duisternis half te voorsehjjn komend het beeld van St. Agatha, de patronesse van het konventals eene verheerlijkte afgebeeld droeg zjj in hare handen de marteltahg en tien palmtak, symbolen van strijd en over winning, terwijl het engelachtige gelaat zich zich ten hemel wendde. Wordt voortgezet. De vereering van het H. Hart en de Vrede. *-#"\e „Osservatore Romano'' publiceert een schrijven des Pausen aan kardi naal tiasparri, handelende over dej vereering van het 11. Hart. liet schrijven zegt o. a.Wij wezen den volkeren tien eenigen weg aan om met eer en voordeel voor ieder hunner hunne geschillen te beslechten, en terwijl Wij de grondslagen aanwezen voor het toekomstige gerechtshof der staten, bezwoeren wij de vcdkeren in naam van God en de mensch- heid hunne plannen van wederzjjdsche ver woesting te laten varen en eeu rechtvaardige en billijke overeenkomst te sluiten. Onze stem, aansporende tot het beëin digen van het ontzettende conflict, werd niet gehoord. De oorlog, andere landen mede sleurende, vermenigvuldigde de puinhoopen en de moorden. Doch ons vertrouwen wankel de niet. Wij willen thans hopen, dat de gewenschte dag niet verre meer zij, waarin alle men- schen, zonen van denzelfden Hemelschen Vader, zich opnieuw als broeders zullen be schouwen. Het lijden der volkeren, dat bijna ondra gelijk geworden is, heeft het algemeene verlangen naar den vrede krachtiger en heviger gemaakt. Dat de Goddelijke Ver losser bewerke, dat de regeeringen niet langer weerstand bieden aan de stem der volkeren, die den vrede aanroepen. Dat tot dit doel gedurende de maand, toegtwjjd aan het H. Hart, het gebed veelvuldiger opstijge, smeekend om het einde der ver schrikkelijke ramp. Van den lstcn Juni af zal de aanroeping „Koningin des Vredes, bid voor ons'' inde litaniën worden opgenomen. Aartsbisdom Utrecht. Z. 1). H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot assistent te Kloosterbn vu den Weleerw. heer A. J. Leber. Weekkalender. ZONDAG 13 Mei. (5e na Paschen). Mis: Vocem. 2. Concede 009, 3. Eccleciae of voor den Pans. Cr. Maandag, Dinsdag en Woensdag Kruis dagen. MAANDAG 14 Mei. Mis van de Kruisdagen Exaudivit, 2. H. Bonifatius, 3. Concede uos. Geen Gl. DINSDAG 15 Mei. H. Joannes Bapt. de la Salla B. Mis: le Os Justi. 2. Praesta uit de Mis van de Kruisdagen. WOENSDAG lfi Mei. (Vig. van Hemelvaartsdag). H. Ubaldas B.B. Mis lie Statuit. 2. v. d. vigiliedag, 3. Praesta tuit de Mis v. d. Kruisdagen), laatste Ev. v. d. vigiliedag DONDERDAG 17 Mei. ('s Heeren Hemelvaart). MisViri (aitst. in monst.) Gedurende geheel het oet.Cr. en praef. eu Communicantes van Hemelvaart. VRIJDAG 18 Mei. H. Yenantius M. MisProtexisti. 2. v. h. Oct. Cr. ZATERDAG 11) Mei. H. Petrus Caelestinus P. B. Mis: 2e Sta tuit, 2. v. hi Oct. 3. H. Pudentiana. Ev. Ecce uos. Cr.

De Eembode | 1917 | | pagina 3