Zomerseizoen Ametsfoortsche Lingeriefabriek Opruiming Ouders! J. C. Schlemiel FIRMA M. A. RAMSELAAR LH. Westenberg en Kinderconfectie Jaarlijksche Necofa Fabriek Diamond Apparaat MEIWIJN F. W. VAN OERWILDE Opiibiri Virkoopiig. Mmbsls, Lijstm- en Kunsthandel VICTOR. van verlangen, om deze as-.v.e gewonden te helpen, kroop hij, met eene uiterste inspanning van krach- tev. in de richting van het klagend getuid voort, totdat hem eensklaps de grond onder het lichaam ontzonk en hij in eene diepte neder tuimelde. Een nevel, overtoog zijne oogenhij ver loor het bewustzijn. Toen hij weder tot zich zelf kwam, was de nacht ingevallen. Boven zijn hoofd welfde zich een donkere hemel, waarin millioenen sterren fonkelden en flikkerdende volle schijf der maan dreef in cene zee van zilverglanzige doorschijnende nevelen. Het genot, dat dit prachtig schouwspel had kunnen aanbieden, werd den scheepsdokter door de verlatenheid en het pijnlijke van zijnen toestand onmogelijk gemaakt. Zijne grootste kwelling was een on lijdelijke dorst; een enkele teug water ware hem op dit oogenblik liever ge weest dan alle schatten der vijf wereld- deelen en wereldzeeën te zamen. Maar de plek waar hij lag. was dor en droog als woestijnzand. Hij beproefde zich uit den kuil naar boven te werken, doch zonk bij de eerste poging mach teloos terug. Plotseling werd zijne aandacht door een krakend geluid gewekt. Van Meenen spitste de ooren het geluid herhaalde zich, niet eens doch verscheidene malen, het scheen den gewonde toe, dat het telkens van naderbij kwam. Zou een menschelijk wezen zijn En ja, zou het een vriend zijn die redding, of een vijand die den dood bracht Niet lang verkeerds hij in dezen pijn lijken twijfel. Opeens ontmoeten zijne blikken een paar oogen, die van den rand vaD den kuil hem tcgenflikkeren raset een tijger zijne prooi be gluren, wanneer bij op het punt staat den noodlottigen sprong te doen, Victor ziet het glinsterend lemmet in een assegaai. «Mijn uur ia ge komen, Qod, ontvang mij in genade», bidt hij iowendig en sluit dc oogen. Een zucht door de lucht, een krach tige houw, een rauwe, kort afgebroken kreet, de val van een lichaam, een sprong in den kuildit alles is het werk van een oogenblik. Als Van Meenen, verwonderd den doodelijken slag niet te voelen, de oogen opent, ontdekt hij eeuen Atjehschen krijgsman, die met bloedende kromsabel naast hem ligt neergeknield en bezig is eene veldflesch te ontkurken. De vijandelijke soldaat houdt hem de flesch aan den mondVictor drir.kt met langzame, lange teugen. Voor hij den tijd heeft zijnen redder te danken, heeft deze hem met een krachtige hand van den grond en uit den kuil getiid. Een oogen blik daarna voelt Van Meenen zich op den rug van een paard hijschen, zijn redder plaatst zich achter hem, en voorts gaat het, in razenden galop, dwars over de platgetreden velden en het daaraanpalend houtgewas. Hoelang duurde deze rit? Victor wist het niet. Wel ondekte hij aan eenen steeds frisscher wordenden bries, dat ze de zee naderden. Eindelijk stond het paard stilde Atchinees sprong op den grond, tilde den gewonde van het rijdier en droeg hem in een bootje, dat aan het strand ep de deinende golfjes danste. Dc Atjeher maakte het touw los, greep dc riemen en roeide met krachtige slagen in de open zee, die zoo kalm en glad was als een spiegel. Tot nu toe had zijn zeldzame redder den mond niet geopend. Zoodra echter het schuitje het effen watervlak der der open zee had bereikt, legde hij zijne riemen neder, en sloeg de oogen op den dokter. Deze ontdekte tot zijne verbazing, dat er een traan aan ieder zijner oogleden hing. Maar wie schetst zijne verrassing, toen hij zich opeens in het Kleefsah dialekt hoorde toespreken I «Dokter», klonk liet bijna fluisterend, «herkent gij mij niet?» «Walter Dietrichriep Victor uit, terwijl hij van verbaasdheid zijne pijn vergat. «Ja, Walter Dietrich, dien gij in het hospitaal zoo liefderijk verpleegd en later zoo dikwijls als een goede vriend gewaarschuwd hebt. Had ik uwe woor den maar beter behartigd l« klonk het met een diepen zucht. «Wat bedoel je daarmee?» vroeg Van Meenen, «ben je..,.?» «Ja, het vreeselijke woord moet er uit,« kreet de arme jongen«ik ben afgevallen I Toen ik bij het gevecht der XXV moekim in de handen der Atjehers viel, heeft de vrees voor den dood mij mijn geloof en h>t land doen verzaken, in welks dienst ik mij ver bonden had. Zie, had ik te Batavia uwe woorden niet in den wind ge- slageu, had ik mij niet telkens laten medesleepen, wanneer ik in een gezel schap van dronkaards verzeilde, dan zou ik mij onder die Turken moediger hebben aangesteld. Mij dunkt, gij moet nu Walther Dietrich wel diep ver achten.» »U verachten herhaalde Van Meenen «Walther, Walther, hoe kun je zoo iets nu veronderstellen Ik, ik zou den redder van mijn leven ver achten, foei I* Het oog van Dietrich klaarde op. «O, riep hij uit. «wist gij eens hoe goed mij uwe woorden doen I Ik stond dezen morgen naast den schutter, die u verwonddeik zag u vallen en her kende u. Toen stond mijn besluit oogen- blikkelijk vast: ik wilde u redden, koste wat kost. Bij het retireeren der Atjehers wist ik mij te verschuilenzoodra de streek veilig was, bezorgde ik mij een bootje, dat ik op eca afgelegen punt van het strand vastlegdevervolgens snelde ik naar het slagveld, om u op te sporen. Ik kwam op tijd om een Atjeher, dit over het slagveld doolde om de lijken uit te schudden, met een flinken sabelslag onschadelijk te maken, juist ioen hij op het punt stond, u met zijne assegaai den genadeslag toe te brengen. Ziedaar do toedracht der zaak.» «En ook het begin van het einde,» vuldo Victor aan. «Wat bedoelt u daarmee, dokter?» (Wordt vervolgd.) Iet zal U gemakkelijk vallen uit onze smaakvolle en zeer uitgebreide collectie DAMES- 1 EN KINDERKLEEDINO keuze te doen welke uitmunt door hare prima kwaliteit stoffen door hare fijne afwerking door haar mooien pasvorm door hare scherp gestelde prijzen Wij noodigen U beleefd uit onze kwaliteiten en in het bijzonder den prijs te vergelijken, wij zijn zeker van een voor ons gunstig resultaat. In het bijzonder vestigen wij de aandacht op onze afdeeling Costumes vanaf f 24.en Costumes naar maat vanaf f40.00 - Wij leveren zoowel de meest elegante als ook de meer eenvoudige genres, onder volledige garantie voor onberispelijke coupe en afwerking. In Blousos en Rokken brengen wij oon enorm assortiment. Dagelijks ontvangen wij Nouveauté's in alle afdeelingen. Aanbevelend, Krommestraat 4-6-8 - Tel. Int. 341 - Amersfoort R. K. Kiesvereeniging Recht en Orde Amersfoort. De candidaten die zijn opgegeven werden altabetisch ge rangschikt op een stemblllet; waarna den kiezers gelegenheid wordt gegeven Zaterdag S April keuze te doen. Daarvoor zal worden zitting gehouden Zaterdag 5 April, des middags van 4 tot 7 uur I. in het gebouw van den R. K. Volksbond II. in het Patronaatsgebouw aan het Zand III. in de Patronaatszaal der St. Henricnskerk aan de Borstraat IV. in het vergaderlokaal der St. Vincentiusvereeniging aan den Appelweg bij de Molenstraat. Bovendien nog den daaropvolgenden Zondag van 9—12 in het gebouwtje der Militairenvereeniging nabij de St. Anstriduskerk. Ieder lid kan stemmen daar waar hij het '(gemakkelijkst vindt. Vóór de stemming kan men zich nog als lid der R- K. Kies vereeniging opgeven. Op het stembillet mogen elf, doch moeten zes blokjes worden zwart gemaakt. De kiezer kan zijn voorkeur voor de verschillende candidaten uitdrukken door het plaatsen van een cijfer voor het zwart ge maakte slemblokje. De meest gewilde man geeft men aan door het cijfer 1, daarna volgt 2 enz. Maandag 7 April wordt eene ledenvergadering van de Kiesvereeniging gehouden in het gebouw van de R. K. Werk liedenvereniging, des avonds 8 uur. De uitslag der stemming wordt daar medegedeeld, waarna den volgenden morgen de Roomsche candidatenlijst officieel ten Raadhuize wordt ingediend. Het bestuur verzoekt dringend goede nota te nemen van deze mededeelingen en voorschriften. Alle gewenschte inlichtingen worden door de bestuursleden gaarne verstrekt. H. KROES, Voorziller, Hooglandscheweg. S. KRAAN, Vice-voorzilter, Zuidsingel, F. LAPORTE, Penningmeester, Utrechtscheweg. W. VAN KOELEN, Stellingwerfstraat. C. TUITHOF, Stoovestraat. H. J. MARTENS, Zand. J- 1- THIEN, Secretaris, Langegracht. Kampstraat 24 (gesloten huis) Maandag 31 Maart Dinsdag 1 en Woensdag 2 April van Restanten en Reismonsters, waarbij eenig kindérgoed, tafelgoed en diverse doeken Geopend van 's morgens 9 uur tot 's avonds 8 uur. Zendt Uwe kinderen naar de (Ned. Confectiefabriek v/h. A. Cohen en Co.) alwaar zij in korten tijd een vak leeren en tot een behoor lijk loon komen. Overtuigt U zelve van de inrichting onzer fabriek en de Arbeidsvoorwaarden. De fabriek is voor belangstellende Ouders dagelijks te bezichtigen van 2-4 uur behalve Zaterdags. AMERSFOORT. Met ingang van Vrijdag 28 Maart 1918 verklaren wij voor de inwoners van Amersfoort geldig bon A 9 voor een halve eenheid brandstof fen. Wij verzoeken dengenen, die niet dringend om brand stof verlegen zijn, bij hun han- delaar niet op spoedige leve-I ring aan te dringen, daarop het oogenblik nog niet voor ieder brandstoffen voorradig zijn. De Commissie voorn., N. VELS-HEYN, Voorzitter. J. DE WILDE, 2e Secretaris. A. J. van Munster Groote Spui 33, Amersfoort Aannemer van Begrafenissen. Levert alle rouwdrukwerken Circulaires, Bidprentjes spoedig en billijk. luim Tillimli. S intiisltui Meubelmakerij. Aanbevolen adres voor het ma ken van alle soorten Meubelen. Speciaal Ingericht voor repa- ratlën. Keurige-, vakkundige uitvoering. Billijke prijzen. maakt in enksle seconden u< scheermes vlijmscherp, f 1.00. Vol doet hel niet kinnen I degen, geld terug. NIEUW PililS, linmliiil IS (PRIMA KWALITEIT) verkrijgbaar bij STIIVEIIliiT 12 - TELEFIIN 21 Notaris Bolk te Amersfoort is voornemens op Woensdag' 9 April 1919, des avonds 7 uur, in café „HET BOOMPJE" Heiligenbergerweg te Amersfoort, in hel openbaar te veilen de volgende te Amersfoort gelegen perceelen I. HUIS met erf en tuin en halve schuur, Kon. Wilhelmina- straat 20, groot 3.09 aren. Verhuurd aan den Heer Morel voor f350.— p. j. tot 1 Novem ber 1919. HUIS en erf aan de KI. Nachtegaalst. 35, groot 1.30 aren. Verhuurd aan Mej. de Wed. Snijders voor f2.— p. week. III. HUIS en erf aan de Co- ninckslraat 29, inet stoep aan de Pothstraat, groot 36 centiaren. Bij de week verhuurd aan den Heer J. Snijders voor f 1.— p. w. IV. HUIS en erf aan de Co- ninckstraat 27. groot 36 centiaren. In eigen gebruik. Perc. Ill en IV eerst afzonder lijk, daarna in massa. V. BOUWTERREIN aan de Matliias Withoosstraat, groot 28 aren. Aanvaarding: perc, I, II en III huurgenot en perc. V in eigen gebruik op 9 Juli 1919, en perc. IV vrij van huur op I Aug. 1919. Betaling der koopsom 9 Juli 1919. Lasten I Juli 1919. Bezichtiging Dinsdags en Don derdags van 2—4 uur. Perc. I met toegangsbewijs, Nadere inlichtingen en toegangs bewijzen zijn te bekomen ten kantore van Notaris Bolk Amersfoort, Snouckaerllaan 7, Breeder bij biljetten. De Notaris F. P. E. VAN D1TZHUIJZEN te Baarn, zal op Maandag 31 Maart 1919, des namiddags 12 uur in het Café „de Lindeboom" te Ecmnes, ten verzoeke van de Hoogwelgeb. Vrouwe Van Asch van Wack geb. Royaards, publiek verkoopen 10 percaalen uitmuntend Wei- en Hooiland te Ecmnes in den Eemnesser- polder in Sijmen Rijk Peterserf, Pastoors Zuidererf en Uiterdijk achter Adriaan Lamberts of Jon gen Japenerf, ter gezainenllijke grootte 21 hectaren 68 aren 5 centiaren. Te veilen in perceelen combi naties en massa. Te aanvaarden vrij van huur bij de betaling der kooppennin gen, welke uiterlijk moei geschie den 12 Mei 1919. Breeder bij boekjes omschre ven, welke verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden notaris, alwaar meerdere inlichtingen Ie bekomen zijn. P. STEENBEEK Nieuwstr. 25, Amersfoort. Dames- en Heerenkleeding naar maat. 41-1.1.1. Hntin Utrechtschestr. 3. P LEENABDS twtMlHUml 21 inuisloul beveelt zich beleefd aan als Aanspreker en aannemer van begrafenissen.

De Eembode | 1919 | | pagina 4