DE EEMBODE KATHOLIEK NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN KANT OOR LANGEGRACHT 28. AMERSFOORT VRIJDAG 11 JULI 33E JAARGANG No. 30 Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Prijs per drie maanden 75 et. Afzonderlijke nrs. 5 et. Abonnementen kunnen elke week in gaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Stenografisch Rnadsverslag van Amersfoort ft. per jaar. Advertentiün 20 cent per regel. F tarieven voor handel en industrie bij gere geld advcrtceren. Advertentie» moeten Dins dags en Vrijdags vóór 10 uur worden bezorgd, Uoorlicbting bi) de beroepskeuze. Door J. SCHULTE NORDHOLT. V. Verkeert dus in ons land de beroeps- oriënteering feitelijk nog in een embryo- nalen toestand, veel verder heeft zij zich ontwikkeld in Duitschland en En geland. Wie dan ook een goed begrip wil hebben van het hoe en het waarom der beroepskeuze, van de gronden waarop zij steunt, de perspectieven welke zij opent en de wijze waarop zij werkt, dient kennis te nemen var leidden tot de ter hand neming va beroepskeuze in beide landen, verschil, dat voor en in zich zelf de belangrijkheid van de beroepskeuze voorlichting duidelijk aantoont, zou ik direct willen wijzen. In Duitschland dan was het de onttrekking van leer lingen aan het handwerk, tengevolge van de geweldige toename van groot bedrijf en industrie, dat de beroeps keuze leiding ter hand deed nemen, met de bedoeling het handwerk te helpen door daarin weer meer leerlin gen te plaatsen. Hier dus een econo mische aanleiding. In Engeland daaren tegen en vooral in de groote steden was het 't ontaardende en dcmorali- seerende loopjongenssysteem, op de gevaren waarvan door tal van bekende schrijvers daar te lande werd gewezen, dat drong tot voorlichting en leiding bij de beroepskeus. Dus een sociale aanleiding. Deze uiteenloopende aanleiding heeft dan ook in de bedoelde landen geleid tot eenige afwijking in de door beide toe gepaste regeling. Een goed voorbeeld van de Duitsche method* biedt ons de organisatie in de gemeente Straatsburg toegepastde plaatsing van leerlingen geschiedt daar naar vaste regels door het arbeidsbureau in samenwerking met de schoolautori- teiten, de handwerks- en handelskamer j bepaald. Kort voor het verlaten van de school worden zoo jongens als i meisjes door den schoolarts onderzocht. Daarbij wordt bepaald voor welke be roepen de kinderen wat hun gezond heidstoestand aangaat niet mogen wor den opgeleid en voor het aanleercn waarvan zij en hun ouders moeten gewaarschuwd worden. Na dit onderzoek krijgen zij contlö'.e- kaarten, waarop in de school kan na gegaan worden of zij zich aan het arbeidsbureau van tijd tot tijd melden ter verkrijging van een plaats. Door middel der Innungen» (hand- werkspatroonsorganisaties) worden de patroons die leerlingen wenschen aan te stellen, uitgenoodigd zich bij dc arbeidsbeurs te laten inschrijven. Deze plaats aanbiedingen worden elk afzon derlijk, zoowel door de handweiks- kamer als ook door de arbeidsbeurs, onderzocht, met het doel na te gaan of de patroon in staat is zelfstandig een leerling te bekwamen en of hij niet te veel leerlingen gebruikt. Aan een en ander vooraf gaat liet twee maal per jaar door den Burgemeester bijeen roepen eener vergadering van de onderwijzers der lagere scholen, met een vertegenwoordiger van de arbeidsbeurs en den Inspecteur van het onderwijs en wel tegen het einde van het schooisemester. Na cene bespre king van de tot dusver met de leer ling-bemiddeling opgedane ervaringen, geeft in die bijeenkomst de vertegen woordiger der arbeidsbeurs een over zicht van de gelegenheid voor leer lingen om plaats te vinden en van de vooruitzichten die verschillende takken hun aanbieden. Daarna roepen de onderwijzers der hoogste klassen de leerlingen en de ouders bijeen tot eene vergadering, waarin wordt uiteengezet op welke wijze vanwege het gemeentebestuur voorlichting en hulp wordt verleend bij de beroepskeuze. Vervolgens wor den vanwege de Arbeidsbeurs aan alle leerlingen formulieren uitgereikt, waarop zij kunnen mededeelen, welke beroe pen zij verkiezen. Wanneer zij deze biljetten hebben ingeleverd, schrijven de onderwijzers op de keerzijde ervan hunne aanteekeningen aangaande karak- 'er, aanleg enz. der leerlingen. Hierop olgt het onderzoek van den schoolarts, zooals ik U reeds mededeelde. Op vrijwel overeenkomstige wijze gemeentelijk geregeld en samenwerking arbeidsbeurs, schoolmannen, scheol- en ouders en dikwerf vertegen woordigers van handwerk en handel, terwijl de leiding in het algemeen in handen van de gemeente-arbeidsbeurs is, werkt de voorlichting bij de be roepskeus in Duitschland. In Engeland daarentegen is de leer lingen-bemiddeling en de voorlichting oij de beroepskeuze wettelijk geregeld en zijn liet de schoolmannen die de leiding geven. Ter uitvoering van dc Wet op de arbeidsbeurzen, de Labour Exchanges t van 1909 gaf het Board of Trade 1910 eenige algeineene voorschriften, waarbij o.m. was bepaald dat met be trekking tot de arbeidsbemiddeling voor jeugdige personen bijzondere vooischriften konden worden gegeven. Die bijzondere voorschriften volgden reeds ongeveer een maand daarna. Aan alle arbeidsbeurzen werden afzon derlijke afdeelingen voor jongelieden verbonden, terwijl speciale commissies advisory committees for juvenile employment werden ingesteld, om de arbeidsbeurzen bij de bemiddeling voor jeugdige personen met adviezen bij te slaan. Deze adviescommissies werden bevoegd verklaarJ, zelfstandig of wel in verbinding niet andere licha- of personen, stappen te doen om kinderen en hun ouders raadge vingen te verstrekken en hulp te ver- leenen bij de beroepskeuze eu in daar mede in verband staande aangelegen heden. De daarna tot stand gekomen 28 November 1910 op de| beroepskeuze, de Choice of employment act, machtigde de plaatselijke school besturen om, niet toestemming van het ministerie van Onderwijs, maatregelen i, tot het helpen cn voor lichten van jeugdige personen bij de keuze van een beroep. In Engeland werken dus 2-ctici i van beroepskeuzebureaux n.l. die tol stand gekomen ais uitvloeisel var Labour Exchanges aet en die vac FLORA. Vervolgens nam hij een ouden foli ant ter hand, sloeg deze bij een zekere plaats open en sprak op somberen toon onverstaanbare, hoogst zonderling klinkende woorden; ook maakte hij met de handen verscheid.-ne gebaren boven het vuur, zoodat het geheel den indruk gaf. als verrichtte de oude een bezwering of eenige tooverij. Plotseling klonken drie slagen op dc deur. Toornig hield de oude man op 1 '".Wat wil men?- »Heer, u wordt terstond bij een ern- stigen zieke geroepen.» Chosrim sliet een dof geluid uit, sloeg liet boek toe en doofde de vlam. •De pest bale hem of haar, die mij juist nu stoort,» mompelde hij toornig, terwijl hij den grendel van de deur schoof, die hij bij gewichtige werkzaam heden in zijn laboratorium steeds placilt te sluiten, In de gang stond zijne huishoudster. »Wie roept mij?« vroeg hij barsch. totóT Chosrim vond sen genoemd vertrek een blecke vrouw uit het volkzij armoedig gekleed. Heb je mij geroepen vroeg hij O signorc, kom gauw, mijn m ernstig ziek!- smeekte de vrouw. Kun je wel betalen? Mijn tijd is zeer kostbaar.-' jjWij zijn arm, signore,-< antwoordde vrouw schreiend. Maar eenige soldi. Zij zocht in den zak van haar rok. Twee scudi niet meer en niet minder,» hernam de oude koud en hard- 'ochtig. -Wanneer ik met je ga, verlies ik minstens twintig gouden florijr •Jezus, Maria lx kreet de arme vr Twee scudi! Signoreheb medelijden ik heb slcehts eenige soldiHier, neem alles, onzen geheelen rijkdom, ontferm u onzer 1» Wegens je armzalige soldi kijk ik t eens naar 't raam,» gaf hij 'mee- doogenloosten antwoord en keerde haar den rug toe. Toen maakte toorn zich van de vrouw meeester. (Ellendige, onbarmhartige satan 1 »Pas maar op dat de zwarte dood je niet wurgt, vrekkige, geldzuchtige man Chosrim stoorde zich niet aai scheldende vrouw maar zocht zijn la boratorium weer op. Met zulk gespuis kan ik mij afgeven,» mompelde hij, terwijl hij het Choice of employment act. Om een heid te brengen is daarna bij een af zonderlijke circulaire van de beide departementen Handel en Onderwijs van 3 Januari 1911 de samenwerking tusschen schoolbesturen en arbeids beurzen in bijzonderheden geregeld in groot aantal Engelsche steden zijn regelingen tot stand gekomen. Als voorbeeld kan ons de Schotsche hoofd stad Edinburgh dienen. Wordt vervolgd. Binnenland. Woensdag en Donderdag werd ia Den Haag het eerste Congres van den R. K. Ccntralen Raad van Bedrijven gehouden. Over de grondslagen der collectieve arbeidsovereenkomst in dezen tijd zal 'orden gehandeld. Door een ongeveer zeventigtal Bedrijfsraden, die reeds ge vormd zijl, wordt aan het congres deel genomen. In de dennenbosschen op de Veluwe o.m. bij Amerongen, Ede, Lunteren, Bennekom en elders, wordt groote schade aangericht door de gestreepte dennenrups, de schadelijkste van alle rupsensoorten, die aan het naaldhout nadeel kunnen toebrengen. Bij miilioenen exemplaren vertoonen zich de rupsen, die eerst de jonge dennennaalden op vreten en later ook de oudere naalden doorbijten. Daardoor valt de bovenste helft op den grond, terwijl de rest wordt opgevreten. De aangetaste boomen zijn reeds uit de verte aan hun bruine kleur te kennen. Het gevaar is groot, dat de aangetaste boomen bij massa's dood gaan. De rups is 4 c.M. lang, de kleur is groen, met witte overlangsche strepen, :en enkele smalle oranjekleurige streep aan eiken kant. Te Tilburg heeft de 80 jarige Van Morkhoven hevige brandwonden opgc- loopen. Bij het rooken van zijn tabaks pijp viel brandende tabak op zijn klee ding; hij stond ia weinig tijd in lichte- De 16 jarige Stoverink, te Groenloo, die zich gedurende den rit op de tree plank van de stoomtram bevond, werd daarvan afgeslingerd. Hij kwam onder 'ram en werd vermorzeld. Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat de gezant te Londen, de Marees van Swinderen, en het lid van den Raad van State, prof. Struycken, Nederland zullen vertegen- lordigen in de internationale commis- io zake de herziening der tractaten n 1839, welke eerlang te Parijs zal samenkomen en welke overeenkomstig de getroffen regeling, Nederland en België zal uitnoodigen gemeenschappe lijke formules aan te bieden met be trekking tot de waterwegen. Zooals men weet, heeft de Minister Landbouw f65.000 aangevraagd het verrichten van boringen nabij Winterswijk. Op Duitsch gebied, waar de firma Thvssen op 900 en 1100 M. diepte aaazienlijke kali-lagen had aan geboord, heeft zij de exploitatie niet ondernomen, omdgt het Duitsche Kali syndicaat haar per jaar een miilioen mark gaf als zij niets deed. Het Syn dicaat hield daarmee de kali-prijzen hoog. Nu de kali-gronden in Elzas- Lotharingen voor 't Syndicaat verloren zijn gegaan, zullen de gronden op vuur in 't fornuis weder aanstak en zijn mengsel verder gereed maakte. De vrouw uit het volk had het huis verlaten. Zij was nog niet ver gekomen, toen een bekende haar ontmoette haar vroeg, waarom zij zoo verdrietig keek. De gevraagde antwoordde en ve telde haar de hardvochtige handelwiji van den ouden dokter. Maar hoe kun je ook naar den ouden Chosrim gaan?« zeide de andere. 'Waarom ga je niet liever naar dokter Peretti •Dat durf ik niet, die kamt enkel bij rijke menschen.» •Juist is hij de dokter, die niet aar zelt bij ons soort van menschen te komen. En hij eischt niets voor zijn moeite, wanneer hij ziet dat de lieden arm zijn.» Maar ik weet niet, waar hij woont.» •Kom, ik zal je bij hem brengen,» hernam de vriendin. En beiden sloegen den weg naar het huis van dokter Peretti in. Hij ontving de hulpbehoevende vrouw met inne mende vriendelijkheid. Terstond maakte hij zich gereed en begaf zich met de vrouw op weg, Eenklaps bleef Peretti's geleidster de andere bad zich midderwijl verwij derd voor een huis staan verwon- Duitsch gebied beoosten Winterswijk in exploitatie komen. Maar,als men op Nederlandsch gebied vlug genoeg is Iran de Nederlandsche afname vermoe delijk het Duitsche Syndicaat missen niet alleen, maar kan er kali genoeg gewonnen worden voor export. Een bende Zigeuners, die de paar denmarkt te Deventer zou bezoeken, had zich met drie woonwagens gelegerd aan den straatweg van Almelo naar Deventer. Zeven van die mannen wil den mollen vangen in de weide van den tShTHRTuwer Klein Horsman, die daarop echter niet gesteld was en hun gebood, zijn weide te verlaten. Hierover werd het zevental zóó kwaad, dat het H. te lijf ging. Deze verdedigde zich zoo goed mogelijk met een stuk rikking, totdat zijn zoon te hulp snelde. Toen werd het een formeele vechtpartij, 'aarbij gevoelige slagen werden uitge deeld. H. werd aan het hoofd een ernstige wonde toegebracht, waar het bloed uitgutste. Naar wij vernemen zijn de hoofd aalmoezenier pastoor F. H. J. Evers en de hoofdveldprediker H. Janssen in rang gelijk gesteld met kolonel. Bij het stroopen is de 17-jatige Sp. in de buurtschap Zieuwent, door een medestrooper op noodlottige wijze ge dood, toen diens geweer onverwacht afging. De verkiezingen voor de Eerste Kamer brachten weinig verandering. Te Utrecht is herkozen G. C. D D. Aumale baron van Hardenbroek van Hardeobroek chr.-hist., aftredend, met 22 stemmen tegen 8 op dr.:v. Leuwen d.a.p., 4 op dr. A. Plate, lib., 1 op ïr. Werker, vrijz.-dem., 1 op rar, van Lier unie-lib. en 3 blanco. In Noord-Brabant: R. J. A. Diepen, aftredend, mr. W. M. van Lanschot, aftredend, en dr. A. J. K. van Loon te Steenbergen in de vacature-Bressers. In Gelderlandmr. W. H. J. Th. v. Basten Batenburg, R.K., aftr., met 33 tegen 11 op Wibaut, S.D.A.P., 2 op prof. mr. J. J. Heeres, Unie-Lib., 1 op Keuchenius, Chr.-Soc. en 9 blanco. Gekozen H. Colijn A.-R., aftr., mi stemmen tegen 11 op Wiebaut, 2 op Heeres, 1 op Keuchenius en 10 blanco. Tot geneesheer-directeur van het te Apeldoorn in aanbouw zijnde sanato- im van Herwonnen Levenskracht" door het Bestuur benoemd W. Bronk- horst, arts te Warmenhutzen N.H. Amersfoort Distributie. De broodkaait 102e tijdvak is geldig van 9 tot en niet 17 Juli 1919, terwijl die van het 102e tijdvak loopt va tot en met 26 Juli 1919. Van 14 tot en met 26 Juli zal den gedistribueerd: Bon 75, Suiker 7 ons. Voor kinderen: Bon 16, Kindermeelkaart raai Bon 16, leeftijd '/a2 jaar, idem 3 ons. Bon 21 Suikerkaart. suiker 7 on: De maizena (prijs 30 cent per 3 is dit tijdvak verkrijgbaar bij B. van 't Eind, SnoukaertlaanJ. H. Elfrink, WeversingelVan Gent en Co P. Pijperstraatv. Genderen, Arnh.str. M. Kool, Langestraat; C, J. de Koning, Kampstraat. derd keek de dokter haar aan. Ge woont toch niet hier?» zeide hij. Het huis behoorde namelijk aan dok ter Chosrim. Neen, maar ik heb hier een bood schap te doen een oogenblik slechts,» hernam de vrouw.» Verschooning sig- nore, ik kom terstond terug.» Peretti schudde zwijgend het hoofd. Het gedrag der vrouw kwam hem hoogst zonderling voor. Wat zocht zij bij Chos nadat zij, zooals zij zooëven ver haald had, door hem was afgewezen Alvorens Peretti echter nog langer over dit feit kon nadenken, was de vrouw reeds van zijn zijde verdwenen en hel huis van Chosrim binnengegaan. Snel le- dan hij verwacht had, keerde zij daaruit terug. Hoe jammer,» zeide zij, adat bij niet meer thuis is. Hij werd bij zieke geroepen, bij iemand, die betalen kan. Ik zou den ellendeling nog gaarne een woordje gezegd hebben 1» Peretti bracht de vrouw tot bedaren en noodigde haar Uit, vlug met hem voort te stappen baar man verkeerde in gevaar er mocht geen tijd verloren Beiden stapten voort, Zij waren echter I nog geen honderd schreden ver gekomen, Itoen een gebukte gedaante hun weg N.V. CentaleCrediet- en Landbouwbank AMERSFOORT, Kortegr- 19. Tel. Int. 363 UTRECHT, Tel. Interc- 460. SOEST, Van Weedestr. 206, Tel. Int. 6 SCHERPENZEEL, Tel. Interc. 6 Telegramadres „Credo". Spiciili cinlilin nu in luihi*. Safe Deposit. De Brandstoffencommissie deelde mede, dat met de wenschen der parti culieren, wat betreft de soort der brand stoffen, zooveel mogelijk rekening ge houden zal worden. Hoewel niemand verplicht is thans brandstoffen te koopen, raadt de Com- issic aan voor de a.s. wintermaanden nigen voorraad op te doen. Volgens mededceling der Rijkskolen- distributie is prijsverlaging van brand stoffen, uitgesloten. Van opheffing der Rijkskolendistri- butie is voorloopig afgezien, terwijl daarvan onder de huidige omstandig heden zeker eene stijging van de prij- n der brandstoffen het gevolg zou zijn. De thars gunstige vooruitzichten van de huisbrandvoorziening zouden ten zeerste worden geschaad, indien het publiek volhardt in zijn terughoudend heid bij bet irislaan van tuif, meent de Commissie. Zondag houdt de R. K. Gemengde Ontsp.-club hare ledenvergadering, liddags 12 uur, in de dansschool den heer Klaasser, Achter de Arnh. Poortwal. Die zich nog wenschen op te geven kunnen dit doen bij mej. R. te Kloese, Lange Beekstraat en bij Martin Weem, Breestraat 41. Herwonnen Levenskracht» zal Zon- 20 Juli de jaarlijkschen bloemendag houden. Overgeplaatst bij het wapen der Koninklijke marechaussee 4de divisie, eerste-luitenant jhr. von Schmidt auf Altenstadt, van het 1ste reg. veld-art. Den gemeenteraad wordt voorge steld te benoemeo een ambtenaar met den titel 'Directeur van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen» op een aanvangsalaris van f4000. Broeder Felix, vader van het St. Franciscus-huis aan het Havik hoopt Donderdag 17 Juli den dag te herden ken dat hij vóór 25 jaar als zoodanig werd gekozen. Aan belangstelling zal het hem dien dag stellig niet ontbreken. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de melk, geleverd door de Coöperatieve Stoomzuivclfabriek Hoog land te Hoogland op 1 Juli 1919 in ondeugdelijken toestand veikecrde, door het in die melk aanwezige k o e v u i 1, -- Ook binnen deze gemeente zijn ge vallen van mond- en klauwzeer gecon stateerd. Van wege de Oranje-Vereeniging kruiste. Nauwelijks had de vrouw ouden man in 't oog gekregen, of zij schreeuwde woedend -Ga je weer naar een rijke, geldgierig creatuur Meedoogenlooze scliutk Het was een ongeluk voor Chosrii dat bij omstreeks denzeifden tijd wa: op de vrouw met Peretti door die wijk kwam bij een geloofsgenoot geroepen was. Hij had zich, eenige, oogenblik- ken vóór de vrouw ten tweeden male :ijn huis betreden had, op weg begeven. Chosrim keek Peretti met somberen ilik aan gloeiende haat laaide uit zijne .ogen. Ternauwernood sloeg hij acht op de kijvende vrouw. Peretti verhaastte zijnen gang, ten einde een onaangenaam tooneel te ver mijden, want reeds had zich allerlei volk verzameld, om te zien, wat de oorzaak van zulk schreeuwen was, want de vrouw krijscble uit alle macht. Een armoedig huis werd nu door Pe retti en de vrouw betreden. ct was een visscher, die daar ziek lag. In 't eerste oogenblik had Peretti gevreesd dat hij met een pestzieke te doen zou hebben. wordt gehouden eese bijeenkomst op Dinsdag 15 dezer, 's avonds om half 9 in de tuinzaal van Café .'t Boompje» Hciligrnbergerweg alhier, ter bespre king van de Feestelglce Herdenking dat Nederland buiten den oorlog is gebleven, Men schrijft ons Dinsdagavond werd onze R. K. Militairen Vereenigiog aan het Zand bezocht door Zijne Excellentie den Minister van Oorlog. Ruim 8 uur kwam de auto voor en trad Z. Exc. de zaal binnen, begeleid door den Heer Gene raal v. d. Heggen Zgnen, Commandant der IVe Divisie en verichillende Heeren Officieren. In de zaal was ook aanwezig de Majoor-Aalmoezenier der IVe Divisie, de Zeereerw. Heer Som. De Directeur Kap. J. Brouwer leide Z. Exc. door de verschillende zalen en sprak daarna den hoogen gast een hartelijk woord van welkom. Z.Eerw. dankte dc Minister zijn bezoek, wijl hij daarin zag bewijs van sympathie van Z. Exc. het werk der R. K. Militairen Vereenigingen, Hij sprak den wensch uit, dat door dit bezoek de overtuiging zich bij Z.Exc. nog meer zoude vast zetten. dat door het bezoek aan de R. K. Militairen Vereeniginger. de goede geest onder een groot gedeelte van het Leger werd bewaard en vermeer derd. Daarna sprak de Minister de soldaten e, die ten getale van ruim 300 aan- ezig waren. Z. Exc. zeide o.m., dat het hem een vreugde was een R. K. Militair Tehuis te bezoeken, waar hij zoovele soldaten, vooral ook der Bereden Wapens aanwezig zag. Hij spoorde a'len aan dikwijls hier te komen, en hun collega's mee te brengen. Hier behoeft ge, als Roomschen onder elkaar, niet te verbergen wat U het heiligst is, uw H. Geloof. Bewaart geheel Uw leven en zeker ook in dezen gevaarlijken tijd van Uw leven, L'w H. Geloof en ge bewaart Uw geluk. lij een vreugde als Chef van het Nederl, Leger mijne waardeering te kunnen uitspreken met het werk der Roomsche Militairen Vereenigingen, welker arbeid den goeden geest in het leger zoozeer bevordert.» Aldus sprak ongeveer in het kort de Minister, met luid applaus werden deze woorden begroet; namens allen dankte de Directeur Z. Exc. Daarop werden allen verzocht hun gewone bezigheden voort te zetten en onderhield zich de Minister nog geruimen tijd met ver schillende militairen. Om ongeveer 9 uur vertrok het hoog gezelschap. Behalve den Bonds- en Afdeelings- voorzitter der R. K. Onderofficieren Verecniging, waren in de zaal vele H.H. Onderofficieren, ook der militaire politie, aanwezig. Door Burgemeester en Wethouders werd aanbesteed het bouwen van een school voor U. L. O. aan de Joh. van Oldenbarneveldlaan. Ingeschreven werd als volgt. Klokke Werkhoven f59350 Keppel Amersfoort 04238 Kok Utrecht f64550 v. Keulen, en Bunnik A'foort f05535 L. J. Hemels Amersfoort I0ö900 J. Woudenberg Utrtcht fOÏOOO G. Blanken Amersfoort 10/090 P. de Hand Utrecht 170300 J. Hof Meppel f71900 Heimerik en Nollen Nijmegen f/2450 J. Duim Gouda f72840 De gemeenteraad zal Maandag 14 Juli des middags 2 uur bijeenkomen ter behandeling vaa de nieuwe regeling der traktementen van personen in ge meentedienst. Dexe regeling zal volgen* voorstel per jaar flóO.OOJ kosten, ter wijl de invoering van den achlurendag f75000, zal vorderen, ln het geheel zal over 1920 het gemeentelijk inkomen f285,000 moeten stijgen om de noo- digste uitgaven te dekken. Om aan die centen te komen zullen diverse gemeen telijke heffingen worden verhoogd.

De Eembode | 1919 | | pagina 1