Bel dan op No. 42 Advertentiën Belangrijke verkooping. Kasteel Stoutenburg Arts Morren Verloren BRUINTJE P. Leenards PAKHUISRUIMTE circa 250 M. uit d« E«m gemeten en een lengte van 1000 M. De kosten van dit werk worden geraamd op f450.000. Voor deie som sou ep het oogenblik het werk uitgevoerd kuonen worden. Naar aanleiding van de buitengewone omstandigheden en de voortdurende schommeling In de prijzen ia verband met den omvang van het werk, achten B. en W. het echter raadzaam het geraamde bedrag der kosten met f 100.000 te verhoogen. Ten laste van het Grondbedrijf moet dan worden verleend een crediet van f 550.000 voor de uitvoering der haven plannen, waarna aan het Eemcollege vergunning zal worden gevraagd het aansluiten van de haven as Eera en voor het maken van den kade muur aan deze rivier. Zondag 2# September, 12 uur, leden vergadering van den Retraite-penning der R. K. Werkliedenver. St. Joseph. De agenda vermeldtUitbreiding van het bestuur en Uitloting. De gevierde violiste Kathleen Par- low zal op haren viool-avond. Maan dag 29 dezer in Amicitia. met den pianist Louis Schnitzler aan den vleu gel, een belangrijk programma ten ge- hoore brengen. Hebt U een Taxi of Auto noodig? Amersfoort. Zondag 28 September, 's middags kwart over 12 uur, houdt de Gemengde Ontipanningsclub voor R. K. eenc Buitengewone Ledenvergadering in Klaasent Dansschool. De agenda ver meldt o.a. medodeelingen omtrent dc groote propaganda-feestdag op Zondag Dinsdagavond vergadert de gemeen teraad. Aan de orde is dan o.m.: Installatie raadsleden Mr. Dr. Verhoef en P. Voskuilen. Benoeming en leden van de Commissie tot onder zoek van het levensmiddelcnvraagstuk. Benoeming ambtenaar van den burgerl. stand. Verkoop van bouwterrein aan den Utrechtscheweg aan C. Bocscholeo; aan de Aona Paulownalaao aan A. D. M. Ritsema van Eek; aan de Pieter Bothlaan aan T. Stkmaaan de laai ten W. van de Koninginnelaan aan Jhi J. H. Schoreraan de Bilderdiiklaao, hoek Huygenslaan, aan Mevr. Hubers. geb. van den Broekeaan de Anna Paulownalaan aan de Wed. W. va Stockumtusschen P. C. Hooftlaao e Huygenslaan aan W. v. Haselen P.Hz. aan de Huygenslaan, hoek Bilderdijk- laan aan H. Polak aan de Koninginne laan aan K. Hesselinkaan de Sluis straat aan E. J. Ruitenberg. Overneming van grond, hoek F. Blankcnhejrmstraat en J. v. Dieststraat. Overnemiug van grond in het Sasje. Overname van grond ter verbreeding van den Ouden Dievenweg. Overname in beheer van de H.IJ.S.M. van grond bij den overweg Sinallepad-Gasfabriek. Overname van strooken grond ter - breeding van het Monnikenpad. V stel om van het R. K. Kerkbestuur Parochie O. L. Vrouwe Hemel' weder te huren het perceel Langegracht 39. Ingebruikgeving aan het Rijk den z.g. Dieventoren in de Muurhuizen. Voorstel om tegen G. Bloemtnk rechtsgeding aan te gaan tot betaling van huurpenningen en ontbinding huurovereenkomst. Goedkeuring va plan voor aanleg van een haven e verleenen van een crediet daarvoo f550000. Rioleering van de Koesleeg. Aanleggen van wegen op Berg Noord. Nieuw crediet voor het houden zicht in de bosschen. Voorstel de Alg- Begraafplaats een bus te plaat sen voor de armen van alle genoot- schappen in de gemeente. Voorstel aan de woningbouw-vereeniging St. Bo- nifacius een verhaogd crediet te leenen. Men schrijft ons; Bltuwe Maanéactle. September loopt ten einde en daar mede de Propagandamaand dr- D sche drankbestrijding. Veel actie is er in Amersfoort niet gevoerd. Het waren alleen Kruisverb. en Mariaver. v. d. Parochie St. Franc. Xav. die van zich lieten hooreo. Op den len Zondag van September werd de actie Werkelijk ingezet: •s Morgens H. Mis met algemeens H. Communie waartoe alle parochi waren uitgenoodigd terwijl ODder de H. Missen van kwart over negen en half elf uur een drankbeslrijderspreek werd gehouden. Het blad »Onze Propagandist» werd verspreid. Jammer dat de Sobrittas bloemendag geen doorgang kon vinden dat had wellicht een fliak sommetje voor de ongelukkige drankzuchtig! opgebracht. j Zondag a.s. de groote Propa ganda en Feestvergadering aarbij leden en donateurs vrije toegang hebben. Het feit dat deze vergadering in het keurig hernieuwde patronaatsgebouw aan het Zand plaats vindt, zal velen een gang daarheen beloonen, Te meer daar op het programma diverse actueele nummertjes prijken; Opening. Sobriétaslied. Rede kapelaan Wiegerinck. Aan de Grens» drama door niej. E. Bahlman. Pauze. Verloting. uSamsou i Moot» klucht. Sluiting. Allen dus op naar het Patronaats gebouw. Aanvang 7'/, uur. Woensdag 8 October ten drie ure zal in het voormalig Werkhuis aan den Westsingel, gelegenheid worden ge geven tot kostelooze inenting. Bij aan melding is het vertoonen van een ge boorte-bewijs of trouwboekje gewensebt. Het bouwen van een landhuis het bergkwattier voor graaf van Rand- wijck, is opgedragen aan den aannemer van der Linden te Utrecht voor ruim f69.000. De heer Groote Haar, vroeger directeur der Amersfoortsche Ambachts school is benoemd tot Staatsinspecteur van het vakonderwijs. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat met ingang van Maaudag 29 September c.k, eene algemecne Woningtelling zal worden gehouden. Een ieder word. in het belang der volkshuisvesting verzocht de met de telling belaste tellers, de gevraagde inlichtingen te verstreken. De tellers zijn in het bezit van legitimatiekaatt, afgeteckend door den Burgemeester en door den teller onder- De R. K. Werkliedenver. »St. Jozef» houdt eene Ledenvergadering op Don derdag 2 October, des avonds 8 uur. De agenda vermeldt o.m.Installatie Lezing Eerw. Adviseur. Bestuursver kiezing. Bespreking aankoop n vaandel. Mededeelingett. Te Utrecht vergaderden onder leiding van het R. K. Vakbureau, de besturen van verschillende R. K. Organisaties van Overheidspersoneel. Prof. J. A. Veraart leidde in »D Rechtspositie van het Overheidspei soneel», neergelegd in een dertiental stellingen. Breedvoerige discussie vond plaats, vooral in verband met de positie der verschillende deelen van het personeel. Het vraagstuk werd mede bezien in verband met de bepalingen der Grond de Gemeentewet, alsmede met katholieke denkbeelden omtrent de publiekrechtelijke erkenning der vak organisatie. Een commissie is benomd, die onder leiding van Prof. Veraart zich verder het vraagstuk zal bezighouden een volgende vergadering vc stellen zal aanbieden. In de commissie is o.a. benoemd G. J. Zwart Secretaris der R. K. Onder- officieren-Vereeniging »St. Martinus». Op den Laaglandschen weg zijn 2 fietsende jonge dames met elkaar in botsing gekomen, waardoor een harer zoodanig kwam te vallen, dat zij met gebroken been moest worden opge- Door de politie werden twee knapen aangehouden, afkomstig uit Zeist, die traahtten een groote staaf zilver een hoeveelheid zilveren lepels vorken aan den man te brengen. Bij onderzoek bleek, dat alles van diefstal afkonstig was, en toebehoorde aai zilverfabriek te Zeist. De restauratie van oude gebouwen kost geld, meestal meer dan men ra Dat ondervindt men ook bij de re ratie van den O. L. Vr. toren, v voor aanvankelijk tuim f 25000 werd gejaamd. Het blijkt nu dat er nog f 70 000 bij moet. De Rechtbank veroordeelde B. Z. 31 jaar, koopman, wegens belemme ring van de handelingen eens ambte naars een brigadier van politie in de uiloefening zijner bediening tot f 30 boete subs, 15 dagen hechtenis. Woensdagmiddag werd brand ont dekt in de wasscherij van Kempkes aan den Hooglanderweg. Als gewoon lijk was de brandweer fluks in actie, maar de aard der inrichting maakte 't onmogelijk het gebouw te behouden. Wasscherij en woonhuis gingen dan ook in vlammen op. Het belendende perceel van Schoon- derbeek wist men voor vernietiging te vrijwaren. Van inboedel en waschgoederen werd het meeste gered, dank zij veler vaardige hulp. Ook 't meubilair van Schoondcrbeek werd door de goede zorgen van heer Kroes tijdig veilig geborgen. Uit den Omtrek Achterveld Op de Woensdag gehouden veiga- dering van de Fokvcreeniging «Achter veld en Omstr.» bleek, dat bij de na- jaarsinspecti* gehouden vanwege het N, R. S„ meerdere koeien van leden der vereeniging in het Register van het Ned. Rundveestamboek werden opgenomen. Een mooi succes voor de jonge vereeniging Gemncs Onder veel belangstelling werd de vorige week op het marktveld door de provinciale keuringscommissie onder voorzitterschap van den heer D. Manen een geitenkeuring gehouden. Er 25 geiten en 1 bok ter keuring samen gebracht. Over het algemeen commissie opmerken, dat de overjarige geiten niet erg voldeden, te zwak van pooten waren en nffct voldoende ontwikkeld. fiooglanc! Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Hendrikus, z. van J. H. v. Karsbergen en C. Poort. Overleden: Cornelis Voorburg 66j., weduwn. v. A, Voskuilen. Nederlandiche Katholiekendag. Dinsdag arriveerden te Utrecht ach tereen 'olgens de Hoogwaardige Bis schoppen, de Katholieke minister andere hooggeplaatste personen, wijl de treinen uit alle oorden des lands honderden deelnemers aan de e groote Nationale Katholieken-verz, ling de oude Bisschopsstad binnen voerden. Met een pontificale hoogmis in de Kathedrale Kerk aan de Lange Nieuw- straat werd de Katholiekendag begonnen. In den namiddag had in Tivoii de eerste algemeene of openingsvergade ring plaats waarin de voorzitter van den Katholiekendag, baron Van Wijn bergen, een schoone rede hield ter inleiding. Na het uitspreken dezer rede werd een bemoedigend Pauselijk schrijven t Na de openingsrede van den i zitter sprak Z. D. H. de Aartsbisschop de vergaderden toe. Dank bracht hij aan de mannen, die dezen Eersten Nederiandschen Katholiekendag heb ben voorbereid. Mgr. herinnerde voorts aan de rampen van deu oorlog, waar voor ons land gelukkig is gespaard ge bleven door God's goedertierenheid. Het mag aan de volken tot voorbeeld zijn, dat de rust en orde slechts d&Ar kunnen bestaan, waar de godsdienst wordt geëerbiedigd eu hooggehouden. Mgr. herinnerde verder aait het H. Misoffer, dat bij 's morgens mocht op dragen, ora Gods zegen af te smeeken. Moge mijn bede verhooring vinden bij God, aluus wenschte Z. D. H. Later verzocht de Aartsbisschop aan de andere Bisschoppen om geza menlijk met hem de vergadering te zegenen. De tweeduizend aanwezigen werden nutreffend moment door de wezige zes kerkvorsten gezegend. Minister Ruijs de Beerenbrouck sprak eveneens de vergadetden toe. Mijne ambtgenooten en ik zijn hier gekomen, omdat het volk e Regeering bij elkaar behooren. In het beteekenisvolle jaat, dat achter ons ligt, heeft naast vertrouwen op God de wetenschap, dat het Katholiek Ne derland achter de Regeering stond, ons kracht gegeven het roer van staat in handen te houden in dagen, dat het welzijn van den staat in gevaar De toekomst is in Gods hand. Zoolang God geeft, zullen wij zijn niet losloo- pende Christelijke ministers, maar een Christelijk ministerie. Gij echter moet niet zijn losloopende katholieken, maar een hechte Katholieke partij. Moge God aan Nederland en het Katholieke volk kracht en licht geven om eendrachtig te zijn. In verschillende groote vergader plaatsen der stad traden 's morgens, 's middags en 's avonds eminente spre kers op, die schoone redevoeringen hielden en geestdriftvol werden gejuicht. Al deze welsprekendheid hier ook maar in het kort te vermelden, is velerlei redenen onmogelijk. Het verslag der geheclc manifestatie zal binnenkort een boekdeel vullen, waaruit jvelen goede leering kunnen putten. Het succes zal eerst later geschat kunnen worden uit het initiatief, dat door dezen Katholiekendag werd los geslagen uit de werkers, die er door wetden geadeld, uit de doorwerking der Christelijke solidariteit en de stich- sociaie instellingen; uit den geest van broederschap bovenal. In de talrijke sectievergaderingen werden verschillende vraagstukken meer in het bizonder door bekwame sprekers ingeleid, en had frissche gedachten- wisseling plaats. Zoo was b.v. de Zeereerw. heer Rector De Groot van het Rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort, inleider over het vraagstuk der Jeugdorganisatie. De Hoogwaardige Bisschoppen be zochten verschillende sectievergade- Donderdag, de laatste dag der Katho lieken verzameling, werd een tocht naar Rijsenburg ondernomen, waar bij dr. Schaepman's monument weer eene rede gehouden, die alle toehoorders be geesterde. Ooggetuigen noemen de dagen der eerste Katholiekenverzameling schoone dagen, die veel nut zullen opleveren, neer men practisch gaat beleven, in woorden schoon is voorgesteld. Correspondentie. I I. Clip. Bttnnbonil Hoiglind. Kerknieuws» Aartsbisdom Utrecht. BZ. D. H. de Aartsbisschop van.Utrecht heeft benoemtf tot leeraar aan het Se minarie te Kuitenburg den Zeereerw, heer R. R. Post Leden der Coöperatieve l.andbouwvcr- eeniging worden bekend gemankt dat er binnen kort Haverstroo te verkrijgen is die daarvan wenschen te betrekken worden ver zocht dit spoedig op te geven bij H. Boersen Aandeelhouders kunnen de coupons van 1 October 1019 inwisselen op Woensdag 1 October bij H. Boersen op het kantoor en bij D. v. Klooster op de Langenoord van af '"it 12 uur v.m. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0- L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG. De H.H. Misseu om half 9. Half elf Hoogmis. Kwart over twaalf Catechismus 3 uur Vespers. Half 5 Congr. der H, Familie. Half zes Patronaat, DINSDAG. Half 10 gszoügen H. Mi: bruidegom en bruid. Parochiekerk van St, Frano. Xav. 't Zand. ZONDAG. De K.H. Missen om half 7, 8 uur en kwart ov Half elf Hoogmis. Twaalf en twee uur Catechismus. 6 uur Lof. Parochiekerk van St. Henrlcue aan de Borstraat. ZONDAG. 5 uur H. Mis. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 8 uur St. Gerardus Majella-Mis DINSDAG Te Koop Vrij van huur een klein heerenhuis in het Centrum der slad. Aan hetzelfde adres te koop onder- en bovenhuizen, winkelhuizen en kleine heerenhuizen. Adres Koningin Wiihelmina- straat 46 Amersloori. Lof t H. Autonius. Parochiekerk van St. Ansfridus aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis 10 uur Hoogmis. 12 uur Catechismus. 4 uur Lof met Rozenhoedje WOENSDAG, Donderdag Vrij dag en Zaterdag om 7 uur lof met Rozenhoedje en gezangen. DONDERDAG. 68 biechthooren wegens den len Vrijdag. VRIJDAG. len Vrijdag van de maand. Half 8 de H. Mis voor de le vende en overleden leden der Sacramentsvereen. met zang der zeiatricen. ZATERDAG. 's Avonds 7 uur Lof Rozenhoedje. Van 5 tot 8 biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. De Katechismus op de gewone ffoogland. Parochie St. Martinus. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. 6 uur Lof. Kwart over 5 Catechismus de meisjes die 1917 plechtig zijn aangenomen. WOENSDAG Otn half vijf Lof met Rozen hoedje tot opening van de October-Maand Kinderkoor. VRIJDAG Om half 8 gezongen H. Mts Kinderkoor. ZATERDAG Vanaf drie uur gelegenheid te biechten. Deze week de H.H. Missen half 8 en kwart over 8. tlijkerk. Parochiekerk H. Catharina. ZONDAG. 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis Betaling der bankenpacht. 4 uur Lof met Rozenhoedje. In plaats van kaarten. Met diepe droefheid geven wij hierbij kennis van het overlijden van onzen innig geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, JOHANNES JACOBUS FRANS VAN DEN BERGH in den ouderdom van ruim 57 jaar. F. VAN DEN BERGH W. C. A. VAN DEN BERGH—Brouwer en kind. Amersfoort, 23 Sept. 1919. Paulus Buysiaan 5. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Nette Werkvrouw gevraagd. voor 2 middagen per week. Zich aan le melden Lange Beekstraat 29. Flink Dagmeisje. Gevraagd een flink dagmeisje, reeds eerder gediend hebbende. Adres Verhaar Krommestr. dj. De Notaris JOHS. KNOPPERS te Amersfoort zal publiek verkoopen daAmbachtsheerlijl'M zeer gunstig aaneengelegen in hel midden des lands, in de Ge meenten Stoutenburg en Hoeve laken, op ongeveer een uur afstand van Amersfoort, ter grootte ruim 290 H.A., bestaande uit: Het, voor ruim dertig jaar nieuw gebouwd, geheel naar de eischen des tijds ingericht omgeven door prachtige, waar devolle bosschen, met hoog op gaande zware eiken, beuken, dennen en andere boomen, per ken, waterpartijen, lanen en we gen, doorsneden door de Barne- veldsche of Flierbeek, Koetshuis met garage en koetsierswoning. De kapitale boerenhofsteden Groot Stoutenburg Klein Stoutenburg De Korte Nijp Groot Emelaar Oud Emelaar De boerenhofsteden De Berkensteeg Nieuwerhorst Klein Hondhorst Paaschmaandag De Doelen alienmet uitmuntende wei-, hooi en bouwlanden, dennenbos- sclten, hakbosschen en hout gewassen. Het tuinhuis met ruim achter huis en kantoor, gemetselde en andere broeibakken en grooten moestuin met boomgaard, bos schen, lanen en hakhout. Opzichterswoning met schuui en tuingrond a. h. Koedijkerhek. Portierswoningen met grond aan den Hessenstraatweg te Stou tenburg en aan den Rijksstraatweg te Hoevelaken. Te veilen in 78 perceelen verschillende combinalieën en wel de perceelen 1—22 op Dinsdag 14 October 1919, 's v.m. 10'/2 uur; de perceelen 23—54 op Woens dag 15 October 1919, 'svoorm. lO'/a uur; de perceelen 55—78 op Dins dag 21 October 1919, 'svoorm. 10'/, uur; de eindconibiuatiën op Dinsdag 28 October 1919, 'snatn. 1 uur in het locaal vau den Heer G. M. Kolfschoten te Hoevelaken, Veilingsboekjes en kadastrale kaarten zijn na 15 September verkrijgbaar ten kantore van voor noemden Notaris Knoppers, We verssingel 6 en 7 te Amersfoort ad fl.per «tel, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. Aanwijzing op het terrein door den boschopzichter H. Kuijt Jzn., wonende aan het Koedijkerhek onder Stoutenburg, op de Bui tenplaats. Bezichtiging van de Buiten plaats, met toegangskaart ver krijgbaar bij den Notaris, op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 'snam. 2—6 uur. De gemerkte en genommerde boomen worden op Donderdag 23 October 1919, 'sv.m. 10 uur in het Koffiehuis van den heer G. M. v. Kolfschoten te Hoeve laken afzonderlijk verkocht, met recht van naasting, voor de koo- pers van den ondergrond. is van 26 September tot 17 October niet te consulteeren. De praktijk wordt waarge nomen door de heeren Baten burg, van Knst, Üronemsn, Jorlisen, Kamerling en Schreuder. Onder Zevenhuizen, Gemeente Hoogland, een jachthond, reu, bruin met witte sokken, luisterend naar den naam van Fosco. Tegen belooning terug te bezorgen bij Baron van Heerdt. „Laanzicht Baarn. A. J. van Munster Groote Spui 33, Amersfoort Aannemer van Begrafenissen. Levert alle rouwdrukwerken als Circulaires, Bidprentjes spoedig en billijk. Th. van Kalleveen Bloomendalschestraat 26. M- gi Zinkwetket lult) in Cis- en Wiletliidinj. REPARATIE SPOEDIG E» BILLIJK Houdt zich beloofd aanbevolen voor alle werkzaamheden. versche en gerookte visch. HEDEN VERKRIJGBAAR Harderwijker Stroobokking. Aanbevelend, J. KUIT Krankeledenstroat 10. liniHomslml Zl - ImisIüiiI beveelt zich beleefd aan als Aanspreker ..aannemer van begrafenissen Ds stlnis I0HS. MMS te Amersfoort zal op Dinsdag 30 September 1919, 's v.m, 9 uur, ten sterfhuize van Mej. E. van Kolfschoten Wed. W. Wouden berg Fzn., aan de Achterstraat 151 te Woudenberg publiek om contant geld verkoopen Boerderij-Inventaris als: 1 paard, 8 koeien, 1 pink, 1 pinkstier, 2 kalveren, I zeug, 9 biggen. 1 vet varken, 14 kippen en liaan, jonge hennen |en lianen, groote voorraad best hooi, stroo, 2 wagens met opzet, 1 kar, gier- bak, ploeg, egge, hooikar, wan molen, ladders, kruiwagen, Hol- steener karn, parlij rogge en rog gemeel, slijpsteen, kalverhok, landbouw-, melk- en deelgereed- schappen, hakselmachine enz. INBOEDEL, alsantieke secretaire, tafels, stoe len, ledikanten, bed met toebe- hooren, spiegels, schilderijen, stellen, klok. hoekkast, kleine kast, lampen, kachels, kookfornuis, houtbak, kisten, kieederen, linnen- en tafelgoed, keukengereedschap, koper-, tin-, blik-, glas- en aarde werk, brandstoffen en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. Voorts de NA WEIDE van eenige perceelen uitmuntend weiland. 7 perc. Wilgcboomen voor hel huis en in den tuin. 5 perc. Hakhout aan liet land -I de Doornhaag en 1 eikeboom aldaar. Daags voor den verkoop van -a uitgenummerd te zien. N. V. voorh. Van Gent Co. vraagt te huur tot een oppervlakte van 400 M2.

De Eembode | 1919 | | pagina 2