1 Groote Prijs= vermindering Bel dan op No. 42 Advertentiën Rijwiel bewaren. Beer P. J. Landman Heeren Landbouwers! P. Leenards Zuivelfabriek „Juliana" Electro Technisch Bureau B. SCHOOLEMAN Meisjes Strijksters ERFHUIS DEFTiGEN INBOEDEL Mantels - Costumes Blouses Rokken en Pelterijen Fa. M. A. RAMSELA AR Wagen* Kerstmi»-viering xal de gewone weekmarkt in plaats van op Vrijdag 26 Deoember worden gehou den gehouden op Woensdag den 24 December a.s. Hebt U een Ta^i of Auto noodig? Amersfoort. Het Kerstfeest voor de catechismus- kinderen der parochie van St. Ansfridus is bepaald op Dinsdag 30 December a. in de groote saai van De Arend aa den Arnbemschen weg. Voor rekening van G. v. Duin sal het pand UirethIschcstraat 23 v.ordeo ver bouwd onder leiding van den architect Baart door de aannemers Gebrs. Lam mert. Zondagmiddag 12 uur in Klaassens dansschool Achter Arnh. Poortwal Ver gadering van de Gem. Ontspannings club voor R. K. De agenda vermeldt o.a.Behande ling Statuten en ReglementVerkiezing Vooraitter Ballotage nieuwe leden. Trouwe opkomst is xeer gewenscht. Maandag vergaderde het PI. Com. van de K. S. A. in het Patronaat Elle boogsteeg. De opkomst was niet bij zonder groot hetgeen aanleiding was dat de vooigitter do Heer H. Kroes sulks moest betreuren en de hoop uit sprak een volgende vergadering op meer deelnemers te mogen rekenen. Na vor -zing en goedkeuring der ootulen, r 'd kennis genomen van de ingekomc... stukkenonder deze beiust een schrijven van de R. K. Haodels- reisigersvereeniging St. Theod. van Embden dat zij besloten is lid te worden van het pl. Comité van de K. S. A. Mede bevatte een andere brief van genoemde vereeniging dat zjj het ge wenscht achtte er een lnlichtingsbuicau toi stand kwam intake de Invaliditeits- en Ouderdomswet en verzocht aan het Pi. Comitc zich daarmede te willen .belasten. Het Bestuur van het Pl. Co- ntilc dit verzoek inwilligende, kon op de vergadering mededeel? dal dit Bureau thans is opgericli' en eene commissie hiervoor benoe id, heeft reeds in de maand November op ver tchcidene zittingavonden veel nuttig werk verricht. Ook zal deze Commis aie in den loop van het volgende jaar elke 2de Maandag van den maand zit tingavondën'houden, voor het verschaffen van hulp en voorlichting aangaande die verzekeringswetten. De periodieke verkiezing wordt wegens de geringe opkomst uitgesteld tot een volgende vergadering. De secretaris verschaftte een uit voerig verslag van den gehouden Katholiekendag te Utrecht in September j.l., die met alle zorgen was voorbe reid en vastgesteld en blijkens dat verslag voor de sociale actie en de bloei van het Katholiek leven veel succes doet verwachten. Nadere voor stellen. op verzoek van het Dioc. Comttc. zoo deze gewenscht zijn, in te dienen en te doen behandelen op een te houden vergadering van het Dioc. Comité in Januari a.s. naar aar leiding van de plaats gehad hebbende herziening der Algemeene Statuten voor de K. S. A., werden niet inge bracht. Hierna volgde sluiting met den christelijken groet. W. G. K. Uil den Omtrek Muilkorven. De Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, gelet op de omstan digheid, dat te Nunspeet gemeente Er- mrl» zich een geval van hondsdolheid herfi voorgedaan tengevolge van een be-1 door een zwervenden hond over wegeode-, dat het in verband daarmede wenschelijk is in de aan de provincie Gelderland aangrenzende gemeenten in dit Gewest bet dragen van muilkor ven voor honden voor te schrijven, beveelt dat. gedurende vier maanden, te rekenen van den dag der afkondiging van dit besluit, alle honden, die zich buitei woningen of vaartnigen (geen openbare middelen van vervoer zijnde) in de gemeente Bunschoten, Hoogland, Amersfoort. Stoutenburg, Leusden. Wou denberg. K mswoude. Veenendaal en Rhenen b inden en niet binnen een gesloten eii aan een ketting liggen, moeten voorzien zijn van muilkorf, vol gens het model aanwezig ter Secreta rie van genoemde Gemeenten. Bcljterocld Onze dorpsgenoot, de heer J. 1 Bdurgonje is geslaagd bij het te Utrecht gehouden examen ter verkrijging van een Rijks-diploma als hoefsmid. Met ingang 16 Dec. zal een derde bestelling worden ingevoerd. Men zal na dien tijd zijn poststukken niet meer behoeven af te hal- dit fldt alleen de (Kom van het Dorp) vr r overige bewoners zal dan een busri ht bestaan dit bedraagt 50 cent per kwartaal bij vooruitbetaling. Bameveld Wegens de hevige regens der laatste dagen is Be Groote Beek buiten haarl oevers getreden, waardoor alle aan-| grenzende landerijen diep onder walei zijn gezet. Ook zijn binnenwegen over stroomd, waardoor sommige boerde rijen moeilijk te bereiken zijn. Uit Ede is naar Arnhem overgebracht de alhier aangehouden zwerver Stefanus Schijff. Deze heeft destijds te Harskamp vertoefd en zwierf langen tijd op de Veluwe rond. Na verhoor en confron tatie is ook hg onmiddellijk in vtijheid De vermoedens worden steeds sterker da) Smit alleen de dader is, hoewel deze bij zijn verklaring blijft alleen bij het binden te hebben geholpen. De hofstede >Oldenbarneveld«, ge veild door notaris Bok, is aangekocht door den landbouwer G. v. d. Top c. voor f49.650. Op de markt: Boter f3.30 Af3.40, eieren f25 A f30, biggen f25 A f40, vette varkens f080 A f0.90, aardap pelen f3.50 A 15. Aangevoerd 15 wa gens kaas, prijs f0.65 A 10.72. Baarti Een der onderwijzers van deM.U.L. O.-school heeft een ernelig ongeluk gehad. Bij het naar benedentrekken van een der zware leienschoolborden brak het staaldraad ee geraakten twee vingers der linkerhand bekneld. Een der vingertoppen werd geheel afgekneld en de andere zeer ernstig gekwetst. Het personeel der R.K. school heeft met de leerlingen een prettig St. Nico- laasfeest g vierd- Des middags om hall 2 trokken de kinderen met vlaggen naar het station om Sinterklaas af te halen. Het feest werd verder gevierd in de groote zaal van hotel „Central", waar de kinderen aangenaam werden beziggehouden en onthaald, Koogland Men heeft hier in studie genomen de stichting van een vereeniging voor volkshuisvesting (bouwvereentging). De Burgemeester brengt ter kennis dat alle losloopende honden vanaf 10 December j.l. gedurende een tijdvak 4 maanden moeten voorzien zijn een muilkorf. De jaarlijksche uitdeeling van de vereeniging „Armenzorg" zal dit jaar niet plaats hebben ten gemeentehuize, doch in het nieuwe vereenigingsge- bouw „Concordia" aan de Kerklaan wel op Donderdag 18 December namiddags 2 uur. Men deelt ons mede, dat de abon nementskaarten voor de tol straatweg AmersfoortWeede vanaf heden ver krijgbaar zijn gesteld ten gemeentehuize. Ccusdcn Burgerlijke Stand. Geboren Dirk. z. van G. v. de Pol en H. Bcijer Adrianus Johannes, z. van A. J. Brinkman en A. J. Ooster beek Anna Gerarda, d. van C G. Malkynhorst en S. v. Broekhuizen Bijkerk. Alhier is een vergadering gehouden sarin als spreker optrad Boers van Vleuten, ten doel hebbende het op richten eener groenten- en fruitveiling ior Nijkerk en Omstreketi. Boers zette uitvoerig uiteen, welke voordeelcn voor de kweekers aan een veiling te dezer plaatse verbonden waren, vooral met het oog op de hooge koster, aan het groentevervoer naar elders ver bonden. Hel resultaat der besprckingwas.dat n veilingsvereeniging werd opgericht een voorloopig bestuur werd ge kozen, bestaande uit H. Snapper, voorz. J. Noordanus. secr.G. J. Scheffel, Gijsbt. de Graaf, G. de Graaf, D. Timmers en Johs. Snapper. Een 25-tal personen gaven zich als Binnenland. In de Tweede Kamer wordt hard gewerkt om de begrooting tijdig vast gesteld fe krijgen. Debatten van betee- kenis missen we. Het rcgeering9voor- om de dramatische kunst te steu nen met geld werd met één stem meer derheid aangenomen. De marine-debat ten liepen over het beleid van den 'le-minister, wien slapte en weifelen werd verw ten. Er gaat ren sterke strooming om de marine die toch geen. gevechtswaarde heeft maar op te ruimen Voor verdediging van Indie wil men dan een zeemacht onder beheer van kolonitin stellen. Van dit stelsel is mr. Bomans voorstander. Dat er verande ring moet komen is in elk geval zeker. Op 3250 gegradueerden heeft men bij ize marine slechts 1300 matrozen. Er zijn niet minder rian 800 officieren, terwijl er nog ruim 500 jong gepen- sionneerd rondloopen, Voor 1300 matrozen houden we er een dozijn vice-admiraals op na. Vermoed wordt dat de minister van arine zal aftreden. Van Marinezaken heeft hij zooals in de kamer Werd beweerd, geen verstand. Hij was voorheen compagnon van den minister van fioanciën toen deze een advocaten-kantoor te Amsterdam hield. II. I. trap. Boeienband Hoogland. R. K. Boerenbond Hoogland. Zondag 14 Dec. a.s., na de Hoog mis, zal voor de tweede maal in het gebouw Concordia gelegenheid worden gegeven voor betaling der contributie. Daarna zal per poitkwitanlie het volle bedrag worden ingevorderd, verhoogd met de inningskosten. Het bestuur vertrouwt, dat allen trouw lullen opkomen. Coöp. Boerenleenbank. Met ingang van heden zijn alle zittingen in het nieuwe kantoor aan de Kerklaan. HET BESTUUR. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemdtot pastoor te Mijdrecht den WelEerw. heer J. Heerschoptot pastoor te Kockengen den WelEerw. heer J. J. Swildens. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. Kwart na twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Half 5 Congregatie H. Fajnilie. Half zes Patronaat. DINSDAG. 8 uur gez. St. Antonius-Mis. WOENSDAG. 7 uur Gezongen Gulden Mis. DONDERDAG. 's Avonds om 7 uur Lot, Deze week de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Woensdag, Vrjjdag en Zaterdag Quatertemper geboden vasten Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half zeven en Acht uur H. Mis. Kwart over negen H. Mis en Half elf Hoogmis. 12 en 2 uur Catechismus. 3 uur Vesper. 6 uur .Conferentie. WOENSDAG. 9 uur Gezongen Gulden Mis. ZATERDAG Nam. van 3'/a tot 9 uur biecht- hooren. Zeven uur Lof ter eere van de H. Maagd. DAGELIJKS de Heilige Missen ten zeven, acht en negen uur. Parochiekerk van St. Henricus aan de Borstraat. ZONDAG. 5 uur H. Mis. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof met Litanie van Al lerheiligen en het gebed voor het welslagen der H. Missie. MAANDAG. 8 uur St. Gerardus Majella-Mis. N.B. Iedere avond te 7 ure Lof. met gebeden voor de openbare Novene voor het welslagen der a.s. H. Missie. DAGELIJKS de H.H. Missen Parochiekerk van St. Ansfridus aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8"tf(ff -H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 12 uur Katechismus. 4 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG, Vtijdag en Zater dag, Quatertemper, d.i. geboden Vasten- en Onthoudingsdagen. ZATERDAG. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van 58 uur Biechlhooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. De Katechismus op de gewone dagen en uren. Koogland. Parochie St. Martinue. ZOXimG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. 3 uur Lof. Half drie Catechismus. Na het Lof samenkonjst^yatp St. Agnes in Concordia. WOENSDAG. Kwart over acht gez. jaarget. voor Pastoor H. J. Pieclt. WOENSDAG. Vrijdag, en Za terdag Quatertemperdagen. Ge boden Vasten en Onthouding. DAGELIJKS de H.H. Missen om half 8 en kwart over 8. fiooQlandcrveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half drie Catechismus, 3 uur Kruisweg. WOENSDAG. Kwart voor 8 gulden Mis. WOENSDAG, Vrijdag en Z terdag Quatertemperdagen. DAGELIJKS de H.H. Missen oi kwart vóór acht en kwart ovi acht. Bijkerk. Parochiekerk H. Catharina. ZONDAG. 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 3 uur Vespers met Rozenhoedje Daarna vergadering v. h. Comité voor Oostenrijk in St. Jan. WOENSDAG, Vrijdag, rn Zater dag Quatertemper, gebodeD vasten en onthouding. VRIJDAG. Half 8 gez. Jaargetijde voor Petrus Ten Brink. ZATERDAG. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de weck de H. Mis half 8. Hiermede betuigen onder- geteekenden hun welgemeenden dank aan de Eerw. Moeder en Eerw. Zusters van het St. Elisa beth Gast- of Ziekenhuis, voor de langdurige en met buitenge wone toewijding gedane verple ging aan hun zoon Gerrit bewezen. P. VAN DEN HAM en Echtgenoote, Amersfoort, 11 Dec, 1919. De verpachting W het GRASGEWAS de VISSCHERIJ in het Waterschap Neer-Zclderd is tot nadere aankondiging uit- Ondergeteekenden zien zich genoodzaakt tot de volgende mededeeling Voortaan kunnen de genees middelen niet meer worden thuis bezorgd des Zondags en gedurende de week na 7 uur des avonds. De Amersfoortsche Apothekers. Bij ondergeteekende bestaat gelegenheid om gedurende de dagen dat, de Ijsbaan geopend is, zijn rijwiel ih bewdfing te geven. C. HARTMAN. Aan den Tol, Hooglanderweg. Er staat te dekking een mooie bij N. van ASCH aan de Heisteeg te Hoogland. Het beste adres voor Schaalse te slijpen is bij P. SMINK te Hoogland aan de Bunschoterstraat Beleefd aanbevelend. Heifigenbergweg 5 - Amersfoort HUIS- Et DECORATIESCHIIDER Solied werk. Billijke prijzen A. J. van Munster Groote Spui 33, Amersfoort. Aannemer van Begrafenissen. Levert alle rouwdrukwerken als Circulaires, Bidprentjes spoedig en billijk. V Kennisgeving van de ge boorte eener dochter MARIA FRANC1NA NICOLA, H. JACOBS A. JACOBS-v. Oosten Amersfoort, 8 Dec. 1919. Voor de levering van en repa- ratie's aan Landbouwwerktuigen beveelt ondergeteekende zich be leefd aan. Tevens voorradig PRIMA RIJW1ELCARB1D f 0.45 p. K.G. PRIMA WAGENSMEER (in bussen) Kwaliteit van voor den oorlog. Aanbevelend, j. F B0URG0NJE, Rijksgediplomeerd Hoefsmid, Achteveld. liiiiiiiiniliiil 1! tiiiislint beveelt zich beleefd aan als Aanspreker en aannemer van begrafenissen^ mummer 39BA Margaretha A. Duyvis, Arts. Van Oldenbarneveldlaan 20 AMERSFOORT. TELEFOONNUMMER 396 A. De telefoon is her steld en de paskamer wederom in gebruik genomen. Mode-Magazijn „De Vlijt" L. J. LUYCX Zoon. L F. VAN KALLEVEEN Aannemer van begrafenissen. Beveelt zich beleefd i den KAMP. Kreupelstaat 7 ACHTERVELD Zeer fijne Roomboter onder Rijkscontrole. Agent H.Zwgn HOF 34. Wordt franco aan huis be zorgd A f 1.85 per pond. Notaris Te Leuken te Amersfoort bericht, dat de ge wone jaarlijksche Houtverkooping Ie Hamersveld zal plaats hebben begin Januari 1920. Zij die nog perceelen wenschen op Ie geven, worden verzocht dit ten spoedigste te doen. Smalté Pad 12, Amersfoort en MEISJES en STRIJKSTERS ge vraagd tegen hoog loon. Adres Stoomwasscherij „De Kolk", Fa. Meeuwsen. De Deurwaarder D. de Groot te Amersfoort zal op «Woensdag 17 December 1919 des middags te l'/z uur precies (zoo noodig een volgende dag bij voortzetting) publiek om contant geld verkoopen in de zaal en vertrekken van het gebouw en café „Sport" a. d. Kruiskamp no. 128 te Amersfoort tegenover de van Assenraadslraat, Wegens sterfgeval een goed ouderhouden w.o. Salon-ameublement (Louis Seize), huis en eetkamer-ameu blement, Massief Pilch pine slaapkamer-ameublement (w.o. Spiegelkast, waschtafel met marmer en spiegelopzet) Mahonie secretaire, dito chiffoniere, mah. schrijftafel, eiken buffet, eiken lessenaar-bureau, canape's, fau teuils, prachtige schilderijen met eiken en vergulde lijsten, Schil derstukken, bloemtafels, eiken mangelpers, mahonie tafels, spiegels in eiken en mah. lijsten, eiken ledikant, prima veerenbed, dekens, kachels, gasfornuis nage noeg nieuwe Singernaaimachine, kop. winkelopstand, heeren- en damesrijwiel, diverse slaapkamer meubelen, tuinslang, giis- en andere lampen, partij kisten, glas-, blik- en aardewerk, enz. enz., en al hetgeen verder onder den hamer zal worden gebracht te veel om op te noemen. Kijkdagen Dinsdag den 16 December 1919 van 9—12 uur en van 2—8 uur 's avonds. Woensdag 17 December van 9-12 uur. Voor afhalen en bijvoeging van goederen zich tijdig te ver voegen ten kantore van ge noemde deurw., Breestraat 57, Telefoon 417. van alle nog voorradig zijnde ZIE ÉTALAGES bij de Krommestraat 4=6-8 - Amersfoort.

De Eembode | 1919 | | pagina 2