Meubileer» Inrichting 9 H. NEFKENS, Varkensmarkt 5 Telef. 330 Eerstdaags Opening WAT wij wederom ontvangen hebben De origineele KLOKSLOTEN thans a f5. „PPAFF" Naaimachines vanaf f80. Amersfoort Haarlem van de compleete van Bernard J. v. Liemt Varkensmarkt 9 Amersfoort Fa. v. d. Werf en Rijnders Electro Motoren Ponne l Co. t|3Si§C';nisch Bureau 293 Nieweg en Van Harten Electro Technisch Bureau B. SCHOOLEMAN Op weg naar Congo-land. Er waren reeds twee olievaten it stukken geslagen en lecggeloopen, toen er eindelijk versterking kwam opdagen en men erin slaagde het geval op z'n plaats te zetten en mei staalkabel in bedwang te houden. Ook de eetzaal stond in het teeken van storm. Aan den eenen kant stond zij gedeeltijk onder water, en over de tafels waren latten geschroefd schotels en borden in positie te houden. Ondanks het woeste weer waren er merkwaardig veel passagiers present aan het ontbijt. We troffen er ook onze Engelsche tafelgenooten, behalve een, die niet komen kon omdat al z'n boven- kleeren in het water dreven toen hij wakker werd. Eene verdwaalde golf was door de luchtkoker, welke door de rollende olievaten was afgebroken, boven van het dek in hunne kajuit te recht gekomen en had daar nu huis gehouden als 'n dolle stier in 'n porse- Dien heelen dag en nacht hield dat ruwe weertje aan. De golven klommen huizenhoog en rolden dan weer om laag tot 'n diepte, waar je benauwd ven wordt; zij kropen als het ware onder onze boot en trachtten haar op te tillen en hadden daarbij meer succes dan den vorigen avondwant onze Congo-kanjer van ruim 8000 ton wag- gelde en helde over als eene reusachtige wieg, maar gaf zich daarom niet ge heel gewonnenonvermoeid zwoegde hij verder en rammeide zich een weg door het ontstuimige water, al was zijne snelheid dan ook geringer dan in die eerste kalme dagen. Avonds waren er heel veel passa giers min of meer zeeziek en die niet en hadden hoofdpijn en waren dat onafgebroken donderend geraas en gekraak in en om de boot. Daarbij kwam dat wij dien dag voor het eerst geen enkel stukje land, geen enkel schip zelfs te zien kregen, wat ook al niet medewerkte om ons in goede stemming te houden. Den volgenden dag werd de zee iets bedaarder, doch eerst Zondag was de boot weer geheel tot rust gekomen en konden wij 's morgens de H. Mis opdragen. Om negen uur was cr in de muzieksalon eene H. Mis voor de reizigers, die door omstreeks vijftig of ïstig personen werd bijgewoond. Afrika is nu juist geen speld of dubbeltje, dat onvindbaar ergens in een hoekje rolt. En toch hebben we er Vrijdag 21 November den geheelen dag tevergeefs naar gezocht. Op het program stond eene onder breking van de reis bij Dakar, aan de Westkust van Arika. Naderhand werd hier wijziging in gebracht. In Dakar .was namelijk de pestziekte uitgebroken, weshalve besloten werd op respectabe len afstand te blijven en liever te ankeren voor Rufisque, vijftig mijleu verderop, om de reizigers en bagage voor Dakar aan land te zetten en levens middelen en drinkwater in te nemen. Donderdagavond waren we al niet Ver meer af en verwacht werd, dat we Vrijdagmorgen vroeg voor Rufisque zouden liggen. Maar Vrijdagmorgen hing er een dichte mist, zoodat we niet wisten waar we waren. Met tragen, onzekeren gang bleef het schip heen en weer zwerven 's morgens voor het ontbijt zagen we door den mist de vage zonneschijf rechts voor ons, en gingen dus in Oostelijke richtingna het ont bijt zagen we dezelfde zon links achter ons en gingen dus Westwaarts. We meenden dat de zon weldra den mist zou verdrijven maar die hoop werd teleurgesteld, 't Was dan ook geeu mist waar we in verzeild waren. »'t les ginnen miest, menier,« zei 's avonds een van de Vlaamsche kajuit jongens; »'t ies zand, zulle U En toen ik hem ongelouvig aankeek Ewel, dan motte hier maar 'ns 'ne kier langs kaïkc l« En hij wees op liet houtwerk, dat met 'n laagje witte stof bedekt was. Hij scheen gelijk te hebben, want ik vernam later ook uit meer gezagheb bende bronnen dat we te doen hadden met 'n uitlooper van de zandslormeu, die 's weeks tevoren in Noord-Afrika hadden gewoed, zooals wij bij het pas- secren van La Pallice in de couranten hadden gelezen. Wat er van zij, we zaten er mee. De geheele dag werd besteed aan zoeken en doelloos ro tdkruisen. Tegen den middag lagen we even stildoor den sluier welke ons omgaf viel een vaag, geel stukje kust te onderscheiden, het eerste wat we van het zwarte werelddeel te zien kregen. We dachten al dat we nu eindelijk terecht waren, maar na een kwartiertje waren we weer in beweging en voeren weg in tegenovergestelde richting, 's Avonds om negen uur werd het anker uitge worpen en werd de misthoorn, die den heelen dag getoeterd had, vervangen door eene groote bel, die den ganschen nacht door elke paar minuten geluid werd om het gevaar voor aanvaring af te wenden. De avond was prachtig, 'n Poëtische of muzikale geest was wellicht aan het fantazeeren geslagen tot het scheppen van 'n werk: .Avond in de tropen». Het was heerlijk weer; de hitte van den dag sinds 'n paar dagen zuch ten we reeds van de warmte was wat afgekoeldde boot met al hare lichten lag als 'n sprookjespaleis een zaam in de stikdonkere omgeving. De bemanning, of tenminste de kajuit jongens, die hunne dagtaak achter den rug hadden, zaten in een kring op het dek en zongen om beurten een liedje, Eransche, Vlaamsche en Engelsche sol datenliedjes, veelal met een refrein, door allen meegezongen, dikwijls onderbroken door vroolijk gelach, en altijd beloond met daverend applaus. In de verte, op het bovendek der eerste klasse, voerde het strijkjq verschillende dansnummers uit, en nog verder, aan de voorsteven, klonk geregeld het door afstand verzachte geluid van descheeps- bel. Verder was alles stil en duister rondom. Dien geheelen nacht hebben we stil gelegen, zoodat we Zaterdagmorgen met ongewone rustigheid onze H. Mis kondiii lezen. (Wordt Vervolgd.) G. WANTENAAR, Miss. Apost. LAVENDELSTRAAT 11 (hoek Havik). Piano's, Orgels en Vleugels Kunstspel Piano's Verhuren Inruilen Stemmen. Speciale Reparatie-ateliers. Muziek in alle uitgaven. F'rma Electro-Tech '"*en Machine fabriek Telef. no 196 Amersfoort Biedt aan voor levering uil voorraad korte levertijd c.a 100 stuks Draai- en Gelijkstroom machines van 0,5 tot 95 P.K. Levering aan directe gebruikers (zoo noodig met montage). Firma Wed. W. SMIT. Kampeibinninpoorl 3, harstal. Het Soliedste en Goedkoopste Adres voor alle Soorten Goud, Zilver en Uurwerken. Voorhanden een Prachtige en tevens zeer Ruime Sortee ring Cantelie Goud, alsook Sloten, Kruizen, parures, colliers, brochen, beljen, knopjes, Keifing per El, Kappen Boeken, Naalden, Spelden, Bloed 1 Koralen, alsmede Gouden Trouw-, Fantasie- en Zegelringen, 1 j Zilveren Beugels, Gemonteerd Kristal, Rozenkranzen, Servet- j banden. Lepeltjes, Schepjes, Armbanden, Flacons, Horloges in Goud, Zilver en Nickel, Kettingen, Horloge-armbanden Pendules, Regulateurs, Wekkers met en onder muziek, Fantasie klokjes, Barometers, Enz. Enz Je adres voor de Boerenstand. Speciaal adres voor Massieve Verlovings- en Trouwringen. Reparatie van Goud, Zilver en uurwerken worden billijk, spoedig én vakkundig uitgevoerd. Inkoop van oud Goud en Zilver. ELECTRO TECHNISCH BUREAU LANGESTRAAT 105, LANGE BEEKSTRAAT 2 Telefoon 462 - AMERSFOORT - Telefoon 317 Plannen en begrootingen gratis. Alle uit voeringen worden onder garantie geleverd is het Telefoonnummer var Eerste Amersfoortsche Begrafenisonderneming JOH. REINBOUD NIËUWSTRAAT 18 AMERSFOORT Smalle Pad 12, Amersfoort Billijke vaste tarieven. Verhuisd J. v. d. Bos, R.K., van Puntenb.l. 28 naar Sl. Bonifstr. 12, cond. Hendrika Ortmeicr, N.H.. van H.v.Viandenstr. 19 n. Beikcnweg 26 Margrelha Groenestijn, R.K., van Beikenweg 25 n. Conincksfr. 11 Gecrlruida Vonk, R.K., van Bergsfr. 15 naar Koninginnel., dienslb. Hermina Palland, N.H., van KAVilh.str. 9 naar P.Bothl. 44, idem Willem Schimmel, Ger., van Woest.weg 109' Liend.weg 7, voerm. C. Knipmcijer, N.H., van Monnikenp. 35 naar Zandgat 3, smid. H. ter Beest, N.H., van v.Bemmelstr. 59 naar Hoogstr. 4. kellner H. Jacobs, N.H.. van Utr.str. 3b. naar H.v.Viandenstr. 32. leeraar A. v. Hirtum, R.K., van Zogstr. 10, naar A. 't O. Weeshuis, 10 Johanna Uding, N.H., van A. dc H. Geest 11 naar Regentessel. 7. Grada, Veldhuis, Ger., van Utr.weg 15 naar Arnh.str. 21, dienstb. Alijda Pot, N.H„ van id. 154 naar J. v. Oldenb.l. 26, idem L. Lof, N.H., van L. Nic.str. 10 naar L. Nic.str. 18 J. Deenhart, N.H., van Cor.inckstr. 133 naar Coninckstr, 109, arb. Geertruida Draayer, N.H., van Utr.str. 37 n. Socsterw. 94, dnstb. Alijda v. d. Bedern. R.K., van Kruisk. 10" naar Muurli. 23, idem C. Dijkhuizen, N.H., van Walikerstr. 40 naar Kerkstr. 7, arbeider Rosetta de Wijze, N.I., van Kamp 24 naar Socsterw. 514, dnstb. G. Janssen, N.H., van L. Vrouwesi. 38 naar Valkestr. 25, koetsier Daatselaar, R.K., van Teut 34 n. Coninckstr. 115, arbeider J. van Luyn, N.H., van Lcusderw.g 96 naar Mooiersstr. 15, reiziger Bakker, R.K., van Coninckstr. 42 naar Bissch.weg 41, arbeider C. Riedel, Ev.L,, van Krommestr. 3 naar Socstcrweg, slager Johanna v. d. Kuip, van P. Bothl. 21 naar v.Bcmmelstraat 81 M. Wolters, Evang. van Soesterwcg 161 naar Aldegondestraat 5 R. Kling, Evang., van idem naar idem, idem R. Eost, Evang., van idem naar idem, idem Wilhelmina v. Buuren, R.K., van Tuinstr. 2 naar v.Persijnstr., 9 E. Koning, N.H., van Emmalaan 10 n. Emmalaan 8, kunstschilder Jannetje v. d. Veer, N.H., van idem naar idem, dienstbode J. Gerritssen, N.H., van Kamp 34a naar Leusderw. 56, chef cantine Hermina Uding, N.H.. van J.v.Oldenb.l. 12 naar J.v.Oldenb.l. 2 N. Veger, R.K., van Vlasakkerw. 16 naar Vlasakkcrw. 12, hoofde. J. Starrenburg, Ger., van Schimmelp.str. 43 naar Tuinstr. 16 Wed. D. Veen :ndaal, N.H., van Muurh. 17 naar Tolliusstr. 6 H. Jongkrijg, N H., van Arnh.wcg 45 naar Socstcrweg 255 D. Tulleken, N.H van Soesterw. 145 naar Arnh.weg 88 Gillisje Korstanje, N.H., van Koninginnel. 1 naar L. Nic.dw.str. 11 W. Mets, R.C., van Teut 22 naar A. de Kamp 28 arbeider Johanna Mol, N.H., van Blankenh.str. 6 naar Leusderw. 77 B. Lammers, Ger., van Bloemend.str. 48 naar Weverssingel 20 Catharina Morre, Ger., ven id. naar id. Wed. J. Stuurop, Ger., van Weverssingel 20 naar Nieuwstr. 32 J. Stuurop, Ger., van id. naar id. kantoorbed. R. Onvlee, N.H., van Schimmeip.slr. 49 naar Parallelweg 38 K. Maaseen, R.C., van Dorrest. st. 9 npar Valkestr. 23 arbeider M. Maassen, R.C., van id. 3 naar id. Aaltje Boonstra, van Bloemend.str. 38 naar Langestr. 102 dienstb. C. Gaasenbeek, N.H., van Soesterweg 214 naar Soestcrweg 211 Johanna Grau, N.H., van H. v. Viandenstr. 34 naar 1 loogeweg 438 Wilhelmina Hoffman, N.H., van v.Asch v.Wvckstr. 21 n. Scheltusst. 10 J. Segeren, R.C., van Havik 10 naar Muurh. 147 beeldhouwer L. v. Geldrop, K.C., van id. naar id. bakker J. te Winkel, N.H., van Soesterw. 298 naar Soesterw. 224 W. Annabel, N.H., van L. Nic.str. 10 naar Scherbierstr. 13 a u,- BUm'uN'H" "f" Gf' Spui 35 "aar Kai,,P 73 Maff- A. Winter. N.H., van Langestr. naar Utr.str. 3b dierenarts r p ÏT^rn, van Bis«h.weg 104 naar Aide, ndestr.42 G. Palland, N.H., van Teut 53 naar id, Catharina Holstcyn, N.H., van Betgstr. 21 naar Soestc 169" J. Dammes, Kom., van Schiinmclp. sir. 35 naar P Bo 23 Mej. Popta Ger van P Bors.r., 6 naar 11. v. Viandenstr. 19 T. v. Schalk, N.H., van Zuidsingcl 4 naar Bernulfusstr. 30 E. Bouwman R.C., van Nieuwstr. 9 naar Schelvischst. 1 a.beider O. Ideler, R.C van Beestenmarkt 12 naar Utr.weg 42 winkelbed. C. de Haas, N.H., van Stat. str. 19a naar Scheltusstr. 24 boekh. H. de Jager, Ger. van Breeslr. 42 naar Kamp 20 smid J. Marechal, N.H., van H. v. Viandenstr. 20 naar P. Buysl 20

De Eembode | 1920 | | pagina 4