[ten eo Drinken Bel dan op No. 42 Advertentiën 1 loodgietersknecht Piano te koop Th. van Kalleveen W. Reinboud Jr. Hof 20a P. Leenards „FIJNE WAAR' Wei- en Hooiland F. H. Lomans P. J. Landman Mr. J. B. BOMANS, Overiicht van de werktaamheden der Arbeidsbeurs gedurende de maand Januari 1020. Afdeeling voor mannenaanvragen van werkgevers 325 aanbiedingen van werkaoekeoden 762 aantal plaatsingen 75. (Over de maand Januari van bet vorige jaar waren deae cijfers resp. 233, 789 en 131). Afdeeling voor vrouwen aanvragen van werkgevers 97; aanbiedingen van werkxoekenken 23aantal plaatsingen 7. (Over de maand Januari van het vorige jaar waren dese cijfers resp. 25, 25 en 4). Hebt U een Taxi of Auto noodig? Amersfoort, Onder leiding van den heer Willen- borg, waarnemend voorzitter, verga derde Donderdagavond de R. K. Mid denstands ve ree rrtg in j; De Hanze in tegenwoordigheid van den Hoogeerw. adviseur Deken Fock. Ruim twee dozijn van de honderd- dertig leden was aanwezig. Na notulen-lezing en installatie van niet-verschenen nieuwe Hanze-leden werd het jaarverslag van den secretaris uitgebracht. Uit dit verslag bleek dat de ver- eeniging 135 leden telt. 'De algemeene ledenvergaderingen waren doorgaans slechts bezocht, het welk een gemis aan belangstelling bij de leden doet veronderstellen, zeer teleurstellend voor bet bestuur dat in den loop des jaars elf maal compleet vergaderde. Van de gebeurtenissen in het ver- eenigiugsleven gaf het verslag dan een getrouw relaas. Maar ook daaruit bleek, dat er van overmatigen ijver bij de leden voorals nog allerminst sprake is. Drie sprekers voerden in de leden vergaderingen het woord, Herinnerd werd aan de samenstelling der Onderwijs-Commissie waartoe de Hanze het initiatief nam en waarvan in aamenwerking met de »St. Jozefs Werkliedenver. en de betrokken School besturen goede resultaten worden ver wacht. Noodzakelijk wordt geacht, dat er meer zin voor vereenigingsleven bij den middenstand komt en stuwkracht bij de leden. Zoo niet, dan dreigt de Hanze te worden een levenloos instituut gelijk de plaatselijke zuster-vereeniging is. Het financieel verslag wees een klein nadeeüg saldo aan. Tot leden der commissie van verificatie werden be noemd de heeren Haarsma en Gelsing. De heer F. van Ditzhuizen vergastte de leden op een uitmuntend verzorgd verslag van het te Breda gehouden R. K. Middenstands-Congres. Zeer be langrijke onderwerpen waren daar aan de orde, en waar de heer Vao Ditz huizen zich bij zijn relaas geenszins bepaalde tot een dorre opsomming van diverse te berde gebrachte argumenten maar er geest en leven inbracht door rake opmerkingen en klare toelichting, werd dit agendapunt de clou der samen komst, die aller belangstelling had. Speciaal de beschouwingen over het nut van politieke organisatie, waren juist gezien. Het vervolg, handelende over eco nomische bedrijfsorganisatie komt in een volgende samenkomst. Medegedeeld werd de inhoud van een schrijven van den heer Hassing. waarin deze afscheid neemt als voor zitter met dank aan allen die hem steunden bij de vervulling van zijn moeilijken taak. De Hoogeerw. heer Fock sprak waardeerend over den ijver door den beer Hassing bij de behartiging middenstandsbelangen aan den dag gelegd, en stelde zijn plichtsbetrachting ten voorbeeld aan den nog te kiezen opvolger. Bij de hierna volgende verkiezing werd de heer A. C. Beijer tot sitter gekozen. Met dank voor he hem gestelde vertrouwen aanvaardde deze de benoeming. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, de heeren Hemels en Willenborg, werden herkozen. Tot lid der Commissie voor reorga nisatie van het R. K. Onderwijs werd benoemd de heer A. C. Beijer, terwijl aan genoemde commissie eene subsi die van f 25 werd verleend. Na een korte rondvraag volgde sluiting met den christelijken groet. De afd. Zang v. d. Gem. Ontsp. club voor R. K., Mannen en Jongens koor v. d. St. Ansfriduskerk en de Zangver. v. d. Werkliedenver. zullen Zondag a.». gecombineerd een uitvoe ring geven waarop diverse prachtige nummers ten gehoore zullen worden gebracht. Ongeveer 100 zangers(essen) sullen medewerking verleenen ter wijl dhr Meinders (organist St. Ansfri duskerk) zal begeleiden. De netto op brengst zal voor een goed doe' worden besteed Summa summarum. Er wordt op veel publiek gerekend en 't belooft de moeite en kosten te beloonen. Kaar aanleiding van het besluit de Provinciale Stater, van Utrecht een sluis te bouwen in de rivier Eem nabij de Eembrug onder de ge meente Baarn, meenen een groot aantal bewoners der gemeente Eemnes en van dr Eembrug, dat de streken nabij de Eem aan een groot gevaar worden blootgesteld, daar het water door een sluis wordt gestopt en overstrooming het gevolg zal zijn. Per request hebben zij zich tot den minister van waterstaat gewend met verzoek afdoende maat regelen te nemen, teneinde fiverstroo- ming te voorkomen. Adressanter. wijzen erop, dat het aanbeveling zou verdienen de sluis te bouwen aan den mond van de Eem en den dijk te verhoogen en te verzwaren van de gemeente Eemnes tot aan de monding van de Eem. Niet alleen Eemnes, doch ook Spakenburg, Hoogland, Eembrugge en Amersfoort zouden hierdoor behoed worden. Twee Hoevelakensche boeren hielden een huzaar vast en sneden hem in ge laat, rug en handen. De man werd in het hospitaal alhier opgenomen. De militaire politie achterhaalde de bekke- snijders en zette hen achter slot en De militaire politie verbaliseerde een soldaat wegens het verkoopen van goederen tot zijne uitrusting behoorend. Deze soldaat had zijn muurkastje met beitel en hamer opengebroken, om den indr„k te wekken, dat inbrekers hem hadden bestolen. Uil den Omtrek Jlcbterv«ld Donderdag 12 Februari hoopt de- Tooneelvereeniging een uitvoering te geven, opgevoerd zal worden »De Schoorsteenvege™ blijspel met zang in 3 bedrijven, tot slot »Een koddige Pantomime.» Flinke krachten zullen medewerken, die op dit gebied reeds verscheidene jaren hebben mede gewerkt. Toegang uitsluitend voor heeren ook van andere plaatsen. Aanvang zes uur. fioogland Burgerlijke Stand. Getrouwd V. L. Baron van Tuyll van Serooskerken en A. F. I. Hoare. Overleden Johanna l'ommer 61 j., wed. van L. van den Berg Everarda Blom 67 j. Ongehuwd Ds. J. Jac. Thomson predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft met ingang van 1 Mei a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd uit zijn bediening, Hij blijft voorloopig in deze ge meente woonachtig. Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren Gijsbertje d. van D. Bunt en E. Zevenbergen Jannetje d. van W. J. van de Pol en E. Goor Hel- merdina ErrisJi d. van G. P. v. Rhee- nen en A. van Koltschoten Hendrik z. van W. J. Baggel en D. Overeem Arie z. van E, J. van de Visch en G. van Huoen Johannes z. van F. Veldhuizen en A. Boon Hendrik z. van G. v. Ravenhorst en W. Hazeleger. OndertrouwdW. Bos en G. van Elten G. v. d. Burgt en J. Klaassen. Getrouwd A. Kap en S. J. Segers W. Looyen en R. J. van den Top H. Kuyt en G. van de Kamp. OverledenRoelevina Voskuijlen 79 jaar wed. van H. Kleter Willem Dijkhorst 84 jaar wedr. van H. v Esveld Teunis van Drie 4 wkn. Jeanne E. Schouten 21 jr. Maariji van de Heg 61 jr. wed. van P. Bouw. Op de markt Boter f 2.75 A f 3.—. Eieren f 12 00 A f 13.50 Biggen f 25 A f40. Vette varkens f 70 A f 80. Binnenland Woensdagnacht is een 23-jarige electricien uit het Huis van Bewaring te 's Gravenhage ontsnapt. Hij werd door een politicagent ontdekfterwijl hij over het dak van een huis liep. Op het dak van een volgend perceel werd hij gepakt. brandkast gestolen, waarin ongeveer f 1000, 10.000 Mark, gouden en zilveren voorwerpen alsmede documenten, o.a. testament, huur- en koopcontracten. Om de brandkast weg te dragen waren twee man noodig. Nog is het lijk van P. v. d. Broek, die Zondagavond te Boxtel werd dood geschoten, niet begraven, of er heeft weer een hevige snijpartij in deze ge meente plaats gehad, tengevolge van een burentwist. De gewonde was er zoo slecht aan toe, dat hij niet vervoerd mocht wo den. Men vreest voor zijn leven. De dader is in hechtenis geno men. Een zevental sneden en steken is toegebracht. Naar men verneemt, heeft de col lecte, welke volgens het voorschrift van Z. H. den Paus ten bate van de kin deren der Europeesche middenrijken op den feestdag der H.H. Onnoozele Kin deren t.v.j. werd gehouden, voor ons and opgebracht de som van f 500.000. Toen Woensdagnixht de bejaarde wed. C. te Weurt wakker werd, zag zij een man In haar slaapkamer, die bij de nadering van een naast haar wonenden zoon de alvcht nam. De inbreker had achterdeur opengemaakt. Er werden slechts enkele kleinigheden vermis Op een te Utrecht gehouden ver gadering van politiepersoneel werd aan den sociaal-democratischen voorzitter de vraag gesteld, welke de gedragingen der politie moeten zijn, als het tegen rassa der burgerij mocht gaan. t man antwoordde daarop, dat i leidraad niet te geven was, wijl elk geval de omstandigheden an ders zijn. Nemen we de revolutiedagen. Troelstra beweerde, dat tweederde van He politie r.an zijn kant stond. Dat is labtr ontkend, maar als er werkelijk revo'.ul e was gekomen, hadden we het zelfde gedaan als in Duitschlandwc hadden mee revolutie gemaakt, alle latere betuigingen van het tegendeel Dit klopt volkomen met hetgeen dezerzijds herhaaldelijk is betoogd, dat alle socialistische gezagdragers in het zog van Wijnkoop worden meegesleurd, als het dezen zou gelukken de revolut: in ons vaderland te ontketenen. Gevraagd door een nette juf frouw eenlg naaiwerk aan huis, liefgt voor een winkel. Adres te bevragen bureau van dif blad, letter. P. A. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. Kwart na twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Half 5 Congregatie H. Familie. Half zes Patronaat. Onder de H. Mis van 7 uur generale H. Communie der leden v. d. Burg. Jongel. Ver. St. Aloysius. Denkt aan de insignes. DINSDAG. 8 uur gez. St. Antonius-Mis. DONDERDAG. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Opening van het 40-uren gebed met predicatie en plech tig Lof. Dagelijks de Heilige Missen om 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half zeven en Acht uur H. Mis. Kwart over negen H. Mis en Half elf Hoogmis. 12 en 2 uur catechismus. 3 uur Vesper. 6 uur Conferentie. VRIJDAG 7 uur Lof. met predikatie tot voorbereiding van het 40-uren- ZATERDAG. Nam. van 3 '/a9 uur biecht- hooren. 7 uur plechtig Lof met predikatie tot opening 40-uren DAGELIJKS de Heilige Missen ten zeven, acht en negen Parochiekerk van St. Henricus aan de Borstraat. ZONDAG De H.H. Missen om 5 en 7 uur Om 10 uur de Hoogmis. 4 uur oefening v.dH. Kruisweg Zaterdag 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kin deren daarna biechthooren tot 9 uur. DAGELIJKS ce H.H. Missen om 7 en 8 uur. Parochiekerk van St. Ansfrldus aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 12 uur Catechismus. 4 uur Lof met rozenhoedje. N.B. Na het Lof vergadering der zelatricen. ZATERDAG. Van 58 uur Biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. De Katechismus op de gewone dagen en uren. Direct gevraagd een flinke Bij gebleken geschiktheid een zeer geruimen lijd werk. Hoog loon. BERN BROM. Langestraat 27 Amersfoort, Eerste klas nieuwe Piano, zwart. Eerste klas gebruikte Piano, bruin, lage prijzen. Brieven onder letter P. H. bu reau van dit Blad. Verloren. Een koperen dop van een brik. Terug Ie bezorgen bij B. v. Daat- selaar Leusden of aan het Bureau dit blad, tegen belooning. Groote Jaarlijksche )pruiming Schoenwerk Bloemendalschestraat 26. Lood- in Zinkweikoi hull) van Eis- in Watflilaidinn REPARATIE SPOEDIG EN BILLUK Houdt zich beleefd aanbevolen voor alle werkzaamheden. Kleedermakerij bij Alph. Snoeren Langestraa t- Amersfoort Ziet de Etalage Uitsluitend contant Geen Zichtzendingen Liififionwesliait 28 - Imerslooil beveelt zich beleefd aan ale Aanspreker en aannemer van Windsh. Mineraalwater VERKRIJGBAAR BIJ F. W. VAN OER WILDE STQDVESTRAATI! - lEUM 19 hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG. Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half 3 Catechismus.^ 3 uur Lof. DAGELIJKS de H.H. Missen o kwart vóór acht en kwart OV' acht. hoogland. Parochie St. Martinus. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. Half 3 Catechismus 3 uur Lof. Na het Lof St. Agnes. DAGELIJKS de H.H. Missen oi half 8 en kwart over 8. ttijkerk. Parochiekerk H. Catharlna. ZONDAG. 7 uur H. Mts. 10 uur de Hoogmis. 3 uur Vespers met Rozenhoedje ZATERDAG. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Mis half 8. Het veertigurengebed wordt uit gesteld tot 22, 23 en 24 Me;. Fijne Advocaat (a la Vanille). Echte Friesche Boerenjongens en Boerenmeisjes in de Slijterij van S. H. Massa Teleph. 292, Havik 41 Johs. Knoppers te Amersfoort zal op Vrijdag 27 Februari 1920 's v.m. 11 uur in het lokaal van het café „Het Boompje" aan den Heiligenbei gerweg te Amersfoort publiek verhuren: 27 perceelen alsVoor den Weledelgeb. heer Mr. A. J. de Beaufort 3 perc. in den Bekaaiden Maatpolder te Bunschoten. Voor den heer K. v. Amerongen 2 perc- in den Oosterpolder te Bunschoten en 8 perc. in c" polder de Haar te Hoogland. Voor de familie van Wittenberg 2 perc. in den polder de Haar te Hoogland. Voor het St. Pieters- en Blok- lands Gasthuis 3 perc. in der polder de Haar te Hoogland en in het Hooglanderveen en 3 perc. onder Amersfoort. Voor Mej. H. en W. Brouwer 1 perc. in de gemeente Leusden. Voor den Heer W. E. Kreikamp 2 perc. onder Amersfoort. Voor de Hoefhamerstichting 1 perc. in den polder de Haar te Hoogland en 1 perceel onder Amersfoort. Voor den heer G. v. d. Hengel 1 perc. in den polder de Haar te Hoogland. Breeder bij biljetten te bekomen ten kantore van genoemden no taris, Weverssingel te Amersfoort. 48 Hof Telef. 356 Amersfoort. HigIib Miiscli Iwn Ut- in mnslillilii Moderne Bliksembeveiliging F. P. E. v. Ditzhuijzen en Mr. Dr. A. E. Schouten te Baarn zullen achtereenvolgens, ieder ten verzoeke van verschil lende eigenaren, publiek verkoopen op Dinsdag 17 Februari 1920, te beginnen des voormiddags 10 uur in het Café De Lindcnboom te Eemnes diverse boomen staande te Eemnes op den Wak- kerendijk nabij het Roode Kruis tot het eind van Eemnes-buiten. De boomen door Notaris van Ditz huijzen te veilen zijn rood, door Notaris Schouten te veilen wit genummerd. Betaaldag 1 October 1920 mits met soliede borgen. Inlichtingen te bekomen bij ge noemde notarissen en bij den heer Woudenberg, te Eemnes. flmersfoortsch Dames-Zangkoor Uitvoering op Dinsdag 17 Februari a.s. den Arend, ten bate van de Amersf. Tuberculose Vereeniging. Met medewerking van Mejuff. Tonie Nieuwenhuis, declamatrice en van Mejonkvrouwe Ortt en den Heer de Jongh, duo voor piano en orgel. Aanvang half 8. Entree Tl.—. Kaarten verkrijg baar bij de Bestuursleden TkB.C. Vereeniging en op den dag der uitvoering in den Arend. De Directeur van Openbare Werken te Amersfoort zal o Vrijdag 20 J:ebruari 1920 openbaar aanbesteden BESTEK 4 Kil uitvoeren dir instating™. Woningbouw Terrein I, BESTEK 7 Hoi bestreten en liolenien yen ben liusiarweg vam! hel ZWARTE RERGIE lel Lsan 1911. Bestekken zijn vanaf 13 Febru ari 1920 verkrijgbaar aan bureau Openbare Werken elk met I teeke- ning a f4.50 per post f4 65. Notaris Te Leuken te Amersfoort zal Dinsdag 17 Februari 1920 des voormiddags 10 uur precies te Hamersveld op de Boerderij „de Lange Beek" onder Aschat in het openbaar verkoopen den geheelen boerderij-inventaris waaronder1 glandtands zwarle merriehit, 3 kalfdragende koeien, 1 kalfdragende vaars, 2 pinken, 16 kippen, boerenwagen met op zet, dogcar op veeren, 2 stort- karren, nieuwe ploeg, egge, wan molen, snijbank, best paarden tuig, melk en deelgcreedschappen kisten, kuipen, ladders, ongeveer 8000 halve kilo's best gewonnen hooi, ongeveer 7 vim haver, 40 H.L. puike aardappelen, 15 dito krielaardappelen en 5 H.L. Poters. Voorts: kabinet, bureau, antieke st, eenige meubelen en huis raad, vredingen en palen en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. Te zien daags te voren den ;eheeien dag. Koopen tot en met 10.— contant, daarboven op dag met twee soliede borgen tot 1 November 1920, Zie de billelten. Dinsdag 10 Februari 1920, des voormiddags 11 uur, zal ir het Café van den heer Van Kolf schoten te Hoevelaken, Puhliek worden verkocht de alombekende ftofstede Vinkenhoef, a. d, Rijksstraatweg nabij Hoe velaken, Vï uur gaans van Amers foort, best. in: Heerenhuis,Boer derij met model Vee- en Paar denstallen, Bijgebouwen, Arbei derswoningen. Tuin, Moestuin, Boomgaard, Wei- en Bouwland, groot 23.55.80 H.A. Boerderij en Landerijen te aan vaarden bij de betaling. Breeder bij biljetten en kaarten om schreven. Notaris A. P. SCHRÖDER, Amersfoort. Notaris Te Leuken te Amersfoort zal Woensdag 11 Februari 1920 voorin. 11 uur precies te Hamersveld in het Café „Ros Bayart" in het openbaar verkoopen: Het HUIS, waarin twee woningen te Hamers veld a. d. straatweg Wijk F nr. 71 benevens de daarbij behoo- rende timmermanswerkplaats, schuur, loods, alsmede tuin en bouw- en weiland tezamen groot 47.50 aren (ongeveer 350 roeden) voorzien van uitstekenden norton- pomp. Gedeeltelijk verhuurd aan W. Gijsbertse voor f208 p.j. tot 26 Januari 1921, rest in gebruik bij J. van Zeldert. Aanvaarding behoudens huur 1 April 1920. Betaling 1 April 1920. Bezichtiging Dinsdags en Don derdags van 2—5 ure. Voorbehouden worden de Wilgeboomen om direct na vei ling te worden verkocht met recht naasting tegen vergoeding 5 pCt. koopprijs. Zie de billetten. Inlichtingen ten kantore Nots. Te Leuken Zand 39 Amersfoort. N. F. VAN KALLEVEEN Aannemer van begrafenissen. Beveelt zich beleefd aan Kreupelstaat 7 ïïmp" Heiligenbergweg 5 - Amersfoort 91IIS- EU DECORATIESCHILDER Solled werk. Billijke prijzen. Maandag 16 Februari a.s. zal Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal eene politieke rede houden De vergadering is vrij toegankelijk voor alle Katholieken (vrouwen en mannen.) Gelegenheid voor debat

De Eembode | 1920 | | pagina 2