ADEK EN ROVER FA. L. A.A.v. IAMERSVELD Bel dan op No. 42 Amersfoort. Kost en inwoning Dagmeisje Advertentiën A.M. Koning, Arts Timmervak. BOELDAG. INBOEDEL G.J. HORST Th. van Kalleveen RIJWIELEN X MOTORRIJWIELEN Ie Klas Reparatie-inrichting Electrische Draai inrichting boormachine enz. Utr. straat 25 - Amersfoort Onze stadgenoot, de heer J. de Wilde, voorheen 2e Secretaris der Brandstoiïencommissie, is benoemd tot adjunct-accountant bij de directe be lastingen ter standplaats Groningen. De heeren Van Rossum, Jorna en Houbner vormen eene commissie die al het mogelijke zal doen 0111 den aan leg van trottoirs in de de Langestraat te bevorderen. Op 7 Maart slaagde voor het examen der Aartsbisschoppelijke kweekschool tc Hilversum, G. van Deelen, leerling der Gerardus-Majelta-school alhier. Over eenige dagen zal hel circus Hagenbeek op een terrein aan de Barchman Wuytieralaan eenige voor stellingen geven. Enkele winkeliers gaven reeds door slaand bewijs van hun belangstelling voor hel Langestraat-trottoir-plan door het geven van bijdragen in de kosten tot een bedreg van f 150. Geboren Petrus Johannes, z. van W. F. v. d. Zwaan en J. P. Nölhen Albcrtus, z. van G. J. ten Hoven en C. M. v. Oven Coroelis Hendrikus, z. van A. B. v. Doorn en W. Dekker Lambcrdina, d. van D. Bleyenburg en H. Baatje Reintje, d. van T. Hopman en R. Koelewijn Coroelis, z. van N. Heilvgers en F. de Graaf Maar',je, d. van Marten v. 't Hazeveld en J. Lijnsvclt Jan, z. van M. Spronk en C. de Gans. Ondertrouwd J. Rothuizen en A. M. Bloemendal. Gehuwd: W. Boon en M. J. Steen beek A. Brussee en M. G. v. Nieu- wenhuizen R. N. Wagt en W, v. Velsen J. Reverda en M. Kolaschnik. Overleden A. J. A. W. Veldkamp, 31 jr., cchtgen. v. J. L. Sennée Gerrit Knip, 3 wkn. Weintje Jansen, 41 jr. ongehuwd Reintje Koelewijn, 34 jr., echtgen. v. T. Hopman Hendrik Schouten, 20 jr.. ongehuwd Christina Elisabeth v. Marm, 72 jr. wed. v. G. Dirkscn Cornelia Gijs- berta Lensink, 10 jr. Pieter Barth, 3 j., Maria Willigenburg, 52 jr., echtgen. v. T. Broekman Mathijs de Leeuw, 20 jr., ongehuwd Gijs- bert Voorneveld, 19 jr., ongehuwd Jan v. d. Berg, 76 jr. echtgen. v, A. v. Doorn Hendrik de Kruyf, 80 jr. wedr. v. M. Snel. Hebt U een Taxi of Auto noodig? Uit den Omtrek Barneueld Nabij het station is een personen trein ui' Ede ontspoord. Waai bij geen persoonlijke ongelukken voorvielen. Op de markt Boter f 2.70 a f 3.-. Eieren f 10.50 a f 11.50 Biggen f 30 a f 45 Vette varkens f 0.70 a f 0.80. In de laatst gehouden gemeente raadsvergadering kwam in behandeling een verzoek van het Kruisverbond, Achterveld, om op Zon- en Fecstda gen de verkoop van sterken drank te verbieden. De meerderheid van B. en W. is er tegen omdat de overtredingen moeilijk te constateeren zijn en omdat de Ge meente Stoutenburg op het adres ook afwijzend heeft beschikt. Den heer Zandbergen bevreemdt dat B. en W. ou weer met andere bezwaren komen. Eerst was 't de drankwet die bezwaar opleverde e worden twee motieven naar vorec bracht, die niet van belang zijn. Zeker, alle overtredingen zijn moeie- lijk te constateeren. Als men om deze reden, de verordening niet zou willen wijzigen begrijpt spreker dit niet. Dat Stoutenburg ook afwijzend beeft be schikt, daar hebben wij niets mede te maken, 't Schijnt dat B. en W. van oordeel zijn, dat Achterveld, onze Ge meente grootendeels uitmaakt. Dit ar gument is veel te ver gezocht. Spr. is er voor, dat het voorstel vnn dc min derheid van B. en W. wordt aange nomen. V. d. Croats zou in het belang van de Zondagsrust niet alleen onder kerk tijd, doch den geheelen Zondag willen sluiten. De Voorzitter zegt, dat dit niet aan de orde ia en verklaart dat 't onbillijk is, wanneer men in Achterveld een café verbiedt onder kerktijd te tappen, terwijl een café, dat er vlak bij ligt en onder een andere gemeente ressorteert wel mag tappen. Leg dan heel Neder land droog. Wij moeten de billijkheid niet uit het oog verliezen. 't Lid Willemars vindt 't een moeie- lijke zaak. Wanneer de gemeente Stoutenburg was medegegaan, was 't niet mocielijk een besluit te nemen. De heer Knottenbelt informeert wat de redenen zijn, waarom dit adres de wereld ingezonden is. Wij hebben ons niet te storen aan Stoutenburg. Toen bleek, door een opmerking van den Voorzitter, dat allen in het idee zijn, dat dit voorstel voor de gc- heele Gemeente geldt, doch de Voor zitter hreft alleen het oog op het café te Achterveld, gelegen vlak bg de ge meente Stoutenburg. De heer Zandbergen zegt, dat 't jor hem zoo helder als de dag is, dat hier de sluiting-voor de gcheele Gemeente wordt bedoeld, 't Ware on zin wanneer men 't alleen vroeg voor een café te Achterveld, 't is toch een voorstel tot wijziging van de verorde- en deze geldt voor de geheele Gemeente. De Voorzitter sluit thans de discus- rs en brengt het voorstel in stem ming om op het verzoek van het Kruisverbond te Achterveld, om op Zon- en Feestdagen, gedurende kerk- lijd de calé's te sluiten, afwijzend te beschikken. Dit wordt aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Tegen stemmen de Anti-Revolutio nairen Zandbergen en Knottenbelt en de Chr. Historische leden van de Croats en de Heus. Eemnes Geboren Gerardus Peelgrinus Gijs- bertus, z. van P. v. d. Tweel en G. Pen. tfROflland. OndertrouwdL. Berkhof en H. Wernsen. G. Wernsen en H. Meinten. OverledenGeertruida Maria Boer- sen, 19 d. hoevelaken De hofstede „Klein Plaggenhoef' geveild door Notaris Knoppers, is aan gekocht door J, Berkhof te Voorthui zen voor f 16.100, Bijkerk Bij het te Utrecht gehouden examen lor hoefbeslag zijn geslaagd Alf. en L. Mulder. Soest De tentoonstelling van de tcekenin- gen, in het afgeloopen cursusjaar ver vaardigd door de leerlingen der open bare teekenschool, zal plaats hebben Vrgdag 19 Maart van 7—9 uu Zaterdag 20 Maart van 25 uur. opening, waarbij belangstellenden, leer lingen, ouders en voogden verzocht worden tegenwoordig te zijn, zal plaats hebben Donderdag 18 Maait balf-acht uur in dn Rembrandtzaal. Wij noodigen allen, die eenig belang stellen in de toekomst der leerlingen en in de vakteekenkunde uit deze toonstelling, waaraan bijzondere zorg besteed is, te gaan bezoeken. Ons Liefdegesticht „Nieuw Marietta burg" te Soestdgk, bestuurd door de E.E.Z.Z. Augustinessen van Delft, is een heerlijk buitengoed met uitgestrekt bosch, park en schilderachtige wat partij. Het gebouw bevat frissche rui boven- en beneden zit- en slaapkamt allen het uitzicht gevend op den a grenzenden grooteo straatweg i Soestdijk naar Baarn. Verpleging bij dag en nacht van zwakken cn hulpbehoevenden en bcd- legerigen is liet hoofddoel dezer stich ting. Tevens is aan de inrichting ver bonden le klas pension voor ouden van dagen. Kapel aan huis, lift, wt leiding, electrisch licht, badkamer Familiekamers voor 3 i 4 personen zijn disponibel, waardoor reductie op dea prijs van inwoning. Alle inlichtingen verstrekt op zoek de Zeercerw. Pastoor alhier. D. I. Clip. Imbini Hioilind. Coöp, Boerenloenbank Hoogland. Daar het wenscheigk is dat de Spaai boekjes allt worden teruggehaald woi den zg wier boekjes nog ten kantore berusten, verzocht dezen ten spoedigsli af te halen. Hiervoor wordt gelegenheid gegeven behalve op dc gewone zitdagen des Woensdags en des Zaterdags ook op a.s. Dinsdag van 4—7 uur. HET BESTUUR. Correspondentie Wegens te late ontvangst worden eenige stukken Dinsdag geplaatst. REDACTIE. Binnenland In de Tweede Kamer was men v aan 't disputeeren over de zeven half milüoen gulden verknoeid met de veevoeder geschiedenis. Men roept Posthuma ter verantwoording en wgt hem en anderen allerlei. Maar vergeet, dat alle leden, die in de oude kamer zitting hadden in de crisisda- gen geen enkel bewgs van zorg cn ijver voor de behandeling der crisisraken hebben geleverd. Wanneer er goed ge motiveerde bezwaren werden genoemd door eerigke mannen, die het vatsche milioenenspcl alom inzagen, dan liet men die praten en steunde hen niet bg hun pogen om corruptie te weren. Men herinnere zich maar eens de pluimvee- en elerachandalen. En zoo was er veel meer. Half 5 Catechismus 5 uur Lijdensmeditatie. VRIJDAG. Feestdag v. d. H. Joseph, Pa troon der Parochl' Te vieren als Zondag. Om half 6 plechtig lof met preek. Gedurende dc Vastentijd 1ste H. Mis om kwart vóór 8, 2de H. Mis om half 9. Kerkelijke Diensten Jlmersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langeg recht. ZONDAG. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 de Hoogmis. Kwart over twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Half zes Patronaat. 7 uur Miserere, Meditatie en Lof. MAANDAG. Kwart over Congregatie der H. Familie. DINSDAG. 8 uur Gezongen St. Antonius- Mis. WOENSDAG. 7 uur Lof ter cere v. d. H. Jozef. DONDERDAG. Bijkerk. Parochiekerk H. Catharine. ZONDAG. 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 5 uur Meditatie en Lof. WOENSDAG. uur Lof ter eerc v. d. H. Jozef DONDERDAG. 3—7 biechthooren. VRIJDAG Feest v. d. H. Jozef te vieren als Zondag. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Plechtig Lof, Geen dispentalie in Vasten en Onthouding. ZATERDAG. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de weck de H. Mis half 8. r Lof. VRIJDAG. Feest van den H. Jozef. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half elf de Hoogmis. 3 uur Vespers. Dageigks de Heilige Missen om 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half 7, en 8 uur H. Mis. Kwart over negen H. Mis en Half elf Hoogmis. 12 en 2 uur Catechismus. 3 uur Vesper. 6 uur Meditatie. WOENSDAG. 7 uur Lof. DONDERDAG 7 uur Kruisweg. VRIJDAG. Feestdag van den H. Jozef. De H.H. Missen, als op Zondag. Half elf plechtige Hoogmis. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. Van 3'/a9 uur Biechthoorea. DAGELIJKS de Heilige Missen ten zeven, achten negen Parochiekerk van St. Henricue aan de Borstrast. ZONDAG De H.H. Missen om 5 en Om 10 uur de Hoogmis. 6 uur Miserere, Meditatie en Lof. WOENSDAG. 7 uur Lof. VRIJDAG. Feest v, d. H. Jozef, en deH.H. Missen als opZondag. Zaterdag 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kin deren daarna biechthooren tot 9 uur. DAGELIJKS de H.H. Missen o 7 en 8 uur. Parochiekerk van St. Ansfridus aan de Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur deHoogmismetmeditatie 4 uur Kruisweg, waarna zegen met het Allerheiligste. 12 uur Catechismus. N.B. 's Zondags onder de H.H. Missen gelegenheid om rijwie len in bewaring te geven, WOENSDAG. 7 uur Lof ter eere v. d. H, Jozef. DONDERDAG. 68 biechthooren. VRIJDAG. Feest van de H. Jozef, ren als Zondag. De H.H. Missen om 8 10 uur de Hoogmis. Vrij r Lof. ijdag Vasten en Onthouding- ERDAG. Van 58 uur Biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. De Katechismus op de gewone dagen en uren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. Hoogland. Parochie St. Martinue. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. Vqf uur Lgdensmeditatie Lof. WOENSDAG. Kwart over 8 Gezongen H. Mis daarna Kruisweg. VRIJDAG. Feestdag van St. Joseph. Zon dag, dc H.H. Missen om half 8 en om 10 uur. 4 uur Lof. DAGELIJKS de H.H. Missen om half 8 cn kwart over 8. Hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG. Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. oq een nette R. K. Burger familie wordt door era juffrouw, hare bezigheden buitenhuls heb bende, gezocht mei huiselijk verkeer tegen 15 Maait of 1 April. Br. lett. B. B., Kantoor De Eembode Amersfoort. Gevraagd een net flink of voor dag en nacht. Zich aan te melden, des avonds na 7 uur, Dames Sanders Zuid singel 73, Amersfoort. Gevestigd te Amersfoort: Uitsluitend voor is-, keel- en oorziekten. Spreekuur voorloopig in „Het Ziekenhuis". Maandag 2—3'/a n.m. Dinsdag 2—3'/» n.m. Donderdag 23 '/a n.m. Vrijdag 10—12 v.m. Aanvangende 15 Maart e.k. Hoogland. Het Bestuur der Leesbibliotheek brengt ter kennis barer abonné's en belanghebbenden, dat vanaf Zondag 14 Maart a.s., de boeken zullen uitgereikt worden in de kleine zaal van het R, K. Vereni gingsgebouw „Concordia" alsme de zal dan de zitting voor de R. K. Spaarkas „Sint Anthonius" en de innig der contributie van de verschillende verenigingen voor taan in „Concordia" kunnen plaats hebben. De Vcrecniging Liefdewerk voor Voogdij- en Kinderbe. scherming te Amersfoort zoekt plaatsing voor een 16'jarigen jongen, ter opleiding in het ir. Secretariaat der Vereen!- Lanegstraat 31. Di Deorwairdn D. Di Giul te Amersfoort zal op Woensdag 17 Maart 1920, des morgens te 9 uur precies, publiek om con tant geld verkoopen indegroote zalen van de sociteit „Amicitia" te Amersfoort Wegens vertrek naar Nederl. Oost-Indië een geheel com pleten deftigen w. o. hoofdzaak Salon-, Huis- Eet- en Slaapkamerameublemen ten, salonspiegel, buffetten, ca- napé's, fauteuils, leunstoelen, ge heel compleet mahonie Lits jumeaux, mahonie linnenkasten, bedden, matrassen, dekeas, piano, kleeding, tafels. Een zeer zwaar rijk ge beeldhouwd en nagenoeg nieuw eikenhouteo slaapka merameublement, phonola, pianino (beiden in uitsteken den staat). Fraai Antiek Bu reau, dito Commode, dito Se cretaire, dito Tafeltje, étagère- spiegel, fraai Serreameuble- ment, diverse stellen mahonie- stoelcu met trijp, dito met leer, schilderijen, schilderstukken, gas- en andere lampen, karpetten, loopers, zeilen, overgordijnen vitrages, heeren- en datnesrijwi restanten, Champagne en Wi jwiel, NET MEISJE vraagt zoo spoe dig mogelijk een ongem. slaapkamertje. Bezighedenbuitensliuis hebbende. Brieven bij Mej, C. J. Bestelink, Lavendelstraat 9. Di Dolitis JOHS KNOPPERS te Amersfoort zal op Dinsdag 3 0 Maart 1920, 's avonds 7 uur precies, in liet lokaal van het café „Het Boompje" aan den Heiligenbergcrweg te Amersfoort publiek verkoopen In de gemeente Amersfoort Perc. 1. Een woonhuis n de Teut no. 28, groot 55c.A. Verhuurd aan H. Spier voor f 1.35 per week. Perc. 2 en 3. Twee woonhuizen Achter het Oude Weeshuis' óf' Oude Koppelstraat no. 9 en 11, elk groot 20 c.A. Verhuurd no. 9 (perc. 2) Wed. Lablans, no. 11 (perc. 3)aan H. Pampus elk voor f 0.85 per week. Perc. 4 en 5. Twee woonhuizen met erven aan de Sint Agatha- straat nos. 24 cn 26. Verhuurd no. 24 (perc. 4) aan J. Wery, no, 26 (perc. 5) aan B Hilversum elk voor f 1.50 p. week. Perc. 6 en 7. Twee woonhuizen met tuinen aan de v. Bemmel- straat no. 101 en 102, elk groot pl.ni. 2.50 are. Verhuurd no. 101 (perc. 6) aan Veenschoten, no. 102 (perc. 7) aan Versteeg elk voor f 1.75 per week. Perc. 8 en 9. 2 perc. bouwterrein aan de Verhoevenstraat vroe ger Achterbergstraat nabij den Appelweg, perc. 8 (de westelijke helft) groot pl.m. 1080 M3., perc. 9 (de oostelijke helft) groot pl.m. 1190 M3. Perc. 10—27. Drie Blokken elk van 6 woningen niet schuur tjes en tuinen aan de Verhoeven- straat vroeger Achterbergstraat nos. 71 37 oneven, elk groot pl.m. 3 are. Elke woning is verhuurd A f2.50 per week. Perc, 28—41. 14 woonhuizen Veldstraat. Elke woning is verhuurd A f2.30 per week. Perc. 42. Een woonhuis met erl aan de Teut no. 26, groot 1.43 are. Dit perceel is na 1 April 1920 bij betaling terstond In eigen ge bruik te aanvaarden. Tc veilen in diverse combina tiën, zooals op de biljetten is aangegeven. Betaling en aanvaarding behou dens huurrechten 30 Juni 1920, Bezichtiging Dinsdags en Don derdags van 2—4 uur. diverse stellen eetlepels ken, tafelmessen, cenig goud en zilver, horloges, kachels, fornui zen. 3 stel nagenoeg nieuwe aliuniiniumpanncn, echte com plete Richter Passerdoos, partij kisten w.o, pianokisten, naaima chine, kinderwagen en kinder ledikant, kristal, blik, glas, koper en aardewerk met keukengerief en al wat verder onder den hamer zal worden gebracht. Kijkdag Dinsdag 16 Maart 1920 van 9—12 en van 2—5 uur. Voor bijvoeging, berging en afhaling van goederen zich tijdig te wenden tot het kantoor van gen. deurwaarder Breestraat 57. AMERSFOORT l.inVÊ VKOUWBM KA \T SMEDERIJ Bloemendaleche8traat 26. lui- ii tintint» inleg in Sis- ii Wilirliiding REPARATIE SPOEOI6 EN BILLIJK Houdt zich beleefd aanbevolen voor alle werkzaamheden.

De Eembode | 1920 | | pagina 2