PRIMA WI1NEN I. VAN HAMERSVELD Jr. Bel dan op No. 42 VANAF f 1.35 PER FLESCH VRAAGT PRIJSCOURANT. Alhier overleed n» eene kortslon dige ziekte G. J. W. Steenhoff, binnen vader van het gesticht «De Po tb*, in den ouderdom van 69 jaar. De afd. Amersfoort van den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden hield haar jaarvergadering. Na opening installeerde de Z.Eerw. beer Sandkuijl 4 nieuwe leden. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek dat in het begin niet dat gene gebeurde, wat men gaarne had gewild. Wil is het ledental gestegen en werden ontwikkelingscursussen ge organiseerd. Door de voltalligheid van het bestuur kon de actie in 't laatste gedeelte van het jaar meer ontplooid worden, ook de ledenvergaderingen werden toen beter bezocht. De Bondsvoorzitter hield hierna een lezing over den Arbeidsduur voor jeug dige en volwassen personen. De Bestuursverkiezing bracht de da mes Hamersveld en Teeuwissen en den heer Massa achter aan de bestuurstafel. Politiezaken. Terzake van diefstal van 300 zakken en 130 K.G. was ten nadeele van M. I. de V. had zich voor de rechtbank te verantwoorden een 18-jarige fabrieks arbeider. Beklaagde was werkzaam in de fabriek de V. Terwijl deze uit de stad was heeft hij 300 zakken weggenomen, die hij verkocht aan een opkooper. Hij kreeg er f45 voor, van welke som hg de helft aan een zekere v. S. gaf, den meesterknecht, omdat deze van den diefstal wist. Later stal hij eenige hoe veelheden was, die hij ook verkocht. De opbrengst werd weer met den meester knecht gedeeld. De heer de V. was in Duitschland, en toen hij terug kwam miste hij de zakken en de hoeveelheden was. De officier van justitie, eischte te gen den beklaagde een gevangenisstraf voor den tijd van 10 maanden. In den leeftijd van 63 jaren is te Brum- men overleden de bekende oud-kolo nel der huzaren Metelerkamp. Deze huzaren-officier was jaren geleden al gemeen bekend als een zeer kranig ruiter. Meermalen was hij winner van Het gerucht als zoude het Kamer lid Wijk het besluit nemen met het oog op zijn gezondheidstoestand voor het lidmaatschap der Tweede Kamer te bedanken wordt tegengesproken. Donderdag vergaderde »de Jonge Werkman* parochie St. Henricus. De opkomst der leden was niet schitterend. Een nieuw lid werd geïnstalleerd. Door den voorzitter werd medegedeeld dat een uitvoering zal gegeven worden op Zondag 2 Mei a.s. Voor de Controle- Commissie werd gekozen de heer Jansen die deze functie aannam. Met ingang van 2 Mei wordt de contributie ver hoogd op 10 cent per week. Hierna spoorde de Eerw. Adviseur de leden aan Zondagavond allen present te zijn in de R. K. Werkliedenvereeoiging, maar vooral ook 's morgens onder de H. Mis van 7 uur, in de kerk van O L. V. Hemelvaart, ter Heilige Tafel Hebt U een Taxi of Auto noodig? Amersfoort, De tooneelver. Vondel* gal Zondag In het Patronaatsgebouw een uitvoering van «Verdreven van huis*, met als toegift: »'k Heb me vergist». Er werd goed gespeeld. En 't zou zeker nog veel beter zijn gegaan wanneer meer was gedaan om de rollen te leeren. Over 't algemeen genomen was er toch succes. Zondag a.s. voor de 2e en laatste maal opvoering van dezelfde stukken. Wanneer men bedenkt dat men be halve zich een gezellige avond te ver zekeren ook een goed werk verricht dan zullen zeker velen Zondag opgaan naar 't Patronaat. In »St. Jozef* had de laatste der 3 uitvoeringen plaats van het drama •Pastor Bonus*. De zaal was wederom met een aandachtig luisterend publick gevuld. Er werd vlot gespeeld. De zangver. «Cresendo* die in 't 3e bedrijf medewerkte heeft prachtig gesteund. Tooneelisten en Zangers hadden eer van hun werk. Herhaalde malen was reeds aan gifte gedaan van gepleegde diefstallen in de lighallen van de Vereeniging tot bestrijding der T.B.C. aaD den Utrecht- scheweg, totdat nu op heeterdaad werd betrapt zekere J. W. D„ oud 9 jaar. Geboren Hendrika Petronella, d. van C. Kamerbeek en A. Snabel Mar- garetha Woulerdina, d. van W. Buis ea A. Schouten Johannes Elbertus, z. van W. Bouwman en M. A'lis - Lena, d. van G, Aergelo en J. A. de Valk Leentje Margje Marie, d. van A. Winter en A. G. Baelde Willy Petra Barbara Maria, d. van W. de Beer en D. C. A. C. van Nimwegen Rijkert, z. van L. v. d. Brink en W. Blooi Marie, d. van J. v. Drie en N. Lijnsveld Antonius Johannes, z. van J. A. Bakkei en N. Hardeman Maria, d. v. P. B. van Dammc en M. Nobels Hendrik Jacob, z. van H- J. van Wandelen en M. A. Ley- dekker Jan Cornelis, z. van J. v. Voono en G. Dwars Cornelia, d. van G. v. d. Kraats en C. van Beek hoven Margaretha Iza, d. van H. Hilfermk en M. I. Krijnen Willem Johannes, Josephus, z. van W. H. Wijnands en W. J. F. Lavinga Jo hannes, z. van B. de Wit en E, Oost veen Egbert Nicolaas, z. van E. Jonker en E. Wolfswinkel. Ondertrouwd: H. C. M. Peters en D. A. de Jong J. Moors en W. v. d. Ham H. Hendriks en J. H. G. v. Binsbergen J. Pot en C. v. d. Hoek Ph. H. Gouw en W. Ekkel J. P Boender en A. van Bocyen L. Wesseling en B. Koeslag H. Palfenier en A. Dulmus R. Jetten en M. de Gans J. N. A. Kochheim en T. B. J. Holmer. GetrouwdJ. B. A. Pondeville en A. M. v. Valkenhoef E. J. v. Bek- kum en M. J. van Gils W. v. Daal en G. Koene H. v. Beek en J. P. Pot H. Kallenberg en C. v. d. Brink. Overleden Oif Maximiliaan Laurent Looienga, oud 12 jaar Anna Ma thilda Schouw, oud 27 jaar ongehuwd Marten de Vries, 8 mnd. Gerrit Jan Willen Steenhoff, 69 jaar echtgen. v. H. Looyen Willem Hendrik Schuileman, 37 jaar ongehuwd. Aan onzen stadgenoot, den heer Herm, Kroes, werd opgedragen hel ontwerpen van het plan voor den bouw eener kerk met pastorie ten behoeve van de te stichten nieuwe parochie Terwolde, bij Twello. Met den bouw is bereids aangevangen. Ook de bouw der St. Antoniuskerk te Nijverdal geschiedt, zooals reeds werd gemeld, naar de plannen en onder leiding van genoemden architect. R. K. Korcnbond in bet Dekenaat Amersfoort. Dat de jong-opgerichte Korenbond ia on9 Dekenaat plannen beeft en uit voert tot praktisch en nultig werk, blijke uit het feit, dat Maandag a.s. voor de Ledeo van dien Bond reeds de cursus aanvangt, die door Pater Dr. Caecilianus Huygens gedurende vier dagen alhier zal gegeven worden. Moge de geleerde Pater succes hebben van zijn werk, blijkend uit talrijke op komst van Directeuren, Organisten en Zangers op den cursus en uit de ver hoogde scboooheid, die we ia de naaste toekomst in alle kerken van ons Deke naat ongetwijfeld gaan genieten Wie het werken van den Bond wenscht te steunen, trede toe als Dona- teu (trice) ad f2.50 'sjaars. Politiezaken De 20-jarige landbouwersknecht C. A. M., die een paar schoenen en f 100 ontvreemdde, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. Voorts veroordeelde de Rechtbank: B. K., 20 j., arbeider te Amersfoort, mishandeling van A. H„ tot 6 weken gevangenisstraf. A. B., 17 j., koopman te Amersfoort, idem J. A., tot f20 boete subsi mnd. tuchtschool. Voor een verdacht huis in de Breede- straat werd politie geposteerd. Onder leiding van inspect.Labuuchëre is een inval gedaan bij A. v. B. wonende Soesterweg van wien bekend was, dat hij clandestien drank verkocht. Aldaar werden in beslag genomen 107 flesch- jes bier 11 fleschjes limonade, eenige gedeeltelijk met jetfever geruide fles- schen. De Prop.-Club Leo XIII hield een vergadering waarin een Bestuursvoor stel ter sprake kwam om in de toekomst te trachten gecentraliseerde propaganda in het leven te roepen. Met gecentra liseerde propaganda wordt bedoeld: ,,De verschillende standsorganisaties richtten ieder voor zich een propaganda- club op. Deze propagandaclubs werken gecentraliseerd onder een Centraal Bestuur. Verder worden in dit Bestuurs voorstel verschillende middelen naar voren gebracht om deze belangrijke zaak ook financieel goed te doen mar- checren. Na eenige discussie werd be sloten de verschillende besturen der organisaties zoo spoedig mogelijk tot een gecombineerde vergadering bijeen te roepen. Mocht dit plan tot stand komen, dan zal ongetwijfeld in de toe komst de propaganda zich beter kun nen ontwikkelen ook wat betreft de andere standen. Door de financieele commissie werd medegedeeld dat de boeken van den penningmeester in orde waren bevonden. Vervolgens werd het rapport voor gelezen, uitgebracht door den heer F. Kisner, naar aanleidiog van den gehou den cursus in Ned. Taal en rekenen voor leden der Prop.-Club. Deze cursus op initiatief der Club gesticht, nam een aanvang op 1 Oei. 1919 en eindigde 26 Maart 1920. Uit dit rapport bleek, dat over het al gemeen genomen, de deelnemers veel nuttigs op den cursus geleerd hebben. De wenk, om een volgende maal personen bijeen te brengen van onge veer gelijke ontwikkeling, zal ter haite woidcn genomen. Een woord van dank aan den heer Kisner is zeer zeker op zijn plaats. Een buitengewone inspanning werd van hem gevorderd, om iedereen zooveel mogelijk te geven wat hij voor zijn ontwikkeling noodig bad. Uit den Omtrek Baarn GeborenLokis Christiaan, z. van J. H. v. Dorp en L. C, Pierson Jan, z. van P. Dys en E. G. van Driessen Wilhelmina, d. van J. D. Haalmeijer en L. v. Duijkeren. OndertrouwdW. H. van Proosdy en K. Lambalgen. Getrouwd E. J. van Wegen en A. Th. G. ran Buurea W. Roest en M. Biezhaar. Overleden Maria Ravenhorst, wed. v. H. Bon, 41 jaar Hendrik Nagel, wedn. van A. Malestein, 41 jaar Anthonia Th. Poppen, 3 mnd. Bartueeld Boter f2.50 k f2.60; eieren f9.00 k f 10.75: biggen f30 k f47.50. GeborenTeunisje d. v. J. Buiten buis en M. Bouwman Hendrik, z. v. T. v. d. Brand en H v. de Wal - Evert, z. v. E. Bouwman en A. van Maanen Anton z. v. J. Ruizendaal en T. v. d. Broek Johanna, d, v. P. v. Ee en W. v. de Wal Mech- telina d. v. C. v. Voorthuizen en N, v. Bruggen Jan, z. v. C. v. de Burgt en R. Klaassen. Ondertrouwd: H. v. Hierden en S. Berkhof. GehuwdJ. v. de Kamp en G. v. Renselaar. OverledenCornelia van Effrink, 78 j., echtg. v. G. Kamphorst Evert J. Nijhof, 40 j. Dirk J. v. Holland, 13 m. Reijer v. de Pol, 76 j., wed. v. A. v. de Bieznn Christina v. Vane- veld, 49 j., echtg. v. W. Vonhof. Bunschoten In (de laatste zitting van den Ge meenteraad is tot Secretaris onzer ge meente benoemd W. Los, ambtenaar der Secretarie te Den Haag. ftamerswld Maandag werd alhier de nieuwe Roomsche Jongensschool plechtig in gewijd. Nadat de jongens 's morgens om 8 uur een algemeene H. Communie hadden gedaan, kwamen ze om 9 uur weer bijeen in de kerk, waar het Veni creator werd gezongen. Daarna begon de processie naar het schoolgebouw, waarbij zich al de geloovigen aansloten. Toen men ter plaatse was gekomen, sprak de pastoor een woord tot het volkHet was de wensch geweest van zijn leven om het groote voor recht wat de meisjes genoten bij de Eerw. Zusters, ook te geven aan de jongens. Reeds overvloedig had het Roomsche onderwijs der Zusters door gewerkt bij de meisjes, waarvan velen reeds als moeders die gave konden geven aan hunne kinderen een blijde gelukkige dag was hem deze dag. nu ook den jongen9 het roomsche onder wijs kon worden gegeven. Op het terein waren aanwezig Bur gemeester en Wethouders, de inspec teur van het bijzonder onderwijs: pastoor Huser, en nog eenige geestelijken, Verder de architect de heer H. Kroes. De schoolopzieners hadden bericht van verhindering gestuurd. Nadat de school plechtig was inge wijd door den pastoor, trok men weer terug naar de kerk, waar een plechtige H. Mis tot den H. Geest werd opge dragen, om de zegen over het bijzonder onderwijs van Hamersveld af te sraee- ken. De feestpredikatie werd gehouden door prof. G. Voskuilen. De predikant wees erop, hoe Jezus wilde, dat men de kleinen tot Hem liet komen. Welnu, als de Heer dat wil, dan moet de -nensch Zijn wil volbrengen en dus aan de kinderen geven een godsdienstig onderwijs. Na den pastoor een gcluk- wenech te hebben aangeboden op dezen dag, wenschte Z. Eerw. ook het volk en de kinderen geluk, omdat zij nu kregen een godsdienstig onderwijs. Daarna bewees de prof. hoe een gods dienstig onderwijs is gewild door Pausen en bisschoppen. Immers op een openbare school kan een kind niet goed roomsch worden opgevoed, Dit is dan niet de schuld van den onderwijzer, maar van het onderwijs zelf, dat niet mag spreken van God en godsdienst. En het is immers niet genoeg een katholieke opvoeding op de catechis mus en in huis. Catechismus kan slechts weinig gegeven wordet), en In huis zijn de ouders al blij als de kin deren hun lessen goed leeren, en blijft er voor de verdere roomsche opvoeding weinig over (Is dit weinig voelen voor bet roomsche onderwijs wellicht ook de reden geweest dat er zoo bedroefd weinig mannen in de kerk waren Of hadden ze het weer te druk 111 Jam mer, dat het geen erfhuis of markt gold dan was er tijd genoeg geweest). Er is dus noodig roomsch onderwijs, voor den grooten tijd, dien de kinderen op school doorbrengen. Na het woord nog gericht te hebben tot de onder wijzers en hen in herinnering ge bracht te hebben Niemand geeft, wat hij niet heeft, spoorde hij hen aan zich ais roomsche onderwijzers te toonen. Daarna vroeg Z.Eerw. hel gebed van allen voor de zegen der school. Een mooie woordspeling dient nog opgemerkt: De plaats waar de school staat, heet »De Ar En zoo moest deze uitgebouwde en verbouwde Aik een veilige toevlucht zijn voor den zondvloed van ongeloof en zedenbederf, die komt over de gansche wereld. Wat het schoolgebouw zelf betreft Nog is het niet geheel voltooid. Laler zullen we er uitvoeriger op terugkomen. Maar toch kunnen we reeds zeggen, dat het een sieraad zal worden voor de gemeente. fjooflland. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft tot Kerkmeesters herbe noemd, de HeerenA. Tijmese en R. Voskuilen. Het mond- en klauwzeer woedt in hevige mate onder den veestapel. De veehouders lijden door verlies van vee en waardevermindering groote schade. Geboren: Aartje, d. v. A. van de Burgt en W. de Kruijf. OndertrouwdP. Kok Az. en M. Sandbrink. GetrouwdG. v. d. Berg en G. Sand brink J. H. van Koot en G. Hak. Overleden: Gerrit v. d. Hoven, 63 j., wedn. v. A. v. de Raapkatnp Lambertus v. Huijk, 64 j., echtg. v. D. Morsing Helena Blom, 12 j. Richarda Schoonderwoerd, 35 j., ongch. fKóglanderveen Onze landelijke parochiekerk werd door de goede zorgen van onzen pas toor, den Zeereerw. heer Brennink- meijer, gesierd met eenige zeer fraai uitgevoerde beelden. Eemnes OndertrouwdR. A. v. Klooster en G. P. Smit. GetrouwdTh. Wouters en G. M. van Wegen. De landverhuring van j.l. Donder dag, welke 55 perceelen omvatte, bracht in totaal f18718 minder op dan verleden aar. Bijkerk Geboren Teunisje, d. van J. v. d. Akker en E. de Graaf Hendrikus, z. van J. v. d. Boom en M. v. d. Tweel Gijsbert, z. van J. Bast en G. Koops Johannes, z. van H. Bokkers en M. E. v. d. Tweel Mietje, d. van G. v. Deuveren en J. Walet Johanna, d. van J. v. d. Bor en R. Baatje Berendina, d. van S. v. Dlermen en J. v. d. Born. OndeitrouwdA. Brouwer en J. Knevel A. v. Heli en E. v. d. Beek Lubbert v, Ramshorst en G. v. d. Laak L. Veer en M. Woudenberg. GetrouwdD. Smit en H. Kornet P. van Loozenoord en G. P. van Renselaar. Overleden Gerarda van Hunenstijn, 1 jaar Maria van de Bunt, 65 jaar, echtgen. van A. Wassink Willem Bonestroo, 9 mnd. Ecusden De kiezerslijst der gemeente Lensden bevat de namen van 476 manoen en 455 vrouwen. Totaal 931 kiezers. OndertrouwdDirk v. de Burg! en Cilia v. Leijenhorst. Getrouwd: Wilhelmus P. Hilhorst en Richarda M, Stalenhoef. Stoutcntmrg De kiezerslijst der gemeente Stouten- burg bevat de namen van 262 mannen en 236 vrouwen. Totaal 498 kiezers. Ondertrouwd Hendrik Schouten en Heiena C. v. Valkengoed. Socsterbcrg Een Oostenrgksch vliegenier, die te Leeuwarden had gedemonstreerd, steeg te Soesterberg op, om zich naar Am sterdam te begeven; op 50 Meter hoogte gleed het toestel links in de bocht af door bet niet voldoende trekken van den motor en stortte naar beneden. Doordat een der ondervleugels eerst den grond raakte werd de passagier er uit geslingerd en kwam een eind op de hei terecht. Hij kwam er zonder noe menswaard letsel af. De bestuurder was er niet zoo gelukkig afgekomen. In het gezicht heeft hij eenige ernstige scbram- mea bij het oog opgeloopen en daarbij een zeer ernstige gecompliceerde been breuk. Het toestel is totaal vernield. Zeist Het bouwen van 80 arbeiders-midden standswoningen voor de bouwvereeni ging „Boschwijk" alhier is opgedragen aan de firma Smit voor f553,000. Epistel en Evangelie DERDE ZONDAG NA PASCHEN. LES uit den eersten brief van den H. apostel Petrus II, 1119. Zeer geliefden I Ik bid u, als uitlandigen en vreemdelingen, dat gij u onthoudt van de vleeschelijke begeerlijkheden, die strijd voeran tegen dc zielleidt eeneo goeden levenswaudel onder de heidenen, opdat deze om datgene waarom zij u als kwaaddoeners lasteren, wanneer zij' u uit de goede werken gadeslaan. God mogen verheerlijken op den dag der bezoeking. Weest dus om God onder danig aan alle menschelijke overheld( hetzij aan den koning, als aan den op perste, hetzij aan de landvoogden, ais die door hem gezonden zijn tot straf der boosdoeners en tot lof der goeden want aldus is het de wil van God, dat gij door goed te doen, de onwetend heid van dwaze menschen tot zwijgen brengt; als die vrij tijt, doch de vrij heid niet bezigt tot een dekmantel der boosheid, maar als dienstknechten van God. Eert allen bebt de broederschap liefvreest Godeert den koning I Gij dienstknechten, weest in alle vreeze on derdanig aan uwe heer-ui, nie' alleen aan die goed en bescheiden, maar ook aan die hard zijn, Want dit is loffelijk, in Christus Jezus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Joannes: XVI, 16—22, In dien tijd sprak Jezus tot zijne leer lingen Een weinig tijds. en gij zult Mij niet meer zienen wederom een wei nig tijds, en gij zult Mij zien want Ik ga tot den Vader. Sommigen dan van hen zeiden tot elkanderWat is dit, hetgeen Hij ons zegt: Een weinig tijds en gij zult niet zien en wederom een weinig tijds en gij zult Mg zienen Want Ik ga tot den Vader? Zg zeiden danWat is dit, hetgeen Hg zegteen weinig tijds? wij weten niet wat Hg spreekt. Jezus nu wist, dat zg Hem wilden ondervragen en zeide tot hen Gij vraagt onder elkander d^krover, dat Ik gezegd heb Een weinig tijds en gij zult Mg niet zien en wederom een wei nig tijds en gij zult Mij zien. Voorwaar, voorwaar, Ik zeg ugij zult schreien en weenen, doch dc wereld zal zich verheugen gij echter zult in droefheid zgn maar uwe droefheid zal in vreugde veranderen. Eene vrouw, wanneer zg baart heeft droefheid, dewgi haar uur gekomen ismaar als zij het kind ge baard heeft, denkt zg niet meer aan de kwelling, wegens de vreugde, dat er een mensch geboren is. Ook gg dan hebt nu wel droefheiddoch Ik zal u wederom zien, cn uw hart zal zich ver heugen, en niemand zal uwe vreugde ont- Buitenland Al weer heeft een wervelstorm in de staten van Amerika groote ver woestingen aangericht. Volgens berich ten is het aantal dooden voorloopig op 155 te stellen, terwgi honderden gewond zijn en de materieele schade op twee millioen dollars geschat wordt Men meldt, dat bg het Duitsche rijksgerechtshof het vóór-onderzoek te gen Kapp en Von LUitwitz, die terecht moeten staan wegens hoogverraad, in vollen gang is. Ook het onderzofek in de processen tegen de Duitsche „oorlogsmisdadigers" is in vollen gang. Intusschen heeft Kapp een vliegtuig gekaapt. De man vloog naar Zweden en werdjdaar na veel rondzwerven in een hotel gearresteerd, toen hg wat veel warme punch gedronken hebbende, verklaptie wie hg was. In de staatsporceleinfabrieken te Meissen (Saksen) worden proeven ge nomen met de aanmaak van porce- ieinen geldstukken. Men heeft allereerst 5 en 2 markstukken van porceleio ver vaardigd, die groote voordeelen heb ben boven de vroegere zilverstukken. Het porcelein geld is licht, sterk en goed rein te houden. De gisting in Ierland neemt niet af. Door het vrijlaten der aan de honger staking deelnemende gevangenen zijn de gemoederen niet bedaard. De ge vechten met de politie en de onver- hoedsche aanvallen op eenzame posten duren onverminderd voort. De regee ring heeft nu een cavaierie-brigade naar Ierland toegestuurd en ais de aan vallen der Feuians zich nog een weinig uilbreiden en de regeeriog daartegen over nog ietwat meer troepen stuurt, zal men van een openlijken lerschen vrijheidsoorlog niet meer verwijderd zijn. Lprd French ruimt als onder koning het veld. Binnenland Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging der Invaliditeitswet ter tege moetkoming voor hen, die zuivere ge moedsbezwaren hebben. De werkgever behoeft geen zegeltjes te plakken, dat doet de Raad van Arbeid, die aan het eind van hel kalenderjaar opgave doet aan den Rijksontvanger, die dan de Rijksinkomstenbelasting veihoogt met een bedrag, gelijkstaande aan 1maal de waarde der geplakte zegels. Dit bedrag is te beschouwen als een af koopsom, welke de werkgeler betaalt voor de verkregen vrgstelllug, Dc 33-jarige Chineesche schepeling Kok Ko heeft te Rotterdam, amok ge maakt. In zijn slaap heeft hij waar- schgnigk visioenen gehad; toen hg wakker werd, vloog hg ineens op, greep een hakmes en sloeg daarmee in het wilde los op eenige landgenoo- tcn, met wie hg als schepeling met het stoomschip »Wilis« hierheen is geko men. Met zijn hakmes heeft hg 4 Chi- ncezen ernstig op het hoofd en in het gelaat verwond. Kok Ko was in het bezit van een opiumpijpje. De landbouwer V., uit Uden, is door den kantonrechter tc Veghei vrg. gesproken in zake de aanklacht van het niet plakken van zegels voor de inva liditeitswet voor inwonende kinderen.

De Eembode | 1920 | | pagina 2