PRIMA WIJNEN j. VAN HAMERSVELD Jr. VANAF f 1.35 PER FLESCH VRAAGT PRIJSCOURANT. Johannes Hendrikus, x. van J. B. van den Bogert en J. J. Beke Doortje Cornelia, d. v. J. J. Kemink en A. H. Rolkam Martinus Wouterus, z. van W. van den Bedum en W. A. Ver steeg Leendert, z. en Dirkje, d. van L. te Kulve en D. van de Kraats Hendrikus, x. v. L. H. A. Franssen ea J. H. Hayemaye Maria Marga- retha, d. van Th. L. Bakkenes en H. van Wessum Antonia, d. van H. A. Bouwman en A. van de Kraats Alyda Catharina, d. van Ch. M. Wey- tens en C. Veldhuizen Pieter, x. van H. J. Hubregtse en L. v. Frooye Berend Willem, x. v. G. Mulder enG. W. Hesselink Grietje Maria, d. v. D. Hofland en E. Kuil Meindert, z. v. J. Schreuder en H. Bos Wilhel- mina Hendrika Margaretha, d. v. C. W. J. Smink en A. T. M. Kuntx. OndertrouwdM. H. v. Dasselaa en N. van der Linden H. Knoop en A. H. Wendelgelst G. v. Dijk buixen en H. Nieuborg. GehuwdF, C. van Kalleveen en E. van Keeken J. Hamers en M. J. Verheuvel H. de Gans en H. de Gans D. Jacobse en E. G. Zijtveld J. van Devente* en J. Tondeur. OverledenJohanna Petronella Schra- meier-Verbrugge, oud 38 jaar echtg. van T. H. Veenstra Hartog de Vries, oud 48 j^ar echtg. van N. van Barea Maria Geertruida van den Hazel, oud 21 jaar ongehuwd -f Hendrik Westhol, oud 70 jaar echtg1, van M. Kaal Johanna Hendrina Nass, 49 jaar ongeh. Hendrik Her man, 65 jear, echtg. v. C. Bloember gen Wilhelmus Sleeking, 70 jaar, echtg. van C. Bosch. Aan den Laaglandscheu weg werd door de politie 15 kg. vlcesch gevon den. Daar de eigenaar van dit vleesch niet bekend was, is het ter keuring aangeboden en voor de consumptie afgekeurd en ter vernietiging overge- Het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Provinc. Staten van Utrecht, hield een openbare zitting, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van H. C. Kooi (U.L.) te Lopik. Als opvolger werd aangewezen J. H. v. der Meiden te Amersfoort Doo' de Amersfoortsche Bakkers patroon. vereeniging, is een commissie benoemd, welke tot taak heeft te onder zoeken in hoeverre een samenwerkende bakkerijs mogelijk en weoschelijk is. Versnippering van werkkracht en verspilling van brandstof zooals de thans bestaande toestand meebreogt, zijn de voornaamste factoren welke de voor standers er toe hebben geleid, deze zaak naar voren te brengen. De com missie is samengesteld is volgtP. KoDing (lid der firma H. Koning en Zn.), voorzitterD. v. Gelder secretaris, C. v. Ommeren penningm., A. v. Ootk. De oud-agent van politie Enkelaar is op 65-jarigen leeftijd overleden. Eokelaar werd te Amersfoort in het politiekorps op 5 Febr. 1887 opgeno men. Den len Juli 1916 werd bij op verzoek eervol ontslagen en gepensio- Eindexamen Gymnasium. Geslaagd: Mej. M. A. Heuveling, S. Knoppers en H. W. Kolff, allen te AmersfoortC. F. Nieuwenhuyzen (Seminarium), voor getuigschrift A. Mej. H. C. G. Fehrmann, Hoogland, mej. M. A. Palm, Amersfoort, J. M. Westra, Nijkerk, voor getuigschrift B. Het examen wordt voortgezet met 4 candidaten. Door de politie werd een begin van brand ontdekt in de bakkerij van de J. in de Krankeledenstraat. N'a zich toe gang te hebben verschaft, door een ruit in te slaan, bleek, dat eenige zakken brandden, welke door de politie en een knecht werden gebluscht. Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Rector van het Moederhuis der Zusters van O.L.V. te Amersfoort -den Weleerw. Heer G. J. J. Hoofjtnan, tot nu toe con-rector. Rector Hooijman zal zich vestigen in het huis boek Zuidsingel-Heerenstraat, vroeger bewoond door wijlen Notaris van Blaricum. Een bewoner van den Soestcrweg deed aangifte van diefstal van een por- temoBnaie uit zijn woning, inhoudende 60 gulden. Het Kruisverbond »St. Franc. Xav.» dat met de Mariaver. in die parochie momenteel de eenigst leventoonende K.K. drankbestrijding» ver. in deze stad is, vergaderde onder leiding van kapelaan Broere. Het gewichtige van deze ver gadering was wel de bespreking van een Koomsche drankbestrijdersmeeting dat bij de vergadering instemming vond. In samenwerking met de Mariaver. zal het plan verder worden uitgewerkt. Gaat het goed dan zal alles wat voor drankbestr^ding voelt nog dit jaar in 't geweer geroepen worden om metter daad dat gevoel tot uiting te brengen. Inzake toezending van de Kruisbanier werd besloten dat de contributie van het hoofd van het gezin zal worden gesteld op fl.50, eveneens van die leden die alleen uit een geziu o.a. lid sijn. De Kruisbanier wordt dan vrij toegezondeu. Het was zeer goed gezien van het bestuur om met de leden ook de huisgenooten uit te noodigen en aan de vergadering een gezelliger trant te geven door de agenda te verrijken met een declamatie. De heer Pijpers n.l. droeg voor »Het is volbracht», waar mede hij den dank der aanwezigen ver wierf. Voor hei zenden van afgev. naar het te 's Bosch te houden congres zal een fonds worden gesticht. De rapporten der gemeentelijke duurtecommissie deden zien hoe hier factoren samenwerken om de prijzen van de eerste levensbehoeften duurder te doen zijn dan noodig is. Afgescheiden van den handelsprijs. is hier productie, opslag, distributie enz. zóó dat, zooals het rapport constateert, hier meer wordt betaald dan elders zonder noodzaak; Dat zulks veranderen zal is buitenkijf. Laten de betrokken middenstanders nu zorgen, dat ze die verandering zelf iB hand nemen en houden, want de ge signaleerde misstanden zullen verdwij nen, dat staat vast. De Commissie van rapporteurs was veelzijdig samengesteld en eepige memorie van afwijkende mee- niag voor wat de conclusies aangaat, hebben we niet gezien. Men mag dus veronderstellen, dat een en ander de vrucht is van rijp be raad door personen van zeer uiteen- loopende richting en positie. Daarom zou het dom zijn zoo'n stuk werk ge woon ter zijde te leggen. Voor De Hanze zit er een stevige brok studie materiaal in. Zal ze het gaan verwer ken Kaasmarkt. Aangevoerd 36 wagens bevattende 8500 Kg. Kaas. Prijze f 68 i f70.50 per 50 Kg. Het Bestuur van de Prop. Club Leo XIII hield een gecombineerde vergadering met de Besturen derVak- vereenigingen. De opkomst was prachtig. Alle Be sturen hadden aan den oproep gehoor gegeven. Als eerste punt van de Agenda werd de wenschelijkheid in overweging gegeven om alle Bestuursleden der Vakvereenigingen als lid van de Prop. Club Leo XIII in te lijven. Wordt hieraan gevolg gegeven, dan kunnen wij, aldus de Voorzitter, onze propa ganda nog meer uitbreiden. Na eenige besprekingen gaven zich een twaalftal vakvereenigingsbestuur- ders als lid op. Zoodat op het oogen- blik Leo XIII bestaat uit ruim 50 leden. Hierna kwam ter sprake het stichten van een statistisch bureau. Een lid van het Bestuur van de prop. club zette de werkwijze van zulk een bureau in het kort uiteen. Besloten werd zoo spoedig mogelijk met de werkzaamheden te beginnen. De Eerw. Adviseur hield nu een pittig toespraakje waarin hij de Be sturen der vakvereenigingen wees op hun verplichting, om als vooraanstaan den in de beweging een voorbeeld te zijn van diepen godsdienstzin. Zoo mogelijk moet op alle vergaderingen de menschen gewezen worden op de stipte vervulling van hun godsdienst plichten. In onzen materialistischen tijd is dit wel noodig. Zondag vierde de afd. Amersfoort van de R. K. Bond van Overheids personeel St. Paulus baar 10-jarig be staan en had tevens de wijding plaats van een nieuw Vaandel. Des morgens om 7 uur naderde bijna allen tot de H. Tafel en 's avonds om 7 uur had in hel gebouw van de R. K. Werk- liedenvereeniging de feestviering plaats. De Voorzitter opende met den christe- 1 ijken groet en heette allen welkom. Hij gaf een klein overzicht over de verloopen 10 jaren. De afd. werd op gericht 10 April 1910 met 7 leden en is nu uitgegroeid tot 41 leden. Een overleden lid werd herdacht. Spr. bracht hulde aan D. Huurdeman die 10 jaar onafgebroken penningmeester der afd. wa«. Nog werd hulde gebracht aan den heer W. G. Klomp, dié zich in de eerste tijden van het bestaan der afd. voor dezelve verdienstelijk heeft gemaakt. Spr. was vooral verheugd over het feit, dat de afd. nu een Vaandel is rijk geworden. Hierna hield de Eerw. Adviseur een kernachtige toespraak waarin Z, Eerw. de leden der jubileerende afd. felici teerde met het tienjarig bestaan en met de aanwiust van het Vaandel. Nu had de Vaandelwijding plaats waarna door D. Huurdeman, als lid der feest commissie het prachtige Vaandel werd aangeboden. Vervolgens voerden twee hoofdbe stuurders het woord namens hel Hoofdbestuur. Ook de heeren S. Kraan en W. G. Klomp, respectievelijk voor zitter en eerevoorzittcr der Werklieden- vererniging filiciteerde de feestvierende aid. in een hartelijk speechje. De avond werd verder op gezellige wijze doorgebracht. De leuke voor drachten van «Heiikic Bar» brachten de stemming er in. Het vaandel werd door bemiddeling van de irma Wijnaud» Lujrcx geleverd en vervaardigd door het Atelier Fer- mln te 's Hage. Op grocncu grond ziet men een bordeaux-rood middenstuk, waarop prijkt duidelijk de beeltenis van St. Paulus. De versieringen zijn in goud en zijde en vertoonen de wapens van het land, de provincie en de gemeente en het wapen van den Paus. Maandagavond werd de aangekon digde vergadering in de St. Ansfridus- parochie gehouden, om te komen tot stichting eener parochiale afdeeling der R. K. Kiesvereeniging Recht en Orde. Aanwezig waren een vijftigtal per sonen, die door den heer Venings, als waarnemend voorzitter, werden ver welkomd, die vervolgens een pakkende toespraak hield. Spr. wees vooral op de vrouw, die zich bij de Kiesvereeniging moet aan sluiten. Verder wees Spreker op de plicht zich steeds en overal als Katho liek te gedragen en te doen uitkomen dat wij waar katholijk zijn. Zijn woord viel in goede aarde, ter stond gaven alle aanwezigen zich als In verband met de eigenaardige moei lijkheden die het goed bewerken dezer nieuwe, sterk groeiende parochie op levert, werd besloten het bestuur uit zeven leden te doen bestaan. Als zoo danig werden door de leden aangewezen de dames C. Vieleers en J. C. M. de Haan en de heeren H. J. C. Venings, J. P. de Wit, F. L. Laporte, J. C. Verheuvel en J. Lamour. De heer Venings werd met algemeene stemmen als voorzitter gekozen. Na de verkiezing hield kapt. Lamour nog een korte toespraak. Ook hij wees op de noodzakelijkheid veel te werken voor de kiesvereeniging en zich vooral katholiek te organiseeren. Door samen werking kan veel tot stand worden ge bracht, dat hebben we ondervonden in November 1918, Met den cbristelijken groet werd de vergadering gesloten. Rapport Levensmiddelencommissie vervolg Over de vleeschvoorzieniog. Vergelijking leert, dat zoowel het varkensvleesch als het rundvleesch in meerdere plaatsen op eenzelfde wille keurig gekozen oogenblik goedkooper was dan in Amersfoort. De commissie heeft gepoogd na te gaan, waardoor dit prijsverschil ver-' oorzaakt wordt en of er ook maatre gelen kunnen wordeD genomen, om dit euvel te bestrijden. Het is de commissiw opgevallen, dat er een groot verschil bestaat in deze gemeente lusschen de vleesch voorzie ning en de kruidenierswaren-voorziening. De goedkoopste kruidenierswaren nl. zijn te betrekken ia groote volkszaken, terwijl de kleine kruidenierswinkels over 't algemeen lang niet het goed koopst zijn. Bij de vleeschvoorzieniog is dit na genoeg juist andersom het gevalde grootste slagerswinkels zijn het duurst, kleinere zaken in de volksbuurten zijn het goedkoopst. De oorzaak van dit eigenaardig ver schijnsel is gemakkelijk na te speuren. De groote menigte zal er niet tegenop zien, kruidenierswaren te betrekken uit de grootere volkszaken men weet wel, dat men daar tegen de laagste prijzen dikwijls zoogenaamde 2e kwaliteits artikelen koopt, doch de tweede kwa liteit dezer artikelen belet niet, dat het publiek ze gerust durft en kan koopeD, omdat de deugdelijkheid dezer artikelen even vast staat als die van le kwali teit artikelen. Bij vleesch is dit geheel anders. Het verschil in prijs moet al heel groot zijn, als het publiek zich gaat wagen aan het vleesch uit de volks-slagerswinkel, waar én de hygiëne dikwijls veel te wenschen over laat én, wat nog erger is, waar men niet de zekerheid heeft, dat het vleesch van gezond vee afkomstig is. Door nl. bet ontbreken van %ene verplichte vleeschkeuring, waagt het zich niet in de goedkoopere winkels het gros der duurdere slagers profiteert van de vrees van het publiek, om naar goedkoopere winkels te gaan. Het groote deel vau het vleeschetend pu bliek blijft daarom zijne vleeschwaren betrekken van eoa zeker aantal dure stagereen, die onderling niet concu- reeren cn de prijzen hoog kunnen houden. Door het instellen van een verplichte vleeschkeuring en hel slachten onder toezicht van een veearts (zoo mogelijk in een abattoir) kan hierin eene groote verandering worden gebracht. Het publick zal dan zeker zijn, overal, zoowel in de goedkoope volkswinkels, als in de duurdere winkels, deugdelijk vleesch te koopen. In bijna alle Gemeenten, waar een verplichte vleeschkeuring bestaat, is in groote volkszaken het g edkoopste vleesch te krjjgen. Speciaal wat de prijzen van het vleesch betreft, verdient het aanbeve ling, dat ter voorkoming van het ma ker, van abnormale winsten, eene com missie worde benoemd, welke tot taak heeft a. een onderzoek in te stellen of tot dusver door de slagers abnormale winsten zijn gemaaktgeweasebt zou zijn, dat de slagers bij dit onderzoek, tegenover dc commissie open kaart speelden. b. prijsregelend op te treden, door, zoo vaak dit noodig blijkt te zijn, bil lijke verkoopsprijzen vast te stellen. Dc (lagers, welke zich verplichten, de door de commissie vastgestelde prijzen niet te boven te gaan, zouden hiervan een in den winkel aan te brengen bewjjs mogen voeren. Deze commissie zou moeten bestaan uit: 2 slagers, 2 consumenten, één fabrikant of grossier en één lid van het gemeentebestuur. Over de vischvoorzieuing De commissie kwam tot de conclusie, dat de vischvoorziening onzer gemeente alles te wenschen overlaat. Wel zijn cr enkelpwvischhandelaren, doch de omzet van versche visch beteekent in ver houding tot de bevolking niet veel. De prijzen, die door hen gevraagd worden zijn, in evenredigheid tot den inkoop, over 't algemeen niet te hoog te Verder wordt er door Bunschoter en Spakenburger vischventers vcrsche zuiderzee visch "laangevoerd, terwijl deze venters ook wel visch (Noordzee-) koopen van de vischandelaren hier ter stede. De prijzen, die deze venters vragen, zijn exorbitant hoog. De huis vrouwen moeten altijd afdingen loopt di> wijls tot 50 pCt. van de gevraagde prijzeu. De commissie nam als vasstaande aan, dat er bij bet gemeentebestuur geen bezwaren zullen bestaan, om visch als volksvoedsel te propageeren. te meer daar dit in den oorlogstijd reeds geregeld geschiedde. Eene flioke, naar de eiscken des tijds ingerichte vischhal in een be hoorlijke, hygiënische omgeving, waar elke Amersfoortsche huisvrouw en dienstbode zich durft vertoonen (de afslag is meestal 's avonds) om visch te koopen, zal zeer zeker de visch voorziening toch in zijn geheet ten goede komen. De plaats, waar dc vischhal zich nu bevindt en de toestand, waarin deze (en de omgeving) verkeert, zullen op de vischvoorziening echter steeds een nadeeligen invloed uitoefenen. Wordt vervolgd. Uit den Omtrek Barneveld De gemeenteraad behandelde de salarisregeling van den gemeente-op- Na bieedvoerige discussie wordt het voorstel van B. en W. verworpen, en het voorstel— Willemurs, om het salaris op (2500 te brengen, aangenomen. Met het voorstel van B. cn W., om dc jaarwedde der Wethouders op t 500 te brengen, kunnen de heeren zich wel vereenigen, ofschoon Knottenbelt 100 pCt kras vindt, wat de Voorzitter weer de opmerking ontlokt„kom, kom, laten we ons nu niet bespottelijk maken, door den heeren bijv. een fooitje van f 50 te offereeren." Goedgevonden wordt, het huis van A. Zevenbergen te Garderen voor f 2800 aan te koopen, ten einde het voor den gemeente-veldwachter te be stemmen. Ook wordt besloten tot aan koop van een woonhuis voor de Vroed vrouw te Kootwijkerbroek voor f 2500. De Voorz. zegt, dat de gemeente aan verschillende artikelen van het levensmiddelenbedrijf eer, strop heeft gehad, zoodat de rekening sluit met een nadeelig saldo van f 03319.56. Aan J. Tolboom woidt, op zijn ver zoek, de grond, gelegen achter de Eierhal, verhuurd voor f0.25 per oude roede. Nog wordt besloten om een beteren afvoer te verzekeren aan het overtol lige water aan het Pfurveensche Veld. De heer Zandbergen klaagt over de wijze van begraven voor de armere klasse op het kerkhof te Voorthuizen. Niemand van deze klasse kan later nagaan, waar bet stoffelijk overschot der geliefde verwanten is ter aarde besteld. Hij vindt dat arme menschen evenveel recht op piëteit voor hun dooden hebben als de meer met aard- sche goederen gezegenden. Het lid Hememan zegt, dat de be strating in de Langestraat, tegenover het Spaarbankgebouw slecht is, maar de Voorz. vindt de keien daar wel aardig, als een aandenken aan onze voorvaderen. 't Lid Bultman vindt dit zelfs zoo'n kostbaar souvenir, dat hij het bejam mert, dat deze keien nog langer aan slijtage onderworpen zijn. Daarna stelt hij voor ze uit de straat te breken en ze naar den Huize „Schaffelaar" te vervoeren, teneinde ze daar zorgvuldig te bewaren. Baarn Geboren: Maria Dina, d. v. H. Hil- horst en M. Broere Maria Johanna, d. v. M. Koops en W. Nieuwenhuizen Fenna, d. v. G. Woudenbcig cn W. v. Woudenberg. OndertrouwdJ. G. v. Niel cn J. F. v, d. Heijden - W. Wijlhuizen en H. W. Dolman. Gehuwd: J. Koelink en A. Daat- selaar E. Verschuur en M. Floor A. J. Doorspiek en J. W. A. Beerlhuis. Overleden: Wilhelmina Timmer 2j. Cartn GeborenWillem Hendrik, z. v. Ht d. Goot en E, v. d. Brink Gerard us Antonius Clemens, z. v. K. Roes( en E. Kok. Ondertrouwd: A. v. d. Brink en M. M. Schaapherder H. Godthclp en A. Meuriug. GehuwdT. Bierlaagh en A. de Graaf W. J. Dakkus en E. v. d. Kamp. In den Raad kwam het herstellen van den toren ter sprake. De heer Stouten- burg doet het voorstel de geheele res tauratie achterwege te doen blijven, ge zien den berooden toestand der gemeen tekas. 't Mooie van den toren intereseert spr. heel weipig cn zulk een bedrag ten behoeve van dorpsschoon en vreem delingenverkeer uit te geven acht hij volkomen overbodig. Besloten wordt de zaak verder in handen van B. en W. te stellen en als de kosten niet hooger zijn dan f3000, over 2 jaar het bedrag van f 1000 voor de torenrestauratie te verdeelen. Afgewezen werd het verzoek v. n de geilenfokvereeniging, om de sübsidie van f 10 op f25 te brengen. Aangehouden is een verzoek om de pensioenstorling der gemeenteambtena ren uit de gemeentekas te doen belalen. De woningbouwvereeniging „Voor uit" verzocht om een voorschol van f 10000 voer den wonin bouw. De voor zitter heeft den indruk, dat in Eemncs volstrekt geen woningnood bestaat. Al gemeen is de raad daarmee eens. De woningen, die hier den laatsten tijd leeg stooden zijn alle betrokken door men schen uit andere gemeenten en dikwijls slaan hier huizeu voor langen tijd leeg. Bovendien betaalt men voor de arbei derswoningen een lagen huurprijs, van een gulden of twee per week, terwijl de woningen van de bouwvereeoiging op minstens f4 komen. Voor de in woners van Eemnes is de bouwver- eenigjng dus van geen nut. Besloten wordt daarom op het verzoek van „Vooruit" vooralsnog niet in te gaan. GeborenWillem Egbertus, z. v. C. Hooft en C. M. Hilhorst. Op de markt35000 st. eieren f 12 U f 12.50, 18 schrammen f60 f80, 22 biggen f35 ii f45, 107 runderen f350 h f450, 3 schapen f 15 a f30, 45 nuchtere kalveren f15 4 f26. Utrecht Op den Soestdijker straatweg bij Utrecht, is een motorrjjdcr met duo- rijder in botsing gekomen met een rij tuig, tengevolge van verkeerd uitrijden van den motorrijder. De toestand van den motorrijder is ernstig. Later op den dag is een chauffeur van de Biltschc garage, tegen een kin derwagen opgereden. Het kind kreeg geen letsel doch de chauffeur werd bewusteloos opgenomen en is overleden. Achter Den Dolder woedde een ernstige heidebrand. Het vuur werd ge bluscht met behulp van de brandweer uil Ulrecht. Kaasmarkt: aanvoer 143 wagens, wegende 29.173 kg. Eerste kwaliteit f68.50 4 f74, tweede kwaliteit f63 f 68, zwaardere f 70 a f76. Handel vlug. Uoorthuizen Een auto, komende uit de richting Ameisfoort, moest uitwijken voor een wagen. Het stuur weigerde echter en zoo kwam de auto tegen een boom terecht. De chauffeur, die achter in zat, en 't ongeluk zag aankomen, wilde het stuur grijpen, maar werd door twee ruiten heen uit de auto geslingerd. Hij bekwam een- ernstige wond aan de pols doordat een slagader werd doorgesne den. Met nog belangrijke wonden aan 't hoofd opgenomen, werd eerste hulp verleend door Dr. Budke. Na verbondea te zijn, werd hij per auto naar 't zie kenhuis vervoerd. De overigen, twee heeren en een dame, kwamen met den schrik vrij. Correspondentie v. H., te Amersfoort. U vraagt ons of de Vrijmetselarij hier te lande wast aan invloed en of er in onze provincie ook loges geves tigd zijn. Blijkens mededeelingen die nu en dan in het Ma£. Weekblad worden opgenomen, gaat de zaak niet vooruit. De meeste logebroeders worden lid om door protectie goede ambten te krijgen of te houden. "IJdelheid en zelfvergoding spelen in de vrijmetselarij eene groote rol, maar al te vaak wordt de ma^onnerie gebruikt om zelf te schitteren.» Aldus lazen wij eens in het Week blad voor Vrijmetselaars, Grootmeester der Orde was indertijd Prins Alexander, later Mr. Van Dig gelen en daarna G. Vas-Visser. In Amersfoort is een loge, genaamd Jacob van Campen, opgericht in 't jaar 1875de Utrechtschc loge da teert van 1813. Van «Jacob van Campen» zijn vele autoriteiten lid, wier namen ons be kend zijn. De vraag hoe of 't komt dat vele loges I-'ransche namen dragen, kan worden beantwoord door te wijzen op 't feit dat deze loges veelal gesticht zijn door Franschc vrijdenkers en door officieren, van Krassche garnizoenen die door de Fransche revolutie, 't hooglij der Loge, ons land ingestuuwd werden. REDACTIE.

De Eembode | 1920 | | pagina 2