Bel dan op No. 42 Belasting bataten. Ontevreden belastingbetalers schijnen er momenteel in ons stadje bij dozij- nen te zitten. Althans we meenen dit te mogen afleiden uit de vele ingezon den stukken met klaagliederen over hoogen aanslag, waarvan enkele «na mens vele belastingbetalendens zijn ge- teekend. Er wordt in die stukken van alles aan gehaald en bovenmenschelijk gemop perd. Maar 't lijkt ons ;1I nutteloos werk en verloren moeite. Het gaat zoo het goat, maar de centen moeten op tijd bij mijnheer van den Burg zijn. Het gemeentebestuur moet kunnen betalen, daar is nu eenmaal niets aan te doen. Maar wel wordt de vraag al lengs dringender gehoord: Leeft ons gemeentebestuur niet boven z'n stand Wordt er wel niet gepaste zuinigheid en in zorgzaam overleg geadministreerd en beheerd? Vele zaken, die groote sommen zuur verdiend belastinggeld vorderen, maar die zonder bezwaar konden worden uit gesteld, werden nu en dan ter hand genomen. Het besef dat de toestand der geldmiddelen précair is, was niet altijd levendig ten Raadhuize. En van daar nu groote zorgen. In de naaste toekomst zullen nood wendig nog zware eischen aan de ge meentekas worden gesteld en de illusie van velen dat 't hoogtepunt bij gemeen telijke heffingen is bereikt, zal wel wreed verstoord worden. Maar we mogen verwachten dat onze raadsleden voor taan meer nauwlettend zullen waken bij elk pogen tot het invoeren van al lerlei nieuwigheidjes, die niet noodza kelijk zijn en waarbij niet ten volle het gemeentebelang maar hoofdzakelijk de zuchtnaargroot-doen-drijfveer is. Amers foort voor proef-konijntje gebruiken mag een aarigde tijdpasseering zijn en soms persoonlijke voldoening schenken aan enkelen, voor de burgerij, die betalen moet, is 't hard, Overzicht van de werkzaamheden der Arbeidsbeurs gedurende de maand Juli 1920. Afdeeling voor mannenAanvragen van werkgevers 151aanbiedingen van werkzoekenden 452 aantal plaatsingen 33. (Over de maand Juli van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 238, 748 en 110.) Afdeeling voor vrouwen Aanvragen van werkgevers 13, aanbiedingen van werkzoekenden 21, aantal plaatsingen 4. (Over de maand Juli van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 25, 20 en 2.) Het Bestuur van het Zangkoor O. L. Vr. Hemelvaart is voornemens een cursus te geven tot opleiding in den R. K. Kerkzang, waardoor datgene te bereiken is, wat noodig is om als aspirantlid van een Kerkkoor te kunnen worden aangenomen. Bij genoemd Zangkoor is ook gele genheid (vooral voor Tenorzanger) als aspirant te worden toegelaten, na den cursus, met inachtneming van het Regle ment van bedoeld Zangkoor. Zij, die aan den cursus wenschen deel te nemen worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan het Secretariaat Langegracht 13. Door 't bestuur zal dan mededeeling worden gedaan, wie tot den cursus zullen worden toegelaten, en tijd en uur worden be paald. Wij vertrouwen dat velen deze ge legenheid zullen benutten. Gen.-maj. v. d. Hegge Zijnen nam afscheid van de officieren en van de onderofficieren der IVe Divisie. In de schermzaal van de Infanterie kazerne verzameld, werden toespraken gehouden. Het aantal notarisplaatsen te Amers foort zal zeer waarschijnlijk met één worden vermeerderd. Door de afgevaardigden van de vier parochiale afdeelingen der R. K. Kies- vereening Recht en Orde, is gekozen tot voorzitter van het Centraal bestuur de heer H. Kroes. Een reglement waarin werkwijze en bevoegdheden van den Centralen Raad zijn omschreven is in bewerking. Door de «IJmuider VischhandeU wordt een vischkiosk aan den Soester- wegoverweg bij het oude station ge opend. In overleg met de gemeente zullen binnen enkele weken meerdere van deze kiosken worden gesticht. Een rijwielhandelaar is dupe gewor den van de oneerlijke praktijken van iemand die voorgaf een fiets te komen huren, 't Was ditmaal schijnbaar 'n dame. Zij gaf te kennen, graag een nieuw, sierlijk rijwiel te willen huren en in goed vertrouwen werd haar een eerste klas rijwiel meegegeven. Ze kwam niet terug. Te Utrecht slaagden voor diploma M.U.L.O.: A. C. M. Tonlno, E. W.M. Hessenfeld en Mena v. Heulen alhier. Zondag a.s. Algemcene H. Com- munie van Kruisverbond en Mariaver. tot het welslagen van het congres te 's Bosch. Hebt U een Taxi of Auto noodig Amersfoort. In de jaarvergadering dor Gent. Ontsp.-club voor R. K„ deelde Voorz. Lorijn mede dat hij zijn functie neer legt wegens verschil van opvatting over doel en wezen der Club. De ver. telt thans 95 leden. De penningmeester deed verslag. Er is een batig saldo van ruim f86.Tot bestuursleden werden gekozen de dames Helmich en Keizer en de heer en M. v. d. Weem, v. Gelder, v. Deelen, Gijben, v. Manen en Willemse. Als Voorz. werd de heer v. d. Weem aangewezen. De nieuw- gekozenen werden verwelkomd in het bestuur en 't vertrouwen uitgesproken, dat het bestuur den weg zou gaan, ge lijk die bij opening was gewezen. Voor een organisatie als deze was dat ab soluut noodig. De nieuwgekozenen aanvaardden hun functie. Aan de af tredenden werd dank betuigd. Het Bestuur is samengesteld als volgt M. Weem, Voorz.J. Zwart, 2e Voorz. W. v. Gelder, le Seer. (St. Bonifacius- straat 17); P. Gijben, le Penningm.; Mej. Helmich, 2e Penningm. Raad van Toezicht de dames M. v. Doorn, N. Vermeij, J. de Keizer en de heeren J. v. Deelen en A. Willemse. Zondag werd de raaandelijksche bijeenkomst gehouden van de «Jonge Werkman* par. St. Franc. Xav. De heer Kuijer zal als secretaris optreden. De Eerw. Directeur hield een nuttige verhandeling over de «Portiuncula- allaat. Hij vestigde er ook de bijzon dere aandacht op, omdat Zondag a.s. deze aflaat kan verdiend worden. ïenige vragen werden hierover gesteld en be vredigend beantwosrd. De voorzitter vroeg hierna de aandacht voor de Heilige Landstichting bij Nijmegen. Zeer waarschijnlijk zullen eenige leden een bezoek aan die Stichting brengen. Door de «IJmuider Vischhandel is een vischkiosk aan den Soesterweg Overweg bij het oude station geopend. In overleg met de gemeente zullen binnen enkele weken meerdere van deze kiosken worden gesticht, Het Gemeentebestuur van Amers foort herinnert de ingezetenen aan hun verplichting om steeds tijdig op het bureau Bevolking (kamer no. 3) aan gifte te doen voor de bevolkingsregisters. Bedoelde aangifte moet worden ge daan le. Wanneer men de gemeente gaat verlaten. Alsdan moet een getuig schrift van woonplaatsverandering (ver- huisbiljet) worden gevraagd op het bureau Bevolking en medegenomen naar de gemeente, waar men zich gaat vestigen, teneinde aldaar uiterlijk binnen ééne maand te worden ingeleverd. 2e. Wanneer men zich in de gemeente vestigt. Alsdan moet men overleggen een getuigschrift van woonplaatsver andering (verhuisbiljet) afgegeven in de vorige woonplaats. 3e. Wanneer men binnen de ge meente van woning verandert. Het hoofd van een huisgezin is verplicht aangifte te doen, wanneer in dat gezin eenige verandering plaats grijpt, ook door het opnemen of vertrek van dienstboden. Overtreding dezer bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Politiezaken, Zekere N. B., wonende Miereveldstr. deed aangifte dat hij op den Hoogeweg nabij den spoorwegovergang is aange reden door het motorrijwiel G 13524, zoodat het voorwiel van zijn rijwiel geheel in elkaar werd gereden. Door personeel van posthuis Hooge weg zijn 3 woonwagens buiten de ge meente gebracht. Het kind van een van die woonwagen-bewoners viel onder een wagen, zoodanig dat noodzakelijk de kleine in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Door een bewoner van het groote Spui werd aangifte gedaan van diefstal van twee balen meel, ontvreemd van de losplaats aan de Koppel. Woensdag is een 12-jarige jongen van De Wit uit de Teut terwijl hij een bal waarmede hij aan het spelen was wilde grijpen, in de beek bij de Schim- melpennincUkade gevallen. Hij werd door den stroom medegevoerd en onder de sluisdeur aan den Koppel, die gedeeltelijk open stond, doorge spoeld. Het mocht den heer Ittmann gelukken hem met behulp van een haak op te dreggen. Hoewel hij ge- ruimen tijd te water had gelegen waren de levensgeesten nog niet ge weken en mocht het dank zij doel matige en liefdeiijke verpleging bij de familie Palm, gelukken den drenkeling bij te brengen en aan zijn ouders terug te geven. De kapitein der administratie Eggink is werkzaam gesteld als administrateur van het le regiment huzaren. Kapitein Scheffer, van het le regiment huzaren, is overgeplaatst naar Leeuwarden om op te treden als administrateur van de IXe infantcrie-brigade. De nieuw be noemde reserve-officier van gezondheid E. Koning is gedetacheerd bij het mi litair hospitaal te Amersfoort. De lot luitenant-kolonel benoemde majoor Von Henning komt te Bergen op Zoom in garnizoen, Met groot leedwezen zu'len zonder twijfel de parochianen van de St. Hen- ricus-kerk Dinsdag lubben vernomen, dat hun|kapclaan, den Wcleerw. heer G. Wiegcrinck door Z. D. H. den Aarts bisschop de St. Marl inns-parochie te Groningen als nieuwe standplaats was aangewezen. ltuim vier jaar was de Weleerw. heer Wiegerinck in de St. Henricus parochie als een volijverig priester werkzaam en op voorbeeldige wijze behartigde hij de hem toevertrouwde belangen. Bij het veelomvattende werk der ziel zorg in deze sterk groeiende maar veel toewijding vorderende parochie, had hij de leiding van 't Jongens-patronaat en Jonge Werkman. Bovendien was de Weleerw. heer Wiegerinck geestelijk adviseur der Ver. van R. K. Spoorweg personeel, een zeer beduidend onder deel onzer R. K. Vakorganisatie. Ook in dit ambt ontplooide hij groote activi teit en was bij velen een goed raads man en een trouwe hulp, I Onze beste wenschen vergezellen Kap. Wiegerinck bij zijn vertrek naar het Noorden. Zijn persoon en zijn werk zullen hier niet spoedig vergeten wordeu. Moge het hem in Groningen welgaan en zijn werken en ijveren voor het zielenheil daar rijke vruchten afwerpen. Maandag kwam de Eucharistische Kring in een matig bezochte vergade ring bijeen. De Eerw. Directeur Kap. Beltman, spoorde de aanwezigen aan, door woord en voorbeeld te trachten bet gehalte van de leden op hooger peil te brengen, opdat steeds meer en beter aan de verplichtingen, zal worden voldaan. Spr. vervolgde dan zijne lezing over de H. Evangeliën. Aan de beurt was nu het laatste Evangelie van den H. Joannes. Op zoo duidelijk mogelijke wijze werd deze stof verklaard. Ver volgens werd nog gesproken over den aflaat. Verschillende verkeerde uitleg gingen van andersdenkenden werden recht gezet. Ook werd de aandacht der leden gevestigd op het verdienen der Fortiuncula-atlaat op a.s. Zaterdagavond tot Zondagavond half acht. Aan het eind der vergadering werd medegedeeld, dat volgende vergadering een bestuursverkiezing moet plaats hebben wegens bedanken van den Secretaris. „Stil was de nacht. De straat lag verlaten. Klanken en stemmen rumoer den vagelijk van ver, daar waar, naar een lichte plek aan den donkeren nacht hemel uitwees, een wufte menigte in onheilspellende zorgeloosheid zich over gaf aan ijdel vermaak. De straat lag verlaten. Daar knarste een slot. Langzaam week de deur terug om een gapende duis ternis te ontsluiten en onmiddelijk daar op weer dicht te doen vallen met een donkeren smak. Het huis sliep. Maar een onzichtbare hand schoof tastend naar den electri- schen knop aan den wand en op een maal baadde het vertrek in een schit tering van licht. Ben ondeelbaar oogenblik knipperde de Binnentredende met zijn oogen, aan de duisternis nog niet ontwend. On middelijk echter werd zijn aandacht ge boeid door een geel voorwerp dat daar zwijgend, koel en uitdagend, lag mid den op het tafelkleed-donker als een letter de cachet. Het was een brief-omslag, groot forsch langwerpig vierkant, met kloeke letters bedrukt. Ia het midden teekende, diep zwart omrand, ten teeken van rouwe zich het hooge geel van het envelop venster af. Haastig greep een lange bleeke hand naar den brief, Met ernstige aandacht bestudeerde de Binnentredende het adres om zich te vergewissen of het wel juist was. Dan openden koortsachtig bevende vingers het omslag. De stilte in de kamer was hoorbaar. De Binnentredende verstijfde zicht baar van -jchrik, Ritselend ontsnapte het witte papier aan zijn trillende han den en viel dwarrelend neer op den grond. Met groote, open oogen staarde hij vaag voor zich uit. Het bloed steeg hem naar het hoofd om daar onmid delijk plaats te maken voor een doode- lijke, zijn gelaat overtijgende bleekheid. Aan zijn blocdetooze lippen trachtte een gesmoorde kreet te ontsnappen. Doch de stem stokte hem in de keel en met een doffen smak viel hij ter aarde De Binnentredende had zijn gemeen- I lelijke belastingbiljet ingezien.', Bovenstaande schets vonden we af gedrukt in de Leeuwarder Courant. Mis schien is er met velen onzer stadgc- nootcn de laatste dagen iets dergelijks gepasseerd. Ook hier zijn „aanslagen" gepleegd. Geboren: Wilhelinina, d. van J. W. Vos en A. v. d. Heuvel. Jacoba Angenieta, d. van P. v. d. Kooy en E. Kohier. Hendrik, z, van P. A. Jonker en Ch. M. Bruggeniann. Willy Johanna, d. van J. IJeetman en C. W. Heiner. Johannes Nepomu- cemus, z. van W. Krielen en M. Kerk- meer. - Nico Henri, z. van H. v. Zanten en N. Schoehuis. Teunis, z. van W. C. Brouwer en A. Bouwman. Wilhelmina Corolina, d. van W. v. Nus en H. Huis. Cornelia, d. van X. dc Goede en C. de Graaf. Kinze Jan Aric, z. vnn J. Busquet en M. J. Kijlstra. Gerrit, z. van G. Bouman en E. v. Selm. Willem, z. van A. Brons en T. v. Zoeren. Carolina Augusta, d. van J. H. v. Vellhuijsen en D. E. Koene. Jansje. d. van P. Collet en H. Dijkhuist. - Ke.nije, d. van W. Ruitenbeek en A. Koudijs Ondertrouwd: R. C. M. Emich en A. M. Kuiper. E. Kamerbeek et) G. J. Rietveld. H. L. v. d. Zuidewind en G. M. Vonk. H. Bovee en C. Houtveen. A. J. Fremouw en J. v. Putten, 1'. Jonker en C. M. A. Jans- sens. W. F. Yfs en H. Oldenhoff. D. v. d. Broek en A. C. de Brcc. GehuwdG. A. v. d. K'ey en A. J. W. Aarts. A. Eibers en G. v. Kor- laar. J. Knopf en J. Ch. Gouw. E. J. E. Kortlang en A. A. Gillissen. W. L. Bisschoff en J. M. L. Menko. OverledenHarmen v. Offeren, 13 m. Cornelia E. Gobée, 5 j. Everardus v. d. Hoef, 61 j., echtg. van G. v. Oven. Uit den Omtrek Bammld In den gemeenteraad werd medege deeld, dat Ged. Staten de verhooging der jaarwedde van den Gemeente-Se cretaris niet hebben goedgekeurd. f 113.40 subsidie kreeg de vereeni ging «Volkszangdag*. Tot vroedvrouw werd benoemd mej. A. Santing te Avereest; tot onderwij zeres mej. Lastdrager en mej. Koolwaaij. Goedgevonden wordt de vergoeding voor de kleeding der gemeente-veld wachters met 75 pet. te verhoogen, ter wijl tevens, op voorstel van Willemars besloten wordt, de salarissen dezer beambten, die minder dan f1200 per jaar bedragen, tot genoemd bedrag aan te vullen. De subsidie voor de verharding van den Postweg gaat van f 7000 op f 10000. De Voorz. deelt mede, dat het Ge meentebestuur te Ede bereid is de kosten voor de verbetering der Groote Beek bij de Kiefterbrug te helpen dragen. De gemeente-rekening over 1919 wordt den Raad aangeboden. Deze sluit met een nadeelig saldo van f49257,01 '/a. Ingekomen is een verzoek van de Vereeniging Volkshuisvesting» om een voorschot van f250600 voor den bouw van 36 woningen. De heer Willemars wil aannemen dat zoo zuinig mogelijk wordt gebouwd, maar toch zal de ge meente ruim f100 per jaar op elke woning moeten bijbetalen. Besloten wordt het gevraagde voor schot te verleenen. Ten slotte worden de gasprijzen ver hoogd op f0.22 per kub. M., zoowel voor kook- als lichtgas. De Eerw. heer Nieuwstad. theolo gant van >Rijsenburg« hoopt 15 Aug. a.s. in de Cathedrale kerk tc Utrecht tot Priester te worden gewijd. Dinsdag 17 Augustus a.s., des mor gens ten 9 uur, zal Z.Eerw. in onze parochiekerk zijn eerste Plechtige H. Mis opdragen. Wegens beperkte plaatsruimte wordt □iemand toegelaten zonder plaatsbewijs, verkrijgbaar aan de R. K. Pastorie. De Eerw. heer Th. A. Nieuwstad is de eerste uit de parochie Hartievcld die de H. Priesterwijding ontvangt, Op de marktboter f 2.90 it f 3.00, eieren f 13 ii f 14.70, biggen f22 f45, vette varkens f0.70 ii f0.80. Boogland Zooals in het laatste raadsverslag is medegedeeld zijn maatregelen genomen tegen het onbesuisd rijden met motors en auto's. Besloten is nu voor motor- rij'uigen en motoifietsen een maximnm snelheid van 15 K.M. vast te stellen voor de kom van de gemeentehet gedeelte van dc Schothorstcilaan tot Schoonoordersteeg liet buurtschap Ze venhuizen van „den Boom" tot de Lin deboom en een gedeelte op de Bun schoterstraat een afstand van ongeveer 100 M. ter hoogte van de Zelderschc- straatweg bij den Tol. jBij het laden van boomen kwam dc voerman J. F. te vallen en kreeg daar bij een der wielen over zijn voet. Ge neeskundige hulp moest worden inge roepen waarna hij per Auto naar zijn woning werd vervoerd. £tmnts GetrouwdJ. H. W. Luyff cn A. J. M. Janssen. De opbrengst van den vlinderdag «Herwonnen Levenskracht* is f 44.50. Onder voorzitsterschap van incj. C. Hilhorst vergaderde dc Mariavcree- niging, Besloten werd het jaarlijkse!)' feest voor de leden der St. Anna- vereeniging Zondag 15 Augustus te vieren. Besloten werd alle kinderen toe nijktrk Een Amsterdammer, de heer Willi- genberg, reed met zijn echtgenoote op zijn motorfiets van Bunschoten naar hier. Halfweg moest men een voertuig pas- sccren. De bestuurder daarvan week niet uit en het gevolg was, dat de motorfiets op den berm van den weg moest rijden, in het zand terechtkwam cn omsloeg, De heer W. brak bij dit omslaan zijn linkerarm, zijn echtgenoote kwam met den schrik vrij. Soesterberg Alhier werd het leest van dej H. Kindsheid op waardige wijze gevierd, 's Morgens werd tot intentie van de leden en zclatriccn eene H. Mis op gedragen, waaronder algenieenc H. Communie. De ZeerEerw. Pastoor deed in een treffende prcdicatic op cenvoor de kinderen begrijpelijke wijze uitkomen, hoeveel zij voor hadden bij de arme kindertjes in de missielanden, die reeds van hun geboorte a' de onderznrg moeten missen. Z.Eerw. spoorde dc aanwezigen aan steeds de Missiën te Daarna werd de kinderzegen gegeven en een toepasselijk liedje gezongen. Toen de kerkelijke plechtigheid was afgeloopen, togen allen naar dc ver gaderzaal, wnnr vcrverschingen werden aangeboden. 's Middags waren de kinderen weder in de feestzaal vereetiigd om feest te vieren. Okhuizen uit Rotterdam gaf goocheltoeren te zien. Nu, allen, die ooit Okhuizen hebben zien «goochelen», zullen begrijpen, dat het succes over weldigend was. Tijdens de pauze werd door twee als Missiezusters gekleede meisjes een collecte voor de Missie gehouden, welke ruim f 18 opbracht. Dank aan onzen ZeerEerw. Heer Pastoor, die zooveel gedaan heeft om dit feest tc doen slagen, en wederom heeft getoond een waar kindervriend te zijn. Moge dit door alle katholieke Soesterbergers ingezien en begrepen worden. De mededeeling der Vereeniging „Soest Vooruit", om op 12 Augustus a.s in Soest een Oranjefeest te vieren, is bij de ingezetenen goed ontvangen. Wij willen nog een woord van opwek king tot onze lezers richten. Op de eerste plaats orn finantieelen steun. Het is lang geleden dat Soest een zoo'n algemeen feest vierde en daarom ver. wachten wij, dat de deelname groot zal zijn. Half 9 uur koraalmuziek van den to ren, door het Soester f anfarecorps en een muziekgezelschap. Na deze uitvoe ring zal niet muziek gemarcheerd wor den door het dorp. Bloemencorso. De deelnemers aan het ringrijden en het ringsteken zijn verplicht deel te nemen aan het bloe- mencorco (uitgezonderd rijwielen en Automobielen Deelnemers niet te Soest woonachtig kannen deelnemen tegen storting van inleggeld. Hel bloemen corso cn de daaraan verbonden wed strijd in versiering worde verdeeld in groepen, A. Versierde rijtuigen en automobie len. Inleggeld f5. B. Versierde 2 wlelige rijtuigen. In leggeld f 2.50 C. Versierde rijwielen. Speciaal zal worden gelet np eigen versiering, benevens op algeheel uiterlijk. Inschrijving kan geschieden onder ge lijktijdige betaling der inleggelden bij Calc „De Gouden l'ioeg". Distributie- Bureau. G. v. Bovcnkamp, bockhandel. 2 uur Ringsteken voor wielrijders(sters) (dcelncnicis aan den oplucht). Het ring steken zal plaats vinden op het gedeelte Langen Brinkweg vanal de gemeente- woning tot aan de boerderij van I'. Hilhorst Rzn. Voor de toeschouwers wordt plaats gemaakt in de langs den Brmkwcg gelegen weilanden. De prijzen zijn: le 115, 2e f 1Ü, 3e f7.50, 4c 15. 4 uur ringrijderij op den Langen Brinkweg. Prijzen: le f25, 2e f 15, 3e if 14, 4e 15. Entree f0.25 per persoon. 7 uur Concert in de Kerkbuurt. 8 uur Muziek eri zanguitvoering in de tent voor het Raadhuis, aangeboden door het R. K. Zangkoor en Symphonic j Sc. Joseph. Half 10 uur Algemeene Illuminatie. Voor verdere bizonderheden raadple ge men den feestgids. Deze week zijn twee noodwoningen aan de Boschstraat in vlammen opge gaan. Niets was verzekerd. Deze week heeft er botsing plaats gehad door liet niet rechts houden met rijwielen. De fietsen van dame en heer werden totaal vernield. Dc collecte. Zondag in alle H.H. Diensten gehouden, ten bate der Elisa- bethsvercenigiiig, heeft ruim f300 op gebracht. Epistel en Evangelie ELFDE ZONDAG NA PINKSTEREN. LES uit den eersten brief van den H. Apostel Paulus aan de Korinthiërs XV, 1-10, BroedersIk maak u hel Evangelie bekend, dat ik u gepredikt heb, dat gij ook hebt aangenomen, waardoor gij ook zalig wordt, Indien gij het, r.ooals ik het u gepredikt heb, vasthoudtof gij moest zonder reden geloofd hebben. Want ik heb u in de eerste plaats overgeleverd, wal ik ook ontvangen hebdat Christus voor onze zonden gestorven is, naar de Schriften cn dat Hij begraven is, en dat Hij op den derden dag verrezen is, naar dc Schrif ten en dat Hij gezien is door Cephas en daarna door de elf. Vervolgens is Hij gezien door meer dan vijfhonderd broeders tegelijk, van welke er velen tot nu toe in leven, oenigen echter ontslapen zijn, Verder is Hij gezien door Jacobus, vervolgens door al dc apostelen en liet laatst van allen is Hij gezien ook door mij, die als de misgeborene ben. Want ik ben de minste der Apostelen, die niet waardig ben een Apostel genoemd tc worden, omdat ik de Kelk van God veivolgd heb. Doch door dc genade Gods ben ik wat ik ben, en zijne genade j.'gens mij is niet ijdcl geweest. EVANGELIE volgens den H. Marcus; VII, 31—37. In dien tijd verliet Jesus het gebied van Tyrus en begaf zich door Sidon naar «ie zee van Galilea, midden in het gebied der tien steden. Kn men bracht tot Hem iemand, die doof en stom was, en smeekte Hem, dat Hij hem de hand zoude opleggen. Hij nu nam hem afgezonderd van de schare

De Eembode | 1920 | | pagina 2