K. K. Vereenigingen. Daar een groot aantal brochures uit onze lijst vervallen zijn en een zeer belangrijke verscheidenheid is aange kocht zullen wij eerstdaags een nieuwe tijst publiceereti. Een hartelijk woord van dank wen schen wij hier verder nog te brengen aan de vrouwelijke leden der Room- sche Garde die de vereeniging hebben moeten verlaten in verband met de thans geldende statuten. Zeer veel had niet kunnen geschieden indien zij ons niet geholpen hadden, vooral waren dikwijls, zooals bij het Encvcliekfeest de minder aangename werkzaamheden bijv. colportage aan huis hun deel, en nooi. hebben wij tevergeefs aangeklopt om dit zware werk te verrichten. De marktpropaganda werd op de gewone wijze voortgezet met de vol gende resultaten. Verkocht werden 325 couranten, 74 brochures, opgenomen werden nog 7 abonnementen op R. K. bladen. Omzet vanai 8 Januari 1921, 3372 couranten, 2254 brochures. Ten slotte nog dit, indien u nog geen donateur is, geeft u dan zoo spoedig op opdat wij zonder schuld het nieuwe jaar kunnen ingaan. HET BESTUUR. Hedenavond vergadert de R. K. Ver. «Geloof en Wetenschap», 8 uur precies, in het Patronaatsgebouw aan het Zand. De agenda vermeldt: 1. Opening door den Voorzitter. 2. Installatie nieuwe leden. 3. Winterprogramma. 4. Mededeelingen Onderafdeeling. 5. Oprichting Reisclub. O. Benoeming Bestuurslid. 7. Benoeming Feest commissie. De Heer H. Kamphoven zal declameeren en een muzikaal trio piano, viool, mandoline, zal eenige num- Op de marktAppelen f 5 a 16, peren f7 a f20 en zandaardappelen f5 f6 per H.L. Hoendereieren f 17 k f 19.50 per 100 st. Grasboter f3.20 a f3.50 per Kilo. Kippen f 1.50 a f2.75, tamme konijnen f 1.20 af 2 50, magere varkens f40 a f75, zeugen f90 k f 165, biggen f 10 a f 12 per stuk. Aange voerd waren 250 heel. appelen. 30 heet. peren, 40000 hoendereieren, 200 kilo grasboter, 30 magere varkens, 180 big- gen en 10 zeugen. In een vergadering van den kerke- raad van de Gereformeerde kerk is ge wezen op de adresbeweging om de wederinvoering van de kermis te ver krijgen. Men achtte het noodig, dat de kerkeraad in samenwerking met andere kerkbesturen daartegen protest aan- teekent. Met ingang van 15 Oct. a.s. be noemd tot Commies der Registratie en Domeinen B. A. Berendsen, ten ont- vangkantore alhier. Zondag 10 October viert de K. K. Middenstandsvereeniging »Dc Hanze< onder patronaat van den H. Gerardus Mrjella het patroonsfeest, 's Morgens ten 7 uur wordt een H. Mis voor de levende en overleden leden opge dragen, vóór die H. Mis algemeen? H. Communie. Kaasmarkt. Aangevoerd 41 wagens bevattende 82CO Kilo. Prijs f63 tot f70 per 50 Kilo. Handel matig. «Albatros» leed op eigen terrein Zondag 1.1. haar eerste nederlaag tegen het Hilversumsche Kood-Groen< De Amersfoorters verschijnen met eenige invallers terwijl Kood-Groen volledig is. In het begin is hel eenig terrein ver kennen. Eerst een R. G. aanval welke met een fel schot van den mid-voor wordt beëindigd. Hei doel wordt echter te hoog gezocht. Kon daarna ontkomt bet Hilversumsche doel ternauwernood aan een doorboring. Het eerste en het eenigste doelpunt van den wedstrijd komt dan voor R.-G. Volgens scheids rechterlijke beslissing heeft een -A.«- speler den bal met de hand bewerkt. De toegekende penally wordt in een doelpunt omgezet. Rust komt met 1—0. Na halftime zakt het spelpeil merkbaar. Beide partijen zijn »op«. Wel wordt nog menige aanval ondernomen doch zonder succes. Het einde kwam dus met een vrij-gelukkige overwinning der Rood- broeken. Dr. W. A. M. Kalkman, slaagde te Leiden voor het candidaats-examen rechten. J. v. d. Horst slaagde te 's Graven- hage voor het examen wiskunde L. O. Uit het verslag van de Utrcchtsche P/ov. Commissie van Toezicht op de bewaring en instandhouding van voor werpen van waarde uit oogpunt van geschiedenis en kunst blijkt, dat po gingen bij de regeering aangewend om het daarheen te leiden, dat bij de restauratie van den Onze Lieve Vrou wetoren ook de spits haar oorspronke lijke gedaante zou krijgen, niet het ge- wenschte gevolg hadden. Uit den Omtrek Baarn OndertrouwdW. Kaaijun en J. W. Kraaijenhof. GetrouwdJ. A. P. Bijlard en J. M. E. Lenger». A. v. Amerongen en A. v. Lambalgen. Geboren Geertruida, d. van T. de Gier en M. Westerik. Geertruida, d. van J. Timmerman en W. W. van der Heiden. Overleden Maria. H. A. v. d. Pol, 7 mnd, Jan, B: A. Jonckheer, 60 jr., geh. met P. E. Bóhtlingh. Gerbrecht v. Corler, 28 jr., geh. met J. K. Broerze. Barneveld ln het naburige Voorthuizen zijn bij een paar bewoners door een losgebro ken waakhond niet minder dan 21 jonge kippen, ter waarde van ongeveer f100, doodgebeten. De vaste goederen van «Schaflelaar* zijn aangekocht als volgtde hofstede «Kraaijenkamp. door H. v. Putten en G. v. d. Brink voor f 25.480, en de hofstede «De Kleut* door C. v. Beek Jr., te Bennekom. G. J. Boeve heeft het «Vliegets- veld* groot 9 H.A., verkocht aan D. v. d. Hoorn te Voorthuizen voor f 15.000. Door 't stoken van een fornuis, is 'n schuurtje van een seinwachter te Stroe afgebrand. Geboren Frederika Klazina Johanna, d. v. J. Admiraal en J. E. Buijs Gerda Louisa, d. v. G. N. Brokke en H. J. v. Gent Peter, z. v. P. v. Harten en J. Mulder Willem, z. v. W. Roelofsen en G. v. Maanen Geurtje, d. v. v. d. Kamp en M. Apeldoorn Hendrik, z. v. M. Brink en H. v. Zevenbergen. Ondertrouwd: G. Hoogebeen en A. v. d. Pol. GehuwdJ. W. v. d. Bor en J. v. d. Beek G, Rozendaal en B. Rozen- daal D. v. Breenen en A. Jansen. Overleden: S. v. Taarling, 85 j., wed. v. J. F. de Leeuw G. Rozenuaal, 6 w. D. Knuijver, 32 j. Boogland De gemeenteschouw over de wegen zal dit jaar worden gehouden op Woens dag 19 October a.s. De schietoefeningen der Burgerwacht zullen voortaan plaats hebben van 6—8 uur in Concordia» op eiken Woensdagavond. Zondag vergaderde het Kruisverbond in «Concordia*. Na afdoening van wat huishoudelijke zaken werd medegedeeld, dat door kapelaan de Wit, beginnend November, een alcoholcursus zal ge geven worden voor de jongens. Het Kruisverbond werd gaarne bereid ge vonden deze cursus linantieel te steunen. Vanwege het groot aantal leden dat de Jonge Wacht telt cn staat als onder afdeeling van het Kruisverbond werd eene commissie van 3 leden uit het Kruisverbond gekozen die tot taak heeft bij de leiding actief behulpzaam te zijn. Nog werd kennis gegeven dat de tooneelverecniging ook deze winter weer enkele uitvoeringen hoopt te geven, te beginnen einde dezer maand, in de z,g. kermisweek. De toegang tot deze uitvoering zal voor de leden niet gratis zijn. Hierna volgde sluiting met gebed. Eemnes OndertrouwdD. Hennipmans en H. Mot. J. Bouwman en J. G. H.Luif. GetrouwdB. Groen en M. Th. Berndsen. E. J. Mulder en N. van de Kuinder. De nieuwe R. K. Jongensschool nadert hare voltooiing. De school wordt gebouwd door aannemer Eggenkamp, onder architecteur van H. Kroes te Amersfoort. 15 Juni werd met het met selwerk begonnen. 18 Juli werd de eerste steen door pastoor Wentholt gelegd. Het gebouw bevat drie in el kander loopeode les lokalen, ruim 7 M. in bet vierkant en 4.50 M. hoogeen gymnastieklokaal en een groot berg- lokaal. In de breede, met graniet ge plaveide gang, zijn vier closets en drie urinoirs aangebracht. De electrische installatie wordt geleverd door Borkus en Lotz te Baarn. Beschut tegen den Noorden wind biedt een overdekte speelplaats den leerlingen gelegenheid tot ontspanning. Het gehcele gebouw slaat op een veenlaag de diepte der fundeering bedraagt 1.80 M. De school maakt een aangenamen indruk. Er werd roet een sleepnet in de Eem in enkele uren tijds 5000 pond visch gevangen. Earen Ondertrouwd L. Majoor en L. Ben- Getrouwd J. Westerveld en J. E. van der Laak. GeborenMaria Elizabeth, d. van N. H. Berger en M. C. Karnas, Antoon I.odewijk George, z. van W. J. Vos en L. Calis. Overleden A. J.^de Boer, 9 mnd. Bijkerk Op de markt: 23000 eieren f 17,50 i. f 18,75, schrammen f40 k f50, 64 biggen f 15 :i f20, 104 runderen f300 a f600, 9 schapen f25 :i f40, 22 nuch tere kalveren f 15 a f22. Geboren Aartje, d. v. J. v. Steen- delaar en A. Dokter Bessel, z. van N. v. d. Bunt en B. v. d. Ham Hen drik», d. v. W, v. d. Garskamp en G. v. d. Biczen Jan Frank, z. v. J. v. d. Berg en J. v. Veldhuizen Evertje, d. v. A. v. Bokhorst en E. v. d. Veen Leo, z. v. I. Fortuin en J. Vos. OndertrouwdH. Wouteis en G. v. Drie G. Klok en C. v. d. Brink. Gehuwd: H. v. d. Kieft en B. Schots- Soest Notaris Prilletz zal in November ver- koopen de ongeveer 14 H.A. groot zijnde buitenplaats Zuider Eng. Geboren Henricus Cornells, z. v. H. B. Stip- donk en G. M, Pouw Johan Hendrik, z. v. A. Entrop en M. v. Putten Martina Cornelia, d. v. H. Verzijde en B. M, den Hertog Teuntje, d. v. H. A H. Rbos en W. v. d. Brink Anthonius Wouter, z. v. W. Tolboom en W. v. Asch Pieter, z. v. P. Ekel en A. jongewaard Eduard Johan, z. v. E. v. d. Beek en J. v. Deelen Johanna Maria, d. v. J. Kraaijenbrink en A. T. Bakker Wilhelmus Johannes, z. v. J. v. Doorn en J. v. Soest. OndertrouwdA. J. Kreupeling en G. v. d. Brink H. L. Heessels en M. B. Lemarchand A. A. Koest en P. de Ruijgt H. Struik en J. H. v. d. Woude W. J. Kampers en L. J. den Hartog R, Peters en Th. M. v. d. Kleijn. GetrouwdL. P. Noliet en L. M. Borgts J. v. Klooster en J. Her-n- sen A. Tammer en G. Reverse J. L. Bronchel en J. F. v. Kaallen J. A. v. Kooten en J. Schaap P. L. Schaaf en A. Smit T. Muis en C. Nagtzaam G. E. Onwezen en G. Westhof W. Weerdesteijn en M. W. Majoor H. L. Heessers en M. B. Lemarchand A. J. Kreupeiing en G. v. d. Brink. Overleden Hendrika C. E. Affourtit, 69 j. Gijsbertus Dijkman, 79 j. Maria E. Outshoven, 89 j. Michael W. v. Winden, 4 w. Johanna M. W. Aarssee, oud 67 j. Jacob W. v. Anrooij, 48 j. Vrijdag 14 October a.s. zal de symphonie der St. Joseph-Jongelingen- vereeniging alhier een concert geven in de zaal dier Vereeniging. Donateurs hebben vrijen toegang. Anderen kunnen toegang krijgen op vertoon van een programma dat voor 75 cents plus pi. belasting verkrijgbaar is bij de Heeren J. Stalenhoef, Middelwijkstraat en J. H. Benschop, Steenhofstraat. Hel R. K. Zangkoor verleent mede werking. Het verbouwde Raadhuis zat a.s. Vrijdag in gebruik genomen worden. Zij, die het Raadhuis in oogenschouw wenschen te nemen, zullen daartoe op dien dag des namiddags om 3 uur in de gelegenheid gesteld worden. Utrecht Kaasmarkt. Aanvoer 84 wagens we gende 17060 Kg. Eerste kwaliteit f65.50 a f69. Tweede kwaliteit f60 a f 65, Rijksmerk f 65 a f 73. Handel matig. Zeist Naar wij vernemen, zou het in de bedoeling liggen ook den Raad van Arbeid te Zeist op te hiffen en dezen te vcreenigen met dien te Utrecht. Binnenland. Te Vlaardingen kwamen in den laatslen tgd gedurig inbraken voor aan de Koningin Wilhelmioahaven. Thans heeft de politie de daders te pakken, het waren 4 jongens van 1416 jaar, die thans weder inbraak pleegden bij een haringreeder, De pleidooien in de civiele zaak van het spoorwegongeluk te Weesp, zullen 26, 27 en 29 October voor de Amsterdamsche rechtbank gehouden worden. Zooals men weet, hadden ver schillende betrekkingen der slachtoffers de directie der Hollandsche Spoor om schadevergoeding aangesproken. De Indische leeningbinnenkort is de uitgifte van honderd millioen gulden tegen 6'/2 pCt. te wachten. Australische boter is ook al aan gevoerd. Wij zagen, zegt de »N. R. Ct.«, ergens een keurig kistje van een zui velfabriek in (Queensland, goudgele, vaste, dus weinig waterhoudende boter, en de smaak bleek voorlrtffelijk. De prijs was dezelfde als die van de Deen- sche, d.w.z. een paar stuivers goed kooper per pond dan de Hollandsche. Het is een verschijnsel, dat in de economische geschiedenis zeker gebuek staafd mag wordenboter heel uit (Queensland op de markt vaD het boter, rijke maar levens boter dure Nederland De Utrechtsche kantonrechter ver oordeelde den magnetiseur-wonder dokter M. O. v. d. H., te Lunteren, tot f300 boete subsidair 110 dagen hech tenis, wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Wegens onbevoegd uitoefenen der tandheelkunde bij herhaling werd L. A. M. te Utrecht, door den Utrechlschen kantonrechter veroordeeld tot f 100 boete subsidair 50 dagen hechtenis. Onder de gem. Nieuwvliet (Z.) zijn in een paar dagen tijds drie kinderen uit écn gezin overleden en thans zijn de vader en de moeder ongesteld. Ge dacht wordt aan de gevolgen van het gebruik van slecht drinkwater. In plaats van Mr. Dr. J. Lot ff werd tot lid van het Hoofdcomué van Actie tot slichting der R. K. Universiteit be noemd Dr. L. Deckers te 's Graven- hagein plaats van J. Drost als ver tegenwoordiger van de Unie der K. K. StudentenF. van Kimmenade te Utrechtals vertegenwoordiger van den R. K. Werkncmenden Middenstand A. E. Kohling te Leeuwarden. Als vertegenwoordigster van den R. K. Vrouwenbond in Limburg werd aangewezenMevr. M. Haffmans Coenegracht ie Venlo. Te Hoog-Soeren staat aan een land weg een arbeidershuisje, bewoond door de familie Bloemendaal, bestaande uit man, vrouw, een grootvader en eenige kinderen, waaronder een tweetal be stedelingen, een jongen van 12 en een meisje van 9 jaar van de Vereeniging «Mirjam*. Bij dat gezin voegden zich in dezelfde woning nog twee echtparen, familieleden van Bloemendaal. De geheele bij elkaar huizende familie schijnt nu door godsdienstwaanzin aan getast. Zij brengen met psalmzingen, bijbellezen en oefeningen den ganschen dag door. Aan de vrouw van Bloemen daal werd de leiding bij deze godsdien stige handelingen gegeven zij werd tot «Koning* (niet Koningin) verkozen. Als zoodanig heerscht zij thans met onbe perkte macht en regeert over allen en alles. Gedurende de laatste dagen waren de deuren en ramen van Bloemendaals woning zorgvuldig gesloten, slechts door de ruiten waren de bewoners zichtbaar de pleegkinderen echter niet. Reeds was door den inspecteur van «Mirjam« ge tracht de beide kinderen uit die om geving te verwijderen, maar de pogingen waren viuchteloos en werden van de zijde van den «Koning* beantwoord met: «Er moet geofferd worden. Er moet bloed vloeien De Apeldoornsche politie van dezen toestand op de hoogte gebracht, trachtte de pleegkinderen te bevrijden, maar een goedschiksche poging daartoe stuitte af, op den onwil van den «Koning*, die de kinderen niet wilde afstaan zonder daartoe vergunning van God te hebben ontvangen. De politie trof bij haar aankomst allen psalmzingende aan en daar' op bevel des «Konings* de deur slechts voor «godsgezanten« geopend mocht worden bleef deze gesloten. De politie mannen werden voor »duivels« uitge kreten, De politie wist zich echter toe gang te verschaffen door de deur te forceercn, die uit haar hengsels vloog. Een herhaald vriendelijk verzoek de deur te openen, was met het zingen van een psalm beantwoord geworden. Toen evenwel de politie binnen was en naar de pleegkinderen informeerde, werd door «Koning* medegedeeld, dat deze in den hemel waren, iets wat de «onderdanen* toestemden. Geen van allen was echter bereid dien hemel aan te wijzen. Onder de tafel echter, waarbij een paar inwonenden zaten, ontdekte de heer Van de Loo, onder een kleed eenige beweging en een greep van hem in die richting deed onder dat kleed vandaan springen het 9-jarig meisje, dat haar toevlucht zocht op den schoot van den «Koning*, die het stevig met de armen omsloot. Bij verder onderzoek naar het jongetje bleek dit verborgen te zijn achter den leuningstoel staande in een hoek van het vertrek, waarop de grootmoeder gezeten was. Alle mannen schoten en daarmede wezen ze de schuilplaats aan op den leunstoel toe om te beletten dat de politie zich van den jongen meester maakte. Met gewe'd werden deze kin deren aan de handen dezer waanzin nigen ontrukt, wier bedoeling het was deze kinderen aan God ten offer te brengen. Dat de bevelen des «Kouings* wer den opgevolgd, bleek zelfs in tegen woordigheid der politie. Op commando «Sla er op» traden de mannen in ver zet luidde het bevel «zwijgen*, dan heerschte er onmiddellijk stilte. De beide pleegkinderen zijn naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht, terwijl tevens maatregelen zullen ge nomen worden om «Koning* en «onder danen* verder onschadelijk te maken. Blijkens de Statistiek hebben de hiervolgende gemeenten meer dan 40.000 1. Amsterdam 681.220 2. Rotterdam 514.607 3. Den Haag 357.561 4. Utrecht 141.945 5. Groningen 90 710 6. Haa-lem 77.900 7. Ainhem 70.968 8. Nijmegen 67.658 9. Leiden 66 069 10. Tilburg 63442 11. Maastricht 54.507 12. Dordrecht 54.099 13. Apeldoorn 48.933 14. Eindhoven 48.112 15. Delft 46.815 16. Leeuwarden 43,513 17. Enschedé 41.679 18. Emrnen 41.453 19. Schiedam 41.166 Buitenland. Bij een spoorwegongeluk in een tunnel onder den boulevard in Batig- nolies (Frankrijk) zijn 30 menschen om het leven gekomen, terwijl er meer dan 80 gekwetsten zijn. Het was een aan grijpend oogenbhk, toen duizenden op straat machteloos samendrongen, terwijl eenige meter onder den grond de slacht offers levend verbrandden en gloed van de brandende waggons naar bulten sloeg. Ingezonden (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie Hetzij mij vergund op het ingezonden stuk van J. Jansen, te Achterveld, op genomen ln Uw blad van 27 Sept., het volgende te Bntwoorden Genoemde Jansen dan doet daarin een hevigen geheel ongemotiveerden aanval op ondergeteekende, die, volgens den schrijver, niet genoeg voor de eieren zou uitbetalen, daar nog aan toevoegende, dat h ij het is, die den eierleveranciers eerst eens zal geven, wat hun toekomt. Eenigszins vreemd, tegenover deze fanfares van eigen on baatzuchtigheid, komt echter de zuivere waarheid hier te staan. Immers, op 20 September j.l„ toen ondergeteekende 17 a 18 cent per ei uitbetaalde, beeft «Jantje Eigenroem* zijn beschermelin gen met 16 cent naar huis toe ge stuurd. Inderdaad een mooie filantropiel Wanneer men echter weet, dat Jansen, die voorheen van denzelfden patroon, voor wien ondergeteekende ook thans nog werkzaam is, voor zijn hulp f20 per kwartaal ontving, thans het dubbele bedrag in zijn zak steekt, zal men hem zijn snurkerig, van onwaarheden wente lend artikel, niet al te kwalijk nemen. Ongetwijfeld zullen de kippenhouders uit die streken dan ook gedachtig zyn aan het bekende spreekwoord, dat, wanneer de vos de passie preekt, de boer op zijn kippen (in dat geval de eieren) behoort te passen. En dat zijn geweldige bezorgdheid, die hij voor de boeren beweert te bezitten, inet het noodige wantrouwen wordt beschouwd, bleek mij uit den mond van velen mijner leveranciers, die mij ongevraagd verklaarden, mij hun volle volle ver trouwen te zullen blijven schenken, ge dachtig aan de mooie woorden, inder tijd gesproken door de voormannen der V.P.N. Ook deze Vereeniging zou zich toonen de weldoenster der boeren te zijn. En wat is er van al deze beloften, ja zelfs van de geheele Ver. overge bleven ?_Ik wil het slechte voorbeeld niet volgen, om den landbouwers uit den treure toe te roepen «brengt de eieren toch bij mij* I Waarom doet Jansen dat f Is hij misschien zelf ook over tuigd, dat hij alléén door woorden en niet door daden de boeren op zijn hand kan krijgen Neen, ik zeg slechts «Menschen, brengt Uwe eieren te Ach terveld bij hem, die getoond heeft en ook in de toekomst toonen zal, dat hij U betaalt, wat U toekomt en U steeds netjes behandelt*. Ik vrees de concur rentie niet, waar onze Jansen zoo doo- delijk benauwd voor schijnt te zijn U dankend voor de afgestane plaats ruimte, verblijf ik hoogachtend, T. VELDHUIZEN. Barneveld, October '21. Landbouw Al is de tijd reeds lang voorbij, dal de Utrechtsche Almanak de voor naamste lectuur was op de boerderij, toch wordt er nog veel te weinig ge lezen. Schoolbibliotheken en «reizende bibliotheken* hebben wel wat goed gedaan, maar er is nog oneindig veel meer te doen. Aangewakkerd moet 't bibliotheekwezen op 't platteland wor den. Vooral de boerenjongens verslun gelen veel te veel tijd, dien zoo nuttig zouden kunnen gebruiken. Maar ge woonlijk weten de jongens niet wat ze moeten doen. Nu 't platteland zoo dicht bevolkt raakt en er voor de meeste boerenjongens geen grond meer be schikbaar is, dienen zij zich geschikt te maken voor andere bezigheden. Het zich verplaatsen zal hen te gemakke lijker vallen, naarmate zij door meerdere kennis zich beter kunnen oriënteeren. In dit opzicht zouden zij zich wat meer op de hoogte dienen te stellen met de aardrijksKunde. Van 't een komt 't an der, en zoo zou, door eigen ontwikke ling door zelf-studie, de jongeling en ook 't boerenmeisje, zich beter voorbe reiden voor 't leven, Op 't platteland is de jeugd niet ach ter bij de stedende jongens en meis jes mogen er wat minder vrijmoedig zijn, zij kunnen er minstens even goed leeren Maar wat de stad vóór heeft is de meerdere gelegenheid om zich met weinig onkosten verder te bekwamen. Financieel* Berichten. Eene Finantieele instelling, speciaal voor Kerk- en Schoolleeningen, Naar wij uit betrouwbare bron. ver nemen, worden sinds eenigen tijd onder handelingen gevoerd, om te komen tot oprichting van een Spaarbank en Spaar kas, speciaal ten doel hebbende het deelnemen in-, overnemen, vormen, beheeren en oprichten van gemeen schappelijke spaarkassen en spaarban ken voor Katholieken in diverse Bis dommen de geiden, welke op deze wijze inkomen zullen worden aangewend als leeningen en tijdelijke voorschotten voor den bouw van Keiken en Scholen of eventueele restauratie daarvan. Zoo mogelijk zullen ook andere Ka tholieke lostelliugen en organisaties tegen deugdelijk onderpand en onder billijke voorwaarden, hiervan kunnen profileeren. De fundamenten tot oprichting zijn reeds gelegd. Er worden momenteel nog onder handelingen gevoerd met Katholieke organisaties om de opzet zoo sterk

De Eembode | 1921 | | pagina 2