Qottesdlenst und Sammlung für deutsch-sprechende Katholieken. Am Mittwoch den 14 Mara um 8 Uhr abends, ist in der H. Franc. Xaverius*Kirche Zand, für deutsch- sprechende Katholiken Andacht mit deutschen Qesangen und Ge beten. Nach der Andacht ist allein für katholische deutsche Madchen Vcrsammlung im Patronaat Zand. H J. J. M. VAN STRAELEN, Kaplan. Zand 31, Amersfoort. Gezelschap «Stille Omgang.* Door den HoogEerwaarden Heer Deken werd, op bet daartoe gedaan verzoek, toege staan, dat Zaterdag a.s. ten half 10 ure, voor de deelnemers aan den Stillen Omgang, een Godsdienstoefening zal worden gehouden in de Kerk van O.L. Vrouwe Hemelvaart. Wij vertrouwen, dat deze welwillend heid van de Geestelijke Overheid der mate zal worden gewaardeerd, dat allen daarbij tegenwoordig zullen zijn. Na afloop hiervan bijeenkomst in het febouw R. K. Werkliedenvereniging t. Jozef, vanwaar gezamenlijk vertrek naar het Station. Vrijdag 16 Maart des avonds ten 8 uur, zal in het Patronaat Elleboog steeg een vergadering gehouden wordeD van het PI. Comité voor Kath. Soc. Actie. De Burgemeester van Amersfoort bericht dat Dinsdag 10 April de candi- daatstelüng voor den Gemeenteraad zal plaats hebben. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 12 candidaten worden gesteld. Kaasmarkt. Aangevoerd 9 wagens bevattende 1275 kilo. Prijs 161 totf64 per 50 kilo. Hande.' vlug. Aan de halfvastenmarkt waren aan gevoerd 425 stuks, waaronder 90 hitten en 60 veulens. Luxe paarden f 450 a f 574 werk paarden f 180 a f 3202-jarigen f 250 a f300; venlens f 100 a f200; hitten f 140 a f 300 slachtpaarden f 90 a f 275 met Eenigszins levendigen handel. Op de markt. Appelen f 4 a f 6 per hectoliterZandaardappelen f 2 a f 2.50 per hectoliterHoendereieren f 6.20 a f7.10 per 100 stuks; Hooiboter 12 80 a f 3 per kiloKippen f 1.26 a f 2.50 per stuk Piepkuikens f 2.25 a f 2.25 per stuk Kuikens f 3 a f 4 per stuk Tamme konijnen f 1.50 a 12.50 per stukWilde konijnen f 0,70 a f 0.80 per stnk; Duiven f0.80 a f0.90 per paar Magere varkens f 38 a f 58 per stuk Zeugen drachtig f 180 a f 225 per stukBiggen f 24 a f 38 per stuk Zeugen guste f 110 a f165 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer75 heet. Appelen 240 hoendereiereo 150 kilo hooiboter40 magere varkens 160 Biggen30 Zeugen20 heet, zandaardappelen. Wedstrijd in tuin versiering. De plan nen hiervoor beginnen al een vasteren vorm aan te nemen. Spoedig zulleu we meer bijzonderheden kunnen publi- Thans mBken wij 'i volgende bekend. Voor de deelnemers wordt nogmaals een partij muurbloemen, madeliefjes, vergeet me nieten, violen, silenen en duizendschoonen beschikbaar gesteld. Dit is dan de laatste maal, dat voor jaarsbloemen uitgereikt worden, leder een, die er van proliteeren wil, kan zich (mits deelnemer zijnde) daartoe voor 17 Maart aanmelden bij den heer A. v. d. Heuvel, P. Potterstr. 62. la den loop der volgende week zal bekend gemaakt worden, wanneer men de planten kan afhalen. Natuurlijk kan alleen voorzoover de voorraad strekt, er voor ingestaan worden, dat ieder de soorten krijgt, die hij wenscht. Na deze uitdeeling volgt er binnenkort een voor dahlia's en vaste planten en later een voor zomerbloemen. 't Wordt den deelnemers dus wel gemakkelijk gemaakt. Laat iedereen, in 't bezit van een tuintje, zich dan ook eens de moeite getroosten alles flink in orde te brengen en zich opgeven voor dezen wedstrijd. Dit kan men doen bij de onderstaande adressen, waar ook inlichtingen te krijgen zijo A. v. d. Heuvel, P. Potterstr. 62 H. v. Hoevelaken, Bisschopsweg 121 F. C. Holk, Arnh.weg 54C. Kamer beek, Verhoevenstr. 42N. A. Los, Oude Soesterweg 6; J. Moen, Arnh. weg 105; J. R. Vooroeveld, tuinbaas «Nimmerdor* G. F. Vreeman, Laan 1914G. v. d. Wetering, tuinbaas «Leusderetnd In de afdeelings-vergaderiogen ge houden ter bespreking van de gemeente- begrooting 1923 had een raadslid be weerd, dat het ambt van directeur van onderwijs overbodig moet worden ge acht. Burgemeester en Wethouders deelen die mceniog geenzins, en gaven daarom het volgende bescheid »De betrekking van directeur van On derwijs is alhier eerst eenige jaren ge leden op ons voorstel door uwe verga dering ingesteld. Tengevolge van de tijdsomstandigheden moesten echter verschillende belangrijke bemoeienissen op bet gebied van onderwijs liggende, worden uitgesteld, waarvoor de voor bereiding echter toch moest geschieden. De vele wijzigingen terzake bet onder wijs eischen verder deskundige voor lichting in hooge mate, zoodat wij 't met de zienswijze van een uwer leden, dat de betrekking geheel overbodig is, niet eens kunnen zijn.* Vóór de adresbeweging tegen de zakelijke belasting in de bedrijven, schreven B. en W. cn hun memorie van antwoord op de afdeelingsverslagen der gemcente-begrootiug «Het is hoogst moeilijk in een tijd, waarin van alle kanten op bezuiniging wordt aangedrongen over te gaan tot afschaffing eener belasting waarvan de opbrengst toch In elk geval rond f 13,000 bedraagt.* Wij herinneren aan dc vergadering van de R. K. Parochiale Kiesvereeniging O. L. Vrouw Hemelvaar!, Vrijdag 16 Maart om 8 uur aanvangend in St. Jozef. De parochiale afdeeling St. Ansfridus vergadert Maandag 19 Maart des av. 8 uur in de oude Pastorie der St. Ans- friduskerk. Het bestuur hoopt op veel belang stelling bij de leden. De gemeenteraads verkiezingen naderen. De Gezondheids Commissie publiceerde haar jaarverslag, waaruit blijkt dat hare samenstelling is als volgt; Dr. H. W. Schreuder, A. M. E. des Tombe, W. A. van den Bovenkamp, W. G. Klomp, Ir. F. H. van Veen, G. A. L. Spelberg, H. Noorman en Mr. Dr. H. Tydcman. In 1922 werden 12 vergaderingen gehouden. De algemeene toestand der volks gezondheid in deze gemeente wordt in het algemeen gunstig genoemd. Het verslag wijst er op dat er nog steeds woningnood heerscht in onze gemeente. Ingevolge ingekomen klach ten had in 7 perceelen een woning- onderzoek plaats, terwijl onbewoonbaar- verklaringen niet voorkwamen. Met het woningonderzoek belastten zich de heeren Klomp en Noorman. Het aantal patiënten, ingeschreven op het consultatiebureau der vereeni- ging tot bestrijding der tuberculose, bedroeg 120, waarvan er 13 werden afgeschrevea. Het sterftecijfer voor deze gemeente bedroeg in 1922 per 1000 inwoners 1,11, tegen 1,13 en 1921- Uit den Omtrek Baarn In tegenstelling met andere gemeenten is bier onder de R. Kath. weinig animo voor het bezetten van een raadszetel. De R. K. Kiesvereeniging heeft reeds negen personen gevraagd voor een candidatuur, maar allen daDkten voor de eer. Io de Raadsvergadering werd beslo ten tot wijziging van het Raadsbesluit van 28 December 1922 waarbij is vast gesteld de steunregeling voor uitgetrok ken werkloozen in dier voege, dat de uitkeering wordt verminderd met dat gedeelte der inkomsten, zoowel van den ui:getrokkene zelf als van het hoofd en de overige leden van het gezin, hetwelk het bedrag van f5 overtreft. Afwijzend werd beschikt op een request van den Baarnschen Bestuurdersbond, inhou dend verzoeken voor de werkoozen hier ter plaatse wekelijks een toeslag op hun huur te willen beschikbaar stellen. Een voorstel van het lid mevr. X. de Smit- de Heer om de huurprijs voor de wo ningen aan de Heuveloordstraat, thans vastgesteld .op f 5.50 per week wederom evenals voorheen te bepalen op fó.50 werd verworpen. Aan den heer Pli. P. Baars te Buurmalsen werd kwijtschei ding van boete verleend tot een bedrag van f2950, welke botte hem was op gelegd wegens te late oplevering van het slachthuis. Bij de rondvraag gaf van Calmhout burgemeester en wet houders in overweging om met voor stellen te komen voor den bouw van gemeentewege van goedkoop'-' arbei derswoningen. GeborenJohanna Maria Jannetje, d. v. H. J. Hibbel en J. de Veote Cornelia Alberta, d. van A. Kuijer en W. Hasselbach E'iy, d, v. A. Hors man en E. C. v. Zaiiogen Cornelia Pctronella, d. v. C. H. Rademaker en W. E. M. Blom Pieternella Elisa beth. d. v. W. Harskamp en A. Horns- veld. OverledenAnthonie v. Paridon, 80 j., wedn. v. A. Koelen Elaizer E'jon 37 j., echtg. v. R. FruitmanLeentje Pureveen, 59 j,, wed. v. G. Hasselaar Cornelia M. Kerkhof, 23 j., ongeh. Arrisje v. d. Biezenbos, 54 j., echtg. v. D. Krijgsman Gerri'je v. Keulen :23 j., ongehuwd, Blaricum Geb ren: Age Elisc, d. v. R. L. v. H. van Eijsing en W. J. H. Sickirghe Geertruida Josephina, d. v. G. Rigter en G. Koppen Aaltje, d. v. M. v. d. Born en W. Mol. OodertrouwdW. W. van Leeuwen en J. M. A. Leddcr. Overleden: Jannetje ter Weijden 75 jaar, ongehuwd. Barntotld In hooger beroep is voor de arr.- rechtbank te Utrecht behandeld de zaak tegen een der overtreders van de be kende verordeniog tot sluiting der café's van Zaterdagavond tot Maandagmorgen. Geëischt werd f 1 boete of 1 dag hechtenis. Boogland De R. K. Werkliedenver. vergaderde in Concordia. Aan de leden werdt mede gedeeld, dat stappen zijn gedaaD om te komen tot een doktersfonds. Het bestuur had in deze zaak met bevoegde personen besprekingen gehouden. In de eerstvolgende vergadering zal ver slag daarover worden uitgebracht. D'ze vergadering zal waarschijnlijk over 3 weken worden gehouden waai- alsdan tevens de beschrijvingsbrief voor de Bondsvergadering zal worden behandeld. De jaarvergadering der afdeeling zal kerkelijk worden lierdacht op Zondag 25 Maart. Door het bestuur en den Geestelijken Adviseur werd de verwach ting uitgesproken dat dien morgen geen lid zal verzuimen ter H. Tafel te naderen. Na de vroegmis zal eene bijeenkomst plaats hebben in Concordia waarbij allen zooveel mogelijk tegenwoordig moeten zijn. De leden werden nog in de gelegen heid gesteld zich te voorzien van bro chures waarin de R. K. Werklieden vereeniging met hare nuttige instel lingen nader wordt omschreven. Deze zijn verkrijgbaar voor den luttelen prijs van één dubbeltje. Geen der leden ver- zuime deze boekjes aan te koopen. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank en gebed de vergadering en werd overgegaan tot eene bijeenkomst voor de leden der R. K. Geitenfokvereeniging. Hier bleek dat deze instelling niet floreerde zooals had mogen verwacht worden. Middelen werden beraamd en besproken om wat meer actiever te gaan werken voor deze nuttige vereeniging „de Werkmanskoe". Er werd besloten over 14 dagen op nieuw eene vergadering te houden waarbij nadere besprekingen zullen ge houden worden en welke middelen zullen aaogeweud om hierin verbetering Het bestuur deed toezegging zijn man daat in handen te stellen van de leden, zoodat op de eerstvolgends vergadering tevens een geheel nieuw bestuur zal gekozen worden. De bijeenkomst werd evenals bij de opening door den voor zitter met den Christelijke groet gesloten. In het gemeentehuis zal voor be langhebbenden gelegenheid worden ge geven voor het ijken cn herijken van maten en gewichten op Donderdag 29 Maart van 10-12 en 1—2 uur n.m. Als de gemeentepolitiek aan de orde komt er ook belangstelling voor de vergaderingen der kiesvereenigingei. De afd. St. Martinus-parochie kou dit Zondagavond ervaren want een groot getal R. K. kiezers waren in Concordia bijeen om aan de daar te voeren be sprekingen te kunnen deelnemen. De voorzitter kon dan ook niet nalaten bij opening zijne gevoelens van dank daarover uit te spreken. Na notulen voorlezing kwam in behandeling de vereenigingsgelden te beleggen bij de Boerenleenbank en niet meer zooals thans geschiedt bij de Postspaarbank. Wijselijk adviseerde het bestuur dit voorstel niet aan te nemen, met gevolg dat het werd verworpen, Naast de 3 aftredende bestuursleden was bet lid A. Pasker gecaudidateerd. De eerstgenoemden zijnde A. Brou wer, W'. Eggenkamp en P. Hilhorst werden herkozen. Bij liet aan de orde stellen van de bespreking der candidaatstelling voor dm Gemeenteraad ontspan zich een levendige discussie waaraan door ver schillende leden werd deelgenomen. Hel gemeenteprogram werd in den breede besproken en besloten dat eene commissie zal worden gekozen uit beide st3ndsorganisalies en hei kruisverbond dis zal onderzoeken met bet centraal bestuur van de R. K. kiesvereeniging dc wenschelijkheid van uitbreiding van het program en eventueel voorstellen daai tos nog zoo spoedig mogelijk zal •ndienen. I" samenwerking met het bestuur afd. St. Joteph parochie is inet algemeene stemmen besloten, da' elke afdeeling inet een afzonderlijke lijst zal uitkomen en de stemming voor dc candidaicnlijst met gebruikmaking van het puuteusteisel «al geschieden. Tot cn met 25 Maart kunnen de candidates lijsten schriftelijk en door minstens 20 leden ondc-neekend wor- deu ingediend bij den Secretaris der afdeeling die daarvoor een schriftelijk bewijs afgeeft. Van de ingekomen candidaten wor den dc namen alphabetisch op een groslijst geplaatst waarna Maandag 2 April wordt gestemd welke plaats zij zullen innemen op de candidatenlijst. Verschillende vragen betreffende de technische uitvoering der verkiezing werden bij de rondvraag beantwoord waarna de voorzitter de zeer goed be zette vergadering met den christelijke groet sloot. ftardtrurijk Het voornemen bestaat tot het in richten van i een auto-umnibusdienst Nunspeet-Hardcrwijk-Amersfoort, aan vankelijk met drie, later met zeven rij tuigen. Riikcrk 14000 st. Eieren f6af7.10Schram men f40 a f50. 17 Biggen f25 f30 Runderen f250 1400. 6 Schapen f20 a 130.113 Nuchtere Kalveren f 10 k f 22. Soest Door de goede zorgen van «Soest Vooruit* zal ook hier het jubileum van H. M. de Koningin waardig gevierd worden. In eene vergadering met af gevaardigden van verschillende vereeni- gingen werd een schema van een vier- daagsch feest vastgesteld, waarschijnlijk in de laatste week van Augustus, en wel Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrjjdag, welk schema ter uitwerking werd opgedragen aan een 8 a 9 tal Het programma is als volgt ontworpen ledag klokgelui, koraalmuziek toren, kerkdiensten in alle kerkeu, feestelijke raadszitling, orgelconcerten in de kerken, autorit voor ouden van dagen, uit deeling aan behoefiigen, oflïcieele opening feeslterrein door den Burge meester, tableaux vivants, gymnastiek- uitvoeringen en sportdemonstraties. 2e dag historische-allegorische op tocht oude Soesierdaosen in oud-Holl< kleedtrdrachtoplaten van een 3 e 4000 postduiven. 3e dag kinderoptochtvolksspelen openluchtbioscoop. 4e dagringrijderij met versierde wagentjes en fietsen hondenwedloop en tot besluit een schitterend vuurweik. Alles opgeluisterd en afgewisseld door muziek. Voorts zal op het terrein een galerij ingericht worden, welke door midden standers gehuurd kan worden tot inrich ting van etalages, attracties enz. Soestcrberg Donderdag 15 Maart a.s. zal de R. K. Kiesvereeniging te Soesterberg in de R. K. school aldaar eene vergadering houden. O.a. zal worden behandeld de candi daatstelling voor den gemeenteraad. De verkoop van den opstal van het oude inteneeringskamp in 73 per ceelen heeft f42.484 opgebracht, ver moedelijk dus minder dan de groote cantine- en tooneelzaal bij den bouw heeft gekost. Deze laatste ging voor f 2210. De woonbarakken brachten 800 a 900 gulden per stuk op. Utrecbt Alhier vergaderden afgevaardigd :n van den R. K. Voetbalbond en den R. K. Gymnastiekbond in het Aarts bisdom. Het doel was te komen tot een nauwere samenwerking. De be sprekingen hadden tot resultaat, dat besloten werd tot oprichting van een R. K. Sportcentrale voor het Aarts bisdom, waarvan lid kunnen worden de velschillende Aartsdiocesane Sport bonden. la het geheele Aartsdiocecs zullen sportkringc.-i worden opgericht. In het voorloopig Bestuur namen zitting Mr. D. Schrcll en en J. Stufkens, T. J. Sperling en R. Vos, benevens Kapelaan J. C. van Wijk, Adviseur. Ter gelegenheid van de Utrechtsche Jaarbeurs bezoekt een gezelschap Deen- sche, Zwitsersche en Fransche indus trieelen ons land. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid Mr. Aalberse, zal Maandag een bezoek brengen aan de Utrechtsche Jaarbeurs. Binnenland R. K. Centrale Propaganda Commissie Rijkekieskring Utrecht. Bijeenkomst van propagandisten en belangstellenden op Zaterdag 17 Maart a.s. nam. 3 uur in bel St. Josephgebouw, Kromme Nieuwe Gracht 1 tc Utrecht, waar als spreker zal optreden, de heer J, G. Suring, met het onderwerp«De propaganda en de a.s. Provinciale Statenverkiezingen*. Op deze bijeenkomst zal tevens ge legenheid zijn, wenschen betreffende de propaganda kenbaar te maken. De besturen der plaatselijke kicsver ecnigingen of propagandaclubs worden beleefd verzocht de leden aan te moe digen, om deze bijeenkomst bij te wonen. Katholieke Raadsleden en Schoolpolitiek. Onder dezen titel gaf een onzer Ka tholieke h-aofdorgmen„De Tijd", eene .iclueele beschouwing ten beste, waaraan het volgende is ontleend «Wanneer men weet, dat de peuteraars en de remmers van de doorvoering der gelijkstelling op onder vijsgebied hun stille tegenwerking niet bepalen tot het vakonderwijs en dai er steeds meer moei lijkheden komen over de gemeentelijke veigoediogen aan de bijzondere scholen voor gebouwen, de boventallige onder wijzers, de nijverheidsscholen, de be- waaischolcn, het middelbaar ouderwijs en de gymnasia, dan voelt een ieder, dat er aan de gemeentelijke schoolpo litiek nog Veel hapert, «Zooals gezegd, onder vigueur der wet, toen de gemeenten geen subsidiën aan de bijzondere scholen mochten uitkeeren, hebben de rechtsche raads-1 leden voor de gemeentelijke schoolpo litiek zich niet bijzonder geïnteresseerd. Vele onzer katholieke raadsleden staan als vreemdelingen op dit voor hen ge heel nieuwe terrein tegenover het ge harnaste verzet der linksche gemeente- bestuurderen. »Dat moet anders worden. «Het moet en het kin. Door het wijs beleid van ons Doorluchtig Episcopaat is er in Deo Haag een R. K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding opgericht ten dienste van de Katholieke schoolbesturen. Wij hebben in onze Tweede Kamer mannen als de heer Van Wijnbergen, wien de belangen van het bijzonder onderwijs zijn toevertiouwd. «Maar aan den steun van katholieke raadsleden, die in onderwijszaken zijn doorkneed, heeft het ons, in de grocte gemeenten vooral, nog vaak ontbroken. Laten onze raadsleden ook aan dit deel der gemeentelijke bestuurstaak voortaan hun volle aandacht schenken. Het is heuscb de moeite waard. De structuur onzer onderwijswetgevingis ingewikkeld en het zal voor de katholieke raads leden wel eenige moeite kosten om er zich zóó in te werken, dat het bijzonder onderwijs ten aandien van -de gemeente- subsidiën niet het kind van de Tekening wordt. Doch zij behoeven zich hierdoor niet te laten afschrikken. Aan het Be- zuidenhout 275 in den Haagk-het ge noemde R. K. Centraal Bureau,'en wij weten, dat de Dir. dr. Th. Veihdëven, een zóó ruime opvatting hééft van zijn taak, dat hij de raadsleden, die zich voor de zaak interesseeren, gaarne alle ge- wenschte inlichtingen zal verschaffen. «Met eenigen goeden wil van de rijde 'der raadsleden is dit tekort dus wel aan te vullen. Doch met den goeden wil der katholieke raadsleden alléén zijo we er nog niet. De knapste raadsleden en wet houders kunnen ook op het terrein der gemeentelijke schoolpolitiek eerst dan met succes werken, wanneer zij door een sterke fractje in den Raad worden gesteund. »De,£e(ueenteraadsverkiezingeo staan voor de deur. Laten onze kiezers en kiezeressen toch goed beseffen, dat het hierbij om groote, principieel-katholieke belangen gaat. Door Roomsch te stem men kunnen zij de mannen en vrouwen aanduiden, die ons goed recht io de gemeenten veroveren en aan het ver worven recht, tegen alle peuteraars in, taai vasthouden.* Aldus «De Tijd*, waarin meedere artikelen over deze stof zuilen ver schijnen. Huur-Commis&ie-Wet. De wijzigingen in de Huurcommissie wet en Huuiopzeggingswet, welke door de Tweede Kamer zijn aangenomen be helzen in hoofdzaak het volgende: De buurpiijs cener woning mag zon der toestemming van de huur commissie verhoogd woiden met 50 pet. bjven den huuiprijs van X Januari 1916. Een huurcommissie wordt ingesteld in iedere gemeente, waar B. en VV. of Gedep. Staten zulks noodig achten, be houdens deze bepaling is nieuw de toestemming van den Minister van Een huurverhooging wordt, krachtens art. 5 alleen toegestaan le. Indien dc huuiprijs, dien de ver huurder zonder tusschenkomst der huur commissie mag bedingen, blijft beneden de normale huurwaarde op 1 Januari 1916, vermeerderd met 50 pel. 2e. Indien hoogere uitgaven of in- grgp -nde vetbeteringen en veranderin gen de huurveihooging wettigen. Aangenomen is een amendement-Oud om voor verwaarloosde woningen de huurverhooging niet toe te staan. Mede is aangenomen een gewijzigd amendement-Hcrir.ans om voor bepaal de gemeenten met grooten woningnood de vrije percentages te bepalen op onder scheidenlijk 40 en 30 pet. De opheffing der huuicommissies wordt voorzien bij een nieuwe bepaling, toegevoegd aan art. 13 welke behelst, dat bij algemeene maatregel van bestuur regelen kunneu worden gesteld ten aan zien van de opheffing eener huurcom missie door B. en W. Art. 15', 'bepalende, dat de huuicom- missiewet vervalt zes maanden na den dag waarop de régeering den Raad van State gehoord, «zal hebben verklaard, dat de tegenwoordigen buitengewone omstandigheden hebben opgehouden te bestaan* is ytrauderd in dien zin, dat de regeering kan verklaren hetzij ten aanzien van bepaaldelijk aan te wijzen genieenten, «dat de omstandigheden het voortbestaan der wet langer dan zes maanden na de dagteckening van Ons besluit niet noodig maken.* Voor die gemeenten houdt de wet na afloop van genoemden termijn op te gelden en vervalt de huurcommissie. De bij haar ingevolge de Huuropzeggingrwetop dat uogenblik nog aanhangige zaken doet zij echter onverwijld af. In de Huuiopzeggingswet is een nieuwe bepaling opgenomen krachtens welke in gemeenten zonder Jmurcom- missie, de kantonrechter des noodig in de plaats van de huurcommissie treedl. Van zija beslissingen is geen beroep toegelaten, behoudens voo'ziening in cassatie in hel belang der wet, Geldersche Vallei. De afwatering van de Geldersche Vallei was al eeuwen her een affaire, waarvan de regeling afstuitte op gebrek aan samenwerking Hisschen de belang hebbenden in 'r Geldersch en 't Stichtsch gebied. De door de Provinciale Besturen van Utrecht en Gelderland in gezamenlijk overleg opgemaakte plannen tot vei be tering van de afwatering der Geldeischc Vallei, zijn dan ook nu weer in de krin gen der betrokken Geldersche land eigenaren de oorzaak van groote agiiaiie. In dc afgeloopca weck, soa meldt

De Eembode | 1923 | | pagina 2