e HET GOUDEN KALF Amersfoortscha Manufacturenhandel „DE FAAM" SCHOONMAAKWEEK vanaf 15 Maart P. J. Landman Advertentiën S. H. Massa M. KASPERS UITGIFTE Vermicelli "1 Simon de Wit Nu de Justitie niet ingrijpt naar aanleiding van de zwendel- No. 1 Drie Millioen, Vijf Honderd Duizend Gulden lingislrnt 5 tij di Vaikensir.ifkt. W" Leest onze gratis uitgave „DE SCHOONMAAKGID5", „delsblad, werd te Bennekom Loadering gehouden van de van geërfden »De Geldersche welke vereeniging bet orgaan' door de oppositie zich uit. Uit .n der Exonereerende Landen, :ndaal, lïde en Wageningen, belanghebbenden opgekomen, jretaris mr. A. van der Deure :n uitvoerig verslag uit actie. Daaruit bleek, dat i Waterstaat, geziep de sommige leden in de Kamer, een nieuw onderzoek alvorens de gevoteerde sub- worden uitbetaald, In de Gelderland waren in de ,aj aarszitting ook ernstige be ar voren gekomen en in dat de stemming voor de plannen en en Barneveld, welke plan der provincie ook rschapsverband zouden worden wordt onder leiding vbo en J. H. Zandbergen actie m buiten dit verband te ds Exonereerende Landen, iclang de verbetering hoofd- -ordt bedoeld, hebben 98 pet. zich vereenigd in boven- verecniging onder leiding Heemraad E. Jochemsen, die rihouder is der gemeente Ede, de plannen te ageeren. En :e gecombineerde vergade- r betrokken polderbesturen o, Ede, Rhenen en Veenen- loten, dat de collegiën der rende Landen tegen de voor innen, welke door die be- annemelijkc worden geacht, men bij den Minister van de beide Kamers en de van Utrecht en Gelderland, richt zich niet tegen eene der afwatering op zichzelf, beseft men dat verandering lijk is. Maar de voorgestelde die omstreeks drie millioen kosten, wordt als veel te uwd en is te grootscheeps :t name wordt geageerd bouw van een aantal aan de Eem beneden omdat de Geldersche Vallei heeft van meer dan zeven ook deskundigen van naam tg zijn, dat bij een juiste ver in het afvoerkanaal in ver panden, het groote gemaal, .anleg als in exploitatie ezen, geheel overbodig gezien. Uit de statistieken blijkt, dat de Japanners tot de gelukkige stervelingen behooren, die onvatbaar schijnen te zijn voor kanker. Dit voorrecht deelen zij 'met de Indianen in Noord-Amerika. Europa staat intusschen, wat de uit gebreidheid dezer gevreesde ziekte be- treft, bovenaan. Bijzonder hoog is het sterfte percentage tengevolge van kanker Parijs allen tien dagen sterven daar deze ziekte. ngde Berichten t Hoog Militair Gerechtshof werd, in hooger beroep, igen gevangenisstraf geëischt milicien die met slechts één alueerd had. eiding van dezen eisch hield plichtige Melis Stokeinde het volgende pleidooi ijl vingers heb ik aan mijn hand van het Vaderland Woutertje Pieterse. heeft men aan zijn hand het Vaderland, in 'l krijgsbedrijf, er eere van dien stand, ichtsgetrouw met alle vijf. iegelijk wel goed van dien groetJ rij van vreemden smet het Nederlandsche bloed tikken aan de pet landman is gewoon rostwilligbeidsbetoon breed en diep gebaar ren«MorregeToon c de peten Kees is klaar, heeft hij aan z'n hand r eer' van den sergeant, t of den majoor z'n arbeid op het land idt hij maar, kapsies hoor het met zijn stuggen groet vinger, net zoo goed. dbesef, maar bangen is [breed maar boersch gemoed jkbeeld der gevangenis. hij voor liet Hoog Gerecht, |d door het schrikk'lijk plecht [kelend heeft, door met ringer, zoo gezegd zeggen aan z'n pet rechtvaardig Nederland, vingers aan de hand die, boer méér dan soldaat, JKtsgetrouw, in zijnen stand, litbrengt ...waarom het gaat... boer geen sier soldaat, als 'i op den vijand gaat 'GERS slaan aan zijn geweer, den onverlaat fk ustral hem niet te zeer vcmber werd te Enschede ergadering gehouden, |besloten om ten aanzien van er stoombrandspuit inbiel-brandladder, een crediet te verleenen van f4200. Deze zouden geleverd worden door een Duitscher, die voorgaf vertegenwoordiger van de Opelftbrick t, ,j„. Hij wi.itt b,.„bco dat hem een voorschot van f3175.82 ter hand gesteld werd. Thans is ge bleken, dat men met een oplichter te doen had, die de gemeente Enschede voor meer dan f 3000 in den nek heeft Te Berlijn is een 64jarige arts- weduwe, johanna Hoffmann, op haar 'zolderkamertje van honger en koude omgekomen. Ze werd bewusteloos aan getroffen, en is zonder weer bij te komen 't ziekenhuis overleden. Voor de 34-j. krankzinnige dochter, e met haar samenwoonde, en even- I -.rns bewusteloos daarheen lag, is geen 'hoop op herstel, De lichamen der slacht- offers vertoonden vele builen, door de I kou veroorzaakt. Een sleepboot, die dienst deedtus- schen het arsenaal van Salamis en dea Piraeus, is tijdens een storm gezonken bij het eilandje Psyttalia. Van de 400 passagiers, bijna allen zeelieden zijn er ongeveer 200 verdronken. Tengevolge van een aanslag op Fransche militairen in 't bezet gebied te Buer zijn twee inwoners gearresteerd. Terwijl zij naar de bezettingspost wer den gebracht, trachten zij te ontvluchten. De gendarmen schoten en dooden beiden. Toen de menigte den post bedreigde, schotea de soldaten, waardoor vijf Duit- schers werden gedood. De door de Franschen gedooden zijn de gerechtsdienaar Burchoff, de eleciro- monteur Wittershagen en de machinist Falbeck. De beide laatsten weiden na ircstatie zwaar mishandeld. Bur- werd eveneens door twee offl- en twee soldaten onder voort durende kolfstooten en zweepslagen achter het stadhuis gesleept. Terstond daarop vielen twee schoten, dan was het stil. De Franschen liepen toen vlug weg. De lijken vertoonden zware ver wondingen. Wittershagen werd kort daarna op de binnenplaats van het Lyceum doodgeschoten. Inbrekers zijn het huls binnenge drongen van Sir Leonard Powell te Chislehurst, Kent. Alleen de huisbe waarder en zijn vrouw waren thuis en Sir Leonard had voor zijn vertrek alles van waarde naar de bank laten brengen. De dieven kwamen er dan ook berooid Uitbreiding Handelsrelaties. Handelszaken, die relaties met het buitenland, speciaal België. Frankrijk, Engeland en Amerika willen verkrij-1 gen of uitbreiden, krijgen een bij uit stek goede kans in het eerstdaags te openen Holland-huis" te Brussel. Jp ons verzoek zal de Raad van Beheer ervan voor het verstrekken van inlichtingen zitting houden in het Ge bouw Kamer van Kooph. Amersfoort Arnhemschcweg 23, DONDERDAG 15 MAART e.k. 10-12 en 2-5 uur. Wie niet kan komen en toch inlichtingen wenscht, melde zulks aan den Secr. K. v. K. Namens de Kamer van Kooph.1 J. VAN SCHUPPEN, Waarn. Voorzilter. MR. JOH. H. SCHEURER, I - Secretaris. i Heiligenbergweg 5 - Amersfoort HUIS- EN DECORATIESCHILDER BEHANGER naamste wat paar klokken. Om hun teleurstelling te uiten trok ken zij een ezel, die buiten rondliep, oude kleeren van Sir Leonard aan. IJ. Coöp. Landbouwvereeniglng. Aan de Malerij zijn laatst vao.deze maand verkrijgbaar, goedgekeurde en niet goedgekeurde Roode Star, Eigen heimers, Bravo's, De Wet, Eerstelingen Friesche pooters. Spoedige opgave gewenscht. Ook spoedig opgeven overige zaaizaden als Gras-, Klaver-, Bieten- en Raapzaad. Het Bestuur. De Heer en Mevrouw LUC. TROMP-MEEUWSEN geven kennis van de geboorte vau hun Dochter HANNIE. Havanna-Cuba, 10 Maart 1923. Dagmeisje GEVRAAGD. Langegracht 28. Hooi fa koop tevens een groote partij blauwe en roode Vloerbakken, bij VAN 'T NET, Hoogeweg 43, Amersfoort. KflNDEL IH IIM- El 8UIIEH UIISCI GEDISTIUIERB Wijnen, Likeuren, enz. MASSA 'S SCHILLETJE, (bijzonder aan te bevelen) Aanbevelend, Slijterij in Gedistilleerd, Teleph. 292, Havik 41 Kunsttanden-Gebitten P. v. d. Burg, Muurhuizen 29 Amersfoort. Vullingen - Pijnloos trekken Dagelijks van 9'/,-12 en 17,-4 (behalve Zaterdags). J.G.Boekenoogen Electro Technisch Burt Langestraat 2 Telefoon 581 Plannen en Begrootingen op i aanvrage gratis SCHILDER- EN BEHANGER Nieuwstraat 25 Amerstoort Sülied mik Rillijii pijrin Het sedert jaren bekende van Vollenhoven's Extra Stout is steeds verkrijgbaar bij R. HOKSBERGEN Schlmmelpennlnckstr. 2 Tel. 742 Electr. Mineraalwaterfabriek „Phoenix". Bierbottelarij. R. K. Parochiaal Kerkbestuur 0. L. Vrouw Hemelvaart te Amersfoort. eener 0BLI0ATIELEENING groot f 50.000, rentende 5 pCt. tegen den koers van 100 pCt. Goedgekeurd door Z D. H. den Aartsbisschop van Utrecht. Obligatiën in stukken van f 1000, 500 en f 100., alsmede inlichtingen verkrijgbaar bij den heer j. G. A. Meeuwsen, penningmeester van het Kerkbestuur voornoemd, Heiligenbergweg no. 33, en ten Kantore van den Notaris G. P. A. L. te Leuken, Zand, Amersfoort. vanaf 14 tot en met 21 Maart a.s. verkoopen wij Onze Prima Vermicelli (middEl en™0,!o P.. Po„d Onze Prima Vermicelli g van 22 voor 17 cent per pond Onze Prima Vermicelli van 22 voor 18 cent per pond Onze Prima Vermicelli <fijne van 25 voor 20 cent per pond f7wr fline draad) 30 voor 23 cent per pond Langestraat 32 Amersfoort advertentiën van sommige onzer z.g.n. concurrenten, rest ons niets anders dan zelf deze parasieten te vernietigen beginnen wij met de N.V. Gebouw Kunsten en Wetenschappen, de vennootschap, die indertijd met eerlijke bedoelingen werd opgericht door den heer Koopman, die ech ter volkomen schipbreuk leed en de N. V. overdeed voor f15.000 aan een Haagsche combinalie, lerwljl haar gcheele activa be stond uit fundeeringen, gebouwd op grond, in erfpachl verkregen van de Gemeente Amsterdam, welke fundamenten later totaal waardeloos bleken. Een paar maanden geleden heeft de toen malige Directeur getracht deze vennootschap aan ons te verkoopen, waarop wij echter niet zijn ingegaan, ook. omdat toen de slottrek king van de tweede premielcening moest worden gehouden en 7000 obligatiën ge plaatst waren en er geen cent in kas was om eventueele premlën te betalen. Thans publiceert deze vennootschap recensies van de Telegraaf, Algemeen Handelsblad en N. R. C., slaande op haar tweede premie- is, terwijl zij bedriegelljk doet i alsof deze bladen ook nog na voorkomen, de tweede mislukking een gunstige beschouwing zou den hebben gegeven. De heeren schermen met een kapitaal van f 1.250.000, terwijl /ij ernige weken geleden aan het adverlentiebureau van den heer De Vries te 's-Gravenhage nog niet eens een rekeningetje konden betalen van f4000.—. De vennootschap, die juridisch reeds lang heeft opgehouden le beslaan, omdat zij haar gcheele kapitaal heeft verloren, stelt premiën beschikbaar van f 150.000, f 100.000 enz., tot een totaal bedrag van twee millioen gulden, met de volkomen zekerheid, dat zij, indien een meer of minder belangrijke premie mocht vallen, niet In staat is aan haar verplichtin gen te voldoen. Het komt ons voor, dat Mi nister Heemskerk zijn aandacht wel eens mocht schenken aan deze „instelling", die volgens zijn huisvriend Hubert van Blljen- burgh de protectie van Zijn Excelfbntie ge niet. Toch is deze vennootschap nog niet de ergste. De Gouden Zon obligatiën worden gedistribueerd van uit een kelderwoning, waarin nooit een zonnestraaltje doordringt. Een der gewezen firmanten der „Gouden Zon" deelt ons in een breedvoerig schrijven o.m. mede „Deze Mees en zijn Co., Max Wolper genaamd, zijn bovengenoemde bank be gonnen, totaal zonder geld Dinsdag avond j.l. hebben de heeren Mees en Wolper een (rekking in het gebouw van de Werkende Stand gehouden, waarbij een half millioen gulden werd uitgeloot met een kapitaal van vijftienhonderd gulden. Dit geld heeft Mees gekregen als cautie- storting voor een bijkantoor van eene mijnheerte R'dam (wij laten den naam achterwege). De Officier van justitie te Amsterdam is reeds met alles in kennis gesteld." Wij komen op deze en dergelijke instel lingen in volgende advertenties nader terug, tenzij de Justitie zelf de handen aan den ploeg slaat. Andere Obligatieieeningen beloven koeien met gouden hoorns en geven niets I komt alle beloften niet alleen na, doch geeft steeds meër dan wordt beloofd advertenties goochelen In de vergadering van aandeelhouders, den le verstrekken op de onbezwaarde panden 5en Maart 1923 ten kantore der Vennootschap der vennootschap, waardoor de nog in om- gehouden, werd met algemeene stemmen, op loop zijnde obligatiën voor hel volle bedrag voorstel v,.:\ den president-commissaris, be- door een eerste hypotheek zijn gedekt. De sloten voor de nog in circulatie zijnde obli- desbetreffende acten zijn in den loop der gaiies ten name van een trustee en ten week notarieel verleden. Deze transactie werd behoeve van de obligatiehouders der Isle tol geheel vrijwillig gesloten, beruste dus niet en met de 34ste leening een eersie hypotheek op een belofte, terwijl andere „instellingen" het be leggen van gelden en geen cent hebben om te beleggen. In onze voorwaarden staat, dal wij niet verplicht zijn iets te beleggen, doch uit bovenstaande blijkt, dat wij het vrij willig doen. Zeven en dertigste Rotterdarrische Premieleening Uitgegeven op grond van de wet van 6 Juni 1905, Staatsblad No. 171 Totaal aantal premiën van deze leening; 208.334 loopend over een bedrag van Houders van Obligatiën der le tot en met 36e Rotterdamsche Premieleening kunnen omwisselen met bijbetaling van f 6.20. Obligatiën der 37e Rotterdamsche Premieleening kosten f 10.20 Maandag 19 Maart a. 1 I CMVUI^ te Amsterdai des avonds ten 7 uur Amsterdam in „Bellevue'' Ook de „Kleintjes" v Broekbuijs (34c leening) kunnen bij aankoop van een obligatie der 37e leening worden omgewisseld Volgestorte obligatiën, rechlgevend op den IC.20 bij inwisseling. Tevens zijn obligaties Nassaustraat 27. HARDERWIJK: Raaijen, franco per aangeteekende toegezonden de C.V. 's üravenhaagsch Obligatiekantoor, Stationsweg 26, Den Haag. Tel.-AdresG.O.K. Tel. nos. H 1645 en H 1293, na ontvangst van postwissel groot f 10.50 of veelvouden daarvan, resp. f6.50 bij Inwisseling van oude Rotterdammertjes. Afgehaald 110,20 resp. FÓÓRTBoete, Soesterweg Statlonstr. 22bG. J. Slothouwer, Langestr. 77. BAARNH. van Moorselaar, p.a. Van Wijk. Boschstr. 9; Stationswachtkamer 2e klasse, N.C.S. DE BILTV. Bodegraven en Bieleman, Utr.wcg 81. BILTHOVENRijkse, Soestdijkcrstr.weg 130. BUSSUM: J. Loenen, A. Wiersma. SÜESTERBF.RG W. van Apel doorn. RHEN EN G. H. Fieren. VEENEN- DAAL: Adv. '3ur. Van Son. WAGENINGEN: Wijnen, Hoogstraat 64.

De Eembode | 1923 | | pagina 3