Inbraak en Brand w L. Posthouwer s De deelname aan de wedstrijd in tuinverslering is zeer bevredigend. Het aantel mededingers bedraagt reeds onge veer 160. De commissie heeft thans besloten de gelegenheid tot aangifte nog open te houden tot 15 Juni. Na dien datum kunnen geen nieuwe deel nemers meer aangenomen worden. De Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel «St. Ansfridus*, houdt eeoe ledenvergadering op Dins dag 12 Juni a.s., 's avonds om 7®/4 uur in het gebouw «St. Jozef*. De agenda vermeldt o.m.Installatie nieuwe leden, Bespreking algemcene toestand en mededeelingen. Naar aanleiding van het raadsbe sluit tot stichting van een gemeentelijken Stoi tings- en Ophaaldienst richtte de Nutsspaarbank tot den gemeenteraad het ernstig verzoek geen uitvoering te geven aan dat besluit. Het Bestuur der Spaarbank verklaart zich bereid onmid- delijk tot de organisatie van een zoo- danigen dienst over te gaan en dezen binnen zeer korten tijd en in ieder geval nog in dit jaar ia werking te zullen stellen, geheel voor rekening der Nuts spaarbank en desverlang overeenkom stig de inzichten van B. en W. In een toelichting werd uiteengezet welke de motieven zijn, die tot dit ver zoek geleid hebben. De tijd tusschen het bekend worden vaa het voorstel en de be handeling was te kort, dan dat het mogelijk was dit verzoek, vóór de be handeling in te dienen. In bet volle besef der verantwoor delijkheid, welke op hen rust als be stuurders eener instelling, waarbij de belangen van zeer veel ingezetenen, zoowel als de belangen der Gemeente in haar geheel door de gemeentelijke garantie, in zeer hooge mate zijn be trokken, doen bestuurders een beroep op den Raad hun verzoek in ernstige overweging te nemen. Ten overstaan van notaris Schriider werden geveild Gebouw aan de Muurhuizen no. C. van Zwol f6200.—. Woonhuis den Vlasakkerweg no. 1, opgehouden f15100.Woonhuis Beekensteinsche- laan, opgehouden f7400.Woonhuis Utrechtschenweg no. 167, opgehouden f9400.—. a.s. te Zwolle de vergadering wordt gehouden van bet K.V. in het aarts- diocees. Besloten werd een propaganda- commissle op te richten. Burgerlijke Stand, 6 Juni. Geboren: Tija, d. van M. v.'t Kloos ter en Tija Doornekamp. Adrlana Johanna, d. van J. Dijkhuizen e van Veen. Marie José, d. van P. J. M, G, Wolters en M. E. H. L. Moormann. Getrouwd M. J. Mees en B. v. Manen. Overleden Emma Slmon, 42 jaar, echtg. van H. H. Küllmann. 7 Juni. Geboren Elisabeth, d. van N. Heilijgers en F. de Graaf. Adriana, d. van D. v. Barreveld en A. Donker- steeg. Willemijntje, d. van A. v. d. Wiel en W. v. Zeldert. Aaltje, d. van H. de Mots en D. v. Beek. Getrouwd: J. J. de Wilde en G. v. Grol. H. A. Boshuizen en J. Verhoef. Overleden Jan v. Daatselaar, 21 jr., ongehuwd. 8 Juni. Getrouwd J. J. v. d. en J. Broekhuijsen. Ondertrouwd: A. G. H. T. Düssel en Chr. L. v. 't Lindenhout. N. Oudshoorn en D- M. H. v. Buul. H. v. Zanten en M. v. Egdom. W. J. C. Jagers en S. W. v. Gelder. L. Entrop en A. de Mots. G. ten Hoven en L. Maas. Overleden Willem Lazoe, 75 jaar, echtg. van M. Blonde. Uit den Omtrek De Kamer van Koophandel de «Geldersche Vallei* vraagt in adres aan den minister van onderwijs een wettelijke regeling van het handels onderwijs. Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis, dat tot opheffing der afsluiting en der bewaking van den publieken overweg bij wachtpost no. 47 aan den Arnhemschen weg tegen over de laan naar Zandbergen, spoor weg Amersfoort—Resteren, wordt over gegaan in den morgen van 9 Juni 1923. Bij de Nuts-Spaarbank werd in de Meimaand ingelegd f 162.141,05 en te rugbetaald f79.964,92. Méér ingelegd dan terugbetaald f82.176.13. Aantal uit gegeven nieuwe boekjes 62. Met spaar- busjes gespaard f701,77. Effecten in bewaring genomen tot een bedrag van f3000.-. Bij haar 5-jarig bestaan heeft de Rijwielpadenvereeniging een boekje ver spreid, waarin een beschrijving van de paden, door de vereeniging aangelegd. De vereeniging telt nu 18W) leden, en heeft aangelegd 75 K.M. pad, terwijl 20 K.M. in voorbereiding is. Een vrachtauto botste op den hoek Utrechtsche- en Vlasakkerweg tegen een villahek, hetwelk werd vernield. Naar Amersf. Dagbl. verneemt zal in het fabrieksgebouw Alpamy aan de Nijverheidsstr. de tabaksfirma Herman Oldenkott en Zo. uit Amsterdam worden gevestigd. Voor het te Haarlem gehouden examen v. d. socialen cursus, georga niseerd door de Fed. van R. K. Werk liedenbonden in Nederland, slaagden de heeren C. Tuithof en P. Lorijn. Politiezaken. Een bakkersknecht vreemde van een rijwiel dat bij klant, waar hij brood bezorgde, i de deur stond, een electrische lantaarn. Toevallig behoorde dit rijwiel toe een agent van politie. De bakkersknecht was van plan zijn buit te verkoopen, om cigaretteu te kunnen koopen. Op de markt heeft een vrou1 Hoogland valschheid in geschrift! oplichting gepleegd, doordat zij een z.g.n. eierbriefje eigendunkelijk had ver anderd, waardoor zij meer geld kon innen dan baar toekwam. In den nacht is ingebrokei huis aan den Appelweg. Twee rijwielen en enkele heeren- en dameskleeding- stukken zijn ontvreemd. Het 25-jarig bestaan der neutrale Onderofficiers-vereeniging Ons Belang wordt hier ter stede feestelijk herdacht op 27 en 28 September a.s. Onder leiding van den heer M. Groenestein vergaderde Dinsdagavond het Kruisverbond ,,St. Franciscus Xa- verius". Na opeaing en voorlezing der notulen werden 4 nieuwe leden geïn stalleerd. Kapelaan Tempelman hield een toe spraak tot de leden waarin ZijoEcrw. o.m. aanmoedigde actieve deelname aan het drankbestrijders werk. In de bestuursvacature ontstaan door het bedanken van den heer Th. Bianchi werd voorzien door verkiezing van den heer P. Lorijn. Medegedeeld werd dat op 9 Aug. lerder praten in geheime niet voor,paleis naar het station Soestdijk r i.J-„ U..n, In het Eemitts De verordening, waarbij „het vloeken- kende gebruiken van Gods naam" langs de openbare wegee in de gemeente is strafbaar gesteld, vastgesteld door den Raad in zijn vergadering van 16 Mei j.l., is door Ged. Staten goedgekeurd werd den len dezer afgekondigd. Een knaapje, dat bij zijn vader achter op het rijwiel zat, geraakte met zijn beentje tusschen de spaken bekneld. Het ventje liep tengevolge hiervan aan de voet eenige kneuzingen op, welke door de wijkverpleegster werden ver bonden. Geboren Clasina Wilhelmina, d. v. J. van Eijden en W. van Dijk.j fioogland De collecte gehouden voor het Na tionaal huldeblijk ter gelegenheid van het zilveren regeeringsjubileum van H, M. de Koningin heeft in totaal opge bracht de*som van f 199.76, Stoulenburg Donderdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente onder leiding van Burgemeester de Beaufort. Alle leden waren present. Nadat door den Secretaris de len der vorige vergadering zijn gelezen, en deze zijn goedgekeurd, werd mede- deeling gedaan van eenige ingekomen stukken. Van Ged. Slaten de goedkeuring der rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over 1921 en de goed keuring van het raadsbesluit tot wijzi ging van de begrooting dienst 1922. Voorts een besluit van Ged. Staten waarbij wordt verdaagd de beslissing over de goedkeuring van het Raads besluit betreffende de vaststelling der verordening Keuring vee en vleesch. Medegedeeld werd een proces baal van de Kas-opname bij den ge- :-on'.vanger, waaruit bleek dat alles was in orde bevonden. De mededeelingen van het Hoofd stembureau met afschrift proces-verbaal ingevolge de Kieswet opgemaakt betreffende de gehouden verkiezingen, werden voor kennisgeving aangenomen. Van het bestuur der R. K. School kwam in een verzoek gelden beschik baar te stellen Qit de gemeentekas >or het uitbreiden der school. De heer van den Hengel drong aan een spoedige en gunstige beslissing, in zou allicht vóór den komenden winter nog afgewerkt kunnen worden. Het verzoek werd voor afdoening handen gesteld van Burg. en Wetli. De begrooting voor 1923 werd op voorstel van B. en W. gewijzigd, eens die van 1922. Tot het doen van eenige af- en schrijvingen op den dienst 1922 werden B. en W. zonder discussie gemachtigd. Aan de orde kwam hu de benoeming van leden der Commissie tot wering van schoolverzuim. Benoemd werden de heeren Baaiman, Dohmeo, Blok, Nimwegen en Burgsteden, iaig beteekenende agenda dezer korte raadszitting was hiermede afge handeld, en dc rondvraag volgde. Den heer Kuit waren eenige bepa lingen van de vleeschkeuringsverorde- (ting niet duidelijk, waarop de Burge- eester bevredigend inlichtte. Verder vroeg de heer Kuit of het :k van het Kerkhof niet verbeterd kon worden de toestand is treurig. Meerdere leden waren liet hiermede ns zoodat de Burgemeester moeilijk anders kon doen dan toezegging geven )or herstel. Wethouder Van Esveld vroeg war.- :er nu de 1 .ndspuit moest wo-'den geprobeerd, waarop de Voorzitter me dedeelde dat zulks bij de volgende raadszitting zou geschieden. Nog meerdere wenschen en vermo gens lagen blijkbaar het raadsgezelschap op 't harte, weshalve de Voorzitter de vptnbare vergadering sloot, zoodoende gelegenheid biedend tot ongestoo/d profanen toegankelijke zitting. OndertrouwdWuifert Renkers en Johanna Greefhorst. Setslcrbtra Niettegenstaande het minder schoone weder had Zondag jl. de jaarlijksche H. Sacrameots-processie plaats. Men mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Vele vreemdelingen uit omliggende plaatsen vielen dien dag onder de be langstellenden op te merken. Nadat de Godsdienstoefening in de kerk geëindigd was trok de processie, voorafgegaan door bruidjes, vanuit de kerk door de prachtige lanen achter de kerk gelegen, naar het kapelletje op het kerkhof. Verschillende vaandels en emblemen werden meegedragen. Ook de kerk was aan het altaar smaakvol versierd, evenals de verschil lende eerebogen, die buiten de kerk waren aangebracht. De kapelaan van Rijsenburg hield op het kerkhot eene feestpredicatie welke met belangstelling en innige devotie werd aanhoord. Vele belangstellenden, waar onder vele niet-Katholieken, hadden buiten en voor het hek der kerk post gevat, om den stoet te zien voorbijgaan. Het H. Sacrament werd gedragen door Pastoor Vossenaar van Soest. Onder degenen, die den stoet volg den, merkten we ook op de Ecrw. heeren kapelaans Galama en Schaep- man van Soest. Soest Nadat koning Haakon van Noorwegen te ruim half 12 te Baarn was aange komen en ten paleize van H. M, de Koningin-Moeder de lunch had gebruikt, reed de stoet om ruim 2.15 van het .ertrek naar den Haag. In het eerste rijtuig waren gezeten onze Koningin en haar gast, in het tweede de Koningin- Me edei met Prins Hendrik. In drie volg auto's waren leden van de hofhouding gezeten met H. K. H. prinses Juliana. In den omtrek en bij het station Soest dijk, alwaar de Kon. trein uit vier salon- wagens bestaande, reeds gereed stond, was een groote stoet schoolkinderen uit Soest, getooid met vlaggen en oranje, opgesteld, die de hooge gasten toe wuifden. Bij het station stond een af- deeling van het kader vrijwillige land storm, typisch getooid met blauw grijze pothelmen. Allen stonden keurig in de houding toen de vorstelijke personen hun rijen inspecteerden. Vervolgens betraden de hooge gasten de 2e klas wachtkamer, welke smaakvol met bloemen en plan ten en tapgten, benevens met een schil derij van de grootste Noorsche gletscher, was gesierd. Nadat de Kon. trein vertrokken keerde H. M. de Koningin-Moeder gezeld van een hofdame, door de dichte menigte onder hoetageroep en gezang der schoolkinderen, naar haar paleis terug. Even later passeerde de met H. K. H. prinBes Juliana en dames om naar het Loo terug te keeren. Geboren Peter, z. van P. Buiten huis en G. Wielart. Elisabeth Maria, d. van N. A. Kool en C. Grift. Adriana, d. van G. Snoek en Wiss. Wouterina, d. van W. t Meerten en W. Klein. Johanna, van J. v. d. Ende en J. de Jonge. OndertrouwdJ. Hilhorst en C. P. v. Fulpen. P. de Ruygt en A. H. v. Velzen. Getrouwd A. v. Hornsveld Bakker. Overleden: C. A. Lelsz, 79 j. J. W. H. Nienhuis-Ruys, 54 j. ■■■■BHi uitgesloten ■■■■Hi Vrijdag. 15 Juni, 's middags 2 uur Is in onze zaak Groote Demonstratie van het beroemde Kwiktoestel Bij doorknippen der draad onafgebroken alarm Beleefd noodigen wij U tot een bezoek uit Rijwielen n Motoren Utrechtschesrtaat 25 Eetisden Donderdagmorgen vergaderde de ge meenteraad van Leusden. Voorzitter Burgemeester de Beaufort. Aanwezig 7 leden. Na opening door den voorzitter las de secretaris de notulen voor van de voorgaande raads vergadering, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werden aange- Besiuit van Ged. Staten tot goed keuring begrooting 1923. Id. tot verdaging goedkeuring ordening vee- en vleeschkeuring. Mededeeling kasopname gemeente ontvanger. Proces-verbaal hoofdstembureau de gehouden verkiezingen. De verordening betreffende de heffing i invordering der inkomstenbelasting kwam van Ged. Staten terug met ver zoek een kleine wijziging aan te brengen. De voorzitter stelt voor hieraan ge volg te geven hij zal de zaak nog even nagaan. Op advies van Ged. Staten werd de gemeente-begrooiing voor 1923 ge- rijzigd o.m. in verband met eene op- ïerking betreffende pensioer.-bijdragen oor gemeente ambtenaren. Burgemeester en leden vonden deze sgeling vervelend maar moeten be- asten wijl de wet 't voorschrijft. Voorgesteld was in ontvangsten en uitgaven een post op te nemen van f 10.000 voor lijdelijke leening kasgeld. Ged. Staten willen daarvoor rente uit trekken. De Burgemeester stelde voor deze post te laten vervallen en pro Memorie j 't te trekken, hetwelk wordt aange- De begrooting werd aldus gewijzigd i geeft aan f 48.410.55 in inkomsten i uitgaven. Ook de begrooting 1922 werd een weinig gewijzigd wegens geleden rente verlies van f 185.52. De Burgemeester was 't met de leden ns dat 't vervelend geld is, doch hij heeft al 't mogelijke gedaan, is ver schillende malen in Utrecht geweest: de schuld ligt aan Ged. Staten. Nog werd aangenomen uit onvoor- en bij te passen verhoogiog bedrag pensioen door inwerkingtreden pen sioenwet Juli 1922. Door de nieuwe wet op 't onderwijs moet door de Gemeente worden bijgepast, dit is een bedrag van f 330.12 */a. levens toelage v.d. Berg kosten leening als Druk werk enz. f 366. De commissie tot wering van school verzuim is onvolledig geworden door 't overlijden van de Heeren Peters en de Jong, en werd aangevuld door de volgende leden. De Heeren Pijpers en Rijnsma als Hoofden der schooien en de Heeren E. v. d. Hengel en J. L. Lagemaat voor de ouders. Als datum te beginnen met schouwen werd vastgesteld Dinsdag 19 Juni. De heer Peut klaagt over 't over- luiden en luiden op iederen tijd in Oud- Leusden en stelt voor dit op een vaste tijd te doen. De Burgemeester meent dat 't dan niet altijd op den daj kan gebeuren en dit is een bez De heer Peut wil zich er bij leggen, als er dan nog maar een klein- beetje op wordt gewezen. Verschillende leden komen alsnog met klachten voor straat verbetering en dergelijke, welke de Burgemeester noteert en zal doen afwerken, waarna de Raad in geheime zitting ongestoord verder praat. Geboren Bertha Theresia, d. v. A. Veenendaal en B. Ederveen. Utrecht Voor de Rechtbank stonden terecht de 49-jarige J. L. te Soest, koopman, de 38 jarige kleermaker H. B. te Amers foort en 32-jarige brandstoffenhandelaar J. v. d. B. te Baarn. De beide eerstgenoemden hadden in vereeniging ingebroken bij den land bouwer J, L. te Soest en aldaar gesto len een kistje met effecten, vertegen woordigende een nominale waarde van f 2900 spaarbankboekjes, te samen van een bedrag van f50 en een beursje, dat ongeveer f8 inhield. Uitspraak vol gende week. 1922 een uetto winst gemaakt van f20.092.04, de waterleiding f 13.610.46. B. en W. «tellen voor den gasprijs met ingang van 1 Juni j.l. met 3 cent per M3. te verlagen. Ten huize van een familie te Tilburg werd een nafee«tje gevierd van een gouden bruiloft. Terwijl binnen werd feestgevierd, kregen de broeders Martien en Adriaan over een kleinigheid twist. Een vechtpartij ontstond, waarbij M. zijn broer ernstig aan het hoofd ver wondde, De toestand van A-, die voor de viering van de bruiloft uit Antwerpen was overgekomen, was zóó ernstig, dat hem de laatste H.H. Sacramenten moesten worden toegediend. In het Oosten van Amerika worden hevige hittegolven waargenomen. Z(J zijn van zoodanigen aard, dat zestig personen in het ziekenhuis opgenomen moesten worden. Bij een demonstratie tegen de duurte en bet Roeravootuur te Leipzig, werden schoten gelost op de politie, die het vuur beantwoordde. Vijf personen wer- den gedood, 37 zwaar, 60 licht gewond. De Iersche mailboot «Graphic* is op de Iersche kust gestrand en gezon ken. De passagiers ten getale van 250, konden allen tijdig worden gered. Land- en Tuinbouw hoogland Plulmveevereeniging „Hoogland" te Hoog land. Maandrapport der op den leg gecontro leerde kippen over April 1923. RasBARNEVELDERS (Beekbergen) No. Aantal No. Aantal No. Aantal (Kip Eieren Kip Eieren Kip Eieren 23 Totaal 298 eieren. Gemiddeld per kip 21 eie'Cn'RasBARNEVELDERS (oude). No. Aantal No. Aanlal No. Aantal Kip Eieren Kip Eieren Kip Eieren Totaal 105 eieren. Gemiddeld per kip 21 C Ras: WIT LEGHORN (oud), lo. Aantal No. Aantal No. Aantal Cip Eieren Kip Eieren Ns. Eieren 23 17 24 25 Totaal (202 eieren. Gemiddeld per kip 20 eieren. No. 2 broedsch geweest. Ras: WIT LEGHORNS (Horst). No. Aantal No. Aantal No. Aantal Kip Eieren Kip Eieren Kip Eieren Totaal 289 eieren. Gemiddeld per kip 19 ieren. No. 55 broedsch geweest. Mei 1923. Ras: BARNEVELDERS (Beekbergen). Ras: BARNEVELDERS (oud). No. Aantal No. Aantal No. Aanlal Eieren Ktp Eieren Kip Eieren Ras: WIT LEGHORNS (oud). No- Aantal No. Aantal No, Aanlal Kip Eieren Kip Eieren Kip Eieren Totaal 207 eieren. Gemiddeld per kip 21 RasWIT LEGHORNS (Horst). No. Aantal No. Aantal No. Aantal Kip Eieren Kip Eieren Kip Eieren Binnenland De Hanze, Middenstandsvereeniging Hanze hield algemcene jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing werd bij rste stemming herkozen H. G. J. v. d. Sand te Arnhem en gekozen J, ten Berg uit Groningen, en na herstemming C, J. Koenders te Utrecht, zulks in plaats in G. J. Alders te Hilversum. Tot voorzitter werd met atgemeene de heer v. d. Sand herkozen. Gemengde Berichten Het gasbedrijf te Velsen heeft o1 Weerberichten. Binnen afzienbaren tijd zal e „j spe ciaal omroepstation opgericht worden voor liet geven van telefonische mede deelingen, welke voor den iandbouw bestemd zullen zijn. De weerberichten en evcntueele nacht vorst, welke door Vosjegat reeds tele grafisch en daarna door Soesterberg radio-grafisch worden herhaald, alsmede marktberichten, zullen door liet nieuwe station, dat waarschijnlijk te Utrecht wordt geplaatst, worden overgenomen. Elke boer, die dan een draadlooze op z'n schuur laat installeeren, kan dan profitecren van deze uitvinding. Lagerpaarben. De Ministervan Oorlog heeft bepaald, it ter bevordering van het algemeen economisch belang en ter aanmoediging van de fokkerij, de legerpaarden voor de cavaletie, artillerie en marechaussee zooveel mogelijk in het bionenland moeten woi rlen afgekocht. !n verband daarmede is ingesteld een «Remonte- Commissie Binnenland*, belast met den

De Eembode | 1923 | | pagina 2