QROOTE OPRUIMING VROOM DREESMANN Coupons, Restanten. Langestraat hoek Nieuwstraat. Vanaf Maandag 18 Juni in onze afdeeling Tapijten, Bedden, Meubelen, enz. Advertentiën tegen extra lage prijzen. Zie onze Etalage s. Geen zichtzendingen Betaling a contant. Ter voorkoming van misverstand deelen wij tevens mede dat onze groote Uitverkoop in de Manufacturen- en Lingerie's-atdeeling niet eerder zal beginnen dan :>0*duni a.s. Versammlung für Katho'ische deutsche Madchen. Ara Mittwoch den 20 Juni 8 Utar abends ist ira „Uebouw Sint Aecbten" aliein ffir deutscbe Alldchen Versammlung. In de jaarvergadering der neutrale onderofficiersvereeniging Ons Belang werd aangenomen een voorstel tot be lt hoeverre de bondsinstellingen elk voor zich nog in het belang der vereeniging zijn en, wanneer blijkt dat voor een of meer instellingen dit belang niet meer aanwe zig, is met voorstellen tot likwidalie te komen. De Weleerw. Heer Ds. E. Von- kenberg, directeur van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag zal als Bondsdirecteur af treden en zich weder aan het predik ambt wijden. Het hoofdbestuur van den Neder). Bond van gemeente-ambtenaren heelt met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin betkennis geno men hebbende van het verhandelde naar aanleiding van 't eervol ontslag doorjden heer A. R. Veenstra uit zijn functie van secretaris der gemeente Amersfoort van oordeel, dat de houding van ver schillende leden van den raad dier ge meente niet alleen krenkend was voor den betrokkene doch ook aanrandt de vrije vervulling van een openbaar ambt met klem protesteert tegen de f dier raadsleden. Uil den Omtrek Stoutenburg en Ccusdcn. Het feit dat in enkele provinciën lands met goed gevolg wordt gestreefd naar vereeniging van kleine gemeenten tot één grootere, om zoodoende in het belang der ingezetenen een beduidende besparing van lasten te bewerken, heeft in bovengenoemde gemeenten velen zich doen afvragen of het niet wensche- l^k ware de burgerlijke gemeente Stoutenburg te vereenigen met burgerlijke gemeente Leusden. Stoutenburg is een zeer kleine ge meente met een bescheiden aantal Als burgemeester fungeert de burge meester van Leusden terwijl ook de secretaris van Leusden hetzelide ambt voor de gemeente Stoutenburg waar- 't Is wel duidelijk dat de tegenwoordig niet onbeduidende bestuurslasten zwaar drukken op het geringe inwonertal Stoutenburg. Het voorrecht een eigen burgerlijke gemeente te vormen is voor de Stouten- burgers dan ook wel zeer problematisch. Een geregelde gemeente-secretarie in 't dorpje ontbreekt natuurlijk en de ge meenteraad vergadert gemoedelijk in »De Ruiter*. Voor de inwoners van Leusden heeft de samensmelting der beide gemeenten allerminst bezwci Hunne lasten worden niet hooger, ma veeleer geringer, omdat de administratie der gemeente niet duurder wordt, maar het getal belastingbetalers wel wordt vermeerderd, nl. met de Stoutenburgers, die voor hun belastingpenningen, ver- eesigd met Leusden, in velerlei opzicht beter verzorgd znllen worden, dan nu het geval is. Ons dunkt de overweging van dit denkbeeld verdient wel de aan dacht van alle belangstellenden in beide gemeenten. Achterveld Het voor eenige jaren Dieuw ge bouwde ruime St. Jozef-gesticht blijkt te klein en zal daarom een belangrijke] vanobligatiSnlndie tot een groot bedrag, uitbreiding ondergaan. Nadat over |dit punt nogal wat ge- Barneveld Bij een kipper.houder zijn, waarschijn lijk door bunzings of ratten, in één nacht niet minder dan 140 kuikens wegge haald. Later zijn een aantal verscheur de dieren teruggevonden. llijkerk In 't laatst dezer maand worden voor één nacht alhier ingekwartierd ruim manschappen der Veld-Artillerie ruim 160 paarden. Ueenendaal De Vereeniging voor Bijenteelt houdt van 10 tot en met 13 Juli a.s. een bijen- marki. Er zijn prijzen en diploma's be schikbaar gesteld voor de beste inzen dingen »volk en werk», stallen, groot- sten aanvoer en grootsten koop per dag. £emne$ OndertrouwdH. M. Wegelaar uit Amsterdam en M. W. Visser. Hooglanderveen Belanghebbenden wordt in herinne ring gebracht, dat bij genoegzame deel name de cursus in melken na den hooibouw zal beginnen. De lessen worden alle gegeven door een ont wikkeld landbouwer. Men melde zich dus in voldoend aantal zoo spoedig mogelijk aan. Ceusden Geboren z. van H. v. d. Beek en H. v. d. Broek. Stoutenburg Geboren Hendrikus Pelagius, z. van P. v. d. Hengel en Ch. Voskuilen. Soest Maandag kwam de Raad in spoed- eischende vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden, met uitzondering Broek. Hierna deed de Voorzitter mededee- ling, dat hij den Raad in kennis stelt het feit, dat door hem aan H. M. de Koningin tegen 1 November a.s. ontslag zal worden aangevraagd. Vervolgens wordt mededeeling ge daan van een ingekomen schrijven van het raadslid v. d. Broek, hetwelk behelst zijne ontslagaanvrage. In verband met het gedenkwaardige feit, dat door de geboorte van een tweeling, waarvan de tweede inge schrevene, zijnde een zoon van den heer Penning de Vries, te Soesterberg, Soest thans 10.000 zielen telt, deelt de Voorzitter den Raad mede, dat B. W. hebben gemeend den vader van dit kind een blijvende herinnering te moeten aanbieden in den vorm van een spaar bankboekje, onder bepaling, dat het bedrag, zijnde f 100 plus de daarop ver schenen rente, niet opeischbaar is dan bij meerderjarigheid van het kïp.d. De Raad keurde 't goed. Nog wordt mededeeling gedaan, dat op advies derTramcommissie de tarieven der Tram kunnen worden verlaagd. De heer Endendijk zegt, dat hierdoor het bedrijf geen nadeel zal ondervinden. De tarieven worden als volgt van Baarn naar Soest (remise) 15 cis. van Baarn naar halte Socstdijk 15 ets. van Baarn naar Nieuwenhoek 10 ets. De bestaande knipkaarten blijven geldig. Thans wordt overgegaan tot behaode- van het voorstel van B. en W. tot ver koop van de in het bezit der gemeente zijnde inschrijvingen op hel Grootboek der Ned. Werkelijke Schuld en beleg- giog van het daardoor vrijkomende bedrag in obligaties Indic! en Nederland, een en ander volgens de door B. en W. aangeboden berekening.» De heer Schtffer en de heer Poeken blijken huiverig te besluiten tot aankoop discussieerd werd, werd_tenslotte beslo ten over te gaan tot aankoop van een derde van het voorgestelde bedrag te be stemmen voor aankoop obligaties IndiS en twee derde te bestemmen voor aan koop obligaties Nederland. De Voorzitter zegt, dat de benoe ming van een hooid der openbare lagere school te Soesterberg aan de orde is, en deelt mede, dat aan de rangschikking der twee eerstgenoemde candidaten, zijnde C. Snijder, te Hil versum en D. Lub, te Katwoude gelijke waarde moet worden toegekend. Na eenige stemmingen besliste het lot ten gunste van den heer Lub uit Katwoude. Niemand meer het woord wenschende, sloot de voorzitter de vergadering. De Heer van Eek beboorende tot de S. D. A. P. is opvolger van afgetreden raadslid van den Broek. Dezer dagen werd in vele dagbladen vermeld, dat de belasting hier met plm. 30 pet. zal stijgen. Ten gemeentehuize mochten wij tot ons genoegen vernemen dat in onze Gemeente het vermenig- vuldigingscijfer der inkomstenbelasting vermoedelijk zal worden verlaagd. Naar wij vernamen tracht de Spaanscbe Schatgraver ook te Soest zijn slachtoffers te maken. In verband hiermede waarschuwt wij een ieder in zijn eigen belang toch vooral niet met dezen Spanjaard in relatie te treden, aangezien reeds ver schillende personen daarvan de dupe lijn geworden. Binnenland Dankdag. De Regeering is voornemens ter ge legenheid van het Regeerings jubileum van de Koningin op 31 Aug. a.s. een oflicieelen dankdag uit te schrijven. 48 uur. De Centrale Commissie voor geor ganiseerd overleg voor de gemeente werkers te Amsterdam heelt het voor van B. en W. tot invoering van dc 48 uren-week aangenomen. R. K. Universiteit. Het adres der Inlichtingscommissie te Nijmegen voor de studenten, die aldaar in Oclobci a.s. zullen g3an stu- deeren en die inlichringeD wcnschen te hebben, isMr. A. Cornelissen, Hezel- iaat 113, Nijmegen. Voor alle verdere inlichtingenstudie z., weDdc men zich tot Mr. C. Prinzen, Ooslerbeek. In October vangen de lessen aan. Kerkeliike Diensten 1 Ingevolge i Buitenland. Oostenrijk. Volgens een door Mr. Zi Commissaris-Generaal te Weenen, uit» gebracht rapport is de economische toestand van Oostenrijk veel verbeterd. Het vreemdelingenverkeer is aanzien lijker dan vorig jaar, de toestrooming van kapitaal naar Oostenrijk voor be- leggingsdoeleinden neemt ook belang rijk toe. Het buitenlandsch kapitaal kan, volgens Mr. Zimmerman, in Oostenrijk op goede winsten en alle gewenschte waarborgen rekenen. marktberichten. BAARN. Kippen f3.25 per stuk; Duiven f 1.50 per paar; Kaas fl.30; Boter f 1.80 per K.G.Eieren f6 a f7 per 100 stuks. Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half-9. Half 11 de Hoogmis. Kwart over twaalf Catechismus. 3 uur Vespers. Tien minuten vóór half 5, con gregatie van de H. Familie. Half 6 Patronaat. DINSDAG 9 uur gez. H. Mis voor Bruide gom en Bruid. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG. 7 uur Lof. ZATERDAG. Van 49 uur biechthooren. DAGELIJKS de H.H. Missen ten 7. 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Franc. Xat 't Zand. ZONDAG. Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. Twee uur Catechismus. 6 uur Lot. VRIJDAG. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 31/,9'/j uur biechthooren. DAGELIJKS de H. Missen 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Henricue aan de Bcretraet. ZONDAG 5 uur en 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Anton ius. VRIJDAG 7 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H, Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. DAGELIJKS de H.H. Missen Parochiekerk van St. Anefridus aan da Vondellaan. ZONDAG Half acht wordt dc H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof met Rozenhoedje. VRIJDAG Half 8 Lof met litanie van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG Half 8 Lof met Rozenhoedje. 58 uur Biechthooren. Catechismus op de gewone dagen Hoogland. Parochie St. Martlnui. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half 5 Catechismus. 5 uur Lof. ZATERDAG. 's Avonds 7 uur Lof. DAGELIJKS de H.H. Missen om half 8 en kwar! over 8. r Brui- Hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG. 8 uur H. Mis. Half 11 de Hoogmis. Half-6 Catechismus. 6 uur Lof. DINSDAG. Half-10 Huwelijksmis voor 1 degom en Bruid. WOENSDAG. Half-10 Huwelijksmis v degom en Bruid. DONDERDAG. Feestdag van den H. Aloysius. Patroon der Jeugd. In de week de H.H. Missen om 8'/« uur en kwart vóór 9. llijkerk. Parochiekerk H. Catharine ZONDAG 7'/j uur H. Mis. IO'/j uur Hoogmis. 3'/4 uur Catechismus. 4 uur Lof. VRIJDAG. 7 uur Lof. ZATERDAG. Hotel „Ter Horst" Gevraagd een net Dagmeisje. Arts Kamerling is Maandag 18 Juni weer te raadplegen. te huur Augustus 1923. Te bevragen ten kantore Notaris TE LEUKEN Zand 39 Amersfoort. Firma Gebr. van Eeden Telefoon 774 Arnkemschestr. 6, Amersfoort Laat nu uw Zonneschermen en Marquisen repareeren Huwelijks- geschenken; Spiegels, Schilderijen, Klokstellen, Beelden mei Picdeslal, ?n,bif-en Theeserviezen, Thee tafels, Messen, Lepels, Vorken. Lcpcl- ]cs in etui's, Kapstokken, Bloempotten koper en majolika, Karaifcn, Glaasjes. Vazen 3—5-deelig in blauw ol Bo- heemsch, Koekstellen, Olie- en Azijn stellen, Waschstellen, Religieuze Beel den mei stolp, Kruizen, enz. in de „QOEDKOOPE BAZAR" Krommestr. 64 - Langcstr. 25 Vraagt uw winkelier Sparkling R. H. W. Vcrfrlsschende drank als Champagne 40 cent per flcscli. Verlegenwoordiger: R. HOKSBERQEN Scblmraelpenolnckstr. 2 - Tel. 742 Electr. Mineraal waterfabriek .Phoenix". Bierbottelarij,

De Eembode | 1923 | | pagina 2