Advertentiën Mej A.F.deLeeuw Meubelmagazijn floomsch Katholieke Hoogere Burgerschool Inschrijving v. Leerlingen - Van het vierde zangtournooi Gooi- en Eemland op Hemelsvaartsdag te dezer stede in Necofa te houden i tecn keurig verzorgd programma tekstboekje uitgegeven. Aan het tournooi nemen deel mannen- «angvereenigingen uit Bussum, Baarn, Hilversum, Wcesp en Amersfoort. Als gasten komen de Kon. Ulr. Zangver- eeniging en het Zeister Mannenkoor. Volkszangklassen Toonkunst. Nieuwe leerlingen van 7, 8 of 9 jaar kunnen toegelaten worden tot boven genoemde lessen, welke gegeven wor den in het schoolgebouw Hellestraat, voortaan Zaterdags te 3 uur. De lessen zijn gratis alleen wordt staat gemaakt op geregeld bezoek. De R. K. Bouwvcrecniging »St. Bonifaciusn heeft vergunning ontvangen voor den bouw van 38 woningen, welke achter de bestaande zullen worden op getrokken. De bouw is opgedragen aan den heer G. C. Blanken, alhier, de somma van f96.000. Militaire Vooroefeningen. Bij het laatst gehouden ex voor het bewijs van voorgeoefendheid slaagde A. J. Schut, O. Schwitzncr, W. J. Bokma de Boer, D. v. Schoone- veld, H. H. Roestenburg,v. Doornik, A. J. Borgman, woonachtig te Amers foort en J. v. Middelaar woonachtig te Hoogland. Ter vervanging van den kapitein Heuvelink is aangesteld tot comman dant der afdecling Utrecht v. d. vrij- willigen landstorm, kapitein J. Visser van het 9e regiment infanterie te Amersfoort. Athletick. De Pers- en Propaganda-commissic van den Utrechtsche Provincialen Athle tiek Bond, afdceling Amersfoort, hzeft voor de propaganda van de athletiek hier ter stede Nationale Athletiek-wcd- strijden uitgeschreven, welke zullen worden gehouden op het sportterrein Birkhoven op den 2e Pinksterdag. Aan een viertal nummers is door den U.P.A.B. het provinciaal kampioen schap verbonden, De wedstrijden vangen aan te 1 uur n.m., de inschrijvingsdatum sluit 31 Mei 1924 laatste post. Voor Amersfoort kunnen inschrijvingen geschieden bij het Sporthuis Bokking, Langestraat en bij den secretaris der commissie, den heer van der Vlugt, Krommestraat 66b. Amersf. bond voor Lichamelijke Opvoeding. De commissie voor wandeltochten, uitgaande van genoemden bond, maakt bekend, dat in 1924 vier wandeltocht! zullen worden gehouden, t.w. le. Een wandeltocht van ongeve' 13 K.M., op Zondag. 1 Juni 1924, 2e. Een afstandmarsch op nader te bepalen datum voor dames 20 K.M. \-oor heeren 30 K M. 3e. Een heitocht. einde Augustus of begin September. De bedoeling is dat deze tocht, zich niet aan de wegen houdt, doch trekt dwars over heuvels en door de heidevelden, 4. Een Herfsttocht, begin October. De deelname zal geheel vrij zijn. Behalve het diploma voor de afstands- marsch, zal er aan hen die alle tochten geheel hebben meegemaakt, worden uitgereikt een kruisje of diploma. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort vestigen er de aandacht op. dat in verband met het veelvuldig voor komen van veeziekten, het gewcnscht is de melk gekookt te gebruiken. »De Jonge Werkman* in de Parochie O. L. Vr. Hemelvaart viert het Jaar feest Zondag I Juni a.s. 's Morgens 7 uur H. Mis, waaronder Generale H. Communie, waarna ont bijt in St. Jozef. 's Middags half drie fietstocht, 's Avonds half acht Jaarfeest in St. Deze feestvergadering is toegankelijk voor leden cn Ouders en verdere huis- genooten. In de parochie van den H. Ansfridus wordt eenc vernieuwing van de ten vorigen jare zooveel goeds bewerkt hebbende parochiale retraite voorbereid. Op het feest van 's Heeren Hemel vaart vangen de oefeningen aan. Deze geestelijke oefeningen duren voort lot de opening van liet veertiguren gebed op Donderdag 4 Juni a.s. Er zal in de parochie worden op gericht een broederschap van O, L. Vrouw van Altijddurcnden Bijstand. De l'ropagandaclub Leo XIII hield een ledenvergadering onder voorzitter schap van den heer C. Tuithof. Na afdoening der gewone zaken als voorlezing der notulen en iugekomen stukken werd besloten dezen zomet ectiige excursies te maker, waarvan hei program nader zal worden bekend ge maakt. Den WelEetw. Heer j. Beltman, die in het geven der cursussen dezen win ter wederom het leeuwendeel had, werden als blijk van dank en waardeerii-g eenige boekwerkeu aangeboden. Gisterenavond werd op het R, K. Sportterrein een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen Limvio en een gemengd Amersfoortsch elftal. Voor rust was Limvio sterker wist dit uit te dnkken door een t tal doelpunten terwijl het Amersf. r; slechts eenmaal kon passeeren. rust waren de bezoekers iets in meerderheid, dank zij het goede dedigen van Mev.r en Leeuwenkamp kwam het einde met een 31 zege de R. K. F'crs. Ter hoogte van de Dsam lockcma- laao sloeg een bieikar-paaid op hol. De voerman werd bloedend aan de hand verwond toen hij van zijn voer tuig werd geslingerd. Bij de Heinsius- laan kwam het hullend paard tot slaan. Het werd bij een val aan de pouten gewond. Dr. R, Mied ma, predikant der Rem. ineen te, is geplaatst op een aanbe veling voor benoeming te Utrecht. Gevonden voorwerpen 1 perforator, 1 portemonnaic gevuld met ijscobonnen, 1 mes, 1 fietspomp. Zij, die een Jachtacte wenschen te bekomen, kunnen zich vervoegen bij de Commissaris van Politic. Bij het druk verkeer in de Lange straat ter gelegenheid van de week markt. brachten twee op hol geslagen cavalerie paarden grootc verwarring onder de menschen. Gelukkig wist een kranig verkeers agent het hollend span tot staan te brengen. Naar wij vernemen zal de directie het kantoor Amersfoort der Natio nale Bankvcreeniging worden uitgebreid. Naast den tcgenwoordigen directeur, den heer Ad. Heinrfch zal als mede-directeur optreden de heer Bern. van Rijckevorsel, thans directeur van het kantoor Helmond in genoemde Bankverccniging. Het schijnt dat deze benoeming in verband staat met het voornemen ook Baarn bij het arbeidsveld van het kan- Amersfoort te voegen. Op 28 Mei 1024. zal gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting in het voormalige werkhuis aan den Westsingcl des middags om 3 uur. Gewcnscht is een trouwboekje of geboortebewijs mede te brengen. Uit den Omtrek ACHTERVELD Nu Ds. Vogelaar De Glindhorst gaat verlaten, wordt gewezen op de breiding der stichtingen onder zijn beheer. Toen Ds. Vogelaar In Mei I9l4zijn ambt aanvaardde, stonden cr, behalve de directeurswoning, slechts 4 gebouwen, terwijl dit aantal thans tot 46 is ge klommen, waaronder in de eerste plaats de paviljoens, de Lagere Land- en Tuinbouwschool en de Lagere School worden genoemd. Voorts is het gehcele, destijds voor een groot deel braak liggende terrein, ter grootte van onge veer 200 H.Aontboscht, verkaveld cn in cultuur gebracht, waarop thans met succes land- en tuinbouwbedrijf wordt uitgeoefend. Dat een en ander heel wat geld heeft gekost kon men nu d' best ervaren. PUTTEN In dc raadsvergadering deelde burge meester mr. Vermeer mede, dat nu met 1 Mei j.l, dc rijksambtenaren 10 pet. salarisvermindering gekregen hebben, hij, zoolang de huidige toestand voort duurt, 10 pet, van zijn salaris ter be schikking van de gemeente stelt. BAARN Na een langdurige ongesteldheid is overleden, in den ouderdom van 49 jaar. A, J. Krudop, sedert 1898 hoofd commies ter gemeente-secretarie Baarn. afd. Algeineenc Zaken, en nemend gemeente-secretaris. POLIT1E-BERICHTEN. De als verdacht van kippendiefstal aangehouden 1'. T. bekende, na plaats gehad hebbend onderzoek-, zekeren K. uit Hoogland, den diefstal deels te Hoogland, deels te Amersfoort te hebben gepleegd. Beiden zijn naar Utrecht overgebracht ter beschikking den Officier van Justitie, De in beslag genomen kippen werden aan dc eigenaren afgegeven. Door de politie werden bij veehou ders hier en daar borden betreffende besmettelijke veeziekte, n.L mond- klauwzeer aangebracht. Terzake het loopen in dc weilanden werden eenige jongens aangehouden. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen eenige houders van motorrijtuigen ter zake van het te snel rijden in de kom der Gemeente cn tegen eenige houders autobussen terzake van het nief voldoen aan hunne wettelijke verplich- Ecnige kinderen werden aangehouden onder handen genomen terzake het plukken van bloemen, niet gerechtigd waren. Aangifte werd gedaan dat in van een der villa's varens en tulpen zijn ontvreemd; een onderzoek wordt ingesteld.] HOOGLAND Door Burgemeester en Wethouders bepaald dat de voorjaars-schouw rer de wegen wordt gehouden op Dinsdag 27 Mei a.s. Een tragisch sterfgeval had Woens dagmorgen alhier plaats bij gelegenheid in eene begrafenis. Bij het naar de kerk rijden met het stoffelijk overschot cener overledene had :n tentwagen plaats genomen i van v. d. Tweel met zijn moeder wonende te Nijkerk. Ter hoogte van de buurtschap den Brand gekomen bemerkte de zoon dat het met moeder die achter in de wagen was gezeten :t wel was. Bij dc herbergier van D. werd stil gehouden en 'n poging het werk gesteld om de vrouw waar- •i werd vermoed zij bewusteloos was, bij te brengen. Het bleek echter al ipoedig dat de levensgeesten reeds varen geweken 't was wel een tragisch iterfgeval. BARNEVELD De beruchte inbreker die bij den Gemeente-Ontvanger alhier al het tafel zilver heeft gestolen, heeft voor dc Rechtbank te Utrecht terecht gestaan. Deswege wercf 4 jaar gevangenisstraf legen hem geëischt. SOEST Vrijdagavond waren eenige kinderen van den caféhouder F. H. aan het spelen op een bierkar, met het gevolg, dat deze wipte en twee kinderen onder een vat bier terecht kwamen, waarbij het eene kind een rib brak cn inwen dige kneuzingen bekwam, terwijl het andere kind een ernstige hoofdver ding opliep. Dc 11-jarige zoon van J Vos werd door een wielrijder aangereden, waar door het rechterbeen op twee plaatsen gebroken is. Dc voor eenigen tijd verdwi rijwielhandelaar M. is door de politie aangehouden in verband met verduiste ring van goederen. Hij is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. De heer D. F. Voigt slaagde de commissie van het Technisch Op tisch Genootschap voor het opticiens- diploma-examen. Gisteravond omstreeks 6 uur kon digde de sirene," geplaatst op den toren van het gemeentehuis, door haar schril geluid aan dat cr brand was. Al spoedig bleek dat een boerenbehuizing in de buurtschap Hees in lichtelaaie stond, benevens een schuur en hooiberg. Den verren afstand in aanmerking nemend, was de vrijwillige brandweer vrij spoedig ter plaatse. Een groot inconvcnien' ook dat zeer veel slang gelegd n worden om water te krijgen. Toei ook water gegeven werd, was er meer te redden. Aangewakkerd door een tamelijk feilen wind, grepen de vlammen snel om zich heen en lag het aangetaste perceel spoedig in elkaar. Naar we vernemen zijn een paar var kens en enkele biggen omgekomen. Dc oorzaak is vermoedelijk te wijten onvoorzichtigheid van kinderen. SOESTÈRBERG Met dc verbouwing en inrichting het oude buitenhuis Eikenhorst aan straatweg naar Amersfoort is men onder leiding van den Amersfoortschen nemer den heer L. J. Hemels, druk bezig. In het gebouw zal zooals reeds eer werd medegedeeld een Juvenaat of opleidingsinstituut worden gevestigd door de) Congregatie van het Godde lijk Woord, die te Steijl en te Uden reeds Missiehuizen stichtc. Eikenhorst naam veranderen en Missie huis St. Jan worden gedoopt. Het Missiehuis St. Jan is dan het eerste Missiehuis in het Aartsbisdom. TERSCHUUR Een paar militairen uit Amersfoort gezeten op e'en motorfiets, reden zóó snel door de bocht alhier, dat zij met machine en al in de sloot terecht kwa- De bereiders bleven ongedeerd, doch dc motorfiets was zoodanig be schadigd, dat ze per hondenkar naar Amersfoort moest worden getranspor teerd. Kerknieuws. Aartsbisdom Utree ht. Z, D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Pastoor te Tiel Pater N. G. Orie O.P.; tot assis tent te Utrecht (H. Domimcus) Pater J. A. F. Kooien O. P. Gemengde Berichten Bij Zorge in den Harz is een vracht auto, waarmede de leden eener voet- balvereeniging naar huis reden, bij het passeeren van een brug in de rivier gevallen. Bijna alle inzittenden kwamen onder de auto. Een jongen van 16 jaar werd verpletterd, 23 anderen werden meer of minder ernstig gewond. In weilanden onder De Lier zijn tijdens een hevig onwedcr twee koeien en een paard door den bliksem dood geslagen. Te Asten wierp een jongetje spelenderwijs een brandende lucifer op de klecding van zijn 9-jarig zusje. Het kind raakte in brand en is aan de be komen wonden overleden. Een wervelwind teisterde de ge meente Nieuw Pekela. Een dikke boom werd dwars over het kanaal geworpen. Telegraaf- en telefoondraden werden vernield. Vele vruchtboomcn werden ontworteld. Een boerenschuur werd in zijn geheel opgenomen cn weer neer- gesmakt. Tal van huizen werden van hun dak beroofd cn spiegelruiten inge drukt. Door den aanhoudende regen komt er veel waterschade. Een halve brug werd opgenomen en een paar honderd M. medegenomen. In de lucht was het een warreling van stokken, latten, pannen enz. De Koninklijke familie is voornemens in het laatst van Juni weer een naar Noorwegen te maken, voor tijdsduur van vijf weker. 20 Juni vangt Bij den aanbouw van een boerderij in Oostwold (Gr.) waren arbeiders bezig de gebinten van een schuur te plaatsen, toen op een gegeven oogenblik een takeltouw brak, met het noodlottig ge volg dat een zware balk naar beneden viel, welke terecht kwam op het hoofd van den 40-jarigcn P. de B. De ongelukkige was onmiddclijk een lijk. De overledene laat een vrouw zeven kinderen achter. Te Fijnaart is de bliksem geslagen in een boerenschuur. De schuur brandde tot den grond toe af. De schuur van een landbouwer in Langenboom door den bliksem ge troffen. Alle gereedschappen cn land bouwmachines Werden een prooi der vlammen. 2000 kilogram aardappelen cn een stier verbrandden eveneens. De machinefabriek te Waalwijk werd door het hemelvuur getroflen. Een schoorsteen werd vernield. Te Oss sloeg de bliksem in boerderij. Alles werd een prooi der snel om zich heengrijpende vlammen. In de polders werden enkele stuks vee door den bliksem getroffen, terwijl ook eenige boomen het moesten ontgelden. Te Bokhoven is de bliksem geslagen in een boerderij. De gehcele boerderij, huis en stallen, is in asch gelegd. Eenige varkens cn kippen zijn in de vlammen omgekomen. Candbouw, Pluimvee en üeeteeit. Da Meikever. Ze zijn er weer, de meikevers. Gon zend vliegen ze 's avonds langs heggen en boomen, hier en daar een sappig blaadje wegvreten om even later zelf opgepeuzeld te worden door een ijverige iieeimuis of verrast te worden door :en egel, die iedere in zijne nabijheid neerstrijkende kever gretig naar binnen weikt. Vele worden ook voorkinderen gevangen, die op meer of minde' wreede wijze zich eenige dagen ver lustigen in 't wanhopige gewroet van de agouden torren«. De n-.cht wordt voor de meikevers te koud, vele zoeken weer een schuil plaats in den grond, andere blijven erkleumd aan takjes en bladeren han- jen, om den volgenden dag ten prooi te vallen aan onze trouwe vrinden de vogels. Vooral de kraaien, spreeu wen cn vinken doen zich 's morgens vroeg aan de verstijfde langslaper. W Dennetjes zijn te herkennen aan de zevenbladige sprieten, terwijl tie wijfjes slechts zes en dan kleinere sprietblsden hebben. Een maandje vliegen ze rond, Dan „dol do lijd v.D H„» 'Ol de natuur is gespeeld. De wijfjes Itggen een vijftigtal eitjes in den grond; vooral humusrijkc grond kiezen ze uit, goede tuinaarde, bladgrond of wetland. Hieruit komen de kiene larfjes, de engerlingen. Zien kunnen ze niet, ze missen de oogen. Loopen gaat ook slecht, Ze hebben wel zes poolen, maar t zware achterlijf is te zwaar en te groot om makkelijk te volgen. Wat ze wel heb ben Een paar sterke kaken, waarmee ze zelis hout kunnen stuk knabbelen. Veel vreten doen de larfjes 't eerste aar niet en tnaar zeer zelden zijn ze dan schadelijk. Vergane plantenresten voorzien in de eerste behoefte. Nadert de winter, dan kruipen ze dieper in den grond weg om in een halfslapende toestand 't vooijaar af te wachten. Dit tweede levensjaar gedragen de enger lingen zich geheel anders dan't eerste. Ze vreten de wortels van onze planten af, die zoodoende tot afsterven ge doemd zijn. In weilanden waar tallooze engerlingen zich ophoudr" ontstaan dan vaak doode plekken. LTOe Betuwe b.v. komt dit meermalen voor. Zeer, zeer schadelijk zijn ze dan. In dc groentebedden in den tuin houden ze dan duchtig huis; vooral jonge sla- plantjes zijn van hun gadiDg. Erg kies keurig zijn ze echter niet, zelfs met bast van boomwortels stellen ze zich tevreden, als 't moet. Meerdere muien heeft een vervelling plaats. Nadert 't najaar weer, dan verdwijnen de enger lingen in diepere grondlagen om 't derde jaar uitgehongerd weer naar boven te komen. Aan hun vreten komt bijna geen eind. Dikke wortels worden zelfs doorgeknabbeld hinderpalen be staan voor hun sterke kaken niet meer. Ik herinner me nog heel goed, hoe ik voor eenige jaren zoo'n knaap van wel 5 C.M. lengte en 1 c.M. dik mee naar huis bracht in een lucifersdoosje en dit ite.r gerold in mijn zakdoek. Bij tnijn thuiskomst bleek me de geweldige kracht van die twee sterke kakenéél kant van 't lucifersdoosje was totaal weggevreten en mijn zakdoek vertoonde bovendien nog een paar gaten zoo groot als 'n rijksdaalder. Geen wonder dus, dat de dikste wortels zelfs niet ge spaard worden. En zoo'n engerling is toch eigenlijk nog maar een heel on schuldig meikeverkindje. In 't derdejaar omstreeks Augustus kruipen de dikke wel doorvoede engerlingen tot wel 1 M, diepte, verpoppen daar en nog in 't zelfde najaar zijn ze verandeid in meikevers, die 'tgansche najaar en den ganschen winter nog in den grond blijven. Volgend jaar Mei komen ze pas voor den dag en dan begint weer dezelfde kringloop: meikever eitje engerling pop meikever enz. Dat de meikevers (engerlingen) zeer schadelijk zijn, zal wel niemand ont kennen. Hoe ze echter te bestrijden De engerlingen kunnen we zelf niet krijgen. Door 't sparen van mollen dooden we ze echter indirect, want mollen kennen geen lekkerder maal dan een spekvette engerling. De mei kevers kunnen we beter te Ifjf gaan. Eerstens door 't sparen der vogels, tweedens deor 't wegvangen en uit schudden 's morgens vroeg (niet lang- l maar met rukken) oprapen, oe groot 't aantal kevers cn hun schade kan zijn, moge blijken hieruit, dat in de zoogenaamde keverjaren di kevers in sommige streken van Lim burg per H.L, verkocht worden voor varkensvoeder of voor mest. Wat wonen we hier in Soest dan icli veilig, hè. L. Kerkelijke Diensten Hmersfoort Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG H.H. Missen om 7, en half 9. Half 11 de Hoogmis. Kwart na 12 Catechismus. 3 uur Vespers. 10 min. voor ha!f-5 Congregatie van de H. Familie. Half 6 Patronaat. Maandag, Dinsdag en Woensdag Kruisdagen. Vóór de H.H. Missen zal de Litanie van Alle Heiligen worden gebeden voor de vruchtcD der aarde. MAANDAG 7 uur Meioefening en Lof. DINSDAG Half-10 uur Gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. ZONDAG Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 2 uur Catechismus. 3 uur Vespers. 6 uur Conferentie. Maandag, Dinsdag en Woensdag Kruisdageo. Vóór de H.H. Missen zal de Litanie van Alle HeiligeD worden gebeden voor de vruchten der aarde. Gedurende de Mer-maand Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 7 uur Lof. Parochiekerk van St. Henrietta aan de Borstraat. ZONDAG 3 uur en 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje eD MAANDAG. 8 uur St. Gerardus Majella-Mis. Maandag, Dinsdag en Woensdag Kruisdagen. Vóór de H.H. Misse.- zal de L'tanie van Alle Heiligen worden gebeden. DINSDAG en Zaterdag 7 uur Meimaand oefening en Lof. Parochiekerk van St. Ansfridus aan da Vondellaan. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 12 uur Catechismus. 4 uur Patronaat. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen. Vóór de H. Mis ordt de Litanie van Alle Heiligen gebeden. Eiken avond Meimaandoefeuing half acht. WOENSDAG Van 6—8 uur blechthcoren. DONDERDAG Feest van 's Heeren Hemelvaart, te vieren als Zondag. De H.H. Miss.n om 8 en 10 uur. waaronder Openingswoord voorde Plechtige Hernieuwing der P chi ede Retraite. 6 uur Lof met Rozenktans. 7 uur Avondoefening voor mannen en jongelingen boven de VRIJDAG en Zaterdag de H.H. Missen om balf-7, haif 8 en 8 uur, 's Avonds half 8 uur Meimaand- oefening. 8 uur oefening voor alle ntSf.ncn en jongelingen boven de 16jaar. ZATERDAG. Van 4—9 uur bicchthooren. DAGELIJKS H. Mis om 7 u eu 8 uur. Catechismus als gewoonlijk. N B, Zondag 1 Juni half 6 u ve-gadering der Zelatricen, Hoogland. Parochie St. Martinus. ZONDAG 7 uur Vroegmis. 10 uur Huogmis, 5 uur Lof. Hooglanderveen. Parochie St. iozof. ZONDAG Vroegmis 7 uur oude lijd. Hoogmis 9'/j uur oude tijd, 5 uur Lof. Maandag, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen. Na de Mis van 8 uur de Litanie vaa Alle Heiligen. DINSDAG 8 uur gezongen jaargetijde van Hrndrikus eu Maria Aga'lia var Bijkerk. Parochiokerk H. Cathnrftta. ZONDAG 7'/, uur H. Mis. lO'/i uur Hoogmis Kwart over 3 Catechismus voor de Vormelingen. 4 uur Lof mei Rozer.h. Maandag, Dinsdag en Woenssag Kruisdagen. Vóó- de H. Mis Lita nie van Alle Heiligen. WOENSDAG Bieclnhooren 48 uur. 7 uur Mei Lof. In een burgergezin met kinderen le Amersfoort wordt voor terstond ge vraagd een (linke R. K. Dienstbode v. g- g- v., genegen alle voorkomende werkzaamheden le verrichten. Brieven lelt. II. Z. R. bureau De Ecm- bode, Langegracht 28, Amersfoort. JaarlijkscheAlgemeene Ledenvergadering fan „HET GROENE KRUIS" op Maandag 26 Mei 5 avonds 8 uur in Amicitia. AGENDA Notulen. Begrooting en Finanticcl verslag. Jaarverslag. Bestuursverkiezing. Rondvraag. De Secretaris, B. J. VAN ENST. is vanaf 1 JUNI aan het Nieuwe Ziekenfonds verbon den als vroedvrouw Voorbiopig adres St. Ansfriduslr. 20, Amersfoort Aardappelen Zaterdag en Maan dag bij 10 kg. billijke prijzen. Malta's Koode Star klei en zand en blauwe klei Fa. Schoenmaker Co. Krommentr. 60 - Amersfoort De R K. Verbruiksvereeni- ging „Helpt Elkander" schrijft uit een UIL groot f 5000.- in stukken in I li.- en i 100.- tegen 5 ptt. rents. Jaarlijks zal minstens (200 worden ui" geloot en afgelost. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door hef Bestuur en den Bedrijfsleider op eiken werkdag tol 's avonds 7 uur. --- den winkel dei genoemde coüpe- Naaister nog eenige dagen per week vrij heb bende biedt zich aan voor alle voor komende werkzaamheden 't vnk be treffende. Mej. A. KRAAN, Breedestraat 57. - KROMMESTRAAT 58A - A. C. BEIJER Verzuim niet, vooraleer U besluit lot koopen, ons magazijn te bezoeken. Wij bieden U prima meubelen legen scherp concurrccrende prijzen Salon-, Huls- cn Slaapkamerameuble menten In verschillende prijzen, verder diverse soorten Spiegels, Eiken talels, prima Schuiftafels, Karpetten enz. Alles prima Afwerking - met 5-Jarigen Cursus waaraan verbonden lltcrnlr-cconomische afdceling Erkend bij Koninklijk Besluit van 9 Maart 1922. Nr. 37 EMMASTRAAT 3d - HILVERSUM voor den nieuwen cursus, welke aauvanet September a.s. Aangifte-formulieren zijn aan dc school gratis le verkrijgen, Hef Bestuur ovarwccgt, om, lijdelijk en onder zekere voorwaarden, ook meisjes toe te laten. Dc Direclcur der school: J. N. M. AL.

De Eembode | 1924 | | pagina 2