VROOM DREESMANN Langestraat Amersfoort Manufacturen, Lingerie's. Tapijten, Bedden enz. Dames en Kinderkleeding. Behangerij, Stoffeerderij. Is door hare groote combinatie ruim 50 zaken van VROOM DREESMANN in Nederland beslist veel voordeeliger dan ieder ander. Onze steeds toenemende verkoop bewijst zulks overvloedig. Ter voorkoming van misverstand berichten wij U tevens dat onze groote Zomeropruiming niet eerder begint dan Maandag 30 juni a.s. De Bouwvereenigiug »St. Bonifa- cius» hield In St. Jozef een goed be zochte ledenvergadering, onder le'ding van den heer Noordman, die verschil lende mededeelingen deed, o.a. van uittreden maar ook van toetreden van leden. Definitieve mededeelingen kon den worden gegeven betreffende het nieuw te bouwen complex woningen. Met de werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt. De huizen worden gebouwd door aannemer C. Blanken, terwijl de bouwkosten besommen het bedrag van f 96.000. Bij de vaststelling der balans werden verschillende posten toegelicht. Tot bestuursleden koos men de beeren J. v. d. Hengel (aftr.), P. J. van Kalleveen en Peemao terwijl de heer J. van Empelen werd benoemd tot lid van den raad van commissarissen. Bij de rondvraag werden enkele grieven geuit, welke langdurige discussies uitlokten. De voorzitter zegde toe over weging door het bestuur. In de verg. van Woensdag 1.1. der afd. kleinbedrijf v. d. Kamer van Koop handel werd gekozen tot voorz. der afd. voor 'tjaar 1924 de heer B. Kramer en tot onder-voorz. de heer A. C. Beijer. Geslaagd voor het diploma Boek houden van de Vereeniging van Leera ren in het Boekhouden onze stadge noot de heer S. Bergman, leerling van den heer K. A, Groenhuijsen, leeraar in Boekhouden alhier. Da H. Sacramentsprocessie op »St. Louis«. »Ik voele als dat mijn tong herleeft, I Omdat mijn hert weer blijdschap heeft, iviva». Guido Gezelle. Donkergrijze wolken hingen zwaar boven de stao. We hadden ons zoo verheugd over een heerlijk godsdienstig I feest. Zou Pluvius het spel nu breken I ~*DnHtwam echter de Juni-zon door dewolken en zond haar gouden stralen over de pas ontwaakte aard. Mctjeen feestelijk gemoed spoedden we ons naar het pensionaat «St. Louis» waar de H. Sacramentsprocessie zou w orden gehouden. Even genoten we nog van het schoone natuurtafereel dat de Amersfoortsche berg ons biedt. Achter ons, in een dal, de stad. »Lange Jan» hoog boven de huizen uitstekend. Vóór ons het kleurige landschap, goed om in ons reads een heilige stemming te wekken. Daar ligt, even van den weg, het pensionaat, half verscholen tusschen 't dennengroen. Vriendelijk ontvangen door broeder- portier werden we naar de Kapel ge leid. In dit kleine Godshuis met de fraaie muurschilderingen, de prachtige imponeerende Kruiswegstaties, het rijk, niet overdadig, versierde altaar, voelen we ons gelukkig. De priester betreedt het altaar: Introibo ad altare Dei. Het orgel breekt het plechtig zwijgen op eerbiedig spel ruischt de van den dag. In de predicatie wordt Gods liefde bewonderd en den Eucharischen Koning lof gebracht: »Loof, o Sion uwc~ Zaligmaker, loof uwen aanvoerder c uwen Herder in liederen en gezangen. Dan bet »Credo« onze belijdenis va geloof in God den Vader, Schepper van hemel en aarde, van alle zichtbare en onzichtbare dingenOns hart prevelt een gebed voor wie dit geloof nimmer bezat, voor hem ook die ze wegwierp en sniaad'lijk vertrad. De consecratie Ontzagb're stond Gods Menschgewordcn Zoon daalt neer. Het levend-makend brood wordt ge nuttigd. Dc geloovigen gezegend. Nu treedt»' de lange rij van knapen uit, de broeders en eenige leeken volgen hen. Onder .een baldakijn schrijdt de priester voort, de verborgen Christus dragend, bewierookt door de koor knapen. Vaandels gaan vooraf. Liede ren door muziektonen voorlgedragen weerklinken. Liederen van lof en hulde aan den Christus-Koning. Liederen dank aan den Liefde-God. Geen siering is buiten aangebracht: de bloeiende natuur is de schoonste tooi. De vogelen zingen hun mooiste lied. Zoo gaat het door de schoone lanen. Ons Roomscli gemoed is vol van vreugde, van echt- Koomsche blijdschap, De H. Mis werd opgedragen door den Z.Eerw. Rector Teeuwen, geassis teerd door de WelEerw. heeren Rector de Groot en Pater v. Es van liet St. Alfonsushuis. Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze uit een Mis van Ign. Mittercr terwijl de muzickver. .Wilskracht, bij de processie de liederen begeleidde. Uit den Omtrek SOEST De Directeur van het Postkantoor brengt ter algemeene kennis dat de van uitbetaling der ouderdoms rente niet ingang van 1 Juli a.s. is ge wijzigd. Hij dringt er op aan dat op de laatste vervaldagen Dinsdag 24 en Vrijdag 27 Juni a.s, de rentetrekkers zooveel mogelijk hun ouderdomsrente invorde ren, waarbij levens zal worden mede gedeeld op welke data in het vervolg de rente kan worden uitbetaald. Aan het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen een huissleutel, een gouden zegelring, een boorden- dasje, een kinderportemonnaie, aange- loopcn een herdershond. Bij de Arbeidsbeurs hebben zicli de 'olgende werkzoekenden aangemeld 2 metselaars, 2 opperlieden, 3 grond- arbeideis, 3 losse arbeiders, 2 kantoor bedienden, 1 schrijver, 1 slager. 1 huis knecht, 1 kok en 1 telcgraafarbcider. SOESTERBERG Wegens verbouwing der parochie kerk en door gebrek aan ruimte zal dc plechtige H. Sacramentsprocessie Zon dag niet worden gehouden. Het vol gend jaar wanneer de kerk is vergroot, zal de processie met bijzonderen luister worden gehouden. Het Bestuur. Binnenland Ons Rechtswezen Het vijfde hoofdstuk der Grondwet handelt over de Justitie. De eenheid var rechtspraak vindt zijn symbool in dc bepaling van art. 150 dat alom in het Kijk recht wordt gesproken it der Koningin terwijl wij aan het volgend artikel onze vijf groote wetboeken onl- leenen n.l. het Burgerlijk Wetboek, liet Wetboek van Burgerlijke rechtsvorde ring, het Wetboek van Koophandel, het Wetboek van Strafrecht en liet Wet boek van Strafvordering. Dc drie eerste bcheerschen het privaatrecht in het algemeen liet recht tusschen personen onderling), dc beide laatste behecrschcn liet publiek recht in hel algei het recht tusschen den Slaat ei individu). Voorts is den Wetgever door de bepaling van art. 151 der Grondwet de bevoegdheid gegeven speciale onder werpen bij speciale wetten te regelen. De Wetgever heeft daar een druk ge bruik van gemaakt, volgens de eene eer te druk gebruik, volgens de ander niet druk genoeg. Als voorbeelden van speciale onder werpen die bij afzonderlijke wetten zijn geregeld noem ik, de Botcrwet, de Ar beidswet. Hinderwet, Vlccschkeurings- wet. Jachtwet, Drankwet, Zondagswet enz. Het getal is heel groot. Dc beide volgende artikelen bescher men de eigendom maar tevens is daar den Wetgever ruimte gelaten tot be perking er van (Onteigeningswet). Art. 625 van het Burgerlijk Wetboek om schrijft het begrip eigendom als volgt Eigendom is liet recht om van eer zaak het vrij genot te hebben en daar-' over op dc volstrektstc wijze te be schikken mits men er geen gebruik van make, strijdende tegen «ie wetten of de openbare verordeningen, daargesteld door zoodanige macht, die daartoe, volgens de Grondwet dc bevoegdheid heeft, en mits men aan dc rechten van anderen geen hinder toebrengealles behoudens de onteigening ten alge meene nutte tegen behoorlijke schade loosstelling ingevolge de Grondwet. Ofschoon in andere takken van be stuur dc inrichting daarvan en de stand plaatsen van de ambtenaren geheel aan de Koningin wordt overgelaten als bc- hüorende tot de Uitvoerende Maciit is, overeenkomstig de artikelen 156, 157, 166 en 167 der Grondwet, de inrich ting, samenstelling en bezoldiging der rechterlijke macht door dc wet geregeld (Wet op de rechterlijke organisatie het beleid der Justitie). Uit deze regeling is af te leiden, dal dc rechters geheel onafhankelijk zijn van de Regecring, dat zij zonder eenige vrees en onafhankelijk kunnen beslis sen. Zij worden door dc Koningin voor hun leven benoemd, doch de Koningin kan hen niet ontslaan dan op hun eigen verzoek. De inacht tot ontslag is ge geven aan den Hoogcn Raad en dan oin wettelijk vastgestelde redenen. In twistgedingen over eigendom of daar uit voortspruitende rechten, om schuld vorderingen en andere burgerlijke rech ten kan dc wet bepalen dat aan de berechting daarvan wordt deel genomen door niet tot dc rechterlijke macht be- hoorendc personen. De benoeming van l.-den in den Hoogcn Raad geschiedt eveneens door dc Koningin, doch slechts uit een voordracht van drie personen, welke voordracht door de Tweede Kamer wordt opgemaakt. Er zijn in ons land 101 Kantonrech ters. De Kantonrechters vonnissen over het misdrijf strooperij (Art. 314 Wetb. 'llrafr.) cn over alle overtredingen rvan de kcnnissticming niet aan ander rechterlijk college is opge dragen. Ook behandelen zij, behalve alle rechtsvoideriugen aangaande renten, huren, pachten, vergoeding van schade aan houtgewas eu tuin- eu veldvruchten, aibeidsovereenkomsten, ontruiming van huilen, alle geschillen zoo in burgerlijke als in handelszaken, zonder booger be roep, indien de vordering niet meer beloopt dan f 50, en behoudens hoogei beroep indien de vordering niet meer beloopt dan f 200. Ook hebben de Katonrechters alleen rechtsprekende) nog verschillende andere werkzaamhe den (voogdij enz Er zijn in ons land 21 Arrondisse- eutsrechtbatiken (daarin wordt gevon- uisd door een college van drie rechters) vonissen in eersten aanleg over overtredingen betreffende bedelarij, iandlooperij en souteneurschap, over alle belastingovertrediugen en over alle isdrijven waarvan de kennisneming :t aan een anderen rechter is opge dragen. In burgerlijke zaken nemen de rechtbanken kennis van alle persoon lijke, zakelijke en gemengde rechtsvor deringen van allerlei aard, uitgezondeid die t\-elke tot de competentie van den Kantonrechter of van de Gerechtshoven i Hoogcn Raad behocren. Bovendien nemen de Rechtbanken in liooger beroep kennis van de daarvoor vatbare vonnissen van den Kanton- Er zijo vijf Gerrchishoven (Amstei- dam, 's Hage, 's Bosch, Arnhem en twarden (wordt rechtgesproken door college vari drie rechters die den titel hebben van Raadsheer). De Ge- xhtshoven b: handelen geen strafzaken i eersten aanleg doch vonnissen in hooger beroep over de daarvoor vat bare vonnisscu der rechtbanken. Internationaal Eucharistisch Congres. Het Comité voor Godsdienstige Plechtigheden deelt mede, dat in de St. Antonius van Padua (Mozcs cn Aiiron) op Vrijdag 25 Juli een plech tige Pontificale H. Mis zal gecelebreerd worden door Mgr. P. Lequiem, Bis schop van Martinique. In de St. Augu- stinus (Het Rusland) zal Zaterdag 26 Juli Kardinaal L. Sinccro, van Rome, pontificalitcr celebreeren en onder die H. Mis een Italiaansche preek houden.1 Godsdienst en Kerk Beantwoording ven eenige vragen. Vraag Waaitoe de glans eu de weelde door de Pausen len toon gespreid, waarom den schijn van aardscliemach: nageaapt? Is dit niet de profanatie van de godde lijke roeping? Dc H. P-.trus deed toch Antwoord Er is hier natuurlijk geen sprake van de weelde cn de glans van gewaden, versiering van kerken altaar, omgeving van vele personen, door de Pausen ten toon get-prsid bij keike'.ijke plechtig heden. Al die weelde en giins geldt den dienst van God cn wordt rteds gebillijkt door het O. Verbond met zijn luisterrijken eeredienst door God zei ven voorgeschreven. Bedoeld worden de glans en de weelde in het burgerlijk leven des Pausen Waarom heeft de Paus zoo'n rijk paleis, zoo'n keurige hofhouding en volgt men de luister na der koninklijke aardsche hoven Is dit niet een profa natie van de goddelijke roeping Deze vraag beginnend te beant woorden willen wij eerst bemerken dat de Paus voor zich zeer sober, zeer een voudig leeft en de groote sommen gelds welke hem de katholieken verschaffen met zeer kwistige hand uitdeelt aan alten zonder onderscheid, kinderen of vijanden der Kerk, waar hulpe noodig is. Zoo ooit dan leert dit ons de ge schiedenis der laatste jaren. De Paus is het hoofd der millioem katholieken, die hij iu opdracht van Christus moet leiden en besturen alle geestelijke aangelegenheden. Het ligt voor de hand, dat hij, wel voorgelicht en geholpen door den Geest Gods, doch met menschelijke middelen de Kerk besturend evenals de aadere staatshoofden vele medebestuurde naast cn onder zich moet hebben. Deze ondergeschikte medebestuurderen hunne bureaux moeten ook onder dak worden gebrachtvan daar dat de Pau: een reusachtig gebouw zooals het Vaticaan bewoont. Als vanzelf wordt de Paus door die medebestuurderen en hunne ondergeschikte ambtenaren a's door een zekere hofhouding omgeven» Wil men echter speciaal de aandacht vestigen op de militaire en politiek- hofhouding dts Pausen dan dient me te bedenken, dat de Paus, door zij- gezanten bij de wereldlijke staatshove^i liet be-!ang der katholieken het eer u behartigt, dat de Paus de staatshoofde- die teu Vaticane komen op een hu„ waardige wijze met betoon van militair- eer moet ontvangen. Daaienbove. draagt de Vaticaansche militaire hof houding zorg voor de persoonlijke veiligheid des Pausen eu het behoud der eigendommen van de H. Stoel, handhaaft de orde bij de grootsche plechtigheden door den Paus in St. Pieter verricht, waaraan tientallen van duizenden soins deelnemen. Dat het Vaticaansche paleis vele kunstschatten bezit, een rijke bibliotheek en kostbare archieven, voor iedereen toegankelijk, is vrijwel algemeen bekend. Maar minder bekend is het wellicht, dat ook piet-katholieken de Pausen dankb.-.ar zijn, voor hetgeen zij met die schatten voor kunst en wetenschap doen. Dat de H. Petrus geen paleis be woonde en geen hofhouding had, pleit niet tegen de reeds eeuwen door gevolgde levensomstandigheden. Te zijner tijde was de Kerk van Christus pas gesticht en telde nog weinig ge loovigen. Petrus had dus niet het uit gebreide bestuur der latere plaatsver vangers van Chiistus. Daatbij was er nog geen spraak van bezoeken der wereDsche staatshoofden bij Petrus; integendeel, de Stalen waren den nieuwen godsdienst vijandig en wilden zijn boold uit den weg ruimen. Met bovenstaand antwoord wen- schen wij evenwel allerminst goed te keur n of te verontschuldigen wat in derdaad verkeerd is, noch te ontkennen, wat op dit punt misdrev n 'is. Dat er gees'elijken geweest zijn, die te veel hebben toegegeven aan weelde en wercldsch gedoe, dat het Pauselijk hof vooral kort voor de reformatie aan deze dingen verre van onschuldig was, weet ieder die wat geschiedenis kenthei behoeft niet verzwegen te worden. Wat nu eenmaal zwait is, behoort niet wit gepraat te worden. De Kerk, dc Bru d van Christus, is heilig, vlekkeloos, smetteloos in haar wezen, in haar leer, in hare geboden, in hare sacramenten, niet echter in hare kinderen. Als de kinderen der kerk reiu eu smetteloos gebleven onder ieder opzicht, dun zouden u ketterijen zijn ontstaan. Dcchdefouten, de zondender kinderen mag men de vlckkiloozi: Moeder aanwrijven en de Kerk bleef ondanks d<t, toch de ware kerk van Chiistus, en zij bletf en b'ijfl heilig, ook in tijd perken van bedeif. Kerknieuws. H og bezoek. Door Z.E. Mgr. Cesarc Orscnigo, Internuntius bij ons Hof werd, in ge zelschap van Z. D. H. Mgr. den Aarts bisschop, een vriendschappelijk bezoek gebracht aan dc beide seminaries te Driebergen en Culcmborg. Dc hooge gasten werden daar officieel ontvangen. Spart an Spel. (Ingezonden.) Naklanken van den OpenliteZitdag van den R. K. Sportkring Gooi- en liem tand.i In verband met dezen Openluchtdag moet me het een cn ander van het hart. In de eerste plaats breng ik hartelijk dank aan de WelEerw. Heeren Geeste lijken, die door hunne tegenwoordigheid blijken hebben gegeven, ons streven, Koomsche Jeugd in Roomsch verband, te willen steunen en in goede banen te leiden. Het is mij en meerdere anderen op gevallen, dat zoo weiüig R. K. stad- en gewestgenooten Zondag j.l. blijk hebben gegeven van medeleven met hunne jongeren. Vele ouders, broers en zusters van medewerkenden schitterden door af wezigheid. We hebben ons afgevraagd wat daar van de reden kon zijn. Is het een antipathie tegen de sport of tegen dr sportverenigingen die hen deed thuis blijven Zijn er soms nog andere oor zaken Ik ben gaan informeeren en kwam tot ontmoedigende ervaringen. Het is me gebleken, dat zeer veie R. K. ingezetenen van onze stad onver schillig staan tegenover onze Jeugd vereniging, ja dat ze zich niet ontzien het werk, dat wij met veel moeite en opofferingen tot stand hebben gebracht, afbreken op een meer dan schandelijke wijze. Gezegden, gebezigd in het open baar, als: «Het is een tezamen brengen van jongens en meisjes»daar leen ik mijn kinderen niet voo« zijn daar het bewijs van. Zoo zou ik kunnen doorgaan, maar het lust me niet. Ik wil echter trachten die verkeerde denk beelden weg te nemen en ga daarom in het kort de geschiedenis na van de R. K. Gymnastiek-vereen. St. Hubertus. Het is nu j.l. Mei 4 jaar geleden, dat een 5-tal R, K. jongelieden zich bij mij vervoegden en den wenscb te kennen gaven een R. K. Gymnastiek vereniging te willen oprichten. Opj mijn^vragen werd me geantwoord, dat ze uit de neutrale beweging weg waren gegaan, omdat daar .met hunne R. K. beginselen geen rekening werd gehouden. Ook andere grieven weiden genoemd. We stichten 4ap. eene vereeniging, ik de leiding op me cara. Een reglement werd samengesteld en als doel weid gesteld: »heib.hartigen 'au de godsdienstige, zedelijke en ichamelijke belangen van de leden.» Dat de godsdienst van onze leden i onze vereeniging gevaar loopt daar- oor heeft niemand vrees. Het is de bijstand van onzen Geestelijken Adviseur die aan een ieder de geiuststclling daaromtrent geeft. Daarover weid ik dus niet uit, Of d: lichamelijke belangen van onze leden naar b- hnot behartigd worden, daarover kunnen deskundigen alleen met kennis van zakeu oordcelen. Dus hierover kunnen we ook zwijgen. Rest ons dus nog liet behartigen van de zedelijke belaugeu. Utt de uitlatingen, hiervoreu geciteerd, mag blijken dat men daaromtrent nog laDg niet gerust is. Uit de hierboven weergegeven reden in uittreden uit de neutrale beweging, wordt al voldoende ons bestaan ge wettigd. Onze vereeniging voorziet in een groote behoefte. Het is hier thans niet de plaats naar voren te brengen hoe het in vele neutrale vereenigingen gaat, maar ik zal u zeggen hoe l el bij St, Hubertus is geregeld. Wanneer een nieuw lid wordt genomen of warmcer de ocfentijdeo veranderen, krijgen de ouders een circulaire thuis waarop vermeld hoe laat de oefeningen aan var ge eindigen, alsmede waar en op welke Daaibij wordt den ouders verzocht het bestuur te willen inlichten, als hun kind op een of anderen dag te laat van de oefeningen is thuis gekomen. Hierdoor is er dus een band tusschen ouders eu bestuur en weten beide de jongelieden zijn en wat ?e doen. Wanneer de les om een of andere reden vervroegd of verlaat eindigt, krijgen de leden een kaart mede waarop het uur van eindigen vermeld staat deze kaart moet aan de ouders worden afgegeven eu zij kunnen dus contro leeren of hun kind te lang op straat is gebleven of niet. Neemt een kind, zon der voorafgaande mededecling, niet aan een les deel, met den post wordt den ouders daarvan kennis gegeven. Onze lessen e_ oefeningen zijn openbaar. Belangstellenden kunnen ieder moment zicb komen overtuigen van het verloop daarvan. De oefend sgen en uren zijn voor meisjes cn jongens afzonderlijk. Wan neer het noodzakelijk is dat beide categorit'a tegelijk moeten oefenen, b.v. voor een bepaalde uitvoering, dan trekt het bestuur nog altijd dezelfde lijn dal jongens en n.eisjes gescheiden blijven. Blijkt het dat, ondanks het verbod, toch overtredingen plaats hebben, dan vo'gt verwijdering uit de vereeniging. Komen bij het bestuur klachten in over het gedrag van één barer leden ook buiten de vereenigingsuren, onze Eerw. Adviseur of het bestuur haasten zich naar de ouders om hen in te lichten en met het te overleggen hoe in deze gehandeld moet worden. Van hetgeen ik bier opgesomd beb, hebben we tot nu steeds gunstige resultaten gehad. Ik hoor al velen zeggen »we wisten niet dat de zaak zoo mooi in elkaar zat.» Neen dat wist u niet en daarom be grijp ik niet waar u de treurige moed vandaan haalt om over een werk den staf te breken, waarvan u niets bekend is. Ik wil geen verwijlen verder doen maar ga nog even de oprichting na van onze meisjes-afdeeling. Die meisjes-afdeeling is iu het leven geroepen, omdat we ons niet verant woord achten als we het achterwege zouden laten. We vinden dat vele R.K. icisjes speelden en oefenden in neutrale clubs. Op onze vragen waarom ze niet in een R, K. vereeniging gingeD, ant woordden ze »er is er geen.« Toen hebben we de koe bij de horens gevat Zondag hebt u het resultaat van half jaar werken kunnen zien. (Wat vóór de muziek liep was alles »St. Hubertus.») De gevaren aan een neutrale ver eeniging verbonden zijn vele en groot. Het is rne daarom nog steeds onbe grijpelijk, dat ouders toestemming ver- leenen of oogluikend toestaan, dat huune kinderen zich daaibij aansluiten. Dit geldt niet alleen voor sportclubs, doch ook voor dans-, zang- en andere vereenigingen. Ik hoop dat ik door dit schrijven vele vooroordeelen mag hebben weg genomen. Is dit werkelijk bet geval, dan doe ik op u allen een beroep. Steun ons in ons moeilijk werk om met u mede te werken aan de opvoeding van uwe kinderen tot glorie van God en tot - heil van u en de menschen. T. J. SPERLING. Leider van St. Hubert us. Burgerlijke standen SOEST. GeborenPetrus Antonius Maria, z. J. H, Pieper en A, M. Everts Johanna, d. v. M. de Vries en A. M. de Vries Dirck Jacques, z. v. P. J. d. Bilt en C. A. Stroink Pieter, v. J. Merts en E. Weerdesteijn Adrianus Antonius, z. v. A. A. de Kruijf cn D. Ernsten Maria Cornelia, d. v. G. Tammer en C. A, K. Boog Willem, z. v, W. de Boer en J. v. d. Broek. Ondertrouwd: L. P. Roest en M. S. m Dam. Overleden: Jisseltje Lammerls de Graaf, 74 j„ echtg. v. Tj. Huizinga. Kerkelijke Diensten Amersfoort Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG H.H. Missen om 7, en half 9. Half 11 de plechtige Hoogmis. 3 uur Vespers. Half 6 Patronaat. 6 uur plechtig Lof, predicatie en processie tot sluiting van het Triduum. MAANDAG 7 uur Lof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 7 uur Lof. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half II plechtige Hoogmis. Zes uur plechtig Lof, predikatie, processie en TeDeumtot sluiting van het Triduum van het H. Sacrament. Deze 'week iedeten avond 7 uur Lof. Parochiekerk van St. Henriet» aan de Borstraat. ZONDAG 5 uur en 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 12 uur Katechismus. 6 uur Lof met Rozenhoedje. 1 MAANDAG 8 uur St. Gerardus Majella-Mis. DINSDAG 7 uur lof ter eere van den H. Antonius.

De Eembode | 1924 | | pagina 2