Serieweek SERIEWEEK Vroom en Dreesmann Amersfoort Dinsdag 2 September begint onze met extra voordeelige aanbiedingen Leest onze Serieweekboekjes - J Zie onze Etalage's- - f 429,', Rijks-subsidie f 2500. Onder uitgaven staat o.m. vermeld voor boeken en tijdschriften f 2311 voor personeel f3458. Het boekenbezit bedroeg 10754 ban den. Het getal uitleeningen 2431. Aan tal bezoekers13549. Correspondentschappen van de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Amersfoort zijn gevestigd te Achter- tcrveld, te Hoogland en te Hamersveld. In voorbereiding is de stichting van een correspondentschap te Soest. Wegens huurschuld werd een gezin met vijf kindersn op straat gezet. Door het Burg. Armbestuur werden de dak- loozen geholpen. De melkprijs zal ingaande Maandag a,s. weer met een cent worden verhoogd. Men noteert deze nieuwe verhooging door te wijzen op de verhoogde prijzen van boter en kaas. Dinsdagavond keerden de pelgrims der processie van Amersfoort en om streken naar Kevelaer in goeden wel stand terug. Met den hoogeerw. heer deken Fock als leider, namen vele Eerw. heeren geestelijken en honderden van hier en uit den wijden omtrek aan de bede vaart deel. De pelgrimage had, dank zij de deugdelijke voorbereiding, een goed verloop. 't Waren voor velen genade-rijke dagen. Kevelaer blijft altijd trekken als een bevoorrecht Genadeoord waar de Moe der des Heeren gaarne de smeekbeden van hare kinderen verhoort. A. —Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat de bureaux der gemeente secretarie op Maandag 1 September a.s. in verband met de viering van den verjaardag van H. de Koningin, voor het publiek gesloten zullen zijn. In den nacht moet na afloop van een oefening der infanterie ondzr Hamersveld de 20-jarige militair Popke Akkerman, afkamstig uit Hoogkerk (Gron.) door een schot getroffen zijn, dat hem het hart doorboorde, zoodal de dood onmiddellijk intrad. Het schot is gelost op zeer korten afstand. Een milicien uit Utrecht is de dader, doch aangenomen wordt, dat het geweer bij ongeluk is afgegaan. Uit den Omtrek HOOGLAND De gemeenteraad vergaderde Don derdag 11 uur. Door afwezigheid van den Burgemeester presideerde de w.n. Burgemester, Weth. Smink deze ver gadering. Nadat de notulen werden voor gelezen en goedgekeurd en de Secr. nog een extra pluimpje van den Heer Schimmel in ontvangst had genomen voor zijn schitterende notulen, kwam aan de orde: ingekomen stukken. Ontheffing aanslag hondenbelasting werd verleend aan v. d. Zande. 't Verzoek van 't R. K. Armbestuur om een bijdrage in de verplegingskosten van A. Veldhuizen, werd door den raad aangenomen voor de helft van de kosten plm. (300 vanaf 1 Juli 1924. f125 subsidie werd verleend aan den R. K. Boerenbond Hooglanderveen en den R. K. Boerenbond Hoogland voor een Landbouw-Cursus 1924—19f5 en aan de R. K. Werkliedenver. St. Joseph voor eej Tuinbouw-Cutsus. De Heer Renkern vroeg of in Hooglanderveen in 1923 een gesplitste Cursus is gegeven, daar de uitgaven eens zooveel hooger zijn dan de begrootiog. De Voorz. ver moedde wel dat er een gesplitste Cursus was gegeven. De Heer Schimmel vroeg of 't request om subsidie van de R. K. Werkliedenver. St. Joseph is onderteekend door de Secr. Schoonder- beek. Op een bevestigend antwoord van den Voorz. maakt Spr. de opmer king datgcr.oemde onderteekenaar eigen lijk geen arbeider, doch patroon is. De Gemeente-rekening 1923 werd voorloopig onveranderd vastgesteld, B. en W. werd machtigiog verleend opgave van personen in te zenden v oo 't College van Zetters. Vervolgens had de aanbieding van de begronting 1925 plaats. Bij de rondvraag merkte de Heer de Bruin nog op dat 't electrisch licht den zomer met helderen avond brandde doch nu met de donkerte uitblijft. De Voorzitter zegt verbetering toe en sluit daarna de vergadering. Maandagavond half vijf wordt in de Faam een houtverkooping gehouden. BARNEVELD Tijdens een hevig onweder zijn den landbouwer L. van H„ vijf in weide loopende koeien door den blik sem doodgeslagen, terwijl bij den land bouwer D. van R. één koe door het hemelvuur werd gedood. EEMNES De burgemeester, Jhr. L. Rutgr ran Rozenburg, keerde Woensdag v lijn buitenlandsche reis behouden 3aarn terug. Aan de Amersfoort >che processie naar Kevelaer, welke j.l. Dinsdag ver trok en Donderdagavond terugkeerde, namen 41 pelgrims uit onze gemeente deel. SOEST In de laatst gehouden raadsvergade ring wv.'d een adres van de bewoners der Torenstraat om verbreeding dier straat, met 6 stemmen voor en 7 ti verworpen. B. en W. kregen een crediet 115.000 voor uitbreiding van materieel ten dienste der brandweer. Opnieuw kwam in behandeling het verzoek der Woningstichting Patrimo nium om verhooging van het haar toegekende voorschot voor woningbouw, met voorstel van B. en W. om te blijven bij hun voorstel, gedaan op 28 April. De zaak werd weer aangehouden. De Vereeniging Gooi- en Eemland vraagt subsidie in de kosten van aan leg en onderhoud van rijwielpaden. Aangezien de gemeente reeds groote flnancicele offers heeft gebracht voor den aanleg van rijwielpaden binnen de gemeente en geen direct gemeentebe lang bij den aanlegvaninhetadres.be- doelde rijwielpaden is betrokken, be sloot men afwijzend te beschikken. Een adres der Middenstandsvereeni- ging Soest verzoekende wijziging der :rordening op de winkelsluiting wordt handen van B. en W. gesteld. Ingetrokken wordt het in e vorige vergadering genomen besluit het in schenking aanvaarden van grond aangeboden door J. Mets, aangezien bij niet heeft nageleefd enkele voor waarden, welke de Raad aan het aan vaarden der schenking had verbonden. In de vorige raadsvergadering heeft het raadslid Heijnings een interpellatie gehouden als zou de directeur van Publieke Werken een tweetal paarden handen gespeeld hebben van anderen, terwijl ze begroot waren op f500 per stuk. Hierover is toen een commissie benoemd, welke rapport uitbracht. Hierover ontspon zich een zeerbreede discussie, walke aanleiding gaf tot een tweetal moties, een van Rietveld, luidende »De Gemeenteraad Gehoord de besprekingen omtrent het rapport der commissie Heijnings c.s. inzake den verkoop van twee ge- meentepaarden Verklaart le. dal de wijze, waarop deze aan gelegenheid door den heer Heijnings bij den Raad is aanhangig gemaakt, niet wordt goedgekeurd 2c. dat de Raad iedere gedachte, als zoo de directeur van Publieke Werkeo niet volkomen te goeder trouw hebben gehandeld, beslist afwijst, co gaat over tot de orde van deu dag« En een van Besselszn »De Raad der gemeente Soest: Gehoord de besprekingen betreffende den verkoop van gemeentepaarden 2 Concluded t, dat in den vervolge zooveel mogelijk verkoop van gemeente zaken uitsluitend in het openbaar moet geschieden, en gaal over tot de orde tn den dag.« De motie-Rietveld wordt aangenomen et 7 stemmen vóór en 6 legen. De motic Bcsselscn wordt aange- imen met algemeene stemmen. Bij een derde stemming voor Wet houder verkrijgt J. van Ellen (R.K.) de volstrekte meerderheid, die dus benoemd wordt en 't baantje NIJKERK De burgemeester van Nijkerk zal op Maandag 1 September om 12 uur, in het Gemeentehuis verkoopen het nagras van pcrceelen gemeentegrond, in di verse perceelen. Binnenland Raad van Arbeid Amersfoort. Als een waarschuwing tot getrouwe naleving der vastgestelde voorschriften en verplichtingen diene, dat voor over tredingen in het ambtsgebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort de volgende straffen werden opgelegd. P. v. D. te Soest, niet behoorlijk in vullen van loonlijsten, riet kennis geven verandering van onderneming f15 of 5 d. J. A. S. le Soest, niet plakkm rentezegels 21 X 12 of 21 X 1 d- A. C. ter B. Woudenberg, niet ver strekken van schriftel.ini. f10 subs f5 d. B. K. Wzn. Spakenburg, niet inleveren in loonlijst f 10, subs 5 d. Sobrlëtas. Men meldt, dat de Weleerw. heer C. J. J. Terwisscha van Scheltingi kapelaan van Borne, met toestemming van Z, D. H. tot Directeur van So- briëtas te 's Hertogenbosch is benoemd als opvolger van den Z.Eerw. heer Simonis. Burgerlijke standen AMERSFOORT. 22 Aug. Geboren Aagje Maria, d. van J. F. v. d. Doe en M. Hilgers. Alberta, d. van C. Meijer en T. Wil- lemsen. 23 Aug. Reintje, d. van G. v. Zanten en J. Duthler. Hendrik, z. van H. Buitenhuis en G. v. d. Kamp. Her man, z. van C. v. d. Toorn an E. Pronk. Jan, z. van A. de Vries en A. de Haan. Overleden Margaretha van Zanten, 30 j., ongeh. 25 Aug. Geboren Gijsbertus, z. van A. v. Barneveld en A. Stoffelsen. Albertus, z. van R. G. Hoegen en v. Dijk. Adrianus, z. van A. J. Appeleo en J. Maas. Heintje, d. van J. v. Deutekom en B. Meerwijk. OverledenGerritje van de Logt, 68 jechtg. van A. ElverdiDg. 26 Aug. GeborenJohanna Marga retha Maria, d. van D. Talsma er C. Lingg. Overleden Hendrika Geertruida Blanker!, 45 j., ongeh. Reintje Zanten, 3d. Johannes Kaal, 3 Ernst Georg Staal, 65 j ongeh. Anton Kuis, 3 j. 27 Aug. Geboren Johannes, z. van G. Simons en J. A. Quint. Wii- lempje, d. van A. Brons en T. v. Zoeren. Louisa Christina, d. van N. Ch. v. Eekcren en L. Ch.Rouw-r- borst. Willem Cornell's, z. van W. r en W. Bctlem. Frank Johan- z. van F. J.yWctssteijn en G. v. d. Water. Getrouwd E. G. Hi'hoist en J. G. Sleurink. W. Fijnvandrazt en M. Dekker. W. H. Steegemans en M. reman. J. B. Steenbeek en P. A. Kuit. marktberichten. AMERSFOORT. Appelen f5.h f8.per H.L. Peren f 4.— a f7,per Hectoliter- Zandaardappelen f3 f 4 50 p. H.L. Hoeudereicren f8.40 5 f9.30 per 100 stuks; Eendeneieren f7.00 ik f7.50, per 100 stuks; Grasboter f2.30 ik f2.60 per kilo; Kippen f).— 2t f 1.50 per stuk; Piepkuikens f0 50 è.fl.20 p. st.; Kuikens f 3.4 f 4.00 p. stuk; Tamme konijnen f 1 00 a f 1.75 per stukWilde konijnen f0.a f0.Hazen f0.— k f0.— per stuk; Duiven f0.50 5 f0.60 per paar; Magere varkens f 23 a f45 per stukZeugen f 85 k f 150 per stukBiggen f 10.00 5 f 24 Zeugen guste f60 k f120. Aangevoerd 25 heet. Appelen 120 heet. Peren250,000 hoendereicren; 1500 stuks eendeneieren; 150 kilo gras- boter; 200 magere varkens 300 Biggen 50 Zeugen; 40 heet. Zandaardapf e'.en. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den WelEerw. Pater J. /oma S. J. eervol ontslag verleend als pastoor te Utrecht (H. Aloysius) en heeft benoemd lot pastoor te Utrecht (H. Aloy sius) den WelEerw. Pater G. Steins Bisschop S. J. Retraiten in het St. Alfonsuahuia te Amersfoort. De Retraite bestaat in gebed, gewetensonderzoek en beschou wing der eeuwige waarheden in een bepaalde volgorde. Velen trekken zich jaarlijks tot ontspanning eenigen tijd uit hun zaken terug nog redelijker is het, enkele dagen de aardsche beslom meringen te ontvluchten, om door een Retraite de overtuiging te ver levendigen, dat het leven slechts een voorbereiding is eeuwigheid. Doe uw voordeel met deze groote weldaad, zoo niet jaarlijks, dan toch op enkele belangrijke tijdstippen van uw leven en vooral wanneer gij in een stemmingver- keert, waarin gij niet zou wen- scben te sterven. 30 Aug.2 Sept. Aartsbr.sch. H. Familie (mannen) verg. f6.50. 25 Sept. Ongehuwde dames middenstand, verg. f 10. 69 Sept. Kon.Marechaussci 12—15 Sept. Leden der R. K. Werklicdenver., verg. f6.50. 1619 Sept. Gehuwde Dames middenstand, verg. f 10. 20—23 Sept. Meisjespatronaten uit Utrecht. 23—26 Sept. Jongelingen. 27—30 Sept. Meisjes burger stand, verg. f8, 47 Oct. Mannen en jonge- iugen, verg. f6 50. 8—11 Oct. Meisjes, verg. f6,50. 1316 Oct. Spoor- en Tram- wegm. (St. Rafael), verg. f6 50. 1720 Oct. Kelkkoorzangers, verg. f6 50. 21—24 Oct. Gehuwde viour verg. f6 50. 31 Oct.3 Nov. Mannen jongelingen, verg. f6 50, 710 Nov. H.B.S. Hilversum (jongens). 1114 Nov. Ongeh. Dames middenstand, verg. f 10. 1518 Nov. Bestuursleden en leden der R. K. Standsorganisatie (St. Jozef), verg. f6,50. 22—25 Nov. A.B.T.B, en i dere landbouwers uit Overijsel Gelderland, verg. f6.50. Beleefd verzoek zich aan meiden bij de Directie van het Retraitenhuis. Kerkelijke Diensten (Nadruk verboden IngovAlge de luteurswet) Amersfoort Parochiekerk O.L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 de Hoogmis. 3 uur Vespers. 10 min. voor half-5 congregatie van de H. Familie. Half-6 Patronaat. MAANDAG 7, 8 en 10 uur H. Mis. 9 uur geen H. Mis. DINSDAG 10 uur plechtige H. Mis van dankbaarheid. WOENSDAG 8 uur gezonge i H. Mis tot ope ning van het schooljaar. DONDERDAG 's Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG ".wart vóór acht gezoDgen H, Mis. Av. 7 uur Lof. ZATERDAG. Van 4—9 uur biechthooren. Dage!ijks H. Missen om 7, 8, en 9. Parochlekark van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. 6 uur Lof. VRIJDAG Kwart vóór acht gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG 3'/j9'/i uur biechthooten, 7 uur Lof. Deze week 's morgens 9 uur geen H. Mis wegens reparatie van het kerkgebouw. Parochiekerk van St. Henricut aan de Borstraat- ZONDAG ir en 7 uur H. Mis. lur Hoogmis, ur Lof. DINSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. VRIJDAG Kwart vóór acht gezongen H. Mis. ir Lof. ZATERDAG Vier uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 8 uur. Parochiekerk van St. Ansfridus aan de Vondellaan. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na den Hoogdienst Te Deum Laudamus wegens den verjaardag van H. M. de Koningin. DONDERDAG 12 uur onderrichting en biecht hooren voor alle schoolgaande jongens. Kwart over 4 ondeerrichting en biechthooren voor alle school gaande meisjes. Van 6 tot 8 uur biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. Kwart voor acht gezongen H Mis voor de levende en overleden leden der H. Sacramentsvereeni- B'nK- Half acht Lof Allerb. Hart va ZATERDAG Van 49 biechthooren. Half acht Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om 7 en 8 uur. Catechismus als gewoonlijk. N.B. Zondag 7 September kwart over 5 vergadering der zelatricen net LitaDie v i Jezus, Boogland. Parochie St. Martlnui. ZONDAG 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof ter eere v. d. H. Maagd. In de week de H. Missen om half 8 en kwart over 8 uur. Bodglandtrvten. Parochie St. Jozef. ZONDAG. r H. Mis. Half 10 Hoogmis. Half 6 Lof, nijkerk. Parochiekerk H. Catharlna. ZONDAG Coll. St. Pieterspenning. r H. Mis. ur Hoogmis. 4 uur Lof. DONDERDAG biechthooren. VRIJDAG, le Vrijdag. 7'/, uur Gez. H. Mis. 6 uur Lof. ZATERDAG

De Eembode | 1924 | | pagina 2