Na de pauie deden de heeren Noor- dam, Renders, Adrian», Vermooten en W. A. de Beaufort het voortstel om niet over te gaan tot verhooging van de opcenten op de vermogens- en de Inkomstenbelasting en de geldeö, voor de betaling van rente en aflossing en de kosten van wegenveibetering te vin als volgt: de reserve ter voorkoming van de verhooging van belastingdruk te laten vervallen f50000, de opcenten op de grondbelasting op ge bouwde en ongebouwde eigendommen en op de personeele belasting vast te stellen overeenkomstig het voorstel van Ged. Staten en de rest (f 18 000) te vin den uit „onvoorzien". De heer van Andel ontraadt dit voor stel namens Ged. Staten de heer Bosch van Oud-Amelisweerd verklaart de min derheid in het college van Ged. Staten, te vormen, die met dit voorstel kan accoord gaan. Nadat ook nog de heer v. Gaasbeek het voorstel had ontraden, werd het voorstel verworpen met 23 tegen 15 Daarna werd de begrooüog artikels gewijs behandeld. Bij de inkomsten kwam weder aan de orde de weggeldheffing. Eene bij xondere commissie uit de Staten, in welke handen dit ontwerp was gesteld, had hieromtrent nadere voorstellen in gediend ten aanzien der tarieven. Met 27 tegen 5 strmmen wrrd ;>ai - genomen de gewijzigde verorc'cung waarvan de hoofdzaak luidtf 10 voor een paard, muilezel of muildier als trek dier gebezigd, f 20 voor elk motorrijtuig (vervoer niet meer dan één persoon), £40 voor elk idem (vervoer meer dan één persoon), f 40 elk motorrijder met aanspanwagen, f 75 elk motorrijtuig met meer dan 2 wielen en 7 of minder zit plaatsen f 150 voor elk idem met meer dan 7 zitplaatsen en voor elk motor rijtuig dienende tot vervoer van vrachten, voorzien van andere dan metalen ban den en f225 als voorzien van metalen banden. Vervolgens werden de begrooting 1026 en het ontwerp besluit tot heffng der opcenten zonder stemming goed gekeurd, zoodat besloten is tot de voorgestelde belastingheffing. Daarna werd de zomerzitting gesloten. Sporifeeaten op Birkhovsn bij Amersfoort. Zaterdag 8 Augustus a.s. zal op bet Sportterrein «Bokhoven» te Amersfoort een Concours hippfque gehouden worden. Het programma belooft schit terend te «orden. Onder meer zullen demonstraties van artillerie en cavalerie plaats hebben, welke nummers steeds een dankbaar publiek vinden, terwijl voor landbouwers eveneens een plaats op het programmi is ingeruimd door een te houden schoon heidskeuriog van landbouwtuigpaarden. Natuurlijk zal ook een springconcours niet ontbreken, waaraan velen kunnen deelnemen. Verder patrouille-rijdei terwijl het concerns zal eindigen m< een jachlrit met eindwedloop, hi nummer dat steeds een zeer groote attractie vormt en waartoe de prachtige renbaaD «Bokhoven» zoo'n uitstekende gelegenheid biedt. plaats tusschen een auto en motor. De op de duo zittende dame werd afgeslingerd en klaagde over inwen dige kneuzingen. Procesverbaal werd opgemaakt. Burgemeester en Weihouders maken bekend, dat op Woensdag 29 juli e.k. des namiddags om 3 uur in het voor malige Werkhuis aan den Westsingel, gelegenheid gegeven zal worden tot koste looze inenting. Gewenscht is trouwboekje of ge boortebewijs mede te brengen. tifnutnteraad. Onder leiding van Graaf van Randwljck Saderde Dinsdagavond de gemeenteraad, cdcgedeeld werd de goedkeuring door Oed. Staten gehecht aan* diverse raadsbe sluiten, zoomede eenigc ingekomen adressen verzoekschriften aie naar Burgemeester en Wethouders om advies gingen. Wijl mr. Bartels zijn beneeming tot lid van de Nutsspaarbank.niet aanvaardde, had een nieuwe verkiezing plaats. Dr. J. Bonk werd nu met een paar stemmen meerderheid aangewezen; op Ds. J. Visser werden de meeste stemmen uitgebracht. Aan de leeraren H. Marten en O. J. Lammers werd eervol ontslag uit gemeentedienstver- Bij het verleenen van verlof aan onder wijzend personeel informeerde de heer Hol- kamp naar het lot van zijn advies-nota, dien aangaande vorig jaar in handen van B. er De Wethouder had nog geen gelegenheid gehad een en ander volledig tebestudeeren, maar 'n vluchtige inzage had hem al geleerd, dat die nota weinig houvast geert: zulks getuigden zijn medcdeelingen dienaangaande. Zonder discussie of stemming werden de volgende voorstellen vervolgens goedgekeurd Tot het verlengen van den termijn var inbruikleengeving dor 2 lokalen in de school Wyersstraat en het lokaal van de meisjes- schooi aan het Plantsoen- Tot nadere regeling der pensioengrond slagen der onderwijzers bij het openbaar onderwijs en van. den gemeente-secretar'- in verband met toegekende periodieke ve hooging jaarwedde. Het voorstel van B, en.W. om het maximum aantal vergunningen in deze gemeente stellen op 45 werd aangenomen. Raadsheer de Jongh is legen verlaging v het maximum omdat de clandestiene verko dan stijgt. De leden Schrijver, Rekké en Graaf willen 40 als maximum, maar de voorzitter zegt dat B. en W. het niet wenschelijk achten hel getal vergunningen te sterk in te perken. Niet in '1 getal zit 't gevaar, maar in kroegjes. Na veel gepraat, vroeger en nu, kreeg kiosk-exploitant eindetijk goedgunstig verlof een glaasje bier met minimum alcohol-ge- halte te mogen schenken voor dorstige cliënten, die de bewering des heeren Rekké, dat in bierdrinker! veel gevaar schuilt en dat 't ontzettende gevolgen kan hebben, waar schijnlijk lichtelijk overdreven zuilenachten. Het voorstel tot aankoop van grond voor ingbouw aan den Soesterweg werd schade De bouw vereeniging. Door een goedkoopen grondprijs zal mogelijk zijn de woningen zonder bijslag t Amersfoort Tot ons groot genoegen kunnen wij mededeelen, dat de Zeereerw. Heer C. Hartman dezer dagert in zijn pastorie is teruggekeerd, qa eenige weken Boerhave-kliniek te Amsterdam t ben veitoefd. De gezondheidstoestand van den Zeer eerw. Herder der St. Fraociscus-Xave- rius-parcchie mag gelukkig zeer bevre- digend worden genoemd. Een spoedig en volledig herstel van krachten is aller barte-wenscb. Te Amsterdam slaagde voor het onderwijzersexamen E, Emrninga. Bij de, iu den Haag afgeoomeD examens der Ned, Toonkunstenaars Vereeniging slaagde voor piano middel baar ooder wijs onze stadgenoot, de heer H. W. Kamselaar. De Kanaal-vereeniging „De Gelder- sche Vallei" houdt eene algemeene ledenvergadering op Zaterdag 25 Juli v.m. kwart voor 12 in het Hotel ,,Mc- nopole" te Amersfoort, ter bespreking van het Rapport der Staatscommissie, i.z. verbinding van Amsterdam met den Boven Rijn, Aan de Daam Fockemalaan werd een landhuis, bewoond door Cramer, door den bliksem getroffen. Een begin van brand werd tijdig gebluscht. Er was merkwaardig veel belangstelling bij de blusscbing van dit brandje. De burgemeester, een wethouder, de commissaris van politie, mitsgaders nog een hoofdinspecteur hielden zich onledig met de manoeuvres der brandweer gade te slaan. De Schietvereeniging Prins Hendrik viert bionen kort haar 20 jarig bestaan Ter eere daarvan heelt zij een grooten nationalen schietwedstrijd georganiseerd, welke van 8 Augustus tot en mi September a.s. in de groote zaal »De Valk« gehouden zal worden. In bet pand Bioemendalschestraat 6, opende de heer A. van Colmjon een up-to-date ingcrichten schoen- en leder handel. De electriscbe reparatie inrich ting blijft als voorheen. Woen' dagmiddag had op de Leus- derweg hoek Bergstraat een aanrijding der stoepen voor c ceelen Varkensmarkt 5 en Arnhemsche werd besloten. Het voorstel van B. en W. tot het in opstal geven en tot het verhuren van een stuk grond, gelegen in den polder Boven Duist aan H. van Hamersveld te Nijkerk werd aangehouden. De heer de Jongh vindt de pachtsom veel te laag. Hij wil publieke verpachting en even tueel publieke verkooping van dien grond. Ook de heer Van Veen is tegen dit voor stel. De gemeente Amersfoort heeft geen be lang bij 't bezit van dien grond. Daarom is het in erfpacht geven legen zoo'n lagen prijs op langen termijn niet in 't belang der ge meente. Reeds lang geleden vroeg de heer Van Veen een lijst van verpachte of in erf pacht uitgegeven gemeente-gronden. Wethouder Vets Heijn en ook de Burge meester meenen da» het voorstel veel goeds belooft. De grond zal beter worden verzorgd en zoo in waarde stijgen. 'sRaads meerderheid wasechter houden van dit puirt en van hel volgende voorstel tot verhuring van een perceel bouw land nabij den Ouden Soesterweg aan H. Hoksbcrgen. Goedgekeurd werden de volgende grond- verkoopen: Aan J. G. en H. Lammers bouwterrein aan de Oostzijde van de Picter Bothlaan groot plm. 1102 M'. voor f5900. Aan A. F. Dieters bouwterrein aan de Van Woustraat groot 11.50 M'. van f4,50 per M1 Aan Mevr. de Voogd Koek 39575 M'bouw terrein A f 1.25 per M'. nabij Laan 1914. Aan E. J. Ruitenberg 450 M'. bouwterrein aan de Huijgenslaan voor f2700. Aan G. J. Dekker 555 M'. bouwterrein aan de Huijgenslaan voor f3400. Aan A, Groothof bouwterrein groot 3250 M'. aan de Daam Fockemalaan voor f 10.000. De heer Schrijver verzeHe zich legen de goedkeuring van die besluiten tot verkoop van grond, speciaal het groote compl:: Laan 1914 wilde hij behouden voor wandeling. Hij is tegen verkoop van grond en voorstander van een erfpachtstelsel. De Voorzitter tracht den heer Schrijver Ie verduidelijken dat een crfpachtstelsel te groote financicele lasten op de gemeente zal leggen, en dat verkoop van grond op het uitbrei dingsplan niet voor publieken dienst bestemd, toch geoorloofd iste meer waar in vol doende male rekening is gehouden met hel billijk verlangen naar wandelterrein. Het gunstig advies »an B. en W. op het adres van den Bond van Lichamelijke Op voeding, houdende verzoek het recht van openbaarheid op te heffen voor een gedeelte van het Monitikenpad werd verworpen. Een gelijk lot trof na lange discussie 't voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van de steunregeling. Raadsheer Polder, wien blijkbaar toebe deeld was dal zaakje op te knappen, ver gastte den Raad op een rede waarin op ge weldig overdreven wijze het voorstel van B. en W. als een snood bedrijf werd ge kenschetst. Vierkant (cgen de gepubliceerde cijfers van en W. in noemde hij hel Amersf. werk- loozencijfcr schrikbarend hoog en 't zou nog erger worden. Hopelijk niet zoo bedoeld dis kwalificeerde hij demcnschen.diezichomzeer verscheiden reden een gang naar 'I Burger lijk Armbestuur getroosten, als parasieten en smalend sprak hij van de daar toegelegde ondersteuning. De heer Schrijver wijt het den socialisten leiders, dat 't al slechter en slechter werd en nu opheffing van de steunregeling wordl gevraagd. HIJ had meer verzet gewild, sprak bommen gebruiken en debiteerde meer 'n hecten zomeravond Uit de rechlsche Iraclie kwam ioen een aorstel, hetwelk B. en W. gelegenheid bood zich fe beraden over middelen om de kwade gevolgen eener directe opheffing vooi de getroffenen te verzachten of te ontgaan. De heer Spiekermann noemt onder de maat regelen, indertijd getroffen in de moeilijke jaren die den oorlog volgden, de regeling van ciisis-sfeunverleenlng als zeer belangrijk; veel leed kon door die bemoeiingen worden irzacht en veel inzinking voorkomen. Toch dlenf deze Instelling als een lijdelijk instituut te worden beschouwd, hetwelk liefst >0 spoedig mogelijk moet worden opgeruimd. Deze opheffing kan men nu wel trachten bespoedigen maar giheel en al ligt zulks niet in onze macht. en W hebben dit begrepen toen zij In II. wijziging brachten in art. It en 12. Zulks wees op een pogen te komen tot ge leidelijke oplteffiing. Maar na deze wijziging, aldus de heer Spiekermann, komf dal ophefflngsvoorstei zonder meer, vrij onverwacht. heer Spiekermann had gaarne een tus- schenvootslel gezien om fe ondervangen de moeilijkheden aan een plotseling opheffen verbonden. Met zijn medestanders vraagt hij daarom aanhouding van dit punt tot doo. B. en W. maatregelen zijn getroffen, waardoor de na- deelen, die ongetwijfeld door de opheffing i steunregeling voor de betrokkenen ont- aan, zooveel mogelijk worden beperkt. De heeren Kraan, de Lange en Graaf trachten hunne bedoelingen ten aanzien van hel ingediende voorstel te verduidelijken, maar B. en W. waren ditmaal weinig tege moetkomend en wilden precies omlijnd voor zich zien wat werd gewenscht. Aangezien het nagenoeg ieder en wellicht ookB. enW. wet duidelijk was, dat een en ander niet direct uitgewerkt was fe leveren, trokken de heeren Spiekermann, Kraan en Graaf hun voorslel in. Wethouder Jorissen verdedigde het voor- el van B. en W. en kan dat in 't kort doen omdat de geproduceerde stukken ft lichting van 't voorstel vrij duidelijk Hij kwam in zijn conclusie tot de ontkenning in 't bestaan eener crisis momenteel. De heer Rekké had nog de onfrissche on hebbelijkheid te insinueeren dat een deel der Rechtsche leden zich liet vangen door de reactionaire elementen hunner fractie. De heeren Graaf, Kraan en de Lange dienden hem daarvoor een reprimande foe. Het voorstel van B. en W. tot opheffing der crisls-sleun-regeling werd verworpen met 14 tegen 6 stemmen. Voor stemden de Wet houders en de leden Van Veen, de Jong, Boas en Hofkamp. 't Voorstel fot wijziging van het raadsbesluit fot toekenning van voorschotten en bijdragen de stichting „St. Ansfridus" wordt genomen. Als vergoeding van de waarde van grond, benoodigd voor de te bouwen school in het Soesterkwarlier zal men aan het grond bedrijf uil keeren een bedrag van f 18750. Door de warmte reageerde de heer Muil- 'Ijk niet op de,'n tikje schoolmeesterachtige wijze waarmede de voorzitter zijn prijs- bezwaren aan kant trachtte te zetten. Tot het verleenen van kwijtschelding van boete aan J. G. de BruAt, aannemer van het werk volgens bestek no. 9, werd besloten. Aangenomen werd het voorslel fot ver leening van een crediet groot hoogstens f 1000 voor den bouw van een bergplaats rijwielen enz. en eventueel voor een brancard bij den politiepost Soesterkwarlier hoewel Raadsheer Hehenkamp meent dat 't wel voor wat minder kan. Het verzoek vanNoack om een permanenten keurmeester ter beschikking te stellen werd afgewezen. De heer Boas pleitte door inwilliging, na verdediging van 't afwijzend advies door Weihouder Jorissen en Raadsheer Polder had hij geen succes. Op Voorstel van B. en W. besloot men|tot deel neming in het garantiefonds len behoeve van de exploitatiecommissie Birkhoven voor hel houden van een hippisch feest. De heer Schrijver repeteerde den reeds eerder in ons blad gcuiten wensch dat toch die foei-leelijke schutting daar ter plaatse mocht verdwijnen. Bij de rondvraag: Schrijver conslateert verdachte luchtjes bij Noack's worstfabrlek. Hehenkamp vraagt plaatsing van rustban ken aan den Heiligenbergweg. Overcem wil sneller transport van brand- blusch-materiaal. Boas is bang voor vallen'over een greppel in de Prinses Marielaan. Hofkamp wit vcibetering van den Hooge- (jraaff zuchf om urinoirs in 't Soesler- kwarticr. B. en W. luisterden welwillend en zullen overwegen. bijbeen discussie toelaatbaar is I EEMNES Was het tot nu toe met den hooi- handel in onze gemeente bijzonder stil, thans schijnt er wat meer vraag naai hooi te komen, althans deie week zijn reeds enkele scheepsladingen afgeleverd. De piljs van het hooi, dat uitstekend van kwaliteit is, bedraagt thans 120.— per duizend pond. HOOGLAND Cttst aandachtig. Eenigen tijd geleden stond in de krant een berichtje uit Achterveld meldende 'de gunstige resultaten die de controleering van het melkvee der fok- vereeniging aldaar in de jaren dat de vereeniging bestaat had opgeleverd. In onze gemeente ook zoo'n ver eeniging die een beetje jonger is dan de Achterveldsche, en wel van 1920. Ik wil du ook eens beket.d maken hoe of de vereeniging in onze gemeente geweikt heeft. Ia 1920 werden gecontroleerd 78 stuks melkvee (als ik van melkvee spreek bedoel ik vaarzen schotten 3e kalis koeien en anffire koeien) een gemiddelde melkopbrengst hadden vao 3071 kilo met eeD gehalte van 3.12 pCt. In 1922 werden gecontroleerd 181 stuks melkvee die een gemiddelde melk- opbrengst hadden van 3773 kilo :n vetgehalte van 3.30 pCt. Do boteropbrengst van een koe der vereeniging in 1920 was 108.4 kilo in 1924 was die 138.28 kilo. Gemiddeld brengt dus een koe in 1924 meer op in een rond getal 30 kilo boter of in geld tegen een boterprijs van f 2.30 een bedrag van f 69 1 Of zoo'n eeniging nog voordeel geeft, behoeft i waarlijk niet mee» gezegd te worden. Jammer dat zoo weinig boeren van dit groote voordeel pronteeren 11 Uit den Omtrek 8AARN De opbrengst der gehouden collecte voor "Herwonnen Levenskracht» is f 84.04, BARNEVELD Onder deze gemeente is de bliksei geslageo in de hofstede, bewoond door den landbouwer Wilgenburg te Glind. Het nieuwe woonhuis en de met hooi gevulde berg zijn in vlammen opgegaan, Niets was verzekerd. Tijdens de onweersbui regende het zoo overdadig, dat sommige dorpstraten snel vlietende stroomen geleken. Onder Lunteren is een 33-jarige boe renarbeider, terwijl hij bezig was rogge te maaien, door den bliksem doodge- In de buurt Garderen sloeg de blik sem in de school. DE BILT Op den Utrechtschen straatweg nabij Vollenhove had een auto ongeluk plaats. Twee Amersfoortsche auto bussen, één van Amersfoort en de andere Utrecht komend stonden links en rechts van den weg, zonder dat de motoren waren afgezet. Een naar De Bilt rijdende motorfiets bestuurd door De Graal, welke zijn zoontje achterop had, reed tusschen de beide auto's door en greep een der chauffeurs, die plotseling van achter den bus den weg wilde over steken. De motorrijder kwam hierdoor te vallen. De chauffeur kwam er met lichte verwondingen af, kon althans de reis voortzetten. De Graaf werd hevig bloedend naar zijn woning in De Bilt vervoeid, terwijl het zoontje het be wustzijn verloor en eerst thuis bijkwam. digt, komt ook op Snestdijk. H. M. de Koningin Moeder het ft voor enkele dagen als gasten Haren broeder, den vorst van Waldeck en Pyrmont en gemalin, met hun tweeden zoon, prins Max. VOORTHUIZEN Burgemeester en Wethouders van- Barneveld zullen Zaterdag 1 Augustus Raadhuize aanbesteden: »Het iio- leeren van de Ganzenbeek te Voort huizen en het leggen van een trottoir et bijkomende werken.» Bestek en teekening alsmede inlich tingen worden op het Bureau van Ge meentewerken te Barneveld verstrekt. Qemengde Berichten Alhier wordt in den komenden een nieuwe Landbouwcursus begonnen. Deelnemers worden verzocht op te geven in Concordia» bij (den heer J. Boersen) of bij den heer Scgers (St, Henricuscchool) en wel vóór Augustus. moet zoo vroeg gebeuren met 't oog op de aanvrage van subsidie. Dus geef U din ci op, het is in 't belang der goede zaak. Het bestuur van hel Waterschap De Maiesluis get ft kennis aan de be langhebbenden, dat over de Male-Wete- ring vanaf de Zielhorst tot de Maleslui de zomerschouw wordt gehouden op Dinsdag 28 Juli a.s. De loting voor de lichting 1926 zal voor deze gemeente gehouden worden op Dinsdag 4 Aug. Beekstraat te Amersfoort. Ooder het vee bij verschillende landbouwers doen zich weer gevallen voor mond en klauwzeer voc onder met doodelijken afloop, 'lis wel te hopen dat deze ziekte welke de laatste jaren zooveel schade aan den landbouw berokkent, bepeikt blijft tot enkelen gevallen. PUTTEN Bij de Wed. Boon sloeg de bliksem in den schoorsteen en nam zijn weg door de huiskamer naar buiten, zonder brand te veroorzaken. Wel stond de kamer vol zwaveldamp en rook. In Bijsteren sloeg de bliksem ook in een schoorsteen. In de zg,", gcol werd alles overhoop geworpeD en werden de ruiten vernield, Op een roggeveld sloeg de bliksem in een paar korenschoven, die in brand geraakten. Nog werden eeD kalf en een pink, en drie koeien door 't hemelvuur ge SOEST Zondag zal de Weleerw. Zeergel. heer dr. J. Bruning oud inwoner dezer gemeente, die te Rome door Z.Eerw. kardinaal Willem v. Rossum tot pries ter is gewijd, in de parochiekerk alhier sijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Deze plechtigheid zal een zeer feestelijk karakter diagen, blijkens de vooibe- reidende maatregelen, welke worden getroffen. De leerlingen der R. K. U. L. O.: A. Hofslot, Cath. On wezen, Marie van Breukelen en Cato Visser, behaalden allen het diploma, SOESTERBERG Uit een gesloten schuurtje alhier werden dezer dagen een drietal rijwielen ontvreemd. VOORTHUIZEN Een geweldig onweder, gepaaid met hagelslag en regen, heeft heel wat schade aan d-n oogst toegebracht. Lang nadat de bui over was, lag de hagel op enkele plaatsen nog 'n centi meter hoog. Door den bliksem werden verschei dene boomen en schoorsteenen getrof fen. De landbouwer H. G. werd ge troffen en sloeg bewusteloos neer, SOESTDIJK H. M. de Koningin zal zich per auto naar Soestdijk begeven bij de Koningin- Moeder en daar blijven tot na den veijaardag van Koningin Emma op 2 Augustus. Den 3en Augustus wordt de Koningin op het Loo verwacht. Prinses Juliana, wier verblijf in het meisjeskamp bij het Loo, heden ein De diamantslijper Eduard van Dam te Amsterdam heeft voor al zijn werk lieden te Amsterdam, Antwerpen en New-Vork, in totaal 1500 arbeiders vacantieweek ingesteld met toe kenning van een toelage van f30 per persoon. Te Noordwljk is de bliksem gesla- in den motorwagen van een tram. lij Ransdorp (Amsterdam) ging een boerderij met veestalling en twee hooi bergen in vlammen op. Te Holysloot werd een huis getrof- n en brandde af. Te Sint Pancras is'een molen door den bliksem getrc-ffen en afgebrand. Onder Maarheeze sloeg de bliksem een boerderij. De boerderij brandde geheel af. Te Hees bij Nijmegen ging de blik- m door den schoorsteen van het huis in A. en sloeg op de kachel. De kinderen, die om de tafel zaten, wer den zwart als negers van het roet. TijdeDS het onweer ging dr. C. uit Eken schuilen met zijn zoontje onder een boom. De bliksem sloeg in den boom en dr. C. werd doodelijk getrof fen door een af vallenden tak. De bliksem is geslageD in vier wo ningen te Foaterholt nabij Roermond ingeslagen. De 25-jarige Weehrman en de 23-jarige Van Helden werden door het henlelvuur gedood. Een vrouw werd lam en een kind blind geslagrn, 158 winkeliers te Deventer hebben zich bereid verklaard, hun uitstallingen des avonds lot 10 uur te verlichten, wat de gemeente aanzienlijk tegemoet komt in de straatverlichting. B. en W. stellen nu naar aanleiding hiervan den raad voor, vopr uitstal verlichting tus schen 6 en 10 uur 's avonds een spe ciaal tarief voor electrischen stroom van 13 ct. per K.W.U, in te voeren (het gewone tarief is 28 c>.) De eerstvolgende maanden worden er volgens een bericht tienduizend Duitsche boeren verwacht in de Mtxi- caansche staten Sonora en Sinaloa. Dit de grootste kolonisatie, die ooit in i x'co is geschied. Te Beelsterzwaag is een 73-jarige ingezetene door de warmte bevangen en plotseling overleden. De landbouwer van Bakel te Oss had het ongeluk zich bij het maaien met de zeis in een voet te slaan. Hij werd vervoerd naar het Zieker- Gasthuis te Den Bosch, doch,overleed spoedig tengevolge van blocdveigif- tiging. Zondagavond zat de geheele binnen stad Gorcum zonder electrischen stroom, doordat een rat een olletcbakelaar in een traDsformatorenhuisje aangeraakt had. Ojder Doodewaard werd veel vee In de weiden door den bliksem gedood. Zwaar onweder en hevige storm hebben gewoed boven Wamel. Vier personen zijo licht, een persoon zwaar door de bliksem getroffen. Verscheidene koeien zijn gedood. Een 18-jarig meisje uit Cothen, dat een puistje op haar wang stuk krabde en bloedvergiftiging kreeg, is in hel ziekenhuis te Uuecht overleden. In de melkfabriek te St. Ozdenrode is een arbeider door een drijfriem ge grepen en rondgeslingerd, waarbij met zijn hoofd, voeten en armen nl het glas- en houtweik in de nabijheid werd stukgeslagen. Toen ten slotte de kleeren den ongelukkige van het lijf wareu gerukt, stortte hij van een hoogte van 5 meter op een steenen vloer waar hij ernstig gewond werd opgenomen. Toen hij naar het St. Odagesticht was overgebracht bleek, dat van een der beenen het ondermiddengedeelte geheel was verbrijzeld benevens een gedeelte van zijn voet en enkele teenen. Een der armen was geheel ontwricht, terwijl ook zijn aangezicht en de borstkas ernstig waren gewond. Men hoopt den man evenwel nog in het leven te kun nen houden. Burgerllikt Standen AMERSFOORT. 16 Juli. Geboren Annie Adrians Maria, d. van K. de Groot en E M, de Groot. Ondertrouwd J, Cozijnsen en G. J. Boode. Getrouwd: D. v. Daal en J. H. Poeiert, j Overlt- denJannetje de Boer, 66 j., echtg. van H. v. d. Berkt. 17 Juli. Geboren: Gerrit Stephanus, z. van P. v. d. Uithoorn en D. Jochems. 18 Juli. GeboreD: Willem Minimis, t. van D. J. v. Rootselaar en W. M. Lamrix. Arend, z. van J. Zuidema en J. Zwarte veen. j Overledeu Neeltje

De Eembode | 1925 | | pagina 2