ca King Extra Stung De Poolster staat aan het firmament juist in het Noor den. ZIJ blijft daar staan, terwijl daarentegen al de andere sterren voortdurend van plaals veranderen. Daardoor is de Poolater voor den zeeman het meest betrouwbare punt aan den hemel. Wat de Poolster is aan het fir mament, dat Is het merk KINQ op Uw peper munt. De vaste en onveranderlijke kwaliteit van de gifte te doen voor het bevolkingsregister. Bedoelde aaDgiite moet worden ge daan le. wanneer men de gemeente gaat verlaten alsdan moet een getuigscbrift vao woonplaatsverandering (verhuis- biljet) worden gevraagd ter secretarie der gemeente en meegenomen naar de gemeente waar men xicb gaat vestigen, ten einde aldaar uiterlijk binnen weken te worden ingeleverd 2e. wanneer men zich in de gemeente vestigt; alsdan moet men overleggen een getuigscbrift van woonplaatsveran dering (verhuisbiljet), afgegeven in de vorige woonplaats; 3e. wanneer men binnen de gemeente van woning verandert. Het hoofd van een buisgezin is plicht uiterlijk binnen twee weken gifte te doen, wanneer io dat gezin eenige verandering plaats gu]pt, ook door het opnemen of bet vertrek van dienst- en werkboden. Verzuim van aangifte kan worden gestraft met hechtenis of geldboete. Futura. Medegedeeld wordt dat de concen tratie der bedrijven van de N.V. Futura is .voltooid. Het kantoor is thans oiel meer te Leiden, doch te Utrecht, St. Janskerkhof 2!. Hoewel, om deze overplaatsing te vergemakkelijken, een groot deel van het boekenfonds verkocht is, blijft de N.V, Futura bestaan, en zal zij zich op het gebied der uitgeverij in de toekomst gelijk in het verleden blijven bewegen. Haar drukwerk wordt thans uitgevoerd op de drukkerij van de N.V. Het Cen trum te Utrecht, de N.V. Van Mastrigt en Verhoeven te Arnhem, de Eembode Amersfoort. Vareenlglng tot bescherming van Meisjes. Wie kent niet de wit-gele kaarten achter int onze kerken Wie kent niet de domes op de stations der groote stedeo, met een wit-gele band En toch, hoe weinigen zijn het werkelijke doel kennen van deze R. K. Ver. met haar wit gele kleur. Vele ouders en meisjes zullen deze kaarten gelezen hebben en adressen van dames correspondenten, waar men zich kan vervoegen voor inlichtingen Maar hoevelen zijn er niet, die nooit meer aan deze vereeniging denken, ook niet als hun dochter het ouderlijk huis verlaat om zich in betrekking te bege ven naar een andere plaats, dikwijls zelfs naar een groote stad. En juist het hoofddoel der vereeni ging isJonge, alleenstaande meisjrs te beschermen tegen de gevaren, die in het bijzonder haar geloof en zede lijkheid bedreigen. Ouders, voor ge Uw dochters naar een andere plaats zendt, als dienstmeisje, winkeljuff-ouw of iets anders, inlor- meert toch eerst eens cf Uw dochter in betrekking komt bij degelijke Room- sche menschen of haar eer en deugd In deze betrekking geen gevaar loopen. Weet U wei hoe gevaarlijk het is, alleen op een advertentie af te gaan Zonder hu inwinnen van nadere inlich tingen de meisjes in betrekking te zenden Waarom wendt U zich niet tot de correspondenten van de Vereeniging tot Bescherming van Meisjes, die U zeer gaarne in alles behulpzaam willen zijn en die zorgen dat op uw dochters, die ver van het oog van vader en moeder leveo, toezicht gehouden wordt. De dames der Vereeoiging bezoeken de meisjes geregeldlaat hun gedrag te wenschen over, dan worden de ouders dadelijk gewaarschuwd. Alleenstaande meisjes, die naar groote steden gaat werken, schaamt u niet de hulp der dames met de wit- gele band in te roepen, Deze dames zullen u logies verschaffen in de Tehui zen der Vereeoiging tegen zeer matige prijzenL' indien het noodig is, aan werk helpen, Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat alleenstaande meisjes in ver keerde handen vallen en voor hun heele leven ongelukkig worden 1 Ouders en meisjes, wendt U tot de correspondenten dezer vereeniging, en gij R. K. vrouwen, steuot deze hoogst DUttige en noodzakelijke vereeniging. door een jaartijksche bijdrage en afname harer kalenders, waarop menige prac tiscbe wenk voorkomt. Het Gemengde Huwelijk. Ook in geloovig Protestantsche krin gen wordt tegenwoordig actie gevoerd tegen het gemengde huwelijk. Zoo voerde in een te 's-Hage gehouden Protestanten-vergadering een der spre- ders, een predikant, het volgende aan Het gemengde huwelijk is een verval van het Geloof, een afdwaling van Christus. Het is het grootste onheil dat de Kerk bedreigt. Het is een ooheilig ding. Van de tien gemengde huwelijken zijn er negen ongelukkig. Er volgt op de wraak Gods over de ouders en dc kinderen. Spr. acht hel geluk van een gemengd huwelijk nBgenoeg onbestaan baar. Er kan in zoo'u huwelijk nooil eenheid des geloofs zijn, en dat is hel voornaamste. In het gemengde huwelijk wordt eigen geloof verzwakt, wat zicb, volgens spr., altijd wreken moet. Gaat toch nooit een gemengd huwelijk a: besloot spr. en hij smeekte, dat niet doen uit naam van vader en moeder tot eigen waar geluk. Spr. kent Prot. pa rochies, waarin 25 pet. gemengde huwe lijken voorkomen. In Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland is 60 pCt. da huwelijken gemengd. Wie een gemengd huwelijk aBngaat, besloot spr., gaat zijn lijdelijk en eeuwig ongeluk tegemoet. Dr, de Bic bracht een woord van dank aan den spreker, die zoo'n schril licht liet vallen op het ongeluk van het gemengde huwelijk, dat zoo onrustba rend toeneemt. Spr. is het volkomen met Rome eens, dat het gemengde huwelijk een ramp is. In de groote steden is het getal tot 60a70pCt. gt- stegen, lo Den Haag is het al bijzonder erg en het wil spr. voorkomen dat het gemengde huwelijk nog steeds toeneemt: bewijs van verflauwing van het geeste lijk, godsdienstig leven. Tusschen een echt-Roomsche en een echt-Protestant acht spr, een huwelijk onmogelijk. De diepere en hoogere eenheid kan in huwelijk niet tot stand komen. R. K. Rijkskieskring Utrecht. Zaterdag vergaderde te Utrecht de Bond van R. K. Kiesvereenigingen i den Rijkskieskring Utrecht, onder voo zitterschap van G. H, J. van Spanji Deze bracht in de eerste v-rgadering van den Bond na de verkiezing..!) dank aan de Centrale Propagandacommissie en speciaal aan den heer J, Zwetsloot, van Baaro, voorzitterMej. Ort van Soest en den heer Verweij te Utrecht. Deze Commissie heeft niet alleen uitstekend werk verricht, doch dit ook kunnen doen binnen het raam der be schikbare middelen. Na goedkeuring der notulen werd behandeld de Beschrijvingsbrief voor de Vergadering van den Algemei Bond. Bij het eenige punt dier ageuda, de verkiezing van een voorzitter in plaats van mr. A. baron van Wijnbi gen, weid door de vergadering dc bestuurscandidaat Jhr. Chr. Ruys de Beerenbrouck overgenomen. Tot afgevaardigden naar de algem vergadering van den Aigemeenen Bood weiden door de vergadering van den Rijkskieskring gekozen Jhr. Mr. C. A. J. v. Sasse van Ysselt en J. Zwetsloot te Beiden namen hun benoeming aan. Tot plaatsvervangers werden aange- exen de dames Ort en Holthaus. Door hel bestuur werden voorts af gevaardigd: Teunissen, Steenhrff en de ViDk en als plaatsvervangers Hazen- donk, Suring en Kroes. Bij de rondvraag brengt dc hei Zwetsloot 8ls voorzitter van de Centrale Propaganda Commissie dank plaatselijke Kic9vcreenigir.g voor de verleende linantieelc steun bij de jong ste verkiezingen. Het is het voornemen de komende stille jaren niet stil te len. Spr. beveelt dan ook de com- ssie in de toekomst in de belang stelling der plaatselijke Kiesverecui- glugen aan. Onze Regeering heeft in de Memorie van Antwoord op bet votrloopig verslag over de Staats- begrooting o.m. aan de Tweede K3mer medegedeeld dat blijft vooropstaan de dringende eischGenezing van het ziekte proces, dat 's lands financiën heeft gegrepen. Met herstel van het budgetair evenwicht is dit doel wel benaderd, naar nog geenszins bereikt. Eike overigens wellicht u terst w«l- ichetijke, ja noodzakelijke maatregel, moet m dit licht worden beschouwd. Is in de bestaande omstandighedei het oog op 's lands fmarciën on toelaatbaar daartoe over te gaan, dar blijven deze maatregelen, hoe noodig ook, achterwege. Voorts, zoo wordt betoogd, mag de Regceting niet terug deinzen voor stappen, die onder nor male omstandigheden beier niet gedaar. wotdeo, maar die, uithoofde van der fnancieeleu toestand, geboden zijn. Dit is het tegenovergesteld van con- •rvatismr, waar men zich aar,past aan de behoefteu van den tijd en de wel vaart van een volgend geslacht ver- De Regeering vreest allerminst dat >or nagenoeg alle urgente onderwerpen in wetgeving eenheid van overtuiging bij de rechtsche meerderheid zou out- Zooals zij zegt hebben de rechtsche partijen een gemeenschappelijk uitgangs punt, en mag men de gegronde hoop koesteren, dat dit haar zal bewaren, voor principieele mecningsverschillen, welke, elke andere parlijgroepeering on- rermijdelijk zou opleveren. Mlddenatandscrediet In een dezer dagen te Utrecht ge hnuden vergadering is, volgens de Got ische Post«, besloten tot opr'ch- ing eener Naaml. Venn. Nationale Cre- dieimaatschappij voor den middenstand, op grond van de overweging, dat tal van middenstandsbar.ken verdwijnen en toch de behoefte aan crediet blijft be staan. Voorloopig verklaarden zich be reid voor commissarissen de heeren H. Weyburg, lïrma H. Misset Utrecht, C. Knigge, lid van de provinciale Staten te Wilnis, mr. J. Hamers, burgemeester te Jutfaas, Th. P. J. Eisen, burgemees ter te Harme len, J. Kerkhoven, candi- daat-notaris Utrecht en P. A. Lammerts Bueren, leeraar M. O. te Utrecht. In uitzicht is reeds gesteld de beschik king over een behoorlijk kapitaal. Amersfoort Het Comité tot oprichting er bewaarschool in 'tLeusder- en Bergki tier deelt mede, dat ter totzending den Kaad een request met toelichting gereed ligt. Voor de R, K. Handelsreizigers ver. »St. ChristoffeU afd. »St. Theodorus v. Embden» zal Pater Otten uit Zwolle een spreekbeurt vervullen. Pater Otten zal spreken over»De Handelsreizigers in huis en op r Nog een week en de inschrijving voor 't deelnemen aan de cursussen van de Propaganda club »Leo XIII« wordt gesloten. Zij die nog verzuimden zich op te gtJfen worden verzocht, dit nu zoo spoedig mogelijk te doen. We vestigen er nogmaals de aandacht op, dat ook leden van «Jonge Werkman» cr aan kunnen deelnemen. Maandag a.s. wordt de openingsavond gehouden. Kapelaan Spitzen uit Utrecht komt dan een rede houden. Men houde dien avond vrij. Op de terreinen der gemeentelijki lichtbedrijven aan de Gaslaan hadden de laatste dagen meermalen ongelukken plaats, die gelukkig zonder ernstige ge volgen bleven. Een paar weken geleden viel, zooals gemeld is, een schoorsteenbouwer in den nieuwen schoorsteen, van sanzieolijki hoogte naar beoeden, gelukkig zonder :rnstig letsel te bekomen, Vorige week klom, zooals nog gemeld is, dc directeur der lichtbe- diijveo de schoorsteen in, om boven uit foto's te nemen van zijn do- :in. Een meter ol wal hoog raakte i klemhaak los en de directeur akte neder, gelukkig zonder ernstig leisel te bekomen. Gisterenmorgen sprong iu de water stof-gasfabriek een buis der lucht- leiding met geweldigen knal uiteen. De explosie vernielde een deel der achinerën en tal van luiten. Persoon lijke ongelukken hadden gelukkig niet De materieele schade, die ongeveer f 1000 beloopt, wordt door zekering gedekt. Door de politie werd een schoor steenbrand in een huis aan de Flier- beekstraat gebiuscht, Geneentebegrootlng 1926. Burgemeester en Wethouders hebben den gemeenteraad aangeboden de ge meente-begroeting voor het dienstj 1926 meteen begeleidende nota, var. weinig meer wordt medegedeeld, dan het voornemen de zaken op den ouden voet voort te zetten. In 'n door bevolkings aanwas verkregen hooger belastingcijfer ziet het College de mogelijkheid tot verlagen van de gemeentelijke inkomstenbelasting. Van de electriciteits-gebruikeis stelt men zich voor ruim f 8CÖOO als indirecte belasting le vorderen; er zal voorts worden geheven ruim negen honderd duizend gulden'aan inkomstenbelasting. Het gemeentelijk gasbedrijf, indertijd topzwaar belast, zal de gemec nte bate leveren; belooft eer een ni b;on van zorg voor de gemeente te worden. Met het grondbedrijf is men nu zoo ver gevorderd dat het niet meer doen lijk is de jaarlijksclie rente bij te schrijven. Er wordt dus uitgezien - aar middelen om dal bedrijf te ontlasten. Voor 1926 is daarvoor bijna dertig duizend gulden noodig. Overigens huldigen B. en W. het gezonde principe dat het b-.staande de gemeente moet worden onder houden en vóór verwaarloozir.g gevrij waard voor n; uwe zaken ter hand worden genomen. Wijzigug <l:r gas tarieven door in voering van li. t zoogenaamde vast- recht-stelscl woiiit door B, en W. ont raden. Voor bouw* en woningtoezicht en bij passen der gemeent.- up detxploi talie dcrgemeer.t':-wonirgcn wordt ruim honderd twintig duizend gulden in 1926 gevorderd, B. en W. zijn voornemens ov< gaan tot den bouw van eenige gezms woningen voor onvermogenden voor gezinnat, die toe icht eischen. Moge dit goede plan spoedig worden uitgevoerd. Dan kunnen de pakhuizen bergplaatsen, nu over menschelijke ring door de gemeente benut, einde lijk worden ontruimd. Gisteren waren in een petceel Langestraat eenige kinderen op roeke- looze wijze met lucifers aan 't spelen. De politie, dit van buiten ziende, maakte een eind aan 't spelletje door de Ouden Ie waarschuwen. laan 4. 2 Brandelerden Beer Poortugal, Anna Paulowoalaan 29. 983 Dekkers, kapper, Zuidsingel 2. 981 Drees, Assurantiën, Langestraat 44 990 Groenhuizens BrandstolTenhandel, Kantoorterrein Spoorwegen, Smalle 991 Hoorweg—Swcinsberg, Utrecht- scheweg 132. Klaassen, Dansschool, Achter de Arnhemschc Poortwal 20. 984 Kloppenburg, Ausfridusstraat 7. 985 Koot en limoen, Loonzetterij, St. Jorisstraat 13. v. d. Pol, Pieter Bothlaan 29. 978 Sikina, Pieter Bothlaan 41. 979 de Wit, Vleeschhouwerij en Spek slagerij, Krommeslraat 9. Ziekte Verzekering Mij. »Neder- land«, Langestraat 44. 790 Amersfoortsche Bouwassociatie, Eemstraat 59b. 957 Meuleman, Julianaplein 3. 261 Valutahnis, Langestraat 48, 479 Wanningen, Accountantsbureau, Kegentesselaan 15. In de ei-volle groote zaal van St. Aechten werd Zondagmiddag door de goede zorgen van 't bestuur van R. K. Vrouwenbond een vertooning gegeven van Kellenbach's Poppenspel. Jong en oud herinnerden zich nog de amusante voorstellingen vorig jaar hier door Kellenbach gegeven. Geen wonder dus dat er animo was voor dit echt- kinderlijk jeugd-festijn. Allen hebben zich ook ditmaal weer kostelijk ge amuseerd. Zc leefden mee, de kleinen, de lotgevallen van de tradilioneele helden van de poppenkast en zt igden dat Bpontaan. Hoogst voldaan en opgetogen keerde de jeugd huiswaarts. De Jaailijksche groote St. Hubcrtus Jacht van de Kop. Ned. Jachtvereen zal Zaterdag a.s. worden gehouden. Vertrek 2 uur vanaf 't wachthuis Leus derheide, eindpunt tusschen 3 '/a en 4 bij Hotel «Birkhovenc. Moeders I PUROL Mijnhardts Zenuwlabletlen Zenuwstillend-Zenuwsterkend Glazen Buisje 75cl. Bij Apolh.en Drogisten Uit den Omtrek EEMNES Terwijl de bejaarde juffrouw A. Schouten bezig was buiten eenige werk zaamheden te verrichten, sloeg de deur, waarvoor zij stond te werken, tenge volge van een rukwind met zooveel kracht tegen haar aan, dat zij voorover slorg en met het hoofd op den rand van een aldaar staande pot terecht kwam. Een hevig bloedende hoofd wonde was het gevolg hiervan, Gedurende de laatste dagen zijn in den Eemnesserpolder koppels wilde ganzen aangetroffen. Dit is een voorteeken van naderende SPAKENBURG Een met visch beladen vrachtauto kreeg een stuur-defect, met het gevolg, dat de wagen de gracht inreed en daar geheel omgekeerd in terecht kwam. De stuurkast bleet maar een zeer klein gedeelte boven. Door het int-appen van een der portieren wisten de twee inzittenden zich van een wissen dood te redden. Tot aan hun hals stonden ze in 't water. Door het gegil vai in doodsangst verkoerenden kwamen eenige menschen te hulp. Met groote moeite gelukte het de auto weer op den wal te krijgen. SOESTDIJK Op Alletheil'gen werd de nieuwe parochiekerk, toegewijd aan Maria On bevlekte Ontvangenis, door den hoog eerwaarden deken, kanunnik Fock van Amersfoort, plechtig ingewijd. l)e Deken werd bij deze liturgische plechtigheid geassisteerd door den zetrcerw. heer H. S. Mölder, pastoor der parochie en den Eerw. heer Cosij; te Baarn, Een groote menigte parochi anen en andere belangstellenden stonden builen den all rop der plechtigheden af Vervolgens werd pastoor Mö'der pltchtig door Deken Fock gei istalleerd. met luide stem de Geloofsbelijdenis hebben afgelegd, werden de sleutels overhandigd en geleidde de deken Zijn- Eerw. naar het tabernakel, de preek stoel, dc biechtstoel en de doopvont. Aan het einde dezer installatie hield de Hoogecrw. heer Fock een toespraak tot de volle kerk over het verantwoor delijke ambt van den pastoor eene parochie, over de zware en moeilijk' taak, waarvoor een herder zich geplaatst de geloovigen te brengen tot hun iwige zaligheidden 'parochianen vragend te luisteren naar de vermi en raadgevingr.u welke hun zullen gegeven worden. Woord Gods verkondigen in nederigheid als de leerling van Christus, ten grocte liefde, dat 't doordringt de harten. Wanneer de liefde van God uw hait vervult, zal 't als een snijdend zwaard de harten der men schen vervullen, 't Woord Gods ver kondigen aan de kinderen mei onbe grijpelijk geduld. Die kinderen wijzen op hun plichten tegenover God en de meoschen. Dagelijks zal uw harder 'i offer opdragen, maar ook zich zelve opofferen voor zijn parochianen, Hij is de uitdeeler van Gods Genadegaven. Van de eerste jeugd af tot aan 't graf moet hij staan om de geloovigen te sterken tegen 't gif der zonde, opdat ns hun dood moge zijn een overgang mr een gelukzalige eeuwigheid, Tenslotte vraagt zijn HoogErrw. de -un van allen voor hun Herder, in gebed en ook linantieel. Aan het slot :ijri toespraak, wenschte de Deken Pastoor Mölder geluk en vraagt aan God voor hem de kracht en standvas tigheid voor den opbouw van de_Gees- lelijke tempels Gods. Daarna droeg de Zeereerw. heer A. C. H. Vossenaar, pastoor der parochie van de H.H, Petrus en Paulus, de eerste plechtige H. Mis in dit Godshuis op. Z.Eerw. werd hierbij geassisteerd als diaken door prof. Batenburg en als subdiaken donr prof. Kaarsgaren, beiden m het seminarie Culemborg. In het priesterkoor hadden plaats genomen deken Fock, pastoor Mö'der, kapelaan Galama en de Eerw. heer Cosijnse. Op de gereserveerde plaatsen hadden plaats genomen Herman van Eyden, architect, Jac, P. Dessing, aan nemer, J. L. Muller, opzichter en C. de Korte, uitvoerder. Het zangkoor, onder leiding van G. J. van Schalkwijk, zong op verdienste lijke wijze de tweestemmige Mis »Sanc- tissimi Nomine Jesu« van Mittereraan het orgel J. Mets. Na de plechtige H. Mis werd de lofzang Te Deum gezongen, waarna pastoor Mölder den eersten zegen met het Allerheiligste aan zijn parochie gaf. De H.H. Diensten zijn in de nieuwe keik als volgt: Woensdag, Donderdag en Zaterdag wordt de H. Communie uitgereikt om 7 uur, half 8, 8 uur. Kwart na 8 is de H. Mis, tegelijk schoolmis. Donderdagmiddag om half 4j biecht- hooren voor de kinderen der Maria- school. Van 5 tot 7 uur biechthooren voor volwassenen. Vrijdag, le Vrijdag der maand, om 7 uur, half 8 en kwart voor 8 uitreiking der H. Communie. Om 8 uur gezongen H. Mis met uitstelling van het Aller heiligste Sacrament en Acte van Toe wijding aan het Goddelijk Hart. Vrijdag avond om 7 uur Lof. Zaterdagmiddag biechthooren om 4 uur, 5 uur, 6 uur, derhalve op deze vastgestelde uren en van 7 tot 9 uur. Om 9 uur wordt de kerk gesloten. Zaterdagavond om 7 uur Lol. SOEST Jachtopzieners hebben onder Scher- penzeel een hoeveelheid wild in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt tegen een viertal beruchte wildstroopers afkomstig uit Soest, Vrijdagmiddag vergaderde de Raad voor het laatst onder presidium van Burgemeester de Beaufort, die benoemd werd tot Burgemeester der gemeenten Driebergen en Rijsenburg. Op het verzoek van bewoners van het z.g.o. Vosseveld om vermeerde ring van straatverlichting hebben B en W. bereids gunstig besloten, terwijl medegedeeld werd dat de straatver lichting over de geheele gemeente zou worden verbeterd. Voorts hebben eenige raadsleden het voorstel gedaan tijdens de Burgemees ters-vacature een tijdelijk wethouder te benoemen. Als zoodanig wordt be noemd A. Endendijk (A. R.). Aan Jhr. P. P. dc Beaufort wordt eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken stand dezer ge- Daarna neemt de voorzitter afscheid. Hij zeide o.m.Afscheid nemen valt veelal moeilijk, en dit is ook nu het geval, want al ben ik slechts 2 jaren burgemeester dezer gemeeute geweest, toch weet ik dat in d:e jaren vele ban den van vriendschap gesloten zijn, en 't heeft mij goed gedaan dit ook dezer dagen te ondervinden. Redenen van per soonlijken aard, hebben geleid tot de genomeo beslissing. Dc heer van den Bremer als oudste lid van den Raad spreekt den voorzitter uit naam van den geheelen raad als volgt foe Uw heengaan heelt verba- zing gewekt, en niet minder ben ik baasd geweest, omdat U mij nog zoo kort geleden aanspoorde te blijven, toen ik mijn ontslag als raadslid wilde wat U mfl afraadde, doet U thans zelf. Wij zijn allebei meoschen, maar het burgemeesterschap is anders dan het raadslidmaatschap. Het is voor een gemeente als Soest et gewenscht dat er telkens een andere burgemeester komt, omdat cr hier veel is, waar men zich moet inwerken, alvorens te kuonen oordeelen, wat het beste is voor het belang der gemeente. Ik hoop dan ook, dat U een opvolger zult krijgen, die het een tijdje langer uithoudt. Niettemin M. d. V., breng ik u als oudste in dezen raad hartelijk dank arbeid. U hebt het beste ge wild, daar zijn wij allen van overtuigd, zeker zal uw aibeid zijn nut voor :e gemeente hebben. De rijwielhandelaar v. B. had de grove onvoorzichtigheid om met een brandende soldeerbout een lek in een benzine-reservoir te soldeeren. Oogen- blikkelijk volgde een hevige ontploffing,

De Eembode | 1925 | | pagina 2