DE WINTER in ons weinig standvastig klimaat is van dien aard, dat wij meer dan anders onze gezondheid in acht moeten nemen. Volgt daarom de door duizenden ge volgde methode en houdt Uw mond en daardoor ook Uw keel frisch en rein met de zuivere medicinale KINO-pepermunt. Amerafoortscha Mfsaiedagen. 23—27 Januari a.a. Het Eere-Comité co het Algemeen Uitvoerend Comité voor de a.s. Missie dagen rijn ala volgt samengesteld. Eere-Comité. Voorzitter: L. A, F. X. Fock, Deken van het Dekenaat Amersfoort en pastoor vao de parochie O. L. Vr. Hemelvaart. LedenH. J. B. Engbers, pastoor parochie H. Henricus. C, Hartman, pastoor parochie H. Franc. Xaverius. R. J. A. Jansen, pastoor parochie H. Joseph (Utrecht.) P. J. M. Sandkuijl, pastoor parochie H. Ansfridus. G. Voskuilen, professor a/h Seminarie Culemborg. Algemeen uitvoerend Comité. Voorzitter: W. Boerma, rector St. Josefklooster. LedenJ. H. Beltman, kap. O.L.Vr. Hemelvaart. J. J. Brouwer, kap. H. Franc. Xaverius. J. B. Slosser, kap. H. Ansfridus. J. H. Streppel, kap. H. Henricus, W. J, Tempelman, kap. H. Franc. Xaverius. Verder hebben in bet Algemeen Uit voerend Comité plaats genomen de dames hoofd-zelatricen van de vier parochieete afdeeliogen van het Genoot schap tot Voortplanting des Geloofs n.l. Mevr. Jansen (par. H. Henricus), Mevr. Kroes (par. H. Franc. Xav.), Mevr. van Kalken (par. O.L.Vr. Hemel vaart), Mevr. Veilings (par. H. Ansfridus). Tevens heeft sitting in het Algemeen Uitvoerend Comité de hoofd-zelatrice van het Pauselijk Liefdewerk van den H. Petrus n.l.Mej. W. v. d. Singel. Behalve het Algemeen Uitvoerend Comité worden er vier sub Comité' samengesteld, resp, voor 1. missie tentoonstelling, 2. lezing met lichtbeel den, 3. feestavond en 4. Pauselijke Genootschappen. Eerst n;f de definitieve samenstelling van deze vier sub Comilé's kan het uitvoerig programma tot in bijzonder heden worden opgesteld en bekend gemaakt. Daartoe uitgenoodigd beeft de R.K. Burger-Jongelingen-vereeD., die steeds voor het Missiewerk geijveid heeft, hare medewerking toegezegd voor de ten toonstelling. De altyd-actieve Roomsche Garde werd aanstonds bereid gevonden om mee te weiken tot het welslagen van den feestavond. Ook zal de Roomsche Garde zorg dragen voor bekendmaking van de Amersfoortsche Missiedagen in en buiten de stad. Zondagavond had in de Patronaats zaal aan de Paulus Borstraat ter ge legenheid van het Jaarfeest van hei Meisjes Patronaat »St. Ceciliade op voering plaats van het Tooneelstuk »Haar Offer*. Dit zware stuk is door de meisjes op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Door 't zeer goede spel werd duidelijk uit gedrukt de zware strijd welke een op het Pensionnaat der Zusters opgevoed meisje te voeren had, toen zij na het verlaten van dit Pensionnaat, weder keerde in een wereldsche, ongeioovige ouderlijke woning. Na veel strijdt be looft tij aan God in 't klooster te treden en vraagt voor dit offer de bekeering van haar Moeder en Zuster. Zelfs wil ze om die gunst te verkrijgen haar leven offeren. God nam baar leven en op haar sterfbed mocht ze het geluk sma ken haar geliefden tot God te zien terugkeeren. De verschillende rollen waren in goede handen. Een kleine opmerking: de speel sters moeten tijdens 't geheele spel hun ernst weten te bewaren. Daar Zondagavond honderden teleur gesteld moesten worden, zal niet alleen Donderdag, doch ook Viijdagavond, nog een extra opvoering van dit stuk plaats vinden, wederom aanvang «half acht*. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de be kende adressen. Zy die een genotvolle avond willen medemaken, kunnen wij aanraden een van de belde avonden naar de Paulus Borstraat te gaan. Bij een slager werd een winkelruit ingedrukt. De politie heeft de daders gevonden en zal de zaak verder onder zoeken. Tegen een drietal personen is pro cesverbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Een van hen had zoo veel aan Bacchus geofferd, dat hij op een handwagen naar het politiebureau moest getransporteerd worden. Door den mist misleid geraakte Zaterdagavond een oude man in de Laogegracht ter hoogte van de R. K. Pastoiie Gelukkig was er spoedig hulp en redde men den drenkeling. Hedenavond zal de officiecle ope ning plaats vinden van den Katholie ken Radio-Omroep. Het zal dan niet den eersten keer zyn dat een radio-uitzending onder Katholieke leiding geschiedt, maar wel zal dan een beg'n worden gemaakt met een vaste wekelijkscbe uitzending, welke dank zQ particuliere bemoeiingen en medewerking van de Ned. Seln- toestellen-fabrlek en de leiding van den H.D.O. tot stand kwam en naar vooral de R, K. amateurs voorzeker zullen hopen in stand zal kunnen worden ge houden tot de radlo-ultzending ten onzent volgens voorstel der Staats commissie zal zijn geregeld. Uit de programma's kan men kennis nemen, dat allereerst het woord zal kunnen worden gevoerd door Pater L. H. Porquin O.P., pastoor te Amster dam, die zulk een groot aandeel heeft gehad in de verwezenlijking der Katho lieke radio-uitzendingen, terwijl voorts een rede zal worden gehouden door prof. Brom uit Nijmegen. Hrt muzikale gedeelte van den avond is aan uitne mende solisten en het koor der Domi- cus kerk toevertrouwd. In St. Aecbten aaa het Zand kan iedereen gaan luisteren. Programma R. K. Radio-Omroep gebouw »St. Aechten* 's avonds 8.10. Solisten Mej. Annie Bollen (Sopraan) en Evert Haak (Piano). Het koor van de St. Dominicuskerk te A'dam, directeur de heer G. Kimmijzer. Orkest; Het H.D.O. orkest onder leiding van Louis Schmidt. Programma 1. Ouverture sldomeneus* W. A. Mozart. Orkest. 2. Korte toespraak door Pastoor L. H. Perquin O.P. 3. »Veni Creator Spiritus«, (Evert Haak. Koor. 4. s. Aria uit »Elias« (»Höre Israel), Mendelssohn, b. «Zefiretti* uit »Ido- meneus«, W. A. Mozart. Mej. Annie Bollen. 5. lErotik», E. Grieg. Evert Haak, 6. Rede door Prof. Dr. G. Brom. 7. »Recordare Jesu«, J. A. Hasse. Orkest. 8. »Sanctus« uit »Missa Solemnise, Op. 51, Ph. Loots. Koor. 9. a. »Der Hirt auf dem Felsen*, F. Schubert, b. Het Jonge Jaar, Mor telmans. Mej. Annie Bollen. 10. »Ao den FiUhling*. E. Grieg. Evert Haak. 11. Memorare, Abbc Hecht. Koor. 12. «Huldigingsmarscb» uit Sigurd Jorsalfar*, Grieg. Orkest. Uit den Omtrek BAARN B^ de laatste verkiezing van leden voor de Tweede Kamer hebben hier 479 personen (n.l. 165 mannen en 314 vouwen) bun stemplicht niet vervuld. Hiervan zullen zich 181 personen (n.l. 77 mannen en 104 vrouwen) voorden Kantonrechter hebben te verantwoorden. BARNEVELD In den zwareo mist is door den snel trein komende uit Apeldoorn, op deD onbewaakten overweg Barneveld— Nijkerk eeo auto aangereden. De in zittende C. A. H. Galesloot, wonende te Soest werd gedood. De auto werd verbrijzeld. OEN DOLOER In hetaGeneesk. Gesticht voor Krank zinnigen te Deo Dolder worden dienst meisjes gevraagd, boven den leeftijd van 19 jaar, op een jaarwedde van resp. f 400 en f 430, plus vrijen kost, inwoning en bewassching. EEMNES Notaris van Ditzbuijzen zal Woensdag 16 Dec. in café «Eemland* aan de Laarderstraat verkoopen een buis en schilderswerkplaats, mitsgaders het altijddurend erfpachtrecht op den grond te Eemnes aan den Laarderweg nr. B. 148, groot 6.98 areo. HOOGLANDERVEEN Het Bestuur der Onderlinge Brand verzekering te Hooglanderveen heeft het plaa in de komende algemeene vergadering, een voorstel te doen tot aankoop eener brandspuit, 't Is te bopen, dat de leden het groote belang zullen beseffen en besluiten tot den aankoop. SOESTERBERG Het gemeentebestuur van Zeist be sloot met de gemeente Soest een over eenkomst aan te gaan, betreffende de regeling van gas en electriciteit aan Soesterberg. Zij vragen daarbij een crediet van f 12.000 voor den aanleg van de hoofdleidingen. SOEST De gemeenteraad vergaderde beden- middag en behandelde o.m. de volgende punten Vaststelling van de lijst van retribu- tiën voor heide- en zandgronden. Vaststelling besluiten belegging van gelden. Voorstel van den Directeur van het grondbedrijf tot inbreng van grondm in het bedrijf. Aanbieding gemeente-begrooting '26 en gemeenterekening 1924. Credietaanvrage voor het doen uit voeren van grondwerk aan de nieuw aan te leggen wegen nabij de Spoorstr. Het gemeentebestuur zal Dinsdag 1 December aanbestedeo het ophalen van asch en vuilnis gedurende 1926, afzonderlijk zoowel voor Soest als voor Soesterberg. De voorwaarden, liggen ten raadbuize ter inzage. Voorts zal het gemeeotebestruur Vrijdag 27 December aanbesteden Het buitenverf en glaswerk van het Raadhuis te Soest. SOESTDIJK Over de klokken van de nieuwe parochiekerk worden de volgende bij- zonderbeden medegedeeld. Op de grootste klok, vegende 1050 K.G.. staatIn piam matris memoriam me dono dederunt fratres Sukkel. Ter dankbare herinnering aan hun moeder hebben de Gebroeders Maas Mattbijs en Gerardus Sukkel mij geschonken. Johanna vocor (Johanna heet ik), De tweede, 610 K.G., vermeldt: Sanctae Theresiar. me voverunt piï Conjuges Johannes Hermanus Wrees- man et Sophia Maria Muller. De brave echtelieden Johannes Hermanus Wrees- man en Sophia Maria Muller hebben my toegewyd aan de H. Theresia. Theresia vocor (Theresia heet ik). Op de derde, 410 K.G., vinden we: Nos cum prole pia benedicat Virgo Maria Pastor et Oves. Moge de H. Maagd Maria met haar Goddeiyk Kind den herder en z'n schapen zegenen. Maria vocor (Maria heet ik). Binnenland Rood en Zwart? De vraag of het ooit tot samenwer- k ng tusscheo Sociaal-Democraten en Katholieken zou kunnen komen is ook in onzen kring wel eens aan de orde geweest. By de algemeene beschouwin gen over de Staatsbegrooting in Nov, 1924 heeft Mgr. Nolens er in de Tweede Kamer terloops over gesproken. De leider der R. K. fractie verwees hierby aar zyn rede van 13 Mei 1922, waarin hy deze vraag theoretisch en practisch had beantwoord. Dit antwoord luidde luidde als volgt Deze vraag kan theoretisch en prac tisch gesteld en beschouwd worden. Theoretisch in dezen zin of er ooit een geval zich zou kunnen voordoen, of ooit het land in polilicken toestand zou komen te verkeeren, waarin eeo samengaan met die partij in over weging zou kunnen genomen worden. In dien zin kan die vraag bevestigend beantwoord worden onder de volgende voorwaarden lo. dat de samenwerking niet ge zocht wordt, maar door den uitersten nood worde opgedrongen 2o. dat niet alleen de Katholieke Party maBr ook eventueel bestaande andere partyen daartoe overgaan 3o. dat niet een deel, maar de ge heele katholieke Kamerclub van de noodzakelijkheid overtuigd zy. (Applaus). Practisch luidt de vraag echter en dit is op bet oogenblik van het meeste, van het eenige belang of in normale omsrandigheden, als waarin wy ons heden bevinden en in dien zin zooals er feitelgk in der. laatsten tijd over ge sproken is, de Katholieke Kamerfractie voor een geheele of gedeelteiyke samen werking met die party te vinden zou zyn. Ik aarzel niet die vraag geheel on^ kennend te beantwoorden en te zeggen, dat ook de heele Kamerfractie daarmee instemt. (Applaus). Provinciale Staten van Utrecht In de winterzitting 1924 werd door de Staten dezer Provincie een verorde ning vastgesteld tegen ontsiering van natuurschoon door reclameborden etc. Volgens deze verordening moeten reclames, die reeds aanwezig waren en die het landschap ontsieren, voor 1 Jan. 1926 zyn opgeruimd. Het nadeel, dat hierdoor wordt geleden, door hen, die de reclames hebben geplaatst, is in bepaalde gevallea zóó groot ge bleken, dat Ged. Staten voorstellen, dat behoud dier reclame wordt toege staan, gedurende een voor ieder geval afzonderiyk vast te stellen tydvak na 1 Januari 1926. Gemengde Berichten Het Parlement van de Zuld-Afrl- kaansche Unie heeft met eenstemmig goedvinden als eerste artikel van de Constitutie de woorden ingevoegd »De Bevolking van de Zuid-Afrikaansche Unie erkent de Souverelniteit vm God en Zyn Vooizienigheid*. Aldus is her steld een ernstig, ofschoon onbedoeld verzuim van de Nationale Conventie van 19C9. O.ilangs werd te Washington in Amerika een katholiek genootschap gest.cht van medische leeken-raissio- i arissen. Alle leden zullen een speciale opleiding xrygen, zij zullen een gemeen schappeiyk leven leiden zonder geloften en zich verplichten tot een driejarigen dienst, die in de missie kan worden doorgebracht. Van begin Mei af houden de Katho lieken van Londen iederen Zondag pro cessies door de straten van Londen. Tot einde October hebben ze dit vol gehouden. Voorafgegaan door het vaan del trekken zij van al de punten der stad, gewooniyk naar Tyburn, de plaats waar in den tyd der Reformatie de vele martelaren gedood werden, die hun leven gaven ter verdediging van het geloof. Zy volgen den weg, dien de martelaars gingen van hun gevangenis naar de plaats der terechtstelling: en in Tyburn aangekomen, bidden zy voor de be keering van Engeland en herdenken er de vervolgingen der katholieken uit den tyd der Hervorming. De plechtigheid eindigt met den zegen van 't Aller- heiligde, die gegeven wordt vanaf een balcon van een nabyiiggend klooster, ledereen respecteert deze processies en groot is het enthousiasme, dat zij overal verwekken, vooral in de volksbuurten. De Ford Company te Detroit heeft een nieuw record bereikt. Het aantal per dag vervaardigde automobielen werd op 8165 gebracht. Het aantal werklieden in de fabriek is 178.000. De heeren Ford trachten het aantal auto's op 8500 per dag te brengen. Een 14 jarig schoolmeisje is ge kozen tot burgemeesteresse van King ston lo Engeland. De Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel heeft het gebouw van het Burger Weeshuis te Utrecht, aan de Oude Gracht, voor f 130.000 aangekocht, om daar een spoorweghuis te vestigen. De fraaie oude voorgevel zal daarby intact worden gelaten, doch 't inwen dige van 't gebouw zal heel wat worden veranderd. Er zullen zalen komen voor 2 300 personen, een zaal voor 750 personen en eeo groote concertzaal voor 1600 personen. Er zal voorts een groot café restaurant gebouwd worden, plaats biedende voor ruim 500 personen, ter- wijl in den tuin 2000 zitplaatsen zullen komen. Te New-Castle is een auto met een snelheid van 70 myi per uur in bet publiek gereden. Eén persoon is ge dood, 25 werden gewond, waarvan 9 ernstig. Aan de steenovens langs de Waal tusscheo NymegenTiel heerscht zoo'n slapte, dat tal van arbeiders zijn ont slagen. De bevolking van ons land was op 1 September gestegen lot 7.377.935 zielen. Zy is in 1 jaar tyds toegenomen met 104.409 zielen. Te Beriyn trachtte in den nacht een inbreker in een kamer op de eerste verdieping van het hotel Kaiseikof te klimmen. Hy werd ontdekt door een daar wonenden gast, die bem door het open raam op straat wierp. De politie nam den gewonden inbreker gevangen. Vanaf het heiwerk aan de Molukken- straat te Amsterdam is voor een bedrag van pl.m. f 1200 aan heipalen ontvreemd. Uit Orenburg (Rusland) wordt ge meld, dat de pest-epidemie, die daar siods eenigen tyd heerscht, zich den laatsten tyd sterk uitbreidt. De ziekte draagt een zeer kwaadaardig karakter. Voor de betrekking van knecht aan de Provinciale Grffie te Leeuwarden hebben zich 900 sollicitantenaangemeld. In den nacht is in Sersale (Calabriê) eeo huis ingestort, dat werd bewoond door een gezin van tien personen. De vader en zeven kinderen werden dood van onder het puin te voorschyn ge bracht, slechts de moeder en een kind bleven gespaard. In den nacht brak een groote brand uit in het arsenaal te Toulon, welke zich uitbreidde tot de electritche cen- tjale. Het geheele garnizoen werd op de been gebracht. Admiraal Paton leidde persooniyk het blusschingswerk. Groote machine-werken, gebouwen complexen en materiaal zijn vernield. De schade bedraagt vele millioenen. Van een Print en een Paling. Een Prins kwam fietsend over de hei Het palingvrouwtje, Heintje van Oort, Riep parmaotig den fietsenden Prins Of die vette paling U niet bekoort? [U niet bekoort? Maar mensch, wat moet ik met die (paling doen? Had je nu een knakworst voor me met [een glas bier. Ik kan toch geen paling koopen voor (me fatsoen En dan nog een paling zoo dood als (een pier. Dood als een pier. Neen, zei het vrouwtje, die paling is [versch Ze is moddervet en ze past by den Prins Daar blij ven geen putjes in, als ik ze pers Met myn vingers, geloof me ik ben een [christenmensch. Een christenmensch. Voor één gulden zeventig was hy de man En hij sprong op zijn fiets met zyn [paling verpakt Zoo kwam hy op 't Loo, zyn buiten- [plaats an Als vrouwlief nu maar lekker die paling [bakt. Die paling bakt. Maar vrouwlief keek eerst een beetje sip Zeg ventje, wat heb je nu weer gedaan Toen krulde er een lachje om harelip En ze nam gracieuslijk de paling aan. [De paling aan. 19U-'25. KLAAS v.ADRlKEM. Candbouwnituws. Het stempelen van eieren. Medegedeeld wordt, dat de Neder- landsche regeerlng besloten heeft, het wetsontwerp in zake het stempelen van eieren, in verband met gewijzigde in zichten der Engelsche regeering, te laten rusten en eerst af te wachten met welke voorstellen het Engelsche kabinet in den loop van 1926 zal komen. Landbouwpolitiek. De minister van Binnenlandscbe Zaken is van meening, dat op het gebied van den landbouw (in den ruimsten zin des woords) de overheidszorg zich in de laatste decennia op gelukkige en ratio- neele wyze ontwikkeld heeft. Die zorg was er op gericht, om de voorwaarden te scheppen, waardoor het bedryf zoo economisch mogeiyk werkend uit eigen kracht tot hoogen bloei kon komen. Het komt den minister voor, dat in die iyn moet worden voortgegaan, en dat uitgaven voor den landbouw in die richting gedaan alB productieve uit gaven "an den eersten rang mogen worden beschouwd. Ofschoon de onderhandelingen, welke met Duitscbland worden gevoerd, ten einde te komen tot verlaging van de invoerrechten, welke in dBt land ge heven worden op land- en tuinbouw producten en op paarden, reeds in een ver gevorderd stadium verkeeren, kun nen zy op het oogenblik oog niet als geëindigd worden beschouwd, soodat thans omtrent de verkregen resultaten nog geen mededeeling kan worden gedaan. De proefnemingen tot besteding van het mond- en klauwzeer door middel van immunisatie, zyn aanvankelijk gun stig verloopen. Toch kan een eindoor deel eerst worden gevestigd, indien over veel ruimere ervaring kan wor- dan beschikt. Iotusschen mag gegronde hoop worden gekoesterd, dat wy staan aan het begin van een overgangsstadium in zake mond- en klauwzeerbestryding. Correspondentie. V., te Hoogland. De nieuwe coöperatie-wet geeft in art. 1, vry duideiyk weer het karakter of den aard eener coöperatieve ver- eeniging in den zin der wet. En wel aldus: «Onder coöperatieve vereenigingen' verstaat de wet vereenigingen van per sonen, waarby de in- en uittreding van leden is toegelaten, en die bevordering van stoffeiyke belangen der leden ten doel hebben, als door middel van ge- meenschappeiyke uitoefening van hunne neiing of hun ambacht, door aan schaffing van hunne benoodigdheden of het hun verstrekken van voorschotten of crediet. »Eene vereeoiging, welke aan deze vereischten voldoet, verliest haar karak ter niet, indien de statuten haar ver- oorlooven haren werkkring tot derden uit te strekken, noch indien zy naast stoffeiyke ook andere belangen be hartigt.* REDACTIE. BARNEVELD. Geboren Maria, d. v. J. van de Kamp en G. v. Renselaar Roelofje, d. v. B. van Wolfswmkel en J. v. Dyk Jannetje, d. v. T. Boeihaven en E. van Btoekhuizen Jan Bastiaan, z. v. B. Timmer en L van Egdom Hendrik, z-v. A. v. d- Top en G. W. Mastenbroek Evert, z. v. J. M. v. d. Glind en H. van Es- veld Johanna, d. v. J. Arends en G. Malestein Elisabeth Sophia Wil- helmina, d. v. G. v. Surksum en A. C, Krcugel, Gehuwd: P. v. Davelaar en B. Versteeg P. M. Jacobs en E. v. d. Pol A. v. Donselaar en G. van Veldhuizen. Overleden Wolter Hein en 63 jaren. EEMNES.Geboren: MariaGeertruida d. v. G. J. Gieskens en Tb. Horst. OverledenN. Heyink, 60 j., echtg. van L. Overeem. NIJKERK. Geboren: Gysbert, z. v. A. v. Zoeren en G. v. Soereo Dries, z. v. J. v. d. Bunt en A. Bast Hen- drioa, d. v. G. Ham en J. Kraay Jansje, d. v. J. v. d. Pol en M. v. Werkhoven Lijsje, d. v. R. de Vries en G. Hooyer Albert, z. v. A. Koop man en M. Kamphorst Gerrilje, d. v. G. Morren en E. v. d. Brink Teunije, d. v. E. v. d. Beek en E. v. Leuveren Overleden: Maasje v. d. Brink, 57 jr., echtg. v, T. v. Essen Aartje v. Hassel, 57 jr., wed. v. H. J. Slettenhaar Jannetje Ruitenbeek, 76 jr., wed. v. H. v. Meerveld Teunis v. 't Veld, 64 jr„ echtg. v. J. v. Norden. LF.USDEN. Geboren Hubertus Cor nells, z. v. G. Overvest en A. van Woudenberg Cornelia, d. v. G. de Ktuyff en C. C. de Lange ADtonia Hendrica, d. v. H. Hilhorst en M van Eyden Albertus Johannes z. v. H. van den Vialdyk en C. van de Logt Teunis en Adrianus, zoons v. A. Blankenstyn en M. Meyer Jan Gerrit, z. v. W. van Kooy en M. van den Hengel. OverledenMaria Schimmel, 81 jaar, ongehuwd. STOUTENBURG. OndertrouwdE: van 't Net en R. Roelofsen. Overleden Jacobus van Wyck, 82 jr., ongehuwd. SOEST. GeborenEverard Joannes Tbeodotus Philippus, x. van C. J. Spy- ker en G. E. Kranen. Gerdina Ja- coba Hendriks, d. van R. v. Kooi en G. Hornsveld. OverledenA. Butse- laar, 7 w. M. Hoogeveen, 72 j echtg. van W. Jongman. markbtriebten. AMERSFOORT. Kaasmarkt. Aangevoerd 55 wagens; bevattende 13750 kilo. Prys f 59.00. 64.00 per 50 Kilo. Handel vlug NIJKERK. 12 000 stuks Eieren f 14,50 i f 15.50 Schrammen f ht 65 Biggen f 18 f24; 161 Runderen f225 a f400 35 Nuchtere Kalveren f 12 5 f 17 0 lammeren f 5 f16 kippen f 1.50 f300; 0 Schapen f00 h fOÜ,

De Eembode | 1925 | | pagina 2