B. Z. K. HOUDT KITS. Lodenmantels, WU) Lodenc&pes ZESDE STEENTJE VAN HET VIERDE TIENTAL. Gewent uw kinderen er aan, om ronder afgunst, ook anderen het beste te gunnen. Vraagt hun xoo nu en dan, als het pat geeft, of gij of een ander niet het beste mag hebben. Als sij U, «ij bet aarzelend, toestemmend ant woorden, dan zullen nijd, afgunst en zelfzucht, spoedig bjj hen overwonnen i^n. Laat U zeiven ook niet, als ge wat voor hen doet of hun diensten bewijst, daarvoor door uw kinderen betalen vooral niet, als zulks den schijn van baatzucht op U zou werpen. »Wat krijg ik daarvoor van U«, is een spreekwijze die men vaak hoort. Zij werkt nadeelig op de karaktervor ming der kinderen. Verzuimt toch niet, Uw kinderen te leeren weldadig te zijn jegens armen en noodlijdenden. Dat behoort beslist bij een christelijke opvoeding. Bij de opvoeding van uw kroost moet ge bedenken dat geldzucht tot gierig heid leidt. De gierigaard leeft alleen voor zijgeld; hij lijdt er gebrek en ellende voor; hij vreest den dood die hem van zijn geld zal berooven. Een echte gierigaard is een diep beklagen: waardig wezen. Zorgt er voor, dat ut kindereu voor de verfoeilijke ondeugd der gierigheid bewaard blijven. Wanneer ge uwe kinderen went vriendelijk, voorkomeoden gehoorzaam te wezen en als ge ruwheid en barsch- heid bij hen tegen gaat, dan oefenen1 zij zich van zelf in de nederigheid. Draagt zorg, dat ze niet getuigen zijn van uw trotschheid en ijdele praalzucht, van uw onbeleefdheid en onbeschoft heid jegens andereD. Als ze zoo'n hou ding van U meermalen jegens uw huis- genooten zien, dan is er veel kans, dat hun dit in hun geheele leven bij blijft. Streeft er naar, dat de ouderdom, vooral in uw huis ik denk hier bijv. aan uw inwonende ouders of schoon ouders door iedereen geëerbiedigd wordt. Wanneer de jeugd den ouder dom niet eert, maar zich aan een lompe, onbeschofte en brutale houding jegens bedaagde menscheu schuldig maakt, dau is dit een teeken, dat er bedorven of lage neigingen in bet gemoed dier jeugd huizen. Weest vooral niet zoo dwaas, ot uw kiuderen om hun schoonheid als ware te pronk te stellen, hen daarom te prijzen of door anderen te Uien prijzen. Verzet U daartegen met kracht, anders leeren zij waarde hechten Ban iets, dat in zich zelf waardeloos is. PATER FAMILIAS. De R, K. Gemengde zangverecni ging »St. Cnecilia* zal op Hemelvaarts dag deelnemen aan het zacgconcours te Nieuwkoop en uitkomen in de 2e afd. gemengde Koren. De heer Ant. Helmich directeui het zangkoor der St. Ansfridusparochie en van de gemengde R. K. Zangver. »St. Caecdia* viert op 24 April z|Jh zestigsten verjaardag en daarmede zijn vijftigjarige zaogersloopbaan.. De Orkestvereenigiog Amersfoort zal een conce-l geven op 15 April a.s. 's avonds te 8 uur in Amicitia, Door enkele leden van de muziekvereemging «Crescendo* te Harderwijk zal mede- werking worden verleend. Tegen hzt «Utrechtsch Dagblad» was een vordering van f 20.000 inge steld door de firma Noack alhier wegeas een bericht in geaoemd blad met bet opschrift: «Smakelijk eten* en waarin de naam van de firma werd genoemd in verband met de inbeslagneming van een partij bedorven vleesch. De fi- Noacx achtte zich door deze publicatie beleedigd en benadeeld, De rechtbank te Utrecht had de dering tot een bedrag van f 100 toege wezen, doch het Hof te Amsterdam vernietigde dit vonnis en verklaarde eiscberesse niet ontvankelijk in haar vordering, tegen welk arrest de firma cassatieberoep instelde bij den Hoogen Raad. Deze heeft thans dit beroep ver worpen en de firma Noack vercordeeld in de kosten. Op de Algemeene Ledenvergadering der Calvinistische Juristen vereenigir g. die te Amersfoort in het Berghotel ge houden zal worden, op 12 Met a.s., zal in plaats van Mr. J. Doooer, die door zijne benoeming tot Minister v. Justitie verhinderd is. zijn referaat te houden, de Voorzitter Prof, Mr. A. Aoema, een aantal Stellingen toelichten betreffende bet A. R. en Calv. standpunt ten aan zien van de internationale verhoudingen en het internationaal recht. Te ongeveer 7 uur kwamen jongen en een meisje fietsende berg af met snelle vaart. rtrj de Anna Pauwlownalaan gekt men liet 't jong- menscb zijn dame los, op dit oogen- biik kreeg zij juist defect aan 't voor wiel mei 't noodlottig gevolg dal zij over 't stuur heensloeg en bewusteloos werd opgenomen. Bijgebracht kon tij naar de ouderlijke woning terugkei Dinsdag a.s. begint weer een nieuwe serie. Hedenmorgen had [een werkman de Wagenwerkplaals het onge- van een wagen af te glijden. Hoewel niet gewond, klaagde hij over pijn in het hoofd. Per brancard wetd hj naar 't Ziekenhuis overgebracht ter nader ondersoek. Wij herinneren gaarne aan de lezing door Pater Borromaeus de Greeve Zon dagmiddag om 2 uur te houden in St. Aechten. De vergadering is belegd door het bestuur van den R. K. Vrouwenbond, doch ook heeren hebben toegang. Pater Borromaeus de Greeve zal spreken over Moderne opvoediog. De tooneelafdeeling der R. K. Jonge Mannen Vereeniging in de St. Ansfri- dus-parochie geeft Zondag in het patro naatsgebouw dier parochie een opvoe ring van bet blijspel «De Mrxicaaosche Zilvermijn*. Zoodag 25 April wordt de uitvoering herhaald. Uit den Omtrek ACHTERVELD De Arrondissements-Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegeo den oud directeur vao het opvoedingsgesticht •De Glindhorst*. thans predikant te Heemse, beschuldigd van mishandeling door hem of met diens medeweten door anderen gepleegd tegen verpleeg den van dat Gesticht. Bij de behande ling van deze zaak, welke twee weken geleden plaats vond, vorderde de Off. van Justitie, mr. Calkoen, tegen ds.V. een veroordeeling tot een gevangenis straf van één maand. De Rechtbank, uitspraak doende, verklaarde ds. V. met gedeeltelijke vrijspraak van he hem ten laste gelegde, schuldig aan het veroorzaken van opzettelijke mishan deling door misbruik maken van gezag en aan twee misdrijven van mishande ling, en veroordeelde bem deswege tot een geldboete van (500. bij nict-beta- ling te vervaogen door 50 t. hechtenis. EEMNES Op den rijksweg kwam de melkwagen an Hilhorst in aanrijding roet een lotorrijwicl, waarop twee militairen gezeten waren. Tengevolge hiervan sloeg de wagen om, waardoor een hoe veelheid melk en eieren verloren giog, terwijl de brik werd beschadigd. Door den schrik verzuimde meo, v het motoirijwiel, dat doorreed, letter Alhier hadden in het gemeentebuis de volgende stemmingen plaats: 1. voor he'. opmaken van de aanbe velingslijsten ter benoeming van 3 Heem raden, wegens periodieke aftreding op 1 Juni 1926, van H. J. Roijaards te Utrecht, J. Kwakernaak te Eemnes en C. G. de jongb Azn. te Hilversum. De drie aftredende heemraden werden dus heikozen. 2. ter verkiezing van 4 Hoofdinge landen, wegens periodieke aftreding op 1 Juni 1926, van W. C. van den Bunk, H. Pas, N. J. J. Makker en A. Stou- tenburg. De vier aftredende Hoofdin gelanden werden eveneens herkozen. 3. Ter verkiezing van éé.i Hoofdin geland, vacature C. G. de Jongb Azn. Gekozen is H. L baron Taets Amerongen te Bergen aan Zee. HOOGLAND Vrijdagavond werd door bet Groene Kruis eene algemtcne vergadering ge houden waarbij Dr. Carsten Kinderarts en Voorzitter der Prov. Vereeniging lot bevordering der hygiëne van Moeder en Kind was uitgenoodigd een spreek beurt te houden met filmvertooning. Bij den aaavaog der vergadering werden allen welkom gebeeten en bijzonder de Beschermheer Baron van Tuijll en de eerc-Voorzitter Pastoor de Jong, die door bun aanwezigheid bun belang stelling toonen in het Groene Kruiswerk. De Voorzitter moest een teleurstellende rnededeeliog doen en wel dat vat Carstens een telegram was ontvangen wegens ziekte verhinderd te zijn. Hij kon echter hieraan toevoegen dat zijn plaats Dokter Prins u-t Amersfo bereid was bevonden de lezing r lichtbeelden te houden, zoodat de a wezigen, een 60 tal, waarvan de helft vrouwen niet ongetroost naar buis be hoefden te gaan. De keurig gestelde jaarverslagen uit gebracht door den secretaris en pen ningmeester gaven weer dat het leden tal en ook de financiën waren terug- geloopeo. Het verslag over de uitge leende artikelen uit bet magazijn gaf weer dat daarvan een flink gebruik werd gemaakt. Voldoende wetd hiermee bewezen dat het Groene Kruis in eene behoefte voorziet. De 3 aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Om de deelname aan de vergadering te vergrooten werd een varken verloot, wnarvan het lid D. v. d. Kooij de ge lukkige winner werd. Bij de rondvraag stelde Baron van Tuijll voor dat het bestuur bij vestiging we gemeentenaren hun circulaire zal toezenden om zoo doende deze als leden voor het Groene Kruis te winnen. Op medewerking ten meente.secretarie kan worden gerekend, De Voorzitter zeide dit sympbatieke voorstel met het bestuur te zullen be spreken. Nog enkele vragen werden bevredi gend beantwoord, waarna het woord werd verleend aan Dr. Prins, die Interessante en leerzame rede hield i de hygiëne van moeder en kind daarbij verschillende nuttige wenken gsf betreffende verpleging en versorging der jonge zuigelingen. Met lichtbeelden werd het gesproken woord verduidelijkt. Bij het einde der lichtbeeldenvertooning gaf Spr. gelegenheid tot het stellen van vragen. Een 5-tal leden maakte biervan gebruik. Na afloop sprak de Voorzitter zijn dank uit aan Dr, Prins, die zoo vriendelijk was geweest de plaat; van Dr. Carstens in- te nemen. Ook de vergadering werd daok gebracht voor 't aandachtig luisteren. Men hoopt dat de lessen in de praclijk hun voor deel niet zullen missen. Te ruim 10 uur werd de bijeen komst gesloten. In de vergadering van bet Kruis- verbond, Zondagavond gehouden, kon de Voorzitter na opening met gebed mededeelen dat een nieuw lid zich had opgegeven doch wegens ziekte niet aanwezig kon zijn zoodat installatie tot een volgende vergadering werd uitge steld. De overgang van de leesbiblio theek had nog niet plaats gehad, docb zal binnen afzienbaren tijd wel haar beslag krijgen. In de vorige vergadering was gespoord tot deelname aan den Stillen Omgang. Het gevolg was dat verschei dene leden van het Kruisverbond daaraan hadden deelgenomen. Er werd een kort verslag gegeven van de laatste bede vaartstocht en de hoop uitgesproken dat het getal deelnemers het volgend jaar nog ve-groot zal worden. De geheelonthouding kwam ter sprake en werd door den Voorzitter gepropa geerd als het middel voor degelgke en echte drankbestrijding. Door den Geest. Adviseur werd gevraagd hoe 't staat met d: oprichting der RetraitepenniDg. Daar deze werkzaamheden nog weinig zijn gevorderd zullen de daarvoor aan gewezen personen op Zondag 25 dezer voor nadere bespreking bijeen worden geroepen. Hierna volgde sluiting met SOEST De twee gouden jubilarissen der zang- koren zjjn bier gehuldigd. In het gebouw der St. Jozef-jonge- lingenvereeniging hadden zich met de beide Zeereerw. heeren Pastoors, de zangers der kerkkoren vereenigd. Onder het zingen van een welkomst lied, traden J. van Schalkwijk en G. van Hees binnen, die daarna bij monde van den heer H. Th. Horvers werden toe gesproken, die namens de leden aan den heer van Schalkwijk een paar mooie schilderijen en aan den heer van Hees een (raaien leuningstoel aanbood. Toen bood de Zeereerw. heer A. C H. Vossenaar zijn gelukwenschen aan, de jubilarissen prijzend als voorbeeldige koorleden. Nu er in het St. Jozefgesticht zus ters zijn, gediplomeerd voor cosluum- naaisters enz., is de opleiding dar r|steeds geperfectioneerd. Zoo is dezer dagen een examen gehouden voor Diploma A (lingerievak) en B (onder- en boven- kleercu). Voor A slaagden: A. Schatter, S. Butselaar, D. Weslemcijer, D. Bosman, G. v. Breuktien, R. Moezeo, D. Tam mer, M. Klein, C. Bouwhuizen, G. v. d. Hoed, R. Dorrestejjn, R. Mijoor, M. Kortekaas, J. Stalenhoef. Voor B: L. d. Rond-Beijer, A. Hil horst, G. Hilhorst, W, Kaats, S. van Roomen en N. Kok. S0ESTDIJK Door Z. D. H. den Aatt9bisschop van Utrecht, zijn tot kerkmeesters der pa rochie H. Maria Onbevlekte Ontvan genis, herbenoemd M. Sukkel en B. Rademaker. Binnenland Kamer van Koophandel voor de Celder8che Vallei. Voor de vergsdering der Kamer, te houden op Woensdag 21 April e.k., 3 uur 's nam. in 't gebouw der Kamer te Amersfoort is vastgesteld de vol gende dagorde. 1. Optnirg en Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Slolbespreking over het Handels onderwijs en vaststelling van het adres aan de Regeering hierover. 4. Vaststelling van bet Jaarverslag over 1925. 5. Mededeelingen. Gemengde Berichten Wielrijders. U behoort op den rijweg en, als het er is, op het rijwielpad Het trottoir is voor den voetganger Geef den voetganger die oversteken wil, daartoe gelegenheid. «Jakker* Diet door met de gedachte, dat die voet ganger zich maar redden moet. Bedenk, dat spelende kinderen niet op het gevaar letten. Wat zij aan op lettendheid missen, moet gij dubbel hebben. Men onderhoudt zijn tandendoor goed te reinigen door ze flink te gebruikendoor ze regelmatig aan tandheelkundig onderzoek te onder- 'erpetien door alle zieke tanden vroegtijdig te laten herstellen. Te Enschedé waren jongens aan het voetballen met een.... levend herders hondje I Toen de politie kwam, gingen de dapperen aan den haal't hondje afgemaakteen van z'n pootjes was heelemaal stuk getrapt..., Ten gevolge van een botsing twee vliegtuigen boven het vliegveld van Henlow, lijn twee officieren en drie andere personen gedood. De twee machines vlogen in brand, toen zij op den grond stortten, ver moedelijk door het springen van de benzinetank. De brandweetbrigade van het vliegkamp stelde wanhopige pogin gen in het werk om den brand blusschen, echter zonder succes. Een ooggetuige verblaart, dat de vlammeD een hoogte bereikten vao 200 voet. den tijd van enkele minuten was er v de machines niet veel meer over. Bij het Stadion te Amsterdam een 8-jarig meisje door een zw> vrachtauto geraakt en onmiddellijk ge dood. Bi) Krakau (Polen) is een sneltrein gederailleerd. Drie reizigers werden ge dood en 27 gewond. Het bleek, dat e een paar schroeven van een rail waret losgemaakt. Men neemt aan, dat di met boos opzet geschied is. In een chemische fabriek te Reims bleef een machine op wieleo vasthaken aan een electrischen kabel met hooge spanning. Van de 15 arbeiders, die de machine bedienden, werden drie gedood en ééo zwaar gewond. Op den weg van Oedenburg Pressburg is de auto van een fabrikant verongelukt, doordat een band sprong. De vier inzittenden werden gewond. Aan het Koelof Hartplein te Am sterdam stellen B. en W. ondergrondsch privaatgebouwtje te doen aanbrengen. Kosten f 25.000. Daar heeft men in kleinere plaatsen twee deftige heerenhuizen voor. Ia den nacht is ingebroken woning van een 60 jarige weduwe te Nieuwenhagen. De weduwe werd wakker en maakte alarm. Daarop sloegen de inbrekers haar neer. Een 14 jarig meisje wekte door haar geschreeuw de buren, die toegesneld kwamen, waarop de inbrekers soel vluchtten. De toestand van de bejaarde vrouw is ernstig, as gezien zij veel bloed verloren heeft. Bij het afbreken van een groot ge bouw te Passau (Duitscbland) plotseling bet dak in. Een groot aantal arbeiders werd onder de puinhoopen bedolven. Twee dooden en een groot aantal gewonden werden te voorschijn gebracht. la het eerste kwartaal van dit jaar (1 Jan. t.m. 27 Maarl) werden ia ons land ruim 417.000 K.G. boter iogevoetd. Deze hoeveelheid was in hoofdzaak afkomstig van Australië (165.000 K.G.), Siberië (110.000 K.G.), Argentinië (90.000) enNieuw-Zeeiand (28.000 K.G.) Men kan van tuberculose genezen, maar het vergt tijd en geduld. Hoe eerder Gij uw huisdokter raadpleegt, hoe grooter kans op herstel Gij hebt. Kleine wonden genezen vlugger beter dan groote. Drooge hoest, gebrek aan eetlust, spoedige vermoeidheid, vermagering kunnen bedenkelijke verschijnselen zijn. Degelijk onderzoek door en voorlichting van een geneeskundige is dan noodig. Richt U in geen geval tot een kwak zalver. De persoon, die indertijd te Veenen- daal door inkliramlng van een boven licht zich toegang verschafte tot winkel en de lade lichtte, is te Nuns- peet geknipt. Het is een zekere H. G., zonder woonplaats en reeds vanBf zijn 15e jaar in een opvoedingsgesticht geplaatst. In September j.l. werd bij meerderjarig en tevens in vrijheid gelaten. Als jongen van 14 jaar werkte hij reeds op de manier van inkliramiog door openstaande bovenlichten. Hij werd toen in een opvoedingsgesticht geplaatst. Na zijn vrijheid begon hij echter weer opnieuw, o.a. te Veenendaal, Ede, Soest, Heerde en tal van andere plaatsen. Zoo ook te Nunspeet. Toen bij zich aldaar op een nacht-door een boven licht werkte, kwam hij in aanraking met een rolgordijn, dat met veel geraas naar benedeu viel. Bang voor ontdekkiog, sprong hij iu haast op zijn flets om.... juist In handen te peddelen van twee nachtwakers, die hem staande hielden, wegens rijden zonder licht. Bij het inklimmen had hij de ge woonte, zich van zlja broekkappen te ontdoen, schoenen eD kousen uit te trekken en blootsvoets zijn duister be drijf uit te oefenen. Toen de nachtwakers hem met bloote voeten op de flets zagen ritten, vertrouwden zij het zaakje Lnngestraat 36 gegarandeerd Tiroler kwaliteiten Vakbonders tegen niet-Vakbonders, Het koelies-gild te Kanton heeft dezer dagen op krachtige wjjze propaganda gemaakt voot toetreding tot die vak- vereeniging of liever: het heeft aange toond dat het voor koelies in Kanton gevaarlijk was, geen deel van het gilde uit te maken. De vakbonders vingen eenige niet- vakbonders, smeten die in het water gooiden toen de zwemmers met re steenen. Daarbij werden drie menschen in het water omgebracht. Andere niet-vakbonders werden op den openbaren weg gegrepen en doodge knuppeld. Zoo kwamen twee onge- lukkigen aan hun eind. Tal van drenkelingen, nog net van den dood door verdrinking of steeoi- giog gered, kwamen druipnat bescher ming vragen in de Fransche cosoessie zij werden opgenomen. Een koopman uit Zutpben had i paar boerinnen te Bathmen linnen verkocht, daarbij zich uitgevende chef van de firma Vroom en Drees- maon te DeveDter, terwijl later bleek, dat hij bij die firma niet in dienst wss. Voor de rechtbank werd tegen den verdachte eeD maand gevangenisstraf geëischt. In den nacht werd te Rheijdt inge broken in de kapel van den H. Fran- ciscus. De dieven sloegen een ruit stuk en kwamen zoo in de kapel. Alles wat van waarde was werd meegenomen. Vele voorwerpen, die bij de godsdienst oefeningen worden gebruikt, vielen hun in banden. Bij het raogeeren geraakte de 61 jarige H. B. aan de Katendrechtscbe haven te Rotterdam met het hoofd be kneld tusschen de buffers spoorwagens. Het hoofd werd totaal verbrijzeldde doodatrad onmiddellijk it De hooge klokkentoren van d Dalbadekerk te Toulouse, een histori sche kerk uit de 15e eeuv beneden gestort, drie huizen verplet terend, Twee personen werden gedood en acht gewond, De Ford Motor Co. behaalde in het afgeloopen jaar een winst va millioen dollar of 667 dollar per deel. Op basis van de gepubliceerde cijfers wordt naar raming op iederen wagen een wiDst van 44.90 dollar door de aandeelhouders, zijnde Ford, zijn vrouw en zijn zoop, gemaakt. Op de Missippi heeft een aanvaring plaats gehad tusschen de Nederland- «che stoomboot «Silvanus* van de te 's Gtavenhage gevestigde Nederland- scbe Indische TaDkstoomboot Mij. c den tankstocmer «Thomas Wheeler- 35 van de 50 man equipage der «Silvanus* worden vermist. Laatstgi ooemd schip stond geheel in vuur e is gezonken. EeD 64-jarige waschvrouw te R'dat bewaarde baar spaarpenningen in ee houten kist, die in een ongesloten kast van hatr woning stond. Eenige weken geleden is zij een van de twee sleutels van het haDgslot, waarmee de kist ge sloten weid, kwijt geraakt. Toen zij eerst de vorige week met den duplicaat- sleutel de kist openmaakte, ontdekte zij, dat al haar spaarpenningen totaal een bedrag van f 2000 verdwenen Door Brabant trekt thans een scharenslijper perauto. De motor van den auto diijft tevens de slijp- steeDen 1 Het behoeft geen betoog, dat deze scharenslijpersauto heel wat be kijks heeft. Op den onbewaakte overweg tus schen Lieschbosch en Leur is door een losse locomotief, komende uit de richting Breda, een doofstomme van ODgeveer 30 jaar overreden. De vrouw was onmiddellijk dood. gemeentelijk landbouwbediijf id Hllver- sum onder leiding van den hoofdop- ziehier, den heer C. Roodvoe.s, hebben tot de oprichting dezer maatschappij den stoot gegeven. Candbouwnituws. GEMEENTE AMERSFOORT Gevestigd. F. de Oraal, Kazerne her. wapens, huzaar B. H. Rovlnkel, R-K-. idem H. Oosterbroek, N.H., (dent d. I. F. Hoekstra, R.K., idem d. de Haan, H.Ap., idem d. van Komen, idem ld. C Tadema, N.H., idem wachtm. Oerarda v. dér Heiden, R.K., Wijersslr. 14 Oecrtje Palcnstijn. N.H., O. Socsterweg 10 0. I. P. van Zijl, R.K., P. Pijperstr. 36 Christina BrandenborgLuth.. Kamp 94 Anna van Bcnnekom, R., D. l-ockcmalaan98 Petronella van Silfhout, N.H., Langestr. 26 Aartje Jansen, N.H., Helnsluslaan 16, dnstb. Rensche Vendhuizen, N.H., v. I.cnneplaan 4 Gijsbcrta Plug, N.H., W. v. Mechclenstr. 14 Barbara J. Hamersveld, R.K., Nieuwslraat B T. D. Hofstee, N.H., Monnikeupad 47 P. Bleyenbcrg, R.K., Miereveldstraat 44 Christina Hamslra, N.H., Puntenburgerl. 10a W. O. F. Hasscl, Aldcgondeslraat 24, bankw. Petertje Rlkkers, N.H., Schimmclp.str. 38 Paula Kuhler, D.E., Utr.wcg 291, dlenstb. W. Hartloper, N.H.. Hoogcweg 155, bloemist Maria Cardinaals, R.K., H. v. Viandenstr. 25 A. Bollen, R.K„ Krommestraat 55, stoff. A, Dcubel, R.K., Pr. Marlclaan 24, dlenstb. Pietcrnella Richter, N.H., Aldegondestr. 66 Elisabeth v. Marwijk Kooy, lm, St. v. d. Hagenlaan 1 N. van 't Hof, N.H., Narcisstraat 42. bakker Gerritje Baatje, N.H., Berg en Dalstraat 4 A. A. van Laer, R., A. Pauwlonalaan 38 j. v. Egdom, 06, N.H., Appelweg 13 Helena v. d. Mannen N.H., W. v.Mech.str. 15 W. Eeink, R.K., Raz. (rijschool), huzaar. J. Roozen, N.H., Langestraal 3, winkelbed. Aaltje Botterblom, R.K.,Hoogew. 215, dicnslb. P. F.ikclenstcin, N.H., Berullnusstraat 10 Maria Koe sveld,N.H„ Koninginnel. 19. dlenstb. Annigje van der Deeden, Schacpmanlaan 9 M. Brevet, W. v. Mechclenstr. 13, rltm. huz. Margaretha ScheltcmadeHecrc, D., Utr.w.73b Petronella Monshouver, O.K., Arnh.weg 13 A. Stolsel. R., Bernullusstr. 37, ambt. R. v. A, Johanna Funke, Korte Bcrgstr. 19 D. Blanken, N.H., Langestr. 37, 2e luit. inf. J. Jammers, R.K., Kruiskamp 5, stoffeerder F. Maroschek, Isseltschewcg 23, tuinman Maria Maroschek, Isseltschewcg 23 P. Maroschek, Isscllscheweg 23, schoenm. K. Beckers, R.R., Krommcstr. 55, stolleerder Katharina Freij, Snouckacrtlaan 14 Jansjc van Koesveld, N.H., Oldenb.laan 31 Maria Roske, N.H., Fuchsiaslraal 28 Jvan de Fliert, Lagewcg 37, landbouwer C. Wijnen, N.H., Fuchsiastraat 35 Wilhelmina Haalbooni, N.H., Vermeerstr. 1 Anna Schuurman, N.H., Fuchsiastr. 26 Maria Bos, N.H.. Lcusdcrwcg 98 H.'Kozter, N.H., Scheltusstraat 11' W. Schaap, O.K., Muurhuizen 105, bakker 1. Verlindcn, R.K., v. Lenneplaan 13 R. Gerritsen, R.K., Krountjesmolen I. smid Wilhelmina van 't Wel, R.K., Beekenst.laan 31 B. Kamperman, N.H., Kamp 4, handclsreiz. Willemijntje Heeren, Krommcstr. 24, coifeuse Geerlruida Blom, N.H., v. Campenstr. 50 H.jKruijsse, Parallelweg 26 I. de Jager, O.K., Zuidsingcl 10, huisschilder W. van Achterberg, F..L., Kon. Sophlal. 16 Hendrika Meijer. O.K., Kleine Koppel 9 Cornelia Verwcij, R.K., Brecstr. 31, dienstb. O. van Gent, N.H., Miereveldstraat 81 K. Verwer, N.H., Kindcrzorg J. Wellerd, R.K., Lfend.weg 16. los arb. P. dc Wit, R.K.. Leliestraat 74. zadelm. G. Jonkman. R.K., Sumatrastr. 25, proc.houder J. Jansen, R.K., Rescdastraat 16, bankw. L. v. Elzen, R.K., Langestr. 51, kellncr. Maasje Walet, N.H., A. Paulownal. 13, dienstb. A. Opscherper, R.K., Woest.w. 162, los arb. A. Pcsch, R.K., Arnh.str. 5, bedr.leider. Cornelia Oskam, G.K,.Snouckacrtl. 6«dienstb. L. v. d. Hove, N.H., J. Tolliusstr. 17, l.mach. Maria Hasebos, Kon. Wilh.str. 46. dienstb. Kaas maken. De cursus in Kaasbereiding, uit gaande van de afdeeling Baatn-Eemnes, van het Utrechtsch Landbouw-Genoot- schap, neemt in het brgin der volgende maand een aanvang in de boerdetij van C. van Bruchem te Eemnes. De leerlingen boerendochters, die zich tot het volgen vaD dezen cursus hadden aangemeld, zijn met een eD ander in kennis gesteld. In een te 's Gravenhage gehouden vergadering van oprichters-aandeelhou ders der «Maatschappij voor ontginning van woeste gronden met toepassing van stedelijke afvalstoffen «Mijvo*, ge vestigd te Amsterdam, zijn benoemd tot commissarissen dezer Maatschappij H. N. A. Swart, oud vice-president van den Raad van Ned.-Indië, te 's Graven hage, A. Colijn, burgemeester van Nieuwer-Amstel en jhr. mr. C. H. J. I. M. van Nispen tot Sevenaar te Amsterdam en tot direr leuren G. J. Bosch te Hil versum en K. Dilling te Zulphen. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 1 millioen gulden, waarvan geplaatst f 200.000. De schitterende resultaten van het marktberichten. AMERSFOORT 6 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 29 wagens bevattende 7500 kilo. Prijs f38.— h f4500 per 50 Kilo. Handel vlug. BARNEVELD I April. Eieren f 5.25 a f 6.30. Esndeieren, fO.OO a fO.OO. Biggen 1 16.00 a f30.00. Vette Varkens f0.4! a f 0.42. Schram- f 0.40 a f 0.42. NIJKERK 6 April 300.000 stuks Eieren f 5,00 A f6.006 Schrammen f35 it f 45 32 Biggen f20 a f32.00; ^1 Runderen t 150 A f375 130 Nuchtere Kalveren f8 A f 12 UTRECHT, 2 April - Kaasmarkt. Aanvoer 31 wagens. Wegende 6500 K.G. Tweede kwaliteit f40.— A f42.—. Rljksmerk f43.— en (50. enkele gebruikte zeer goed koop. welke op gemakkelijke wijze betaald kunnen worden Pianohandel L. Klein A Utrechtacheatraal 44 M

De Eembode | 1926 | | pagina 2