Zefir-wol39 cent per knot Jumper-wol 48 cent per knot Wol met zijden draad 39 cent per kluwen Haakzijde met breipatroon 11 cent Vrijdagavond militair concert op het terras van Amicitia. De Minister van Oorlog is voor- nemens de gevcchtsoefeningen vau de Ie Divisie-groep, die op 22 en 23 deser bij Amersfoort zullen worden gehouden, bij te wonen. Het Rijks opvoedingsgesticht houdt een aanbesteding Donderdag 23 Srpt. voor de levering van diverse artikelen en levensmiddelen gedurende het 4e kwartaal 1926. Vermoedelijk zal onze Koningin een gedeelte van de militaire oefeningen in den omtrek bijwonen. De Koninklijke trein zal geplaatst worden bij Soest- duinen. De militaire attachés van Frankrijk, kolonel Burin-Desrozier van Engeland, kolonel Sandilands en van Amerika, majoor Donald Mac-Donsld, zullen de legeroefeniogen bijwonen. Zij zullen worden begeleid door majoor Wirix. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Doornenburg den ZeerEerw. Heer G. J. HoLvman, rector van het Moederhuis der Congregatie van O, L. Vrouw te dezer stede. De heer H. H. Kallmann, die vijftien jaar het bekende Kledingmagazijn De Dom hier tet stede beheerde, werd naar Utrecht geroepen in een leidende positie aan het hoofdkantoor van De Dom. Op 1 Oct. herdenkt de heer Kallmann den dag waarop hij 25 jaar bij de magazijnen De Dom in zaken is en zooder twijfel zal hem dan blijken dat hij in breeden kring als een tactvol zakenman wordt gewaardeerd. In onze R. K. Middenstands-organisatie vervulde de heerJKóllmano vroeger g-rruimen tijd zeer ambitieus het secretariaat. In het pand Soesterweg 163 hoek Paulus Borstraat opende de heer C. Klapwijk Jr. een sigarenmagazijn annex Wijnhandel vac de N. V. Xefa. Een en ander is keurig er. naar de eischeu des tijds ingericht. Blijkens achterstaande aankondiging wordt m 't Aosfrldus-patronaatsgebouw een fsccy-fair georganiseerd, ten bate van hel parochiaal patronaatswerk. E» werd naar gestreefd »E!ck wat Wils* te biedeD, zoodat een druk bezoek mag worden verwacht. Ten gerieve der bezoekers uit de stad wordt een speciale autcdienst vanaf de Varkenamarkt georganiseerd. Uit den Omtrek BAARN Op den rijksstraatweg nabij Hotel Groeceveld, reed Zondagavond om streeks half 8 een auto uil het kamp Milliogen bij Apeldoorn tegen een boom. De bestuurder van de auto levens eigenaar, de heer van Manen, werd gedood, Van de inzittenden werd de zoon van den heer van Manen ernstig gewond. De auto is totaal ver nield. De bestuurder schijnt plotseling onwel te zijn geworden, waardoor het ongeval plaats had. BARNEVELO De zaak tegen Ds. Vogelaar, den vrocgcren directeur van De Glindhorst, word! in deze maand behandeld voor het gerechtshof te Amsterdam. Toen D«. Vogelaar door de Utrechtsche rechtbark veroordeeld was tot f500 boete, is hij in betcep gegaan. HOEVELAKEN Uitslag veiling van vaste goederen van de erven E. Staal door N'ots. Bok te Barnevcld. Kooper is g worden van de boerderij de Nieuwe Hci»t« aan den Koedijk, in massa, M. van Hoogenhuijze te Maarssen, voor f 3j 660, en van liet boerderijtje «Nieuw Schiphorst*, onder: Njjkerk. J. Tfmmcis te Nijkerk voor| f 13040. Het perceel polderland onder Nijkerk is opgehouden. EEMNES In den gemeenteraad deelde de voor- .-..iter mede, dat op de gemeentebe- grooting de meeste posten zijn uitge trokken evenals verleden jaar, terwijl zich geen belangrijke wijzigingen hebbrn voorgedaan. De gewone dienst bedraagt in in komsten en uitgaven f44,421.44, terwijl het ïo'.aal der batige en nadeelige sloten f34.226 34 is, De kapitaaldiensl vertoont in inkom sten en uitgaven een bedrag van 29.053 57». Het mond. en klauwzeer blijft zich onder den Eemnesser veestapel nog steeds uitbreiden. Gisteren werd ten gemeenlrhuize aan gifte gedaan, dal ook het vee van den heer A. van Stoutenburg alhier, die in het geheel ongeveer 50 stuks vee be zit, dat in den F.emntsserpolder graast, door deze veeziekte is aan get ai t. ^Het hoofdstuk onderwijs vordert uit de gemeentekas zuiver f 11.020 36. Wanneer men hiertegenoyer stelt, dat het batig saldo der belastingen f20.299.80 bedraagt, dan ziet men dat meer dan de helft van het batig saldo der belastingen aan bet onderwijs moet worden ten koste gelegd. Voor een plattelandsgemeente als Eemnes is dit zeer fnuikend. Niet allten, dat dit een betrekkelijk hoog belastingpercentage tengevolge heeft, doch het uitvoeren van belang rijke verbeteringen wordt hierdoor soms onmogelijk gemaakt. Het totaal aantal ingezetenen dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1.1.1767. HOOGLAND Bij den landbouwer Hoefsloot aan de Bunschoterstraat werd Donderdag avond de hooiberg er uitgedaan wegens broei. AI spoedig bleek dat midden in de berg de broei zoo hevig was dat bij verder door werken men vuur zou ontdekken. De brandspuit werd er in middels bij gehaald die bij de verdere werkzaamheden behulpzaam bleef en de geheele nacht een straal water in de vuurbeddiog richtte. Dank zij de goede hulp der buren en brandspuit kon verder brand wor den voorkomen. De schouw over de waterschappen De drie Sluizen zal op Woeosdag 29 Sept. a.s, en die over De Malesluis zal op Woeosdag 6 October plaats vinden. Gelegenheid tot kostelooze inenting heeft plaats op Maandag 27 Sept. en herinenting op 4 October in een der schoollokalen van de Christelijke school aan den Ham. SOEST In de laatstgehouden vergadering van den gemeenteraad werd aangeboden de gemeenterekening 1925. Verkocht werd een perceel grond, aan den Postweg en den nieuw geprc- jecteerden weg te Soesterberg aan Hol voor f2 per meter. De heer Endendijk besprak de ver rekening van gelden, die aan het Bij zonder Schoolbestuur moeten worden uitgekeerd. Nu een beslissing is gevallen naar aanleiding van een ingesteld hooger beroep inzBke kosten onderhoud speel plaats bij scholen, waarbij het school bestuur in het gelijk is gesteld, wordt gevraagd rentevergoeding, aangezien gelden moesten worden opgenomen, doordat van de zijde van het gemeente bestuur nog geen verrekening had plaats Naar aanleiding van een adres van bewoners Vosseveld, verzoekende be palingen in het leven te roepen ter voorkoming van kleinen bouw, enz. is medegedeeld dat B. en W. hiermede rekening zullen houden. De geloofsbrieven van 't nieuwe raads lid Legemaat werden in orde bevonden. Ia verband met dit punt memoreerde de Voorzitter nog even de verdiensten van het atgetredeo lid van den raad, Rietveld. Bij de behandeling van het adres van Plaatselijk Belang*, verzoekende ver plaatsiDg van het woonwagenkamp, was men van oordeel dal aan het eenmaal genomen raadsbesluit niet meer moet worden getornd, aangezien reeds vele vergaderingen over deze kwestie zijn gehoudeD. Op de geraeenterekening voor 1925 toont de gewone dienst aan ontvangsten f 859159.68 tegen uitgaven f 860496 08 oadeelig saldo f 1338.40',3. De kapitaaldiensl geeft in ontvangsten f3585700.99'., tegen f3683116.43', •an uitgaven nadeelig saldo f97415.44. Binnenland R. K. Rijkskieskring Utrecht. Te Utrecht had onder leiding van den heer G. H. J. van Spanje eene algemeene vergadering plaats van den Bord van R. K. Kiesvereenigingen in den Rijkskieskriog Utrecht. In zijn openingswoord spoorde de voorzitter aan tot een geest van broe derlijke saamhoorigheid. Medegedeeld werd, dat op een schrij ven van den R. K. Middenstandsbord verzoekende bij de samenstelling van het stemgerechtigd deel van den Partg raad meer rekening te houden met den 1 middenstand, geantwoord is door bet bestuur, dat steeds gestreefd wordt naar veelzijdige samenstelling van dezen Raad en dat dus ook met den midden standsbond zal worden rekening ge houden. De jaarverslagen werden vervolgens goedgekeurd. Uit dat van den secreta ris, den heer J. G. Suring, bleek, dat het aantal aangesloten plaatselijke kies vereenigingen 49 bedraagt. Het leden tal vermeerderde met 1400 tot 16510, Het fioancieel verslag van den heer Stokman Ic Wijk bij Duurstede was: contributies 1 1628.70, subsidie f 400, totale ontvangst 2860totale uitgaven f 2200, zoodat 1 Januari j I. in kas was f660. Van Utrecht I werden herkozen als bestuursleden mej. Hullen en mr, de Vink (beiden Utrecht). Van Utrecht II werden herkozen de heeren Hazendor.k (Schalkwijk), Stokman (Wijk bij Duur stede) en Suring (Maarsser) en in de vacaiure-v. Leusden werd gekozen mej Ort te Soest. Daarop kwam in behaadcling het bestuursvoorstel tot wijziging van art. 7 der Statuten van den Bond, bedoe lend de bevordering van een veelzijdige samenstelling van het stemgerechtigd deel van den Partijraad. Het, bestuur stelde als wijziging de regeling voor, welke door de vorige algemeene veigaderiug als de meest juiste van de geheele Staatspartij is aangenomen. De heer Van Sasse van IJsstll maakte er vervolgeus bezwaar tegen, dat de heer Suring, die Kamerlid is, zou verloren kunnen worden in bet stemgerechtigde deel van den Partijraad. In plaats van den heer Suring can- dldeerde daarop 't bestuur den heer Smulders (Utrecht). Overeenkomstig het bestuursadvics werden gekozen: Als leden Mej. A. Hullen (Utrecht) en de heeren A. J. de Goey (Mont- foort), mr. H. W. de Vink (Utrecht), C. van 't Hulleoaar (Utrecht) en A. H. Smulders (Utrecht). Als plaatsvervangersde heeren J. A. Jongerius (Maartensdijk), H. W. J. v. d. Braken en jhr. mr. C. A, J. van Sasse van IJselt (beiden Utrecht), J. Zwetsloot (Baarn) en J. W. Stokman (Wijk bij Duurstede). Bij de rondvraag beval de beer Lutz (Vinkeveeo) de verkiezing van katho lieke financieelc specialiteiten in de Tweede Kamer aan, terwijl de heer C. J. v. d. Dries (Utrecht) aandrong op nieuwe pogingen om de leden van de R. K. Volkspartij terug te brengen in de R. K. Staatspartij. Wellicht zou een invloedrijk tusschenpersoon als bemid delaar kunnen optreden. De Voorzitter, die lid is van het be stuur der R. K. Staatspartij, veiklBart, dat hij op deze pogingen nog eens in het bestuur der R. K. Staatspartij zal aandringen, opdat de eenheid weder bereikt worde. Staten Generaal. Minister mr. jan Kan sloot Zaterdag met het gebruikelijke ceremonieel de zitting der Staten Generaal en herinnerde in een korte rede aan hetgeen in den algeloopen parlementairen jaarkring pas seerde. Heden werd het nieuwe zittingsjaar door H. M, de Koningin plechtig ge- 's Rijks middelen. De Rijksmiddelen hebben, wat de gewone bronnen betreft, in Augustus (36 3 millioen opgeleverd, zijnde f 1.5 millioen minder dan verleden jaar, het geen moet worden toegeschreven aan een daling van bijna f28 millioen in de dividend- en tant'èmebelasting, waar tegenover een stijging van ruim f 1 millioen in de accijns op suiker staal. Sedert 1 Januari valt er nog een stij ging van f 20 millioen waar te nemen waarvan ruim f 10 millioen door ver meerdering van de invoerrechten. De Socialisten. lo den Haag betoogden de socialisten uit alle oorden des lands voor ontwa pening en medezeggenschap. Huu leider Albarda noemde de mede zeggenschap de vooibode van het door voeren van het socialisme. Over ontwapening werden voorls veel dikke woorden gesproken. Alles liep zonder incidenten af. Er waren tachtig duizend betoogers bijeen- getrommeld. Door 45 muziekkorpsen werd de stemming erin gehouden, terwijl meer dan 1000 organisaties aan den stoet deelnamen. Begrijpelijkerwijs was de belangstelling lacgs den weg enorm. Gemengde Berichten Naar wij ui: goede bron vernemen is de Nationale Spaar- en Emissiebank ihans gevestigd Graadt van Roggei^ straat 28 te Nijmegen door aankoop eigenaar geworden van het pand Spaor- siraat 14 (voormalig kantoorgebouw der E.R.Kwaarin zij hare kantoren zal vestigen. Nabij Zwolle geraakte de ruim 20-jarige boerendochter ter Doest op een onbewaaklen overweg onder den sneltrein. Zij werd op slag gedood. Het lijk werd vreeselijk verminkt. Een der paticsten, die tengevolge van het gebruik van ondeugdelijke viscb in het VVilbetmlna-Gasthuis te Amster dam ter verpleging zijn opgenomen, is ovtrleden. De personen, die na het eten van de gelardeerde lever ongesteld zijn geworden, maken het in het alge meen goed. Het bacteriologisch onder zoek bij de patiünteo, die de lever ge geten hebben, heeft intusschen tot de conclusie geleid dat in de lever een vieeschvergiftigings bacil is gevonden, die de ziekte heeft veroorzaakt. Doordat ei-oige jongens bezig wareo met het afschieten van sleutels gevuld met kruit of luciferskoppen, vatte een hoop los stroo, liggende voor de oude Larensche boerderij van Jacob Majoor, staande aan het Krommepad 1, plotse ling vlam. Terstond laaiden de vlammen hoog op en deelden zich mede aan het rieten dak der boerderij, dat kurkdroog door de warmte der laatste dagen, onmid dellijk vlam vatte. Binnen enkele oogenblikken bleek, dat aan blusschen niet te denken viel. Door den tuinier K. W. te Ternand werd een aardappel gerooid, die een gewicht had van bijna 2pond, terwijl er nog een dito aardappel aan den stengel zat van ruim 1 pond. Voorzeker een zcldtaam geval. Volgens de laatste berichten uit Hannover steeg daar het aantal typhus- gevallen tot boven 1500 en klom het aantal sleifgevallen tot 42. Ia het gasthuis te Helmond is ter verpleging opgenomen het geheele gezin K. te Helmond, in welk gezin men de besmettingsbron der gevaarlijke lyphus-ziekte vermoedt. Het gezin be slaat uit vader, moeder en acht kin deren. Bovendien zijn nog 3 andere lijders nan typhus uit genoemde buurt in het gasthuis opgenomen. Van ge noemd gezin waren reeds drie leden door de besmettelijke ziekte aangetast. Te Bad Ahibeck, is een caféhouder door een inbreker doodgeschoten. Een politieagent wilde deo man arresteeren, die den agent zwaar verwondde. Op de Elbe bij Hamburg, is door den sterken stroom een roeiboot om geslagen waarmee 8 arbeiders over de rivier vervoerd werden. Vier der inzit tenden zijn verdronken, de 4 anderen konden gered worden. Te Nordhausen zijn 18 gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Vijf patiënten zijn overleden, Dat het jongste spoorwegongeval te Leiden zoo'n geweldige sensatie gewekt heeft, komt in de eerste plaats door de personen der slachtoffers en in de tweede plaats, doordat een spoor wegongeluk steeds sterk op onze ver beelding inwerkt. Tenslotte toch be- teekenen 3 dooden heel weinig, verge leken bij de massa's slachtoffers die jaar in, jaar uit tengevolge van andere ongevallen overlijden. Maar die andere ongevallen zijn gewóón, vormen het dagclijksche gebeuren en makeu daarom geen indiuk meer op ons. En toch zijn ze niet gering, want in de week van het spoorwegongeluk hadden in ons iaud niet minder dan 20 ongevallen met doodelijkcn afloop plaats. Er bleken, alléén dus in ons land, in die week verdronken door aanva ringen e.d. 7 personen, doodgevallen 4, bij motor- en lïetsongelukkeu omgeko men 4, verbrand 2 en door andere oorzaken gedood 3. De 19-jarige zoon van G. Elzioga te Roodkerk, is bij eene botsing van een wagen geslingerd en gedood. De brugwachter Geerliog, een 62- jarig man, die de biug tegenover de Schapenmeent bij Naarden bedient, is komend uil zijn woniog aan den Muider- straatweg door een auto aangereden. Deze auto sleurde het slachtdier om streeks 40 meter mede en reed toen nog 50 meter door voor de wagen tot stilstand kon worden gebracht. De oude man werd afschuwelijk verminkt opge nomen en per ziekenauto naar de Majellastichting te Bussum gebracht, waar hg bij aankomst bleek overleden te zijn. De Enschedesche politie heeft in arrest gesteld het 18-jarig meisje, ge naamd H. H. Ia een volkslogement had zij een logeergast vau een porte feuille met een bedrag van f 75 aan bankpapier beroofd. Toen zij aan het hoofdbureau van politie zou worden gefouilleerd, verzette zij zich hevig en beet de inspectrice in den bovenarm, welke zoodanig opzwol, dat deze amb tenares zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. De beroofster werd opgesloten. Te Parijs zijn vier kioderen slacht- cffer geworden van een granaatent- ploffiag. De kinderen speelden met een gianaa', welke nog uit den oorlogstijd io den tuin lag, toen deze ontplofte Twee kinderen, een jongetje van 9 jasr en een meisje van 15 jaar werden g dood. Twee andere kinderen overleden later aan de bekomen verwondingen. Een aantal gezinnen werd te Haar lem ongesteld na bet gebruik van gar nalen, die door een inwoner van Zand voort daar ter stede waren gevent. Hoewel de vergiftiging niet van zeer ernstigen aard was, openbaarde zij zich door kramp, braken en dianhee. Eeu der personen, die ongesteld was ge worden, ging, na weer hersteld te zijn, eens een onderzoek in Zandvoort in stellen en daar kwam hij tot de ont- dekkiog, dat in den ketel, waarin de garnalen gekookt werden, ook... de vuile wasch behandeld werd. De zaak is bij de Zandvoortsche politie in ern stig onderzoek. Vrijdagavond reed op den Muider- binnenweg te Weesp de 12 jarige T. N. op sijo fi:ts naar het station, toen de vork brak, met het gevolg, dat de knaap kwam te vallen. De achter den jongen aanrijdende vrachtauto kon door den chauffeur niet meer tot stilstand worden gebracht en ging met het voor wiel over den jongen heen. De fiets werd geheel vernield. De ooggetuigen van dit drama ver wachtten dan ook een deernis- wekkenden aanblik.... Hoe groot was echter hunne ontstelteois, toen zij den knaap onder den auto zagen uitkruipen, met alleen eenige ontvellingen aan kin en knieön. Toen de autobestuurder den jongen naar den dokter wou rijden, antwoordde deze «Nee hoor, ik wacht op mijn vader en dan zegt die wel of ik naar den dokter moet,* Des avonds heeft de vader dan den jongen door den dokter laten onder zoeken. Jan scheen alleen eenige blauwe plekken opgeioopen te hebben, voor 't overige doet hij alsof er niets ge beurd was en gaat weer naar school. Het twerj .rig zoontje van een land bouwer te Venrsy heeft gedurende de afwezigheid der ouders een ketel met kokende melk omgetrokken, tengevolge waarvan het kind ernstige brandwonden heeft opgeioopen. De kleine is aan de bekomen wonden overleden. Een 43 jarige uian is uit het raam van zijn woniog op de tweede verdie ping van een perceel in de Koninginttc- dwarsstraBt Ie Amsterdam op straat gevallen. Hij was onmiddr 1 ijk dood. Het 8 jarig zoonije van Zandbergen te Zoeterwoude, is in de z.g. «kom* bij liet zwemmen verdronken. Zijn kameraadjes, die hem zagen verdrinken, kleedden zich aan, om eerst daarna hulp te gaan halen. Het ventje werd levenloos opgehaald. Twintig jaar geleden verloor de fa. Henry Cox te Londen een der sleutels van de brandkast. Reeds lang was het verlies vergeten. Dezer dagen werd men er echter op min-prcttigc wijze aan herinnerd. De verloren sleutel stak n.m.l. in de brandkast, waaruit voor een waarde van f 60.000 was gestolen. Ver moed wordt, dat de sleutel in een les senaar moet hebben gelegen en toe vallig door den dief gevonden werd. In den nacht is ingebroken in de kerk van Pattoor Nuijen te Zwaag (N. H Via het kelderraam van de pastorie zijn de inbrekers binnengedrongen. Offerbussen zijn meegenomen en ledig teruggevonden achter een haag. Verdei wordt een hostiebus vermist. Correspondentie. v. P., te A. Naar aanleiding uwer vraag, die wel licht door velen wordt gesteld, citeeren we hier een gedeelte uit een schrijven door het bestuur van Herwonnen Levens kracht verzonden «Van het bestuur der vereenigingtot exploitatie van het landgoed «Zonne straal* te Hilversum, ten bate van de nazorg voor herstelde tuberculose-lijders, ontvingen we het verzoek om door middel van ooze plaatselijke vereeni- gingen mede te werken aan een «Zonne- straal«-dig voor het inzamelen van gelden. «Dit verzoek hebben wij gemeend te moeten afwijzen, le. omdat het betreft eene neutrale vereenigiog en 2e. omdat onze eigen instelling voor de bestrijding der tuberculose. «Herwonnen Levens kracht* aan haar eigen saoatoriuin[«fierg en Bosch* eeo afdeeling nazorg heelt verbonden. «Het is voor u, als katholieke orga nisatie-mannen, natuurlijk overbodig ter verdediging van ons standpunt veel te zeggen. «Wat het eerste punt betreft: Gij be grijpt met ons, dat dezelfde argumenten, die er ons toe brengen le zorgen voor eigen katholieke ziekenhuifen, herstel lingsoorden, vacantlehuizen, enz., in minstens even sterke mate pleiten voor het behartigen der nBxorg m eigen inrichtingen, onder eigen Koomsehe leiding.* Landbouwnieuws. MsstverpachtInQ. Diosdag 28 September, twaalf uur, zal eene openbare aanbesteding worden gehouden voor het weghalen van de mest der paarden gestald in de kazerne bereden wapens te Amersfoort ge durende het tijdvak 1 November 1920 t.m. 30 April 1927. Verdere inlichtingen te bekomen ten bureele van voornoemden Commandant op werkdagen van 8 tot 12uurvoorm. Esnlgs wenken voor don boer. Vertrouw op God, Ooderwerp u aan Zijn wil. Bemin uw evennaaste gelijk u zeiven. Heb eerbied voor het gezag. Onduik geen reglementen uwer ver- eenigingen. Heb groot vertrouwen in uw be sturen. Kies daarvoor steeds ontwikkelde personen. Koop onder A. H. V. Vertrouw de Rijksproefstations. Verkoop nooit uw stem voor drank. Koopt wat ge noodig hebt. Onnoodlg koopen is duur koopen. Schaam u niet bij de Leenbank Aan te kloppen wanneer u dit in 't bedrijf brengt. Mesten met oordeel is mesten met voordeel. Verzuim geeu enkele landbouwlexing. Vergeet vooral 't herhalingsonderwijs Zend uw zonen naar den Landbouw- cursus. Breng in toepassing hetgeen zij daar Gebruik goed zaai- en pootgoed. Breng de vruchtwiaseling in toepas sing. Zorg voor goede luchtige stallen. Tracht steeds de beste producten te markten. Betracht vooral de zindelijkheid. Breng dit in toepassing en het zal u wel gaan. Pastoor Roes. EEN OHNOOZELE. „Pook, Pook?" zei hij, toen Theo- philus binnentrad. „Laai 'reis zien", en een bundel brieven grijpend liet hij ze met een van zijn potvlngers even de revue passcccrcn. „Ik herinner, mij dien naam.... U kan op het oogen- blik den brief niet vinden. Ik zag uic advertentie in de „Chronicle is hel niet zoo, mijnheer Pook „Neen, mijnheer, de „Telegraph zei de heer Pook. „Precies, de „Telegraph is liet ge weest. Waarom zei hij dat niet in zijn brief? De naam van liet blad moet altijd vermeld worden. Wel, breng hem maar binnen, tenzij u eerst wat part - cullers omtrent Item mocht hebben te Jk vraag excuus," onderbrak de beer Pook, niet wetende wat te denken. „Hé, wat is er?.... U bent toch ge komen voor uw zoon, niet waar. Waar is hij?" „Mijn zoon?.... Weineen, mijnheer-. Ik ben voor mij-zelvcn hier gekomen. „GIJ I" riep de agent met een grinnc- 1 kenden lach, die de sigaar uil zijn mond op den vloer deed tuimelen. „O, goede hemel, mijnheer Pook. doe dat niet," en hij rolde in zijn leun stoel heen en weer, alsof hij werd ge kitteld. „Gij moest met een man van mijn omvang onmiddellijk na de lunch geen grappen maken, mijnheer Pook, en opnieuw begon hij le lachen en te schudden, als een monsterachtige massa gelei. „Ik verzeker u, mijnheer,' begon de heer Pook, niet weinig onthutst en met strakken ernst. Maar de dikke man greep de leuningen van zijn stoel vast, als vreesde hij een nieuwe lachbui. „Wacht 'n oogenblikWacht 'n oogen- blik," en zoo zalen ze elkander aan 1 te staren. „Wilt u mij vertellen, mijnheer Pook'' hernam eindelijk de agent, toen hij meende genoeg zelfbchcersching te hebben herkregen, „dat u voor u-zelven voor die positie zijt gekomen." „Ja mijnheer, daarvoor ben ik hier gekomen". „Dat 's al le malWel, mijn goede ziel.... maar 'I is mogelijk dal gij niet zoo oud zijt als gij er uitziet. Hebt gij uw leeftijd enz. opgegeven, zooals in de advertentie gevraagd werd?" ging de agent vragend voort, hulpeloos starend naar den slapet brieven op de schrijftafel. „Ja. mijnheer." „Maar wal voor den drommel deed mc dan toch?"... en zonder den zin le voleinden, schudde hij opnieuw ijn zwaar hoofd. „Hoe oud schreef u dal gij waait?" „Wel, ik schreef, dal ik over de veertig was, maar...." De dikke man maakte een keelge luid als een klok, die op het punt is van te slaan, en de lieer Pook stond op oui heen te gaan. „Het spijt mc. mijnheer," zei hij. „ik ben werkelijk met zoo oud als ik er uitzie. De bedompte atmosleer van een kantoor gedurende twintig jaren en meet heeft wellicht ten itadeele van mijn uiterlijk gewerkt, maar in energie en...." „Ik herinner me..ja, ja, dat herinner ik me." gorgelde de andere, „'n Mooie hand schrijf jc, dat is zeker, al» koper gravure. Maar ik heb een veel jonger man noodig, mijnheer I'»ok. T Is cellier mogelijk, dat ik van iets hour, dat u passen zou, en als dat zoo is. zal ik liet ti laten weten. Tal van betrekkingen gaan door mijne hand, en ik z.-il u niet vergeten." „Ik dank u. mijnheer. Ik wensch natuurlijk liefst zoo kort mogelijk buiten betrekking te blijven. Ik heb slechts één betrekking m mijn leven gehad, en ik ben die slechts kwijt geraakt door den dood van mijn patroon en liet sluiten van de zaak." „Ik zal u niet vergeten, mijnheer Pook", herhaalde de dikke man. cn Thcophllus liep weldra weder, doch heel wat minder vlug, door Fleestrcct, zuchtend over zijn jaren, maar toch nog met geheel zonder hoop, dat hij vroeger of later iets vinden zou. En zoo, met verscheiden variation, maar steeds met dezelfde finale, ging het voort en 's heeren Pook's hoop werd al flauwer en (lauwer naar gelang het getal dagen der maand kleiner werd. Elke morgen vond men hein aan zijn lessenaar in Crumpstrcet, starend op een brief, als er een voor hem was. of verdrietig kauwend op zijn penne- houdcr 't was zijn derde al, de andere twee had hij geheel en al weg- gekauwd wanneer de brievenbus ledig bleek. Het overige van den dag bracht hij op dc een of andere wijze zoek, en 'S avonds ging hij naar zijn woning aan Vauxhali Bridge Road, verzon allerlei historietjes over dien dag in Crumpstrcet voorgekomen grappighe den. cn voelde, dit doende, zijn ge- weten bezwaard. Thuis opgeruimdheid te moeten veinzen, was voor hem wel het hardst In zijn wreede beproevingen. Als gij, wanneer hij huiswaarts keerde, zijn hopeloos zwaarmoedig gezicht, lang gerekt en mei een onmiskenbaar ang- stigen trek, had kunnen zien, en hem daarna had kunnen gadeslaan, terwijl lnj de hooge trap naar zijn woning beklom, stralend van moed bij de herinnering aan zaken, die nooit waren gebeurd en nooit zouden gebeuren zoudt gij zeker niet in liern dcnzclfden man hebben herkend. Had zijn zuster miss Tabby, hem bulten ontmoet, dan zou zij zeker een zenuwtoeval hebben gekregen, of zij zou hem zijn voorbij gegaan als een vreemdeling, die wel een beetje op Theophilus geleek. Wordt vervolgd.

De Eembode | 1926 | | pagina 2