(Ls&UUjt&t De Verloren Wereld enkele gebruikte zeer goed koop. welke op gemakkelijke wijze betaald kunnen worden Pianohandel L. Klein A Utrechtschestraat 44 A R.K.A.V. komt geen verandering meer. We schrijven deze nederlaag der Amenfoortera voor een groot deel toe man het slechte weer. Onse vroegere stadgenoot, de heer Dotinga, thans burgemeester van Ave- reest, is benoemd tot burgemeester der gemeente Weesp. In de R. K. Leeszaal aan de Xieuw- straat mist men sinds eenigen tijd twee boeken uit de afdeeling: Kunst. Het lijn Le Musée d'art. (267 blx,, gebonden, formaat 32 X 29, met vele platen, editie Larousse, Parijs), gemerkt XXI E 23. Geschiedenis der bouwkunst door Godefroy (gebonden in prachtband,form. 28X21, editie Ahrend, Amsterdam). Zij die dete vrij kostbare werken nog in bruikleen mochten hebben, worden dringend versocht ie terug te bezorgen. Zondag herdacht de heer Van de Paven zijn gouden feest als lid van het College der Collectanten van de parochie O.L.Vr. Hemelvaart. 's Morgens werd ter dankzegging op plechtige wijze het H. Misoffer opge dragen door den Zeereerw. Heer Van de Pavert, pastoor van Ameland, zoon van den jubilaris, geassisteerd door Pater Van de Pavert uit Ginneken, eveneens een zoon van den jubilaris en door Kapelaan Croonen. Het zangkoor kweet zich verdienst- vol van zijn taak. In het gebouw der R. K. Spaarbank bad vervolgens een huldiging plaats. De jubilaris was daar aanwezig, omringd door zijne familieleden en al zijn collega's. De Hoogeerw. Heer Deken, die met de beide heeren Kapelaans ter receptie kwam, bracht den jubilaris dank voor zijn Ijver en plichtsbetrachting en bood hem als een souvenir aan dezen fet dag een gouden horloge aan. Nam* het CollectanteDCollege complimenteerde de heer Brom gedelegeerde van bet Ketkbestuur den jubilaris en voegde dan bij 't gouden uurwerk een gouden ketting. De vele blijken van belangstelling waardeering den jubilaris geschonken zullen dit jubilé voor hem onvergetelijk doen zijn. De leden der Amersfoortsche af deeling van het Alg. Nederlandsch Verbond, kozen Dr. Peyrot tot voor zitter en de beer Blijdestein tot bestuurs lid der afdeeling. De heer Van Beurden vergastte de aanwezigen op een lezing over het Zuiden. Aangedrongen werd op het vc eener actie voor bet verhollandschen van winkelopscbriften en reclames. Het bestuur der plaatselijke R. K. Handelsreizigers-organisatie is thans samengesteld als volgtJ. v. d. Meer, Baarn, voorz.}os van Lier, H. Peters, secretaris R. Peeman, A. van Nieuwen- bekeurd, die zijn paard mishandelde. Een dergelijk geval heeft zich op den Leusderweg voorgedaan, dat door den Kantot rechter met f30 boete werd gestraft. Op den Leusderweg waren twee personen zoodanig aan het vechten, dat zij ciet bemerkten, dat een auto naderde. Beiden werden docr de auto aangerererterwijl één van hen zijn arm verwondde. Dr. Aghina verleende Een bescbonkene raakte op den Zuidsingel te water. De man was echter spoedig weer op het droge gebracht kon toen zijn tocht naar huis voort- Gemengde Berichten Uit den Omtrek BARNEVELll Een paavd van den landbouwer H. v. Drie op «de Groote Koot» sloeg op u-en liep met zooveel kracht tegen bergroede aan, dat het beest dood ter aarde viel. Van veeslachtiogen moet ten minste r dagen van te voren worden kennis gegeven ten gemeentehuize. De politie heeft procesverbaal op gemaakt tegen een gehuwde vrouw alhier, die ten nadeele van baar buur- J. B. een bedrag van bijna f40 had gestolen. De buurvrouw, aan wie verzocht was een oogenblik op het huis te passen, had van deze gelegenheid gebruik gemaakt zich aan 's buurmans geld, dat in een kast was geborgen, te vergrijpen. Al meer was het gebeurd, dat geld vermist werd. De vrouw van J. B. had door een gaatje in den zolder buur- ws gangen nagegaan en toen dekt, dat zij de kast opende en bet geld zich toeeigende. EEMNES De baldadigheid der jeugd is erger lijk. De kerk en toren der Herv. Ge- rte moeten het ongelden. Nu zijn eer zeven ruiten stuk in den toren (eigendom der burgelijke gemeente) 11 gekleurde ruilen (dik glas) in kerk, terwijl bovendien de electrische lamp buiten achter aan de kerk geheel vernield is. SOEST Maandag houdt het Tweede Kamer lid Suring een lezing voor de leden der R. K. Kiesvereeniging. Burgelijkestand. GeborenGeertje, d. v. E. Kamp horst en D. v. d. Hoef Elske, d. v. P. Helmus en M. Bos. Ondertrouwd: D. P. Braafhart en A. Radstok P. Moolenaar en D. Strumpel H. E. Borgst en M, H. Fugers A. van het Klooster en B. M. Ruijer. Gehuwd: Th. Plekkepoel en C. Meijer C. Hilhorst en E. M. Hilhorst G. Ea sing en A. Bakker J. Th. Brouwer en W. v. Doorn. OverledenJohanna G. M. Asschenbergh van Monnnm, 83 jaarPaulus Marinus Wiss, 17 mod. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uv zacht en glanzend als ge het baar Inwrijft mei Binnenland Zaterdagmiddag liep half Amersfoort uit naar den Grooten Koppel, waar Sl. N'icolaas, de groote Kindervriend per stoomboot »uit Spanje» zou arri veeren, geiaviteerd door de firma Ram- telaar, die voor een waardige ontvangst had gezorgd. Jong en oud genoot van het kleurige, preltig-aan doende tooneelije. Met Wilskracht-muziek aan het hoofd, werd St. N'icolaas in eea open rijtuig gezeten, vergezeld van z'n onvermij delijke «Zwarte Pieten» stadwaarts ge reden. In alle straten trok de stoet veel kekers. Bij de firma Ramselaar stapte Sinterklaas uit en ging daar resideeren. Poütie-mededeelingen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een winkelier terzake overtreding tabaks verordening. Een persoon is bekeurd wegens het vangen en dooden van mollen, terwijl een ander zich geveibaliseerd zag egens het vangen van kooivogels met lijm. Op den Arnhemscheweg is een man Buitenland Uit Indië. Vrijdagnacht hebben gepoogd een opstand in verschillende plaatsen van West-Java te verwekken, die echter door de overheid onmid dellijk werd onderdrukt. In verschillende centra deden de oproermakers val op de plaatselijke hoofden de politie, van wie velen werden gedood of gewond Te Batavia viel 'ijftigtal in het wit Ie gevangenis aan, ;edreven. Zij :en bende gekleede inlanders doch werd terug- de vlucht en nes- Telefoneeren. Met ingang van 14 November is voor de verschillende telefoonkantoren in de groote provincieplaatsen ten behoeve der abonné's doorloopend gelegenheid tot interlokaal en internationaal tele- foneeren ook op Zon- en feestdagen opengesteld. i' baar wordt een weinig Purol Mgr Or. W. H. Nolem. Bij gelegenheid van het 30-jarig kamerlidmaatschap van Mgr. dr. W. H. Nolens, welk leit de jubilaris echter in alle stilte wilde herdenken, heeft de R. K. Tweede Kamerfractie hem geschenk toegezonden, vergezeid de schriftelijke gelukwenschen door het bestuur namens die fractie, mede, :lden zich in het telefoonbureau, doch :erden daaruit verjaagd. Vier commu- iten werden zwaar gewond, ver- ieidene gevangen genomen, (a totaal hebben een 100-tal a plaats gehad. Ile Indische regeering deelt it voor ernstige bezorgdheid geen reden is. Dank zij de door het Euro- peescth en inlandsch bestuur genomen maatregelen wordt de toestand geheel beheelscht. De regeering zal voor geen enkeiet maatregel teiugdeizen, welke iodig\ mocht zijn voor een blijvend herstel van orde en rust Zij is ver- :kerd, \lat zij daarbij rekenen kan op •n medewerking van het goed gezinde deel der bevolking, niet in de laatste plAats op die van het College. Tijdens een storm stortte te La Plata eeo schoolgebouw in, waarbij veertien personen, waaronder 12 kin deren, werden gedood. Te New-York zijn uit de woning vat een rijken advocaat voor f750.000 aan juweelea ontvreemd. In geen 30 jaar hebben de Huizer visschers zooveel Novemberharing aan gebracht als thans het geval is. In één week tijds werden ruim 90.000 stuks in de haven gelost. Het ligt in de bedoeling van de Ned. Spoorwegen om het volgende jaar een autobusdienst te openen tus- scben Alkmaar en Langendijk, zulks ter vervanging van de opgeheven locaal- ■poorlijn. De langdurige Engelsche mijnwer kersstaking heeft de algemeene koop kracht in Engeland sterk doen vermin deren, Er is veel minder vraag naar vleesch en boter en dientengevolge zijn de prijzen dezer beide artikelen sterk teruggevallen. Vooral voor Dene marken. dat in Engeland zijn eenig afzetgebied beeft, is dit een schade van beteekenis. In de eerste 8 maanden van dit jaar is voor de Deenscbe boter 309 millioen kronen (206 millioen gld.) minder ontvangen dan in de eerste 8 maanden van 1925. In Denemarken zelf wordt weinig natuurboter gegeten men stelt zicb daar tevreden met mar garine. Er zijn in Denemarken meer dan 200 margarine-fabrieken. In Engeland zijn thans de vlcesch- prijzen gedaald, omdatde steenkool zoo duur en zoo schaarsch is. Daar vleesch gebraden of gekookt moet den, neemt men het zoo weinig mogelijk en vervaagt het door rauw fruit. Daar naar is thans in Engeland veel n vraag dan anders. Tc Leiden waren twee jongelui wagon op het stations-emplacement binnengedrongen, na het zegel verbro ken te hebben. De jongelui hadden er blijkbaar lucht van gekregen, dat de wagon geladen was met vaten bier. Een spoorwegarbeider, die toevallig langs kwam, zag het verbroken zegel, sloot den wagon op de knip en waar schuwde de politie. Zij arresteerde de drinkebroers, die reeds ver weg door het nat. Onlangs werd in de buurtschap Vrouwenverdriet, gemeente Assendelft, bij een petroleumventster ingebroken, waarbij een bedrag van f 2100 aan zilvergeld werd ontvreemd. Tharis is door de Rijksveldwachl de ruim 50-jarige K, als vermoedelijk! dader gearresteerd. Het was de Rijks veldwacht opgeva len, dat dt verdichtr, die lange jsren brugwachter was en thans een boerderijtje dreef, groote uit gaven deed door een paar koeien te koopen en zijn huis op te lateD knap pen. Bij het daarop gehouden onder zoek werd een gedeelte van het ver miste zilvergeld :n zijn bezit gevonden. Eén dag heeft den Amerikaanscben bandieten niet minder dan 202.532 op geleverd, welkt in verschillende plaat sen werden buitgemaakt. De «Peoples Bank» te Laporte (Indiana) alleen of ferde honderdveertigduizend dollar. Tijdens een poging om een juwe- lierswinkel op het drukste punt van Broadway te plunderen, werden acht bandieten door de politie overvallen. Er ontstond een revolvergevecht, dat de buurt op de been bracht en waarl drie bandieteu werden gewond. De anderen ontkwamen. Tooneelen, die aan den grooten oorlog herinnerden, hebben zich in Amerika afgespeeld In den strijd tus- schen twee machtige d anksmokkel- benden hebben de partijen van een vliegtuig drie bommen op bet hoofd kwartier van dt concurreercnde benden laten vallen. Slechts één ervan ont plofte en doodde ee:t kip. Het vlieg tuig werd met hevig geweervuur ont vangen, maar ontkwamen ongedeerd. Het was het eerste geval, waarin een vliegtuig bij zulke gevechten dienst deed. Handgranaten en machinegewe ren behooren daarentegen al lang tot de gewone uitrusting der hedendaag- sche Amerikaansche bandieten. Een houthakker, die in Italië aan den arbeid was, vond een oude uit den :reldoorlog overgebleven granaat. Toen bij het projectiel aan zijn met gezellen wilde laten zier., ontplofte het plotseling, met het gevolg, dat 12 hun ner gedood en 2 zwaar gewond werden. i^aiER KOFfft-,- WVHUL5K0 nw.oo AMER5fOOfiT De Gruyter's Koffie door iedereen het meest gewaardeerd. Steeds dezelfde, zware, Keurige, Het personeel der o. 1. school Holwerd heeft zich bereid verklaard, per week een paar avonden gratis volgonderwijs te geven. De gemeenteraad heeft daarvoor gratis het gebruik van schoollokaal en leermiddelen toegestaan, waarom de oudercommissie verzo'cht. De echtgeuoote van v. d. V. te Spekholzerheide vermiste dertig gulden. Deze som was ontvreemd uit een lade van een kast. Het leek een raadsel, wie het geld had gestolen. Er geschiedde aangifte bij de politie, die al spoedig een spoor vond, dat leidde naar tweetal jongere broers van de vrt knapen van 9 en 12 jaar, die tijdens de kermis een bezoek brachten. Aan vankelijk ontkenden beide» met al de energie van hun leeftijd, doch toen de aanwijzingen steeds sterker werden, baatte geen ontkennen meer en legdeD ze een volledige bekentenis af, Hoe ze tot de misdaad waren gekomen Wel, door het lezen van een boek, waarin een diefstal was beschreven, zooals zij hem hadden gepleegd. De politie kon ook beslag leggen op het boek, dat inderdaad het verhaal van een derg» lijken dielstal bevatte. Zenuwstillend en Zenuwsterkend is de werking van Mijnhardt'9 Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 cl. Bij Apoth. en Drogisten Het rustige Gemert was het tooneel van hevige beroering. Eenige grappenmakers hadden het idee opgevat en uitgevoerd om bi] J. een stroopop voor het raam te plaatsen. Toen de man de drukte aan zijn huis en naar buiten ging om te vragen die drukte beduiden moest, zag hij r het raam de stroopop staan, en meenende dat het een man was, wilde hij die van het raam verwijderen. Daar de gewaande man geen teeken van leven gaf, viel J. van schrik achterover. Zijn vrouw, toegesneld om te zien wat gebeurde, viel bij het zien van de pop eveneens achterover enwas op slag dood. Zondagnacht heeft boven geheel Engeland een hevige storm gewoed, gepaard met buitengewoon zware regens zoodat op vele plaatsen overstroomin gen ontstond-n. Er werd veel schade igericht. De Kanaalbooten hadden zwaar te verantwoorden. De boot i Boulogne was genoodzaakt Dover binnen te loepen. De «Prinses Juliana» heeft den sleclitsten overtocht van haar geheele geschiedenis gemaakt. De boot uit Vlissingeu kwam een ÜIIIIHO al MUUUUIItdlIia- Oil TH. H. J. NIEUWENDIJK Puntenburgerlaan 37, Amersfoort, Telef. 21 „AMICITIA" AMERSFOORT ZATERDAG 13, ZONDAG 14 en MAANDAG 15 NOVEMBER Telkens aanvangend des Avonds 8 uur, vertooning van het meest sensationeele en meest oorspron kelijk filmwerk een alles overtreffende, verbluffende avonturen film. Gemaakt naar de opzienbarende roman „The lost World'' van Conan Doyle. Prijzen der plaatsen als gewoon. Voor verdere bizonder- heden raadplege men de aanplakbiljetten.

De Eembode | 1926 | | pagina 2