ITALIANO de* avond* 8 uur. Onderwerp. «De religie der Persoonlijkheid.» Voor lederen cursus worden plm. 50 personen (boven den leeftijd van 18 jr.) toegelaten. De duur der lessen is plm. dén uur. Hierna volgt gelegenheid tot gedachten- wisseling (geen debat). Het lesgeld bedraagt f1 per cursus. De lessen worden gegeven in de achterzaal van het «Algemeen Militair Tehuis*, Kortegracbt 26, Amersfoort. Inschrijving Maandag 17, Dinsdag 18 en Woensdag 10 Jan. 's avonds van half 8 tot half 10. De Thareilt-film- Lict het bezoek van de welbekende Theresia-film »de Ontbladerde Roos» in het St. Ansfriduspatronaat op den Berg de eerste dagen te wenschen over, thans is de belangstelling en de toeloop zoo groot, dat er besloten is deze film ook Donderdagavond acht uur te ver- De prijzen der plaatsen zijn le rang £0.60, 2e rang (0.25. Kaarten in voor-verkoop by sigaren magazijn 't Centrum Langestraat, den heer B. Clemens Leusderweg 51 en één uur voor de voorstelling aan de zaal. Woensdag te half 8 in de kerk van O. L. V. Hemelvaart recollectie voor oud-retraltanten en leden van de retraite penning-vereeniging van alle parochiëu. Hedenavond om 8 uur wordt in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart een feestelijke oefening gehouden door de Aartsbroederschap der H. Familie, 't Is nu dertig jaar geleden dat de eerste oefening der toemalige vrouweoafdeeling plaats vond. De Zeereerw. heer Pastoor Engbers van de St. Henricus-parochie zal de predicatie houden. De R. K. Muziek-vereeniging Wils kracht geeft Woensdagavond in St. Jozef een uitvoering. Het programma belooft veel. Geslaagd voor coupeuse bij de Examens Eerste N'ederl. R. K. Ver- eeniging van Modevakscholen te Nij megen. C. M. G. A. Blankenheim, Amersfoort; B. E. Hendriksen, Soest; ti. S. Bodewes, Amersfoort. Dor-r de brandweer werden jaar 1°?6 gebluscht 48 schoorsteen branden, 0 b'nnenbranden, 4 uitslaande- branden, 4 bcs'-braoden, 2 heidebran den en 1 woonwagenbrand. Op initiatief van de te Amersfoort gevestigde Nederlandsche Vereeniging voor Centrale Verwarmingsindustrie, zal op 18 l-ebruari a.s. bet eerste Nederlandsche coi gres voor warmte- techniek worden gehouden te 's Hage. Limvio heeft het Zondag 1.1. r getroffen. Een volledig Wilskracht bekampen is era moeilijke taak. Toch hielden de rood-witten goed stand. Met rust was het 10 in bun voordeel. Na de thee maakten ze er nog e goaltje bij, doch een zeer onhoudbare beslissing van den scheidsrechter, an nuleerde dit doelpunt. Dit ootmoedigdt de Limviolen zoozeer dat zij vrijwel geen tegenpartij meer vormden. Wils kracht profiteerde hiervan en voerde den stand op tot 5—1 in haar deel. Het 2e elftal deelde evenais Limvio 3 in de malaise van den dag. Hel gelijkspel 22 van Limvio 2 tegen Be Fair hadden we niet verwacht. Limvio 3 kreeg een 101 nederlaag te slikken. Woensdag 12 Januari des avonds 8 uur zal Pater Arsenius, van de Orde der Capucijnen, in het gebouw der R. K. Spaarbank, voor de leden van den R. K. Vrouwenbond komen spreken over: »De roem der vrouwer De afd. Slacht- en Koelhuisbouw van de N.V. Van Burkem en Sons- Ingenieurs-Bureau heeft in bouw de «slachttechoische installaties» der te bouwen slachthuizen te Amersfoort, Eindhoven, Heerlen, Wageningen en Winschoten, zoomede den grooten om bouw van het bestaande slachthuis te Utrecht. Overzicht van de werkzaamheden der arbeidsbeurs gedurende 1926. Afdeeling voor manoen: Aanvragen van werkgevers 1433; aas biedingen van werkzoekenden 3268aantal plaat singen 1209. (Over het jaar 1925 waren deze cijfers tesp. 1422, 3470 en 1237). Afdeeling voor vrouwen Aanvragi van werkgevers 382aanbiedingen vi werkzoekenden 374 aantal plaatsingen 151. (Over het jaar 1925 waren deze cijfers resp. 272, 366 eu 168),) Zaterdagmiddig moest een vlieg machine uit Soesterberg, bemand door een sergeant-vlieger en een sergeant waarnemer, tengevolge van een motor defect bij de spoorlijn tusschen Baarn en Amersfoort een noodlanding maken. Spoedig arriveerde personeel met een reparatie-auto uit Soesterberg. Nadat de machine gedemonteerd was, vertrok men naar Soesterberg. Het nummei van de machine is 535. Persooolijkt ongevallen kwamen niet voor. In de onderofficierscantlne der In- fanteric-kazerne is in den nacht inge broken, Er wordt eenig klein geld ver mist. Een sergeant-wachtgelder, tegen wieo sterke vermoedens rezen, is in verband hiermee aangehouden. Op hem werd o.m. gevonden een stukje kranten papier, waarin eenige halve stuivers gerold zateo. Dit bleek uit de cantine afkomstig te zijn. De ondernemer der stads-aulobus- diensten onderhoudt nu twee lijnen. Blijkens zijn mededeelingen is de stads- ute als volgt samengesteld: lloogeweg (politiepost), Kampstraat, Langestraat, Varkensmarkt, Utrechtsche straat. Utrechtsche weg, Berkenweg, Stationsplein, Regentesselaan, Juliana- laan, Utrechtsche weg tot Eminalaan, i terug. De eerste bus vertrekt Emmalaan morgens om 8 uur, van de Hoogi eg te 8.20 en verder dan iedere 20 minuten tot 's avonds 11 uur. Halteplaatsen zijn: Hoogeweg(politie post), Kampstraat bij de Coninckstraat, Langestraat bij de Groenmarkt, idem bij de Langegracht, Varkensmarkt, Brug bij de Utrechtsche straat, Utrechtsche- weg bij Nederberg, Berkenweg, Station, Prinses Julianalaan, Utrechtscheweg by Kon. Sophialaan, Emmalaan. De tweede lijn heeft het volgende traject Varkensmarkt, Zuidsingel, KI. Haag, van Viandenstraat, Bisschopsweg, Arnhemsche weg, Julianaplein, Leusder weg, Borneopleiu, Kapelweg, Vondel- i, Bilderdijklaan, Koningin Sophie- i, Koninginnelaan, Stationsplein, Stationsstraat, Snouckaertlaan, Utrecht scheweg, Utrechtsche straat, Varkens markt. Ook deze dienst gaat om de 20 minuten. Van de Varkensmarkt vertrekt de eerste bus richting Zuidsingel—Leusder- kwartier om 8.05 's ochtends en richting Station—Bergkwanier om 8.15 's och tends verder om de 20 's avonds 11 uur. Nabij Birkhoven geraakte een auto in brand door een lek in de benzine leiding. Het voertuig werd geheel ver nield. De minister van oorlog heeft voor geschreven, dat, in verband met hel op verschillende plaatsen epidemisch optreden van itlluenza geen oefeningen en geen nachtoefeningen worden gehouden. Gesprongen Handen als gevolg van Weersinvloeden of Arbeid maakt men spoedig weder gaat en zacht door Inwrijving met PUROL de afdeeljug met kracht heeft vOorge- aan. Het was een bigde dag voor de af deeling, want z|) mocht 4 jeugdige nieuwe leden opnemen en 1 aspirant-lid die op de eerstvolgende vergadering zal worden geïnstalleerd. De installatie der nieuwe leden ge schiedde door den Geest. Adviseur met krachtig opwekkend woord en een felicitatie aan de afdeeling. Door den Voorzitter werden zy met een welkomst woord begroet. De Secretaris bracht het halfjaar verslag uit, waaruit bleek dat de afdee ling 46 leden telt, waaronder 3 geheel- Uit den Omtrek BARNEVELD In 1926 zijn ter markt alhier aange voerd 29.035.000 eieren, die f 1.997.590 hebben opgebracht, zoodat gemiddeld f6 88 per 100 eitjes is besteed. De hoogste prys werd betaald in Nov. toen de eieren gemiddeld f 13.60 per 100 stuks gelden, terwijl de eieren in Juni het laagst in prijs waren, namelijk gemiddeld 53/« cent per stuk. Hoewel het vorig jaar 2,170.500 eieren meer zijn aangevoerd dan in 1925, is de opbrengst door de lagere pryzt in 1926 toch f35.795 beneden die v 1925 gebleven. Toen was de gemiddelde prijs circa f7.57 per 100 stuks, en in 1926, z als gemeld, niet meer dsn f6 88. Ook de pluimveeaanvoer heeft 1926, vergeleken by dien in 1925, kleine vermindering ondergaan. Dit a tal toch bedroeg in laatst genoemd jaar 1.442.000, of 176.000 meer dan in 1926. De horlogemaker S. heeft aa politie aangifte gedaan, vt-rmoedeiyk voor drie gouden ringen te zijn opge licht. Dezer dagen heeft namelijk een onbekend jongmensch een drietal dames- ringen op zicht gehaald met de belofte deze spoedig terug te zullen brengen, echter niet heeft voldaan. n 1926 EEMNES De bevolking werd derd door geboorte met Al m. en vr., totaal 57 en door vestiging 76 m. en 89 vr. totaal 166, vermeer dering dus 222 personen. Gedurende dat jaar verminderde de bevolking door overlijden met 13 en 12 vr. totaal 26 en door vertrek 78 m. en 81 vr. totaal 159, eenc totale vermindering dus van 184 Er werden dus 1926 in de 32 personen meer geboren d leden, terwyi zich hier 6 pe vestigden dan er vertrokken, hetgeen een algeheele vermeerdering beteekent van 38 zielen. Op 1 Januari 1927 bestonden de be volking utt 902 maonen en 903 vrou- wen, dus totaal 1805 zielen. NIJKERK Albier is ia werking getreden de wijzi ging in de politie-verordening, waaibij verboden is buiten noodzaak met i rijwiel aan de band op de straten, □oemd in een bekendmaking, te blfji HOOGLAND De vergadering van het Kruis vei bond Zondag na bet Lof in Concordia ge houden was goed bezet. Byna alle leden waren aanwezig alsmede enkele belangstellenden. De Voorzitter sprak bij de opening zijn tevredenheid uit ovrr de goed: uitkomst, weoschte allen een gelukkig nituojaar en sprak een woord van dai.k allen, die het mooie drnnkbest»y- veik in het afgeloopen jaar hadden gesteund, vooral aan den Geest. Adv. pastoor de Jong, die met woord en daad Het verslag van den penningmeester gaf weer een gering nadeelig slot. Dit behoeft echter geen ongerustheid te geven, want indien alle posten, die nog geind moeten worden binnen zijn, wordt *"!t in een voordeelig saldo omgezet. Alle aanwezige leden hernieuwden hun beloften, waarna het woord werd verleend aan den Geest. Adviseur, pastoor de Jong, tot het houden van de aangekondigde lezing. Z.Eerw. wees op de verkeerde drink gewoonten, welke plaatselijk nog in zwang zijn en belichtte de drankellende, waar de laatste dagen nog feiten klaar hebben getoond, dat geheele huisge zinnen tot ondergang zyn gedoemd. Alle levensgeluk wordt uit die gezin nen verbannen en de opvoeding der kinderen, dierbare panden hun geschon ken door God, wordt verwaarloosd. Arme slachtoffers, niet meer beschikkend genoegzame wilskracht om op te ..u't een. e"endigen toestand, geestelijk en lichamelijk ondergegaan. Met een krachtig en propagandistisch woord spoorde hy de leden aan te blijven voortgaan op den weg der drank bestrijding. Buitenstaanders werden uil- genoodigd dat ook zij hun krachten zullen geven aan het mooie werk der drankbestrijding en het menschelijk op zicht, wat bij vele een groote rol speelt en terughoudt, met voeten treden, By het eind dezer mooie lezing waarin zoo menig woord uit bet hart der^ drankbestrijders was gegrepen, viel een hartelijkjapplaus len deel. De zitter meende als tolk der verga dering een woord van oprechten dank te moeten breDgen aan den Geest. Adviseur en hoopte, dat het gesprokene •yke vruchten moge afwerpen. Na de rondvraag waarin enkele gen werden beantwoord, werd de gadering met het gebruikelijk gebed gesloten. Bij besluit van Ged. Stalen ii het Bestuur van het Waterschap de Gecombineerde Stoombemaling vi Zelderdsche Wetering vergunning leecd tot het plaatsen van twee electro motoren en een centrifugaalpomp in hei stoomgemaal van genoemd Waterschap. SOEST Notaris Dammers verkoopt Dinsdag 18 Januari, 11 uur, in hotel Eemland: een villa met erf, tuin en schuur, Em malaan 12een villa, Julinnastraat 57 een villa, Kerkpad ZZ, 26een perc. beide, n»by Banningstraat Soesterberg, grenz. aan de Utr. Waterl. Mij.bouw terrein Sophialaan en Emmastraat. Notaris van Ditzhuijzen verkoopt Woensdag 19 Januari, 10 uur, ten sterfbuize van mrj. Tikkel bij de R K. Kerk, den gebeelen inboedel. VOORTHUIZEN Vrijdagavond is het winkelhuis den heer G. v. d. Broek alhier, totaal afgebrand. Van den inboedel kon n worden gered, ZEIST Alhier is ingebroken in een villa den Ulrechtscben weg tijdens afwezig heid van de bewoners, die bij thuis komst een geldkisije in de gaog von den, waaruit ruim f 100 was verdwenen. Een effect van f1000 werd niet mede genomen. Ook het zilverwerk werd onaangeroerd gelaten. KOFFIE Vv/kado thee. '""sj UWEN Binnenland '1 Water valt de Veluws. Het onttrekken van water aan de Veluwe voor de watervoorziening van Amsterdam wordt door den Barneveld- schen Burgemeester fataal geacht. «Het loopt mis met de Veluwe zegt burgemeester Westrik, wanneer A'dam zyn plannen weet door te zetten. Zooal niet dadeiyk, dan toch op den duur. W(j hebben eigenlijk weinig of niets te missen. De diepe putten te Garderen en de bekende echoput by Apeldoorn staan thans sedert menschenheugenis voor het eerst droog. Ook de water stand in het Uddeler Meer is in de laatst» jaren kennelijk gedaald. De land bouw is in onze streek toch al geen instgevend bedrijf. Maar bij de chro nische droogte die ons nu bedreigt, zie ik vele kleine boeren te gronde gaan. Al die schade zal door Amsterdam ;en worden vergoed. lCn dan de boschbouwWat moet daarvan worden? is toch al zoo boom-arme vaderland speelt de Veluwe ook als vacaotieoord een belangrijke rol, en al die schoonheid wordt thans bedreigd. Waarom haalt men het water niet, waar het is, n.l. in de Geldersche Vallei; daar heeft men te veel. En heeft men wel aan oorlogs gevaar gedacht Een naar de vesting Holland opmarcheerende vijand (de Veluwe wordt immers niet verdedigd) zal zeker de waterleiding der hoofdstad hier komen afsneden. En ik kan dat met mijn paar veldwachters niet ver hinderen. En dan nog ietsbij de toe nemende neiging om hel stadsvuil op den akker te brengen, zullen vroeg of iaat ook stukken van de Veluwe daar in aanmerking komen. Hoe zal dat vuil in den grond kunnen ver werken hoe zal bet zyn rol als meststof vooral bij ontginningen kunnen spelen, indien de bodem is uitgedroogd? «Als wij, Veluwenaren, ons roeren, zal men zonder meer ove heenloopen. Wij outkennen niet groote belang van de hoofdstad. Wij hebben echter de overtuigingA'dam kan ook elders behoorlijk water krygi maar wij kunnen het onze niet missi De proef, die men nu bij ons gaat enkele oogenblikken alleen om in de buuft boodschappen te doen. Linnen goed, dal bij de kachel te drogen uing, begon tijdens ha»r afwezigheid ie schroeien drie kindeicn van andeihuli, ie en vijl jaar kwamcu door vei- ikkiog urn het leven. - la du zes jaar tijds, dal in Noor wegen hel alcolioivciuud bestaat zijn minder dan 13.1JU0 peisoucn tui :u eu 7U0U tot gevangenisstraf verooideeld wegens ovetueduig van liet verbod. Aan boeten heeft de slaat al dus 1.20U.UOU kronen ontvaogeu. i die toch in hoofdzaak wor den gevoerd door het publiek zelf. Men heeft et bi) Zl/n fnkoc.en eenvoudig op te letten, dat men Inderdaad dat gene ontvangt, waar voor men betaalt Wilt U genieten van de heflzarr werking enden lekkeren smaak van dan heeft U een waar borg van echtheid in bovenstaande Verpak king, waarin dit nieuwe hoestmiddel 4 20 ets. per ons wordt verkocht Let dus op de ITALIANO-takjes. Dc fabrikanten van Klrig-pepermunt hinderen zal zijn, is al gcvaariyk. De consequenties echter zullen nog veel ernstiger zijn, Maar wy willen er ten minste bij zijn en met behulp ook vr onze deskundigen zorgen, dat de defi tieve beoordeeling van het geval vol komen zakelijk zal zijo«. Katholieks Staatspartij Het adresboekje van de K. K. Staats partij, bevattende allerlei namen en adressen en ook de belangwekkende rede door jbr. mr. Ruys de Beerenbrouck over «De Beteekenis der Reorganisatie is uitgegeven. De Commissie tot onderzoek van be vraagstuk «Een sociale Kamer» ii samengesteld als volgtC. J. Kuiper, mr. T. J. Verschuur, prof. mr. dr. J. van der Grinten, De Commissie tot informatie de politieke organisatie der katholieken in bet buitenland is samengesteld als volgtjhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, Senarens, mr. rraus Teulings. De Commissie voor Indische aange legcnheden is samengesteld als volgt: jhr, mr. Ruys de Beerenbrouck, A. C. A. van Vuuren, Ir. L. F'eber, dr. H. W. E. Motier, mr. dr. A. van Rijcke- vorsel, dr. J. G. C. Vrieus. Op de Politieke Bijeenkomst te Amersfoort, 23 en 24 April a s., zullen als inleiders optreden naast den voorzitter van het Parlijbestuur, die in zijn openingsrede zal behandelen het onderwerp: «De grondslag belangstelling in de politiek» E. Geseling, lid van het Partgbestuur en voorzitter der R. K. Rijkskieskring- organisatie Amsterdam, c practisch werk der R. K. Sti W. Nieuwenhuis, redacteur Maasbode» te Amsterdam, over «De, afzijdigheid van het politieke werk ii or.ze R. K. bevolkingsgroepen», en mr dr. L. Deckers, over «Bzvorderirg val politieke Gemengde Berichten Nadat reeds by Hupsel, ten Noor den van Groenlo een zoutlaag ter dikte van bijna honderd meter was aange boord, heeti men thans ten Westen van Groenlo een zoutlaag aangeboord van meer dan driehonderd meter. Het onder &te gedeelte van de zoutlaag is nog niet bereikt, daar de boting zich nog in het zout bevindt. Hoeveel de dikte van de zoutlaag de driehonderd meier zal overschiijden, valt nog niet te zeggen. Ter vergelijking diene, dat de dikte van de zoutlaag, die is aangeboord, gelijk is aan ongeveer driemaal de hoogte van den Utrechfschen Dom. Deze laag bestaat uit helder, wit keuken zout. De Koningin en de Prins hebben aan ptof. dr. G, M. Venijn Stuart te Rotterdam, opgedragen aan Prinses Juliaua ouuci wijs te geven in de Staat huishoudkunde. Te BiUon zijn vier Jongemannen bij het nemen van een bad omgekomen, tengevolge van een onvoorzichtige be handeling van de gaskachel. Te lrkoetsk zijn zes ambtenaren te' dood veroordeeld wegens het «in dis credit brengen van het sovjet-gezag»- De centrale commissie voor uitzen ding van kinderen naar buiten, heeft in 1926 luim 3700 kinderen uitgezonden hiervan waren afkomstig uit Amster- im 983, uit Rotterdam 1104, Hage 752. - Te Montreal is een bioscoop afge brand. Het theater was gevuld ongeveer twaalfhonderd personen, wie een groot gedeelte klcdcre: jonge menschen. De aanwezigen vlucht ten, waarby door het gewicht van de opdringende menschen een trap instortte. De kindeken werden onder de voet ge- loopen en door het instorten van de trap werd de paniek vergroot. Zij die zich erop bevonden, of onmiddellijk volgden konden niet meer uit het ge bouw komen. Zy slikten of kwamen iD de vlammen om. Het aantal dooden bedraagt meer dan honderdmen spreekt zelfs van honderd veertig tot honderd vijftig. Het aantal gewonden r groot. Den Isatsten tijd zyn er te Blockz- heim in den Fllzas herhaaldeiyk hof steden afgebrand. Bij deze branden was steeds een 18-jarige jongen wezig, die zich bij het reddingswerk onderscheidde. Eenige inwoners staken de hoofden bij eikaar om den jongen te beloonen, doch andere opperden het vermoeden, dat hij wel eens de brand stichter kon zijn, omdat hij zich of meer zonderling gedroeg. De jongen werd aan een scherp veihoor onder worpen en daarby bekende hy alle branden gesticht te hebbeD. Eerst zei hy, dat de branden aangekomen Wi door het onvoorzichtig wegwerpen lucifers in schuren, waarin by geslapen hBd, doch later moest hij erkennen de branden met opzet te hebben aange stoken, omdat de eigenaars van dc boeven geweigeid hadden hem onder dak te verleenen. Zekere J. v. Z., koopman te Kapel- Avezaath, kwam op de markt te Tiel met een varken, dat ziek was. Op de vraag van een kooper verzekerde hij, dat het dier niets mankeerde en zelfs buitengewoon goed was. Die persoon kocht daarop dat varken en den vol genden dag lag het by hem dood in het hok. Achteraf kwam vast te sti Z. heel goed geweten bad. dat het beest ziek was, en daarom werd strafvervolging tegen hem ingesteld wegens oplichting. Na door de rechtbank te Tiel daarvoor te zijn veroordeeld, kwam de zaak in hooger beroep, met bet gevolg, dat het gerechtshof als zyo meening uitsprak, dat het hier gold ecu zeer ernstig feit van oplichting en den verdachte, overeenkomstig hel vonnis van eersten aanleg, veroordeelde tol drie maanden gevangenisstraf. Te Wesldorpe is een 17-jarig mei/je, dat een klein wondje aan de hand had opgeloopen, onder hevige pijl aan bloedvergiftiging overleden. In de schuur van den landbouwer te Merken zyn twee jongens dood onder een hooiberg gevonden. Het schijnt, dat de knapen bij het springen op den hooiberg zyn gevallen en toen onder het hooi bedolven zijn geraakt en gestikt. Te Keulen werd door den rechter in verhoor genomen een valschen prins, die zich er op beroemrn kan den «Hauptmann von Kopenick» geklopt ti hebben. De gearresteerde is 'n zekeri Hany Domela, afkomstig uit dc Oost- zeestaten. Hij heeft zich onder den «F'reiherr von Koiff» uitgegeven den oudsten zoon van den cx-kroon- prins. Hg beschreef zyn verblijf Thuringcn, waar hij bijzonder hartelijk ontvangen werd, als volgt: Ik besloot te Golha te blijven. Tt ik aankwam, weid ik in de vestibule het slot plechtig ontvangen. De vroegere premier Von Bascwiiz en vele andere hooggeplaatste persoonlijk heden, benevens een schaar van hof dames, maakten hun opwachting. Zij verklaarden mij. dat het hun een by- zondere eer was, «zqu koninklijke hoog heid» te mogen begroeten. Den volgenden dag werd ik tot by- woniDg van een jachtpartij uitgenoodigd. Ik werd met een ifficieele toespraak begroet. Toen Ik des avonds in myn hotel terugkeerde, was daar de burge meester van Gotha aanwezig, die het echter niet waagde mij aan te spreken hij liet my door het hotelpersoneel zeggen, dat hy den wensch koesterde door my te worden ontvangen. Ik liet hem antwoorden, dat ik binnenkort in cognito op het stadhuis zou komen. Ik deed dit dan ook een der volgende dagen. De burgemeester vroeg my by die gelegenheid, of ik koninkiyke dan wel keizeriyke hoogheid genoemd wensclue te worden. Ik antwoordde, dat ik wel is waar op beide titels recht had, doch dat ik hem verzocht my eenvoudig prins Wil- helm te noemen. De burgemeester was door mijn eenvoud zeer getroffen. Hij gaf aan alle stedelijke ambtenaren in structie, my overal toe te laten en m(J dc gemeentelijke instellingen te toonen, die ik wenschte te zien. By een bezoek aan Dessau verzocht de intendant van het theater roy, een bezoek aan het theater te brengen. Hy list den Alten Dessauer opvoeren, met de opmerking, dat daarin mijn konink iyke voorvader, de oude Frits, optreedt. Ik werd des avonds plechtig ontvangen en naar de hcfloge geleid. Al wie te Dessau iets te beteekeoen heeft, liet zich aan mij voorstellen. Myn verblijf te Golha nam op zonder linge wijze een einde. Stralend van vreugde kwam de directeur van het hotel mij op zekeren dag mededeelen, dat de heer Von Berg cp komst was. Natuurlijk nam ik aan, dat dit de ge volmachtigde van het Huis Hoheozol- lern waB, ik vreesde door hem ontmas kerd te zullen worden. Desondanks verzocht ik voor den heer Von Berg vertrekken in gereedheid te brenger, die in de onmiddellijke nabijheid van de myne waren gelegen. Des namiddags verliet ik evenwel Gotha met een auto van bet hotel. Ik liet my naar Erfurt brengen, waar ik ontvangen werd door den commandant der Rj'ksweer, die zich voor die ge legenheid met tahykc decoraties had behangen. Domela bleef maar één nacht te Er furt. Toen verdween hy naar West- Dultschland, waar hy gearresteerd werd op het oogenblik, dat bij bij het Fransche vreemdelingen-legioen wilde dienst Influénza en Griep Koorlswerend U genezend zijn Sanaplrln» tabletten (Wettig beschermil tegen vervalsching) Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 en 38 c Burgerlijke Standen. BAARN. Geboren Fiyizcn, d. v. E. v. Maanen en M. Ruiter Jan Hendrik, z. v. W. v. Wijk en H. de Bruijn Joannes Cornelis, z. v. A. Baars en C. M. v. Vliet Anneke Johanna, d, van W. Kamphorst en J, E. v. Zanten Do- minicus Johannes Gerardus, i. v. F. K. van Dyen en A. H. L, Ouwendijk Dolly, d. v. H. C. Arnold en J. M. dc Bueger. I OverledenJohannes Timmer 67 j„ echtg. v. A. Rippen. BARNEVELD- Geboren Gerrlt, z. ven A. H. Hooijer en C. Evers. Elbertine, d. van H. v. Ramshorst en E. G. Bouw. Rrgaida Geertrulda Christina, d. van H. v. Laar en J. M. Gansevies. Jan Willem, z. van J. W. Minnen en J. v. d. Kamp. Lub- beitje, d. van R. v. Landen H. Lam. Getril, z. van T. Zoonen en G. Heiwegen. Hendrik, z. van T. v. Winkoop en A. v. d. Mheen. Hen- drikus Johannes Hermanus, z. van H. M. D. Paulich en J. P, H. Lamers. OndertrouwdC. Bloteoburg en G. Geresteijn, Getrouwd A. Buurman en P. Bosch. W. v. Hell en G. v. d. Berg. M. Berkhof en M. v. a. Bunt. OverledenMaria v. Beunt, 75 j., echtg. van A. v. d. Neul. Catharlna Erken8,79 j., wed. van N. F'. Wijngaards. Lammert Versteeg, 63 j., echtg. van M, v. Middendorp. EEMMES. GeborenGijsbertus Cor nelis, z. van G. J. Gieskens en T. Horst. Maria Hendrika, d. van L. Post en W. M.Zwanikken. Joh.nnes, z. van T. Blom en H, Bos. Over'eden P. v. d. Brink, 81 j., weda. van M.Daat- selaar. L, Rigter, 80 j wedn. van G. Stalenhoef. enKele gebruikte zeer goed koop, welke op gemakkelijke wijze betaald kunnen worden Pianohandel L. Klein Utrechtschestraat 44 A

De Eembode | 1927 | | pagina 2