H. ELZENAAR Gesprongen handen MAGAZIJN VOORWAARTS Balans-Opruiming Bel dan op No. 42 Kantoorboekhandel Kantoormeubelen Schrijfmachines Ungaitrut 84 Telel. S28 Speciaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teekenbenoo- dlgdheden. - Advertentie-Bureau Amersfoort 6* Instrumentaal en Vocaal Concert. Dit 6e coocert vaa het bekende Pa- irooaataorkest bedoelt te zijn een echt volksconcert. De muziek en de zang is wat lichter van aard dan wij gewoon zijn, terwijl de entrée dermate laag (25 cent) is gesteld dat een ieder kzn profiteer en. Van dit concert zullen twee uitvoe ringen gegeven worden n.l. a.s. Zondag in het PatronaatBgebouw aan de Paulus Borstraat en Zondag over 8 dagen in het gebouw Sint Aechten, Zand 17. Het concert beoogt een dubbel doel op de allereerste plaats de strijkmuziek nog meer populair te maken, vooral bij de jongens en meisjes van onxestads- palronaten, en vervolgens door de baten het PatronaaUorkcst zelf te steuoen, wijl door de weigering der stedelijke subsidie het orkest in fioaociëelen nood Wij vertrouwen dat dit dubbel doel bereikt kal worden en sporen ieder aan een van beide uitvoeringen te gaan bijwonen. De aanvang is gesteld op 8 uur en men wordt in zijn eigen belang sterk aangeraden te voren kaarten te koopen en zich een gereserveerde plaats te verzekeren. Het St. Rafaels-patronaatsjaarfeest en oudersavond, wordt gehouden op Zondag 13 Februari om half 8, in het patronaat St. Ansfridus. Het programma vermeldt: rede van Rector de Groot en optreden van pro fessor Baldini met een le klas program. Gezien het enorm succes van professor Baldini in andere plaatsen, belooft de avond van 13 Febr. een schitterende feestavond te worden, beschaafd, sant en leerzaam. Bij Kon. Besl. is benoemd bij hel reserve-personeel van den geneeskun digen dienst, tot reserve-ofticier van ge zondheid der 2e klasse A. J. R. E, van Schoonhoven In Sl. Jozef wordteen kaartconcours gehouden op Zondag 20 Februari 's avonds 8 uur. Opgave bij den cierge. Onze stadgenoot, de heer Henk Ramselaar, pianist alhier, speelt Zondag van half 10 tot half 11 voor de R. K. Radio-omroep, Met groote voldoening ontving het Missiehuis te Roosendaal bericht, dat een oud-student van het Missiehuis, de HoogEerw. Heer G. Wanteoaar, die tevens eenige jaren Professor aldaar geweest is, benoemd is tot Apostolisch Prefect van de Praefectuur van Basan- kusu (Belg. Congo). Deze eerste Apostolisch Praefect Basankusu, opvolger van Mgr.G. Brands- ma, werd geboren te Soest op 19 Maart 1886, studeerde de Humanniora aan het Klein-Seminarie te Culemborg, deed zijn intrede te Roosendaal in 1904, werd te Mill Hill Priester gewijd, Juli 1909, was werkzaam aan het Missie buis te Roosendaal als Professor vertrok in het einde van 1919 naar Congo-Missie. Onze lezers zullen zich nog wel de pittige correspondentie van Pater Wan tenaar uit den Congo herinneren in Blad geplaatst. Moge Gods zegen rusten op het ver- beven werk van Monseigneur G, W, Zondag werd in inticmen kring het koperen priesterleest gevierd vat WelEerw. beer L. H. B. Sanders, r van het Moederhuis der Congregatie O. L. Vrouw te Amersfoort. Sedert 1 October 1926 is Rector Sanders als zoodanig aan het Moederhuis van de: Congregatie verbonden. Voordien wi ZijoEerw. werkzaam als assistent i Den Hoorn en als kapelaan i Leeuwarden. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat gedurende de maand Februari voor ieder ter Secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd de Alphabetische Lijst, bevattende de na men der in deze gemeente metterwoon gevestigde eigenaars of beheerders één of meer ter vordering en ter I ring aan te bicden paarden, opgemaakt ingevolge art. 17 van het Inkwartierings- ruwe huid schrale lippen De R. K. Werkliedenvereenigiog St. Jozef, houdt een ledenvergadering op Donderdag 17 Februari. De agenda vermeldt o.m.installatie, jaarverslag secretaris en penningmees ter, behandeling begrootlng, Congres Nijmegen enz. Nieuwe boeken in de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek a.d. Nieuwstraat. Gouwe. De grafische kunst in het prac- tlsche leven' Wouter Hutschenruyter. De geschiede nis van h:t orkest en zijn inatrumi Der Kinderen-Besier. De kleeding voorouders, 1700—1900. Nederlandsch Indié. Platenatlas. F. Unger. De uitspraak van het latijn. Henriette van Wessem. Haken, hand leiding, Ik kan handwerken. Emile Erena. De heilige pelgrim. Be- nolt Joseph Labre. G. v. Gestel. Uw kleine doopellng. H. Haarselhorst. De bereeniging der kerken in Engeland. G. A. de Jong. De erfzonde. Al Soeklman. Hoe ziet de Javaansche jongen het Chriztendom. Jac. Zwarts. De Joodsche gemeente Amersfoort. Gedenkboek 2e eeuwfeest van het bestaan harer synagoge, Algemeen adresboek van Nederland voor handel, landbouw, nijverheid verkeer, 1927. Pius Almanak 1927. De R. K. Leeszaal is dagelijks kos teloos toegankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Aan abonmi's worden boeken ter lezing thuis verstrekt A i 1.50 Duizenden boeken, waaronder pracht werken op elk gebied, liggen voor ieder gratis ter lezing in de lees- en studie zalen. Alle inlichtingen iazake lectuur worden daar gaarne verstrekt. Verbinding met alle groote schappelijke bibliotheken van Nederland. Limvio, dat Zoodag 1.1. zoo leelijk in de Amsterdamsche klei is blijven steken en mede daardoor een groote nederlaag van R. K. A. V. te slikken kreeg, beeft Zondag a.s. gelegenheid j zich te herstellen. Het Bussumscbe S.D.O.komt Barchman Wuytiersiaan op visite. De rood-witten kunnen winnen, 't Is de vraag r of er werkelijk anderhalf uur met enthousiasme gevoetbald wordt. Is dit werkelijk het geval, dan blijven de punt jes in Amersfoort en kunnen de Lim- violen na afloop, als goedgeaarde keien trekkers een rondedans om de kei maken. In de overgangsklasse B wordt voo gespeeld: H.B.C.—V.V.Z.E.M.M, Alw. Forward. Limvio 2 heeft vacantie, terwijl bet 3e elftal de moeilijke taak krijgt, hel nog ongeslagen Saeslum 2 partij te geven, We hopen dat de Zeistenaren bet Diet al te bar zullen maken en met 3—0 genoegen zullen nemen. Limvio 4 gaat naar Soest om De Ploeg 2 bestrijden. Zouden de juniores daar winstpunije halen? Laten ze het e probeeren. Dinsdagavond werd de derde boscb- bouwcursus der Nederlandsche Heide maatschappij geopend. Dank zij de- krachtige medewerking van het bestuur der Tuinbouwvereenigiog Amersfoort, gaven zich bier niet minder dan ongev, 40 deelnemers voor dezen cursus op. Behalve eenige boscheigenaren en be langstellenden, hestaat het grootste deel der cursisten uit boschwachiers en tuin bazen uit de omgeving van Amerstoort, die zoo rijk is aao groote en kleine landgoederen. Ook hier is weer duidelijk gebleken, dat er in ons land groote behoefte be staat aan dergelijke cursussen en hei ligt dan ook in de bedoeling der Neder landsche Heidemaatschappij, deze in den volgenden winter op verschillende plaatseD te geven. Op het Stationsplein werd een dame aangereden door een motorfiets,(doordat laatstgenoemde verkeerd uitweek. De aangeredene viel en liep lichte kwet suren op. Met een auto is zij Ziekenhuis gebracht. Uit den Omtrek ACHTERVELD. Jaarvergadering Kruisverbond. Verleden Zondag werd in Huize St. Jozef de jaarvergadering van het Kruis verbond gehouden. Uit het verslag den secretaris bleek dat het ledental, van 1 Jan. 1926 af, met oogeveer 20 is toegenomen. Op het oogenblik zijn er 36 leden: 24 afschaffers en 12 ge heelonthouders. De penningmeester wist de leden in zijn verslag te verrassen met de mede- deellng dat bij een batig saldo had van ongeveer 125. Na het verslag van penningmeester werdea leden, geheelonthouders, geïnstalleerd. Vervolgens werd door alle aanwezige leden de belofte tot afsch.rtlïog of ge heelonthouding hernieuwd. De Een Adviseur sprak dan de vergadering tc en wees er op dat de toekomst der drankbestrijding verzekerd is, haar leden mannen zijn van 'n rotsvast geloof. Krachtig werd aangespoord om goed gebruik te blijven maken van bovennatuurlijke middelen die wij hebben om ooze beweging groot en krachtig te maken. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren H. v. d. Hengel en Baaiman herkozen. Beide heeren namen die be noeming weer ann. Vervolgens werdeo nog enkele huishoudelijke mededeelin-j gen gedaan en maakten sommige leden van de rondvraag gebruik, maar daarna kwam de aangekondigde verrassiog I Enkele leden van het Kruisverbond hadden een tooneelstukje geleerd en dezen avond ten beste worden gegeven. En werkelijk, 't was een ver rassing, we hadden niet kunnen denkeo dat men, na zoo'n korte voorbereldiog, zoo iets levereo zou. Natuurlek zouden cr ook heeljwat aanmerkingen te maken zijn, hoe kan 't anders, maar toch mag verwacht worden dat deze leden bij ge stadige oefening heel veel goeds zullen presteeren. De voorzitter sprak dan ook zeker namens heel de vergadering, toen hij In zjja dankwoord, den wensch uit sprak dat ook in de toekomst op der gelijke medewerking tot het welslagen van een vergadering gerekend zou kun- Op de niet-Ieden,hierbij tegenwoordig, scheen deze vergadering ook goed ge werkt te hebben, tenminste na afloop gaven zich een 3-tal van hen als lid op. Moge dit voorbeeld nog door vele anderen gevolgd wordeD, vooral uit den stand der grootere boeren. Tot nu toe is daar de deelname aan de georgani seerde drankbestrijding gering. En al zal bet ou wet waar zijn, dat zij voor zich persoonlijk geeo lid behoeven te den, ook thans kan hun voorgaan van groote beteekeois zijn voor adderen, en vooral de jongeren zullen zeker graag door het bestuur van het Kruisverbond als lid worden ingeschreven. Als we zien dat er 'n tijd geweest is waarop de afdeeiing Achterveld 97 leden lelde, dan is er zeker reden ge noeg om te weoschen dat er door alten geholpen wordt aan bet inhalen van zoo'n ledenverlies. BLARICUM In den nacht werd onze parochieher der, de 67-jarige pastoor B. L. Soelting plotseling ernstig ongesteld. Aan de Z.Eerw. werden de H.H, Sacramenten toegediend. HOOGLAND De melkrijder v. d. Eshof had Maan dag het ongeluk van een gietbak te vallen en zich daarbij ernstig te be zeeren aan het onderlijf. Geneeskundig! hulp welk ontboden werd, achtte directe opname in bet ziekenhuis noodzakelijk. Onder hevige pijoen is hij naar Amers- loort vervoerd om daar een operatie ondergaan. Het is wel te hopen dat hij, vader o een groot gezin, daar spoedige geheele genezing mag vioden. Zaterdag 12 dezer houdt het Groene Kruis in Concordia te half-7 een alge- meene ledenvergadering waarbij o.m. de jaarverslagen en bestuursverkiezingen worden gehouden. Op Donderdag 24 Februari wordt ten gemeentchuize van 10 12 en.' uur gelegeoheid gegeven tot "Ijken herijken van maten en gewichten. Dat de Van Nelle's Koffie- en Thee film zooveel belangstelling zou trekken, was niet verwacht. De groote zaal van Concordia, waar pl.m. 350 menscheo geplaatst kunnen worden, was Woens dagavond volgestroomd en nog enkelen we.-den aan den deur, wegens plaats- gebrek terug gezoaden. De eerste welke vertoond werd, was er eet prachtige natuuropnamen. Daarna werd de koffie- en theefilm op het doek ge bracht. Men liet daarbij zien de aan planting, groei, bloei en oogst der pro ducten om daarna de verdere afwerking, door verschillende machinerien verricht, revue te laten passeeren. Als slot een aardig bedachte reclame- koffi-.film, waarbij uitkwam, dat Van Nelle's koffie bet slechtste humeur bij spoedig in goede luim weet AMERSFOORT LANGE8TRAAT 60 - TELEFOON 529 Volgende weck wegens enorm succes VOORTZETTINQ DER JAARLIJKSCHE hetwelk ruiming in aaimerking komt :- DUS WEDEROM EXTRA KOOPJES Uitsluitend a Contant - Geen zicMzandlng - dat de heer Vroegop te Nijkerk de ver- zamelstaten met de totaalcijfers der rekeniDg 1924-'25 heeft ingezonden, welke thane naar bet gouvernement kunnen opgezonden worden. De heer K. W. Dumont, benoemd tot tijdelijk gemeente-ontvanger, krijgt verlof van B.) en W. elders te wonen. De heer v. Manen doet uitkomen, dat wannner de aanstelling defioitiei wordt, de heer Dumont te Hoevelaken Tijdens de pauze kregen de :igeo gelegenheid de koffie te keuren. Een heerlijk bakje, hetwelk zich goed liet smaken, werd gepresenteerd. Bij wijze van kennismaking kreeg ieder bij afloop nog een pskje Vao Nelle's rooktabak mee naar huis. Het kan niet anders of deze reclame voor de Van Nelle's producten heeft ingeslagen. HOEVELAKEN Als datum voor de verkiczlug voor leden van den gemeenteraad is door den gemeenteraad Woensdag 18 Mei vastgesteld, terwijl de caodidaatstelling op 12 April wordt bepaald. De heer Bartelman van Amersfoort, et ingang van 15 Febr. a.s. benoemd t gemeente-secretaris, legde de vei eischte eeden af en wordt door burgi en raadsleden gecomplimen teerd. De Voorzitter zegt, te hopen, dat de heer Bartelman id het belang der gemeente zal werkzaam zijn. Inzake de water-kwestie van de Veluwe ze de de Voorzitter zeer ver wonderd te zijn geen uitnoodiging ont vangen te hebben tot de leeds dorr de Veluwsche burgemeesters over deze belangrijke kwestie gehouden vergade ringen. Men^wenscht echter niet door het gemeentebestuur vao Barneveld terzijde gesteld te worden en vdó'dat een besluit tol adhaesie-betuiging neemt, eerst op de hoogte te zijn. Want de vraag is of de zaak voor Hoevelaken wel van belarg is. Vo ge is het rapport van Prol. v. Baren te Wa- geningen moet men wel gclooven, dat wateronttrekking voor de hooge Veluwe nadeelig zou zijn, maar het lagere ge deelte (waarop Hoevelaken), zou er allicht mee gebaBt zijn. De Voorzitter deelt vervolgens mede, HOOGLANDERVEEN Donderdagavond werd alhier de Al- gemeene Vergadering van de Boeren leenbank gehouden welke door 55 leden bezocht was. Na opeoing door den Directeur met gebed, werden de Notuleo van de vorige vergadering voorgelezen, goedgekeurd en geteekend. Tot taris werd benoemd D. Brouwer stemopnemers H. Boersen en C. horst. Uit het verslag over 1926 bleek dat de Boerenleenbank op 3iyD< ber 1926 een ledenaantal had vai Het aantal spaarbankboekjes bedroeg 168, voorschotboekjes 53 en loopende rekeniogboekjes 17. De Rekening en Balans vaa den Kassier gaf de vol gende cijfers Ontvangsten Rekening. Inhoud op 31 Dec. 1925 f3579.21 Ontvangen spaargelden f 59629.42 Terugbetaalde voorschotten f17703. Oil vangsten in loopende rekening 109062 65 Ontvangen rente van voor schotten 3816 68Ontvangen provisie van voorschotten f 100.Ontvangen interest in loopende rekening f 2008.61 Ontvangen provisie in loopende reke ning f 62.51 Totaal f 195962."" Uitgaven Rekening. Terugbetaalde spaargelden f55933.92 Gegeven voorschotten f30600.Uit gaven in loopende rekening f98872.28; Uitgaven aan rente voor spaargelden f4631.45; Uitgaven aan rente io pende rekening f 199.08 Uitgaven provisie in loopeode rekening f 129 83 Salaris van den Kassier f 150.Over boeking winst vorig jaar naar de reservi f400.-. Uttkeering winst f21.48 Buitengewone uitgaven 259.44Inhoud kas op 31 Dec. 1926 1 4764.60; Totaal f 195962 08. Actief of vorderingen der Balans. Iahoud kas op 31 Dec. 1926 f4764 60 Uitstaande voorschotten f91836.17; Tegoed in loopende rekening van leden f26846.08; Tegoed ia loopende reke ning van de Cotip. Centrale Bank f 22663.74 Aandeelen Centrale Bank f600.Aandeel Boerenbypotheek- bank f 100.Waarde roerende goe deren f 159.10; Totaal f 146969.69. Passief of schulden der Balans. Saldo's der spaargelden f138243 Schuld in loopende rekening bij leden f6231.78; KeBervekapitaal f1876 88; Winst over 1926 f618.-; Totaal f 146969.69. Deze rekening werd namens de v gndering nagezien door H. Boersen C. Hilhorsi en goedgekeurd en teekend. Van de winst werd f 588 bestemd voor het reservefonds en f30. voor de R. K. Boerenbond. Herkozen werd als lid van den Raad van Toe zicht A. Th. van Lierop met de 54 uitgebrachte stemmen. Daarna gaf meester Smeets een verhandeling over het gebruik van kalksalpeter en kalkmergel en werd deze vergadering onder dankzeggirg voor de goede op komst door den Directeur met gebed gesloten. HAMERSVELD Uitslag van de gehouden stemming voor de groslijst R. K. candidaten Prov. Staten. Uitgebracht 154 stemmen. Volgent Politiek Advies 9. Beijer 1, Bosch van Oud-Amelisweerd 1470, Brouwer 2, de Bruijo 100, de Goty 1345, Hamers 2), Hazendonk 3, R. van den Hengel 12, W. van den Hengel 2265, Jongerius 1128, Koigge 1562, Kraan 47, Kroes 146, van Laan 73, Orth 37, van Rooyen Scholtens 81, Schutte 11, Steenhoff 70, Stokman 57, Surlog 1243, Veldman 2, Venings 26, Verder 33, de Vrankiyki 31, Wools 23, van der Worp 1063, va der Wurf 9, de Wijkerslooth 2356, Zwetsloot 4. LEUSOEN Verloreneen auto-lantaarn op de :g van Hamersveld naar Amersfoort. Tegen belooning terug te bezorgen aan de Secretarie te Leusden. STOUTENBURG De stemming voor de R. K. groslijst Prov. Staten had den volgenden uitslag: Volgens Politiek Advies 151. Door verschillende candidaten werden de volgende punten behaald Beijer 220, Bosch van Oud-Amelis weerd 3253, de Brabander 153, Brou wer 720, de Bruijo 1872, van Doornik 118, Eisen 18, de Goey 2517, Hamers 231, Hazendonk 179, R. v. d. Hengel 3001, jongerius 62, Ksta 76, Kniggc 2956, Koot 51, Kraan 944, Kroe. 2740, Kromwgk 10. van der Laan 1230, Orth 703, Pzyens 8, van Rooyen 7, Schol tens 1387, Schutte 11, Steenhoff 1192, Stokman 1056, Suriog 2540, Veldman 8, Venings 40, Verder 195, de Vrank- rijker 341, Wools 20. van der Worp 574, vnn der Wuif 50, de Wijkersloot 1961, Zwetsloot 45. S0E8TDIJK Ten bate der H. Maria-ketk wordt weer een verloting georganiseerd. Bij de vorige grooie verloting meerdere mooie prijzen, eigendom der vereenigiog gebleven. Met toestemming van Burgemeester en Wethouders zul len deze in den Paaschiijd publiek loot worden. Er zijn 2000 loten en een flink aantal mooie prijzen. Provinciale Slaton. Zaterdag wordt de R. K. candidaten- lijst vastgesteld. Waarschijnlijk zal er uit zien als volgt 1. Bosch v. Oud-Amelisweerd, Utrecht. 2. Herm. Kroes, Amersfoort. 3. Suring, Maarssen. 4. Koigge, Wilnis. 5. De Goey, Mootfoort. 6. de Wijkerslooth de Wecrdcsteijn, Utrecht. 7. de Bruijo, Utrecht. 8. W. van den HeDgel, Achterveld. 9. Mr. H. J. J. Scholtens. Houten. 10. J- Th. v. d. Laan, Zullen. 11. P. H. J. Steenhoff, Baaro. 12. S. Kraan, Amersfoort. 13. J. W. Stokman, Wijkbij Duurstede. 14. Orth, Soest. 15. G. v. d. Worp, Kamerik. 16. J. A. Verder, Vleuten. Van de niet-geadviseerden zal moedelijk niemand op de lijst eeo plaats krijgen. De eerste zeven plaatsen zullen wel worden bezet.' D* Still* Omgang Het bestuur van het Gezelschap den Stillen Omgang te Amsterdam zoekt oos de vereerders van het H. Sacrament van Mirakel er aan te innereu, dat Zondag a.s. 13 Febr. half 2, de groote jaarlijksche vergadering in 't gebouw voor den WerkendeoStaod, Kloveniersburgwal 87, zal plaats vioden. Na afloop der openbare vergadering, die voor ieder toegankelijk is, houdt het bestuur oog de gebruikelijke jaarlijksche bespreking met de afgevaardigden der zusterorganisaties van elders. Dr. De Visser. Onder enorme blijken van sympathii en hoogachting heeft oud-minister De Visser, voorzitter van de Christ. Hist. F'ractie in de Tweede Kamer, zijn 70e verjaardag gevierd. In tegeostelling met de hongerkonin- gen, die door zich gedurende geruimen tijd van spijzen te onthouden, hun brood trachtten te verdienen, is te Vinkeveeo zekere C. B. opgetreden, die wel »eet- koniog mag genoemd worden. Nadat de spijzen naren bereid en bet ge vraagde geld door de aanwezigen was bijeengebracht, veroberde bij in één maaltijd niet miuder dan: 2 pond rijst, 4 liter melk, liter water en '/i pond suiker. Dit was hem k aarblijkehjk nog □iet genoeg, althans dezer dagen trof hij zich zelf en werkte hij i maaltijd 2 '/2 pond rijst, plus 4I/S melk naar binnen, nadat dit voedsel ten gaanschouwe der aanwezigen toebereid. Nabij Reusel is mej. B. met haar fi:ts|in het kanaal geraakt en verdronken. De juffrouw werd toen zij langs het kanaal fietste, door een lijn van eeu schip, dat door een paard werd ge lrokken, gegrepen en in het kanaal ge trokken. Tevergeefs trachtte men haar te redden. Toen zij werd opgehaald bleken de levensgeesten reeds geweken. Mej. B. was moeder van een kind. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en huidschilfer», bst baar zacbtsr, glanzend eo wat doa- kerder getint, als gt des morgena da harea an daarna mat de vlogertoppeo ook de hoofdhuid Inwrijft met aen weinig Dooa 30. Tuba SO c PUROL Gemengde Berichten Z. Em. Kardinaal Dubois heeft geschreven, dat geen enkele priester een radiopreek mag houdco zonder voorafgaande toestemming van den Bisschop, en dat slechts nadat de in houd van de betreffende preek is ge a en goedgekeurd. De directeur van den geneeskundi gen dienst van de stad New-York deelt mede, dat er io het afgeloopen 741 menscheo aan het gebruik alcohol van slechte kwaliteit zijo gestorven. Io denzelfdeo tijd kwamen 6649 per sonen door automobielongelukken om het leveo io de 78 voornaamste Ameri- kaansche sleden. Daarvan in New. York alleen 1059. Ij Bremerhaven is een sleepboot gezonken, waarbij de kapitein en een stoker verdronken. De machinist kon 'ijf uur levend uit het gezonken vaartuig te voorschijn worden gehaald. Bij de beproeving van oieuwe gas maskers in een kolenmijn in Wellington hebben 4 arbeiders den dood gevonden. Aan de verschillende veilingen te Langeodgk wordt tegenwoordig weer heel wat kool verkocht voor 60 cent per 100 K.G. Meerdere tuinbouwers brengen ze naar de akkers ais bemesting. Uit Noord-ItaliC wordt hevige koude eo zware sneeuwval gemeld. Op som mige plaatsen ligt de sneeuw meer dan een halven meter boog. De koude be droeg te Piaceosa 12 en te Milaan 7 gradeo. De politie te Turijn heeft de sluiting van alle cabarets bevolen. Dit geschied de als gevolg van een der maatregelen welke Mussolini heeft gelast ter bestr$. ding van de gevaren voor de openbare moraal. De politie te Napels is begon nen met de arrestatie van personen uit •donker* Napels. Reeds zfln er 85 ge arresteerd. Men verwacht, dat het aantal arrestaties tot eenige honderden stijgen. Tengevolge van het gedrang ooder de enorme menigte bij de begralenis vao het stoffelijk overschot vao dea Japanscben Keizer, werd eeo persoon, gedood en een honderdtal gewond, vijf ernstig. Het personeel aan de sigarenfabriek der Gebr. van Schuppen te Veenendaal, is aangezegd, dat het wegens slapte in het bedrijf slechts drie dagen per week kan werken. In Cleveland In den staat Ohio, zijn drie vliegtuigen uit de hallen, waarin zij lijdeos den winter geborgen waren, gestolen. Uit het Russische roode leger zijn duizenden officieren ontslagens, die cu als >viijwilllgers« in bet Chineesche leger dienst nemen. Hebt II een Taxi of auto noodig Amersfoort, Liturgisch* kalander. Week van 13—19 Februari. ZONDAG 13. Septugeslms. Tijdeigen Mis Circumdederum, zonder Gloria, 2e geb. A cunctis, 3e geb, naar keuze. Pref. H. Drievuldigheid. MAANDAG 14. H. Valeofius, 2e geb. A cuntis, 3e geb. naar keuze. DINSDAG 15. H.H. Faustioua en Jovita, 2e en 3e geb. als gisteren. WOENSDAG 16. Mis als Zondag, zonder Gloria, 2e geb. A. cunctis, 3e geb. v. d. Overledenen Fidelium (2 Nov.) 4e geb. naar keuze. DONDERDAG 17. Mis als Zoo zonder Gloria, 2e geb. A cucctis, geb. naar keuze. VRIJDAG 18. H. Simeon, 2e e geb, als Maandag. ZATERDAG 19. Mis van O. L. Vr. Salve (bij de Votiefmisreo) 2e geb. v. den H. Geest, Deus qui cords, 3e geb. voor de Kerk of Paus. Pref. van de H. Maagd. Marktberichten. Fruit- en Groentenvelllog Amorstoort en Omstreken. Noteering vao 7 Februari. Handappels 00—00 ct. Stoof peren 00 ct.Boerenkool 11—19 cf. p. 10 st.Sav. Kool 75ct.lOst. Roode Kool 5065 ct. perlOst, Bloemkool 0 Ct. p. at Spruiten 922 ct.Bieten 0000 ct. Witlof 18-22 ct. Moesapp. 00 00 ct. Handperen 00 ct. p. K.G.; gele kool 0 ct.Prij per lOstk 14 16ct selderie 55—58 ct. per 10 stuks; dunsel 16 ct. per bakje. AMERSFOORT. 4 Febr. Appelen f 500 A f 8.00 per HX.; Peren f6.A f8.per H.L.Zandaardappelen f0,a 10.— p. H.L.; Hoendereieren f 8 50' A f950 per 100 stuks; Eenden eieren f 7.00Af 7.50per 100st.; Boter f 2 40 A f 2.60 per kilo kip pen f2.00 A f2.75 per stuk; Jonge hennen f 0.— A f 0.— p. stuk; Hanen f 1.75 A 12 40 per stuk; Jonge Hanen f 1.25 A f2.— per stuk; Hennen f2.50 A f3.50 per stuk; Tamme konijnen f 1.50 A f2.25 per stuk; Wilde konijnen fl.00 A f 1.20Hazen fOÖO A fO.OO p. st.; Duiven 0.50 A 0.70 p.p.; Tamme eenden f 1 00 A fl.50; Magere varkens f23 a f40 per stukZeugen f 75 A f 120 per stuk Biggen f 10 A f22 Zeugen guste f60 A f85. Geiten f8.00 A f 00.00. Vette varkens f 0.00 A f000. Koeien f000. Aangevoerd5 heet. Appelen 00 heet. Peren210.000 ;hoen- dereieren 900 stuks eendeneie ren; 60 kilo kooiboter; 85 magere varkens220 Biggen, 20 Zeugen 00 heet. ZandaardappeleD, 2 geiten UTRECHT 4 Febr. Aanvoer 9 wagens, wegende 2680 K.G. Eerste kwaliteit f f Tweede kwaliteit f 4J. A f 43.—. Rijksmcrk f 44 fïO—Zwaardere tot f00, Handel matig.

De Eembode | 1927 | | pagina 2