DE EEMBODE R. K. Nieuws- en Advertentieblad voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 10 Juni 1927 - No. Een en Veertigste Jaargang 21 Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonne ment moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prijs per 3 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort f 1.10. Afzonderlijke nummers 10 ct. KANTOOR: LANGEORACHT 28. AMERSFOORT. TELEFOON 314 DE EEMBODE VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAQMIDDAG Advertentlën 25 ct. per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren. Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur worden bezorgd. Een bepaalde plaats kan niet worden gegarandeerd Onze ongelukken schrijven we steeds toe aan het noodlot, ons geluk nimmer. De jongste opgravingen aan de Vuursche. In 1918 verscheen van dr. Holwerda een hoogst belangrijk boek «Nederlands vroegste geschiedenis», waarmee hij de uitkomsten van zijn jarenlange ontgra- versarbeid ook onder 't bereik van belangstellende leeken bracht. Een hel der daglicht wierp bij op onze «onge- schreven» geschiedenis, o.a. door de grafheuveU, die voorheen vrijwel aan één volksstam werden toegeschreven, thans op wetenschappelijke gronden in te deelen. Men zag nu, dat lang niet alle tiimuli aan Batavieren of Saksen toe te schrijven zijn, integendeel: er waren er onder, die in ouderdom niet voor de Egyptische koningsgraven on derdeden. Ze begonnen al met het Hun- nebeddenvolk, dat zich reeds 1200 j. v. Chr. in ons land kwam vestigeodie menschen begroeven de lijken 't liefst in grafkelders, de dusgenaamde Hunne bedden, maar, nis de bouwstoffen voor die graftomben ontbraken, maakten zij een gewoon graf, waarover een heu veltje werd opgeworpen, zooals o.a. aan het Uddelerraeer te zien is. Daarna verschijnt omstreeks 900 v. Chr. een ander volk in odi land, n.t. de Koepelgrafbouwers, die voor bun dooden een houten koepel van boom stammen bouwden en daarin de lijken bijzetten. Kenden de Hunnebedbouwers alleen steeoen werktuigen, de koepel grafbouwers gebruikten daarnaast ook al bronzen voorwerpen. In de graven van deze beide stammen vindt men dan ook zulke werktuigen, die als «bijgaven» de doode werden meegegevei). Verder gaf men ze vaatwerk mee (vermoedelijk met spijzen voor hun doodenreis, war' deze menschen geloofden blijkbaar reed aan een leven na den dood), maar elke stam bakte en versierde dat vaatwerk weer op eigen mauier, Daardoor heeft men een middel om den ouderdom en de soort van den grafheuvel te be- Toen ik nu het bovengenoemde boek van dr. Holwerda gelezen had, ging voor mij ook over de grafheuvels a de Vuursche een licht op. Totnogtoe waren zij beschouwd als van Germaan- schen oorsprong te zijn, zoo van 300 k 400 jaar na Chr., dus als heuvels, waarin urnen bijgezet werden. Immers de menschen uit dien tijd begroeven de lijken niet langer, maar verbrandden ze en wierpen over de lijkbus (of urn) heuveltje op. Deze «brandheuvels» zijn uit den aard der zaak veel kleiner dan bijv. de veel oudere koepelgraven. En daar nu de tumuli aan de Vuursche m.i. veel te groot voor brandbeuvels waren, meende ik ze aan de volksstam men lang vóór onze jaartelling te moeten toeschrijven. Ik deelde mijn vermoeden aan dr. Holwerda mede, en reeds in September van 't zelfde jaar (1918) had ik de eer hem langs de Vuurscber grafheuvels te mogen rondleiden. Met kennersblik onderzocht hij ze (natuurlijk nog maar van buiten) en ook hij was van meemng, dat deze heuvels een zeer hoogen ouder dom moesten hebben. Niet lang daarna bracht dr. Van Giffen, directeur van 't Grouiogsche Museum en een zeer bekwaam ontgra- ver, dien ik gerust den «Holwerda van Groningen» ineg noemen, een bezoek aan de Vuursche. De steen trok bij zonder zijn aaudachthij scheeu dien voor een Huonebed te houdea,j,iets wal dr. Holwerda eu enkele anderen uiel doen. Dr. van Giffen, die reeds allerlei Hunnebeddeu had doorwroet, een zeer belangrijke studie terpen in 't Duitsch had geschreven, ik zeg, dr. Van Giffen verzocht mij de litteratuur van den Steen op te geven. Volgaarne heb ik toen alle schrijvers nagegaan, die over den Dolmin hun meeuing hebben gezegd, waarbij bleek, dat de geleerden, die m den Sleen een Hunnebed zien, dejmeerdeibeid hadden. Tevens wees ik dr. Van Giffru op de belangrijkheid der Vuurscber grafheu vels en spoorde hem aan tot zoek met de spade. Evenwel, de zaak bleef rusten, tot op eens in 't vorige jaar dr. v. Giffrn inderdaad met dat onderzoek begon. Aan een zeer geacht ingezetene, die mij verzocht zijn naam niet te noenr~ zijn wij dat verschuldigd, naast de reidwiltigheid van de familie Bosch Drakciieyo, die de ontgraving toestond, Hij schrijft mij: «Reeds verleden jaar logeerde dr. A. E. van Giffen bij mij en deden wij opgravingen in het Roos- terbosch (bij den Oranjeboom) en in de bosschen van de Lage Vuursche. Ik had deze tumuli op mijn zwerftochten ontdekt en er bij een bezoek van dr. Giffen aan Baarn en de Vuursche rijn oordeel over gevraagd. De beuvela vlak bij het kasteel Drakesteijn (in het dusgenaamde Grottenboscb) kondeo (In 1926) evenwel niet meer onder- worden, daar de tijd ons ontbrak, aar noodigde ik den Dr. weder uit :n opgraving. Hij voldeed aan die uitnoodiging en nam zelf de hoofdlei ding op zich. Zijn voorwerker, J. Lanting, dien de dr. zelf heeft opgeleid, en zijn tcekenaar, de heer Fostema, vergezelden Vier van de 7 heuvels uit het Grot- tenbosch bleken in vroeger tijd bij het zinken geheel vernietigd te zijn, zoodat ik den eersten dBg het onderzoek daarin stop zette, en de kornBt van den heer van Giffen afwachtte, om diens oordeel te vernemen. Wij begonnen toen met de drie andere, de grootste heuvels, die rijwel intact waren gebleven. In één ervan werd niets gevonden dan een paar scherveo, waarvan er een waarschijnlijk behoorde tot het Hunne bedden-aardewerk. Ougeveer in hel midden werd een kluit verbrande been deren gevonden, die van eeo latere bijzetting afkomstig waren, (toen de lijkverbranding reeds in gebruik gekomen, PI.). De twee andere heuvels waren fraai. Eén ervan had een steenen vloer; daarbinnen vonden wij een rond graf een steenen kamer van dioriet, die steelgat vertoonde. (Dioriet noem ook naar de kleur «groensteen» ik bezit er een beitel van, óók aan d i gevonden. PI.). Verder lage mesje VBn vuursteen, fijn b< werkt en omstreeks 15 c.M. lang. Dit ronde gral weesop het steenen tijdperk behoort dus tot de oudste, die wij ons land bezitten. Boven den graf kuil vonden wij een grooten aarden pot, gevuld met verbrande beenderen. De pot was slecht gebakken en was door n steen, die er boven op lag, geheel elkaar gedrukt. Deze bijzetting (dus n die urn, dateerde natuurlijk óók uit later tijd. Blijkbaar bad men den steen wat ruw op den pot laten zakken. Ook nog andere, latere bijzettingen werden in dezen heuvel aangetroffen. (Ook dit is een veel voorkomeud ver schijnsel vondt men in den tijd der lijkverbranding een heuveltje, zonder dat men dit nog voor een begraafplaats behoefde te houden, dan plaatste daarin de urnen met asch. Ook it Hunnebedden, die oorspronkelijk bijzetten van lijken dienden, komen rnen met asch voor. En dr. Holwerda vond aan het Uddelermeer op dezelfde plek bijzettingen van drie op elkander volgende volksstammen. PI.). De derde heuvel was bijzonder merk waardig en voor zoover dr. van Giffen kon oordeelen, een unicum wat d bouw betrof, Het graf was een dut genaamd lacggraf, wat duidde op ee re periode, het einde van het ster tijdvak of 't begin van den bron tijd. In het graf vond men o.a. ee 'renen bijl van dioriet en een vuui Maar nu de structuur I Rondom het graf stond etn walleije in steenen en aan de Oostzijpe zag en twee groote, zwaie steenen rechtop aan en aangevuld met g'int en kleine steenen, benevens leemig zand. Hl liep zuiver cirkelvormig een zwart spoor, b.ijkbaar afkomstig van een houten palissadeering, en rondom deze heining was een breedr strook met steenen geplaveid. Aan de Zuidzijde werdei verscheidene groote steenen langetroffenmogelijk was daar de oegang tot de cirkel-of koepelvormige ruimte. Er stouden veel boomen op den heuvel, zoodat wij niet alles vol komen konden blootleggen. Ook is het de vraag, of de steenen altijd wel op dat niveau hebben gelegen. Op eeo hooger niveau vonden wij zware stee- zoodat het best mogelijk is, dat o soort koepel van zand heeft gestaan, bedekt met steenen, die later door zijn gezakt tot op den omgeroer de.! grond. Een feit is het, dat in het Oosleinde de steencu het zwarte grond spoor van de palen der omheioiog ge heel bedekken, zoodal die groote keten klaarblijkelijk omgevallen waren en andere hadden meegesleept. Is dit graf misschien nog een vage herinnering geweest aan het hunnebed, verbonden t>-SCH0US Systeem var, de kringgrep, waarin een houten palissade wijst op een overgangstijdperk? Wie zal het zeggen 't Tot zoover de vriendelijke gastheer in Dr. van Giffen, Wij zijn onzen plaatsgenoot zeer erkentelijk voor zijn nadere toelichtin gen inderdaad, ik had nooit vermoed, dat die grafheuvels aan de Vuursche zooveel merkwaardigs zouden opleve- bedoelde gastheer heeft door 't nen van het initiatief tot de opgra ving aan de wetenschap een grooten dienst bewezen. Baarn, 8 juni 1927. T. PLUIM. PIJNLIJKE VOETEN Binnenland Sociale wetgeving- De Tweede Kamer heeft haar lijd nuttig besteed o.a. met de behandeling van de nadere regeling van de collec tieve arbeidsovereenkomst. Aan de nemiog van dit wetsontwerp behoeft niet te worden getwijfeld. Heel waar schijnlijk zal slechts een zeer kleine mioderheid daaraan haar stem onthouden. Op dit oogenblik doet ons Burgerlijk Wetboek twee dingen: het erkent het recht van bestaan van het collectief arbeidscontract en het bepaalt, dat bij strijd tusschen een collectief en individueel arbeidscontract, het e den voorrang heeft, ook al is 't ouden datum. Op deze beginselen v louwend gaat zij thans een afzonderlijk :ts regelen het aangaan der overeen komst, de daaruit voortvloeiende rechten 'erplicbtingen, den duur en het overeenkomst en wie daardoor zullen zijn gebonden en in hoeverre. Het werkt dus alleen uit de bestaande burgerrechtelijke regeling en brengt niet de door sommigen gewenschte publiek rechtelijke regeling, die bedoelt het collectief contract ook bindend te klaren voor hen, die het niet zelf gingen, noch leden zijn van een eeniging, die het sloot. Het is daarvoor echter ook geen beletsel, maar integen deel 'n schrede op den weg naar tijd plaats, waarin en waarop de maat schappij voor een publiekrechtelijke regeling rijp zal zijn. Het wetsontwerp geeft dus geen aan leiding tot principteele tegenstelling. Indien het in dezen tot strijd mocht komen, dan zal dit pas later zijn. Een principieele tegenstelling moet dan ook niet gezien worden tusschen de meerder heid en de minderheid, die, bij de stemming over enkele amendementen, tegenover elkaar stonden. Centrale R K- Propaganda-Commleele Rijkskleskring Utrecht. Deze Commissie kwam onder zitterscbap van den heer Zwetsloot, bijeen ter afwikkeling van de werk zaamheden. Aan 't door mtj. M. J. E. O.-th uit gebrachte rapport ontleenen we bel -olgeode Iu de Commissie kwamen de volgende sijiigiugen voor: In plaats vbu dcc heer Verwry werd door bet Krtngbe- tot penningmeester benoemd d, heer Stokman, Wijk-blj-Duurstede. Mej. C. Welters uit Amersfoort narr ontslag .In deze vacature is nog uit d: plaitaelijke R. K. Kiesvereeniging. e. 10.000 vlugschriften Een oproep lot stemming op de groslijst. f. 22 000 vlugschriften: «AandeKatb. Kiezeressen en Kiezers in de Provin ciale Kieskringen Utrecht I en II». g. 22.000 vlugschriften«Ons laatste Woord». 12.200 proef-stembiljetten voor Utrecht I. i. 13.2:8 proef-stembiljetten voor Utrecht II. j. 1100 verkiezingsplaten met spreuk, k. 800 verkiezingsplaten: R.K. Staats partij, Katholieken stemt lijst 9. 1. In de steden Utrecht en Amersfoort wetd driemaal een »Verkiezingsklok« uitgegeven. Eerste oplage 120C0twee- de oplage 12.000derde oplage 12.500. Bovendien werden in «Het Centrum» verscheidene malen door de Commissie mededeelingen geplaatst betreffende de verkiezingsactie en opwekkende artike len geschreven. Bij deze vele werkzaamheden heeft de Commissie bijna algeheele mede- irking van de R. K. Kiesvereenigingen mogen ondervinden. Benschop, Maartensdijk, Achttien- hoven, Odijk, Ouderrijn, Snelrewaard, Hoenkoop, Wilnis en Zegveld gaven op herhaald schrijven geen teeken van leven. Toch beeft de Commissie huo verkiezingsplaten en proef stembiljetten toe gezonden. Met vreugde zag de Commissie op haar werk terug. De uitslag was goed. Wareu de beide Kieskringen Utrecht I en II niet verbonden geweest, dan hadden we zelfs één R. K. Statenlid eer gekregen. Onder dankzegging aan God voor Zijn hulpe, met een dankwoord actieve kiesvereenigingen, hoopt de commissie met volle vertrouwen en onderlinge waardeering voort te gaaD met haar werk, in deze jaren van stem- busrust haar propagandawerk in andere richting voort te zetten, tot Kerk eu Staat. De beer Stokman, penningmeester, gaf een overzicht derfioancien Inkomsten Voor propaganda uit de is van het Kringbestuurf 800.00 Bijdrage van plaatselijke Kiesvereenigingen Netto opbrengst adver tenties VerkieziDgsklok f 177.60 Totaal 11340.51 De uitgaven voor diverse zaken warenf 1297.52 Batig saldo f 43.33 Totaal f 1340.85 Van dit batig saldo moeten wellicht nog enkele kleine uitgaven worden ge- daao, doch de Commissie kan nog over eenig kasgeld beschikken en dus zonder dadelijke financieele zorgen haar genomen propagandawerk gaan richlen. Moge zij ook daarbij steeds den grootst mogelijker] steun der plaatse lijke Kiesvereenigingen en Ptopaganda- clubs ondervinden. De Commissie hield 5 vergaderingen. De gedelegeerden van het Krtogbt uur, mr. H. W. de Vink en,. F. va Hazeudonk waren op deze vei gade- ringen Jsteeds tegenwoordig, waar zij met hun hooggewaardeerde wenkeu raadgevingen het werk der Commissie Aan de Besturen der R. K. Kiesver eenigingen zijn, tijdens de campagne >or dc Statenverkiezingen, verzonden: a. Sprekerslijsten. (De Commissie ver leende tien keer hare bemiddeling bij het aanvragen van sprekers). b. Een circulaire, waarin om gelde- lijkeu steun gevraagd werd, (Ingekomen f 363.25). c. Een circulaire, aanvragende diverse mededeelingen. d. 22.000 vlugschriftenEen opwek king tot alle kiezers en kiezeressen voor 31 Dcc. 1926 lid te worden Uw Haar wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol 't voldoet iedereen Gemengde Berichten De familie Vinkhuizen, onder Ap- pir.gcdam, bestaande uit drie personen, allen boven de 70 jaar, werd gewekt door iemand, die kwam vertellen, dat het paard der familie in een sloot was gerabkt, Toen men opendeed, drong de onbekende binnen en eischte met olver in de hand f 100, die hem door de oudjes i-i den vi bankbiljet weiden afgesti die zich met een doek voor de oogen onk inbaar had gemaakt, verdwt daarna ocmiddelijk, Op 't oogenblik is men bezig n 't aanleggen van 'n spoorlijn, die v houdiDgsgewijs de duurste van Neder land zal zijn. Het betreft de lijn Schaesberg via Kerbrade naar Simpcl- veld. Het geheete lijoije zal slechts 12 «/a K.M. lang zijn en alleen voor het eerste gedeelte Schaesberg—Spekhol- zerheide worden de kosten op f8.000,000 of f850.000 per strekkende K.M. ge raamd. Oorzaak is de groote ongelijk heid van den bodem. Haarloo is een auto uit Rotter dam door den trein, komende uit Bor- culo, gegrepen en totaBl vernield. Van de drie inzittenden werd één gedood, één licht en één zwaar gewond. Deze overweg is buitengemeen ge- tarlijk: aan beide kanten wordt bet uitzicht door hoog opgeschoten rogge bemoeilijkt. In verschillende streken van Duitscb- land hebben zware onweders gewoed. Vooral Silezië had veel te lijden. Te Breslau was de storm van dien aard, dat bet tramverkeer moest worden ge staakt en in enkele deelen van de stad stonden alle kelders onder water. Te ió'.zendorf sloeg de bliksem in een smederij, die, evenals een naburige schuur geheel is afgebrand. De meeste konden zich redden door uit het venster te springen. Twee oude vrouwen kwamen in de vlammen om. Op de weiden is veel vee omgekomen i een deel van den oogst is verwoest. Geheel Saksen en in het bijzonder Dresden heeft van het noodweer te lijden gehad. Te Dresden werd de brand- minder dan 300 maal gealar meerd. Ook in MeckleDburg hebben hagel en regen heel veel schade ver oorzaakt. Talrijke gebouwen zijn daar vernield. Te Lubz zijn in sommige en de daken van vrijwel alle hui- afgerukt. Op een straatweg zijn 8 schuren ingestort. In het station Zoologischen Garten Berlijn reed een trein in een groep arbeiders. De opzichter zou naar het heet sein hebben gegeven. Er werden personen gedood en twee zwaar Het wereldrecord polsstok-hoog springen is thans door een Amerikaan gebracht op 4.267 M. De Delftscbe gemeenteraad heeft plan tot verkeersverbetering te Delit aangenomen, waarvan de kosten worden geraamd op f 1.175.000. Mussolini heeft order gegeven tot het sluiten van 25.000 wijnlokalen, ;.g. osteria, over het geheele land spreid, ten einde de openbare dronken- ichap tegen te gaan. Op den Nljl is een boot, die pel grims vervoerde, in aanvaring gekomen met een sleepboot. De laatste ïloeg om. 16 personen verdronken. Te Delft reed een beer met groote snelheid met zijn motorfiets tegen tengevolge waarvan hij schedelbreuk bekwam. In een schuur in bet dorp Ober- heydinhet Beiersche Woud, ontstond, doordat kinderen onvoorzichtig vuur speelden, brand, die zich het geheele dorp uitbreidde. Dertien boerenhofsteden werden in de asch gelegd, drie volwassenen en een kind kwamen in de vlammen om, tien andere inwoners kregen ernstige brandwonden. Te Tholen is een 13-jarige jongen, in een deuropening stond, door den bliksem getroffen hij was onmiddellijk dood. Een jonger kind werd bewuste loos geslagen maar kwam weer bij. Sedert eenige dagen hebben op het vliegveld bij Berlijn proeven plaats nieuw type vliegtuig, dal lood recht kau opstijgen en dalen en in de lucht stilstaan. Bij het verrichten van graafwerk op hei terrein van het oude maooen- en vrouwenhuis te Harderwijk zijn een be langrijk aantal zilveren muntstukken uit de 17e eeuw te voorschijn gebracht. Op de terreiuen der Cacaofabrieken a Houten te Weesp wordt een koellokaliteit gebouwd. Terwijl personeel van de Amersfoortsche Beton- MaatBchappij bezig was met het beton- len, (en behcere van de bekappicg bedoeld gebouw, sprong eensklaps hel houtwerk, hetwelk bij hel beton werk gebezigd wordt, uiteen, zoodat het geheele gevaaite naar beneden stortte. Eenige aibeiders vielen omlaag, doch gelukk g bad dit ongeval geen ernstige gevolgen. Wel werd een drietal arbeiden gewond, doch de ver wondingen waren niet van ernstigeD aard. Verona (Italië) sloeg een vracht auto, die arbeiders vervoerde, om. Vijf personen werden gedood, drie gewond. Te Leuvenheim is een 8-jarig meisje dat doof was, onder een auto geraakt eu gedood. Een hevige brand heeft gewoed te Hirosaki (Japan), waar 372 huizen wer den verwoest en 200 personen dakloos werden. Nabij Krakau (Polen) is een kruit huis in de luchtgevlogen. Er zijn twee of drie dooden, 30 zwaar- en talrijke licht gewonden. Men denkt aan een bolsjewistischen aanslag. De Amerikaansche vlieger Cham- berlin is naar Berlija gegaan en aldaar et groote gedstdrift ontvangen. De grootsre hoogte, die Chamberlin op zijn vlucht naar (Europa heeft be reikt, bedraagt ongeveer 6000 M. Chamberlin heeft een aanbod van de Amerikaansche regeering, om naar Amerika terug te keeren aan boord een oorlogsschip, aanvaard. Op den Sovjet-gezant Wojkou in Warschau werd een rcvolveraanslag gepleegd. Wojkou stond juist op het punt om naar Moskou te vertrekken. De dader was een jonge Russische banneling. Op het vliegveld bij Mérignac (Frankrijk) stortte een militair vliegtuig neer. Voordat de beide inzittenden, een luitenant en een militair arts, zich konden bevrijden, sloeg de machine In brand, zoodat beiden in de vlammen omkwamen. Te Echt (Limb.) is een stoompan- nenfabriek, door een gasontploffing, geheel afgebrand. Schade 4*5 ton. Te Wembly ia een negen-en-veertig- jarige vrouw, onder zeer eigenaardige omstandigheden gedood. Zij zat in haar bed met een bril met stalen montuur op haar neus te lezen, terwijl zij naar een draadloos concert zat te luisteren met een hoofdtelefoon aan haar ooren. Zoo werd zij dood gevonden. Gedeel ten van haar bril waren verbrand. Een onderzoek heeft uilgewezen, dat zij geëlecirocuteerd is en dat de stroom den volgenden weg beeft genomen electriache draad van de lamp van het toestel, de handen, haar bril, het me talen gedeelte van het koptoestel, de draad van het draadlooze toestel, de aarde, Vorige week is Streitzig, een plaats, 3 K.M. van Neu-Stettin (Duitschl.) ge legen, door een geweldig onweer ge troffen. Een plotseling ontstane wervel storm vernietigde 12 huizen. 100-jarige boomen werden als lucifers afgebroken. Het onweer duurde maar twee minuten giDg gepaard met een hevigen hagel. De geheele oogst in die buurt is ver- Nu de beide Amerikanen de lucht- i New-YorkDuitschland volbrach- melden de verschillende bladen allerlei bijzonderheden uit hun leven. Chamberlin was vroeger cowboy. In den oorlog bracht hij het tot vlieger officier en verrichtte na deze vele staaltjes vaa behendigheid en stout moedigheid. Voor kort nog in April IJ., toen hij opgestegen was met eenige passagiers en het bleek, dat zijn toestel een wiel verloren had, wist hij door uiterst handig ooral tecnnisch bijzonder vaar- manoeuvreeren behouden den grond te bereiken, Chamberlin is drie en dertig jaar. Van Levine wordt verteld, dat hij op zijn elfde jaar staljongen was en daarna opklom tot haDdelBar in oud roest. Deze handel maakte hem na eu tijd eigenlijk millionair. Het vorig had hij reeds vijf ea twintig duizend ar geboden om als passagier mee te vliegen met den Franschen vlieger Recé Fonck, die den Oceaan wilde oversteken. Gelukkig voor Levine wei gerde Fonck, die zelf bij zijn pogingen het leven liet. MIJNHARDT'g Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 cl. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tablettcn 90 ct. Maag-Tabletten75 ct. Bij Apotb. cn Drogisten

De Eembode | 1927 | | pagina 1