Duplicator Astoria Kantoorboekhandel H, ELZET1AAR Kost thans slechts 115.— Vraagt vrijblijvend demonstratie In den LAMGESTRflAT 84 TEL. 528 Amersfoori Hulp in Nood. Zoo heet een R. K. Vereeniging hier ter stede. ZIJ beoogt: (haar naam segt het reeds), hulp en steun te verleenen aan hen, die in directe moeilijkheden verkeeren. Om dese vereeniging te helpen en meer bekend te maken, organiseerde het bestuur een «Tentoonstelling van Kunst en Huisvlijt», die sal plaats heb ben begin Sept. a.a. Ieder kan hieraan medewerken. Dexer dagen wordt een circulaire met nadere bizonderheden verspreid. Zend uwe opgaven van medewerking soo spoedig mogelijk in. Aan de Tentoonstelling Is verbonden een Fancy-Fair met verloting en aardige attractie's. Mooie prijzen worden beschikbaar gesteld. Een Eere-Comité is gevormd uit de ZeetEerw. Heeren Pastoors der stad vooraanstaande personen. In de Boomkweekerij «Kweeklust» van de Firma C. van Drie Zonen, ingang Oude Soesterweg, bloeit een Tulpenboom (Liriodendron tulipifeia). 't Bijzondere is dat deze boom ruim 25 jaren oud is en nu voor het eerst 4 bloemen draagt en met nog enkele kooppen prijkt, die zich nog zullen ontplooien. De bloem is geel en heeft veel overeenkomst met eeo waterleli Eigenaardig is het zoo'n betrekkelijk fijne, teere bloem te zien komen forschen boom. Voor belangstellenden en liefhebbers is er gelegenheid deze boom in bloei te zien. Mej. W. van der Singel, verbonden aan de R. K. Jongensschool der parochie van den H. Ansfridus, is benoemd tot onderwijzeres aan de school derparcchie van de H. Lidwina te Haarlem. In de mededeeling betreffende de cursussen van den K. K. Vrouwenbond, werd verzuimd te vermelden, dat ook niet-leden van den R. K, Vrouwenbond aan de te houden cursussen kuom deelnemen tegen betaling eener vi hoogde vergoeding. Foutief werd vermeld dat de moeder cursus 19 lessen zou bevatten dit moet zijn 10. Het adres van bet bestuurslid Brill is Blankenheijmslraat 27. Alhier is in het perceel 'l Laantje 4 de gelegenheid opengesteld voor be handeling van voetgebreken en loop stoornissen van allerlei aard door eeo specialist. Deze behandelingsmethode moet nieuw zijn en berusten op de bestrijdiog der oorzaken van voetaf wijkingen. Pijnlijke, zwakke, platvoeten enz. worden hier behandeld en de hulp van een pedicure kan daardoor v< vallen. De resultaten die met deze be handeling worden verkregen worden gunstig genoemd. Gisterenmiddag botsten op de Appel markt hoek Kerkstraat 2 vrachtauto's tegen elkander. Persoonlijke ongelukken bleven ditmaal achterwege. Beide wa genswaren beschadigd, en wel zoodanig, dat de firma Hamersveld ter hulp moest komen met de takel. Beide bestuurders ontkenden natuurlijk schuld. Proces' baal werd opgemaakt. Op de Boerenhofstede van Hooijer aan den Koedijk, onder Hoeve laken ontstond, vermoedelijk door spelen met vuur der kinderen, brand in de hooiberg; ook de daarnaaststaarde werd aangetast. De brandweer spoedig ter p'aatse en gaf met i tal slangen een enorme hoeveelheid water. Tot in den vroegen morgen wa meo met 't uit elkaar halen van he hooi druk in de weer. Een 24 jarige man heeft zich bij di politie aangemeld, onder mededeeling dat hij op 11 dezer te Maaro een rijwiel ten nadeele van zijn patroon heeft ver duisterd en het aan een bewoner vati Amersfoort heeft verkocht. Bij het eindexamen gemeentelijke Hoogere Handelsschool te Amersfuort zijn geslaagd: H. W. Bekker, Th. Burg- hart, E. C. W. van Eeck, E. J. v. d, Essenburg, H. Jongstra, H. van Loon, Maartje van Ommen, P. F. van Pesch, C. Pries, W. Ruitenberg, R. v. Scho k, E. van Surksum, E. Veldhuizen, Ge- orgine Vierdag en J. C. Zwan. In de Donderdagavond gehouden gecombineerde leden-vergadering van de R. K. Kiesvereeniging »R>cht Orde» waren van de 1025 opgeroepen leden 136 aanwezig. De vergadering uitgeschrei wege het Centraal bestuur, werd geleid door den Voorzitter van dat bestuur, den heer Herm. Kroes. Nadat de aanwezigen de presentielijst hadden geteekend en de vergadering met den Cbiistelijkeu groet was ge opend, deelde de Voorzitter mede dat 1 deze vergadering was belegd op ver zoek van 27 leden, «die constateerend dat ten opzichte van de gevoerde ver kiezingsstrijd der gemeenteraad In dit jaar, verschillende tegenstrijdige mee- nlngen zijn gevormd, welke ten zeerste de eenheid en daardoor de positie onzer R. K. Staatspartij benadeelen, van over tuiging zijn, dat deze meeningen tot juistheid dienen te worden gebracht, waardoor aan het Roomsche Kiezers volk van Amersfoort, het vertrouwen, R. K. Staatspartij, dat tot-nu- toe ongeschokt mocht worden geacht, eer worde hersteld». Nadat volop gelegenheid was ge geven aan allen die zutks wenschten, zich te uiten diverse inlichtingen waren gevraagd en verstrekt, stelde de Voor zitter an de orde punt 2 der agenda: Voorstel van het Centraal Bestuur «De vergaderiDg besluit tot het in stellen eener commissie belast met het onderzoek van alle schriftelijk gestelde klachten betreffende de candidaatstelling en de stemming over de groslijst der candidaten voor den gemeenteraad.» Ook over dit voorstel, hetwelk door het Centraal Bestuur na rijp beraad met algemeene stemmen was geformu leerd, werd druk gesproken. Daarbij werd de wensch geuit dat de Commissie ook zou acht geven op mondeling geuitte klachten, bezwaren of beschuldigingen. Aan de Commissie zal worden zocht 10 dngen tijd te geven vooi indienen van bezwaren enz. en haar zal voorts als wensch der vergadering worden kenbaar gemaakt het rapport 20 dagen na dien te mogen ontvangen. Vervolgens werd besloten de be doelde commissie te doen bestaan uit drie personen en wel de heeren Van Loon, Inspecteur van het Lager Onder ijsC. TuithofDr. Ir. F. C. Huygen. Punt 4 der agenda Behandeling van eeu schrijven inge diend door de heeren Dr. J. \V. Jori houdende verzoek: a. Zoo spoedig mogelijk een alge- eene vergadering der vier parochiale kiesvereenigingen uit te schrijven. b. In die vergadering te komen met :n^voorstel tot opheffing der paro chiale organisatie van de R. K. Kies vereeniging. c. In die vergadering tevens te komen met zoodanige voorstellen, waardoor bereikt worde, dat bij het opmaken der groslijsten de grootst mogelijke ge heimhouding worde betracht en tevens de grootst mogelijke zekerheid worde verkregen, dat de uitslag der te houden stemmiog in overeenstemming zij met den wil der kiezers en zooveel mogelp beantwoorde aan bet getal der uitgr brachte stemmen. Allereerst zal in elk der vier parochiale kiesvereenigingen afzonderlijk over een eventueele reorganisatie worden ge sproken, waarna weer een algemeene ledenvergadering zal volgen. Na de reorganisatie zal het bestuur in zijn geheel aftreden en zullen de leden gelegenheid krijgen eventueel een nieuw bestuur te kiezen. Aan de samenstelling van eeu doel matig kiesreglement zal inmiddels volle aandacht worden geschonken. Te dien aanzien werd door den vooz. opgemerkt, dat het Bondsbestuur het reglement moet goedkeuren. Verschillende leden voerden nog het woord, uittende afkeuring voor alles en nog wat en gevende allerlei aanwij zingen en adviezen om tot betere ver houdingen te komen. 21 van de 22 Amersfoorlsche Schoen- winkeliers besloten wegeri3 vacantie hun zaken te sluiten van 14 tot en met 18 Augustus a.s. Burgerlijke stand. 7 Juli. Ondertrouwd H. Bouwmat en G. Florijn. N. Prins en H. Bclonje J. K. Buiteman en A. C. Dijkstra 8 juli. Geboren Frederika Bernai dina Antonia, d. van G. J, van d< Biezenbos en F. van Egdom. Over leden: Maria C. Kok, 51 jr„ echlg. van J. Paschedag. Wilhelmus H. Wilkens, 6 weken. 9 Juli. Geboren Janna, d. van A Gerritse en E, Dulmus. Albert:-. Johanna, d. van W. D. Buket en B P. Venhorst. 11 Juli. Geboren: Dirk, z. van J. Lijnsveld en G. Bouwmeester, Wil lem Reinicr, z. van R. A. Groters en E Pieters. Frederik Hendrik PetrU', F. H. P. Melink en N. H. C. Tuke. Jacobus Johannes, z. van M. J. van Aasselt en M. Velthuizen, - Reina Hillegonda, d. van H. T. de Joof eu J. Kok. Peter Hendrik, z, van P. H. Schutter en C. Snijders. Over leden Willemijntje Kok, 67 jr., echtj in J. van Dooro, Teunis v. Deeler i jaar, wedn. van J. Veldhuizen. 12 Juli. Geboren Rike, d. van B W. Lammer* en C. Morre. Aleida Maria, d. van A. van de Zuidwind E. G. Kraan. Jacobus, z. van J. v, d. Linden en A. Maas. Johaon- Jacoba Christina, d. van G. J A, Litjecs en M. Cbr. Vrakking. Gehuwd J. W G. Heunks en E. M, Verwer. Over leden Calharina M, v,-.n Espelo, 23y echlg. van S. J. Hengeveld, 13 Juli. Geboren: Antonia, d. var J. J. Tooncn en A. Lijnsvcldt. Ge huwd: G. J. Dake en C. Klomp. J. Teipstra en C. van Doesburg. Overleden Maria Zeijlemaker, 48 jr echtg. van J. Hartman. Ferdinandus F. J. M, Janssens, 48 jr., cchtg. van Th. H. M. vau de Meerendonk, Uit den Omtrek BAARN De uitslag van de aanbesteding van de verlenging van het remmingswerk aan de Eembrug luidt als volgtW, Robbertsen, Banrn, 14160. J Ruyxen- daal, Eemnes, f3400. W. Wassing, Amersfoort, 14047. H. Hop, Baarn, f4730. B. T. v. Deijen, Baarn. f3480. De gunuing werd aangehouden. HOOGLAND Dinsdagavond ontstord'brand in de boerderij van F. v. d. Poi, gelegen in den polder Di Duist. In eeu kort oogen- blik stond het buis met rieten dak in volle vlam, zoodat aan blusscheo niet viel te denken. Een aangrenzende schuur en berg met hooi, ging mede in de vlammen op. De eigenaar moet laag zijn verzekerd Oorzaak van de brand wordt genoemc dat eeo kind met lucifers heeft ge- speeld. Een tafelkleed moet eerst in brand zijn geraakt. Toen de vrouw dei huizes er bij kwam had het vuur reeds zoo'n omvang genomen, dat blussching niet meer mogelp was. WOUDENBERG Alhier vloog een auto met drie in zittenden, nadat zij van de berg dei Pyramide van Austerlitz was afgereden door een stuuidefect over den kop. De d'le inzittenden kwamen er met eenige ontvellingen af, doch de auto was ge heel ontredderd en moest door eei vrachtauto naar Zeist worden gesleept. Binnenland Vacanlie. De vacaolietijd is weer aangebroken. Talrijke families ontvluchten vooi paar weken of maanden de stad de bosschen, de hei of het zeestrand, De dienstbode, voor zoover zij niet met de familie meegaat, krijgt kostgeld. Ontvangen zij, die in los dienstverband staan, de huisnaaister, de werkster, óók vergoeding? Als dagehjksch bestuur Armenraad welen wij, hoe telken jare vele van deze menscben blijkbaar wor den vergeten en hoe voor hen de zomer dikwijls een tijd van armoede is. Hei is daarom, dat «ij voor hen pleiten. Gij, die uw vacantie buiten kunt ge nieten, geeft ook vacantie en vacantie- geld aan uw los personeel. Men vergete niet, dat juist voor dii losse personeel het leven soms builen gewoon zwaar is. Men stelle zich voor wat het voor deze vrouwen beteekent wanneer die bron van inkomsten voor een paar weken geheel wordt slopge zet. Naluurlp ge bedoelt dit niet. Gij hebt er aan gedacht. En, indien ge er aar: gedacht hebt, hebt gij u geantwoord dat ze dan toch in dien lijd ergen» anders weik zouden kunnen vinden. Welnu, wat dit laatsu belieft, geven wij u de verzekering, dat dit volstrekt niet zoo gemakkelijk gaat a's ge meent Uw afwezigheid beteekent werkelijk voor velen gedwongeo werkloosheid En, al ware 't anders, meent gij tiet dat ook deze vrouwer, juist deze, be boefte hebben aan wat vaca maar dan ook.... zonder zrrger Slapeloosheid MfJnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 cent. Bij Apolh. en Droglstc EEN TOORTS. Vervolgens werd het duidelijker en duidelijker en Belmont twijfelde niet meer. De nacht was zwarl als inkt de verrassing was verzekerd. Het scheen hem loe, als zag hij de Pruisen in de duisternis vooruitkomen, de hoogte bestijgen, onzichtbaar aan komen, de schildwachten overvallen en de muren beklimmen. En geen enkel lichl, geen ster, niets om de bestorming Ie verraden en den aanval te helpen afslaan. Hef was om hel versland te liezen Nu was liet geluid der aanrukkende Pruisen duidelijk Ic onderscheiden. „Ze komen, ze komen," schrêeuwdi Belmont wanhopig, „cu niets om deze ellendige duisternis (e verdrijven Met een sprong was hij uit zijn lig gende houding opgestaan. „O," riep hij. „en waarom niet?" Hij beschouwde zijn verlaten huis dal daar donker en somber lag alsof het uitgestorven was. „Geen van de mijnen is er in," sprak hij bij z-cli zeil, „geen levende ziel.... meubelen, ia zelfs Icoslhare dingen, dal waar... En dan?... Kom, vooruit!" Met een paar sprongen was hij de deur. en krachligen sloof van zijn schouder drukte hij haar in, liep naai een loods, greep eenige zware takken bossen in zijn herculische armen er bracht ze op het dak. In eenige oogen- blikken had hij een grooten houtstapel op de pannen opgericht. Nu kwam hij weer naar beneden, nam een kruik petroleum en goot den inhoud over de takkenbossen uil. Vervolgens sloeg hij een vuur en slak koelbloedig den houtstapel op ver scheidene plaatsen in brand. „Ik zal hen redden legen wil en dank", riep hij. De vlammen verhieven zich reeds n alle kanten, grepen woedend om zich heen, wit en schitterend, stegen recht omhoog in den stillen nacht, en die hel vuur ontstoken had, beneden gezien een reus, wiens schaduw zich vergrootte bij den stijgenden gloed van het vuur. Belmont snelde naarder graanzolder met een stuk brandend hout in elke hand en slak den brand in een stapel hout, in oude kisten, in een paar kof fers, in bossen stroo, in alles wat brandbaar was en gloed kon Een verbazend geknetter deed zich hooren en een dikke, verslikkende rook verjoeg den brandstichter. Maar het werk was in vollen en hij snelde naar den De brandstapel verlichtte llen ge- heelen heuvel, Een kanonschot bulderde over dt wallen, dal was het eerste. Een ontzettend gekraak antwoordde daarop en het dak van het huis slortte in. De vlammen, die als een vuurzuil tien meter hoog In de ruimte stegen, en de vonken, die zich tot aan de wolken verhieven, maakten alles omtrek duidelijk zichtbaar. Toen zag Belmont, op de borslwe- ring boven de diepte slaande, lange colonnes die met gezwinden pas de helling beklommen, als in krankzinnige haast. Men kon hen zien als bij klaarlich ten dag. Verschrikkelijke losbrandingen volg den. Al de kanonnen van de vesting werden tegelijk afgeschoten, zoodat de wallen in vuur schenen te slaan. Gedecimeerd door dezen kogelregen, weifelden de aanrukkende Pruisen en werden in luin vaarl gestuit. Belmont liep weer naar de schuur en met krachtigen arm wierp hij alle takkebossen een voor een in de roo- kende puinhoopen van zijn huis. Het zweet liep hem meistraten het gelaat. Mannen en vrouwen die waren ko men aanloopen, begrepen zijn bedoe ling en hielpen hem uit al hun macht. „Hout, hout," schreeuwde hij. Hij scheen krankzinnig, maar geestdrift en vaderlandsliefde. Een vriend riep hem toeJe ruïneert je, Belmont I" „Frankrijk en Bitch* zijn dit wel waard," riep hij terug. Nu werd er van alle zijden hout aan gevoerd en Belmont wierp alles in de vlammen, dronken van vreugde. De geheele artillerie van de vesting deed de lucht daveren en de losbran dingen knetterden, dat het was om te rillen. Ten laatste stortten ook de vloeren van het huis in. „Bravo," schreeuwde de heldhaftige man, „nu behoef ik zoo hoog niet meer tc werpen". Van den kelder tot den zolder was het huis nu een ledige ruimte, een soort put, en uit dezen put verhief zich als uit een fornuis van reusachtige afmetingen twintig meter hoog in de lucht eeu vlammenzuil, zoo krachtig en helder, dat zij de geheele stad en het veld rondom verlichtte. De donder van het geschut duurde onophoudelijk voort. Toen Beltmont zag, dat van zijn huis niets meer dan de vier muren stonden en dal er voor een uur of meer voedsel voor hel vuur was. haaslle naar den vesiingwal. Toen hij daar aankwam zag hij de Pruisische colonne gebroken, terug geslagen in wanhopige haast helling afstormen, daarop mt de hclfl van de troepen achterlatende, die door de projectielen uit de vesting buiten gevecht waren gesteld. Toen weende deze man van ijzer en zijn beide armen hoog in de lucht ver heffende stiet hij zulk een geweldigen vlctoriekreet uil, dat deze alle geluid en rumoer overhecrschtc. Daar trok hem iemand aan de mouw. Hij keerde zich om en zag een offi cier van den staf vóór zich. die hem vroeg: „Zijl gij Belmont?" „Ja, kapitein." „De commandant van de vesting weiisclit u te spreken." Bclmout veegde zich hel zvt het voorhoofd en volgde hem. De commandant wachtte hem te mid den van een groep officieren daten. Hij kwam met uitgestoken han den op Belmont toe. „Wat gij gedaan hebt, vriend," zeide hij, „is boven allen lof verheven. Gij hebt de stad gered door u zelf te ruïnceren, Frankrijk dit bezweer ik u zal u ten hoogste dankbaar zijn. En ik, die twijfeldeik zal mijn dwaling herstellen, mijn lout goed maken zoo dra de omstandigheden dit veroorloven. zal uw edele daad aan de regee- ig melden en de regeering zal verdiensten zeker erkennen, Als tegenwoordiger van Frankrijk, als com mandant van Bitche, dat aan u zijn redding dankt, in naam van alle Fran- schcn omhels ik u op dit oogenblik." Belmont, de man van zulk een on tembare energie sprak geen woord. Twee grootc tranen ontsprongen aan zijn oogen en rolden langzaam zijn wangen. Den volgenden dag was het kamp Zomerwarmte veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; er paar Ml|nhardt'« Hoofdpljntabletten doe deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 c Bij Apotli. en Drogisten. HidiMscli Miniln lilmln Complete Radio- Installatiesf 150.- met alle toebehooren I serie honingtaatspoelen 25/400 4 Lampen I Anodebatterij 120 voll 1 Hoofdtelefoon I Luidspreker Zeer gemakkelijke betallngscondlties vanaf 111.— per maand. Vraagt de voorwaarden Gratis demonstratie Vei tegenwoordiger voor Amersfoort en Omstreken J. STROP Krommestraat 13 Telefoon 373 Amersfoort Hmtr»loor1 Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegraeht no. 36. Pastoor: Deken L. A. F. X.Fock, Laugegraclit uo. 37. ZONDAG Schaalcollecte voor de Siuilee- reode Jeugd. H. H. Miasen odi 7 eu half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half 4 vergadering Buigcijonge- Ungen-vereeoiging, le nfdeeling. Hal(-5 patronaat le afdcellog. Lof met Rozenhoedje, patronaat 2e afdeellog. MAANDAG r Lof. DINSDAG gezongen St. Antoniusmis. des vijands opgebroken, de vlakte ledig en de stad vrij. En nooit hebben de Pruisen vermoed, dat de idioot, dat ellendige wezen, waarmede zij zich vermaakt hadden, de man was, die gedreven door zijn, liefde voor stad en vaderland, die reus achtige toorts lol verlichting van het slagveld had onstoken, die hem zoo noodlottig geworden was. EINDE. Kerknieuws. Aartabiidom Utrecht. Z. D. H. dr Aartsbisschop Utrecht heeft benoemd tot kapelaan der Keik van St. Lcóuinus te Deventer, den weleerw. heer T. C. M. v. Leeuwen. Gemengde Berichten In de gemeenten Reusel en Gennep zijn onder het vee gevallen der ge vreesde ziekte miltvuur geconstateeid. De cadavers der dieren ziju verbrand onder veearlsenijkundlg toezicht t Bij het zwemmen in den Amstel bij Nieuwer-Aniztcl kreeg een 16 jarige jongeman uit Amsterdam kramp en zonk naar de diepte. Gelukkig weid een en ander opgemerkt door andere zwemmers, welke onmiddellijk naa drenkeling doken en hem boven wisten (e brengen. Daar bij reeds be wusteloos was, werd kunstmatige adem haling toegepast welke na tien minuten het gewen&chtc resultaat bad. De jongen weid daarna per auto naar zijne woning overgebracht. In den avond is een 4-jarig meisje van bel balcon der eerste verdieping van een aan deo Amslelveenschen weg gelegen woning gevallen. Daar bet kind (ereebt kwam in de pas omgespitte aaide, bekwam bei geen noei waardig leisel. De moeder verkeerde tengevolge van den scbiik in een mate opgewonden toestaud, dal zij zich onder geneeskundige behandeling meest stellen. Een negentienjarige landbouwer u t Nes (op Ameland) toog in den avond naar zekeren J. Kooiker te Burer, met wicn bij oog altijd een appeltje le schillen had. De jongeliDg achtte een revolver bel meest geschikte werktuig hiervoor, dus stak hij zoo'n voorwerp op zak. Vriendelijk werd hij ontvangen, K. preseoleerde hem een sigaar. De warmbloedige jongeling weigeide dii echter met de woorden «Ik rook nooit» Daarop trok hij zijn vuurwapen eo riep Dan rook je deze maar.» Kooiker werd door eenige scholen in rug en borst gewond en moeBt naar het Bonifaciusbospitaal te Leeuwarden worden overgebracht. Momenteel geeft rijn toestand geen red tot bszjrgdhei d, De vechtlustige jo-geman is ge- irresteerd. Marktberichten. AMERSFOORT, 15 juli. Appelen f 0.00 4 f 0.00 pei ILL.Peren f0.— k f0.— H.L,Zandaardappelen f 0. 10.p. H.L.; Hoendereieren f 6. 4 f 6.60 per 100 stuksEenden eieren f5.10 4 f5.40 per 100 sl.; Boter f2. 4 f2.10 per kilo kip pen f 1.10 4 f 1.50 per stuk; Jonge hennen f 000 4 fO.COp, stuk; linnen f 1.15 4 f 1.55 per stuk Jonge Hanen 10.60 4 fl 15 per stuk; Hennen 1 1.75 4 f2 50 per stuk; Tamme konijnen fl.4 f 1.75 per stuk Wilde konijnen f0.- 4 f0.—Hazen fO.OO 4 fO.OO p. st.; Duiven 0,50 4 0.50 p.p.,Tamme eenden 10 50 4 (0.60; Magere varkens f 25 a f35 pei stuk; dr. Zeugen f80 4 f 130 pei stuk Biggen f 13 4 f20; Zeugen guste f70 4 f95. Geiten f 0.— 4 f00.00. Vette varkens fO.OO 4 f000. Koeien f000. Aangevoerd0 heet. Appelen 00 heet. Peren 575.000 hoen- dereieren 1800 stuks eendenrie ren; kilo grasboter; 35 magere varken»; 230 Biggen, 22 Zeugen 00 heet. Zaudamdappelru, I geil. Kerkelijke Diensten. r Lof. Avonds 8 uur Congregatie vau de H. Familie. WOENSDAG 7 uur Lof. DONDERDAG 8 uur plechtige gezongen H. Mis. Van half-5 tot half 8 uitstelling van het Allerheiligste. 'z Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG H. H. Missen oni 7, kwart voor 8 en 9 uur. 4—9 Biechthooren. 7 uur Lof. Dagelijks de H. Mitsen uni 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk van 8t. franc Xe», 't Zend no. 29. Pastoor: C. Hartman 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG. Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. Van half 4 tot half-10 Biecht hooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8. eo 9 uur. Parochiekerk van 81. AnsfHdua Jacob Catelean no. 26b. PastoorP. J. M. Sandkuyl Jacob Catslnan no. 28. Telef. 558. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie ultgeieikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 12 uur Catechismus. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Parochiekerk ven 8t. Henrleut Peulus Borstraat no- 41. PastoorH. J. B, Engbers Matthias Wi'.hoosstraat no. 34, ZONDAG H. H. Missen te 5 en 7 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. M AANDAG 8 uur St. Gerardus Majella-Mis, DINSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. ZATERDAG. Vier uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daar na biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen 7eu 8 uur. Hooaland. Parochie 8t. Martinus. Pastoor: W. S. J. de Joiig. Kerklaan, Tel. 3. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 2 uur inschrijving in het scapulier. 5 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof vergadering Leden van het H. Saciam. afd. vrouwen bij de Eerw. Zusters. MAANDAG ls:e H. Mis op Leo's Oord, 8uur 2de H. Mi». 9 en 12 mu Catechismus op de scholen. DINSDAG 7'/, 1ste H. Mis. 82de H. Mis. WOENSDAG 71/, Isie H. Mis. 8 2e H. Mis. uur catechismus op de scholen. DONDERDAG lste H. Mi». H. Mi» „p Leo's Omi). VRIJDAG 7'/i uur lste H. Mis. "'/4 uur 2de H. Mis. 2 uur Catechismus op de scholen, ZATERDAG 7'/, lste H. Mis. 8'/4 2de H. Mis. 58 uur biechthooren. f met Rozenhoedje. Deze week de H. Miasen om half 8 en kwart over 8. flifkerk. Paroohlakerk H. Cathsrloa Pastoor: B. H. Huser. Holkerstraat 215. ZONDAG Half 8 de Vroegmis.

De Eembode | 1927 | | pagina 2