N.V. HULSKO Zondag 7 Augustus diende Mgr. Schrijnen biucbop van Roermond. In het Missiehuis te Stein de H.H. Wy dingen toe: De Tonsuur, alatnede het Oatariaat en Lecteraat o. a. aan de Eerw. Frater C. van Buytenen, MiniO' naris van het H. Hart. Het programma voor de Carrillon- bespeling op Woenidagavond van 9 tot 10 uur, luidt ali volgt: Bruidi Marsch. Wonion. Ave Maria. Liedelte van den Schilder, 't Waaiertje. Haar Kleinkind. Ali de Zondag. Kerkhymine. Dank nu allen God. Vrijdag 12 Auguitui ten half 11 ure lal op een terrein aan de Waliket- itraat nabij perceel No. 7 worden kocht een partij houtwaren, ali: eiken planken en balken, deuren, kozijnen, ramen, baddinga, trappen, partij pannen, divene afbraak, planken, brandhout, balken, ent. eni. Hedenavond om 8 uur Concert de muziektent op het Plantsoen door de musiekvereeniging Amersfoort. Tot griffier van het Kantongerecht te Almelo is benoemd mr. L. J. A. du Quesne van Brucbem, griffier het Kanton Amersfoort. Ten overstaan van notaris te Leuken werden geveildPerc. 1 tot en met complex buizen, woningen, drukkerij en erven aan Kortegracht, van Olden Barneveldtsteeg en ValkestraatPerc. 1, 2 en 3 aan E. j. Ruitenberg voor f 0450.—. Nos. 4 tot en met 8 aan J. Heiligers voor f 5300. Perc. 9 en 10, heerenbuis met af zonderlijk pakhuis aan de Nieuwstraat Nos. 8 en 9 opgehouden voor f9900. Perc. 11, burger woonhuis Heiligen- bergerweg 18, dito f4700. Perc. 12, heereohuis met tuin Berg. straat 39, dito f 10500. Volgend jaar wordt aangevangen met de electrihcatie der spoorlijn Am sterdamAmersfoort. Wanneer deze is tot stand gebracht wordt een half uurs dienst op Amsterdam ingesteld en zal Amersfoort meer dan tot nu forensen gemeente worden. Dinsdag 30 Augustus a.s, zal de gemeenteraad in vergadering bijeen komen. Mej. Van Kesael, onderwijzeres aan de Jongensschool der St. Henricus- parochie, behaalde de boofdacte. Zij was leerlinge van den Hoofdacte- curius St. jozef-kweekschool te Utrecht, afd. B. Nieuwe telefooo-aansluitiogeo 522 Bioembeuvel, Jan Steenstras! 30. 374 Buraa, Vondellaan. 146 Mr. H. DeeD, huize «Weldam», Hoevelaken. 166 Egink, Weverssingel 32. 583 G. van Geer, St. Ansfridusstr. 5. 580 G. C. de Geua, Heiligenb.weg 79. 261 Hoenderpark «Black en White», Utrecbtscbeweg 242. 786 Dr. H. Hoorenman, chirurg en vrouwenarts, Berkenweg 25. 1082H. J. Kerbert. Pr. Frederiklaan 8. 622 Mevr. H. M. H. Kollew^n-Scbadee, Emmalaan 8, 252 Nederl. Vilt Mij, Muurhuizen 12b. 247 Nieuborg en Bettinger, Groenm. 3. 557 Palthe Ververij, Utrecbtschest'. 47. 162 Reeders, Heiligenbergerweg 91, 553 P. van Straalen Jr., tuinbouwkun dige, Scbimmelp.str. 5. 549 Alfred Ludert, Groote Koppel 1, 792 Alfred Ludert, Wilhelminastraat 1. Men schrijft ons: A.s. Vrijdag 12 Augustus, hoopt de WelEerw. Heer kapelaan H. J. J. M. van Straelen, zijn geboortedag te her denken. Wij hopen, dat hij dien dag nog zeer vele malen hier ia ons Amers foort mag beleven ea dat de goede God bem gezondheid en kracht mag schenken, om als de ijverige directeur der Parochiale Patronaten, nog jaren lang te werken aan de opvoeding der Amersfoortsche jeugd, die hem zoo bizonder aan het harte gaat. Wij hopen, dat die dag niet onopgemerkt, vooibij tal gaan en dat de Katholieke jeugd voor hem een gebed ten hemel zen de, want dat iz bet beste wat wij uit dank baarheid voor hem kunnen doen, R. A. W. la den nacht boorden twee politie agenten, in de Verhoevenstraat een knal, gevolgd door geschreeuw en zagen dal uit perceel 31, bewoond door Peper de vlammen sioegeo. Ten spoedigste werd de brandweer geroepen zoodat hej mocht gelukken den brand te beperken lot de huizen 31 en 29. Peper die alleen tbuiz was, kon met moeite ontkomen. De oorzaak van den brand is nog on bekend. Zaterdag ia de bliksem ingeslagen in de Bar aan de Utrecbtsche straat Van deo trapgevel werd een steenen ornament geslagen. Het dak werd be schadigd. De huzaar G. Slaper heeft een be jaarde dame uit de Beek gered, iu de nabijheid der cavallcrie kazerne. Uitspraken Kantongerecht. Strooperj: W. W„ Schcrpenzcel f 5. Dronkenschap; J. A. Amersfoort f 10; A. A„ id. 18.; J. de J.. id.; P G.. ld.; H. S. de Bilt f8; C. J., Utrecht 18. Op verbaden gror.d loopc G T Hulzen f5; G. H., Amersfooit f3 of 2 d.H. Q: ld. Motor- en Kjwiciwet: Wielijjden zonder licht: W. H., Baarn f4 of 1 week T.H. v. d. B., Baroeveld f 6 of d.A, v. R., id.H. v. d. H„ Hoog land, idR. R., Soest, id.G. j. A., id. W. de B., Utrecht, id. Geen nauwkeurig werkend stuui hebbenH. S., Apeldoorn, f 20 of 10 d.G. F, V., zwervend, id. Rijden zonder rijbewijsA. de K. Amersfoort f5; J. v. d. B., Barneveld f5 of 3 d. Geen verkeersteeken geven: R. O. Amersfoort t 3 of 2 d. Wielrjden zonder rem en bel: J. v. B., Barneveld f5 en f2. Geen nummer- en rijbewijs toe G. H„ Edam 2 m. f3. Met voertuig of motor op rijwielpad rijdenA. v. d. G., Hoevelaken f 15 of 5 d.H. A. J. R., Schiedam id. Linkshouden op rijwielpad bij tegen- Ipmen van een ander wielijderJ. V„ Maarn f6 of 3 d. Met autorijden zonder goede remmen J. v. G_ Soest f40 of 20 d. In een bocht niet rechts houden H. H., Utrecht f25. Straat in verboden richting berijden A. J. de G,, Amersfoort f3 of 2 d. W. E. id. In een straat wielrjden in verboden tijd: A. v. d. P., Amersfoort f3; W. v. V., Barneveld f 3. Orde op straat verstorenC. E Amersfoort f10. Te Baarn met open knalpot rijden M. H, V., Soest f3. Met motorrijtuig te snel rijdenJ, F. S., den Haag f 10 of 5 d.H.S., Ant •en id.H. R., Amsterdam id.P. F. H. id.; J. v. S„ Oostzaan f8 of 4 d.; C. H. R., Wassenaar f 15 of 5 d.; C. A. E. H., Bussum, id. Lookhorst. Lookhorst» is behouden. Het mooie wandeibosch, begrensd door de beek en den spoorweg is aange kocht met de bedoeling dat het als natuurmonument zal behouden blijven. Het houtgewas dat nu gespaard blijft, ss in massa gesteld op de som van f 17184.00. De heerenhuizinge »de Ridderhofstad Lockhorat», stond met het boschterrein r zijde van de Beek op f40200. De boerderij met de landerijen op f69700. Gisteren had de toewijzing plaats Perceel 1 en 10 tot en met 25 werd door den makelaar van Haselen zijn lastgever gekocht voor de son f72200 en het daaropstaande hout voor f 5714. De perceelen 2 tot en met 6 voor f22400 aan K. van Amerongen te Bunschoten. Petceel 7 aan P. Horst Czn. te F mersveid voor f7200. Perceel 8 aan W. E. Kraaikamp Leusden voor f3300. Perceel 9 aan H. van den Hengel Gzn. te Hamersveld voor 14900. Het eigenlijke Lockhorsterbosch, zijnde de perc. 26 tot en met 53, ter grootte van circa 8 H.A. voor f 35.500 tr.r. S. van 't Eind voor zijn last- geefster. Het daarop staande bout f 11.480. Voor de gemeente Amersfoort is deze afloop eeo gelukkige. Was alles volgens verkaveling handen van bouw ondernemers geko- dan zou het mooie bosch dwijnen en zou aan de grens der ge- ïte een woonwjk ontstaan, door de exploitatie van ons gemeentelijk grondbezit min of meer zou geschaad Uit den Omtrek BARNEVELD Tot directeur van het post- en tele- graaf-kantoor alhier is benoemd de directeur van het postkantoor te Vorden J. Lavctl. BAARN Geboren Lamberts Jannetje, d. v. J. Harskamp en H. van Amerongen Joban Laurens Frans Bastiaan, z. v. P. Achterberg en H. J. van Zuidam Jan Willem Karei, z, v. J. A. van Wandelen en J. v, d, Burg Antho- Gerardus Hendrikus, z. v. H. de Groot en M. J. de Me ij Evcrt Al- bertus Wouterus en Johanna Jantina Albertha, zoon en dochter van E. Vis J. Baalje Gerritje Geertruida, d.v. F. Koenen en M, C. Scheepmaker Wilhelmus Gerardus Bartholomeus, z. v. J, Rifnders en A. G. M. Schmidt Hendrik, z. v. J. Radius en J. H. Ouwe hand Johannes, z. v. A. Smits en J. Sohl. Overleden: Adriaan van der Schaft 50 jr., echtgeu. van G. A. de Vlieger Barend Albertus 6 jaar, v. A. v, Diermen en J. Appeldoorn, HOOGLAND Wij maken onze lezers attent op de in dit nummer aangekondigde vergade ring voor de aanstaande feesten. Wegens herstelling aan de brug over de Male wetering bij de Kolkiijst zal de Zeveobuizerstraat voor het ver keer worden afgesloten tot 31 Aug, a.s, Het vervoer kan plaats vinden via Hei steeg en Bunschoterstraat. Tijdens het onweer dat Zaterdag avond boven onze gemeente woedde AMERSFOORT - AMSTERDAM Vraagt uwen winkelier weid het paard van den landbouwer Hilhorst op «Kattenbroek» in het land door den bliksem getroffen en dood geslagen. PUTTEN Tot burgemeester dezer gemeente is benoemd Jonkheer M. L. van Geer, burgemeester van Waardenburg. SOESTDIJK Onder architectuur vau den bouw kundige Arnold Brouwer werd alhier aanbesteed het bouwen van de stichting Nieuw Mariënburg. Laagste inschrijver was Damen teTeteringen voor f 170.000. Hoogste Hoogervorst te Alkmaar voi f219,000. De raming was f172,000. SOEST Volgens het contract dat deze ge meente met Amersfoort heeft gesloten, moet Soest in het eerste jaar afnemen minstens 300.000 kubieke meter Het blijkt nu reeds dat dit kwa verre zal worden overtroffen. Per dag wordt er nu reeds afgeleverd 1050 a 1100 kub. Meter, dat is dus per jaar ongeveer 400.000 kub. M. Het aantal aansluitingen is thans 900, terwijl oog 200 perceeleD wachten op aa sluiting. En nog dagelijks komen nieuwe aanvragen binnen. v. G. aan de Vïnkenlaan hoorde den vroegen morgen omstreeks 5 u lawaai in het kippenhok. Hij ging eet kijken en bemerkte een grooten her dershond in de ren, die reeds een 2-tal jonge Barnevelders had afgemaakt. Om den eigenaar van den hond weten te komen, liet v. G. het dier los en volgde bem, zoodat by den dader kon opsporen. De politie werd van een eu ander in kennis gesteld, die heeft bewerk stelligd dat de aangerichte schade jiooi den eigenaar van den hond is vergoed. Op den Soesterbergschen straatweg bad een aanrijding plaats tussch-:n wielrijder eo een luxe auto, doordat de bestuurder van het rijwiel op ment dat de auto in aantocht was straatweg wilde oversteken om zich naar het rijwielpad te begeven. Het gevolg v3n deze manoeuvre dat een aanrijding onvermijdelijk VEENENDAAL De Raad van Veenendaat kwam de derde maal bijeen voor het onder zoek der geloofsbrieven van de n gekozen raadsleden. Tweemaal werd reeds met 3 tegen 10 stemmer sloten lot nict-toelating. De laatste maal werden Ged. Staten om advies gevraagd. Ged. Staten berichten echter, dat, aangezien zij beroepen kunnen worden tot een beslissing in deze kwestie, zij zich van advies moeten onthouden. Zooais bekend, zijn de bezwaren hier gegrond op het feit, dat op de loge- komen geloofsbrieven de datum van binnenkomst ontbreekt. Binnenland Or. Schaepman-monument Donderdag a.s. zal te Tubbtrger door mgr. Nolens het Scliaepman-stand- beeld worden onthuld. Jbi. mr. Ch. J, M. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter der Tweede Kamer, zal de feestrede uitspreker. Aan den straatweg van Aimelo naar Tubbergen, op den Hoogen Esch bij laatstg-noemd do:p, waar dr. M. J. A. M. Schsepman den 2en Maart 1844 op den «Eschbof» geboren weid. :s reeds ailes voor de plaatsing van het stand beeld in gereedheid gebracht. Over een 23 M. brerde steenen trap in tien treden, komt men op een breed plateau, omgeven door jong groen. In het midden staat het 4 M hoog.- mar meren voetstuk. Dit voetstuk is 2.9IJ M. lang eu 2.80 M. breed. Aan de voor zijde staat iu gouden leters: Geboren Tubbergen 2 Maart 1844, overleden Rome 21 Januari 1902», aan de achterzflde: .Dankbare hulde van Ka tholiek Nederland», Debeide zijvlakken prijken met de jaartallen 1880 (het jaar dat dr. Schaepman als afgevaardigde van bet kiesdistrict Breda zijn intrede deed in de Tweede Kamer) en 1902 (toen hij door den Paus verheven werd tot protonotarius cpostolicus) in gouden letters. Op dit voetstuk komt het 5 M. hooge standbeeld, vervaardigd van gebronsd koper naar het ontwerp van den bveld- Aug. Fallsï te Njjrr. g: Gemengde Berichten Zondagmiddag kwart voor ei weerklonk te Laren plotseling hevige slag door de Naardcrstraat, zöó hevig, dat velen vermoedden dat er eeo ontploffing in de militaire leger plaats of in de buskruitfabrtek te Muideo plaats greep. Onmiddellijk bleek dat er juist vóór de villa «Groenendaal» een vreeselijke botsing tusschen twee treiren van de Gooische Stoomtram had plaats ge grepen. Een trein uit Amsterdam, die het Laarderboogt was komen afrijden, was op den trein geloopen, die juist het statiou Laren had verlaten, lichting Naarden. De aanblik vau het tooneel ramp was ontzettend. De drie machines zaten als een kluwen in elkaar. De machine van den Amsterdam- schen trein stond hellend voorover, zoodat het achtergedeelte infde hoogte stak. Onder de machine was het voor ste gedeelte van een open rijtuig ge schoven, welk rijtuig geheel vernield en versplinterd was. Verschillende passagiers lagen hevig bloedend langs den weg. Het gekerm der gewonden was hartverscheurend, doch het verschrikkelijkste wa twee slachtoffers onder de machine lagen, een man en een vrouv het onmogelijk was bet zwarte gevaarte te lichten en de menscben er onder Inmiddels was de burgemeester Nispen tot Sevenaer'gesrriveerd, terwijl enkele secouden later de ziekenauto, benevens nog een auto met vier zusters van het Sint Jans ziekenhuis. Nadat de eerst zwaar gewonden ter plaatse waren verbonden en per auto naar het Sint Jansziekenhuts waren ver voerd, kwam weldra hulp uil den ge- heelen omtrek opdagen. Kapelaan Smals uit Laren was aan wezig voor het verleenen van geeste lijken bijstand. Met behulp van dommekrachten werd de schuinstaande machine van den Anisterdamschen trein opgevijzeld, waardoor deze omsloeg en dwars over den weg kwam te liggen. Hierdoor was het mogelgk twee lijken, die vreeseltjk verminkt waren, onder de machine uit te halen. Een der zwaar gewonden, een zoon van Mr. Schreuder uit Am sterdam, was inmiddels eveneens reeds overleden. Een naar schatting 7-jarig meisje dat afzichtelijk verminkt was, overleed bij aankomst in het ziekenhui Naar het St. Jansziekeohuis werden achtereenvolgens vervoerd 4 overlede nen, 6 zwaar en 6 lichtgewonden. De namen der dooden, die ii lijkenhuis van het ziekenhuis v ondergebracht zijn: 1. Emanuel Lisser, 34 jaar, wonende te Amsterdam 2. diens echtgenoote Jeanoette, 32 j. 3. het dochtertje Greta Lisse, 8 jaar 4. Schreuder uit Amsterdam. De zwaar gewonden zijn 1. Annie Keybeek, een Duitsch meisje uit Amsterdam 2. mevr. Wevers uit Amsterdam, mei 3. hare dochter, wier been aermoe- deiijk geamputeerd moet worden. 4. P. N. van den Berg uit Amster dam, wiens milt is gescheurd. 5.9-jarige Nico Lisser uit Amsterdam. Bij dezen knaap beeft men moeten amputeeren, terwijl hij ernstig aan het hoofd is verwond. De verwondingen vaofdeze 5 perso nen zijn alle van zeer emstigen aard; het is niet uitgesloten, dat een of meer dezer patiënten nog aan dc gevolgen hiervan zuilen overlijden. De licht gewonden zijn allen, na in het Ziekenhuis verboodeu te zijn, per auto naar hunne woningen vervoerd. Et zou bij den slager de Boer te Oranjewoud een koe worden geslacht. De slager hield aan een touw het koe beest vastjuist toen dc knecht bet schot loste, vertrok de koe den kop, met het gevolg, dat de kogel in een der schouders van De Boer terecht Boven het grensgebied van Lotharin gen heeft een hevig onweer gewoed Een buitengewoon krachtige storm smeet boomei, omver en beroofde de huizen van hun daken. Vooral in het dal van de Moezel weiden verschillende doipen ernstig geteisterd. Een tweetal jongelieden, tlai schuiipiaats onder een boom ha>l gezocht, werd door den bliksem gedood. De bevolking der gemeente Hilver-f^~^^^jg| i bedroeg cp 1 Augustus 485351^^^^^^^ zielen. Er is sterke daling van den kaliprijs e verwachten. In het New-York ver- ichijnende vaktijdschrift «Chemicals» schrijft dr. Nurton dat als gevolg van xploitatie van de Doode Zee binnenkort een daling van den kali-prijs ongeveer 50 pCt, moet worde; verwacht. Nergens doet stelt in de chemische industrie een dergelijke gun stige kans voor als thans in Palestina Palestina kan de zei worden van hetl wereld-monopolie van de kali. De Minister van Financiën heeft i den Nederlandschen Itnkersbondj vergunning verleend tot den inslag van j 100.000 K.G. witte kristalsuiker, ten! dienste der bijen. Zoowel aan leden als, aan niet-leden moet deze suiker worden verstrekt en er mag hoogstens 7'/j K.G.j prr bijenvolk worden geletrrid, In de Zilk te Nooidwijkcihout heeft een broedertwist een noodlottig gevolg gehad. In dezelfde kamer, wa» moedei tiek te bed lag, slak de broer den anderen met een broodmes. Vijf wonden werden hem toegebracht. De dader is aangehouden en bet brood mes door de politie iu beslag genomen, De getroffene is nog niet tot bewust zijn gekomen. De 46 jarige mej. G. v. Z. kwam haar wonmg aan de St, Laurenastraat te Rotterdam thuis. Op de trap gleed zij uit en storlte 10 treden omlaag. In bewustelcozen toestand weid zij het ziekenhuis veroverd, alwaar zij bij aankomst reeds overleden was. De »Times«-conespondent te New- York seint aan zijn blad, dat voor de derde maal in ééa week New York door hevige regen en onweders is ge- Vele straten liepen onder en op een deel van het net der ondergrondsche spoorwegen moest bet verkeer worden stopgezet. Als voorzorgsmaatregel werd de electrische stroom een uur lang af gesneden, nadat aan de treinen gelegen heid was gegeven, het naastbijzijnde station te bereiken, met uitzondering van een treio, die midden in een tunnel moest stil staan. Het zien van het binnenstroomende water veroorzaakte in enkele gevallen een paniek onder de reizigers. Ongevallen kwamen echter □iet voor. Uit een tram moesten zes passagiers met een kano gered worden. De bliksem heeft het oorlogsgedenkteeken Riverside Drive ernstig beschadig. Voorts werd een tram door den bliksem getroffen, waarbij zeven passagiers ge- woud weiden. Naar gemeld wordt, heeft de At- heensche politie den miliioenen-oplichtcr Rustiano gearresteerd, die ais kassier van een filiaal van dc Volksbank 'SanRemoeen bedrag van een millioen lire had verduisterd. Uit Lauenburg in Pommeren wordt gemeld, dat te Mallscbülz bet 7-jarig dochtertje van een atbctdcr al spelende een draad van de licbtleiding neden trok. Het kind werd door den stroom gedood. De ontstelde moeder sprong toe om het kind los te rukken, doch kreeg schok. Bij een botsing tusschen twee auto mobielen op den weg tusschen Bergen en Thulin in België werden zeven sooen gewond, waarvan twee ernstig. In een der wagens zaten Hollanders, welke te Rotterdam Breda woonachtig zijn. Te Holzgau in Tirol is een groot hotel door brand verwoest. Het dat in een der keukens breidde zich zoo snel uit, dat het H.bid. meldt de meeste gasten, nagenoeg ongekleed, uit de ramen en vaa de bslcons moesten springen. Daar bij werden verschillende stig gewond. Een dame, raam van de tweede verdieping sprong, brak beide beeneu. Drie personen, buiteolandschc dame, een kcilnerin kamermeisje kwamen in. De geheele inboedel van hel hotel en de bagage van de gasten weid door het Zaterdagavond was te Vlaardingen de 8 jarige G. P., nadat hij het langs het spoorwegemplacement gelegen zwembad had verlaten, onder een goe derenwagen gekropen om te schuilen voor den regen. Bij het rangeeren der wagen is het ventje, dat niet door hel personeel was opgemerkt, bekneld ge raakt tusschen een wiel en een stoot- blok, waardoor een zijner beeaen werd afgekoeld, In zorgwekkenden toestand is de knaap naar het ziekenhuis Een architect te Amsterdam, die een vordering van pl.m. f5000 heeft op de woningbouwvereniging «Bloe menhof» te Haarlem wegens het opma ken van bouwplannen van een aantal huizen heeft 96 huurders van bestaande woningen dezer vereeuiging beslag op de huishuren doen leggen, In den nacht is ingebroken in huis van den hoofdagent Wensley Londen. Wensley is een der bekendste ipeurders en zijn huis is lUe mogelijke voorzorgsmaatregelen tegen inbraak. De dieven zijn er n grooten buit van door gegaan. KtiiMickt liiititiitn Ml Complete Radio- Installaties f150.- met alle toebehooren 1 serie honingraatspoclen 25/400 4 Lampen 1 Accu 1 Anodebatterij 120 volt I Hoofdtelefoon 1 Luidspreker Zeer gemakkelijke betalingscondities vanaf f 11.per maand. Vraagt de voorwaarden Gratis demonstratie Vertegenwoordiger voor Amersfoort en Omstreken J. STROP Krommestraat 15 Telefoon 375 Amersfoort Zaterdag is de arbeider W. op den weg tusschen Zevenbergen en Ouden bosch door een auto aangereden. W. zwaar gewond en is in het gasthuis te Oudenbosch overleden. Hij laat acht kinderen na. Op den straatweg tusschen Boer- tange en Neuschoo is door 't schrikken van een paard de landarbeider H. W. van de wagen geslagen. Hij zat in het tuig verward, werd meegesleurd en overleed circa 2 uur na het ongeval. De planters en plantage-eigenaren in Zuid-Californië en den staat Arizona zijn gealarmeerd door de komst van een onwelkomen gast. Het is een steek- mug, «dc zwarte weduwe», die met fruitzendingen uit he: Oostee naar Amerika moet zija gekomen. De steek van dit insect heeft, waaneer hij niet terstoDd opgemerkt wordt eo dadelijk tegenmaatregelen kunnen worden geno men, een doodelijke uitwerking binnen 24 uur. De landbouwers zijn door dit angst wekkend dier dermate verschrikt, dat zij dadelijk op de vlucht 9laan, zoodra zij een vlieg cl mug ontwaren, die in vorm en kleur eenigszins op de «zwarte weduwe» gelijkt. In de laatste dagen heeft de steek van dit insect in de beide bovenge- noetnee staten niet minder dan 20 dooden geëisebt. Toen onze Koningin te Oslo arri veerde en incognito reisde, waren geen autoriteiten ter begroeting aanwezig. Voor de goede orde, bewaskte de politie echter deo uitgang, waardoor de Ko ningin verwacht werd. Zonder met deze maatregel bekend te zijn, passeerde de Koningin met de overige reizigers den gewonen uitgang. Toen zij buiten het station gekomen, het afgezette gedeelte wilde betreden, werd zij door den po litiechef teruggewezen. Lachende vol deed H. M. aan het bevel van den politie ambtenaar. Toen deze bemerkte welk een blunder hij gemaakt had, was hij zóó uit het veld geslagen, dat hij geen orde meer onder de opdringende menigte kon houden. De Koningin was zelfs genoodzaakt in haar slaapwagen een goed heenkomen te zoeken, doch ook daarheen volgde haar de menigte, die met de neuzen tegen de ruiten ge drukt, H. M. volgde, Toen dc dienstbode van v. Loenen Martinet te Delft in de huiskamer kwam, trof zij daar een man aan, die in een club-fauteuil in diepen slaap verzonken was. Naast de stoel stond een leege wijnflescb, terwijl de man nog een volle flesch in een zijner armen had. Op een tafeltje naast den stoel lag een ledige portefeuille. De dienstbode waarschuwde de politie, die deo man kwam arresteeren. Hij bleek te zijn de 60-jarige logements klant M., een berucht inbreker die den vorigen avond nog op het bureau van politie in bewaring was gesteld terzake dronkenschap. —c man had zich tot de woning toe gang verschaft door verbreking van een ruit en van een hor. Hij is toen naar den kelder gegaan en heeft daar eenige flesschen wijn meegenomen. Daarna begaf hij zich paar boven in de huis kamer. waar hij een schrijfbureau open brak. Vervolgens heeft hij het zich ge makkelijk gemaakt en eenige flesschen wijn aangesproken. Blijkbaar niet be- stand tegen den koppigen rijnwijn is hij toen ui den clubfauteuil in slaap, gevallen. By het schoonmaken van een schakel bord te Roermond kw.m de 18 jarige hulp-monteur Hendriks in aanraking met 10.000 volt spanning. Een groote vonk sloeg uit de leiding, welke ge lukkig evenwel geen brand veroorzaakte De getroffene bleef aan den draad hangen ten gevolge waarvan by ernstige biandwondcn opliep aan een zijner sen en aan den schouder. De 60-jarige v. R. te Schiedam, d-" een grondvai van een distilleerderij afgedaald, zonder daarbij de noo- d.ge voorzorgsmaatregelen te nemen werd door de zich in het vat bevin-' dende dampen beneveld. De branders- knecht A. K. is daarop met een touw het middel in het 2 meter dieoe gedaald en mocht erin slagen het van K; omhoog te brengen. De pngingen om de levensgeesten op te wekken, mochten echter niet baten

De Eembode | 1927 | | pagina 2