Vroom Dreesman n Onderstaande artikelen bieden wij deze week aan tegen exceptioneele prijzen Koopt uw Schrijfmachine Het Wfegekmd PU ROL LEOEREN HANDSCHOENEN Langestraat Tel. 158 Amersfoort Damespyama's, mei nieuwe streepdesslns 2.' Heerenpyama's, prachtige Eng. flanel 2.i Heerenpyama's, moderne patronen 3.: Klnderpyama's voor Jongens en meisjes l.i Dames nachthemden, prima ctfen flanel 2. Heeren flanellen,extra zware Heeren flanellen, met ronde Dames flanellen, fijne Fran- sche flanel I.: Dames flanellen metschou- dersluiting O.' Sportflancl, gestreept, 20 verschillende dessins 0. Fant. flanel, In de nieuwste streepdessins en kleuren, zeer mooi voor pyama's 0.1 REDUCTIE-BON Heerenoverhemd met boord, prima percal in alle malen Gewone prijs 1.95 Met Reducliebon 1.48 Uni-flanel, in mooie 2achte tinten, alsIlia, rose, zalm, wit 0.32'/, Fant. flanel, in mooie kleine streepjes, zeer geschikt voor kinderhansoppen 0.34 Geruit flanel in de nieuwste dessins, zeer Sjne kleuren 0.39 Fant. flanel, wit grond met smalle streepjes, zeer ge schikt voor kleine jurkjes 0.45 Fant. flanel, gekeperd, zw. kwaliteit, In groot assor timent 0.471/, Gestreept wollen viyella la mooie streepen voor over hemden 0.95 Velours, double face, de mo de voor wintermantels, 140 c.M. breed 3.90, 3.25 2.75 Velours de Laine, in alle na- jaarstlnten 3.60,2.90,2.60 1.95 REDUCTIE-BON Damesvest, zuiver wol m. zijde verwerkt, jaguard in div, kleuren Gewone prijs 4.90 Met Reductiebon 3.48 Engelsche stof, 140 c.M. br., zeer geschikt voor kinder mantels en jasjes 2. Ottoman stof, 130 c.M. breed voor mantels 2.' Peau de pöche, 70 c.M. br. In 12 modekleuren, zeer geschikt voor jongenspak jes en broekjes 0.! leder wit en geel, alle maten 1.95 Dame8handschoencn, prima waschlcder, wit, geel en alle moderne kleuren 2.60 Dameshandschoenen, nappa geheel wolvoerlng.in licht en donker bruin 2.90 Hccrcnhandschscnen, wasch lcder, in wit en gekleurd, alle ir 3.10 VROOM DREESMANN REDUCTIE-BON Tel. 158 TOCHT-ARTIKELEN Stukjes tochtvllt, lang 6 M. 0. Zwaarder kwaliteit, dito 0. Tochtgummi, rubberband per el 0. tochtvacht voor Langharige tc KACHELZEILEN Kwaliteit vloerzeil 45X70 0.55 52X85 Kwaliteit linoleum 45 X 65 50 X 87 1.10 Reesplaid, diverse ruiten Wollen autodeken, bijzonder sterk i Engelsche plaids, bijzonder goedkoop 11.50 Engelsche plaids, z. mooie kleuren en ruiten 15.50 12.75 REDUCTIE-BON Kachelzeilen, groote maat, In kleuren bruin en groen met geblokte rand Gewone prijs 0.49 Met Reductiebon 0.34 Amersfoort of neemt een abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine bij h. ELZEHAAR KANTOORBOEKHANDEL LrtNGESTRflAT 84 TEL 528 Amersfoort R.K. KIESVEREENIGING RECHT EN ORDE. Namens liet waarnemend besttiurs- comité, bestaande uil H. van Koelen, J. I'. van Buytenen en J. J. Tliien, waren de leden iter R.K. Kiesvereeniging Recht en Orde tegen Woensdagavond in St. Jozef bijeengeroepen om liet nieuwe re glement vast te stellen en een voorzitter met bestuursleden te kiezen. Van de ongeveer 800 leden getroost ten zich slechts 65 de moeite ter verga dering te komen. Na opening met den Christelijke groet hield de leider der vergadering, de heer J. I'. van Buytenen, een lak kende inleiding, waaruit duidelijk doel en opzet der samenkomst .bleek: bouw van een deugdelijke R. K. Politie ke organisatie, geleid door een actief be stuur overeenkomstig een goed samen gesteld reglement. Het aan alle leden toegezonden con cept-reglement werd daarna teil deele artikelsgewijze vastgesteld. De soms wel wat overdreven zorg voor een juiste omschrijving van men wel wilde en wenschtc in dit regle ment, vergde dermate veel tijd, dat gi vreesd moest worden voor nachtarbeii Vandaar dat de vergaderden accoor gingen met het verstandige voorstel va den heer Veilings, om het concept-re glement als basis Ie aanvaarden en nu maar eerst over te gaan tot de bestuurs verkiezingen. 't Eerste kwam de keuze van een De uitslag dezer stcmmiugci gekozen verklaard werden: L. W. van Loon en J. van den Heuvel uit de parochie St. Ansfridus; W. van Koelen en W. Hertog uit de parochie van den H. Henricus; Mr. A. Kooien en H. A. Nieuwendijk uit de parochie van Sl. Franc: Mej. van Hamersveld en Baan, uit de parochie van Maria Hemelvaart. Intusschen hadden reeds tal van leden wegens het gevorderde uur de vergade ring verlaten. Van veel animo voor he aanvaarden van ecu bestuursfunctie bleek overigens bij de meeste gekozenen niets. Eenigen bedankten: anderen aan vaardden het voorloopig. Maar, zooals boven reeds vermeld is: het hestiiui kwam toch compleet. De heer van Buytenen, die zich een flink leider toonde, uille de heslc wen- schen voor den bloei van „Recht en Orde" en sloot met den Christelijkcn groet deze lang verheide samenkomst, die weer Orde schiep in de plaatselijke R. K. Staatspartij, waar het Recht on der de nieuwe leiding steeds moge wor den geëerbiedigd. Door het goedkeuren der eerste ar tikelen van liet concept-reglement is vervallen de parochiale organisatie van het R.K. kiezerskorps. Tot opheffing van het parochiaal verband was tevoren reeds in de afdeelingsvcrgadcringcn be- floten. De nog fungeerende bestuursle den der parochiale nfdccliugcii zijn hier mede ontheven van hun functie. Met mtraal bestuur nam reeds eerder ont slag. Van de nieuwe bestuursleden nni alleen de heeren Veilings en van "euvel zitting in het oude bestuur. In Ainicitia zal de Weslkapelschc Kunstvcreeniging „Hel Molenwiekje" op 19 en 20 November a.s. een tentoon stelling van kloskant houden. strekte meerderheid. T Hoogste aantal stemming gaf geen 'derheid. "I Hoe der 65 uitgebrachte den heer Venings; daarop volgde in slemmental de heer L. van Loon. De heer Venings gat te kennen liever niet in aanmerking te konten; hij acht 't beter dat niemand uit liet oude be stuurscollege in het nieuwe zitting neemt om het volle vertrouwen in het nieuwe bestuur te versterken. Een tweede vrije stemming brengt nog geen beslissing: de herstemming daaropvolgend wel37 van de 63 op i den lieer Venings. Deze verklaart nu bereid, in het belang der goede zaak het presidium Ie aanvaarden. Vóór de keuze der nog te bent acht bestuursleden werd geadviseerd de stemming in dier voege te regelen, dat voor elke parochie twee bestuursleden worden aangewezen. In afwijking van het bepaalde in hel desbetreffende artikel van het regle ment werd aangenomen, dat eenvoudige meerderheid van stemmen voldoende is om tc worden gekozen verklaard. Zulks geschiedde om tijd te winnen, gestraat een aanwinst Een practische oplossing vond het étalage-vraagstuk; van zooveel be lang voor onze moderne verkoopmetho- Donderdagmiddag werden de magazijnen feitelijk geopend en genoodigden in de gelegenheid gesteld een en ander te bezichtigen. De indruk was onverdeeld gunstig en den onder- nemenden eigenaar, die een gezond op timisme aan goed koopmanschap paart, werden van alle zijden gelukwenschen en sympathiebetuigingen geboden. Door nl :ild: is Knoppers werden ge- Moeders nemen voorde roode. b. S V. Cosmetic of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend é-._ -'Thet allerbeste, en dat is Duu> Ml ci> OU cl. Tube öuI. Bt| Apolh. en Drogislea Donderdag 29 November zal de Remonstrantsche kerk, onder leiding van dr. R. Miedema een wijdingswoord worden gehouden. Het onderwerp van dezen avond zal ontleend zijn aan de Gregoriaansche Muziek. In het pand aan de Arnhemsche- straat no. 17 opende de heer H. Vre- denbregt een banketbakkerij. Geïnstal leerd met de meest moderne machine- voldoet deze nieuwe zaak aan alle eischen. Ook de winkel is keurig inge richt en prijkt met doelmatige vitrines. Achter den winkel prijkt bereidt de St. Nicolaas-tafel met veel aanlokkelijks. De R. K. Vereeniging Geloof en Wetenschap houdt Woensdag 21 Nov. een vergadering, waarin Jac. Misdom zal spreken over de religieuze kunst in verband met onze beelden van devotie in kerk en huiskamer. Een mooie collec tie beelden zal in de zaal tentoongesteld Een der oudste Amcrsfoórtsche zaken in manufacturen, bedden pijten is ongetwijfeld „De Roosier" op den Hof. De eigenaar en leider der zaak zorgde er echter voor, dat deze oude zaak zich aanpaste aait de nieuwe iij- n met de nieuwe eischen. Waar de oude winkelpanden auit den Hof allengs (e klein werden voor het wassend debiel en de toenemende voor raden, daar werd uitgezien naar nieuw terrein en de voormalige „succursale de la Compagnie Lyonnaise" aan de Lan- gestraat hoek Stooveslraat werd voor amotie bestemd om plaats te maken voor de nieuwe Rooster-magazijnen. Onder architectuur van de bouwmees- rs Herm. Kroes en zoon trok daar de nnemer Tommei een forsch gevormd winkelpand op, hetwelk voor onze Lan- Perc. 1 winkelhuis en woonhuis, Kampstraat 37 H. J. van Ginkcl f 7250. Perc. 2. Twee woonhuizen met werk plaats Muurhuizen 34 en Valkestraat 42 R. R. van Valkenhoef voor f 4950. Perc. 3 en 4. Twee woningen Co- nckstraat 17 en 19 F. J. Willetiborg f 2220.—. Perc. 5. Woonhuis v. Stellingwerf straat 41 opgehouden 2450.-J 6. Woonhuis Kleine Nachtegaal straat 12 C. v. d. Heuvel f 2950.—. „HALLO MET MARS!" Is de titel van een kluchtspel dat Zondag a.s. door de tooncelvereeniging ,Ons Genoegen" wordt opgevoerd. Wie nu eens een avond van gullen lach wil genieten, zorgt Zondag des avonds Ie half acht in het gebouw St. Jozef aan wezig Ie zijn. Om half vier wordt er wederom een kindervoorstelling gegeven legen 10 cl. i entrée. Des middags van 12 uur tot I uu kaarten verkrijgbaar. De eerste les van den apologeti sche!! cursus georganiseerd door de Prop, club Leo XIII, door Kap. Belt- geven, zal Maandag a.s. worder gegeven. Het onderwerp luidt: Maarten Luther. In de Donderdagavond gehouden vergadering der R. K. Werkliedenver- eenigiog St. Jozef werd de organisatie der vrouwen besproken. Ook hel klnder- keralfeest kwam aan de orde en zal zoo goed mogelijk worden voor bereid, e vergadering ging accoord met voorstel om te komen tot ruiling grond met het gemeentebestuur, in verband met den bouw van de eier- bal. Linga het gebouw van St. Jozef komt dan een weg van ruim vijf mete breedte. Op verzoek van Volksonderwij: zal W. B. Nooteboom, bestuurslid vai de vereeniging voor Openluchtscholen te Amsterdam Maandag 26 November voordracht met lichtbeelden hou den O' n de school a In de slagerij van 't Net aan de Langeslraat ontstond brand in de rook- k.ast. Spoedige hulp voorkwam erger. Professor mr. G. J. Nolst Trenité, bijzonder hoogleeraar in het Indisch Strafrecht en Agrarisch Recht aan de Indologische faculteit aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, zal zich voor ccnigc maanden naar Indië begeven. Op 63-jarigen leeftijd is te Soes- terberg overleden A. G. van Os, oud- leeraar aan de Rijk Hoogere Burger school alhier. Wijlen Van Os studeerde voor offi cier in Ned. Indië, In de koloniën heeft hij bij het wapen der artillerie gediend en na met den rang van kapitein te zijn gepensionneerd repatrieerde hij et wijdde hij zijn verder leven aan het on derwijs. Als leeraar wiskunde, mecha nica en rechtlijnig teekenen heeft hij vele jaren het middelbaar onderwijl dezer stede gediend. Door het departement Amersfoort van de Nederl. Maatschappij voor Nij verheid en Handel zal Vrijdag 25 No vember a.s. de belangrijke film betref fende de uitvoering der Zuiderzee-wer- ken, de z.g.n. Zuiderzeefilm, in Amici- tia worden vertoond. In den nacht ontstond brand in den sigarenwinkel van Renes aan den Leusderweg bij den spoorwegovergang. Binnen eenige minuten stond de geheele winkel in lichte laaie. Het vuur sloeg over naar de naastliggende Bar en er kon niet verhinderd worden, dal ook dit jterccel geheel uitbrandde. Er was veel publiek op de been. De bewoners, die zich reeds ter ruste hadden begeven, konden met moeite de brandende per- ceelen verlaten. Burgemeester en Wethouders Amersfoort maken bekend, dat op werk dagen van 22 November tot en met C December e.k. de winkels geopend mo gen zijn lot 9.30 uur n.m. NIJKERK. Burgerlijke stand. Geb. Christian!!, z. v. Harineti v. Zoe- ii en Heintje v. 't Veld. Egbert, Hendrik v. d. Goot en Wilhelmina Ma ria Berns. Sandrina, d. v. Johannes v. d. Hoek en Johanna Westland. Teuntje, Gerrit Hogebrug en Gerritje :oop. Jannetje, d. v. Harmen Sch n Cornelisje Vedder. Nelletje, d. Willem Bouwmeester en Gerritje Bruntmelen. Willempje, d. v. jan Dusschoten en Jacoba v. d. ^or. Maria, Gijsbert de Jong en Peterfje Rik- kers. Ondertr.: Gerard Buitink en Geertje Ruitenbeek. Bertus Klarenbeek en Aal- je Cornelissen. Otto Dijkhuizen en 'ransje Poorter. HOOGLANDERVEEN De groote Negei-61m, Op veizoek van het beatuur van de jonge Boerenbond zal de parochie Hoog landerveen a.s. DiDsdag en Woensdag avond op 20 en 21 Nov. iets moois van MUI HUI komt met z'n schitterende Neger fi'ro, door hem zelf opgenomen In de binnenlanden van Africa. Zij die de 6lm gezien hebben, rijn een en al lof en bewondering. Met den Miszionariz zelf maken den tocht door de oerwouden en heb we ontmoetingen met de meest onbe schaafde volken. Wat vertoond wordt is juist het da- gelijksch doen en laten van die heide nen, hun feesten en dansen, enz. Opmerkelijk is de dierenrol ei 't mogelijk is om leeuwen en olifanteD op zoo'n korten afstand te filmen i ons een raadsel. Hooglanderveen gaat een zeerschooni Missitfi m zien en we twijfelen er nie aan of dit zal de Missieactie en Miss'e kennis ten goede komen. A.s. Zoodag na het Lof houdt het Wh Gele-K'Uis eene algemeene verga dering. Zoowel mannelijke als vrouwe lijke leden worden dringend verzocht de vergadering bij te woneD. EEMNES Door A. Stalenhoef Wzo, te Binnen dijk wetd op eigen jachrgrond nabij dei n euwen Rijksweg in aanleg, een fraa bert geschoten, dat 108 pond woog. HOOGLAND Burgerlijke Stand. GeborenKijkje, d. v. K. van de Horst en W. Rouweudaal. Getrouwd J. Voskuilen en E. A. van Hamersvdd Overleden Aalbertus Ossendrijver, 72 jr., oogeb. Uit den Omtrek St. Lidwina is de titel van het tou- neelstuk, hetwelk dit jaar door het Meisjes patronaat „St. Caecilia" der Parochie „St. Henricus" ter gelegenheid ",n 't jaarfeest wordt opgevoerd. Zondag- en Woensdagavond werd dit stuk voor volle zalen met veel succet opgevoerd. Ieder is zeer voldaan huis waarts gegaan. Het is een hoogstaand stuk. Een stuk geschiedenis uit het leven van deze lieve Heilige van Schiedam, die door haar wonderbaar leven, haar smart en over vloedig lijden voor de bekeering der zondaars bewondering en, eerbied af dwingt. De rollen worden goed vertolkt, de taal is keurig en het spel is af. :t nieuwe toonecldécor, speciaal dit stuk gemaakt en met zorg gevoerd, verplaatst ons in een sfeer, de werkelijkheid 2eer nabij komt. Schit terende lichteffecten en een prachtig op gesteld tableau maken het stuk tot prachtwerk. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de zaal steeds uitverkocht Zondag wordt het ten derde male opge voerd en daar de toeloop om kaarten groot is en velen wederom teleurgesteld zullen moeten worden, daar zij geen kaart meer kunnen bekomen, heeft hel Bestuur gemeend a.s. Maandagavond 19 Nov. een opvoering te geven tegen eenzelfde entrée ad 25 cent. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Bestuur en Zondag en Maandagmiddag van 12 tot I uur aan de Patronaatzaal Paulus Borstraat, alwaar tevens gelegenheid is plaatsen te bespreken en 's avonds aan de zaal. Opening der zaal 7 uur. Aanvang half 8. Een kruideniersbediende werd aangehouden, verdacht van diefstal bij de grossierfirma de Koning. BARNEVELD. Bij een vechtpartij heeft de 18-jarige J. H. B. een boeren zoon uit Meu-Luuteren met een mes in het hoofd gestoken. De verwonde heeft in de politie aangifte gedaan. In deze gemeente wordt veel hak hout voor de Zuiderzeewerken opge- kocht. Voor dit hout, dat de laatste ja- reu bijna geen waarde meer had, wor den flinke prijzen besteed. HOOGLAND. De groote Negerfilm. Op Zondag en Maandag 18 en I! November zullen we in Hoogland iets moois zien. Father Graven komt met zijn nieuwe film, welke hij zelf gemaaki heeft in de binnenlanden van Afrika. Het is nog kort geleden, dat die Mis sionaris rondzwierf in de oerwouden van dat zwarte werelddeel om zijn werk samen te stellen. Hij is doorge drongen tot het onbekende gebied waai men niet verder mag gaan dan alleer onder gewapend geleide van het gou vernement. We zien die arme heidenen gekleed in bananenblaren en gehuld in dierenvel- len. Ook maken wï een dans meer dan twee duizend heidenen en liet is aardig te zien, dat de Missionaris zelf meedanst om die wilden op de film te kunnen krijgen. Het missideel is mooi doch in het heidengedeelte kunnei die stammen bespieden in hun dagelijks doen en laten. Hoogland gaat een film zien eenig zijn soorl en we beloven Father Graven beide avonden een stampvolle zaal. De film begint op beide avonden te 6.30 uur. Het entree is 40 cent. Op Maandag is er ook een kindervoorstel ling, die te 3.30 uur begint. Het entree or de kindereu bedraagt 10 cent. Leest de groote advertentie en vc ziet U tijdig van plaatskaarten. Zondag a.s. wordt de vroegmis opgedragen voor de zielerust van Mgr. Alf. Ariëns. Alle leden van de Ma- riavereeniging en het Krnisverbond wor den vriendelijk verzocht onder die H. Mis tot de H. Tafel te wille nnaderen. Dezer dagen is van het Instituut voor Plantenveredeling te Wageningen bericht gekomen, dat de aanleg van de „rassentuintjes" in onze gemeente is goedgevonden op de wijze, zooals die het Instituut is voorgesteld. Reeds 5 soorten rogge gezaaid. Het a.s. voorjaar volgen de andere gewassenik hoop er dan wel een en ander van Ie pu- bliceeren. LEUSDEN Burgerlijke S>ard. Overleden -Luitje Pothoven, 59 jr echtg, v, W. v. Ginkel. STOUTENBURG Burgerlijke Stand. Geboren Petronella, d. v. G. Groene- steln en H. v. d. Hoef Anna Johar na, d. v. J. M. Tomassen en R. Petern Getrouwd G. Smit en W. Kleinveld A. Kerkhof en M. van Dalen. De collecte voor het tehuis voor alleenstaande Blinden te Wo'fheze heeft f69.84 opgebracht. SOEST Burgerlijke Stand. Ondertrouw d Gerbert Baas, 24 jr., Weesp en C. Degenkamp, 28 jr. W. J. Hogeweg, 25 jr., Neede en M. H. Bantjes, 25 j. Getrouwd: G. G. Hilhorst, 27 jr. en A. M. v. d. Brink, 26 jr. Geboren Gerard Margienes, z, van H. Holst en C. W. v. d. Scheur; Cornelis, z. van G. Haage en C. Ham stra Wilhelmina Geertruida, d. van V Brugsteden en H. v. Laar. Overleden Cornelia Reek, 43 eh. met J. Jonkman; Maria Clasin eldhuysen 18 jr., ongheuwd; Anna Jo hanna Geertruida Goorkate, 47 j., geh. met J. J. Elbertse. SOESTDIJK. In de Mariaschool heeft de R. K. Werkliedcnvereeniging parochie Maria Onbevl. Ontvangenis itare constitueerende vergadering ge- Aanwezig waren pasoor Mölder, dt heer Jos. Veltman, spreker van den avond, het bijna voltallige bestuur van de zustervereniging van de parochie n Soest en een flink getal leden dei euwc vereeniging met het bestuur. Voorzitter Rademaker opende deze stichtingsbijeenkomst, alle aanwezigen hartelijk welkom heetend. Spr. verheugde zich over de groote opkomst. Pastoor Mölder sprak zijn mannen hartelijk toe, hen daarbij tevens aansporend steeds collegiaal onder el kander te handelen. Hierna gaf de heer Veltman een torisch overzicht der arbeidersbeweging van af hare oprichting in 1893 af, daar bij releveerende, wat er gedurende die jaren voor de arbeiders was bereikt en op de vele instellingen van- en den werkman, zooals „Concordia". Gemengde Berichten In een biscuitfabriek te Mijdrecht zijn 5 arbeiders in het generatorgebouw bedwelwmd geraakt. Met veel moeite slaagde men er in hen weer bij te bren gen. Gebleken is, dat de gaskraan open stond. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot verlaging van den accijns op gedistilleerd en van dien op houlgeest. L. J. LUYCX ZOON Gevoerd en mei Bont van f3.50 tol 9.50 Bij Doetinchem zijn op één dag twee auto's door de stoomtram aange reden en vernield. Persoonlijke ongeluk ken hadden hierbij niet plaats. Tegen de chauffeurs is proces-verbaal opge maakt, wegens het doen ontstaan van gevaar voor het verkeer. Een autobus uit Roosendaal, waar in 17 arbeiders voor de coöperatieve zuivelfabriek te Dinteloord zalen, is on der Gastel in een sloot gekanteld en in brand gevlogen. De chauffeur geraak te bewusteloos en twee inzittenden wer den gewond. Met moeite hebben de in zittenden zich weten te redden, de bus is uitgebrand. Op den Zeisterstraatweg bij de Bilt is een Duitsch dienstmeisje door een autobus aangereden en zóó ernstig ge wond, dat zij na enkele oogenblikken overleed. Op de Zwarte Zee is een stoom schip vergaan, waarbij 50 menschen in de golven zijn omgekomen. Het conflict in de Duitsche metaal industrie duurt onverminderd voort. De pogingen lot oplossing, ook door regee- ringspersonen, worden voortgezet. De eerste week bedroeg de schade door loonderving 12 mlllioen mark. Volgens berichten uit Moskou wordt het verzet der boeren tegen de Sovjets steeds ernstiger. In drie dagen tijds zijn in verschillende deelen des lands 7 Sovjetambtenaren vermoord.. Voorts worden bibliotheken en bureaux in brand gestoken. Te San Cristobal (Spanje) heeft een 14-jarige scholier, uit woede, dat het avondeten niet naar zijn zin was toe bereid, zijn moeder met een mes de keel afgesneden. Zonder tijdige tusschen- komst van de politie zou de razende dorpsbevolking den knaap hebben ge lyncht. Een kindje te Hoeven had 't onge luk een vischgraatje in te slikken. Ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Deze mocht echter niet meer baten. Het kindje is aan de gevolgen overleden. In een tuin Ie Woerden heeft men dezer dagen nog mooie rijpe frambozen geplukt. COLBERT COSTUMES In de nabijheid van de Amerikaan- sche kust is het Engelrcbe stoomschip Vestris*, op weg van New-York naar Baibadis, gezonken. Alle opvarenden waren genoodzaakt in de booten te gaan, dtar het schip tóó ernstig over helde, dat men zich niet kon staande houden. Intusschen snelden op den draadloozen hulprocp verscheidene mrchepen naar de plaats des on heil». Vrij spoedig waren een drietal >chepen aanwezig, die de booten tracht ten op te pikken, wat bij de hooge zec8n een moeilijk werk was. Volgens de laatste berichten zijn h e- alle booten op één na gevonden deze laatste boot moeien zich ongr. er 35 personen bevindeD. Een de, erledenen is van uitputting gestorven Een zieke, die na een radium-kuur bet St. Barlholomtus kospitaal te Londen ODdeigaan, van een kanker gezwel genezen is, herfi uit dankbaar heid 170.000 gulden geschonken cm ml vermogende lijders io de gelegenheid te stellen dezelfde kuur te kunnen on dergaan. Te Minne: tsga is de arbeider S. M. S. te water geraakt. Zijn dochter sprong hem na om hem te redden. Eenigen tijd later is zij aan de gevolgen Op het internationaal concours-hip- pique te New York is door onzen land genoot ritmeester Lvboucbè e, met •Copaina, de eerste prijs gewonnen in }i Cours vtor officiers-dier stpaardeo. Bij een voo stelling in circus Strassburger in den Haag is een lecuwec- temmcr door ren zijuer dieren sange- 'Bllcn en in dc hand g< beten. Hei ge lukte het woedende (ir io zijn hokte dnjvcn. De loegebechie wonde valt Kerknieuws. Aartablzdom Utrecht. Z D.H. de Aartsbisschop lai Utrrcht he ft beDoemd tot assistent re Abc ude den Wtleerw. heer J. Kroon. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tablelten 60 cl. Zenuw-Tabletten.75 ct. Stnal-Tabetten ....90cl. Maag-Tabletten 75 BIJ Apolh. en Drogisten

De Eembode | 1928 | | pagina 2