Vroom&Dreesmann Speciale aanbiedingen Kousen en Sokken. Vroom Dreesmann - Langestraat Amersfoort Koopt ow Schrijfmachine L. i Luycx Zoon BELANGRIJKE AAINB1EDING Garage Motorhuis Amersfoort W. VAN BEEK Langestraat Tel. 158 Amersfoort Zwarte en Katoenen Dameskousen zeer goed model 0.59 0.49 0.39 0.27'/. Fll d'Ecosse Kousen In zwart, mode, beige en grijs 1.20 1.00 0.87", 0.69 Onze bekende merken FIL d'ECOSSE DAMESKOUSEN Atlas, prima pasvorm Sylco, versterkte voet Tosca, Fil d'Ecosse met zijde, extra lang been, de modetlnten 1.70 Bemberg zijden kous met versterkte zool, teen en hiel, In de modetlnten per paar 1.45 per 2 paar 2.75 PRIMA ZIJDEN KOUS, merk Nice prachtkous in alle modekleuren per paar I 90 per 3 paar 5.25 JONGENS SPORTKOUSEN Zeer sterk, zuiver wol Maat 2 1.25 met 0.15 stijging per n SAJETTEN JONGENS SPORTKOUSEN met mooie randen, extra sterk Maat 2 0.70 met 0.10 stijging per re Prima Engelsche HEEREN SPORTKOUSEN in diverse kleuren 2.90 2.25 1.95 1.70 Zeer sterke MANSSAJET SOKKEN in zwart en jaeger Fil d'Ecosse Heerensokken 1.050.850.690.59 Zwarte zijden Sokken voor gelegenheid 1.35 0.95 of neoml een abonnement «oor onder houd «an uw schrijfmachine bij H. ELZEHAAR KANTOORBOEKHANDEL Q LANöESTRflAT 84 TEL. 528 Luistert even, burgers van Amersfoort! A.s. Woensdag 17 April zal wederom de EMMA-BLOEM COLLECTE houden worden. Wij hopen geen enkel huis over te slaan, want het is in het belang van de algemeene Volksgezondheid dat in ieder huis. groot of klein, iels wordt apart gelegd voor het Emmabloempje. Laten wij als Amersfoortsche burgers de T. B. C. Vereeniging eens laten zien hoe warm ons harte klopt voor hen die zooveel moeite hebben door hunne gezondheid. Geeft dus gul en met vriendelijkheid. Hebt U geen dubbeltje dan maar een stuivertje, alles is welkom! Maar... kunt U meerdere dubbeltjes geven, verzuimt het dan ook niet. De T.B.C.- vereeniging zal er zóó dankbaar voor zijn, als wij een groot bedrag afdragen kunnen. Er wordt steeds veel hu[p verleend, maar nog altijd meer gevraagd. Geeft dus allen voor dit goede doel! De opbrengst moet méér zijn dan ve'leden jaar. Ons aller eergevoel is e- mede gemoeid! Ziin wij bereid te '.ïelpen, ieder naar zijn vermogen op a.s. Woensdag 17 April Één antwoord moet daarop zijn... JA. De R. K. Werkliedenvereeniging St. Jozef, publiceerde het programma der feeslelijkheden ter gelegenheid van het patroonsfeest. Op 18, 19, 20 en 21 April is er een Triduum in de kerk van O. L. Vr. He melvaart, Langegracht. Aanvang van Lof Donderdag en Vrijdag des avonds 8 uur, Zaterdags 7 uur. Dit Triduum wordt gegeven door den Adviseur der vereeniging, Kapelaan Beltman, en wordt gesloten met een Generale H. Communie der leden op Zondag 2! April onder de H. Mis var 7 uur. Daama ontbijt in 't vereenigings- gebouw. Voor het avondfeest is de regeling aldus 1. Opening door den voorzitter. 2. Aan U, o Koning der eeuwen en Strijdlied, te zingen door allen. 3. Rede door den Weleerw. Heer Kapelaan Hooijman. 4. De twee vagebonden (voordracht). 5. Hoch Heideckberg Marsch. 6. Con cert ouverture. 7. Suite Ballet. 8. Komt een vogel gevlogen. 9. Kleppermarsch, orchesl-nummers van St. Caecilia. 10. De Werkstaker (voordracht). 11. De groote Komiek (voordracht). 12. Roomsche Blijdschap. Sluiting. Aan 't avondleest verleenen mede werking de Tooneelver. Ons Genoegen en de bekende Orchestver. St. Caecilia. Aanvang half 8 precies. Kinderen kunnen niet worden toegelaten. Hel Bureau der Kamer van Koop handel .De Geldersche Vallei" heejl zich tol Ged. Stalen van Utrecht ge wend mei de vraag of de berichlen in de pers op waarheid zijngegrond.dat hel ontwerpen van het plan-Mussert is geschied op huil last. Mocht dit het geval zijn, dan wordt gevraagd of de Staten eenige verklaring hebben te geven over dit partij kiezen voor het ecne deel der provincie teir nadeele van hel andere deel. De vereeniging voor Volkenbond en Vrede zal op 13 April a.s. een ver- gaderihg houden in het gebouw der Theosofische Vereeniging aan de Re- gentesselaan. Mr. E. C. van Dorp zal behandelen het onderwerp: .De Vol kenbond en zijne werkzaamheden op economisch gebied". De bijeenkomst zal aanvangen Ie 8 uur. Voor den Amersfoortsche Kunstkring zal op 18 April a.s. Berlhe Seroen een liederenavond geven. Algemeene Vergadering van Bestuur en leden der Ambachtsschool. 10 April 1929. Bij afwezigheid van den Voorzitter, werd de vergadering voorgezeten door Ir. Bellman. De rekening en verant woording van den Penningmeester den heer v. Vollenhoven werden onder dank voor de zorgvolle behandeling goedgekeurd. Hel jaarbudget looptom de 100.000 gulden. Vermeldt werd dal hel bezoek der school en de vooruit gang reden lot tevredenheid geven. Op 31 December 1928 was de school bezocht door 454 leerlingen, verdeeld als volgt: Timmerlieden 57, smeden-bankw. 45, rijwiel- en motorherstelfers 28, elec- triciens 36, meubelmakers 17, tezamen 201; Cursus voorber. techn. 35, typogra fen 20, schoenm. 15, avondschool 183, tezamen 183; Totaal 454 leerlingen. De school gaf 58 einddiploma's uit: Dagschool: Timmerlieden 18. sme den bankw. 18, rijwielherst. 3, elec- triciens 7, meubelm. 6. schilders 6. Avondschool 31. Cursus voorb. techniek. 8. Een merkwaardige levens zeer suc cesvolle cursus werd gegeven voor autobestuurders, trouw gevolgd door 24 cursisten en I toehoorder. Einddiploma's 17 onder wie een dame. De cursus leert de leerlingen niet alleen de wagendeelen kenneu, maar ook goed en economisch besturen. Een nieuwe cursus is begonnen, waarvoor nog een paar plaatsen beschikbaar zijn. Het lesgeld enz. bedraagt 75 gld. Vooral blijkt het nut van den cur sus, doordat enkele deelnemers nu al eene betere maatschappelijke positie bekomen hebben. et is gebleken, dat de cursus behoefte voldoet, waarom hij mei recht de goedkeuring der gemeente lijke en burgerlijke autoriteiten heeft. Uit het verslag bleek, dat Directeur en leeraren in vereeniging met het Bestuur alle krachten inspannen, om de school haar volle practisch nut te doen bereiken. Als lid van het Dagelijksch Bestuur werd de heer Noorman gekozen met één stem meerderheid op den heer v Beurden. Het ledental der vereeniging be draagt 223. De heer Van der Horst, die langen ,d het Secretariaat waarnam, is onder dankbetuiging [voor zijne langjarige toewijding en diensten afgetreden wordt binnenkort vervangen. De heer Nefkens is als nieuw be stuurslid geïnstalleerd. De vergadering te half-acht begon nen werd te half-tien gesloten. Ze vestigde den indruk, dat de school krachtigen steun van velen ver dient en dat het onderwijs daar ge geven voor vele jongelieden een iTech- ten grondslag ligt vóórhel verdere leven. Tot sluiting van het seizoen, zal door de Tooneelvereeniging „Ons ge noegen" a.s. Zondag in het gebouw „St Jozef opgevoerd worden". „De ver loren erfenis", blijspel in drie bedrijven. Wie een avond van echt onschuldig vermaak wil meemaken, verzuime niet naar het gebouw St Jozef te gaan. De uilvoering vangt aan om 8 uur dus niet om half acht). De entree is 20 ct per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar op den dag der uitvoering smiddags" in 12—1 en 's avonds aan de zaal. Des middags om half vier wordt het stuk voor kinderen opgevoerd. De entree bedraagt 10 ct. per kind. Deze kaarten zijn ook des middags van 1 verkrijgbaar. Op Woensdag 17 April a.s. des avonds 8 uur. heeft in de „Valk" een openbare vergadering plaats, waar de heer A. v. d. Wijngaarden, voorzitter van het comité voor de openb. School zal spreken over: „De Openb. School de inrienting van onderwijs, voor heel de Nederlandsche Jeugd". Wegens overschrijding der begroo ting is de bouw der 50 woningen van Goed Wonen niet gegund aan de laag ste inschrijvers. Schoonmaak geelt menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deie worden wederom spoedig gaal, zacht en blank door Purol. Reeds geruimen tijd geleden werden wat tot het gemeentelijk grondbedrijf behoorende terreinen, op den Berg aan de grens der gemeente liggende aan het Zeister spoor, verkocht aan eene vereeniging, die beoogt het slichten ter plaatse van een verplegingsinrichling voor geesleskranken uit Nederl. Her vormde kringen. In Monopole heeft deze vereeniging dezer dagen vergaderd onder leiding van den heer J. R. Snoeck Henckemans. Uil gedane mededeelingenbleek.dat de vereeniging aan het einde van het volgende jaar, dus |1930, haar eerste geslicht voor geesteszieken hoopt te openen. Van de voor deze bouw eischle f900.000. was f300.000 obligatiën geplaatst. De goedkeuring van bouwplan en teekeningen, werd spoedig verwacht. Er zal aanvankelijk plaats zijn voor 200 patiënten. Besloten werd het aantal leden het dagelijksch bestuur uil Ie breiden van 9 tot 13. >t nieuwe leden werden henuemd dr. G. Brouwer te Soest. II. de Liefde te Culetnborg, F. C. C. Schokking Amsterdam en kapitein F. F. Wester weel te 's Gravenhage. Benoemd werd lot le secretaris Ka pitein Westerweel. tot 2e secretaris dr. G. Brouwer. Er werd een bezoek gebracht aan het terrein aan den Utrechtschen weg, waar het gesticht zal verrijzen. De Amersfoortsche Kunstkring i digt uit voor bijwonen der lezing H. Marsman over Manhattan Transfer door John dos Passos, op Dinsdag 16 April a.s., des avonds om 8 uur, in het gebouw der Theosofische V*ree- niging, Regentesselaan. Enlrée niet-leden f0.50. LAN6ESTRAAT 49 TELEFOON 190 Binnenkort zal ons bedrijf wurden uit gebreid door annexatie van het perceel Langestraat 51 Uit den Omtrek Barneveld De commissie der horzelbestrijding heeft thans rapport over haar werk zaamheden uitgebracht, en over het algemeen mag zij met voldoening op den verrichten arbeid terugzien. Onder leiding van den heer Schrooder, ui Ede, zijn in 1928 ongeveer 30 perso nen bezig geweest om de koeien, die in de streek tusschen hier en Wage- ningen worden gehouden, met de hier voor aangewezen zalf te behandelen, tengevolge waarvan het aantal horzels, of bromvliegen, gedurende den heeten zomer van verleden jaar reeds aan merkelijk minder was dan in de daar aan voorafgaande jaren. Toch zal de strijd legen dit euvel dit jaar worden voortgezel. Tusschen 15 April en 1 Mei zullen, zoo mogelijk, de ruggen van alle koeien met deze zalf worden ingesmeerd, waardoor de larve, ver droogt en de horzel dus niet tot ont wikkeling komt. In Denemarken, waar deze bestrijding nu reeds vijf achter eenvolgende jaren plaais heeft, is dc rundveestapel zoo goed als horzelvrij, en zoover behoort het ook in ons land te komen. Hoogland Onze dorpsgenoot, de lieer Ant. Adelaar, verkreeg dezer dagen na ge houden examen, hel diploma als Mclk- controleur. Hij volgde te Utrecht de cursus die vanwege het Rijkszuiyel- consulentschap werd gegeven. Hoevelaken Werd onlangs gemeld, dat de boo- en op de Stoutcnburgerlaan zouden worden geveld, hel is nu werkelijkheid geworden. Het vernielingswerk heeft reeds een aanvang genomen. Nog eenige dagen en van de weleer lommer rijke laan, waar men rustig kon wan delen, is niels meer le zien dan een kale, eentonige vlakte. Wel worden er in afzienbaren lijd jonge boomen ge plant, doch hiervan zullen de meesten der inwoners wel niet meer genieten. Namens den importeur kunnen wij nog enkele Automobielen type 1928 legen onderstaand zeer belangrijk verlaagde prijzen aanbieden WHIPPET 4 cyl. WHIPPET 6 cyl. Coach f 2000.- Sedan f 2500.- Sedan f2125.- Coach f2360- Cabriolet f 2050.- Roadster f 2300.- Deze Automobielen worden ten volle gegarandeerd, terwijl koopers het recht hebben op onze bekende SERVICE. Aangezien de voorraad uit slechts enkele wagens bestaal, raden wij U aan hiermede niet te wachten, doch direct te beslissen. Langestraat 112 Telefoon 457 WHIPPET 4 en 6 cyl. en WILLYS KNIGHT 6 cyl. •oor een (toer. of graanhandelaar, >ver veel afval beschikt als een rendabel bijbedrijl, voor een rentenier, die toch iels le doen wil hebben, als een goede tijdpasseering, die meteen een matige winst afwerpt en voor iemand, die uit een kippen-cierbedr(jl zonder meer, wil leven en een be hoorlijk bestaan in wil vinden niet aanbevelenswaard. Als eerste elsclt moei men evenwel stellen, dal men kennis van zaken heeft. Zonder die legt men er op toe. S. IViJkerk Op de paardenmarkt waren 120 stuks aangevoerd. De handel was levendig. Maandag werden van hier 8 paarden, op de laatste monstering aangekocht, naarZwitserland verzonden. De zigeuners, welke hier in ver hand met de paardenmarkt vertoefden, zijn vertrokken in de richting Amers foort. Een der woonwagenbewoners had zijn Irekd-er verkocht, zoodat hij niet weg kon. Van gemeentewege is hem toen een koetsier mei paard verstrekt om hem buiten de gemeente te brengen. Burgerlijke Stand. GeborenGeertje d. v. A. Kraaij en F. v. Bielert. Geertje, d. v. G. v. d. Vis en A. v. Lozenoord. Johanna, d. v. W. J. Brouwer en D. v. d. Weerd. Hen drik z. v. H. v. Winkelkoop en H. Evers. Elbert, z. v. J. v. Poolen en A. v. d. Biezen. Ondertrouwd: G. van Dam en G. H. van Veluw. H. Bouwers, v. Ede en T. v. d. Veen. Getr.B. v. d. Bunt en N. Mosterd. Overl.J. d. Rooij, 9 j. J. Niedoet, 43 j-, echtgen. v. H. D. Baar. Gerrelje Bosch, 3 j., te Utrecht. J. d. Graaf, 68 j., echtgen. v. A. v. Someren. M. Teunnissen, eerder wedr. v. G. Bloemendal. Soesterberé- Door Burgemeester en Wethouders van Soest werd aanbesteed de bouw van een openbare school aan de Ver lengde Schoolstraat te Soestcrberg. Van de 12 geldige inschrijvingen was laagste Mulder's Handelsmaat schappij te Soesterberg met f39.475. en hoogste de Th T. van Keulen te Amersfoort met f41.945. Nabij de Stomper! had op den Rijksstraatweg een auto-ongeluk plaats. Een auto, wilde daar stoppen, doch slipte door de gladheid van den weg. De wagen kwam hierdoor legen een boom terecht en werd ernstig bescha digd. De bestuurder kwam met den schrik vrij, doch een inzittende dame werd aan het voorhoofd gewond. Het militaire vliegtuig 803 is bij een vlucht boven deze gemeente neer gestort. Het toestel kwam op open terrein, begroeid met dennenhout, neer. De bestuurder, kapitein van Weerden Poelman bleef ongedeerd, de twee ande inzittenden, Lt. Sissingh cn kapt, Briët kregen resp. een iinker armbreuk een niet ernstige hoofdwonde. Eemnes De landbouwer Iz. Hilhorst te Bui tendijk. die bezig was achter zijn huis een greppel te graven, stiet bij het verrichten van deze werkzaamheden met zijn spade opeen zak met rogge, welke onder den grond verbor gen lag. Gebleken is dat de vorige bewoner, die inmiddels overleden|is, het graan hier in de jongste oorlogsjaren had verstopt. Het product [was natuurlijk geheel vergaan. De landpachten blijven nog steeds omhoog gaan. De verhuring v. Dins dag bracht gemiddeld 12—14 gulden per dammaar meer op dan verleden jaar. Het land van de Diaconie der Ned. Herv. gemeente te Binnendijk werd voor f1000 meer verhuurd dan in 1928. Burgerlijke Stand. Geb.Maria Petro- nella, d. v. J. C. Eek en W. A. Brouwer. Ovetl.: Jansje Hilhorst, wed. van W. Hoofd. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geb.: Willebrordus, z. v. W. Wouters en M. Ossendrijver. Cornells Johannes lozeph, z. v. H. v. Burgsteden en B. G. Brouwer. Landbouw nieuws. IS EEN HOENDERPARK LOONEND? Over deze vraag wordt in het Alg. Nederl. Landb.blad geschreven, waar uit we iets overnemen en onze eigen meening bijvoegen. Zooals we al eens eerder schreven, is het een gelukkig verschijnsel, dat de bedrijfpluimveehouderij zich gaat stabiliseeren of zich wellicht gestabili seerd heeft. In de na-oorlogsjaren was er een groote vraag naar hoenderparken en iedereen meende daarmede in enkele jaren „binnen" te kunnen komen, Het gaf ontnuchterende teleurstellingen om dat menschen, die hoegenaamd geen verstand van het kippenbedrijf hadden, zich er mede gingen bezighouden. Ze waagden zich op glad ijs, hadden groote kans te vallen en vielen dan ook in den regel, 't Gevolg was dal er schrikkelijk op het kippenbedrijf werd afgegeven en de hoenderparken in een slechte reuk kwamen. Die storm is nu wel zoo zoetjes aan gaan liggen en gaat het tot de menschen doordringen, dat, wil men met voordeel een hoender park gaan beginnen het nocdig kennis van zaken èn voldoende finan- liën te bezitten. in bovenbedoeld artikel wordt een berekening gegeven van een be drijf van 500 hoenders, te verzorgei door één man. Die zal daar zijn han den aan vol hebben, maar het kan. Die 500 hoenders zullen zijn van prima afstamming, op tijd geboren, niet ziek enz. Dus zoo gunstig mogelijk. Ze zullen leggen 180 eieren per hen. Hel eerste jaar beginl de leg. Het tweede jaar leggen deze dieren ook, n minder, zeg HO eieren. Dal wordt gemiddelde van 160 eieren per jaar per dier. De totale productie zal wel wat minder zijn en die stellen we op 75000 eieren per jaar met een gemid delde prijs van 6 cent. Dat wordt 1 4500. Wat aan slachtkippen en jonge hanen ontvangen wordt kan gerekend worden gelijk lo staan met wat jonge hennen van 4ü 5 m aanden uit eigen bedrijf gefokt zullen kosten. De kosten aan voer schatten 6 gulden per dier per jaar. Dat wordt f3000. Voor een landbouwer is dat minder, omdat die heel wat afval lot waarde kan maken. De huisvesting der kippen komt op f1250. Rekenen we jaarlijks 10 pet. voor rente en aflossing, dan is dat per jaar f 125. Wat men aar gaas, drinkbakken en turfstrooisel noo- dig heeft, krijgt men in mest terug. Die mest kan men verkoopen of in eigen bedrijf gebruiken De afschrijving per kip is per jaar f 1.50, wanneer een kip van 6 mud. f4 kost en men fl als slachtdier er voor terug ontvangt, dan heeft men dus een verlies van f3 over 2 jaar. Dat is per jaar 11.50. Voor 500 dieren 1750. Men komt dan ten slotte op een winst van f4500 f3875 f625. Nu is er bij deze deneering één. fout gemaakt en wel deze, dat een goede lokker veel- win- tereicren maakt, waardoor de gemid delde eierenprijs niet op 6 cent op 7 cent komt. Dat geeft een extra winst van f 750, waardoor 't totaal komt op f 1375. Dat is per jaar, per dier f 2.60 ruim. Iemand, die in 't kippenbedrijf, der het leveren van broedeieren of kuikens, een beslaan wil vinden, zal hier een wegwijzer in hebben. Men moet er geen al te groote verwachtin- :n van hebben Ik beschouw de kippenhouderij dan Gemengde Berichten Deze week zal bij de Philipsfa- brieken te Eindhoven de 20.000ste arbeider te werk worden gesteld. In Amerika heerscht thans een on gekende hitte, zoowel le New-York als in andere steden kwamen tempera turen voor tot 104 graden. De bad plaatsen worden door koeltezoekende stedelingen overstroomd. Op den straatweg naar Rio Bamba naar Guano is een autobus van een helling gestort. Zestien personen wer den hierbij gedood. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7, en half-9. Half-11 uur Hoogmis. 3 uur Vespers. Vergadering Burgerjongel-veree- niging uitgesteld tot 21 April, (i uur Lof met Rozenhoedje. 7 uur Patronaat le Afd. DINSDAG 8 uur Gezongen St. Autoniusmis. 'sAvonds 8 uur Congregatie van dc H. Familie. DONDERDAG Vanaf half-5 tot half-8 aanbidding voor dc leden van de Altaarwacht. 7 i r Lot. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen u PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor- C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Hall-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-11 Hoogmis. 6 uur Lol met Te Deum tol sluiting van de Paaschlijd. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3','j tol 9' biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, PAROCHIE ST. HENKICUS Paulus Borstraat no. 41 34. Pastoor; H. J B. Engbers Matthias Wilhoosstraat Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 5 cn 7 uur. IU uur Hoogmis. 6 uur Lof, MAANDAG 8 uur St. Gerardus Majella-Mis. DINSDAG 7 uur Lof ter eere v d. II. Antonius. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren lol 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Tclef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje, Na de beide H.H. Missen ge legenheid om plaatsengeld le betalen in hel Patronaat, eerste halfjaar. Na hel Lof vergadering der zela- Iricen. DINSDAG Half-10 Gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half-9 Biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong, Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG 7 uur de Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur Catechismus. 3 uur Lof mei Rozenhoedje cn

De Eembode | 1929 | | pagina 2