L. J Luycx Zoon LAN8ESTRAAT 49 TELEFOON 190 De Bunberg Zijden Kous „Nirwana4' 12.75 is zeer gewild Katholieke Radio Omroep. De aanmelding van nieuwe leden en begunstigers voor de K. li. O. heelt in Amersfoort niet de resultaten opgele verd die men had mogen verwachten. Als in andere plaatsen duizend en meer abonnê's zijn genoteerd, is het getal 76 voor .Amersfoort we' z6ir gering. Zij die nog verzuimden hun aan- gilte-tormulier voor den Katholieken Radio Omroep in Ie leveren, worden dringend uitgenoodigd zulks alsnog te doen. Agenten zijn de hceren F, Letschert, Kapelweg no. 25 en M. van den Berg, Bonifaciusstraat no. 27. Ook aan de pastorieën der parochie kerken kan men nog de aangifte formulieren inleveren, alsmede bij O. j, A. Verweij. Krommestraat 27 en aan de tent der Roomsche Garde, Zaterdag avond op het Marktterrein. Nieuwe boeken in de R. K. Open bare Leeszaal en Bibliotheek. Mathilde van Balen. Het eiland der vergetelheid. Been. Handleiding voor het onder wijs in den handenarbeid, houtarbcid, 5e druk. Conljn. Etaleeren en wat er bij te pas komt. Ellen Forest. Yuki San Godcfroy. Beknopt overzicht van de mcubclstijlen. Van Hoogstraten-Schoch. De lange weg. Gerard Kmivclder. Bezuiden de Moerdijk. Hélène Laman de Vries. De gouden draad. Pieter van der Meer de Walcheren Hel witte paradijs. Mereschkowsky. De Messias. Rönnc. Het neveleiland. G. Roy en. De vereenvoudigde spel ling; legen de jongste aanvallen ver dedigd. Wolftenbuitel-vaii Rooyen. Rosa Ca- pocci. Na voorlezing der stukken, die be trekking hebben op het vragen van inlichting bij üedep. Staten over hun houding In zake Rijnkanaal en stad Utrecht besloot de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Gelder- sche Vallei contact te zoeken met Statenleden, om langs dien weg moge lijk nog nadere opheldering te erlangen. Zaterdag 25 Mei a.s. zal de Mond harmonicaclub Excelsior vijf jaren be staan hebben. Het bestuur besloot dit eerste lustrum feestelijk te herdenken met een receptie in de Valk. terwijl des avonds in de groote zaal een feest avond georganiseerd wordt. Betuwe-rijwieltocht van den A. B. v. L. O. op Hemelvaartsdag 9 Mei a.s. Route: Doorn-Neer-Langbroek-Wijk bij Duurstede-Ravenswaaij- Buren-Kerk en Kapel Avezaath-Zoelen-Eck en Wiel- Amerongen Leersum Woudenberg— Amersloort. Plaats van vertrek en teuigkeer: Ju- lianaplein. Vertrek 8 uur precies. Te rugkeer pl.ni. 5 uur n.m. Afstand on geveer 65 KM. Dames en hceren boven 16 jaar, beneden 16 jaar onder verantwoorde lijke leiding van andere deelnemers. Voorzien van goed materiaal en mond voorraad. Rijden in groepen van 20: twee naast elkaar Geen vaandels enzveer gelden vrij. Reparatie voor rekening deelnemers. Aanmelding van te voren noodig; men wordt verzocht vroegtijdig op de plaats van vertrek te zijn. Donderdag 25 April op de laatste bijeenkomst in dit seizoen van den R. K. Vrouwenbond, is tot stand gekomen het „Mariatonds", 'en doel strekkende, om leden bij de bond aangesloten, die rust moeten hebben, buiten het gezin om, tc gemoet te komen. Hieronder wordt verstaan, vrouwen die overspan nen zijn, >if na een operatie of ernstige ziekte, niet dc gcwenschte rust thuis kunnen genieten, Geen t.b.c,-lijders of lijders aan chronische kwalen, en na tuurlijk op advies van hun medicus. Circulaires zullen verspreid worden ouder de leden van de R. K. Vrouwen bond cn opgehaald. Een plaatselijke commissie is benoemd, n.l.Mevr. Bril. voorzitsterMevr. v. Wayenburg, pen- ningmcestcrcsse; Mevr. Haan, secr. Tijdens de bijeenkomst gaven zich 16 leden op. Verdere inlichtingen zijn bij genoemde dames te verkrijgen. Vrouw nhanden welke door de schoonmaak ruw, rood ol beschadigd zijn, worden weder gaaf, zacht en blank door Doos 30,60 Ct. Tube 80 cl. Purol In de zaal van de R. K, Spaarbank had de R. K. Vrouwenbond Donderdag 1.1. een buitengewone bijeenkomst be legd, ten doel hebbende, het tot stand brengen van een nieuwe onderatdeeling, n.l. „Het Mariatonds". Als spreekster van dezen avond trad op Mevr. Dahlmann uit Bussum. In een volgend verslag zal een overzicht van deze uiteenzetting worden gegeven en alle leden nog eens doe! en werk wijze van dit Fonds worden duidelijk gemaakt. Ouder de pauze werden briefjes uitgedeeld en de leden in gelegenheid gesteld, verlangens wensclien voor het volgende sei, bekend te makenop een enkele zondering na werd door allen hiervan gebruik gemaakt. De Varende Zanger, aan verzorging voor een meer vroolijk uurtje was toevertrouwd, heeft zich uitstekend van zijn taak gekweten. Zijn humoristische liedjes werkten op ieders gemoed en brachten jong en oud de gewenschte stemming. Met dankwoord van de presidente en een „tot weerziens" aan den zanger, waar mee alle aanwezigen door een luid en langdurig applaus instemden, werd deze allergenoegelijkste avond beëindigd. Gisterenmiddag heelt er een aa rijding plaats gehad op den hoek Stationsstraat—Vlasakker weg tusschen twee 2-wielige motorrijwielen, hoewel beide zeer kalm hadden gereden en signalen hadden gegeven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, terwijl de aangebrachte schade zeer gering was Zaterdagmiddag heeft er een aan rijding op de Varkensmarkt plaats ge had tusschen twee wielrijders, doordat beide van richting veranderde, zonder tijdig een teeken te geven. Het rijwiel van den aangeredene werd eenigszins beschadigd. Donderdag 2 Mei 's avonds to half-8 zullen Dr. v. d. Kasteele en W. B. Nooleboom in de gymnastiekzaal van school Wijerstraat een voordracht houden over „Openluchtscholen" Het ligt in de bedoeling dien avond tevens te komen tot de oprichting van een Verceniging voor Openluchtscholen te dezer stede, Burgerlijken stand. 23 April. Geboren Catharina Jo hanna, d, van A. Verduijn en A. R Walstra. - Kees Pieter. van P. H. Oudt en S. E. Vervloei. Overleden Aart Nugteren, 70 jr., echtg. van J. W, H. Labberlon. Grietje Kamer, 75 jr., wed. van R. Zwanenburg. Gerrit Koeslag. 4 rund, Reintjc Ekkel. 23 jr. echtg. va» J. Veis. David v. d. Garde, 43 jr., echtg. van E. W. G. Costero 24 April. GeborenCornel is Gijs- bert, z. van N. C. de Roder en A. Spierenburg. Cornells, .-. van B. Noordewier en C. Stam. Anthonie Everardus, z. van de Jong en G. de Kruijff. i Gehuwd: J. Loos en C', C. Baronesse van Westerliolt v. Hack- fort, G. v. Ramselaaren A. H, Wery. E. B. N. de Vink en H. Terschegel. Overleden Johannes v. Leljenhorst. 57 jr„ echtg. van G. v. Putten. 25 April. GeborenJohan. i. van G. v. Ommen en G. C. v. d. Hooft. Maria Elisabeth, d. van A. Witjes en W. M. Kreijermaat. Nicolaas. z. van A. Wallet en G. v. d. Biezen. Ondertrouwd G. Braudsen en J. v. d. Biezen. P. Bergman en C'lir. Rijke- boer. L. Dantuma en A. Weiland. A. J Kramer en G. C. Smeele. H. Zevenboom en E. ten Hoven. J. A. Hazelaar en A. M. L. C. Spijkers. L. v. Hoeijen en C. J. Muller. 26 April. GeborenHendrikus Jo hannes, z. van J. A. v. Laar en G. de Goede. OverledenJohannes v.d. Hart, jr., echtg. van H. Ebing. 27 April. GeborenAdrianus, z. van A. H. v. Bekkuin en E. Koops. 29 April. GeborenAntonius Hen- ik. z. van J. H. Bokkers en M. J. d. Berg. Cathrina Gijsbertha, d. n E. v. d. Hoek en H. de Vries. Hendrikus Cornelis, z van A. H. Scheer- r en H. A. Willemscu, Maarten, van P. Hogerbrug en W. v. Ommen. Nettie, d. van A, Coppcns en S. Berkely 1 Overleden Cornelia W. Eek. 4 weken. Uitspraken Kantongerecht. Vuur aanleggen met brandgevaar •oor hakhout: F. S., Amersfoort 110 ol 5 d, Dronkenschap: J. G., Soesterberg 110 ol 5 d; A. M„ Amersloort id.; B. H., id.;J. AL, Baarn id.; J. S„ Eek Wiel id.; W. de V.. Weesp id. Alcoholhoudende drank verkoopen buiten localiteit van verlof: F.J.B.M.O Soest 16 of 3 d. Trekdier onbeheerd laten: j. E. Ermelo f3 of 2 d. Op hondekar zitten: V. O., Putten f 5 ot 3 d. Wiclrijdcn linkerzijde van den weg: v. II., Veenupdaal [5 of 1 week tuchtschoolM. J. H., Amersloort f 3 of 2 d.; K. W. S., id. Met voertuig links van den weg rijdenF. G. V., Amersfoort f 3 ot ld. Wielrijden zonder remmenG. W. F. Amersfoort f3 ol 2 d Idem zonder licht: J. M„ Amersloort 15 of 2 d. Idem zonder reflector: A. G. S., Amersfoort f2 ot 1 d.; |J. H. v, E Baarn id. Mel motorrijtuig de veiligheid gevaar brengenW. V., Baarn 15 of 3 d.; A. de G., Rotterdam f 10 of 5 d. Idem te snel rijden in BaarnB. G. K., aldaar f 5 of 2 d.A. M. K., aldaar f 10 of 5 d. In Woudenberg: C. J. v. D„ Nijmegen f 15 ot 10 d. In HoevelakenV. O., Putten f 5 of 3 d. «fi-' NMSIiVU IHIU.UÜtUI'iq Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren Alberta d. v. j. de Ruiter en G. Deinoed Willem z. v. R. van Surkum en J, v Dijk. Maart|c dochter v. M, Boek hout en II, Goor. Barlus z. v.J. v den Brink en A. Jansen. Margaretha Gerarda d, v. J. J. Woulers en S. M. Versteeg. Berendina d. v. G. J. Brons en G. v. Ee. Petronella Maria en Wilhelmina Hcrmania doch ters v. A. H. H. Reksveld en P. M van de Linden. Antonia d. v. E Burgers en G.v. Schuur, j Ondertrouwd A. v Soeren en A. Bakker. Overleden Jan de Jager 83 j. wed. van G. van Engelen. Renger v. d, Bunt 15 m. In den raad van de gemeente Barneveld werd met algemeene stem men werd besloten tot verharding van het deel van den Zwartebroekerweg. loopende vanaf Klaarwater. langs de Geref. Kerk, naar Terschuur. Eemnes Op de laatste groote polderlandver- htiring, welke in de Lindeboom alhier gehouden werd, werden belangrijk hoogerc pachtprijzen besleed dan ver leden jaar. Naar gemiddelde berekening bracht de verhuring 25 pet. meer op dan in 1928. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd H. j. v. Dijk en M. H. v. Druten. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenWoutertje, d. v. E. v. dei Horst en C. v. Buren Maria Wil helmina. d. v. J. Boersen en Bremer. OndertrouwdG. v. d. Berg en G. v. Vulpen. 1 Getrouwd: W. Steen- beek en W. G. Kok, Hooglanderveen Zondagavond 28 April, hield de nog jeugdige vereeniging „Wit-Gele-Kruis haar algemeene vergadering. I lieer H. Boersen, voorzitter^ opende de vergadering met gebed, waarna de secretaris de notulen en het jaarverslag voorlas, die onveranderd werden goedgekeurd. De heer J. Pol. administrateur, sprak n woord van lof over het groole liefdadigheidswerk or.zer wijkverpleeg ster in dit jaar verricht enhoopte.dat spoedig alle huisgezinnen lid zouden zijn der vereeniging want „eendracht makt macht". Enkele cijfers mogen de noodzake lijkheid van de vereeniging in onzt parochie duidelijk maken: In één jaar tijds zijn afgelegd 5043 bezoeken met verpleging in de paro chie en 276 daarbuiten. In de polikli niek zijn verricht 1218 behandelingen. Het aantal uitgeleende artikelen be draagt 99. De penningmeester gat een uitvoerig rslag van den flnancleelen toestand :r vereeniging. De aftredende bestuursleden de beu ren H. Boersen, Nie. Voskuilen en II. Heuvel werden bij acclamatie herkozen. Alvorens tol stemming over tc gaan an een nieuw bestuurslid werd voor lezing gedaan van een schrijven van den heer L. Flos, waarna op de daarin geuite op- cn aaiimcikingen door het Bestuur werd geantwoord. Met meer derheid van stemmen werd gekozen de heer G. Mossing. Wat het benoemen van twee leden ior de T. B. C.-commissie betreft, werd door de vergadering den wensch geuit, dat de voorzitter en secretaris de noodige werkzaamheden zullen blijven verrichten. De contributie blijft als voorheen, alleen met dit verschil: dal zij, die hoofd van een gezin zijn en eerst lid willen worden u/s zij verpleging noodig liebbert, moeten betalen, de contributie anaf de oprichting tier vereeniging :n nog f 15. (ter beoordeeling aan liet bestuur), Evenwel meerderjarigen inwonenden, die met 1 Mei 1929 lid worden, behoeven maar ft.— te be talen. doch In de volgende jaren zal de contributie ook door hen, als ze geen lid zijn en hulp der ziekenver pleegster wenschen. vanaf de oprich ting der vereeniging af, betaald moeten worden. Nadat de ziekenverzekering, T.B.C. bestrijding en andere aangelegenheden waren besproken, sloot dc voorzitter de zeer geanimeerde vergadering. Hoevelaken In den gemeenteraad werd vastge steld het vernienigvuldigingscijfer der gemeentelijke inkomstenbelasting 1929/ 1930. Volgens den Inspecteur te Harder wijk wordt, indien het percentage weder- op 0.58 wordt gesteld, de belasting geraamd op f 16300.—. Er ontstond in de schuur op de boerderij van v. E. op Vinkenhoef alhier brand. Spoedig toegeschoten buren waren, door hun krachtdadig optreden, den brand spoedig meester. De oorzèak van den brand moet ge zocht worden in het springen van vonken uit een brandend fornuis, dat in dc schuur stond. Een woord van lot is hier op zijn plaats aan de per sonen, die, onder leiding van den rijks veldwachter, door hun tactvol en kor daat optreden het vuur zoo spoedig hadden gebluscht. Nijkerk Op de markt: Aangevoerd 342.700 eieren I 5.30 5.90; 3 schrammen f 30—35; 37 biggt 120 26 328 runderen f225—340; schapen f20—25; 121 nuchtere kal veren f8—14; 2 varkens f 130—160. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Cecilia Maria, d. v. R. J. Voskuilen en Chr. de Jong. Overleden: Jan Greefhorst oud 83 j. wed. v. H. v. d. Veen Cor nelis Antonius Daatselaar oud 2 j. Stoutenburg Burgerlijke stand. Geb.Bartus. z. v. G. v. Denveren en Walet. Theodorus z. v. J. Jansen en Dina Berg. Overt.: Johannes Sleenbeek oud 73 j. echtg. v. M. Machielsche. Voorthuizen De raad der gemeente Barneveld besloot tot de aanschaffing van een tweede motorspuit, welke dan alhier zal gestationneerd worden. Provinciale Staten van Utrecht. De leden van de Staten der Provincie Utrecht zijn [opgeroepen tot het bij wonen van de eerste gewone zitting, aanvangende op Dinsdag, 18 Juni des voormiddags te 10 uur. Vogelbescherming. Rooskleurig is de toestand onzer vc gelbevolking niet, integendeel! De strenge winter heeft vele soorten belangrijk in aantal doen afnemenhet gure voorjaar heeft den broedtijd schoven en verschillende soorten, welke anders twee legsels in één seizoen uit broeden, zulten zich nu waarschijnlijk tot één enkel broedsel moeten beper ken. Aan den eenen kant derhalve een abnormaal groote sterfte, aan de andere zijde een kleinere aanwinst dan ge woonlijk. Zoo ooit. dan moet thans alles het werk worden gesteld, om den vogels een rustigen broedtijd te verzekeren. Immers, wij kunnen onze vogels niet missen, omdat zij het evenwicht in de natuur helpen bevorderen: zij zijn de schepselen, die insecten- en slakken- schade voorkomen en bestrijden. Dik wijls wordt beweerd, dat een strenge winter een flinke opruiming houdt on der insecten, maar de ondervinding leert wel anders; deze dieren, volwas sen of als larf. doorstaan de hevigste koude en bij het invailen van den dooi zetten zij hun oude levenswijze alsof er niets gebeurd ware. Van den komenden broedtijd hangt het af, of de vogels zich weer van hur taak zullen kunnen kwijten. De natuui zal trachten de geleden verliezen te herstellen, doch de mensch maakt dat dikwijls onmogelijk. Vooral de jeugd maakt zich nog schuldig aan igelvernietiging in den broedtijd door :l uithalen van vogelnesten en door het wegnemen van jongen. Er zijn ge lukkig overal teekenen. die op veran dering len goede, wij zen. maar zeer veel valt er toch nog te verbeteren. Overal inoet de Nederlandsche jeugd van vogel verdelging afgehouden, voor vogelbe scherming gewonnen worden. Dat kan alleen, indien niet alleen op de scho len, doch ook in liet gezin gewezen ordt op de beteekenis onzer vogels, op het nut hunner bescherming. Houdt onzen jongens voor oogen, kens weer. dat het uithalen van vogel eieren en van jonge vogels laf is. eet daad, de Nederlandsche jeugd onwaar dig. Als liet ondoordachte verstoren var nesten kan worden tegengegaan, zijn wij reeds veel gevorderd, want wreed, willens en wetens, is onze jeugd ge lukkig zelden. Leert den jongens genieten van de natuur, van liet lenteleven; prent hun daarbij eerbied in voor hét leven. Zij zullen ons later dankbaar zijn voor onze raadgevingen; zij zullen spoedig begrijpen dat een bewoond vogelnest veel meer genot verschaft dan uitge haalde eieren. Wij moeten er op wijzen, dat de geving van een nest niet vertrapt mag worden, dat jonge vogels nooit in han den moeten worden genomen, doch dal, vooral in den broedtijd, de grootst mogelijke voorzichligheid moet worden betracht. Gemengde Berichten In den nacht is brand uitgebroken in de beroemde abdij van Tongerloo, in de Belgische provincie Limburg, in de nabijheid van de Nederlandsche grens, dicht bij Weert. De abdij is in de dertiende eeuw door monniken van de Orde van St. Norbert gebouwd, en een der oudste en mooiste abdijen van België, mei talrijke historische documènten en kunstvoorwerpen van onschatbare waarde. Het vuur heeft drie vleugels van het hoofdgebouw vernield, terwijl ook de kerk in vlam men opging. Het is den monniken ge lukt, de kerkschatten te redden, maar in het klooster zelf zijn vele kunst schatten een prooi der vlammen ge worden. KERKELIJKE DIENSTEN. :zaam als stoker op de stoomwasschcrij te IJsselmuiden door een drijfriem gegrepen cn meegesleurd. Ofschoon de machine onmiddellijk werd stopgezel, werd de jongen vree- seljjk verminkt. Technici hebben na langdurige experimenten, waaraan anderhalf mll- lioen dollar kosten verbonden waren, een nieuw procédé gevonden, volgens hetwelk een klankfilm zal worden ver vaardigd. Deze film getiteld Movie tone Follies", wordt gemaakt op een filmband die 2maal zoo breed is als de thans gebruikelijke. Tegelijker tijd zijn de beelden stereoscopisch, terwijl alles in natuurlijke kleuren op het doek komt. Deze nieuwe films kunnen uitsluitend met een afzonderlijk projectietoestel worden vertoond. Vijf gemaskerde mannen hebben een inval gedaan in een grossierskan toor te Amsterdam. Zij bedreigden den chef en den knecht met revolvers en dwongen hen op deze manier circa duizend gulden aan contanten gouden horloge af te geven. Vervolgens maakten zij zich snel uit de voeten. Door het springen van een lasch- toestel is een scheepsbouwer te Zwart sluis doodetijk getroffen. Nabij Londen is een autobus in brand gevlogen, waardoor drie mannen en een vrouw op vreeselijke wijze om het leven kwamen. 15 personen werden zwaar gewond. De Engelsche gezant in Zweden werd, terwijl hij op een feestmaaltijd een rede uitsprak, door een beroerte getroffen, hij stierf bijna onmiddellijk. De Zuidelijke Staten van Noord- Amerika zijn volgens berichten uit Atlanta in Georgia door een nieuwe tornado, de derde in één week. geteis terd. Het aantal dooden zou thaus 32 bedragen, terwijl er meer dan 200 ge wonden zouden zijn. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. WOENSDAG 7 uur Meioefening en Lof. VRIJDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Meioefening en Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H, Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, Zand no. 31. Telefoon 730. DONDERDAG Van 5—half 9 gelegenheid om Ie biechten. 7 uur Meilof. VRIJDAG te Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de levende en overl. leden ,h. Genootschap v.h. H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3'/, tot 91,', biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, Kerknieuws. I MEI. (Ingezonden) 1 MeiWelk een zee van gedachten roept 't hooren van dien datum bij ons opWe denken aan lente, aan uitbottende boomen. aan bloeiende planten in beemd en weide. Maar het hart van eiken katholiek worden tevens nog andere gedachten aangeroerd. Mei brengt voor ons de intense her innering aan Haar. die ons aller Moeder is; aan de Koningin des hemels, met wie wij nog steeds de Paaschalleluia's aanheffen Elk denkt weer aan de Mei-oefening en voelt weer de verrukkelijke steer van de schemerdonkere kerken, troont, omgeven door een z< licht, de Moedermaagd Maria. We hooren weer stemmige orgel klanken. die 't Ave Maria door de heilige ruimten laten trillen. Ook worden we echter herinnerd aan de I Mei-viering van hen, die niet zijn als wij. En voor ons oog weer de optochten, waarin banieren worden geheven met allerlei leuzen optochten, waarin de roode vaan ge heven wordt. 1 Mei is voor "velen een dag, waarop weer de ontevredenheid in hun hart opkomt. Een dag, waarop in ver gadering en meetings de gemoederen worden opgezweept tegen maatschappij en kapitalisme. En wij katholieken? In ons hart moeten gevoelens van vrede heerschen. De maand van de Koningin des Vredes gaat aanbreken. Wij hebben hoogte houden onze devotie tot Haar, die vrede brengt in de harten Harer kinderen. Wij hebben tegen 't gemor te stellen overgeving aan Gods H. Wil. Wij hebben op dezen dag juist, door ons kerkbezoek, te stellen een belijdenis van ons H. Geloof. Wij hebben op dezen dag Jezus en Maria eerherstel te bieden voorde vele beleedigingen die Hem worden aan gedaan. Wij willen op dien dag Jezus ont vangen in ons hart, om door Jezus ook aan Maria onze liefde te betoonen. Wij gaan de plechtige opening van de Meimaand bijwonen. Wij willen geen verwarring stichtende vergaderingen. Neen wij willen neergeknield voor Jezus en Zijn Heilige Moeder het voor nemen makentevreden te zijn, ons te schikken naar Zijn H. Wil, te lijden met dat geduld, waarmede de Moeder van Smarten Haar lijden gedragen heeft. Wij willen het voornemen maken Haar dagelijks te bezoeken. Wij willen Jezus en Maria belooven getrouwe Zonen, getrouwe kinderen te zijn, moedig ons H. Geloof belijdend, geduldig verdragend allen spot en hoon. Jezus en Maria wij willen U bemin nen, neem onze liefde aan. A. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: H. J. B. Engbers Matthias Withoosstraat no 34, Telefoon 1158. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catstaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl. Jacob Catstaan no. 28, Telet. 558. WOENSDAG en volgende avon den om 7 uur Meimaandoefening. DONDERDAG 12 uur onderrichting en biecht hooren voor alle schoolgaande meisjes en om 4 uur voor alle schoolgaande jongens. Van 6 lol 8 uur biechlhooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand kwart voor 8 gezongen H. Mis. ZATERDAG Van 4 tot ha!f-9 Biechthooren. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINU- ZATERDAG 4—7 uur Biechthooren. 6 uur Lot met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. Deze week de H.H. Missen om Nijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. WOENSDAG ir Lol tot o|>ening der maand Mei. DONOERDAG 3'/a6; 'a uur gelegenheid om Ie biechlen. VRIJDAG lste Vrijdag der maand. Uitreiking der H. Communie om half 8 en onder de H. Mis van kwart voor 8. 6 uur Lof. ZATERDAG 2'/,-7uur biechten. gelegenheid om te In de week de H. IVJis om half 8. Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV Pastoor: H. S. Mülder. WOENSDAG Kwart na 8 H. Mis. Gedurende de Meimaand eiken avond behalve de dagen dat er Lof is, om 7 uur Meimaandoefe ning. DONDERDAG Kwart na 8 H. Mis. 'sMorgens biechthooren vooralle kinderen der Mariaschool. 'sAvonds van 6 tot 8 uur voor de volwassenen. VRIJDAG Half-8 uur H. Mis; na de H. Mis uitstelling van het Allerheiligste, Acte van toewijding en dezegen met het Allerheiligste. 'sAvonds 7 uur Lof met de ge-

De Eembode | 1929 | | pagina 2