Bel dan op No. 42 L. J Luycx Zoon Hebt II een Taxi of auto noodijt Amersfoort, TELEFOON Nieuwe aansluitingen 1236 Arlar Leusderweg 131. 1255 Bohe Bisschopsweg 224. 1226 Drees Co B. W. Laan 9. 1234 Duys Prinses Marlclaan 15. '237 Engel's Lichtdruk-inrichting. Muurhuizen 55. 1263 Fontein fa. Huygen Scherf A, Paulownalaan 38. 1257 Oroenhuizen Soestcrweg 89. 1229 Hazelaar Leusderweg 149. 1239 Hartog magazijn „de vlijt" Utr, weg 71 1221 Hotel „Waterloo" S. Verrijp. Doornsclieweg 1224 Jongericus Dillenburgerlaan 22. 1222 Kruicrij Spoorwegen. 1227 Labréi v. Lenneplaan 17. 1246 Mater Arnh. weg 161. 12J6 Mcursing Bilderdijklaan 6. 1218 v. Nimwegen Leusderweg 147. 1233 Radio-Lux Langestraat 27. 1209 Rlntel Marnixlaan 49. 1217 Sijpkcs v. Hoogendorplaan 3. 1219 Tennisclub A.L.T.A. B. W. Laan. 1248 Tonello Utr.-straat 143. 1247 Veen uitgever Heiligenberger- weg 43. 1249 de Jager Blankenheimstraai 19. Woensdagavond geeft de muziek vereniging wilskracht een gemeen telijk concert in het Plantsoen Het Programma luidt: Florcntincr-Marsch. J. Fucik. Fctc Provencalc Ouverture. F, Popu. Grande Valse de Concert. C. Faust. La TolAtrc Fantaisie. J. Werkman, Myriam Ouverture. E üandefroy. Simples Plaisirs Fantaisie (voor B, Clarinet) O. Qadenne. Aprês La Noce Ballet. J. Martin. 1 Dansc des invités. 2 Thême d' Amour. 3 Pas des Dames 4 Tohu-bohu final. Zama Ad Soyer. Finale Tout-Charnay Alarsch. A. Dclbcco. Ten overslaan van notaris Jolts, Knoppen werd geveild een landbou werswoning met wel- en hooiland in „De Birkt" gemeente Soest, groot 2.44.30 H.A. Het perceel no. 1 werd toegewezen aan G. Mosterd voor 16100. Perceel no. 2 opgehouden voorf4600. De uitbreiding van hel Moederhuis der Congregatie der Zusters van St. Jozef aan de Barchman Wuijtierslaan is opgedragen aan de firma Hcymerink le Utrecht en Nijmegen, voor de som van f57.750. Burgerlijke stand. 30 April. GeborenJannigje Hcn- drika, d. van E. v. Ginkel en H. v. d. •Veen. Dina Jacoba, d. van A. v. Effrink en C. M. v. 't Klooster. Willem, z. van W. v. d. Visch en J. C. H. Pik. Richardus, z. van M. v. Wcstcrlaak en H. P. v. Doornik. Jannetje, z. van D. Koops tn C. Pud- zich. GehuwdM. v. Gend en W. C. C. v. Noordt. J. O. Ri E. A. de Haan, G. H. Bergman en A. J. A. Doosje. Overleden: Wllhel- mina G. Huppclschoten, 55 jr., echtg. van G. Smink. Albertus v. Empelen, 76 jr.. eehlg. van C. v. Wandelen. Helena E. Franssen, wed. van J. A. v. Laer. Abraham E. v. Rij, 14 jr. 1 Mei. Geboren Gcrarda, d. van O.SalomonsenD.Driesscn. Gehuwd. J. v. d. Buni en M. Drost. N Pot en G. M. Blom. J. v. Kolfschoten en J, H. Hagelen. Overleden A. M. Janssen, 26 jr., ongeh. 2 Mei. GeborenWoutine. d. van W. Bouwman en J. v. d. Bosch. GehuwdJ. Pot en D. M. den Brok. - E. A. Ovcrccm en L. W. Dijkman. OndertrouwdC. J. Bollee en S. J Dwars. L. v. d. Berg en A. Fitskie. M. Elzenaar en A- de W J. v. Nieuwkerk en W. M. Ruije. W. v. Schoonhorst en M. J. Snabcl, J. Th. Kok en H. Huijboom. J. J. v. Rcems en E. R. v. Beek. Hienckamp en R. Verzijden. 3 en 4 Mei. GeborenAdriaan Floris Simon, z. van F. A. den Boeit en A. v. d. Bout. Everdina Chris tina, d. van F, M, Lam en D. Helmer horst. Ida Maria Elisabeth, d. van H. v. Loon en I. M. E. Lange, Wil- hclmina Maria Hendrika, d. van O. J. A. Vos en E. Jansen. Aric Johannes Cornells, z. van A. J. C. Garcnstroom en J. M P. Berlips. Overleden Maar ten Ovcrsier, 63 jr., echtg. van G. de Bes. Johanna C. v. Erve, 30 jr.. echtg. van P. J. Deneké. 6 Mei. OcborenHendrik, z. van G. Koning en H. A, v. Doorn. - Hugo Cornel is, z. van K. v. Wegen en A. v. d. Wal. Beertje, d. van E. v. d. Pol en J. M. Bouw Jordanus Ja cobus, 7. van A. Schut en S, Tcsson. Overleden Antonla H. v. Kalvccn, 78 jr., vcd. van W. Kuiper. Retraite-Penning van dc R. K. Werk liedenvereniging „St. JozcF', Het Bestuur der Rclraitc-Pcnningver. St. Jozef verzoekt nogmaals de leden van St. Jozef deel te nemen aan het bezoek aan het Retraitehuis op Donder dag 9 Mei. Vooral de besturen der vakafdeelingcn verzoeken wij beleefd en dringend hunne medewerking, en wei door persoonlijke deelname en aansporing aan hunne leden tol deel name! Komt leden van SI. Jozef toonl in deze uwe belangslelllng in dit zoo bij uitstek nuttige werk der Retraite en laten wij gezamelijk optrekken naar het St. Allonsus Retraitehuis. Komt allen om 4 uur aan hel St. Jozefgebouw! Namens hel Bestuur, BUDSELAAR, Secretaris. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur liep een 9-jarig jongetje achter een gemeente sproeiwagen op den ouden soesterweg alhier, toen uit tegenover gestelde richting een vrachtauto na- Jerde. Bedoelde jongen liep plotseling achter den sproeiwagen weg en kwam onder de vrachtauto terecht. BIJ onder zoek bleek hij een kleine ontvelling te hebben bekomen. De bestuurder van be vrachtauto treft geen schuld. Hedennacht is door dc politie een manspersoon aangehouden, die in het bezit was van een heerenrljwicl. Hij bekend uit een gesticht te zijn ont vlucht en onderweg een rijwiel te hebben genomen. Geslaagd voor het Dipl. Rek. Cour. Boekh. te Amsterdam van het Inst. Mcrcurius onze stadgenootcn dc lleeren F. Sijbel, H. Bauland, G. Meyer, K. 1. Helm, B. d. Moor, M. Wcrsers Mej. M. Sijbel, allen opgeleid door den Heer K, A. Groenhuyscn Leeraar Boekh. alhier. - Bij de slimming voor de R. K. Staatspartij, Zondag door de R. K. Kiesvereenlglng gehouden, was dc uit- z; Plaatsvervanger deskundige lager icrwijs: Brand I, van Loon 105, Orth II, Ringelenslein 78. Voor den z.g. vrijen zetel Eerste cijter voor lidtweede cijfer bebuidt voor plaatsvervanger. van Beurden II en 3. Bongaerts 3 en 3. van Doornik lDroog 20 en 7. de Goey 1. Guit 88 cn 9. Hamers 2 en 7. Hazendonk 1. Hcllcnbcrg Hubar 18. Jongerius 8. Kampcnschoer 2. Knigge 3. van den Laan 3. Lucassen 9 en 2. Oomen 8. van Poli 8 cn Sas van Issclt 8. Steenberghe 6 en van Voorst 3 en 31. Uit den Omtrek Doorzitten I pi m ai bij wielrijden "UiVUL Achterveld Vrijdag 10 Mei zai door mr. J. S. Rooya-rds te Oosterbeek in De Prins te Scherpenzeel worden aanbesteed, het sloopen en herbouwen van de boer derij het Zwaantje te Achterveld. In den nacht heeft diefstal met in braak plaats gehad bij den horloge maker H van de Hengel. Door het keiderraampjc binnengekomen, hebben de dieven zich blijkbaar aanstonds naai de winkelkasten begeven, die leegge plunderd zijn. Om alles beter op hun gemak te kunnen sorteeren, hebben zij dc voorwerpen naar de achterzijde van het huis gebracht, waar liet waarde volle van dc minder kostbare artikelen werd gescheiden. Zoo werden de voor werpen in doublé achtergelaten er alleen die. welke van goud waren ver- ardigd, medegenomen. Vermist wer den circa 40 gouden ringen, een aan tal dames en heeren horloges en eer "iertal gouden kappen. Verder is een Hink bedrag aan geld gestolen, zoodat voor een waarde van ongeveer f 1000 is ontvreemd. Dien zelfden nacht heeft men ook beproefd in de {directeurswoning der zuivelfabriek Juliana. Tengevolge van het indrukken van een glasruit werden echter dc bewoners gewekt, waarna de nachtelijke bezoekers den aftocht bliezen. Bunschoten De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, mr. heeft Maandag met den heer Meyer de Vries, inspecteur van de werkver schaffing, een bezoek gebracht aan dc gemeente Bunschoten, ten einde mei hel gemeentebestuur verschillende zaken, de werkloosheid betreffende, te kunnen bespreken. Hoogland Stemming candidaten R. K. Staats partij. Uitgebracht werden op: Brand, Bunnik, 1 plaatsverv. v. Loon, Amersfoort, 233 plaatsv. v. Ringelsteiri, Utrecht, 3 plaatsv. v. Beurden, Amersfoort, 1 lid. Droog, Heemstede, 213 lid, 5 pl.verv. dc Ooelj, Montfoort, 2 plaatsverv. Guit, den Haag, 1 lid, v. Hazendonk. Schalkwijk, 1 l„ 1 pl. Jongerius, Maartensdijk, 2 plaatsv. Knigge, Wilnis, 5 lid. Oomen, Utrecht, I plaatsverv. v. Poll, Helmond, 2 lid. v. Voorst tot Voorst, Twetlo, 8 lid, 218 plaatsvervanger. Burgerlijke stand. Geboren Hendrijnlje, d. v. G. Lok horst en M. H. v. de Bor Lam- bertha Richarda, d. v. A. H. Noortman en G. Sandbrink Johanna Jannetje, d. v, O. A. Tomassen en J.G.v.Dum- melen Johanna Willielmina, d. v. E. Boersen en R. v. d. Heuvel Dirk, v. D. Rljnders cn G. v. Westerlaak. Ondertrouwd: P. J. v. d. Hengelen M. Tolboom. GehuwdC. v. Hatncrs- veld en M. H. v. d. Berg J. A, v. Daatselaar en C. M. Voskuilen - W, v. d. Brink en M. Plaizier. Overleden lohanna Schut, 36 j„ echtg. v. T. Schoonderbeek Jacoba van Putten, 67 j., echtg. v. A. v. dc Veen, Hooglanderveen Na de stemming voor de groslijst hield de R. K. Kicsvereeniglng eene algemeene ledenvergadering, De penningmeester gaf een verslag van den stand der kas, die gunstig kan genoemd worden. :ns bedanken van dc heeren hlmmel en C. Smink werden tot bestuursleden gekozen de heeren v. Dijk en H. v. d. Heuvel. Tot voorzitter werd gekozen de heer O. v. Dijk. De Eerwaarde Adviseur bedankte de afgetreden leden voor hetgeen ze ge daan badden in het belang der Kies vereniging. De heer C. Smink bedankte namens zijn medelid, de heer G. Schimmel, den leden der vereniging voor het in hun gestelde vertrouwen. Bij de candidaatstelling R. K. Staats partij was de uitslag: Aantal biljetten 149, Ongeldig 40. Geldige biljetten 109. Brand, Bunnink 5 pi.v. Groeningen, Waverveen 3 pi.; v. Loon, Amersfoort 89 pi.; Orth, Soest I pi.; v. Ringele- stein, Utrecht6 pi.; v. Beurden, Amers foort 1 pi.; v. Doornik, Baarn 3 pi.; Droog, Heemstede 8 I. en 71 pl.de Goey, Montfoort 2 pl.Guit, Den Haag 3 I.; v. Kats, Cabauw 2 I. cn 4 pl. Knigge, Wilnis 1 I. cn 1 pl.; Oomen, Utrecht 3 pl.; v. Poll, Aelmond 1 pl.; Steenberghe, Goirle I 1.; v. Voorst tot Voorst 89 I. en 9 pl. Eemnes De hooidprijzen zijn dc laatste weken opgeloopen tot f80 per 1000 K.G. Ie handelaren maken goede zaken, de meeste boeren zijn de voorraden echter zoo goed als uitgeput. Leusden Op den openbaren weg alhier is ge vonden een damestaschje met inhoud. Inlichtingen ten gemeentehuize. Nunspeet De Kloosterkerk der paters Conven- eelen zal plechtig worden gewijd door den hoogeerwaarden Pater Provinciaal op Maandag 13 Mei a.s. te half 'aarna zal de eerste plechtige H. Mis worden gecelebreerd door den Hoogeerwaarden Heer Deken Fock van Ameislooft. waaronder predikatie dooj Pastoor Gerritsen te Harderwijk. Soest Over de kwestie verplaatsing van het woonwagenkamp was men hel gemeenteraad niet gauw eens. Busch vroeg den voorzitter waarom B. en W. er bezwaar tegen hadden, dat het woonwagenkamp werd over geplaatst naar den Soesterbergsche- siraatweg nabij het pompstation. Van Klooster zegt, dat hij had ge hoopt, dat over deze aangelegenheid geen woord meer zoude worden ge sproken. Waarom hAben B. en W. het besluit van den Raad tot inrichting van iwagenkamp naast liet pomp station der Utr. Waterleiding Mij, niet uitgevoerd De voorzitter is voor handhaving van de eenmaal ingenomen standplaats aan den Hofslottersteeg. Volgzns t em is dc standplaats naast het pompstsiion der Utrcchtsche Waterleiding absoluut te ontraden, in verband met de aanwe- ighcid des zomers van pensiongasten, vreemdelingen en zij die wegens een geknakt gestel dit oord opzoeken. Bovendien is de politiebewaking al daar niet voldoende bij vestiging van een woonwagenkamp, en zal een lee ning moeten worden gesloten, terwijl de oude leening thans nog doorloopt. Busch vindt het niet in den haak, dat geen uitvoering is gegeven aan het besluit van den raad en zegt, dat we voor spek en boonen zitten. Hij zegt voorts, dat de raad reeds lang genoeg onder curateele heeft gestaan. Waar de menschen in de Birkt reeds vijf jaar met het woonwagenkamp op geschept hebben gezeten en het besluit tot verplaatsing van het kamp nog steeds niet is uitgevoerd, noemt hij zulks absurd. Ook spr. vindt het ter rein naast de Waterl. Mij. de mees! aangewezen plaats. Na nog geruimen tijd over deze kwestie te hebben gedebatleeerd, ten slotte 't voorstel van B. en W. met 9 legen 3 stemmen verworpen, zoodat het kamp zal worden gevestigd op de heide, gelegen naasi de Utr. Waterl. Mij. aan dr Soestcrhergschestraat. Onder presidium van H. v. Kloos ter vergaderden 130 leden der Boeren leenbank. Het reservefonds is gestegen tot f21.896,11. Bij monde van Van Brum- melen deelt de commissie van onder zoek mede, dat alles stipt in orde it bevonden. Verder was aan de orde verkiezinj wegens periodieke aftreding van J. J van Schadewijk en van een lid van der Raad van Toezicht wegens periodieke aftreding van A. van Hofslot. Beide aftredenden werden herkozen. LAN8E8TRANT 49 - TELEFOON 190 De Bunberg Zijden Kous „Nirwana" f 2.7S is zeer gewlid zijn tv wijten aan alcohol! Alcohol is de vcrsllnder der volks welvaart Zij verstoort het gezinsleven en het huiselijk geluk! Ên..„ zij geefl slechts schijnvreugde! Vervolgens had de verkiezing plaats in oen lid van den Raad van Toe zicht. in de vacature ontstaan door het overlijden van R. Stalenhoef. Dc heer A. I. Stalenhoef werd met grootc meer derheid van stemmen gekozen. Onder de mededeelingen door den voorzitter gedaan deelen wij mede, dat momenteel ruim 440 leden verbonden zijn, dat de Bank 750 spaarders teil, 23 rekeninghouders en 440 uitstaande voorschotten. Het kantoor is geopend Maandags van 4—7 uur (zomers 8 uur) en Don derdags van 9—12 en van 4—7 uur (zomers 8 uur). Stoutenburg Burgerlijke stand. GeborenAntonia Maria, d. v. T. A. i. d. Hengel en T. Schothorst. On dertrouwd: H. J. v. Dijk en M. H. Druten. Soesterberg Door de Genie te Amersfoort werd aanbesteed het uitbreiden van het maga- :ijngebouw, het maken van een keider daaronder cn het aanmaken en op stellen van ijzeren rakken in dat ge bouw aan het vliegkamp. Raming 158.135. Laagste inschrijving; Mulder's Han- delsniij., Soesterherg f49.790. Dat zijn de beweegredenen der A. J. C.'ers waarom zij de alcohol geen plaats geven in hun feesten, in hun lezingen. En wij, Katholieken: Wc kenden die motieven ook. Herman Molendijk en de A. J. C. hoeven ze ons niet 'te leeren. Maar laten wij er nog één motief bij doen. De naleving van de zedewetten wordt door de alcoholzeer moeilijk!. Eén motief, dat voor ons meer zegt dan alle andere motieven van A. J. C. t'n voorrechten voor 't anti-alco- holisme samen I Komt .jongens, wij óók: nooit of te mmer H Gemengde Berichten CDLBIRTCOSTUMES Nationale IVederland- sche Bedevaart naar Lourdea. Z. D. H. de Bisschop van Tarbes en van Lourdes heeft gunstig beschikt op dc aanvraag der vereeniging tot samenstelling van Nederlandschc Bede vaarten (V.N.B.) om ook dit jaar de bedevaart wederom in de vacantietijd Lourdes toe te laten. De 35ste Nationale Bedevaart naar Lourdes ver trekt op Dinsdag 23 Juli a.s. De terug komst aldaar zal plaats hebben op Donderdag 1 Augustus d.a.v. Om tegemoet te komen aan een reeds meermalen geuit verlangen van Lourdes- pelgrims om ook een bezoek aan Lisieux te brengen, zal dit jaar voor het eerst één der extra treinen de heenreis over Lisieux maken; daar wordt overnacht, den volgenden dag, tegen den avond zal met denzelfden trein de reis naar Lourdes worden voortgezet. Na een nachtreis zal men te Lourdes aankomen tegelijk met de andere treinen, die de reis van Roosen daal naar Lourdes rechtstreeks afleggen. De trein, die de reis over Lisieux maakt, zal een dag vroeger uit Roosen daal verlrekken, dus op Maandag 22 Juli. De prijzen der plaatskaarlen Roosen daal—Lourdes en terug zijn ais volgt vastgesteld le klas f75, 2e klas f55,3e klas f35. Dc prijzen per dag en per persoon de hotels le Lourdes varieeren f 2.50 tot f 8.50. De prijzen der plaatskaarten Roosen daal—Lisieux-Lourdes en terug, met inbegrip van het verblijf te Lisieux: le klas trein en le klas hotel f95.— 2e klas trein en le klas hotel f70. 2c klas trein en 2e klas hotel 167 50; 3e klas trein en 2e klas hotel f45.—. Het aantal plaatsen in trein en hotel voor Lisieux is beperkt. Op 15 Juni worden de inschrijvings- lijsten onherroepelijk gesloten. De prij zen der plaatskaarten worden verhoogd met f5.— ten bate van het Zieken fonds voor degenen, die zich na I Juni aanmelden. Verdere inlichtingen verstrekt gaarne Kapelaan W. J. Tempelman, Zand 31, Amersfoort. Nooit ot te nimmer. In ,.de Kandelaar" (een weekblad voor Geloolsverdediglng, geredigeerd door den Aalmoezenier Majoor G. Huys) stond deze week volgend, opmerkelijk stukje Nooit of te nimmer/ Dat is de titel van 'n brochure door Herman Sloterdijk geschreven en door de A, J, C. (ArbeidersJeugd-Centrale) uitgegeven Over de Alcohol en de A. j. C. A. J. C. heeft de alcohol in den ban gedaan In 1926 spaarden de leden f21000, die alléén mochten worden uitgegeven aan boeken, brochures, pla'en, feesten enz. Maar nooit of te nimmer aan alcohol, nel zoo min als aan sigaren en sigaretten, olienootjes cn bonbons!' Tweedens bewijst hij dat de voedsel- waarde van alcohol gering is. Derdens toont hij aan dat alcohol geen middel is tegen kou, geen ver hooging van spierkracht geelt, maar 'n sloopen is van het lichaam. Vierdens is zij een vernieler van het zenuwstelsel Vijfdens de blusscher van den geest Er gebeuren meer ongevallen door alcohol! Er gebeuren meer misdaden door dc alcohol I Veel gevallen van krankzinnigheid %m\ smaakt als room Waardevol bezit door A. F. van Beurden. I. De drie huizen der tabakshandelaren Cohen behoorden vóór een anderhalve tot de bezienswaardigheden van de stad Amersfoort. Zij waren uit ruime beurs door bekwaam bouwmeester in den toen heerschenden laat barokbouwstijl op getrokken, met marmeren gangen, ver sierde trappen, van fraai stucadoor- werk voorzien; deuren en vensters waren met gebeeldhouwde ornamenten getooid. Men toonde ze den vreemde ling als statige woningen, hare eigen aardige vormen weerspiegelend in gracht en kolk. Eén der huizen is verdwenen; het tweede op den Zuidsingel is een deel van 'I Pensionaat der Zusters gewor den, het derde is indertijd zoo goed en zoo kwaad 't kon tot een stadhuis ingericht. Dat was in den tijd, toen de ge meente-administratie nog niet den tegen- woordigen omvang had, waarbij Vader Staat maar altijd meer administratief werk op de gemeente gelegd heeft legt. Daardoor is dat mooie heerenhuis voor het doel waartoe het nu gebruikt wordt, overal te klein geworden. Men denke aan de verschillende afdeelings- kantoren, die op de derde verdieping in benauwend laaggepiafonneerde ka mertjes en afgeschoten gangen opge borgen moesten worden, aan de raads zaal, netjes in orde, maar te klein voor bestuur, raad en niet het minst voor 't publiek en de pers. Aan al die bu reaux, die in zijgebouwtjes onderge bracht zijn of bij de Gasfabriek inge deeld, Het is ons voornemen niel. om hier een pleidooi te houden voor een betere huisvesting van het gemeentebestuur, dat laten wij aan de welbespraaktheid van de hooge gemeentelijke regeerders over, die te juister tijd wel met voor stellen zullen komen, maar we willen alleen er op wijzen, dat het niet de schuld van het mooie patriciërshuis zelf is, dal er soms zoo kwalijk over gesproken wordt en het bekrompen genoemd wordt. Wij willen er hier bizonder i dat dit slechts hier en daar brandvrije gebouw veel merkwaardigs bevat, wat aan het publiek weinig bekend is. Allereerst bedoelen wij hier de schilderijen, die van ouds op het stad huis, toen dit nog op den Hof stond, aanwezig waren en ook hierheen ge bracht zijn. De ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Doesburg eischte tegen een arts, die op eigen verzoek gedagvaard was wegens het verstrekken van medicamenten, f200 boele, subs, een maand hechtenis. Deze dokter lever de zelf de geneesmiddelen, omdat hij van oordeel was, dat de patiënten in de plaatselijke apotheek te veel moesten betalen. Uit Moskou wordt gemeld, dat in Turkmenië een hevige aardbeving heeft plaats gehad. De stad Germab werd geheel verwoest; 10 personen werden gedood en velen gewond. Nabij Sittard is een remmer door tunnel naar beneden gevallen, waardoor hij een ernstige hersenschud ding kreeg en aan de gevolgen over leed. Van een sleepschip is bij Vreeswijk een jongetje over boord gevallen en verdronken. Te Bergum (Fr.) raakle een jongetje in een sloot en verdronk. Te Nootdorp overkwam hetzelfde aan een 3-jarig kind. Naar gemeld wordt, lijdt de Neder- landsche gezant tc Parijs, Jhr. Loudon, voorzitter van de voorbereidende ont wapeningscommissie te Genève, aan griep en longontsteking. Uit Malacka wordt bericht, dat bij oefeningen in het neerschieten van vliegtuigen Iwee Tsjecho-Slowaaksche vliegtuigen mei elkaar in botsing zijn gekomen en necrgeslort. De vliegers werden gedood. gen der Raadszittingen, dat het Ge meentebestuur begonnen is met het schilderij M. Withoos, een kapitaal stuk, te doen herstellen, dat door ver nissen, doof slof de werking van zon en van licht en lucht zeer verdonkerd Het is ook al 260 jaar geleden sinds de schepen Math. Withoos, een knap schilder, het schilderij: en gezicht op Amersfoort van den Berg af gezien, met zijn torentjes en ringmuur, zijn O.L.V.-toren en St, Joris, zijn land- er waterpoorten, afleverde aan het Ge meentebestuur voor 200 zilveren du- cations. Hij had bevorens nog twee kleinere schetsen of proefschilderingen, uit weinig verschillend standpunt gemaakt, die nu nog beide in het Museum Flehéte aanwezig zijn. Het bovengenoemd groote schilderij der burgemeesterskamer is eer lijd geleden hersteldde laag vernis is er af gehaald en daarbij kwam men tot de verrassende ontdekking, dat inet deze restauratie de prachtige kieuren- nuanceering, de levendige tinten, de, harmonie en het lichtenspel, dat Wit hoos er ingelegd had, weer terugge komen was. Het is weer geworden een sieraad van het burgemees'erlijk lokaal en een waardevol bezit der stad. Wordt vervolgd. ingezonden. K. R. O. Katholieken van Amersfoort Het kan U geen van allen onbekend ,n, dat er momenteel een hevigen strijd gevoerd wordt in de kampen der diverse Radio-omroepen. Deze strijd, ontketend door den z.g. neutralen omroep, doordat zij voor zich opeischt een eigen zender, beste golflengte en tangsten zendtijd, moest noodwendig de andere omroepen in 'iet geweer roepen. Over eenige weken zal de Regeering en beslissing nemen aangaande de erdeeling etc., en dan zal onder meer ook gewicht in de schaal leggen, het aantal dat zijn eigen omroep daad werkelijk steunt. Voor ons Katholieken kan dat niet anders zijn, dan de Katholieke Radio Omroep, kortweg K.R.O. genoemd. De geestelijkheid der stad heeft U ig onlangs het groote nut van de R.O. vanaf den kansel onder het oog gebracht. Uit alle oorden van ons land komen duizenden, ja tienduizenden, zich op geven om met hun steun het groote werk van de K.R.O. tc schragen. Radiobezitter of niet, het is nu een Katholieke zaak van eerste grootte ge worden. Zij die het beluisteren kunnen, hetzij met eigen toestel of middels dc Amersfoortsche Centrale, zullen het U zeggen hoe de Zeereerw. Heer Pastoor Perquin, de algemeene leider van de K.R.O. met dankbaarheid in zijn Zon- dagavondprartje mag getuigen, dat Katholiek Nederiind zich niet meer laat verdringen van de plaats die het >k in de aether moet innemen. En zouden wij Amersfoortsche Katho lieken nu achter blijven om ons als man achter deze zoo gewichtige Katholieke instelling te plaatsen? Hebt U wel begrepen, dat ook gij, die geen radio bezit, steun kunt geven en U laten inschrijven als lid of be gunstiger Zoo doen de tienduizenden het in vrijwel jalle plaatsen van ons land en Amersfoort wachi nog Of is het geen wachten, gezien het betrekkelijk gering aantal, pl.m. 80, dat zich opgaf? Katholieken van Amersfoort, neemt nu even een briefkaart a 3 cent en bericht aan een der beide adressen hieronder dat U voor een bedrag, door U zelf Ie bepalen, als begunstiger zult worden ingeschreven. Ook wij moeten een goed figuur in deze groote Katho lieke actie slaan. Daarom niet langer gewacht Eenige honderden stadgenooten zijn reeds lang lid of begunstiger. Het moet echter geheel Katholiek Amersfoort zijn dat zich achter de K.R.O. schaart. Dus ook gij Centrale bezitters, ook gij die in het geheel geen radio bezit. Stuurt uw kaart aan de correspon dent voor Amersfoort FR. LETSCHERT, Kapelweg 25 D. BERG, Sf. Bonifaciusstr. 27. Harde Baard en ptjn meer en ook geen naschrijnen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30,60, Tube 80 ct. PUROL

De Eembode | 1929 | | pagina 2