Bel dan op No. 42 L. J Luycx Zoon Hebt ïl een Taxi of auln noodig Amersfnorl Maandagmorgen heeft Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht het H. Sacra ment des Vormsels toegediend aan 326 communicanten der parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart en aan 16 leerlingen van het Rijksopvoedingsgesticht, In den middag diende Z. D. H. het H. Sacra ment des Vormsels toe in het klooster der Eerw. Zusters van O. L. Vrouw aan den Zuidsingel. Als peter en meter fungeerden bij deze plechtigheid de heer en mevrouw Fortmann—Tolboom, Dinsdagmorgen droeg Mgr. het H. Misoffer op in de parochiekerk van den H. Franciscus Xaverius aan het Zand. Z. D. H. diende vervolgens het H. Vormsel toe aan 465 communican ten der parochie van den H. Franciscus Xaverius. Als peter en meter fungeer den in deze parochie de heer en me vrouw Bonnier. In den middag werd in de parochie kerk van den H. Henricus aan de Paulus Borstraat het H. Vormsel toegediend aan 416 communicanten der parochie van den II. Henricus en aan 190 com municanten der parochie van den H. Ansfridus, Voor dc vormelingen der parochie van den H. Henricus fungeerden als peter en meter de heer en mevrouw A. Kok—v. d. Hengel en voor de lingen der parochie van den H, Ans fridus de heer en mevrouw Noordman- Oommers. Waar de dag voor de stemming bepaald, zeer nabij is, spreekt het wel vanzelf, dat het bestuur der R, K, Kiesvereeniging, met dc leiding der verkiezingscampagne voor de Tweede Kamer belast, zich gaat beijveren om van voorlichting te dienen. Een groote propaganda-vergadering, waarop twee bekende sprekers het woord zullen voeren, wordt op Woens dag 26 Juni in St. Aechten gehouden. Deze propagandavergadering zal worden opgeluisterd door muziek. In den avond vóór den stemdag zul len de R. K. Kiesgerechtigden in de gelegenheid worden gesteld de politieke radio-redevoetingen van oud-minister Ruysch en pater Borromaeus de Greeve Ic beluisteren. Tot driemaal toe zullen verkiezings couranten worden verspreid. Donderdag 13 Juni, des avonds 8 uur, komen de propagandisten weer samen in het gebouw St. Jozef. Het is dringend gewenscht dat vele ijveraars dien avond samenkomen. Er is een groot tekort aan werkkrachten! Burgerlijke Stand. 4 Juni. Geboren: Jacobus Petrus Gerardus, z. van J. M. C, J. v, d, Bos en H. G. Jansen. GetrouwdS. Smit en H. E. v. d. Brink. I Overleden: Hendrika Maria de Metter, 69 j., wed. van A. v. d. Geld. Willem Arnold Oerlemans, 7 d. Johannes Hendrikus Scholten, 60 j., echtg. van P. M. Kreffer. 5 Juni. GeborenHendrika Klazina, d. van N. v. Zanten en T. C. Zeven bergen. GetrouwdG. H. Flos en j. Onrust. G. v. Essen en M.Jagten- berg. Overleden: Hans v. d. Waard, 3 d. 6 Juni. Geboren: Christiaan Louis, z. van W. v, Plateringen en H. v. Eldert. Melis, z. van en Willemijntje Jannigjo, d. van M. Teunissen en E. v. d. Berk. I Ondertrouwd: J. H. Bekkum en W. v. Amerongen. H. E. Mol en J. Deen. - J. H. C. Balder en Th. A. Krijnen. C. Empelen en A. M. Verhooren. Morelisse en E A. Palland. E. Krause en W. M. v. Empelen. Stam en C. Wery. J. W. v. Nus en J. G. L. Vernhout, Getrouwd: W. H. J. v. Heukelom en M. C. Stenfert. J. v. Alphen en P. E. de Graaf. - Meester en E. Maassen. I Alijda van Ruitenbeek, 69j.,echtg.van J. Termaten. 7 en 8 Juni. Geboren: Wilhelmina, d. van K. Schimmel en W. C. J. Dam mers, Gerardus Johannes, G. B, v. Kalleveen en S. M. Barneveld. Johannes Antonius, z, va A J. Wezenberg en G. A. Kalter. Overleden: Franciska Cuijpers, 46 j., echtg. van E. J. Elbertse. Gerar dus van Wijland. 77 jechtg. van E. C. v. Hoogevest. 10 Juni. Geboren: Emile, z. van G. Slots en J. Hollemans. Bernard Andries, z. van W. Strik en H. J. A. de Wilde. Adrianus Johannes, z, van A. Ch. W. H. Siegmund en E, H, A. M. Burgers. Peter, z. van P. Buitenkamp en A. den Enting. Wou ter, z. van W. v, Dam en W. Kleijer. Misstappend van een stoep bij Birk- hoven is een Amsterdamsche dame gevallen. Dr. Batenburg verleende hulp en constateerde: gebroken knieschijf. Per auto is de patiënte naar Amster dam vervoerd. De Anti-Revolutionaire Landdag op Nimineidor is Zaterdag niettegenstaande het slechte weer toch doorgezet. Ach tereenvolgens voerden oud-minister Colijn en de predikanten Ds. Jongeleen en Ds. van den Berg het woord, hun LAN6E8TRAAT 48 - TELEFOON 180 Zomerbont Vossen groote verscheidenheid. volgelingen opwekkend te Ijveren voor de verkiezing der Anti-Revolutionaire candidaten. WOENSDAOAVOND. I Morgenavond (Woensdag) is het Recollectie voor al degenen van de vier parochies der stad, die |in het Retraitenhuis van de Vlasakkers of ergens anders retraite hebben gehouden. Wie wil toonen tot de goede oud- retraitanten te behooren, woont, als 't eenigszins mogelijk is, de Recollectie bij. De recollectie heeft plaats in de kerk van St. Franciscus Xaverius aan het Zand Woensdagavond te half-acht. Oud-Retraitanten, toont deze belang rijke godsdienstige oefening te waar- deeren. OEVESTIGD. Maria Lesterhuis, N.H., Alb.llahnstr. 13 j. v. d. Hul, N.H., Randenbr.weg 46, postbode Tolboom, R.K., idem, autobusond. Vergeer, N.H., Haversteeg 2bis, kunstschilder B. Schollen, G.K., aan boord Breesand schipper de Boer, Verhoevenstr. 10 J. Lablans, R.K., Liend.w. 25, schilder F. Voogt, Soest.weg 51, caféhouder J. Berg, R.K., Brouwersstr. 13, arbeider Wed. Ruitenbeek, N.H., Motinikenp. 22 J. v, d. Sluijs, Anjerstr. 17b A. Hazelaar, R.K., A.Davidshof 1 A. Jaarsveld, R.K., Woest.weg 114 H, Nagelhout, N.H., Palmstr. 285, smid A. Kuhn, N.H., Laan 1914 no. 43, ingen. J. Schneiders, R K., Weverssinge! 44 E. Harmsen, N.H., Aldegondestr. 5, gep. Th. v. Zeist, R.K.. Krommestr. 63, huish. Hendrika v. d. Vis, N.H., A.Oude Stad huis 1, dienstbode. G, Teegelhekkers, N.H.. Rijnstraat 25. wagenl, N.S. K. Derks, R.K., Papenhofstede 2, schoenmaker. Wed, G. v. Berkum, N.H., idem Leonie v. Eeckhout, R.K., Utr.weg 225, kamermeisje v. Veen, R.K., Pauwstr. 5, mach.b. Paula Becker. E.L., Huygcnslaan 7, dienstbode M. Condido, R.K., Hellestr. 54, gran.w. M. Guido, R.K., idem, idem Bertha Jegodka, D.E„ Utr.weg 225, dienstbode Carola Landweiler. R.K., Utr.w. 228, id. Luise Weichmann. E.L., Arnh.weg 266, idem hanna v. Klaveren, R.K. Weverss. 44. A. Tonnaers, R.K., Utr.str. 29, kellner. Willemijntje Florijn, N.H., Stations plein 6, idem G. v. d. Bedum, R.K., Aldeg.str. 55, stuc. Adriana Moerman, G.K., Bergstraat 8, hulp in de huishouding Maria Buts. R.K.. Havik 29, dienstb. A. Tins, N.H., v.Benimelstr. 2, timmerm. Josephine Spruyt-geb. Fischer, R.K., Borgesiusl. 27, dienstb. F. Zegers, N.H., H.v.Viandenstraat 28, lste Luitenant J. Stolk, Ger., Ie lnt.kaz.str. I, mil.pol. A. v. Esveld, R.K., Weverssingel 44. C- v. d. Tak, Utr.weg 127, ingenieur Johanna v. d. Hurck, R.K., v. Woustr. 18. Gerharda Dekker, N IL, Snouckaertl. 6, dienstbode Gerarda v. d. Belt. R.K.. Kruiskamp 30. Rijkje Elings, N.H.. H.v.Viandenstr. 19, verpleegster Maria Arfman, R.K., P. Borstr. 33. H. Hertog, R.K., Havik 19, bankb.kn. P. v. Rooy, R.K.. Muurh. 4, winkelb, Jacoba Landman, G.K.', Arnh,straal 7, dienstb. Catharina Heydeman. N.H., v. Miere- veldstraat 28. Everarda Kaats. R.K., 't Zand 23, dienstb, G. v. d. Linden, R.K., G. Doustr. 32. poetser N.S. H. Wonders, R.K., Leusderweg 193, onderw. A, Schlosser, N.T., G.v.St.w.str, 86, kok. H, Beus Etsel, H.D.L.D., Stationsstr. I4A, zendeling. G. Somsen, G.K.. L Vrouwestr. 17, winkelbed. Agatha Velthuis, R.K., B. Wuyliersl. 176, dienstb. D. den Os, N.H., Sumatrastr. 40, optie. als volgt Perc. I metselwerk c.a.C. v. Nie- kerken Voorthuizen f 12.300H. J. Bur gerhart f 11.885. Perc. 2 timmerwerk c.a.H. J. Bur gerhart f7390. Perc. 3 smidswerkH. van Duren, Voorthuizen f385. Perc, 4 lood- en zinkwerkB. de Bruin, Voorthuizen f 1528; J. terRahé f 1498. Perc. 5 glas- en verfwerkGebr. Cozijnsen f 1735; W. Kuijt f 1695. MassaH. J. Burgerhart f 22,590. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren Jacobus Hendrikus, z. H. Ossendrijver en U, Steenbeek. Nilkerk Op de markt Aangevoerd 304.860 eieren f5.25 6.20 21 biggen f 22-30; 131 runde ren 180—350; 48 nuchtere kalveren 16—15; 1 lam 115.—. Leusden Op den Huize „De Boom" is ruim 70-jarigen leeftijd overleden de oud-burgemeester dezer gemeente, de heer Mr. J. B. de Beaufort. Toen hij in 1914 ontslag nam als burgemeester der gemeenten Leusden en Stoutenburg werd hij opgevolgd door mr. J. K. H. de Beaufort. Voorthuizen Een vrachtauto uit Apeldoorn kwam des nachts ongeveer half twee in aan raking met den afsluitboom van den spoorweg, waardoor deze afbrak. De stationschef werd door den juist aan wezigen nachtwacht gewekt en proces erbaai werd opgemaakt. bl|zonderheden over Oud Amersfoort. door A, F. van Beurden. Joden. 4 Maart 1726. De Joodsche Ge meente vertegenwoordigd door Abra ham van Minden, Ezechiel Cohen, Adolf Abrahams, Coseman Gomperts, Abra ham Levi, Abraham Italiaander Ben jamins, als pamassers, zegt dat de twee bidplaatsen nu samengevoegd zijn tot eene die te klein is, vragen eene nieuwe synagoge te mogen bou wen ter plaatse van de huizing het Jufferengat op de Corte Gragt. De Ge meente zal aan de stad een plan voor- _p 12 Mei 1732 wordt verlof ge geven met dien verstande, dat de adressanten of hunne nabestaanden altijd pamassers zullen blijven, wanneer men iemand beboet om kerkelijk misdrijf, deze beroep zal kunnen hebben op arbiters, De Re geerders behouden zich het recht vai: uitleg der toestemming voor, 10 Juli 1747. Aan de Joden wordt toegelaten op hunne bruiloften te dan sen, Maandag, Dinsdag en Woensdag als cr geen kerk gehouden wordt door de gereformeerden in de een of andere herberg, niet bij de kerk of stadhuis en wel in een omtrek met muziek. 13 Dec. 1751. Op het request Jer Joodsche Gemeente krijgt zij twee hofjes in erfpacht, die een eiland vor men aan de Bloemendaalsche poort. Ze werden door den portier der poort gebruikt voor 15 gld. pacht. 17 Januari 1763. Abraham Herschel krijgt stadsburgerrecht. Gemengde Berichten Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mljnhardt's Laxeertableiten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn Bij Apothekers en Drogisten. Doos 6<T Uit den Omtrek Bunschoten De knoopenfabriek uit Nijkerk zal nu spoedig komen. Door de betrokken firma is het huis van A. Huijgen ge huurd, dat ingericht wordt tot fabriek. Voorloopig kunnen 70 A 80 personen geplaatst worden, Barneveld Dc Raad der Gemeente heeft in een spoedvergadering den aankoop van het pand van den heer N. Schoonbeek met algemeene stemmen goedgekeurd. Zoo spoedig mogelijk zal hel perceel de eiermarkt in gebruik worden genomen. Bij de controle op de eicrenmarkt gehouden, werden een 1 O-lal eieren aangetroffen, welke ondeugdelijk bleken te zijn. De afgekeurde eieren werden in beslag genomen, terwijl proces verbaal zal opgemaakt worden. Bij_de aanbesteding voor den bouw an een R. K. school werd ingeschreven COLBERT COSTUMES Binnenland Zaterdag heeft Amsterdam een begin gemaakt met de feestelijkheden, welke plaats hebben ter herdenking van het feit. dat de Koningin-Moeder een halve eeuw geleden in ons land kwam, In den loop van den morgen w, de Koningin, Prins Hendriken Prinses Juliana per auto ten paleize gearriveerd. Om ongeveer twee uur vertrok de Koninklijke familie met groot gevolg naar het Cenlraal-station om Moeder cn Grootmoeder te verwelkomen. De Koningin-Moeder werd door haar familie en door het huldigings-comité hartelijk welkom gcheeten, waarna de Vorstelijke personen in het statierijtuig, getrokken door zes paarden, plaats namen. Onder den stroomenden regen ging de stoet stapvoets langs de wachtende, de juichende en de wui vende menigte naar het paleis, Op den Dam bereikte het gejuich zijn hoogte punt, toen de Koningin-Moeder in he rijtuig opstond en met haar zakdoek wuivende de menschenmassa dankle Nadat dc Koninklijke familie op het paleisbalcon verschenen was hief Je dirigent van vierhonderd zangers, die op den Dam waren opgesteld, zijn dirigeerstaf op en plechlig klonk het oude „Wilhelmus van Nassouwe", ge volgd door enkele andere liederen. Nauwelijks waren de laatste tonen weggestorven, of door enkele personen, die toefden op het dak van de Nieuwe Kerk, werd ingezet: „Dat 'sHeeren zegen op u daal", welke psalm door de zangers werd overgenomen. Nadat de zanghulde wasafgeloopen, is aan Koningin Emma een hulde ge bracht, onvoorbereid, niet georgani seerd, maar spontaan opwellend uit het har!. Steeds luider werd het hoera geroep en toen de Vorstelijke perso nen zich weer op het balcon vertoon den, hadden zij een hulde in ontvangst te nemen, die minutenlang aanhield. Zondagochtend heeft de Koninklijke pamilie den kerkdienst bijgewoond in e Westerkerk. PROVINCIALE STATEN VAN UTRECHT. De provinciale Staten der provincie Utrecht zijn voor het houden der zomervergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 18 Juni. andere transplreerende lichaamsdeelen I men behandelen met Purot-Huidpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Verkrijgbaar in Bussen van 60 cent en I gld. Bi) Apoth. en Drogisten. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor Deken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. DONDERDAO. 7 uur Lof VRIJDAG. 7 uur Lof. ZATERDAG plechlig gezongen H. Mis van Requiem. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 21 Mei 1659. De regeerders besluiten dat Doest Mauritsen met Lazarye be smet met het gaan met de klep door de stad zal ophouden. De regenten van de Potli zullen voor zijn moeders on derhoud zorgen en de regenten van 't Peters gasthuis voor zijn onderhoud. Leusderbtrg, 5 Oct. 1722. Na deliberatie met de Mqentgraaf en heemraden van den Leusderbergh besluiten dc regeerders wegens liet graven van slcenen uit den Leusderbergh door de stad alle jaren zal worden betaald zes gulden. Deze steenen dienden voor hot pla veisel enz. Lei/den horst. 12 Febr. 1683. De regeerders schen ken aan Daniël Leijdenhorst voor zijne trouwe diensten in 't uitblusschen van den brand door het zware onweder in den toren en de kapel van O, L. Vr. ontstaan zestien zilveren ducatons, 1.ut her schat. 8 -September 1684 wordt toegestaan het verzoek van Hans de With en Albert Henrichs om een Lutherschen predikant tot hunne kosten te onder houden. Er wordt tevens eene com missie benoemd om te overleggen, waar een bekwame plaats zal gevonden worden voor dezen godsdienst. Lidmaten. 22 Mei 1786. Wordt voorgeschreven, dat men lidmaten der Gereformeerde Kerk zal kiezen tot Burgemeester en schepenen. De oude uitsluiting van andersdenkenden werd nog eens ver nieuwd en dat vlak vóór de Fransche revolutie, die verademing zou brengen. Johan de Moor. 15 Oct. 1717 Dc stad was in een proces gewikkeld met den kapitein Jan de Moor. Deze bad „kwaadaardige" beschuldiging ingebracht. Er werd heel wat over geschreven. Maar de Moor eindigde 7 Maart 1718 met te verklaren, dat hij geene intentie had gehad iemand te beleedigen of te krenken, waarop op den 21 Maart 1718 een soort par don werd verleend. Nachtegalen. 16 Dcc. 1705. De huizen, waar men nachtegalen gevangen houdt, zullen bezocht, dc vogeltjes in beslag ge nomen en te bekwamer tijd los gelaten worden. St. Nico/aas 29 November 1658. De keurmeesters zullen streng toezien, dat er op Sint Nicolaesavond geen poppengoed of gebak wordt verkocht op grond der ordonnantie tegen het profenieren van den Zondag. Nieuwstraal 16 Januari 1654. De Nieuwslraat wordt bestraat en alle luifels en stoepen weggenomen om meer ruimte te kiijgen. Nieuwjaar. 29 Dec. 1683. De Regeerders bevin dende dat door het schieten op de Nieuwjaarsavonden en de nachten 't zij met roers, pistolen en ander schiet geweer, ongelukken ontstaan, verbieden dit op 50 gulden boete. De Poth. De kapel van de Poth, gewijd aan den H. Rochus, maarschalk en patroon tegen den pest werd in 1905 hersteld. Het klokje draagt tot opschrift: Soli Deo Gloria, Henricus Meurs me fecit Anno 1620. Het klokje op het Latijntje draagt ongeveer hetzelfde opschrift: Soli Dec Gloria, Thomas Both me fecit 1590. kerkelijke: diensten. Te Waddinxveen werd een land bouwer die in den stal een stier zou losmaken, door het dier op de horens genomen en tegen den muur geslingerd, waarna hij bewusteloos bleef liggen. Medische hulp was spoedig aanwezig. De boer had echter zulke ernstige kneuzingen gekregen, dat voor het be houd van zijn leven gevreesd werd. Zaterdagmiddag is de 40-jarige weduwe Van Druten te Bussum in brand geraakt, doordat een petroleum- toestel omviel. Zij liep de straat op, waar men haar te hulp kwam, doch op weg naar het ziekenhuis is zij aan de bekomen verwondingen bezweken. vrouw laat zes minderjarige kinde achter. Zondagmorgen is te Rotterdam het motorschip „lemelda IV" gezonken, doordat er sterke deining stond. De schipper kon zijn vrouw en hun kindje nog juist bijtijds uit de kajuit halen. In het Klein-Seminarie te Culem- borg stond een monteur in de liftkooi, bezig met een reparatie, toen het toe stel losschoot en omlaag viel. In ern- stigen toestand werd hij met gebroken ledematen in het ziekenhuis „St. Bar bara" opgenomen. Dezen winter heeft men te Pljn- acker het zonderlinge verbod in het leven geroepen, waarbij 't houden van bijen aldaar verboden is. Thans is dit verbod van kracht geworden. Er cir culeert echter een adres, waarop hand- teekeningen worden verzameld van tuinders, die wel komkommers telen, doch geen last daaraan door bijen dervinden. Te Smyrna is een Turksch vlieg tuig bij de landing op een afdeeling soldaten ingereden, waarvan er 4 wer den gedood en 2 ernstig gewond. Te Dusseldorf is een vrachtauto, die voor ceu andere auto wilde uit wijken, op een verkeersheuvel, waar eenige menschen op de tram stonden te wachten, gereden. Twee jonge meis jes en een man werden door de auto overreden en gedood. In Brazilië is een zeer groote dia mant gevonden, waarvan deskundigen dc waarde op ruim een millioen gulden schatten. Het is op één na de grootste diamant, die in Brazilië is gevonden. Bij een brand in een drogisterij te Wannc-Eickel (Duitschl.) zijn de eige naar van het huis en twee zoons een bij hem inwonende weduwe i vlammen omgekomen. In een Italiaansch dorpje bij Brescia ontplofte een granaat, terwijl vier kin deren er mede speelden. Drie kinderen werden onmiddellijk gedood, het vierde levensgevaarlijk gewond. Het mijnwcrkerssladje Cranberry in Canada, is door een boschbrand geheel vernield. De ongeveer duizend inwoners konden zich in veiligheid brengen. Mej. N. te Stratum bij Eindhoven wond zich tijdens een woordenwisse ling met een buurvrouw zóó op, dat zij plotseling ineenzakte en op de plaats overleed. Te Spilimbergo (Italië) had in een militaire munitie-opslagplaats een hevi ge ontploffing plaats, waardoor 12 ar beiders werden gedood en 11 meer of minder ernstig gewond. In een fabriek van chemische pro ducten aan dc Mississippi, bij New- Orleans, had een ontploffing plaats. Eén persoon werd gedood, tien per sonen werden gewond, Het geweld der ontploffing slingerde een grooten ketel door het dak heen tot een hoogte van ongeveer 130 meter. Het tjalkschip „Dc Hoop", geladen met schelpen, is Donderdagavond laat door stormweer plotseling gezonken ten Noorden van Enkhuizen. De op varende schipper Kok en zijn knecht hebben zich gered in een sloep. In den nacht heeft men de sloep met beide mannen opgepikt en te Enkhui zen binnengebracht. Bij een proefvlucht is een geheel uit metaal vervaardigd vliegtuig bij Washington in de Potomac-rivier ge vallen. Eén der inzittenden werd ge dood en zes personen gewond. Op een spoorwegovergang bij Tou louse is een vrachtauto door een trein gegrepen. Drie personen zijn gedood. De R. K. kerk te Hoog-Made die teekenen van verzakking vertoonde, is gedeeltelijk ingestort. De toren staat nog overeind, doch begint bedenkelijk te hellen. Vermoedelijk zal spoedig hel geheele kerkgebouw instorten. De kerk is in 1876 gebouwd. In een groeve in de nabijheid van Jersey ontplofte ontijdig een lading van ongeveer 400 pond dynamiet. Drie arbeiders werden gedood, verscheidene anderen werden meer of minder ernstig gewond. Te Hulst heeft een onverlaat een waterput verontreinigd door er petro leum in te gieten. De laffe daad is des te ernstiger, daar er op het oogenblik te Hulst door de langdurige droogte een nijpend watergebrek heerscht. Op de Koninginnegracht te 's Gra- venhage, waar een nieuwe rioleering wordt gelegd, is een rioolbuis op een 27-jarigen arbeidei gevallen, waardoor deze spoedig overleed. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, Zand no. 31. Telefoon 730. VRIJDAG 7 uur Lol. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3'/, lol 9'/a biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: H. J B. Engbers Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZATERDAG ir voorbereiding voor de H. Biecht voor dc kinderen, daarna biechthooren lot 9 uur. Dagelijks de H. H. Missen ten 7 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. DONDERDAG Half 10 gezongen Huwelijksmis. VRIJDAG Halt-8 Lof met Litanie en cere- boete aan het H. Hart van Jezus. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half acht Lol met Rozenhoedje Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. I el. 3. DONDERDAG Tl, Ic H. Mis. 82e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG Tl, uur lc II. Mis. 8'/« uur 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG 7uur le H. Mis. 8'/, uur 2e H. Mis. 4 - 8 uur Biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. DONDERDAG Feest v. d. H. Antonius, Deze week de H.H. Missen om 7 uur en half 8. Nijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Fllpse, Holkerstraat. DONDERDAG Feestdag v. d. H. Antonius. VRIJDAG 7 uur Lol met lil. v.li. II. Hart. ZATERDAG 2 Vj7'/i uur gelegenheid om te biechten 7 uur Lof. In dc week de H. Mis om half 8. Soestdiik. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mtilder. DONDERDAG 7 uur Ie H. Mis. 8V« 2e H. Mis. Om 9 uur H. Mis opgedragen door Mgr. de Aartsbisschop na de H. Mis korte toespraak daar na toediening v. h, H, Vormsel. VRIJDAG H. Mis om kwart na 8. 7 uur Lof ter eere van het H. Harl met de litanie. ZATERDAG Kwart na 8 H. Mis, Om 7 uur Lol ter eere der H. Maagd Maria, met Rozënhoedje. Gelegenheid om te biechtenDa gelijks voor en na de H. Mis Zaterdagmiddag om 4. 5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur. Marktberichten. Amersfoort 10 Junj 1929 Kaasmarkt. Aangevoerd 72 wa gens bevallende 18750 Kilo. Prijs 133.00 tol f 43.50 p. 50 Kilo. Handel vlug. Utrecht, 24 Mei 1929. Kaasmarkt. Aanvoer 190 wagens, wegende 64600 K.G. Eerste kwaliteit f 38.— 5 f 40.— T weede f 35.4 f 37. Rijksmerk f 31 4 f45. Zwaardere lot f 46. Handel matig.

De Eembode | 1929 | | pagina 2