L. J Luycx Zoon Herder. A. Vaartjes en J. dc la Mar. H. v. d. Maaden en E. A. M. Roth. Gehuwd:J. H. van Doorn e: Idzerda, S. D. Idserda en T. Schip per. - J. de Wilde en H. v. d. Pot. 19 Juli. Overleden Jan Harm Bosch, oud 69 echtgen. van H. R. E. Jonghaus, 0 Juli. GeborenJohanna Cornelia Istina, d. v. H. Blom en G. Burg graaf. Engelbert Johan, z. v. J. W. v. Westrenen en E. A. Waalwijk. Chrlstiaan Cornelis, z. v. C. Duiveman en G. Jenner. PLECHTIGE UITVAARTDIENST VOOR PASTOOR HOORNEMAN. Heden, Dinsdag 23 Juli, werd in de kerk van dc H. Franelscus Xaveritis aan het zand een plechtlgen uitvaart dienst gehouden voor pastoor Hoorne man, oud-pastoor der parochie. De H. Mis werd gecelebreerd door pastoor Hailman met assistentie van prof. Dr. de Jong en den majoor aalmoezenier kapelaan J. Brouwer, beiden oud kapelaans van pastoor Hoorneman. In het priesterkoor hadden met Can Deken Fock en pastoor Engbers, meerdere oud-kapelaans] van pastoor Hoorneman plaats genomen. Wij merkte op Pastoor Paardekooper pastoor v. Dijk, pastoor de Boer, pas toor Horstink, rector Boerma en kape laan Broere. Het jongenskoor zong op verdien stelijke wijze de Gregoriaansche Oe- zangen. Vele geloovige waren ter kerk gekomen om hun oud-pastoor, die negen jaar geleden naar Groessen was vertrokken, te gedenken. Maandagavond botste ongeveer half zeven een wielrijder en een mo torrijder tegen elkaar. Het rijwiel werd geheel vernield terwijl de berijder ernstig gewond werd opgenomen. Dr. Nicolaas en Dr. Nieuwenhuizen ver leenden de eerste geneeskundige hulp. Met een hersenschudding werd het slachtoffer per auto door Dr. Nieuwen huizen naar zijn woning overgebracht. De schuld is aan de wielrijder zelf Hedenmorgen reed een met paard bespannen wagen nabij Birkhoven le gen een stilstaande auto aan. Door de schok viel de vrouw van den be stuurder van de wagen en werd het hoofd gewond. Per ziekenauto werd zij naar het ziekenhuis overge bracht. Geslaagd te Utrecht voor het Boekh. Dipl. „Mercurius" onze stadgenooten de heeren J. Reinders, R. Veeman en F. Sijbel, allen opgeleid door den heer K. A. Groenhnysen, leeraar Boekhouden M.O., alhier. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: N. J. H. Amsterdam flü of 5 d.; K. v. B., Amersfoort, f 15 of 110; A. ten H. 8 d. hecht Kippen laten loopen op andermans bezaaiden grondW, B. Zwartebroek f 10 of 5 d. Loopen op verboden grond: L. v T., Soest, f 1 of 1 d.. D. J. v. D Woudenberg, f 3 of 1 d. Arbeidswet: H.v.O.Soest, vrijspraak, Handelszaak niet doen inschrijven in Handelsregister: H. v. B,, Ede, f 10 of f5 d. Invaliditeitswet: J. H, T., Scherpen- zeel f 16 of 16 d. Te Amersfoort vuilnis in de gracht werpenJ. G. v. d. L., Amersfoort, of 2 d. Niet voldoen aan politiebevelJ. W. R., Amersfoort, f 10 of f5 d. Woningverord. BaarnA. R., aldaar, f 10 of 5 d. Een persoon beneden 16 jaar te Soest in verlofslokaliieit toelaten zonder geleide: C. B., Soest f 10 of 5 d. Trekdier onbeheerd laten: E. G., Amsterdam f6 of 3 d. Met voertuig rijden zonder reflector: Soest f 5 of 2 d. plus 125 of 10 d. voor opgave valschen naam. Wielrijden zonder rem: L. v, d. II., Leusden f5 of 2 d. Wielrijden links van den weg: A. G. Leusden, f3 of 2 d. Autorijdend niet voldoende naar links uitwijken bij passeeren: D. B. Oldenzaal f5 ol 2 d. Autorijdende links houden: G. V., Bunschoten f 75 of 30 d. Straatschenderij: M. M., Baarn, 110 of 5 d.; J. G. B., idem. Met auto niet behoorlijk uitwijken: H. v. T., Spakenburg (5 of 3 d. Als antobestuurder geen voldoende meewerking verleenen voor politie onderzoek: K. H„ Bunschoten, flOol 5 d. Met auto rijden op rijwielpad J. B. A., Nijkerk f5 of 2 d. Te snel met auto rijden in Soest J. M„ Hilversum, f 10 of fó d,;L. II., Utrecht id.; J, A. v. H., Baarn,f 15 of 10 d., H. B., Groningen, id. j J.dcG., Delft, f25 of 10 d.M. J. R., Den Haag, id. VOOR] 'FIJNE Wfl5CH'i DE DUIF DEN Uit den Omtrek Achterveld Donderdagmiddag heeft een onbe kend gebleven persoon uit het woon huis van den brievenbesteller D. R, alhier een portemonnaie met geld ge stolen. Hoewel men den man nog in huis heeft gezien, mocht men er niet in slagen hem te achterhalen. Barneveld Burgerlijke stand. Geboren Everdina Johanna,"d, van J. Landman en T. Zegers. Martina Maria, d. van H. Ossendrijver en P. Jansen. Maria Theresia, d. van H. A. Spruljt en O. P. A, v, Klooster. Tammo, z. van H. Huizinga en G. Hoeksema: Albertus, z. van A. Busser en E. van Beek, Cornells Johannes, z. van C. M. Schimmel en W. C. Schuld. Aalbrechtha, d. van L. Hoorweg en A. Tom. Johannes, z. van J. H. van Schalkwijk en M. C. Zwanenburg Oeertruida Aleida, d. van A. Wof bersen en A. Vermeulen. I Gehuwd M, Hagenbeuk en W. Mulder. Over leden Maria A. de Vries, 12 jr. Willempje Rijswijk, 38 jr. Onze dorpsgenoot de heer H. W. Wlllemars, is te Enschede geslaagd voor het eindexamen aan de Hoogerei Textielschool (afdeeling Manufacturers cursus). Dc landbouwers der hooger gelegen boerderijen beginnen ernstig over de droogte te klagen. Niet alleen heeft de stoppel van het afgemaaide gras moeite opnieuw uit te loopen, doch ook het drinkwater voor het in de weide loopende vee begint schaars te worden. Eemnes Er werden bij den heer P. G, te Eemnes, die op verzoek van zijn vrouw f 24 op een tafel had neergelegd twee briefjes van f 10 ontvreemd. De politie werd met het geval i kennis gesteld, doch van den dadi werd geen spoor gevonden. Eenige voorbijgangers, die op den Rijksstraatweg wandelden zagen dat een perceeltje hooi in den polder brandde. Direct spoedden zich eenige landbouwers naar de plaats des on- heils en vermochten, hoewel het vuui snel om zich heen greep, binnen be trekkelijk korten tijd het brandje te blusschcn. Burgerlijke Stand. Getrouwd: F. Schmidt en F. H. den Berg. Ede Vrijdagnacht is onder deze gemeente het huis van v. M. afgebrand, v. M. had Vrijdag voor de Coüp. eierveiling een bedrag vaii pl.m. f 1000 in papier ontvangen. Dit geld had hij in de kachellade verborgen. Verkoold is het geld uit de puinhoopen te voorschiji gehaald. IMlikerk Burgerlijke Stand. Geboren: Arie Geertrudes, z. v. H. v. d. Stelt en N. E. Middelkoop Johanna Aleida, d. v. P. J. Fenger en M. A. v. d. Hoek Harinen, z. v. J. de Groot en R. Gijtenbeek Hen- drikus Bernardus. z, v. J. B. J. Schueler en A. C. Lensing Gerrilje, d, v. W, v. Drie en E. v. Drie Gijsberta, d. v. J. Houtenbos en G. Spanjaard Cornelia, d. v. J. v. d. Kemp en W. Essen. Ondertrouwd: H. v. Dasier H, v. d. Ham J. v. d. Laan en Roest J. de Vries en G. Kater. Overleden: Gerrit v. d. Brink, 78 jr.. wedr. v. W. v. Rootselaar Leentje v. Dijkhuizen, 77 jr., wed. v. G. Knijpers Hendrik Kamphorst, 77 jr., echtg. A. v. 't Land Willem Priem, 16 jr. Zaterdagmorgen was op den Cost- kadijk een jongmensch bezig een auto at te spuiten. Toen op een gegeven oogenblik een hit, gespannen voor een melkkarretje passeerde, kon de jongen de lust niet weerstaan ook dc hit eens af te spoelen en hij gaf daarop het dier de volle laag. Het hitje schrok, maakte een zijsprong en verdween met wagen en al in de Vaart; de jeugdige be stuurder kon zich nog juist in veilig heid stellen. De hit werd spoedig op het droge gebracht, maar de inhoud van de melkbussen ging verloren. De veroorzaker van al dit onheil had al huilend zijn biezen gepakt. Op de markt: Aangevoerd 235.600 Eieren f 5.75- 6.6011 schrammen f 40—5029 bij gen f 24—3'; 115 runderen f 180—361 45 nuchtere kalveren f 8 16. Soest Over de aanstaande feesten kan het volgende worden medegedeeld De eerste dag, Dinsdag 27 Augustus is de officieele dag, welke geheel door het gemeentebestuur wordt geregeld. Dien avond illuminatie-wedstrijd, waar aan de gansche burgerij verzocht wordt deel te nemen. Woensdag 28 Augustus te 10 uur Bloemencorso voor versierde auto's, 2- en 4-wielige wagens en fietsen. Buiten mededinging zullen in den stoel meerijden 9 paren, waarvan elk paar typische persoonlijkheden uit de vervlogen eeuwen zullen voorstellen. De commissie voor het corso, ver strekt hiervoor alle inlichtingen, Dien middag heeft om half drie del opening van een groot Lunapark met een 40-tal altractie's plaats. Dienzelfden dag is er van 4—6 uur ringrijderij voor tweewielige wagentjes. Donderdag 29 Augustus groot muziek festival, terwijl des middags in de schoone bosschen langs de Soester- bergschestraatde opvoering van „Goud muiltje", een Kinder-operette plaats heeft door het Kinderkoor van „Apollo". Vrijdag 30 Augustus worden de schoolkinderenonthaald ophet attractie terrein 's middags van 3-5 iiur gym- nastiek-uitvoering door de Soester Turnclub; 's avonds 9 uur de bekende Soester Dansen in ouderwetsche klee derdracht. Zaterdag 31 Augustus autotocht voor ouden van dagen en tractatie der thuis zittende armen. Te 10 uur groot vuurwerk op het feestterrein. Alle avonden is het Luna park geopend. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Hendrika, d.vanE. v. Manen en G. H. Willemsen. Johanna Aleida, d. van H. Homsveld en J. A. van Dijk. Albertus Peter, z. van L. v. Stuijvenberg en J. v. Puf ten. Janny, d. van J, de Bree en J, Klinkjen, Gijsbertha, d. van IJL. Wanzing en J. v, d. Deijssel. Ge huwd G, Tjabring en W. A. J. v. d. Wagt, C. Plomp en T. Zuidervliit. F. Birkhoff en E. Roodselaar. j Overleden: L. v. Sprengen, 47 jr. echtg. van M. W. Kruijt. De Raad der gemeente Soest is in Soestdljk De 57-jarige schilder O. O., is Za terdag bij het verrichten van werkzaam heden aan het kantoorgebouw op he domein van de Koningin-Moeder van een ladder gevallen. Het slachtoffei kwam met zijn hoofd op de straat- steenen terecht. In zorgwekkenden toe stand werd de man opgenomen en per brancard naar hel Ziekenhuis te Baarn vervoerd. iC' Binnenland VRIJWILLIGE VOOROEFENING. Tot 22 September 1929 kunnen jon gelieden, geboren in 1911, zich ver binden bij den Vrijwilligen Landstorm om door het behalen van het bewijs van voorgeoefendheid, verkorting van eerste oefening te krijgen, indien zi later bestemd worden voor gewoon dienstplichtige. Ook zij, die reeds tot gewoon dienst plichtige bestemd zijn, kunnen nu weder toet.eden, teneinde het bewijs van voorgeoefendheid te behalen om, wan neer zij eventueel van plan zijn in Ned Oost-Indië een betrekking te aanvaar den, daardoor aldaar een aanmerkelijke verkorting van diensttijd te verkrijgen of door het hier aangaan van een vrij willige verbintenis een broeder vrij te maken van den dienstplicht. Gemengde Berichten OORLOG! Op drie punten in het Westen, i het Oosten en in het midden van e Russisch-Noord-Mandsjoereesche grens hebben de Sowjet-troepen de vijandelijkheden tegen China geopend en, naar gemeld wordt, met succes. Moskou heeft de strategische tactiek uit den grooten oorlog gevolgd en een frontaal aanval gepaard doen gaan met aanvallen op de beide vleugels. In de drie Oostelijke provincies van China is de staat van beleg afgekon digd en het overbrengen van Chlnee- sclie troepen naar de grens duurt voort. Men zal echter goed eraan doen deze en dergelijke berichten te aanvaarden met de noodige reserve, daar de juist heid ervan moeilijk te controleeren valt en de meeste van die berichten waarschijnlijk niet geheel vrij zijn van tendenz, omdat het eene land er be lang bij heeft den toestand daarginds zoo ernstig mogelijk voor te stellen, het ander precies het tegenovergestelde te doen en de berichten der beide oorlogvoerende partijen natuurlijk on betrouwbaar moeten worden geacht. Zondagmorgen heeft onder Streef kerk een telle brand gewoed, waardoor binnen een uur lljds niet minder dan drie kapitale boerenhoeven met vijf aangrenzende schuren en een arbei derswoning totaal in vlammen zijn opgegaan. De oorzaak is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in het huis van de wed. Boersluis. Behalve de hoeven en schuren verbrandde een groot deel pas binnengebracht hooi, dat men op 150 A 200 duizend K.G. laxeert. De schade wordt geschat op ongeveer f80.000. Terwijl een timmerman uit Geer- truidenherg bezig was werkzaamheden tc verrichten aan de in aanbouw zijnde sliksloffabriek te IJmuiden, had hij het ongeluk van een 20 M, liooge stelling te vallen. De man bekwam een sche delbreuk en was op slag dood. LANflEBTRAAT 49 - TELEFOON 190 Groote keuze Zijden onderjurken vanaf fl.90 Directoire* (1.45. Nijpend watergebrek schijnt oor zaak te zijn geweest, dat landbouwers den afsluitdijk tusschen het Drentsche Diep in den Kropswolderbuitenpolder op twee plaatsen hebben doorgestoken. Er wordt een onderzoek naar het ge beurde ingesteld. Te Laren (G.) heeft zich bij een leerling der Chr. schooi een geval van nekkramp voorgedaan, waaraan de knaap overleden is. Bij een andere jongen van dezelfde school doen zich verdachte verschijnselen van deze ziekte voor. Heete zomers in vroegere dagen. Gelukkig, dat we nu eens wat zomer hitte mogen meemaken, want hoe dik wijls werd de laatste weken de ver zuchting niet gehoord: Of hel dan nooit meer zomer wordt? Kijken we eens naar warme zomers in lang ver vlogen tijden! In 627 is de warmte zoo sterk in Frankrijk en Duifschland, dat de bron nen zijn opgedroogd. Er is watergebrek en vele menschen sterven van dorst. In 879 zijn de velden volkomen ver laten. De landbouwers, die doorwerken, vallen dood neer. In 995 straalt de zon zulk een hille uit, dat de planten verbranden, alsof men ze bij het vuur hield. In 1000 drogen door de voortdurende warmte de rivieren. Overal ziet men hoopen visschen, die binnen enkele uren tot verrotting overgaan. De rot tende sloffen, welke daardoor ontstaan, veroorzaken pest. In 1022 vallen menschen dood neer, door het uitdrogen van de keel ei; congesties naar de hersenen. In 1132 drogen niet alleen de rivie ren uit, maar de aarde splijt en wordt hard als steen. In den Elzas ligt de Rijn bijna droog. In 1139 wordt vooral Italië door de warmte geteisterdde planten worden er gebraden. In 1260 maken de wapenen in slag warmte. Geheele gelederen vallen dood iieer van de hitte. In 1277 zijn de landbouwers in groote verlegenheid. Al hel veevoeder is ver brand. In 1303 en 1304 liggen Rijn, Loire en Seine droog. in 1605 heerscht vreeselijke hitte door geheel Europa. In 1606 wordt alleen Schotland be zocht door een hitte, welke menschen en dieren vreeselijk kwelt, l».ln 1705 heerscht in verschillende slreken van Frankrijk een zoodanige hitte, dal de warmte gelijk staal met die in glasblazerijen, Men kon gemak kelijk vleesch in de zon koken. Van 12-4 uur 's middags waagt niemand zich buiten, f 'In 1795 is de maand Juni ondrage lijk. De groenten werden geroosterd. De vruchten verdrogen aaii de takken, In de huizen springen elk oogenblik meubelen en lambriseeringen. Het vleesch bederft terstond. In 1811 liggen de rivieren in scheidene provinciën droog. In 1822 is er een hardnekkige warmte vergezeld van onweders en aardschud- dingen. De droogte doet een heir muizen uit den grond opdoemen, welke in Lotharingen en Elzas groote schade berokkenen. Te Saverne doodt men er in veertien dagen tijds meer dan twee millioen. in 1852 doet de warmte in Frankrijk de cholera ontslaan. Alleen Parijs lelt 20.000 slachtoffers. 1857 had een geweldig drogen zo In een „dicht-sluk" uil dien lijd heet liet „Ach, welk een droge zomer. Het Heelal gelijkt een bokking". Het is een klacht van een boer, welke als volgt tot uiting koml: .,Door die fatale droogte is mijn ziel luiter puimsteen. Mijn ingewand wordl rookworst. Daarbij zijn al mijn kippen verduiveld broeisch geworden. De haan moet ook al broeien! En vind ik al eilje, het ligt hard gekookt in het bleekveld! De boomen in mijn boom gaard zijn vol gedroogde peren, en de appelmoes valt zoo maar bij klodders naar beneden. Het moet in de stad ook droog zijn. 'k Hoor dat de trommel mannen laptoe op hun buik slaan en zonder trommels loopen". Enz. Zoover zijn we nog niet. Laten wc ons dus troosten. En van het heerlijke zomerselie weer genieten zonder al te veel Ie klagen. Mg Te Oldenzaal staple eèn 59-jarige marskramer van een auto, vóór deze stilstondhij viel, werd overreden dood opgenomen. Een 2'/i*jarig kindje te Meiick (L.) werd door een vracht auto aangereden en zóó ernstig gewond dat het stierf. Te Kerkrade werd een 14-jarlge jongen door een auto over reden en onmiddellijk gedood. In Den Haag werd een heer, die per fiets reed, door een auto aangereden en ernstig verwondtijdens de overbrenging naar het Ziekenhuis overleed hij. In Florence en omgeving is I derdagavond een aardbeving waarge nomen, die verscheidene seconden aanhield. In verschillende plaatsen werden huizen ernstig beschadigd. Nabij Stratton ontspoorde een exprestrein op een spoorbrugde loco motief, een bagagewagen en 4 personen wagens stortten in het water, 9 dooden en 27 gewonden zijn reeds gevonden men vreest, dat er nog meer slacht offers zijn. Naar „de Crt." meldt, Is Zaterdag avond aan de overzijde van het IJ tc Amsterdam een 40-jarige man vermoord. De dader is spoedig gearresteerd en legde een volledige bekentenis af. In den laatsten tijd ontstonden te Rotterdam telkens branden, zonder dat de oorzaak kon worden opgespoord. Thans heeft de politie een man aan gehouden, die verdacht wordt deze branden te hebben gesticht. Op het schietterrein bij Boedapest is een granaat ontploft; een groot aantal personen werd getroffen. Drie officieren en een kanonnier zijn reeds aan hun wonden bezweken. Te Vlaardingen heeft een ander- halfjarig jongetje een pan met kokende melk van het fornuis getrokken. De kleine kreeg de melk over het boven lichaam en is tengevolge daarvan overleden. Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft het Rectoraat van de H. Teresia van het Kindje Jesus Ie Maarn tot een zelfstandige Parochie verheven en heeft benoemd tot pastoor aldaar den wel- eerw. heer B. F. Overmaat, Land- en Tuinbouw ONDERSTAMMEN. 't Is van algemeene bekendheid dat, wanneer men pitten van vruchten zaait, daaruit lang niet steeds boomen worden verkregen, welke vruchten leveren, die aan alle eischen voldoen. Bij appels en peren is dit al heel sterk, Op de honderd wildelingen zal men hoogstens drie of vier aantreffen, die bruikbaar zijn. Daarom is het na tuurlijk van belang op een andere wijze de boomen te vermenigvuldigen. Dit gebeurt door het z.g. enten, waar bij op den onderstam de edele soort wordt gezet. Uit het groote aantal ooftboomsoorten, die als onderstam kunnen dienen, zijn er slechts enkele, welke algemeen worden gebruikt. De k°uze wordt alzoo vrij gemakkelijk gemaakt, Pereboomen kunnen worden veredeld op meidoorn, kwee, wilde- ling en zelfs op appel. Op meidoorn en appel gelukt de vergroeiing echter maar bij bepaalde soorten, en is niek van groote duurzaamheid, zoodat ons feitelijk resten de kwee en de wildeling. De eerste, de kwee, bezit groote en ook groote nadeelen; ze is geschikt voor iedere soort voor iederen bodem, Van de variëteiten zijn het vooral de sterk groeiende en lastdragende, die 't best op kwee kun nen worden gezet. Zij zullen alsdan zwakker wassen en eerder dragen De bodem voor kwee moet zijn een krachtige klei- of leemgrond. In droge gronden wil zij onveredeld nog wel zeer goed voort, maar omgeënt met peer, kwijnl zij ras en de opgezette ent met haar. De kwee zelf wordt vermenigvuldigd door afleggen en stekken. In 't voor jaar worden ze uitgezet en daarop in Augustus geoculeerd. Copuleeren of anderszins in 't voorjaar gelukt meeslal niet. Is het kweekslek te oud geworden, dan is de schors Ie dik en hard, en gaat hel oculeeren minder goed. Wal nu, wanneer de bodem voor kwee niet geschikt is? Dan blijft ons alleen de wildeling over. Toch is al wat onder den naam wildeling wordt begrepen, niet van gelijke kwaliteit. Oi we pitten uitzaaien van een wil- delingsvrucht of van een fijne tafel- dal maakt een kolossaal verschil, beide daaruit ontstane boompjes zullen een groot onderscheid veëoonen in groei, weerstandvermogen en bouw. Den wildeling zullen we kunnen ge bruiken om een krachtigen stamboom te vormen, terwijl we uit de pitten van een lafelpeer een onderstam krijgen, dien we kunnen gebruiken voor z.g, dwergvormen, welke niet op kwee kunnen warden geënt. Zoo'n meer edele wildeling is minder sterk groeiend en derhalve voor dwergboomen meer ;eschikt. Toch behoeft men, als een lodem zich goed voor kwee leent, niet steeds den wildeling te gebruiken vooreen soort, die met kwee moeilijk vergroeit, Men kan dan n.l. gebruik maken van tusschenveredellng, d.w.z. men kan op kwee eerst enten een soort, die er uitstekend op voort wil, Beurré d'Amanlis en op deze wordt daarna het edeloog gezet. Slapeloosheid volice van de zurnciwsimlc, overwint spoedig door hel gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten Olazen Buisje 75 cl. Bij Apoth. en Drogisten WEET OIJ dat desorganisatie van jonge boeren Inde laatste jaren zeer is toegenomen; dat die van den L. L. T. B. bijvoor beeld in 4 jaren tijds 65 afdeelingen heeft gesticht; dat men lid kan worden op 17-jarigen leeftijd en moet uittreden als men gezinshoofd wordt of den leef tijd van 35 jaren heeft bereikt; dat deze jonge boeren-organisaties door het Hoofdbestuur van den L. L. T. B. financieel gesteund worden, in '24 en "35 met bedragen van f1500.— dat die plaatselijke vereeniglngen zeer op bouwend kunnen werken, o.m. door het aanleggen van proefvelden; dat een enkele dier vereenigingen niet min der dan 72 proefvelden aanlegde? Weet gij: dat de landbouwboekhouding meer en meer wordt toegepast; dat in id23 '24 door de Centrale Bureaux de gegevens werden verwerkt van 852 bedrijven, in '24—'25 van 1226 be7 drijven, samen omvattende bijna 20000 Hectare bouw- en ruim 21000 H.A. grasland; dat Groningen en Friesland ver bovenaan staan met samen 33000 H.A. Gemeente Amersfoort GEVESTIGD. A. v. Nieuwenhuizen, O.C., Gerrif v. Stellingw.str. 33, schilder Mina Goedegebuur, N.H., Sumatrastr.49 Wilhelmina Mingelen, v. Maerlantlaan 4, ass. Openb. Leeszaal Elisabeth Roth, Arnhemscheweg 174 Paulina Ribbens, R.K„ D. Fockemal. 81 dienstbode Bosboom, R.K.,Violenstr. 23, l.l.mach. Wilhelmina Boekhout, N.H., J.v.Oldenb. laan 44, kinderjuftr. S. v. 't Slot, N.H., Arnheinschew. 136, chauffeur Aleida van Drie, G.K., Lienderlschew, 69, dienstbode Jobje van 't Hof, N.ll„ Utrechtsehestr. 23a, dienstbode Geerlruida van Esveld, R.K., West singel 37, dienstbode G. Kremer, N.H., Langeslr. 3, winkelb. Elisabeth Stoel, Utrechtscheweg 127, part. secr. J. Frugte, G.K., Arnhemscheweg 180, meubelmaker Wed. C. v. Haansbcrgen, Rem,, Utr. weg 127 W, Smit, N.H., Sumalrastr. 40, vert. Ettje v. Wijk, G.K., I luygensl. 2. dnstb. Petronella Mulder, N.H., Asterstr., huish. Wilhelmina v. Egdom, N.H., Arnhem scheweg 15, dienstbode P. Feenstra, Borgesiuslaan 39 Meta v. Lier, P. Julianalaan 78 Lubertha van Raay, N.H., ll.v.Vian- denstr. 25, dienstbode J. Kleinveld, R.K., Vijver 15, los arb. H. Keizer, N.H., Kamp 20, monteur H. Kluis, G.K., Meysterstr., autoherst. G. v. d. Berg, N.H., Stationsstraat 30b, proc.houder Willemijntje van Houten, G.K„ Appel weg 13, pensionh J. Smitt, Ger,, javastr. 36, machinist v. Ooslerom, N.H., Fuchsiastraat 66, sigarenmaker D. v. Eppink, N.H., Oude Soesterweg 89, werkmeester. K. Menzel, E.L., Borneopl. 10, koopm. T. v. d. Heiden, R.K., Oude Soester weg 67, instr,maker. G. v. d. Knokke, R.K., Reigersstr. 20. S. Ryper, Ger., Javastr. 7, Ent.Predik. W. Dykstra, Soesterweg 92. G. Ditzel, N.H., Lekstraat 20. ploeg baas N.S. J. ten Hove, N.H., Waalstraat, ass,stat. dienst. S. Buursma, N.H., Palmstr. 228, mach. bankwerker. J. Verdwemen, R.K. Pauwstr. 32, com mies Dir. Bel. H. Romunde, N.H., Waalstr 24v, ploeg baas N.S. v, d. Bank, N.H., H. v. Viandenstr. 4, handelsreiziger. R. Schukking, N.H., Lcusderweg 136, chauffeur. J. Kuit, R.K,, Leusderweg 246, z. b. J. Slothouwer, Hobbeinastr. 43, ingen. H. Stuurop, N.H., Kamperbinnenprt. 6. C. Jolly, E.L., Pauwslr. 24, bureelambt. E. Elzenaar. N.H., v. Osladeplein 21, handelsreiziger. L, Vos, N.H., Gasthuislaan 43, chauff. A, Vaartjes, Alb Hahnstraat. handelsr. Johanna de la Mar, N.H., Alb. Hahnstr. C. Huygen, R.K., van Lcnneplaan 19, handelagent. Klein Metilekamp, N.H„ Randen- broekerweg 33, kleermaker. J. Brandenburg, N.H., 3e Inf. Kaz.str. 7b, sergeant. v. d. Brom, E.L., Hoogstr. 22, stucad. J. v. Boggelen, N.H., Kruiskamp 120, kellner. C. d. Braber. N.H., 2e Inf. kaz.slr. lib, wachtmeester. Wed. Balfour v. Burleigh, N IL, Kegen- tesselaan 10. L, Meinen, N.H., Kleine Koppel 17, schipper. B. Klok, N.H., Langegraeht 14, rijwiell, J. Cramer, H.E., Piersonl. 3, hoofdvert v. d. Haar. N.H., A. Paulownal. 16, leeraar Gymn.

De Eembode | 1929 | | pagina 2