AU' In UwZadeHasch PUR9L LAN6E8TRAAT 49 - TELEFOON 190 Oroote keuze Zijden onderjurken vanaf fl.90 Directoire! fl.45. Thans heeft ook de heer Co.lijn zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer aangenomen, zoodat alle ver- kozenen zitting zullen nemen. De heer Colijn wordt in de Eerste Kamer opgevolgd door Jhr. van Citters, oud-commissaris der Koningin in Oel- derland. Vermoedelijk door een insect is'te Sittard het anderhalfjarig zoontje der familie C. des nachts zoodanig boven het rechteroog gestoken, dat zulks den dood tengevolge had. Bij ernstige onlusten in de gevan genis van Leavenworth (Kansas) werden zeven gevangenen gedood. In de ge vangenis waren twee duizend gevan genen gehuisvest. Te New-York zijn de vorige week weer 5 personen door zonnesteek om het leven gekomen. Langs de geheele kust heerscht weer een hittegolf. In het ziekenhuis te Winschoten is weer een der slachtoffers van de ramp te Veendam overleden, n.l. de arbeider j. Luken, zoodat het aantal dooden thans 8 bedraagt. Te Goirle is in een spinnerij een 37-jarige arbeider door een drijfriem gegrepen en met kracht tegen de zol dering geworpen. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Op het Paterwoldermeer is een 26-jarig student, die zich achter een zeilboot liet aantrekken, door de snelle gang van de boot onder water ge trokken en verdronken. Een aantal toeristen, die op den top van de Etna de zon wilden zien opkomen, werden verrast door een plotselinge eruptie van den vulkaan. Twee personen werden gedood, vier gewond. In den nacht is inbraek gepleegd in het postkantoor te Lutterade. De kantoorhouder had verzuimd het geld in de brandkast te sluiten en was des avonds naar Kerkrade vertrokken, was dien dag juist een groot bedrag geïnd voor rijwielplaatjes. De dief heeft de lade, waarin het geld, de postzegels enz. lagen, opgengebroken en alles, vertegenwoordigende de som van ruim f500, meegenomen. Waarschijnlijk zal de kantoorhouder, die eerst sinds twee weken aldaar is aangesteld het bedrag moeten bijstorten. Het is daarom te hopen, dat de dief achterhaald wordt. Zooals men zich herinnert werd een tweetal jaren geleden ook een bedrag van omstreeks f600 gestolen. vreeselijk ongeluk plaats gehad. Zooals op verschillende rx e J «-«badplaatsen welke tevens visschers- IBflCntBn bp66lllin |J, U. Vplaatsen zijn, dikwijls het geval is. wi ciivc ha an imaak,en een aantal vacantiegangers nutuxk haau een pleziertocht met een visschers- Manufacturen, DamcsLingeriiboot. Deze boot, de O. 21, voer met IS: passagiers aan boom -sto£m£n.nameli|k Franschen en Walen, toen de bleizierboot „Stad Knocke" in zee stak In de vaargeul kwam de O. 21 met de pleizierboot in botsing. De visschers- boot kantelde en verdween bijna on middellijk in de diepte. Er was spoedig hulp ter plaatse van bootjes, zoodat 25 personen min of meer ernstig ge wond opgenomen konden worden. Zij werden in het hospitaal van Ostende opgenomen. Onder hen bevindt zich ook de schipper van de O. 21, die er ernstig aan t eis. Totnogtoe zijn reeds een 10-tal lijken aangespoeld. Het on geluk vond 's middags om 2 uui plaats. Omtrent het lot van de ver miste personen, waarschijnlijk nog ruim 25, is nog niets bekend. Het meest waarschijnlijk is, dat ook deze per sonen verdronken zijn, doch de moge lijkheid is niet uitgesloten, dat som migen nog door vaartuigen zijn opge pikt. Op den noordwestelijken spoorweg in Bengalen is een trein ontspoord, doordat kwaadwilligen de rails hadden opgebroken. Twee wagens van den trein vielen omver. Een passagier werd gedood; zeven werden gewond, drie hunner ernstig. Een 60-jarige timmerman uit Bussum is Zondagmorgen op den rijksstraatweg onder Naarden door een auto over- den en gedood. - Een postauto met 18 inzittenden is op het eiland Rhodes tegen een muur gereden. Zeven personen werden gedood en 8 zwaar gewond. Binnenland VAN BERKEL loorl op lietstochten, voor verzachting genezing bij doorzitten en zonnebrand steeds een doos of tube Gemengde Berichten I Een bewoner van de Tuindwars- straat te Arnhem, die met zijn vrouw het circus Krone ging bezoeken had zijn twee kleine kinderen van 4 jaar en 15 maanden aan zijn 71-jarige 1 schoonmoeder toevertrouwd. Toen het 4 echtpaar thuis kwam, bespeurde het een sterke gaslucht. in het huis vond men de oude vrouw bewusteloos op f den vloer liggen, terwijl het jongste kind, dat in den kinderwagen lag ge stikt bleken te zijn. Het vierjarig kind was ongedeerd. Bernard Baron, de bekende philan- troop en tabaksmagnaat is plotseling in zijn huis - te Jkighton op 78-jarlgen leeftijd overleden. Het bedrag, dat hij gedurende zijn leven voor liefdadige doeleinden heeft uitgegeven wordt op 2 millioen pond sterling geschat. Baron begon zijn loop baan als arbeider in een tabaksfabriek met een loon van eenige shillings per week. Op het in de golf van Manilla op de Philippijnen liggende Amerikaansche vliegtüigmoederschip „Jason" is een brand uitgebroken, waarbij twaalf water vliegtuigen een prooi der vlammen werden. Een Amerikaansch bankier heeft uit museum van het koninklijk paleis te Madrid een kostbaar porceleinen voorwerp gestolen. De diefstal werd spoedigontdekt en de dadergearresteerd. Een agent van de veldpolitie te Benkoelen heeft plotseling vier mede agenten van die politie neergeschoten. Twee van deze ongelukkigen waren op slag door de kogels gedood. De twee anderen werden zwaar gewond. Omtrent de drijfveer van die afschuwe lijke daad is niets bekend. In het geheel zijn thans te Rotter dam 23 gevallen van alastrim of kaffer pokken geconstateerd, waarvan twee met doodelijken afloop. In het zieken huis, waar 8 patiënten worden ver pleegd, zijn een dokter en eenige ver pleegsters eveneens aangetast. Te Hillegersberg en te Leiden doet zich thans ook een geval van alastrim voor. Het vermoeden bestaat dat door iemand uit Rotterdam de besmetting is over gebracht. Wederom heeft op den onbewaakten overweg te Rilland Bath een aanrijding tusschen een trein en een auto plaats gehad. Een Belgische auto werd totaal vernield, wonder boven wonder wer den de 4 inzittenden slechts licht ge wond. DE KABINETSVORMINQ. H. M. de Koningin heeft ten paleize SoestdijkJhr.Mr. Ruys de Beerenbrouck ontvangen, die heeft medegedeeld.dat hij niet geslaagd was in het vormen van een parlementair rechtsch Kabinet. H. M. de Koningin heeft Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck opdracht gegeven tot het vormen van een extra-parlementair Kabinet. Jhr. Ruys heeft verzocht ook deze opdracht in beraad te mogen houden. GOOISCHE TRAM. De Gooische tram zal met ingang van 1 November een belangrijke reor ganisatie ondergaan. Het materiaal zal Êemoderniseerd en worden uitgebreid, ie dienst Amsterdam—Laren wordt een halfuur-dienst en zal worden on derhouden door geheel nieuwe motor wagens. De wagens zullen plaats bieden aan vijftig personen. Tusschen Naarden en Muiden krijgt de tram een vrije baan met dubbel spoor. Met de voorbereidende werkzaam heden is men reeds aangevangen. RUSTOORD. Het Mgr. Mutsaersoord te Venlo, het herstellingsoord voor R. K. spoor- en tramwegpersoneel, zal weldra gereed zijn. Architect en aannemer hebben met de veertig arbeiders, na de lang durige stagnatie, die de aanhoudende vorst veroorzaakte, flink de handen uit de mouwen moeten steken. Thans is men met het dak van liet hoofdgebouw bezig. Het kinderhuis is reeds lang onder de kap. De slaap-, eet- en recreatiezalen geven een frisschen ruimen indrulf; de omliggende terreinen in het geheel 21 H.A. bestaan geheel uit heide en boschwaarvan helaas reeds drie keer een gedeelte een prooi van de vlammen is geworden. De Heidemaat schappij zal voor ontginning en nieuwe aanplanting zorgen. Als het geheele gebouwencomplex gereed zal zijn, kunnen er 105 patiënten in worden ondergebracht45 kinderen, 30 vrouwen en 30 mannen. GAS. De Staatsmijnen leveren straks aan de gemeente Eindhoven ongeveer 10 millioen kubieke meter gas per jaar. De buislengte van mijn tot stad is 80 K.M. DE ZUIDERZEEORONDEN. Over een goed jaar zijn 20.000 bun der drooggelegd Zuiderzeeland 'gereed. Men begint straks, nu de dijk van een der polders is gelegd, met^het uit pompen. Het blijkt dat de totale capa citeit der twee pomp-installaties zal bedragen pl.m. 1.7 millioen liter water per minuut of wel rond 2500 millioen liter per dag. Men denkt den polder dan ook in ongeveer 10 maanden te kunnen leegpompen. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redacteur, Het komt ons gewenscht voor, in verband met de ingezonden stukken welke in Uw blad van 9, 16 en 19 Juli j.l. voorkwamen, onderteekend door „G.", nogmaals terug te komen. Hoewei U de polemiek tusschen ondergeteekenden en den heer G. ge sloten heeft, zou het ons aangenaam zijn aan onderstaande regelen een plaatsje te gunnen in het belang van de katholieke zaak. In Uw blad van 19 juli j.l. noemde de heer G. de bron waaruit hij het Bisschoppelijk Voorschrift geput had. Ondergeteekenden zijn naar aanlei ding daarvan te rade gegaan bij de Geestelijkheid, die ons uitvoerig van antwoord diende per brief, waaruit wij het volgende citeeren: „Naar aanleiding van Uw vraag heb ik het boekje, getiteld; „Bisschoppe lijke Uitspraken betreffende R. K. So ciale Vereenigingen in het Aartsbisdom Utrecht" nog eens nageslagen. Ik heb echter niets kunnen ontdekken, dat den schrijver van bedoeld ingezonden stuk (de heer G.) in het gelijk zou stellen. Derhalve deel ik Uwe meening." Tenslotte nog dit; al zou een der gelijk verbod beslaan, dan nog is het niet van toepassing op de Katholieke Kiesvereeniging, daar deze vereeniging immers geen specifiek Roomsch Katho lieke Vereeniging is, doch veeleer een vereeniging van R. K. Kiezers. U hoogst dankbaar voor de plaats ruimte, verblijven wij, Namens het Dag. Bestuur v. d. Ned. R. K. Oraf. Bond, Afd. Amersfoort. G. Krijnen, Voorz. R. Jonkhart, Secr.

De Eembode | 1929 | | pagina 2