Vroom&Dreesmann Vroom Dreesmann .angestraat Amersfoort Koopt uw Schiijfmachine Belangrijke Aanbieding MOTORRIJWIELEN V* f Langestraat Tel. 158 Amersfoort Vacantie-Aanbieding WOLLEN STOFFEN. Wollen mulling in alle mode kleuren voor blazers, p. el 1.35 Engclschc mantelstof In de nieuwste dessins 140 c.M. breed 2.90, 2.10 Crêpe de ChlneLaine in diverse kleuren, 130 c.M. br, 2.90, 1.75 ZIJDEN STOFFEN. Velouline in mode-kleuren, 100 c.M. breed 390 Peau de Pêche in div. kleuren 70 c.M, breed 1.40 1.55, 1.05, 0.59, 0.39 HANDSCHOENEN. Dames handschoenen garen fanlaslekapje 0.79, 0.59, 0.' Dameshandschoenen waschli wil en geel, prima qual. 2.90 KOUSEN. Kousen BI d'ecosae, versterkte voet, alle modekleuren 0.69 Kousen, fit d'ecoSse, ons merk .Carmen", versterkte voel, alle modekleuren 0.95 Kousen. BI d'ecosse, ons merk .Erna", versterkte voel, alle mo dekleuren 1.10 Kousen, kunstzijde, bcenlengte geheel zijde, versterkte voet, alle modekleuren 1.30, Offl'lj, 0.79 Haakzijde In groot kleurenassort. 6 kluwen van 10 gram 0.07'/> eeren overhemden gekleurd, pr. Percal nieuwste dess. 2.40, 1.95 Heeren piqué hemden, zeer mooie qualitcil, ruime pasvorm 2.75, 1.95 TRICOTAGES. Tricol dameshemden, prima qua- üteit In diverse kleuren 0.70, 0.59; 0.47V, Directoire pantalons in diverse kleuren 0.75, 0.59, 0.47'/» Pakken huishoudzeep. 2 dubbele stukken 0.19 Linojeumwas, ons bekend merk V. éi D. per 1 bus 0.65 per bus 0.35 Meubelwas in potjes, diverse kleuren 0.12'/* Prima moquette tafelkleeden, nieuwe dessins 130X150 7.90 150X180 11.90 Prima moquette dlvankleeden, zeer mooi 150 X 300 17.25 Wit lacqué IJzeren ledikanten, extra prijs 1-pers. 12.50, 1050 6.90 2-pcrs. 16.50, 14.90 12.50 Prijs met inbegrip va. spiraalmatras of neemt een abonnement «oor onder houd van uw schrijfmachine bij H. ELZET7AAR O KANTOORBOEKHANDEL LANöESTRflAT 84 TEL. 528 INSTALLATIE. - De installatie van den Zeereerw. Heer Hooyman als pas toor der parochie van den H. Henricus zal geschieden door den Hoogeerw. Heer Kanunnik L. Fock, deken van Amersfoort op Vrijdag as. des avonds 7 uur. ST. ANSFRIDUS. De Plechtige Inwijding van het Nieuwe Orgel in de Parochiekerk van den H. Ansfridus te Amersfoort zal geschieden op Zondag 18 Aug. 's morgens om kwart voor 10. organist te Amersfoort. Het orgel is vervaardigd door de firma T. Jos H. Vermeulen te Alkmaar. Voor deze plechtigheid is het vol gende programma vastgesteld 1. 9.45 uur. Wijding van het orgel. 2. 10 uur. Hoogmis. Missa Secunda van H. F. Andries- sen Sr. (4 stemmig). 3. 6 uur. Lof. 1. Adoro te. H. Ramselaar. 2. Salve Regina. Rüder. 3. Ave Maria. Jos. Beltjens. 4. Tantum ergo. J. Guikers. Na het Lof orgelbespeling door H. Ramselaar. 1. Toccata (dorisch) J. S. Bach (1685-1750). 2. Adagio (uit de 2e sonate) G. B. Martini (1706-1784). 3. Vision. J. Rheinbergen. 4. Pastorale. César Franck. 5. Pastorale (uit le sonate) Al. Guilmant. 6. Grand Choeur. Al. Guilmant. CONCERT. Dinsdag 20 Augustus a.s. zal in de Sint Joriskerk een orgel concert gegeven worden door Gerrit van den Burg, met medewerking van Zeger Koelewijn, bariton te Rotterdam. HOOIBROEI. Er zijn door de brand weer 19 hooibergen gecontroleerd, waarvan er 14 zijn omvergehaald, aan gezien hooibroei brand zou veroor zaken. R. K. ZIEKENHUIS. Het college van Regenten van het St. Elizabeth's Gast- of Ziekenhuis heeft benoemd als op volger van wijlen Dr. Jorissen voor de afdeeling Diathermie in het Ziekenhuis Dr. J. J. A. Aghina, Chirurg. AANBESTEDING. - Bouwkundige Blom zal aanbesteden op Donderdag 22 Augustus: Het bouwen van een Garage met bovenwoning aan de Zuidsinge! Kleine Sint Jansstraat. Bestek met-teekeningen verkrijgbaar ten kantore Kortegracht 22. RIJWIELCLUB AMERSFOORT-KEVELAER. Zij die nog wenschen deel te nemfcn aan de Rijwielbedevaart, te houden op 24 en 25 Aug.. worden verzocht zich aan onderstaande adressen op te geven lot uiterlijk Zondag 18 Aug. a.s. P. W. BEIJER, Utr.weg 64 J. J. Kaspers, Nieuwstr. 25. SPELDjfcSDAG. - De verkoop van speldjes lei* bate der R. K. Jeugd organisatie Zoktlag gehouden, besomde in de stad f24T>Jn Hoogland Hooglanderveen F»l en in Achterveld (40. De opbrengst h^i nog grootcr kunnen zijn, indien de vdemaad speld jes toereikend ware geweesfcq^or alle aanvragen. ST. JOZEF. De R. K. Werklieden- vereeniging houdt eene ledenvergade ring op Donderdag 22 Augustus a.s. 's avonds 8 uur in het bondsgebouw. De agenda vermeldt: Opening. Notulen. Installatie. Be spreking herdenking 35-jarig beslaan. Ingekomen stukken. Rondvraag en Sluiting. MUZIEK. De Koninklijke Militaire Kapel van het Regiment Orenadiers uit Den Haag zal gedurende het ver blijf van dit regiment in September in het garnizoen Amersfoort, ook in deze gemeente vertoeven. Waarschijnlijk zal het corps onder leiding van luit. Boer enkele concerten geven. KOSTELOOZE VACCINATIE EN RE- VACCINATIE.— Burgemeester en Wet houders van Amersfoort maken bekend, dal, in verband met de omstandigheid, dat zich in deze gemeente een geval van alastrim voordoet, op iederen werk dag des namiddag om 2'/a uur in het gebouw der Handelsschool a. d. Helle straat gelegenheid wordt gegeven voor kostelooze vaccinatie en revaccinatie. Hetisgewenscht eventueel het familie boekje mee te brengen. FLEHITE. Aan het keurig uitgevoerde jaarver slag der Oudheidkundige Vereeniging Flehite ontleenen wij de volgende bi- zonderheden: Door den heer v. d Lijn, adj.-direc- teur van het R.O.G., wien we een woord van bijzonderen dank brengen, werd evenals 'i vorig jaar ons museum op kostelijke wijze verrijkt. In de urnen zaal toch werd door den heer Van der Lijn de verzameling, die betrekking heeft op de vroegste geschiedenis van onzen bodem, met een nieuwe afdee ling verrijkt. Heelt de verzameling zwertsteenen van 1927 vooral betrekking op den diluvialen ijstijd, het riviertransport uit België en Duitschland en het glaciale vervoer uit de jOostzeelanden, de verzameling van 1928 geeft ons inzicht in de bodemformatie van deze periode en den tijd daarna, waarbij de wereld bekende Eemzeelagen zoo duidelijk naar voren treden. Deze schelphoudende zand- en klei- formatie rijst onmiddellijk op de grond- moreene van het diluviale landijs, zoo dat vele keien nog werden ingebed ir de later er op gedeponeerde Eemzee- afzettingen. Door vele boringen hier te lande zoowel als aan de Oostzee, waar aequi- valente lagen werden aangetroffen, zijn deze sedimenten historisch-geologisch ingedeeld als interglaciaal, d.w.z. tus schen twee ijstijden instaand; voor ons land, dat slechts éénmaal door het landijs werd bedekt, in elk geval post- glaciaal, na ónzen ijstijd. De uitbreiding der zee moet klaar blijkelijk worden toegeschreven aan de geweldige afdooi, die het zeepèil deed rijzen en de gronden van Amersfoort aan een inham van de Noordzee deed grenzen tijdens een periode, die thans minstens 25000 jaar achter ons ligt. Een kaartje van de Eemzee in con tact mei de Noordzee, geeft dien toe stand duidelijk aan; terwijl eengroote gekleurde teekening van een profiel dwars over de Geldersche vallei, resul taat van een serie boringen, opvallend de Eemzeelagen vertoont. Een eveneens in kleuren uitgevoerd boorprofiel in de ware verhouding der lagen, leert ons nog bovendien de be dekking met de latere zand- en veen- vormingen: de venen bij verlyding, de zanden bij overstroomingen Dij uit breidingder zee, welke blijkbaar meer dere malen heeft plaats gehad. In de nieuwe vitrines zijn neergelegd le. een serie boormonsters, verza meld uit de boring van het slachthuis in 1927, typen, die een kijk geven op den aard der sedimenten en die tezamen het boorprofiel vormen; 2e. enkele grootere monsters, speci aal van de blauwe Eemzeeklei, Eem- zeezand, veen, klei met schelpen, hout enz. enz.; keien uit de onderste Eemzee- zöne, resten dus van de grondmoreene van het landijs. Ze vertoonen 'deels nog z g. gletsjerkrassen, en bieden een duidelijk verschil met de zwerfsteenen van onze heide, die veelal sterk ver weerd zijn, terwijl soortgelijke typen, na meer dan 25000 jaar onder water te zijn bewaard geweest, blijkbaar wei nig zijn veranderd; 4e. schelpen uit de Eemzeelagen. De beide gipsfossielen, de groote platte tapijtschelp Tapes senescens en he" kleine Eemzeehorentje Bittlum reticu- latum op een sprekende plaatsverder tal van Eemzeesoorten, thans ook nog in de Noordzee levende, in bakjes af zonderlijk. In de vitrine is ruimte gelaten voor eventueele aanvullingen, welke uit la tere boringen zouden kunnen worden verkregen. De heer v. d. Lijn houdt zich bij zonder aanbevolen voor mededeelingen betreffende te ondernemen boringen, om in de gelegenheid te zijn, deze collectie zoo waardevol mogelijk maken. Niet minder werden we verrast door 't geen ons Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse- Ysseltte 's Hertogenbosch in Juni ge schonken werd ter aanvulling van den atlas van Amersfoort, n.l.: Utrecht, Begrijpende het Overquar- tier en daar in de Stad Amersfoort, mede onderhorige Dorpen, Heerlijkhe den, Adelijke Huizen en Hotfsteeden. Enz. Enz. Enz. By Een Verzamelt door de Heeren Mr. Br. Van Nidek en W. Henskes. Vierde Deel." Dit foliant bevat een 100-tal O.-I. inktteekeningen van gebouwen inïen om Amersfoort. Jaren geleden (in 1902) zijn ter aanvulling van den alias door een der toenmalige bestuursleden, den heer O. G. H. Heldring, uit dit werk verschillende copieën vervaardigd, waarvan we dus nu de origineelen be zitten. Finantieel kfram ons Museum ster ker te staan, toen in Febr. door den Raad der gemeente de subsidie van f600 verhoogd werd tot een van f 1000. Gaarne betuigen we den Raad hier voor onzen dank. Van verschillende personen mocht _.izc vereeniging aanwinsten boeken: penningen van de heeren Cornelissen, du Chattel en Groolendorst; platen voor den atlas van Amersfoort van de heeren G. Adriaans B. Kramer en G, Dam v. lsselt, Den Haag, terwijl de heeren Valewink en Mulder verschil lende voorwerpen zonden, en boek werken de heeren v. Haselen, A. F. van Beurden, V.V.V. en Palria. Van den heer Dirk Boode ontvingen we een tweetal etsen van zijn hand Paternosterstraat en Koppelpoort. Aangekocht werden enkele boekwer ken, die betrekking hebben op onze stad, terwijl foto's werden genomen van de huizen in de Paternosterstraat en van het oudste zegel van Amers foort in 't Archief te Amsterdam. 't Aantal bezoekers bedroeg, tegen 1095 in 1927, dit jaar 1451, van wie 185 kosteloos. Verder bevat het jaarverslag een bij drage van den heer A. F.van Beurden over de Amersfoortsche Chirurgij lisman 1648—1790 {vroeger in De Eembode opgenomen. VERMIST. De 17-jarige jongens C. Vonk en C. Rommers zijn beiden Donderdag met een boot gaan varen en zijn vermoedelijk de Barneveldsche- beek'opgegaan. Tot heden zijn ze nog niet in de ouderlijke woning terugge keerd. Na bericht van de ouders is door de politie signalement van beiden opgegeven in de omliggende gemeenten. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Als opkooper goederen in ruil nemen uit handen van een kind; P. v. d. B., Utrecht f5 of 3 d. Dronkenschap: A. B„ zwervend f3 of 3 d.; D. K., Baarn f10 of 10 d.; C, K-, Bunnik id; G. B„ Nijkerk ld.; J. H. v. K., Amsterdam 115 ol 15 d. G. S., Amersfoort 3 d. Iiech. Vogelwet: C. K., Amersfoort f4 of 2 d. en verb, lijm en reeds vrijgel. uil. Wij ruimen de nog aanwezige TEGEN BELANGRIJK VERLAAGDE PRIJZEN op. Aangezien wij nog slechts eenige motoren voorradig hebken, is het uw belang hiervan spoedig gebruik te maken „het Motorhuis" - Amersfoort M, V-, Amersfoort f3 of 2 d. Wielrijden zonder bel: J. v. S., Baarn f5 of 3 d. Idem zonder licht: G. W. B., Amers foort f5 of 5 d. Zijn rijwiel niet stilhouden op vor dering politie: J. H„ Amersfoort f6 of 5 d. Met motorrijtuig een spoorovergang te snel naderen: C. M., Barneveld 15 of 5 d.; A. W. P. A. L. Leiden idem. Te snel rijden in Soest: H. W. I. de V., Amsterdam f 15 of 10 d.; V. S., Bussum id.; J. L., id.; C. L. M. S., Arnhem f20 of 10 d.; C. J. S., Den Haag f10 of 10 d. Idem in Woudenberg: D. S., aldaar f5 of 5 d. Motor- en Rijwielwet: A. v. d, Amsterdam f5 of 5 d. Met rijwiel links van den wegrijden: Achterveld De Weleerw. Heer C. Venings, assis tent alhier, is door Z. D. H. den Aarts bisschop benoemd tot kapelaan te Gaanderen. Deze overplaatsing, hoewel reeds eenigen tijd te voorzien, zal den Achtervelders met weemoed vervullen. Hoe gaarne hadden zij dezen talent vollen, jovialen priester in hun midden gehouden. Moge het kap. Venings ge geven zijn, zijn vele en rijke talenten, in zijn nieuwen werkkring mee* kunnen ontplooien. Barneveld Mevr. Baronesse van NageltVan Zuijlen van Nievelt van de Schaffelaar, heeft het haar toebehoorende bekende wandelpark „Het Watermolensche Bosch" aan de gemeente aangeboden, Een schildersgezel gebruikte een afknijpapparaat, zijnde een met benzine gevuld instrument, dat aangestoken, de verf wegbrandt zonder het hout te beschadigen. Waarschijnlijk is nu 'smans jasmouw van bedoelde vloei stof doortrokken geweest. Althans toen er vonken uit zijn pijp op genoemd kleedingstuk vielen, stond zijn mouw eensklaps in lichterlaaie, enzookrachlig grepen de vlammen om zich heen, dal hij reeds ernstige brandwonden had bekomen, toen derden, die aanstonds te hulp snelden, er in mochten slagen de vlammen te dooven. In den gemeenteraad deelde de Burgemeester mede, dat een begroo ting zal worden gemaakt van de kos ten van aanleg van een straatweg te Zwartebroek. De heer Verhoef vroeg nogmaals wijziging van den keuringsdienst, wat betreft het vervoer van aan besmette lijke ziekten bezweken dieren. Verder vraagt hij, waarom de motorspuit weigerde bij den brand te Achterveld. Spreker gelooft, dat men beter had ge daan voor een besten monteur te zorgen, dan de hulp der Leusdensche Brand weer in te roepen. Alhier had de vleeschhouwer J. B. het ongeluk zich zoodanig in i pols te snijden, dat hij, na door een geneesheer alhier voorloopig te zijn verbonden, naar het ziekenhuis te Amersfoort is vervoerd. Ten nadeele van den timmerman v. S„ is een rijwiel gestolen. Op de paardenmarkt waren 156 dieren aangevoerd. De handel was traag. Alhier herdachten W. baron van Nagell, oud-burgemeester, en zijn echt- genoole, onder buitengewoon groote belangstelling der ingezetenen hun gouden huwelijksfeest. Hoogland De verkoop van ongeveer 30 per- ceelen oude straatsteenen, afkomstig den Zevenluiizer- en Coelhorster straatweg, zal plaats vinden op Woens dag 21 Augustus a s., des nam. 7 uur (zomertijd), in een der lokalen gren- Burgerlijke stand. GeborenJannetje, d. v. A. Wernsen en W. Berkhof. Hendrika Gerarda, d. van J. Kok en W. Schoonderbeek. Cornelis llendrikus, z. van P. M. Kuppen en W. Tolboom, Hendrikus Gerardus, z. van J. Nleuwenburg en G. Voorburg. Hooglanderveen PROCESSIE. Op den feestdag van L. V Hemelvaart werd 's namiddags de jaarlijksche processie naar de Grot van Lourdes gehouden. Het Lof werd gedaan door den Zeer eerw. Heer C. Hartman, pastoor te Amersfoort, met assistentie van de Zeereerw. Heeren Filipse en De Jong, resp, pastoor te Nijkerk en Hoogland. Na de zegening der bloemen, die door een zeer groote schare van bruidjes werden gedragen, hield de Weleerw. Heer Van Straelen, kap. le Amersfoort, een predikatie over de H. Maagd Maria de Moeder des Heeren. Vervolgens trok de processie, waar aan zeer vele geloovigen deelnamen en die opgeluisterd werd door het nog jeugdige Fanfare-korps van Hoogland, naar de grot, waar de opdracht aan de H. Maagd werd opgezegd. Toepas selijke liederen werden gezongen, waarna de processie weer ter kerke trok. Nadat het Te Deum was gezongen werd de zegen met het Allerheiligste gegeven. De plechtigheid was hiermede afgeloopen. Hoevelaken De garage van Molenaar aan den alhier is verkocht aan den letkens te Amersfoort. De garage, waaraan een werkplaats bonden, en die circa een jaar gesloten is geweest, zal nu weder op den ouden voet worden voortgezet. Een autobus die met een 40-tal schoolkinderen een tochtje had maakt, kon op den terugweg zijn reis niet vervolgen en bleef, doordat zij warm was gcioopen, nabij de laan van het huis Hoevelaken aan den kant van den weg staan. Door een andere bus zijn de kinderen opgehaald. Later is de bus op sleeptouw naar Soesterberg gebracht. R., aan de Stoutenburgerlaan alhier, had zijn beer te Hooglanderveen gebracht. Den volgenden dag, toen hi hel dier weer op zou halen en he een touw om den nek deed, werd hel beest zóó woedend, dat het zijn baas aanviel en hem met zijn slagtanden een ernstige verwonding aan het rech terdijbeen toebracht. Een zusier var het St. Joseph-gesticht te Hooglander veen verleende de eersle hulp. R. is daarna per rijtuig naar zijn woning gebracht. Dr. v. L. te Nijkerk heeft den patiënt verder onder behandeling genomen. IMiJkerk De 15-jarige A. v. d. B. was mei enkele vriendjes gaan zwemmen in de Vaart, ongeveer halverwege de Sluis, waar dikwijls door jongelui gebaad wordt. Op een gegeven oogenblik zonk de jongen, die nog niet goed zwemmen kon, weg en hoewel zijn vriendjes, die echter ook geen van allen goed zwemmen konden, trachlten hulp te bieden, gelukte dit niet. Zoo spoedig mogelijk werd hulp gehaald en enkele personen, waaronder dr. v. L begaven zich te water, evenwel zonder resultaat. Tenslotte werd het kleine slachtoffer met een dreg boven gebrachtde levensgeesten bleken toen evenwel te zijn geweken. In Engeland Is een verordening In werking getreden, welke aan motor en autorijders verbiedt al le onaan gename geluiden op straat te doen hoor en. In een fabriek te Wilmington is een benzine-pljpleidlng gesprongen, waardoor het gebouw in brand vloog Drie personen werden gedood, drie andere liepen levensgevaarlijke brand wonden op. In Amerika is een aardbeving waar genomen in het gebied van de Niagara lot Toronto. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch er is belang rijke schade aangericht. Een Engelschman is met een motor fiets die voorzien was van drijvers en een propeller het Kanaal overgestoken, hij werd vergezeld van een motorboot. Hij „reed" zonder in Frankrijk aan Een 31-jarige loodgieter te Rotter dam vlei van de vijfde verdieping van een fabriek en kwam op een betonnen vloer terecht. De man is spoedig na zijn opneming in een ziekenhuis over leden. Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck heeft, in verband met zijn optreden als minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, zijn ontslag genomen als voorzitter der R. K. Staatspartij. Te Heemstede trapte het bijna 10- jarig Hongaarsche meisje [Edith Rosa in een spijker. Zij liep een-klein wondje op, dat bijna genezen was. Kort ge leden kreeg het kind plotseling een stijven hals, terwijl zij haar mond niet meer bewegen kon. Een ontboden dok ter achtte opneming in een ziekenhuis noodzakelijk. De toestand verergerde met het uur en thans is het kind over leden. In de nabijheid van Mateliza vond 17-jarige jongen in het bosch een granaat, die waarschijnlijk bij de twee jaar geleden gehouden artillerie-ma noeuvres werd achtergelaten. De jongen wilde de schroeven van het projectiel draaien, waar hij in weerwil van de waarschuwingen van zijn moeder mee doorging. Toen hij de derde schroei wilde losdraaien, sprong de granaat uit elkaar. De jongen en twee andere knapen waren onmiddellijk dood. Negen personen werden zwaar gewond. De moeder werd zwaar gewond in levens gevaarlijken toestand in het ziekenhuis opgenomen. Drie bengels van 10 jaar zijn door de politie te Heerlen van een proces verbaal voorzien, toen zij niet minder dan 223 ruiten in de noodschoot op Molenberg hadden vernield. Het gehuch: Hundorf is bijna geheel afgebrand. De brand was ontstaan d^or een in een schuur weggeworpen bran dende cigaret. Slechts één huis is blij ven staan. De man, die de cigaret had weggeworpen, is gearresteerd. In de nabijheid van Palermo is een kleine kruitfabriek in de lucht gevlo gen, waarbij een arbeider gedood werd en 3 ernstige verwondingen opliepen. Een 66-jarlge meubelmaker uit fleerde is op een onbewaakten over weg aan den Zwolschen weg door een trein gegrepen en onmiddellijk gedood. Gemengde Berichten Te Brooklyn is een macaronifabriek in de lucht gevlogen, waarbij twee ar beiders werden gedood en 17 gekwetst. Bij een onderlinge twist werd de 9-jarige A. G. te Bierum bij Delfzijl,, door een speelmakkertje met een steen tegen het hoofd getroffen, met het on gelukkige gevolg, dat het kind aan de gevolgen is overleden. Toen een arbeider uit Hobo in Jut land in ein zandgroeve aan het werk was, werd hij plotseling door neer stortend zand bedolvengelukkig bleet nog juist een deel van zijn gezicht boven het zand uitsteken. Zijn hond, die zich bij de groeve had bevonden, sprong er in en begon het zand weg te graven. In korten lijd was 't den hond gelukt het hoofd en een arm van zijn meester te bevrijden. De man had intusschen het bewustzijn verloren, doch door het janken van den hond werd de opmerkzaamheid van een aan tal jongens getrokken, die den man nog levend uit het zand konden te voorschijn brengen. Hel aanbieden van eieren onder het nationale merk blijkt een groot succes te worden, zoo schrijft de Nederland- scherijkslandbouwconsulent te Londen. Reeds worden wekelijks ongeveer 10 millioen stuks onder het merk aange boden; 151 pakstations zijn thans In geschreven, en hun omzet is grootcr dan de invoer uit Denemarken bedraagt. Men hoopt het volgende jaar zoover te zijn gevorderd, dat ongeveer de helft der Britsche eieren onder het merk wordt aangeboden. Te Waddinxveen is de 33-jarige arbeider T. S. door zijn 40-jarigen buurman A. K. vermoord. Tusschen den verslagene en den moordenaar bestond een veete tenge volge van een veroordeeling, eenigen tijd geleden, voor een ruzie van eerst genoemde. De spanning tusschen bei den was nog vermeerderd door een oneenigheid van de laatste dagen. In den namiddag heeft K, zijn slachtoffer, die boodschappen was gaan doen, op gewacht en hem na een korte woor denwisseling met een scheermes zulket wonden in den hals toegebracht, da S. spoedig overleed. i 1

De Eembode | 1929 | | pagina 2