DMOBI V sfoort - Te' i COLBERT COSTUMES Uit den Omtrek Eemnes In verband met het bestaande uit- i breidingsplan en mede met het oog op i de aanstaande tienjaarlijksche volks telling is in deze gemeente een geheele I nieuwe huisnummeringin voorbereiding Door de bestaande straten van een naam te voorzien, zullen de bestaande wijken A. en B. komen te vervallen. Hoogland I Burgemeester en Wethouders van Hoogland brengen ter openbare kennis, l dat in overleg met den gemeente geneesheer is besloten, ter voorkoming van de in naburige gemeenten optre dende ziekte „Alastrim" (zijnde een soort pokken), aan de ingezetenen en in het bijzonder aan kinderen beneden |den leeftijd van 6 jaar (die nog niet zijn ingeënt) en aan de volwassenen, gelegenheid te geven zich kosteloos te j laten inenten tegen die ziekfe. Aanmelding daartoe kan plaats heb ben op Maandag den 26 Augustus I a.s. in een der leegstaande lokalen van de Christelijke school aan den Ham 1 en op Dinsdag den 27 Augustus d a.v. in de kliniek van het St. Josephgesticht te Hooglanderveen, op beide dagen tusschen des voormiddags 10 en 12 uur (Zomertijd). i De jaarlijks plaats vindende na- i jaarsvaccinatie van schoolkinderen komt hiermede te vervallen. IMIlkerk Op den Hoogenhof werd een paard gespannen voor een wagen, dat juist het pakhuis wilde indraaien, dooreen iauto aangereden. Het dier kwam boven op den motor terecht, doch het bleek, toen het weer op de pooten stond, slechts een schram te hebben opge- loopen. In de Oosterstraat, sloeg een paard "achteruit en trof een kinderwagen, waarin twee kinderen zaten. De kin deren rolden over de straat, doch bleken gelukkig geen letsel te hebben bekomen. De kinderwagen was ernstig beschadigd. k Op de markt; rf Aangev. 256.600 Eieren f6—7.35. 30 Biggen f25—32, 154 Runderen «rif 180— 375. 31 Nuchtere kalveren f8—15. Soestdijk Op zijn daartoe ingediend verzoek is aan onzen dorpsgenoot professer dr. Jos.'Theod. Beysens, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag uit zijn ambt verleend. Wie den werkzamen geest van prof. Beysens kent, weet dat zijn besluit nog geen afscheid van de wetenschap be- teekent, welke hij sedert zijn leeraar- ibcschap te Warmond door zijn gespro- ,r |ken en geschreven woord in toene- mende mate heeft gediend. Want Prof. Beysens was niet enkel een docent, ersdie in wijsheid heeft geschoold, maar ook een vruchtbare schrijver, die de resultaten van zijn denkkracht in boe ken heeft geordend, welke alle stoffen der wijsgeerlge wetenschap omvat. iGemengde Berichten Te Someren werden proeven ge- jnonien met brandbluschapparaten. De windrichting was echter naar in de nabijheid gelegen boerderijen met da ken van stroo en voor men er goed 'en wel erg in had, stond het dak van .de dichtst bijstaande boerderij in brand. Met een nog voorhanden apparaat ([werd getracht den brand te blusschen, „„doch dit lukte niet door de snelle uit breiding. De boerderij ging geheel in de vlammen op met oogst, inboedel enz. Het vuur sloeg over naar een be- lende boerderij en twee dubbele woon huizen, welke tot den grond toe af- i brandden. Ook hieruit kon zoo goed .als niets worden gered. Er werden zes gezinnen dakloos, w.o. een met 10 -kinderen. In de Fransche badplaats Chate- laillon brak een brand uit, waardoor 'een auto-garage met 130auto's en drie autobussen een prooi der vlammen werden. Drie meisjes, die van een feestje naar huis keerden, ontdekten het vuur. De bewaker was ingeslapen en werd gewekt door het ontploffen van een benzine-tank. Slechts met moeite kon hij zich in veiligheid bren gen. Aangzien zich in de onmiddelijke nabijheid van de garage een groote benzine-opslagplaats bevindt, moest een eveneens in de nabijheid gelegen hotel in allerijl ontruimd worden. Te Doesoeng Ooenoeng Batoe bij Palembang in Indië heeft een groote brand vierhonderd huizen verwoest. .Vierduizend personen zijn daardoor 'dakloos geworden. De schade is ge taxeerd op f 1.000.000. Een man is verbrand, twee werden door het vuur verwond. In verband met de griep-epidemie die op het oogenblik onder de mili tairen te Doesburg heerscht liepen ge ruchten, dat de manoeuvres zouden worden uitgesteld. Bij informatie bleek dat de paardenvordering te Doesburg voor de Z manoeuvres, die zou plaats vinden voorloopig is uitgesteld. Hieruit concludeert men, dat de leger- oefeningen althans voor het garnizoen te Doesburg voorloopig niet doorgaan. - Te Someren heeft een auto-ongeval laats gehad. Een viertal personen uit lelmond, die per auto naar een brand 'aren geweest, moest uitwijken voor een dronken fietser. De fietser werd evenwel nog gegrepen. De auto kwam daarop met groote vaart in een sloot terecht. De vier inzittenden werden allen ernstig gewond evenals de fiets rijder. In de mijn Willem Sofie en in de Domaniale mijn te Kcrkrade, is een mijnwerker in een schacht gevallen en gedood. Bij Lodz (Polen) is een goederen trein op een trein, die een militair transport vervoerde, gereden. 20 wa gens en de beiden locomotieven werden vernield. 5 soldaten en 2 spoorwegbe ambten werden gedood, 12 soldaten zwaar gewond. - Naar wordt gemeld belooft de graan oogst in Frankrijk prachtig te zullen zijn en elk tot dusver behaald resul taat te overtreffen. De opbrengst zal grooter zijn dan het gemiddelde ver bruik van het land. Te Rotterdam zijn enkele avonden relletjes voorgevallen, naar aanleiding van een staking bij de firma Jamin. Twee boeren op het gehucht Len- nishcuvel te Boxtel, die :u twist ge raakten, werden hierbij handgemeen, waarbij een hunner dusdanig met een zeis in den rug geslagen werd dat de longen door de wonde puilden. De ongelukkige werd naar de St. Liduina- stichting vervoerd. Te Lauenburg is in een met stroo gevulde schuur brand ontstaan, waarbij het zoontje van den eigenaar van de schuur en een vriendje zijn omgeko men. De jongens hadden blijkbaar in de schuur met lucifers gespeeld. Te Veenendaal kreeg een 5-jarig jongetje, dat tijdens de afwezigheid zijner ouders in den boomgaard speel de, een slag van een daar grazend veulen. In zorgwekkenden toestand is het ventjejnaar het ziekenhuis vervoerd. Boven Kottbus en omgeving woedde in den nacht een onweder, dat vijf uren aanhield. In het dorp Oross- Lieskow werd een schuur door den bliksem getroffen. In enkele minuten ging de schuur en de oogst in vlam men op. Door den sterken wind greep het vuur snel om zich heen. Negen gebouwen werden een prooi der vlam men. De pastorie kon slechts met de grootste moeite worden behouden. Onlangs werd nogeens gepubliceerd het aantal Franschen, in den wereld oorlog gesneuveld: 1.700-0001 Daarmee is echter de oorlogsellende-statistiek op verre na niet gesloten! 1 Januari 1927 leefden nog 701.591 verminkten, over de volgende droeve rubrieken verdeeld: 404.606 met verminkte ledematen; 235.804 met longkwetsuren, 27.281 met oogkwalen, 17.730 met oorzickien, 8588 wier gelaat is geschonden en 24.502 die lijden aan verstandsverbij stering. Heelemaal geen wonder, dat er 'n anti-oorlogsbeweging is ontstaan Begrijpelijk ook, dat er 'n Katholieke Vredesbond Is opgericht.

De Eembode | 1929 | | pagina 2