PR1ESTERWIJDINQ. Door Z. D. H. Laurentlus Schrijnen, bisschop van Roermond, werd Zondag, te Steljn In Limburg, de H. Wijding van het Pries terschap toegediend aan den Weleerw. Pater Corn, van Buytenen, lid van de Congregatie der Missionarissen van het H. Hart. PASTOOR ENGBERS. Zondag onder de H. Missen nam pastoor Engbers, benoemd tot pastoor te Sensmeer, afscheid van de parochianen van St. Hemlcus, na elf jaar hun godsdienstige belangen te hebben verzorgd. De scheldende parochie-herderdankte allereerst den goeden God voor het vele goeds genoten in de jaren, dat hij de parochie mocht besturen. Oroote kracht en troost vond spr. steeds in het dagelijks opdragen van het H. Misoffer. Dank werd gebracht aan de parochianen voor het vertrouwen in hem gesteld, voor het geduld waar mede zij zijn fouten hebben voorbij gezien, voor het onderhoud hem ge schonken, en voor de hulp ondervonden zoowel in ais bulten de kerk. Scheiden is altijd moeilijk. Weemoed en droef heid vervult mij het hart. Ook weemoed en droefheid tegenover God voor mijne nalatigheid. Als ik denk aan de velen die den goeden weg nog niet bewan delen, voel ik wel zwaar de verant woordelijkheid van den priester. Spr. vraagt dan van de parochianen en vooral van de kinderen een gebed. De meesten uwer zal ik op deze wereld niet weer terug ziendaarom gehoopt op een weerzien voor den troon van Ood in den Hemel. Onder ademlooze stilte en met merk bare ontroering aanhoorden de paro chianen deze laatste woorden van hun scheidenden herder. Veel zorgen en veel bekommering waren Pastoor Engbers' deel tijdens zijn pastoraat, maar er was ook veel wat hoopvol stemde voor de toekomst. Als een waren man des gebeds heeft Pastoor Engbers veel voor zijn parochie verkregen, wat nog in lengte van dagen rijke vruchten voor het heil der hem toevertrouwde zielen zal voortbrengen. Moge hij in zijne nieuwe parochie van Sensmeer nog vele jaren de goede Herder zijn, die velen leidt in het Vaderhuis. VAANDEL. In tegenwoordigheid de leiders: Kapelaan Brouwer en frater Gerardo, werd Zondag in een samen komst der leden van de R. K. Burger- jongelingenvereeniglng.doorden Hoog- eerw. heer Deken Fock het nieuwe vaandel der vereeniglng gewijd en uit gereikt. Deken Fock hield een vaandelrede en wekte de R. K. Burgerjongelingen op, zich onder deze banier te scharen en zoo te strijden tegen de dwalingen en verkeerdheden van den modernen tijd. Het vaandel is een smaakvol stuk kunstnaaldwerk, geborduurd door Mej. Keverkamp van het Pension St. Jozef. De achtergrond is gehouden in geel wit. Boven en onder staat de naam der vereeniglng, terwijl in het midden een lelietak is aangebracht. IN DE ST. ANSFRIDUS-KERK. door de goede zorgen van Pastoor Sandkuyl met behulp van zijn paroch ianen. voortdurend wordt vervraaid, werd Zondag door den Herder der parochie het nieuwe kerk-orgel gewijd en ter opluistering van den dienst des Heeren in gebruik genomen door den orgelist, den heer Meinders. Na het lof werden composities van Bach, César Franck en anderen ten gehoore gebracht door onzen stadgenoot, den musicus Henk Ramselaar. De firma Vermeulen te Alkmaar bouwde het het orgel,hetwelk van moderne struc tuur is en 19 registers heeft. KEVELAER. Hedenmorgen vertrok van hier per extra-trein de processie van Amersfoort en omstreken naar Kevelaer, onder leiding van den direc teur der Broederschap, den Hoogeerw. Deken L. A. F. X. Fock, pastoor der parochie van O. L. Vrouw. De volgende Ecrw. heeren Geeste lijken van hier en uit den omtrek ne men aan de Bedevaart deel: Pastoor Rentinck van Achterveld, Pastoor Ko ning van Wageningen, Kapelaan Belt man en Kapelaan van Straelen var Amersfoort, Kapelaan Janmaat van Soest en Kapelaan Hugen van Baarn. Het getal bedevaartgangers bedraagt ongeveer 500. De zilveren medaille zal dit jaar worden uitgereikt aan de Broe- dermecstcrs Boersen en Butselaar en aan de pelgrims J. Stoutenburg en mej. Beijer-Schrcuder. PAARDENMARKT. Luxe paarden 12 stuks f400—f475 Werkpaarden 65 stuks I 240—f Slachtpaarden 3 stuks f 100—f 145 Hitten ."4 stuks f 100f 200 Veulens 3 stuks f 125f 225 VEILING. Door notaris Knoppers wer den geveild landerijen aan den Soes- terweg en in de Birkl, uitmakende de hofsteden Miaco en liet oude Huis. Pere. I t.ni. 18 de boerderij Miaco met 17 perceelen grond aan W. van Haselen P.Hzn, q.q. voor (42200; perc. I9t.ni.24 de boerderij Het oude Huis met 5 perceelen grond aan M, Wijn tjes voor f21900; perc. 25 een perceel weiland nabij den Isseltscheweg aan G. Mosterd voor f3850. BENOEMINO. Onze vroegere stadge noot, de heer Mr. I. A. Bremer, candt- daat-notarls te Hilversum, is benoemd tot notaris ter standplaats Wijk bij Duurstede. AANBESTEDING. Door de stichting Volkshuisvesting II, zal Vrijdag 30 Aug. om 11 uur in „de Zwaan" alhier wor den aanbesteed, het rioleeren en wij zigen van 130 woningen staande aan de Kruiskamp. Bestek en teekening verkrijgbaar bij architect Pothoven. Binnenkort zal door genoemde stich ting worden overgegaan tot de aan besteding van den bouw van een aan tal volkswoningen op het terrein der voormalige volkstuintjes nabij den Kruiskamp. LANOS DEN WEG. Een wielrijdster viel op jden Utrechtschen weg bij de Vondellaan en bleef bewusteloos liggen bloedende hoofdwonde, dr. Duyvis is het meisje verbonden. SCHOOLBOUW. Namens het bestuur der Chr. Nationale Scholen, werd door architect v. Hoogevest aanbesteed den bouw van een Chr. school aan den Oude Soesterweg. Laagste inschrijver: Van Dorth's Aann. Mij. voor f49.765. TERECHT. Nadat eenige jongens, die op onderzoek naar de twee ver dwenen knapen waren uitgeweest en de boot gevonden hadden, kwamen spoedig daarna de beide jeugdige knapen eveneens thuis. Zij vertelden, dat zij na korten tijd geroeid te heb ben, de boot hadden gemeerd en op stap waren gegaan naar Arnhem. Daar hebben zij den nacht van Donderdag of Vrijdag onder den blooten hemel doorgebracht. Vrijdagmiddag wilden zij te voet naar Amersfoort terugkeeren en hebben onderweg een auto van de Phoenix-brouwerij aangehouden, waar mede zij huiswaarts zijn gereden. Ook de hond, die het tweetal op dit geheele avontuur begeleid heeft, kwam mee terug. GYMNASIUM. De 99ste vergadering van het Genootschap van Leeraren aan Nederlandsche Gymnasia zal worden gehouden op 30 en 31 Augustus a.s. in hotel Monopole te dezer stede. Tijdens het congres zal prof. Dr. D. Cohen een reteraat houden over „De beteekenis van het Onderwijs in de Oude Geschiedenis", terwijl prof. Dr. Gerard Brom een rede zal houden over Leeren voordragen". Op Zaterdagmiddag 31 Augustus te Irie uur zal het gemeentebestuur het congres een thee aanbieden in „Huize de Stichtsche Heuvel". Burgerlijke Stand. 13 Aug. Geboren: Wolbert, z. v. Bloemendaal en A. Doppenberg. 14 Aug. Geboren: Johanaes Dirk. D. v. Kletersteeg en E. Snijders Gerril, z. v. G. Hagenbeuk en P. d. Veenbrink. Jeannetta Wilhelmina, d. v. J. Makelkamp en M. J. Grootjen. Henri Jacob, z. v. A. M. Simons en Jenne Gans. 15 Aug. Teunis, z. v. C. H, vai Hoogevest en W. Kalmink. Ondertr. T. Vrind en B. Postma. P.J. Brou wcr en A. J. Eijbergen. A. Anema en M. v. d. Velde. - T. v. d. Kieft en C. Lablans. L. J. J. de Zwart en J. E. v. Zullen. Gehuwd J. Huis man en C. H. Adam. A. D. v. d. Weg en P. van Nie. 16 Aug. Geboren: Berend Pieter, z. v. E. Wentink en E. Staats. Jacob, z. v. E. Wagensveld en W. Vos. Overleden: Maria Vonk, oud 20 jaar, ongehuwd. Maria Hendrika Doeser, oud 86 jaar, wed. v. G. W. F. de Ruijter. Cornelis Bouw, oud 42 j. echtgen. v. I. v. d. Straat. 17 Aug. Geboren: Nicolaas, z. v. N. v. d. Berg en P. J. Wijnen. Karei, z. v. S. W. Kuiper en G. Vos.- lena Rosina, d. v. H. J. Bakker A. Wirth. Gijsbertha Johanna, d. v. W. v. d. Bedem en A. v. Bekkum. 19 Aug. Geboren: Theodorus Hen drik, z. v. J. v. d. Linden en B. Snij ders. Oijsbertus Martinus, z. v. H. v. Barreveld en A. Pouwen. Catha- rinajacoba Alida, d. v. B. J. A. Stoo- Sendaal en A. J. Wind. Overleden: errit Eijkelboom, oud 79 j,, weduwn. van O. Kampert. Gerarda Anna v. Koot. oud 17 dagen. GEVEST10D. J. van de Wall, R.K., Heillgenb.w. 79, koopman. Annigje v. d. Leeden, N.H., Kerkstr. 3. Jakomijntje Raamsdonk, N.H., Schim- melp.kade 20b. Christina ter Burg, N.H Westerstr. 89. Anna Smits, G.K., B. Wuijtierslaan 17, hulp huish. H. v. Munster, N.H., O. v. Stelling werfstraat 90, slager. WilhelminaBakker.N.H., Koning.laan 9. J. Packbiers, R.K., Liend weg 14, arb. Antonia Brok, R.K., Seringenstr. 50. Jacoba Rintel, N.I., Wilh.str. 31. Aaltje Velthuijsen, N.H., Arnh.weg I3\ Johanna de Kruijff, N.H., Leliestr. 59, dienstbode. A Veenbrink, R.K., Borgerlaan 10. Elisabeth Oskam, N.H,, Hoogeweg93, naaister. Wed. Jacob-Gehring, Soesterweg 159. L. Bellaard, R.K., Zwaanstr. 36, kapitein. W. Witte, E.L., Wilh.str. 35a, schilder H. Kerremans, R.K., Havik 15, handelsr. W. Boersma, D.G., J.Tolliusstraat 17, mach. N.S. arbeli Johanna v. d. Beek, R.K., Hoogl.weg 26. dienstbode O. Kikkert, G.K., Soesterw. 230, schlpp. H. Servaas, N.H., H.v.Viandenstr. 26, onderwijz. hannaCorbljn v. Willemswaard, v. Maerlantlaan 7, dienstbode Hendrika Ruijer, R.K., J. v. Oldenb. laan 14, dienstbode. Maria Mees, R.K., Arnh. weg 11dlenstb. A. Uppelschoten, R.K., P. Borstraat 33, II. machinist Helena de Jong, D.O., Stationsplein 2, buffetjuffrouw W. de Boer, N.H., Aldeg.str. 35, arb.N.S. Maria Rossier, R.K., A.Paul.laan 15 Th, Meljers, R.K., Bonifaclusstraat 2 II. machinist. Geertruida Kroes, R.K., Hoogl.weg 15, verpleegster. Th. Huurdeman, R.K., Hoogl.weg 10, monteur. Hendrika van Hoeijen, R.K., Utrecht- scheweg 237, dienstbode. Wed. v. Stoutenburg, R.K., Wevers singel 44. J. Arts. R.K., Soesterweg 169, schilder. Hendrika Floor, N.H D Fockemalaan 83, dienstbode N. Bootsma, Ev., Lagew. 19, timmerm. Y. Hoekstra, N.H., Palmstr 286, smid Willempje v. Norden, N.H., Utr.weg. 146, dienstbode R. Veer, N.H., Heiligenb.weg 183 C. v. Vugt, R.K., L.Beekstr. 35. leerl.kn. J. Koot, R.K., Soesterw. 376i, arb.N.S. I. Hollebrand, Zwaanstraat 34, onderw. F. Westerveld, R.K., K.Wilh.str. 35a, buffetchef H. d. Blanken, R.K., Soesterweg 163, winkelier H. Bennema, KI. Nachtegaalstraat 30, off.v.gez. J. Willems, N.H., A.Cuypstr, 26, leeraar1 H. Schoze, D.E., Utr.weg 2, ingenieur- H. Bernhard, K.Wilhstr. I A. Schooleman, R.K.. Bloemend.str. 25, winkelier C. Bonzei, R.K., Soesterw. 139, timmerm. v. d. Hemel, R.K, St. Ansfridusstr. 43, adj. dir. C. Smorenburg, R.K., Kapelw. 128, gep.| M. v. Rappard, v.Maerl.laan 7, kolonel i A. Jonker, N.H., Palmstr. 275, ass.N.S. i H. Koelewijn, Ger., Havik 16, rijtuigp. J. Baart, N.H., Westerstr. 55, mont.rijkst. j T. ter Haar, G.K., Vijver 27i, rijtuigp.; M. Hagenbeuk, N.H., Utr.str. 19b, loodg. i S. Hofstra. Breestraat 44, winkelbed.,' Wilsje Schoonderbeek, R.K., Hof 16,! dienstbode. Gerarda v. d. Heiden, R.K., P. Buijs-I laan 7, dienstbode. Th. Jansen, R.K., Westsingel 26, kapper. J. Veldhuizen, R.K., Hellestr. 20, vee hoeder. Maria de Koning. R.K., Langestr 06, verpleegster. J. Terwindt, R.K., SI. Ansfr.str. 1 Anna Verhaar, R.K., Arnh.w.62, winkelj»! J. v. Toorenburg, G.K., Or Nachteg.st. i 14. contr. R v. Staveren, R.K., Zuidsingel 59, i wachtm. V.A. Wilhelmina Timmer, N.H., J.v.Oldenb. laan 6. dienstbode G. Heg, N.H., Palmstr. 226, arb.NS. Teuntje v. Soest, N.H., Bloemend.str.' 43, huishoudster. A. v. Poppel, R.K., Langestr. 116, bed. Maria Kramer, Coornhertl. 3, hp. huish. Arendina Gaasbeek, G K., Koninginne-1 laan 12, dienstbode Eveline de Leeuw, N.I., Utr.weg 149, Ned. Corr. Clara Meyer, R.K., Weverssingel 44 Neeltje Westbroek, G.K., G.v.St. w.str. 521 Alida Verhooren, R.K., Bonif.str. 9, coup. Engelina Aben, R.K., Bergstraat 31 F. Cools, R.K., Leliestr. 26, wever J Martha Lemke, E.L., Schimmelp.kadej Wilhelmina Hornstra, Rem., Emmaln. 9 Elizabeth Verstoep, N.H., Langestr. 119b I Wilhelmina Stuivinga, N.H., Utr.w. 155 Frederika Kok, R.K., Rozenstr. 34 Retraite voor Dienst plichtigen Dienstplichtigen, houdt van 14—16 Sept. Retraite te Amersfoort. De Retraite voor Dienstplichtigen begint Zaterdag 14 Sept. te vijf uur en eindigt Maandag 16 Sept. te half twee. Komt! De Retraite is voor U van groot belang. 't Zijn maar twee dagen. Hoogstens één dag verzuim. De vergoeding is f 4. In September naar 't Retraitenhuis. In October naar de kazerne. Alastrlm. Er is een Koninklijk besluit uitge vaardigd, waarbij de wet, houdende voorziening tegen besmettelijke ziekten, van toepassing wordt verklaard op alaslrim. Daardoor beslaat thans voor de geneeskundigen de verplichting de inspecteur voor Volksgezondheid ken nis te geven van elk alastrimgeval, dat waargenomen wordt. Verder zal iedere gemeente moeten zorgdragen barakken in te richten waar alastrimlijders kun nen worden verpleegd. Bewoners van huizen, woonplaatsen of vaartuigen, waarin zich een alastrim geval heeft voorgedaan, mogen voor- loopig de school niet bezoeken. De inspecteur van de Volksgezond- ontvangt ook de bijzondere bevoegd heid zoo noodig woningen binnen te treden.

De Eembode | 1929 | | pagina 5